fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

Adanus Tur Yurtiçi ve Yurtdışı Paket Tur Web Sitesi Kullanıcı Sözleşmesi

İşbu sözleşme 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun  ve  14.01.2015 tarihli Paket Tur Sözleşmeleri Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında hazırlanmıştır.

Sözleşmede yer almayan hususlarla ilgili  Yasa  ve  Yönetmelik hükümleri uygulanacaktır. Sözleşme düzenlenmeden önce tüketiciye ön bilgilendirme broşürü verilmiş ve bu broşür tüketici tarafından okunduktan sonra işbu sözleşme düzenlenmiş  ve  imzalanmıştır.  İşbu  sözleşme  ile  tüketicinin ADANUS  TURİZM den satın aldığı, içeriği, satış  fiyatı  belirtilen  ve  broşürde  bilgileri  yer  alan hizmetin, satışı ve ifası ile ilgili  olarak tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesi amaçlanmıştır.

Adanus Tur Kullanıcı Sözleşmesi

1. Tanımlar

İşbu Kullanıcı Sözleşmesi’nde yer alan;

Adanus Tur: Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic.Ltd.Şti.’nin sahibi olduğu ve işlettiği www.adanustour.com web sitesini, 

Site: www.adanustour.com web sitesini,

Tüketici/Katılımcı/Kullanıcı: Site’yi ziyaret ederek ve/veya Site’ye üye olarak sunulan hizmetlerden faydalanan gerçek kişiyi,

İş ortakları: Adanus Tur ile anlaşma yapmış, ürün ve hizmetlerini kullanıcılara bedeli karşılığında Site üzerinden ve Site’de ilan edilen koşullar ile sunmayı kabul ve taahhüt etmiş gerçek yada tüzel kişileri, ifade eder.

2. Sözleşme Konusu

Site üzerinden sunulan hizmetlerin satın alınması ve kullanılmasına yönelik koşullar işbu sözleşme ile belirlenmiştir.

3. Genel Koşullar

3.1 Adanus Tur, Site üzerinden; yurtdışı turlar, yurtiçi turlar, gemi turları, kıbrıs paketleri, oteller, vize hizmetleri ve seyahat sigortası gibi seyahat hizmetleri sunmaktadır. Sunulan hizmetlerin içeriği tamamen Adanus Tur’un tasarrufundadır.

3.2 Sunulan seyahat hizmetleri, mevsimselliğe ve kontenjana bağlı olarak zaman içinde farklılıklar gösterebilmektedir.

3.3 Kullanım Koşulları, Site’de sunulan tur programlarının ve satış öncesi imzalanacak paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır ve bağımsız düşünülemez.

3.4 Site’yi kullanan kişiler iş bu Kullanım Koşullarının kabul etmiş sayılırlar.

4. Seyahat Hizmetleri

4.1 Site’de sunulan seyahat hizmetleri nakit veya Adanus Tur banka hesaplarına Kredi kartı / Havale / Eft  ödemesi olarak satın alınabilmektedir.

4.2 Satın alınan seyahat hizmetinin kullanılabilmesi için mutlaka rezervasyon yaptırılması ve ön ödeme yapılması gerekmektedir.

4.3 Site’de sunulan geziler minimum 13, maksimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi günübirlik ve 2 günlük turlar için gezi tarihinden 1 gün önce, 3 ve daha fazla günlü turlar için iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 7 gün öncesi olup, iptal bilgisi Adanus Tour tarafından iletilecektir.

4.4 Adanus Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Adanus Tour, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

4.5 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

4.6 Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 13 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

4.7 Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

5. Hizmetlerin Satın Alınması

5.1 Site’de sunulmakta olan hizmetler, kredi kartı veya EFT/Havale ile satın alınabilmektedir.

5.2 Taksitli satın alımlarda, hizmet bedeli üzerine bankaların sunduğu oranlara bağlı olarak vade farkı uygulanabilmektedir.

