fbpx

COSTA VENEZİA İLE TÜRKİYE, YUNANİSTAN

İstanbul & İzmir & Bodrum & Atina &  Mykonos &  Pire

 

Costa Venezıa İle İstanbul Kalkışlı Türkiye Kıyıları & Yunan Adaları Turu-3

Süre                : 7 Gece – 8 Gün
 Kalkış Limanı : İstanbul
 
Gemi Şirketi    : Costa Cruises
 
Gemi Adı          : Costa Venezia

Tur Tarihleri   :   Eylül 04, 11, 18, 25 / Ekim 02, 09, 16, 23, 30 / Kasım 06, 13

Dünyadaki en eski deniz taşımacılığı firmalarından olan Costa Cruises, farklı büyüklüklerdeki çok sayıda gemisi ile dünyanın çeşitli “larında tur hizmetleri verir. Firma filosunda bulunan tüm gemiler modern standartlara sahip lüks sınıf gemilerdir ve misafirlerinin memnuniyeti için üst sınıf bir hizmet sunumu söz konusudur. Costa Cruises Turları; farklı kalkış noktalarından hareket eder ve dünyanın farklı noktalarında çeşitli kombinasyonlarda turları misafirlerine sunar. Türk Hava Yolları ve Emirates gibi kaliteli hava yolu şirketleri ile kalkış noktasında ulaşan misafirlerimiz, en iyi tur deneyimi için belirli turlarda sunduğumuz ücretsiz Türkçe tur rehberliği hizmetlerinden de faydalanabilirler. Genellikle çok uluslu seyahatlerin söz konusu olduğu turlar; bu özelliklerinden dolayı, çoğunlukla vize gerektirir.

Costa Cruises Turları; diğer deniz hatlarına göre görece daha uzun turlardır. Çok büyük gemilerde 15 günü bulan konaklamaların gerçekleştirildiği seyahatlerde tam pansiyon veya her şey dahil konseptte hizmet sunulur. Gemilerin tamamında ekstra ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için gerekli imkanlar sunulmaktadır. 

*İstanbul Gemi Biniş Saati: 18:00 – İniş Saati: 06:00

TUR DETAY PROGRAM (TIKLAYIN)

Tur Programı

1. Gün İstanbul
İstanbul Galata Port Cruise Terminalinde gemi yetkilileri ile buluşma, gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından gemiye giriş işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Odalara yerleşme ve kişisel aktivite ve alışveriş için serbest zaman. Gemimiz gece limanda.  Akşam yemeği ve geceleme gemide.
2. Gün İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz gemi tarafından düzenlenecek ekstra tura katılabilirler. Gemimizin hareket saati 18:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
3. Gün İzmir
Gemimiz saat 14.00 de İzmir limanına yanaşacak. Sabah kahvaltısının ardından kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz gemi tarafından düzenlenecek ekstra tura katılabilirler. Gemimizin hareket saati 21:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
4. Gün Bodrum
Gemimiz saat 10.00 de Bodrum limanına yanaşacak. Sabah kahvaltısının ardından kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz gemi tarafından düzenlenecek ekstra tura katılabilirler. Gemimizin hareket saati 20:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
5. Gün Pire / Atina
Gemimi 09.00de Mikonos limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltısının ardından kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz gemi tarafından düzenlenecek ekstra tura katılabilirler. Mikonos kasabası beyaz renkli dar sokakları ve küp seklindeki evleriyle en çok ziyaret edilen ve en pahalı Yunan Adası`dır. Adanın asıl müdavimlerini dünya jet sosyetesi oluşturur. Yunanistan`ın en gösterişli adalarından biri olan Mikonos 1615 yılında kurulmuş. Kumsallarıyla ünlü olan bu Ada`nın en iyi kumsalı güney kıyısında yer alıyor. Mikonos kasabasından 4 kilometre mesafede olan bu kumsalın adi Platis Gialos. Arkasında otel ve restaurantlarin yer aldığı bu kumsal adanın başlıca plajı. Mikonos; daracık sokakları, beyaz evleri, yollara taşmış pembe, beyaz çiçekleri ile bir Ege klasiği. En sıra dışı özelliği ise Ada`da yer alan Çıplaklar Kampı. (Hava şartlarına göre limana inişler tekne ile yapılabilir)Gemimizin hareket saati 20:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide
6. Gün Mykonos
Gemimiz saat  09.00 da Piraeus / Atina limanına yanaşacaktır.Sabah kahvaltısının ardından kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz gemi tarafından düzenlenecek ekstra tura katılabilirler.Pire, başkent Atina`nın şirin bir limanı, küçük otelleri sevimli görünümü ile güzel bir kenttir. Eski Yunan Medeniyetlerinin en güçlü sembolü Pantheon, Akropolis`in üzerinde yer alır. Daha aşağıda tavernalar ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu Plaka`da günün ve gecenin ritmini yakalamak mümkündür. Gemimizin hareket saati 20:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide
7. Gün Denizde Seyir
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.
8. Gün İstanbul