6. Vize ve Pasaport

6.1 T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile Adanus Tour’dan  temin edilebilecek “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Adanus Tour sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

6.2 T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

6.3 Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

6.4 Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

6.5 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

6.6 Vize verilmesi tamamen ilgili konsoloslukların uhdesindedir. Vize Hizmetinin alınması için Adanus Tour’dan talepte bulunulması durumunda Adanus Tour, vize için gerekli evrakları zamanında konsolosluğa iletmekle yükümlüdür. Konsolosluk tarafından vize verilmemesi durumunda Adanus Tour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz, vize ve seyahat sigortrası ücretleri iade edilmez. Bu durumda, tur bedelinin iadesi Madde-7’deki koşullara göre yapılır.

7. Mücbir Sebepler

Kanunlarda yer alan mücbir sebep halleri, gerekli tüm özeni göstermiş ve önlemleri almış olmasına rağmen olağanüstü ve öngörülemez nitelikte olan olaylar yüzünden ortaya çıkan ve paket turun başlamasına, devamına veya sonlanmasına engel oluşturan haller ile, Adanus Tour’un ortaya çıkan olay üzerinde herhangi bir etkisinin olmadığı haller, Adanus Tour için mücbir sebep sayılır. Bu haller aşağıda belirtilmiştir;

7.1 Yer sarsıntısı, yangın, yanardağ patlaması, sel, fırtına, kasırga, sis, çığ, yıldırım gibi ve bunlarla sınırlı olmaksızın doğal afetler veya salgın hastalıklar ile nükleer, kimyasal felaket veya serpintiler ile salgın hastalıklar ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzer durumlar ve olaylar ile olağanüstü haller.

7.2 Türkiye’de sınır komşularında veya paket tur kapsamında gidilecek ülke/ülkelerde, sınır kapılarında ve/veya sınır kapısına komşu ülkede, uluslararası hava kara ve deniz ulaşımını engelleyen olağanüstü hallerde, savaş veya seferberlik halleri, halk ayaklanmaları, saldırı veya terör hareketleri, sabotajlar, isyanlar, işgal ve iç savaş, devrim, ayaklanma, zorla el koyma, askeri darbe veya yönetime zorla el konulması, sivil kargaşalar, endüstriyel anlaşmazlıklar, hükümet yaptırımları, ambargo, grevler, lokavtlar, limanların kapalı veya dolu olması ve bunlarla sınırlı olmaksızın her türlü olağanüstü haller veya çalışanları işten alıkoyabilecek haller.

7.3 Mücbir sebebin mevcut olduğu hallerde Adanus Tour sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilmemesinden doğan zararlardan sorumlu tutulamaz.

8. Kullanıcının Sorumlulukları

8.1 Kullanıcı, Site’yi ziyaret etmekle veya kullanmakla veya üye olmakla, Site’nin kullanılmasına ilişkin bu koşulları okuduğunu, anladığını ve bu koşullarla bağlı olduğunu ve hem bu koşullara hem de Site ile ilgili yürürlükte bulunan tüm kanunlara, yönetmeliklere ve sair mevzuata uyacağını açıkça kabul ve taahhüt etmiş bulunmaktadır.

8.2 Adanus Tour, Site’de ilan edilir edilmez yürürlüğe girmek üzere, herhangi bir zamanda bu koşullarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kullanıcı’nın, Adanus Tour bu koşullarda değişiklik yaptıktan sonra Site’yi kullanmaya devam etmesi, bu koşullardaki değişiklikleri kabul etmiş olduğu anlamına gelecektir.

8.3 Site’de kullanılan her türlü yazılı ve görsel içerik; Adanus Tour’ın, İş ortakları’nın ve/veya 3. şahısların fikri mülkiyet hakları ile korunmaktadır. Site’de yer alan hiçbir unsur Adanus Tour ‘ın yazılı izni olmaksızın hiçbir ad altında kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve başka mecralarda kullanılamaz.