Gemimiz saat 08:00 ‘ de İstanbul limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltımızın ardından gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

HİZMETLER

FİYATA DAHİL HİZMETLER ( TIKLAYIN)

 • – Gemide tam pansiyon konaklama (üç ana öğün ve aperatifler)
 • – Gemide düzenlenen animasyon ve aktiviteler
 • – Gemide Türkçe rehberlik hizmeti
 • – Liman ve Havalimanı Vergileri
 • – Kaptanın hoşgeldin partisi ve gala yemeği
 • – Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ( TIKLAYIN)

 • – Limanlarda düzenlenen ekstra geziler
 • – Schengen Vize ücreti (Çok girişli)
 • – Personel servis bedeli (Gecelik kişi başı 11 € gemide ödenir.)
 • – Gemideki kapağı kapalı içecekler
 • – Sağlık hizmetleri.
 • – Güzellik merkezi ve SPA alanı
 • – Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)
 • – Vize bedeli
 • – Yurt dışı çıkış harcı (150 TL) (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz).
 • -İç hat bağlantı uçuşları.

 

 

HİZMET REZERVASYON/SATIŞ SÖZLEŞMESİ

HİZMET REZERVASYON/SATIŞ SÖZLEŞMESİ (TIKLAYIN)

Adanus Tur olarak, pazarlamakta olduğumuz bu tur, İstanbul, Şişli, Halaskargazi Caddesi No:112 Gazi Ethem Paşa Sitesi Kat:5’de kurulu (Mecidyeköy V.D’si 523 000 0472) Karavan Turizm Seyahat ve Nakliyat A.Ş. tarafından, sahibi olduğu ‘Karavan Turizm Seyahat Acentesi’ ne ait T.C. Turizm Bakanlığı’ndan alınma ‘A0816’ sayılı Turizm İşletme Belgesi ile 1618 sayılı yasa hükümlerine, yönetmeliklere ve ilgili mevzuata uygun olarak düzenlenmektedir.

HİZMET REZERVASYON/SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İş bu sözleşme hükümleri 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 14.01.2015 tarihli Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği düzenlemeleri doğrultusunda, ticari ve mesleki olmayan amaçla hareket eden gerçek ve tüzel kişi tüketici ve adına veya lehine bir paket tur satın alınan veya satın alınması taahhüt edilen veya kendisine bir paket tur sözleşmesi devredilen katılımcı bakımından geçerlidir. Bu sözleşmede, belirtilen katılımcılar adına taraf olduğunu ve onları temsil ve ilzam ettiğini, kendisine ilgili yasal mevzuat kapsamında yapılan ön bilgilendirme ile broşür içeriklerinden katılımcılara bilgi vermekle yükümlü ve sorumludur. Bu doğrultuda tüketiciye verilen broşür katılımcılara da verilmiş sayılır. Tüketici, kendisinin ve belirtilen katılımcı kişilerin bilgilerinin doğru olarak verilmesi ve sözleşmeye işlenmesinden sorumludur. Kimlik ve iletişim bilgilerinin hatalı bildirilmesi nedeniyle meydana gelebilecek neticelerden (örn. havayolu cezası, liman veya benzeri) acente sorumlu değildir. Alınan turun yazılı programında belirtilen konaklama, yolculuk, gezi süreleri ve tarihleri, yemek-öğün sayısı ve pansiyon durumu, rehberlik hizmetleri sözleşme için esas alınır. Sözleşmenin ayrılmaz parçası olan tur programlarında tüm detaylar yer almaktadır. Bu belge ile KARAVAN TURİZM SEYAHAT ve NAKLİYAT A.Ş.’ye yukarıda numarası yazılı olan kredi kartımla rezervasyon bedelini tahsil etme yetkisini veriyorum. Borcumun kredi kartı hesabımdan tahsil edilememesi halinde kredi kartı faiz oranı üzerinden vade farkı ile borcumu ödemeyi kabul ve taahhüt eder, adıma düzenlenmiş olan bu sözleşmeyi okuyup, anlayıp, kabul ederek birer nüshalarını teslim aldım.
 
1- TARAFLAR
İşbu Sözleşme, KARAVAN TURİZM SEYAHAT VE NAKLİYAT A.Ş. (Bundan böyle “CELESTYAL CRUISES” olarak anılacaktır.) ile online işlemi yapan ve hizmeti satın alan “MÜŞTERİ” arasında akdedilmiştir.
 
2- KONU
İşbu Sözleşme, sözleşme’nin eki ve ayrılmaz parçası olan Voucher, Tur Programı/Broşürü ve Alındı Belgesi’nde belirtilen hizmetleri kapsar.
 