8.4 Kullanıcı, her ne ad altında olursa olsun Site’nin işleyişini olumsuz yönde etkileyecek kullanım, tersine mühendislik, hacking, robot ve örümcekler ile sitenin içeriğinin kopyalanması, yasadışı amaçlar için kullanılması ve vb yöntemlere başvurmayacağını kabul ve taahhüt ederler. Aksi uygulamalarda, Adanus Tour yasal haklarını sonuna kadar kullanmayı ve her türlü zararı bu yollara başvurmuş kullanıcılara gayri kabulü rücu etme hakkını saklı tutar.

8.5 Adanus Tour, Kullanıcı’nın Site’ye üye olurken verdiği ve yaptığı satın alımlar sırasında oluşan bilgileri istatistiki değerlendirmeler, Site’nin geliştirilmesi ve kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi için dilediği biçimde kullanabilir. Kullanıcı, bu bilgilerin Adanus Tour tarafından anılan amaçlarla kullanımına onay verir.

8.6 Kullanıcı, Site’ye erişim araçlarının (kullanıcı ismi, şifre v.b.) güvenliği, saklanması, 3. şahısların bilgisinden uzak tutulması ve izinsiz kullanılmasıyla ilgili hususların tamamen kendi sorumluluğunda olduğunu kabul eder. Kullanıcı’nın anılan hususlardaki ihmal ve kusurlarından dolayı kendisinin ve/veya 3. şahısların uğrayabileceği zararlar dolayısıyla Adanus Tour’ın doğrudan veya dolaylı herhangi bir sorumluluğu yoktur.

8.7 Kullanıcı, kayıt olurken verdiği e-posta adresine aksini talep etmediği sürece Adanus Tour tarafından sunulan hizmetler ve kampanyalarla ilgili bilgilendirme e-postaları gönderileceği kabul eder. Kullanıcı dilediği zaman bu e-postaları almamak için Adanus Tour ile bağlantıya geçerek, bilgilendirme listesinden çıkartılmayı talep edebilir.

8.8 Site’nin Gizlilik Politikası ve Kişisel verilerin korunması linkinde açıklanmıştır. Site’yi ziyaret eden ve/veya üye olan Kullanıcı’lar, Gizlilik Politikası’nı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. 

8.9 Kullanıcı, işbu sözleşme ile kabul ve taahhüt ettiği yükümlülüklerini ihlâl ettiği takdirde, Adanus Tour tarafından üyeliğinin iptal edilerek Site’yi kullanmasına son verilebileceğini, satın aldığı hizmetlerin iptal edilebileceğini ve/veya aleyhine hukuki dava veya takip yoluna gidebileceğini kabul eder.

9. Paket Tur Hizmeti Sırasında Tüketicinin Bagaj Yükümlülükleri

9.1. Tüketici, paket tur hizmeti sırasında, kendisine işbu sözleşme ve eklerinde bildirilen karayolu ve havayolu ulaşım araçlarının bağlı bulunduğu havayolu ve karayolu bagaj kurallarına tabiidir. Tüketicinin bagajının ilgili havayolu ve karayolu firması tarafından kabul edilmemesi ve sair nedenlerle bagajlarının kaybolma, ezilme vs. nedenlerle zarar görmesinden Adanus Turizm sorumlu değildir. Tüketici hiçbir hal ve şartta, bagajların içinde para, kıymetli evrak, mücevher ve sair kıymetli malvarlığı bulundurmayacağını aksi halde tek başına sorumlu olduğunu kabul ve beyan etmektedir. Bu hususta; ayrıca 4.4. madde kıyasen uygulanır. Kaybolan bagaj içindeki eşyalardan Adanus Turizm sorumlu olmadığı taraflarca kabul edilmiştir.

9.2. Paket tur hizmeti sırasında, karayolu seyahatinin Adanus Turizm tarafından yapılması halinde ise; Tüketici hiçbir hal ve şartta, bagajların içinde para, kıymetli evrak, mücevher ve sair kıymetli malvarlığı bulundurmayacağını aksi halde tek başına sorumlu olduğunu kabul ve beyan etmektedir. Bu hususta; ayrıca 4.4. madde kıyasen uygulanır. Kaybolan bagaj içindeki eşyalardan Adanus Turizm sorumlu olmadığı taraflarca kabul edilmiştir.

9.3. Kokan, akan, yanıcı veya patlayıcı vasıfları olan veya çevresine rahatsızlık veren eşyalar ile kesici delici ve ateşli silahlar ve her çeşit hayvan, Adanus Turizm’in ayrıca ve açıkça yazılı izin olmadan taşıt araçlarına ve konaklanacak tesislere alınmazlar. Tüketici, bu maddede düzenlenen eşyaları Adanus Turizm’e bilgi vermeden paket tur hizmeti sırasında yanında bulundurur veya paket tur hizmeti sırasında temin ederse, Tüketicinin bu davranışından ötürü doğacak tüm sorumluluk kendisine ait olup Adanus Turizm’in, Tüketicinin anılı davranışlarından ötürü tazminat, para cezası vs. her ne isim altında olursa olsun cezai, hukuki, idari bir yaptırıma uğraması halinde Tüketici’ye rücu hakkı olduğu taraflarca gayri kabil rücu kabul edilmiştir.

9.4. Adanus Turizm, paket turun başlangıcı sırasında, yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek teslim alınmış her türlü malvarlığının kaybından hasarından ve çalınmasından en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur. Ancak, Tüketicinin yanında bulundurduğunu iddia ettiği ve fakat Adanus Turizm’e deklare ve teslim edilmemiş olan eşyalardan, paralardan ve sair tüm malvarlıklarında meydana gelen zararlardan Adanus Turizm’in sorumlu olmadığı Tüketicinin paket tur hizmeti sırasında yanında bulundurduğu malvarlığı değerlerine ilişkin özen ve koruma yükümlüğü bulunduğu ve bunlara ilişkin Tüketicinin bizzat kendisinin sorumlu olduğu taraflarca gayri kabil rücu kabul edilmiştir.

9.5. Tüketicinin, paket tur hizmetinin devamı sırasında, eşya, nakit para, cüzdan, giyecek, telefon vs. her ne isim altında olursa olsun malvarlıklarının çalınması, kaybolması ve sair her türlü zarar görmesi hali ile Tüketicinin hırsızlık, gasp ve malvarlığında azalma meydana getiren sair suçlara maruz kalması halinde, Tüketicinin gecikmeksizin olayın gerçekleştiği ülkenin polis, jandarma ve sair yetkili resmî kurumlarına haber verme yükümlülüğü bulunmaktadır. Malvarlığında azalma meydana getiren anılı durumlar ve suçların, paket tur hizmeti sırasında fakat Rehber refakatinde bulunulmayan ‘’serbest zamanda’’ meydana gelmesi durumunda Adanus Turizm’in hiçbir hal ve şartta sorumlu olmayacağı taraflarca gayri kabil rücu kabul edilmiştir.

10. Paket Tura ilişkin Vize İşlemleri ve Danışmalık Hizmeti

10.1. Vize işlemleri Tüketiciye(ve adına sözleşme imzaladığı şahıslara) ait olup Paket Tura içeriğindeki tüm ülkelerin vizelerinin temini bizzat Tüketici tarafından yapılacaktır. Tüketici iş bu paket tur sözleşmesini imzaladığı tarihte kendisine ve adına sözleşmeyi imzaladığı şahısların tamamı adına geçerli T.C. pasaportu bulunduğu ve iş bu pasaportların süresinin turun bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olduğu kabul ve taahhüt eder.