3-SÖZLEŞME BEDELİ:
 
1.a)Sözleşme bedelinize KDV dahil olup, bu bedele tur ile ilgili iş bu sözleşmesi ve ekli broşürlerde fiyata dahil olan tüm hizmetler yazmaktadır. Bunlar haricindeki turlar ve hizmetler ekstra ücrete tabidir. Sözleşmede döviz karşılığı TL olarak belirtilen tur bedelinin tahsilatı sonuçlandığında, kur farklıkları nedeniyle oluşabilecek TL fiyat değişiklikleri, tüketiciye yansıtılacaktır. Tüm belgeler vermiş olduğunuz mail adresine gidecektir.
1.b)Kaporalı satışlarda; sözleşmedeki Türk Lirası bedeli peşinatın verildiği günkü kur ile bakiyenin kapatıldığı günkü kurun toplamı üzerinden belirlenecektir.
1.c)Tur programında yer alan gezilerin dışında ücreti ile ihtiyari turlar düzenlenebilir. Tur programlarında belirtilen konaklama şekli, yemekler, ulaşım, bölge gezileri, transfer ve rehberlik hizmetleri dışında programda belirtilmeyen yemekler, turlar, alkollü ve alkolsüz içecekler, bahşişler, telefon görüşmeleri ve diğer şahsi harcamalar Tüketiciye aittir.
 
4-FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİ VE İNDİRİMLER
 
Sözleşmede belirtilen fiyat ve koşullar değiştirilemez. Ancak, liman ve havaalanına giriş vergileri gibi harç, vergi ve ücretler ile döviz kurlarından kaynaklanan fiyat değişikliklerine bu hüküm uygulanmaz. CELESTYAL CRUISES turdan önce yukarıda belirtilen nedenlerle meydana gelen fiyat artışını Tüketicinin sözleşmede yer alan iletişim bilgilerine derhal bildirir. Bu durumda Tüketici herhangi bir tazminat ödemeden sözleşmeden dönme hakkını kullanır ya da değişiklikleri ve fiyat üzerindeki etkisini belirten ek sözleşmeyi kabul eder. Tüketici sözleşmeden döndüğü takdirde CELESTYAL CRUISES kendisine ikame bir paket tur sunabilmesi halinde, eşdeğerde bir başka tur alma ya da sözleşme kapsamında ödemiş olduğu tüm bedeli 10 gün içinde geri alarak sözleşmeden dönme haklarından birini kullanabilir.
 
5-GENEL ŞARTLAR:
 
5.a) CELESTYAL CRUISES, sadece paket tur almış tüketicilere karşı servis sorumluluğu taşır. Bunun dışında kalan kişilere karşı hizmet sorumluluğu yoktur. Paket tur; konaklama, ulaşım, rehberlik ve transfer hizmetlerinden en az ikisini veya 24 saati aşan konaklama hizmetlerini almış olunması durumunda oluşur. CELESTYAL CRUISES ürünlerini satın alan katılımcıların SEYAHAT SİGORTASI alma zorunluluğu vardır. Aksi halde muhtemel olumsuzluklar durumunda herhangi bir hak talep edemezler. 65 yaş ve üzeri yolcular için sur-prim bedeli uygulanır. Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası, CELESTYAL CRUISES tarafından yapılmaktadır.
5.b) KİŞİ BAŞI TUR ÜCRETİ: İki kişilik oda veya kamarada, kişi başı konaklayacak her bir kişi ve kapsamı TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ’nde yer alan tur programında yazılı servisler için acentemize ödenecek toplam ücreti belirler. Fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. ÜÇÜNCÜ ve DÖRDÜNCÜ KİŞİ: Tam ücret ödeyen iki yolcu ile birlikte aynı oda veya kamarada kalacak olan 0-2 yaşından büyük yolcunun ödeyeceği tur ücretidir. ÇOCUK FİYATI: Tam ücret ödeyen iki yolcu ile birlikte aynı oda veya kamarada kalacak olan ve yolculuk sonuna kadar gemi şirketinin belirlediği yaş sınırını doldurmayacak çocuklardan her birinin ödeyeceği ücrettir. Bu sözleşmedeki yaş kriterleri otel ve/veya gemi işletmesine bağlı olarak her paket tur için ayrı uygulanabilir.
5.c) KESİN KAYIT: Turlara kesin kayıt ‘Paket Turu Sözleşme’sinin yolcu ve CELESTYAL CRUISES ya da temsilen 1618 sayılı yasa ve TÜRSAB mevzuatı çerçevesinde Türkiye’de faaliyet sürdüren Seyahat Acenteleri Görevleri ile imzalanması –aksine bir kayıt bulunmuyorsa- tur ücretinin, en az %40’nın ödenmesi ile olur. Bakiye ücretin %50’si yolculuk başlangıcından en az 80 gün; kalanı 60 gün önce yapılır. Bunun yanı sıra, tur ücretinin tamamını ödememiş yolcu hiçbir şekilde tura iştirak edemez. İndirim kampanyası kapsamında yapılan kayıtlarda, Kampanya Ek Koşulları, bu sözleşme için de aynen ve öncelikli olarak geçerlidir.
5.d) DEĞİŞİKLİK: Rezervasyon kesinleştikten sonra yapılacak olan isim değişikliği talepleri gemi hareket tarihine maksimum 15 gün kalaya kadar kişi başı 50 €uro bedel ödenerek yapılabilir. Bu yüzden tüketici rezervasyon esnasın pasaportunda geçerli olan isim – soy isim ile rezervasyon yaptırmakla yükümlüdür. Rezervasyon sözleşmesi imzalandıktan 1 gün sonra tüketici seyahate katılacağı pasaportunun isim – soy isim sayfasının okunaklı fotokopisini acentesine faks veya mail yolu ile ulaştırmalıdır. Uçak dahil olarak alınan paket turlarda ise ücret karşılığı bile olsa isim değişikliği ancak tur hareketine 21 gün kalaya kadar yapılabilmektedir. Tüm değişiklik talepleri yazılı olarak acenteye ulaştıktan sonra dikkate alınacaktır.
 
6- FİYATA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HİZMETLER:
 
6.a) Tur programında hiçbir şüpheye mahal bırakmayacak açıklıkta yazılıdır. CELESTYAL CRUISES sadece iş bu sözleşme konusu hizmetleri eksiksiz yerine getirmekle sorumludur. Tur ücretine dahil olduğu tur programında açıkca belirtilmemiş hiçbir servis, ücret kapsamında değildir. Fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup, üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir.
Tur ücretleri kesindir ve aşağıdaki sıralanan şartlar haricinde yolcu aleyhine değiştirilemez:
a) Tur ücretlerine dahil olan liman ve hava limanı vergileri gibi doğrudan devlete, mahalli idarelere ve özel statüde ticari faaliyet gösteren (Örneğin gemi işletmeleri, hava limanı işletme şirketi gibi) ödenen ücret, vergi, resim ve harçların değişmesi halinde,
b) Döviz kurlarında ve çapraz kurlarda meydan gelebilecek değişiklikler halinde,
c) Türk Hava Yolları; Deniz Yolları İşletmesi; Devlet Demir Yolları gibi doğrudan Devlete bağlı yada Kamu İktisadi Kuruluşu şeklinde faaliyet gösteren, yurtiçi ve yurtdışında yer alan yerli ve yabancı kuruluşların ulaşım vs ücretlerini değiştirmeleri halinde,
d) Zorunlu ücret değişikliği, toplam tur ücretinin en az %15’i üzerine çıktığı takdirde, bu artışı kabul etmeyen yolcu turdan vazgeçebilir ve ödediği ücreti kesintisiz iade alabilir. Ancak paranın iadesi anına kadar satılan hizmetle ilgili olarak yapılmış ve yapılması zorunlu olan harcamalar bu bedelden mahsup edilir.
6.b) Tur Satış Sözleşmesi’nde ve detaylı tur programında yer alan programlar, hazırlık anında kesinleşmiş güzergahı, tur programında varsa kalınacak otelleri, gezilecek yerleri göstermektedir. Ancak sonradan ortaya çıkabilecek zorunlu haller ve mücbir sebepler çerçevesinde acentemiz belirtilen tur programını hiç kimseye danışmadan değiştirebilir. Bu şekilde ortaya çıkabilecek zorunlu bir değişiklikten dolayı acentemiz sorumlu tutulamaz. Ne var ki yapılan değişikliği, kanıtlanabilir zorunlu nedenle kabul edemeyen yolcu aynı anda turdan vazgeçip ödediği ücreti kesintisiz olarak iade alabilir. Ancak bu teklifimiz suiniyet ile kullanılamaz ve münhasıran iptal nedeni olarak görülemez. Acentemiz yolcu lehine ortaya çıkabilecek her türlü avantajı hiç kimseye danışmadan derhal değerlendirerek tur programı aslını etkilemeyecek zamanlama, kamara kategorisi yükseltme, gidilecek şehirlerin sırasını değiştirme, günlük turu zenginleştirme gibi değişiklikler yapabilir. Tur başlama tarihini en az 7 gün önceden bildirmek koşuluyla ileri ya da geri alabilir. Nedeni ve sonucu ne olursa olsun iyi niyet ile yapılmış bu tür yolcu lehine değişiklikler yolcumuz tarafından iptal, tazminat veya benzeri talep için kullanılamaz. Yolcumuzun tura başlamadan önce kendisine takdim edilen son program esastır. Turistik gezi ile iş gezisini bir arada yürütmek isteyen yolcularımızın bu amaçlarındaki aksamalardan, nedeni, sonucu ne olursa olsun ortaya çıkabilecek zorunlu bir değişiklikte acentemize herhangi bir sorumluluk yüklenemez, hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
6.c) Grup turları yolculuk sırasında yolculara birçok maddi ve manevi avantaj sağladığı gibi bazı kısıtlamalara da tabiidir. Bunların başında yolcuların birlikte seyahat etmeleri ve diğer yolcuların haklarına aynen saygı göstermeleri gelmekte olup, her yolcu tur programına ve adabına aynen uymakla yükümlüdür. Grup turları gerçekleşebilmesi için yeterli sayıda kişinin katılımı gereklidir. Katılım azlığı sebebi ile acentemiz yolcudan izin almaksızın turu, tur başlangıç tarihinden 7 gün öncesine kadar, her zaman iptal edebileceği gibi turu bir başka acente ve/veya tur operatörü ile ortaklaşa da düzenleyebilir. Katılım azlığı nedeni ile turun yapılamaması halinde alınan ücret kesintisiz iade edilir. Katılım azlığından dolayı kişi başı maliyet artacağından acentemiz, yolcunun talebi ve kabulü halinde aradaki farkı talep ederek turu gerçekleştirmeye çalışabilir.
6.d) Tur programlarında ücrete dahil tüm hizmetler ayrı ayrı belirtilmiştir. Bunlar dışında kalan turlar veya hizmetler ekstra ücrete tabidir. Limanlardaki kara turları; belli bir sayıda katılımcı sayısı ile gerçekleştirilir. Minimum katılımcı sayısının sağlanmasına göre ikinci bir dil ile beraber Türkçe anlatımlı tur organize edilebilir. Katılımcı sayısının rakamı rehber tarafından ilan edilir ve kişi sayısının altında kalması durumunda ise kara turu esnasında Türkçe rehberlik ve anlatım hizmeti verilmez. Cruise firmaları katılımcı sayısının yeterli olmaması ve/veya duruma göre, tek taraflı olarak kara turlarını iptal edebilir, tur içeriğini değiştirebilir veya sair değişiklikler yapabilir. Bu sayıların altında kalınması durumunda ekstra tur ek ücret karşılığında gerçekleştirilir. Yolcu bu durumu şimdiden kabul ve taahhüt etmiştir. Kara turlarıyla ilgili iptal ve değişikliklerde, gemi paket tur iptal koşullarında belirtilen seçenekler uygulanmaz. Kara turlarındaki iptal ve değişiklikler ile ilgili olarak Yolcu’ya alternatif seçenek sunulup sunulmayacağı, durum Cruise firmasının takdirinde olup acentemiz sorumlu değildir. Ekstra tur ücretlerini ve içeriklerini gidilen şehir veya ülkelerdeki yerel acenteler ile gemi firması belirlemekte ve şartlara göre önermektedir.
 