10.2. Paket turun başlamasından 2 ay önce gerekli tüm belgelerin eksiksiz olarak Adanus Turizm’e teslim edilmesi halinde ücreti mukabilinde Vize Danışmanlık hizmeti verilebilir. Vize işlemleri tamamen paket tur kapsamında gidilen ülkenin konsoloslukların inisiyatifinde olduğundan Adanus Turizm’in, vize alınamamasından veya vizenin tur tarihine yetiştirilememesinden dolayı sorumluluğu yoktur. Konsolosluklardan gecikmelerden ve değişik aksamalardan Adanus Turizm sorumlu değildir.

10.3. Herhangi bir nedenle tur iptal edilmesi halinde konsolosluklar tarafından alınan vize harcı, masrafı ve vize hizmet giderleri dışında kalan bakiye müşteriye iade edilecektir.

10.4. Vize alınması o ülkeye giriş garanti vermediğinden, gidilen ülkede herhangi bir sebeple içeri sokulmayan veya vizeleri tamam olmasına rağmen Türkiye’den çıkmasına izin verilmeyen müşterilere paket tur ücreti iadesi yapılmayacak olup bu durumdan doğacak zararlardan Adanus Turizm sorumlu olmayacaktır.

10.5. Tüketicinin, paket tur hizmeti sırasında kullanacağı ‘’Vize’’yi kendisinin alması/temin etmesi durumunda; vizenin paket tur hizmetinin başlangıcında giriş yapılan ilk ülkeden veya paket tur hizmeti sırasında en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir Aksi halde; paket tur hizmeti sırasında, ilgili ülke Gümrüklerinde bulunan pasaport polislerinin Tüketiciyi ülkeye giriş yaptırmamasından Adanus Turizm sorumlu olmadığı taraflarca gayri kabil rücu kabul edilmiştir.

10.6. Paket turun herhangi bir sebepten ötürü iptali halinde; Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği 16. maddesi 4. fıkrası uyarınca vize ücreti iade edilemez.

10.7. Tüketicinin iştirak edeceği paket tur hizmetinin gerçekleşeceği ülkenin konsolosluğu tarafından alınan vize başvuru ücretleri, harçları ve sair ödeme ve ücretlerin artması durumunda eski ücret ile yeni ücret arasındaki farkın(ücret artış tutarının) Tüketici tarafından gecikmeksizin nakden ve defaten Adanus Turizm’e ödeneceği taraflarca kabul edilmiş olup Tüketicinin vize ücreti artışı sonrası oluşan fark ücretini Adanus Turizme zamanında ödememesi nedeniyle, Tüketiciye vize alınamaması ve paket tur hizmetine bu nedenle katılamamasından Adanus Turizm sorumlu değildir.

11. Zorunlu Seyahat Sigortası

11.1. Zorunlu seyahat sigortası, Adanus Turizm tarafından paket tur bedeli dâhilinde yaptırılmaktadır. Zorunlu sigorta teminat kapsamı paket tur bedeli kadardır. Ancak Tüketici tarafından yapılan tek taraflı fesih halleri ile turun başlangıcına 30 günden az gün kala fesih ve iptaller ve tarih değişiklikleri dahi olsa, her bir tüketiciden bu bedel tahsil edilecek olup bedel iadesi mümkün değildir.
11.2. Adanus Turizm tarafından yaptırılan sigorta haricinde ve Paket Turlar dışında kalan hizmetler kapsamında Tüketici dilerse konaklama hizmeti başlamadan evvel; kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masrafları ile her türlü kazadan doğan zarar ile tedavi masraflarını sigortalatabilir.
11.3. Seyahat sağlık vize sigortası hizmeti satın alan veya seyahat sigortası seyahat paketinin içinde bulunan tüketicilerin eksik veya ayıplı ifa, hasar, zarar ve kayıpları ile ilgili teminatın kapsamı bu hizmeti sunan sigorta firmasının poliçesiyle belirlenmiştir. Adanus Turizm bu teminatların içeriği, kapsamları veya uygulama şekilleri ile ilgili herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.
11.4. Paket turun herhangi bir sebepten ötürü iptali halinde; Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği 16. maddesi 4. fıkrası uyarınca sigorta ücretleri iade edilemez.

12. Paket Tur Hizmetinin Ücreti ve Ödeme

12.1. İş bu sözleşmesini imzalanması ve Tüketicinin 3. maddede belirtilen paket tura kaydının yapılması sırasında Paket Tur bedelinin en az %30’u ödenecektir. İş bu ödeme sonrasında kalan bedelin ise Paket Tur hizmetinin başlangıç tarihinden en geç 21 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan Paket Tur sözleşmesi ayrıca bir ihtara gerek olmaksızın hükümsüz sayılacak olup Tüketici tarafından kayıt esnasında ödenen bedelden tur bedelinin %35’i cayma tazminatı olarak, Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği 16. maddesi 4. fıkrası kapsamında Adanus Turizm uhdesinde kalacaktır.

12.2. Adanus Turizm’in belirli dönemlerde yapmış ve yapacak olduğu indirimli kayıt hizmetinden faydalanan ve indirimli hizmet satın alan Tüketiciler, iş bu indirimli hizmet bedelinin tamamını sözleşme imzalanması tarihinde ödemekle yükümlüdürler.

12.3. Özel ürün ve Erken Rezervasyon vb. indirimli hizmetlerinde ise bakiyenin, hizmetin başlamasından en geç 40 gün önce ödenmesi gerekmektedir.

12.4. Kredi kart ile ödemelerde faiz, vade farkı, kur farkı ayrıca hesaplanarak düzenlenecek olan ödeme iş bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olup Tüketiciye ödeme planından bir nüsha iş bu sözleşmenin imzalanması sırasında verilmiştir.

13. Sözleşmenin Feshi

13.1. Tüketici, paket tur hizmetin başlamasından 30 gün öncesine kadar sözleşmeyi fesih ve paket turu iptal talep ederse 7. maddeye göre ödemiş olduğu bedelin tamamı kendisine iade edilir. (zorunlu sigorta, seyahat sağlı-vize sigortası, Eris güvence paketi  hariçtir.) Sözleşme fesih ve iptal durumlarında sözleşmeyi hangi tüketicinin imzaladığına bakılmaksızın her Tüketici ancak kendi hakkına ilişkin fesih ve iptal yapabilir. Ayrıca; 7.2. ve 7.3. maddelerde yazılı şekilde erken rezervasyon, özel ürün ve indirimli kayıt yaptıran Tüketicilerin iş bu maddeden yararlanamayacak olup hiçbir şekilde ücret iadesi ve tazminat hakları bulunmamaktadır.

13.2. Paket turun başlamasından 30-21 gün öncesine kadar sözleşmeyi fesih ve paket turu iptal edilmesi durumunda gezi bedelinin %35’i ,20-10 gün öncesine kadar fesih ve paket turu iptal edilmesi durumunda gezi bedelinin %50’si tüketiciye fatura edilir.15 gün ve daha az gün kalması halinde sözleşmeyi fesih ve paket turu iptal edilmesi durumunda ise, Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği 16. maddesi 4. fıkrası kapsamında hiçbir hal ve şartta ücret iadesi yapılmayacaktır.

13.3. Tüketicinin 8.1. ve 8.2. maddelerde yer alan şekilde sözleşmeyi fesih ve paket turu iptal etmeleri halinde dahi Tüketiciye sağlanan zorunlu sigorta ile seyahat sağlık ve vize sigortası bedelleri hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.