7- SAĞLIK VE SEYAHAT ETMEYE UYGUNLUK ve MEDİKAL TEDAVİ:
 
7.a) Yolcu, kayıt yaptıracağı turun sağlık ve kondisyon durumlarına uygunluğunu değerlendirmekten kendisi sorumludur. Yolcu; bu amaçla Cruise firmasından gerekli yazılı ve sözlü bilgilendirmeyi talep edebilir. Herhangi bir sağlık problemi olan Yolcu, tura kayıt yaptırmadan önce doktorlarına danışarak onay almakla ve bu durumu acentesine ve Cruise firmasına bildirmekle yükümlüdür. Bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi veya doğru bilgi verilmemesi halinde her türlü sorumluluk Yolcu’ya aittir. Yolcu’nun durumunun seyahat etmeye uygun olmaması nedeniyle gemi kaptanı veya gemi doktoru tarafından gemiye binmesine izin verilmemesi veya seyahate devam etmesine izin verilmemesi halinde Cruise firması bu Yolcu’ya karşı herhangi bir yükümlülük altında olmayacaktır. Seyahat gemilerinin hiçbirinde doğum yaptırmaya uygun medikal imkanlar bulunmamaktadır. Cruise şirketlerinde gemi seyahatinin bitiminde hamileliği 24 hafta veya daha fazla olacak bir yolcunun rezervasyonunu kabul edemeyeceği gibi böyle bir yolcuyu da taşıyamaz. Yolcu; hamilelik durumunu rezervasyon esnasında belirtmelidir, aksi takdirde doğacak iptal cezalarından veya zararlardan acentemiz ve Cruise firması hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
7.b) Cruise firmasının, kaptan veya gemi doktorunun görüşüne göre bir Yolcu’nun durumunun seyahate uygun olmaması, emniyetini riske sokma, herhangi bir limanda karaya ayak basmasına izin verilmeme veya Cruise firmasını, kendisine bakma, destek verme veya ülkesine geri gönderme gibi yükümlülüklerle karşı karşıya bırakma olasılığının bulunması halinde; Kaptan söz konusu Yolcu’nun hangi limanda olursa olsun gemiye girişine izin vermeyebilir, Yolcu’yu herhangi bir limanda gemiden indirebilir veya başka bir kabine alabilir. Gemi doktorunun ve/veya kaptanın gerekli görmesi şartıyla, gemi doktoru, ilk yardımda bulunmak ve ilaç veya diğer madde tedavisinde bulunmak ve/ veya Yolcu’yu geminin revirine veya herhangi bir limanda benzer bir kuruma yatırmak ve/veya burada karantina altına almak hakkına sahiptir. Yolcu’nun bu tedaviye ilişkin işbirliğine yanaşmaması halinde, herhangi bir limanda gemiden indirilebilir. Cruise firması veya acentemiz, bu Yolcu’ya karşı herhangi bir zarar ve gider ödemesi veya tazminle sorumlu olmayacaktır.
7.c) Yolcu() ‘nun bilinen bir alerjisi varsa veya gıdalara karşı tolere seviyesi düşükse; Yolcu, rezervasyon esnasında durumunu seyahat acentesi vasıtasıyla Cruise firmasına bildirmekle yükümlüdür. Aksi halde her türlü sorumluluk Yolcu’ya aittir.
7.d) Yolcu, medikal tedaviyi ve ülkelerine geri gönderilme işlemlerinin masraflarını da içeren geniş kapsamlı bir seyahat sağlık sigortasına sahip olmalıdır. Sigortanın dahil olduğu ayrıca belirtilmeyen turlarda bu sigortanın yapılması ve ilgili tüm masraflar Yolcu’ya aittir.
7.e) Sancak kuralları gereğince, gemi içerisinde yalnızca vasıflı bir doktor ve ilk yardım ile ikinci derecede acil durumlar için donanımlandırılmış bir tıbbi merkez bulunmaktadır. Yolcu, rezervasyon anında bu tıbbi merkezin kara üzerindeki bir hastane kadar donanımlı olmadığını ve doktorun da uzman bir doktor olmadığını kabul eder. Ne acentemiz, ne Cruise firması, ne de doktor herhangi bir tıbbi durumu iyileştirme konusundaki yetersizlikten kaynaklanan sonuçlar açısından Yolcu ‘ya karşı herhangi bir yükümlülük taşımamaktadırlar.
 
8- ŞİKAYETLER:
 
Seyahat sırasında şikayeti olan bir Yolcu, şikayetini, mümkün olan en kısa sürede gemideki seyahatle ilgili personele bildirmekle mükelleftir. Gemi personelinin sorunu giderememesi halinde, her türlü şikayet, seyahatin sona ermesinden sonra 14 gün içerisinde yazılı olarak Cruise firmasına bildirilmelidir. Şikayetin belirtilen süre içerisinde bildirilmemesi, Cruise firmasının şikayete çözüm getirme imkanlarını daraltabilir veya ortadan kaldırabilir. Bu durumda her türlü sorumluluk Yolcu’ya aittir.
 
9- ROTA DEĞİŞTİRME HAKKI:
 
9.a) Gemi yolculuklarında, mücbir sebepler, güvenlik, teknik zorunluluklar, hava koşulları, alçak ve yüksek su seviyeleri gibi zorunlu hallerde; gemi şirketinin merkezinin de onayıyla, kaptan, tek başına programı, zamanlamayı, gidilecek yerlerin sıralamasını değiştirebilir veya programda belirtilen limanların ziyaretini iptal edebilir. Bu tür durumlarda Acentemiz veya Cruise firması, Yolcu’ya karşı herhangi bir yükümlülük veya mesuliyet altında olmayacaktır.
9.b) Gemi yolculuğunun seyir esnasında Yolcular, kaptanın günlük ilan ettiği programa harfiyen uymak zorundadır. Aksi davranışlarda meydana gelebilecek her türlü zarar bizzat Yolcu’nun kendisine aittir.
9.c) Uçak saatlerinde meydana gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçuş seferlerinin iptalinden, teknik aksaklıklardan dolayı meydana gelebilecek rötar ve gecikmelerden, hava yolu şirketlerinin yapacağı değişikliklerden acentemiz ve Cruise firması kesinlikle sorumlu olmayıp; muhatap, ilgili hava yolu şirketidir. Yolcu, 28.09.1995 tarihinde yeniden düzenlenen 12.10.1923 tarihli Varşova Konvansiyonu hükümleri çerçevesinde uluslararası havacılık kuralları dahilinde hava yolu şirketleri tarafından uçuşlarda her türlü değişiklik ve düzenleme yapılabileceğini beyan, kabul ve taahhüt eder.
 