13.4. Tüketici iş bu sözleşmeyi ve paket turu hangi şekilde fesih ve iptal etmiş olursa olsun katıldıkları paket tur ile ilgili yapılan ve geri alınamayacak olan ödemeler Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği 16. maddesi 4. fıkrası kapsamında (havayolu ve sair ulaşım şirketleri ile otellerin iptal ve iade şartlarına uymaması nedeniyle) düşüldükten sonra kalan tutar iade edilecektir.

13.5. Tarifeli uçuşlarda paket tur hizmetin başlamasından 15 gün öncesine kadar sözleşmeyi fesih ve iptallerde bilet kuralları gereği hava yolu tarafından uygulanan ceza ve kesintiler aynen tüketiciye yansıtılır. Tarifeli ve Charter uçuşlarda 15 ve daha az gün kalan hallerdeki sözleşmeyi fesih ve iptallerde hiçbir mazeret geçerli olmayıp, uçak ücreti iadesi söz konusu değildir. Tüketicinin biletini kaybetmesi durumunda ilgili hava yolunun uyguladığı cezayı ödemekle yükümlüdür.

14. Sözleşmenin Devri ve Sözleşmede Yapılacak Değişiklikler

14.1. Tüketici, paket tur hizmetinin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar, (Adanus Tur onayına bağlı olarak) turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber
sorumludur. Tüketici, tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel Adanus Turizm’e sunmakla yükümlüdür.

14.2. Tarifeli uçuşlarda isim değişikliği kesinlikle yapılamamaktadır. Tarifeli seferler ile yapılan turlarda kullanılan havayolu şirketinin iptal ve değişiklik şartları ve uygulayacağı ek ücretler geçerlidir. Tüketicinin uçak, tren ve sair ulaşım araçlarına ilişkin biletini kaybetmesi durumunda ilgili ulaşım firmasının uyguladığı cezayı ödemekle hükümlüdür.

15. Mücbir Sebep

15.1. Adanus Turizm, konaklama tesisleri ve taşımacı kuruluşların tur programında belirtilen zaman ve vasıfta hizmet sunması için gerekli özeni gösterir. Ulaşım araçları ve konaklama tesislerinde Adanus Turizm’in iradesi dışında gelişen olaylardan doğabilecek arıza, kaza ve kayıplarda ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek sorunlarla, siyasi olay, grev, devletlerarası ilişkilerdeki değişiklikler, terör, halk hareketleri, savaş ihtimali, doğal afetler, olumsuz hava şartları, sis ve öngörülemez teknik sorunlar gibi olağanüstü ve mücbir sebeplerden ve/veya müşterinin kusurundan dolayı sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilememesinden Adanus Turizm sorumlu tutulamaz. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

16. Sözleşmeye Uygulanacak Hukuk ve Yetkili Mahkeme

16.1. Bu sözleşmede yazılı olmayan hususlardan; 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Paket Tur Sözleşmeleri Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik, IATA, IHA, UFTAA konvansiyon hükümleri, Sivil Havacılık kanunu, Borçlar Kanunu, 6502 sayılı kanun ve yönetmelikleri ile Türkiye’nin dahil olduğu uluslararası sözleşmeler ve bunlara bağlı olarak çıkartılmış tüzük, yönetmelik, genelge ve tebliğler ile uluslar arası kabul gören Frankfurter ve Tabelle’nin Türkiye’deki uygulama bulan TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri tatbik olunacaktır.

16.2. İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğan ihtilafların çözümünde İstanbul Tüketici Mahkemeleri ve İcra Daireleri ile Antalya İl ve İlçe Hakem Heyetleri yetkilidir.

16.3. İşbu Paket Tur Sözleşmesinin yetkili Acente ile tüketici arasında imzalanması halinde işbu sözleşmedeki tüm yükümlülükler ve sorumluluklardan ilgili yetkili Acente müteselsil olarak
sorumludur.

17. Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun kapsamındaki sorumluluk

17.1. Tüketici, Adanus Turizm aracılığıyla işbu sözleşme kapsamında yaptırmış olduğu paket tur rezervasyonundaki bilgilerine istinaden tüm operatörlere her türlü SMS, e-posta ve sair bilgilerimeler ile Adanus Turizm’in özel reklam vb. hizmetler hakkında bilgi bildiriminde bulunabilir. Adanus Turizm, işbu sözleşmenin imzalanması ve Ek-5’te yer alan Açık Rıza Metni ile Tüketici tarafından kendisine iletilmiş olan her türlü kişisel veri(vize için gerekli evraklarda yer alan bilgiler, kimlik/pasaport bilgileri, iletişim bilgileri, telefon numarası, eposta adresi, ikametgah adresi ve sair iletişim bilgileri, sağlık bilgileri, görüntü/ses kaydı/fotoğraf, kredi kartı bilgileri/hesap numaraları, biyometrik ve genetik veri, sağlık verisi dahil her türlü özel nitelikli veri) bakımından, 7 Nisan 2016 tarihinde yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) gereğince, Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel veri ve bilgileri kanunda açıklandığı çerçevede; elde edebilecek, kaydedebilecek, depolayabilecek, muhafaza edebilecek, hizmetlerini devam ettirebilmek amacıyla güncelleyebilecek, değiştirebilecek, yeniden düzenleyebilecek, mevzuatın izin verdiği durumlarda ve ölçüde üçüncü kişilere açıklayabilecek, devredebilecek, aktarabilecek, paylaşabilecek, sınıflandırabilecek, anonim hale getirebilecek ve kanunda sayılan diğer şekillerde işleyebilecektir.

17.2. Ayrıca yukarıda 12.1. maddeye ek olarak Adanus Turizm, Tüketici tarafından kendisi ile yapılmış olan SMS, e-posta ve sair her türlü yazışma ile telefon görüşmeleri dahil ses kayıt dosyaları ve diğer elektronik ortamlardaki kayıtlı bilgileri hukuksal işlemlerde kullanabilir.

18 Sözleşmenin Ekleri

18.1. Aşağıda yazılı ekler bu Sözleşme’nin ayrılmaz parçaları olup Tüketici tarafından okunup içeriği anlaşılarak elden imza karşılığı veyahut elektronik posta, kısa mesaj, internet, disk, CD, DVD, hafıza kartı ve benzeri her türlü araç ve ortamı şeklinde belirtilen kalıcı veri saklayıcısı yoluyla teslim alınmıştır.
Ek-1: Paket Tur Broşürü ve Paket Tur Broşürü Notları,
Ek-2: Sigorta Poliçesi
Ek-3: Paket Tur Ödeme Planı
EK-4: Voucher
EK-5: KVKK-Açık Rıza Beyanı

19. Bildirimler

Adanus Tur veya İş ortakları’na yapılacak bildirimlerin yazılı olması gerekmektedir.

20. Yürürlük ve İmzalanma

20.1. Tüketicinin, paket tur kaydını tamamlaması, Tüketicinin “Yurtiçi ve Yurtdışı Paket Tur Sözleşmesi” ve 13.1. maddede yer alan eklerinde düzenlenen tüm maddeleri okuduğu ayrıca, anılı sözleşme ve eklerinde yer alan tüm maddeleri kabul ettiği anlamına gelir.

20.2. İşbu 13 madde ve 8 sayfadan oluşan “Yurtiçi ve Yurtdışı Paket Tur Sözleşmesi” ve 13.1. maddede yer alan ekleri; www.adanustur.com internet sitesinde tüm şartların kabul edildiğine dair alanın işaretlenmesi anında tüm maddeleri karşılıklı olarak kabul ve taahhüt edilerek imzalanmış olarak yürürlüğe girmiştir.

21. Yetkili Mahkeme

İşbu sözleşmeden kaynaklanacak ihtilafların çözümünde Antalya Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

İşbu Sözleşme Kullanıcı tarafından okunarak kabul edilmiş ve yürürlüğe girmiştir.