10-MÜCBİR SEBEPLER:
 
10.a) Kanunlarda yer alan mücbir sebep halleri, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen olağanüstü ve öngörülemez nitelikte olan olaylar (sel, deprem, fırtına, kasırga, sis veya diğer doğal afetler gibi) doğal felaketler, savaş, işgal, yabancı düşmanların eylemleri, (savaş ilan edilmiş olsun olmasın) düşmanca tutum ve davranışlar, iç savaş, isyan, devrim, ayaklanma, askeri darbe veya yönetime zorla el konulması, terör eylemleri, ayaklanmalar, sivil kargaşalar, endüstriyel anlaşmazlıklar, doğal ve nükleer felaketler, yangın, salgın hastalıklar, sağlık riskleri, millileştirme, hükümetin yaptırımları, blokaj, ambargo, işçi-işveren uyuşmazlıkları, grevler, lokavt, elektrik kesintisi veya kısıntısı, telefon servisinin kesilmesi ve/veya kapalı veya dolu havalimanları veya limanlar, zamanı değişen veya iptal edilen veya değişen uçuşlardaki değişikliklere bağlı transfere dair öngörülemeyen teknik sorunlar da dahil olmak üzere CELESTYAL CRUISES için kontrolü dışında kalan öngörülemeyen ve tahmin edilemeyen olaylar anlamında mücbir sebep sayılır. CELESTYAL CRUISES ve Cruise firması bu sebeplerden ötürü yükümlülüklerini ifa edememesinden veya yükümlülüklerin ifasındaki aksaklıklardan sorumlu tutulamaz ve CELESTYAL CRUISES ve Cruise firmasına maddi ve manevi sorumluluk yüklenemeyeceğini taraflar şimdiden kabul ve taahhüt eder. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.
10.b) Tüketici veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir ve iptal sebep halleri, tüketicinin, paket tur sözleşmesinin hükümlerinden herhangi birinin turun başlama tarihinde veya öncesinde yerine getirilmesine engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri tüketici için mücbir sebep ve iptal hali ile kabul edilir. Tüketici, rezervasyonunu kendisinin veya birinci derecede akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını veya ölümleri tam teşekkülü devlet hastanesinden alınacak resmi bir rapor ile belgelemeleri halinde, aldığı turda kullanılan tur, havayolu ve yerel acentenin hizmeti geri iadesi durumunda iadesi yapılabilir.
10.c) Tüketicinin seyahat sigortası kapsamındaki sigortalardan mücbir sebep doğrultusunda sigorta şirketine başvuru hakkı bulunmaktadır.
 
11- YOLCUNUN İPTAL TALEPLERİ:
 
Celestyal Cruises İptal Şartları; Rezervasyonun kesinleştiği günden itibaren aşağıdaki iptal şartları geçerlidir.
3 Gece Celestyal Olympia Turları için; Tur tarihine 90 gün kalaya kadar iptallerde full iade yapılır.
89 – 30 gün arasında yapılan iptallerde kabin başına 250€ no – show(iade edilmez) iptal cezası olarak kesinti yapılır.
29 – 0 gün arasında yapılan iptallerde vergiler ve vizesiz hizmet ücreti hariç full no-show(iade edilmez) iptal cezası olarak kesinti yapılır.
4 Gece Celestyal Olympia Turları için; Tur tarihine 90 gün kalaya kadar iptallerde full iade yapılır.
89 – 30 gün arasında yapılan iptallerde kabin başına 300€ no – show(iade edilmez) iptal cezası olarak kesinti yapılır.
29 – 0 gün arasında yapılan iptallerde vergiler ve vizesiz hizmet ücreti hariç full no-show(iade edilmez) iptal cezası olarak kesinti yapılır.
7 Gece Celestyal Crystal Turları için; Tur tarihine 90 gün kalaya kadar iptallerde full iade yapılır.
89 – 30 gün arasında yapılan iptallerde kabin başına 350€ no – show(iade edilmez) iptal cezası olarak kesinti yapılır.
29 – 0 gün arasında yapılan iptallerde vergiler ve vizesiz hizmet ücreti hariç full no-show(iade edilmez) iptal cezası olarak kesinti yapılır.
 
12- FESİH VE SÖZLEŞMEDEN CAYMA HAKKI:
 
Taraflar bu sözleşmenin imzalanmasını müteakip hiçbir neden ve gerekçe göstermeden 1 gün zarfında sözleşmeden cayabilirler. Bu durumda alınmış olan ücretler ve diğer belgeler aynen derhal karşılıklı olarak iade olunur. Doğal afetler, gidilecek ülkede büyük çaplı yangın, sel, aşırı şiddette fırtına, deprem, savaş hali, salgın hastalık tehlikesi, isyan, ihtilal ve geniş kapsamlı toplum olayları ve benzeri gibi olağanüstü ve mücbir sebeplerin ortaya çıkması durumunda CELESTYAL CRUISES hiçbir süreyle kısıtlamadan bu sözleşmede yer alan turu iptal edebilir.
 
13- ULAŞIM BİÇİMİ:
 
Tüketici paket tura başlayacağı yere kendi imkanları ile gelir. Tüketicinin, CELESTYAL CRUISES’dan paket tura dahil hizmetler dışında ayrıca hizmet satın alınması bu hizmeti paket tura dahil etmez.
 
14- HAREKET SAATLERİ:
 
Uçak, vapur, tren, otobüs vb. ulaşım araçlarının hareket saatleri sözleşmenin yapıldığı tarihte geçerli olan saatlerdir. Daha sonra taşıyıcı şirketlerin yapacağı tarife değişikliklerinden CELESTYAL CRUISES sorumlu değildir. Sözleşmedeki uçak, vapur, tren, otobüs, vb. ulaşım araçlarının hareket yeri saat ve sefer sayıları geziden önce CELESTYAL CRUISES’dan kontrol edilmelidir. CELESTYAL CRUISES tur hareket detaylarını yolculara bildirmekle birlikte, yolcularımızda bu detayları öğrenmekle yükümlüdür.
 
15- BAGAJ:
 
15.a) Tura katılan tüketicinin; her türlü gezide, ilgili araç, gemi veya havayolunun ilgili yönetmeliğinde belirttiği ebatlardan büyük olmamak kaydı ile bir valiz, uçaklı seyahatlerde ise 15 veya 20 kg. bagaj getirme ve götürme hakkı vardır. Valizlerin ve içindeki eşyaların sorumluluğu sahiplerine aittir. Kokan, akan, yanıcı veya patlayıcı vasıfları olan veya çevresine rahatsızlık veren eşyalar ile kesici, delici ve ateşli silahlar ve her çeşit hayvan, acentenin ayrıca ve açıkça ve yazılı izni olmadan ulaşım araçlarına, gemiye veya konaklanacak tesislere alınmaz. Kimlik ve ruhsatlarının olması durumu değiştirmez Aynı şekilde bagaj kaybından veya olası bagaj hasarlarından acentenin sorumluluğu bulunmamakta olup ilgili ulaşım şirketinin kuralları geçerlidir.
15.b) Uçak ile yapılan seyahatlerde ise fazla bagaj ücreti tüketiciye ait olup, fazla bagaj ücreti taşıyıcı firmanın esaslarına göre tespit edilir.
15.c) CELESTYAL CRUISES personelinin kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumunda kaybolan veya hasar gören bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değer ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının 1/2 si kaybolan eşya sahibine ödenir. CELESTYAL CRUISES tüketici tarafından kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte beyan edilerek teslim edilmiş eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından en çok gezinin bedeli kadar sorumludur.
 
16- VİZE İŞLEMLERİ VE PASAPORT BİLGİLERİ:
 
16.a) Satın alınan hizmete vize işlemleri ve hizmetleri dahil değildir. CELESTYAL CRUISES’ın vize alma taahhüdü yoktur. Vize ve pasaport işlemleri Tüketiciye aittir. Ancak gezinin başlamasından 1 ay öncesine kadar gerekli tüm belgelerin eksiksiz olarak CELESTYAL CRUISES’a teslim edilmesi halinde ücreti mukabilinde vize işlemleri takip edilebilir. 1 aylık sürede veya daha sonra vize için teslim edilen pasaportla ilgili olarak, vize işlemleri tamamen Konsoloslukların insiyatifinde olduğundan CELESTYAL CRUISES’ın vize alınamamasından dolayı herhangi bir sorumluluğu yoktur. Vize alınması o ülkeye giriş garantisi vermediğinden, ülkeye kabul edilmeyenler açısından CELESTYAL CRUISES’ın hiçbir sorumluluğu yoktur. Ve bu sebeple herhangi bir iade veya tazminat ödemez. Tur hareket tarihine kadar vize ücretlerinde olabilecek fiyat artışları Tüketiciye aynen yansıtılır. Vizesiz yapılan turlarda ise CELESTYAL CRUISES’ın belirleyeceği vizesiz geçiş ücreti Tüketici tarafından ödenerek sadece tur boyunca kullanılabilir.
16.b ) Tüketici, vize işlemleri için ilgili konsolosluklar tarafından istenilen evrakları eksiksiz teslim etmekle yükümlüdür. Tüketicinin, ilgili konsolosluklar tarafından istenilen evrakları eksik teslim etmesi ve / veya evrakları tam teslim etmesine rağmen, konsolosluğun ek evrak istemesi ve tüketicinin bu evrakları süresinde tamamlamaması ve / veya konsolosluğun tüketici ile şahsen görüşme istemesine rağmen tüketicinin hiç ya da zamanında gitmemesi nedeni ile vize talebinin ilgili makamlarca onaylanmamasından CELESTYAL CRUISES veya aracı kurum sorumlu tutulamaz.
16.c) Tüketicinin, tüm evrakları zamanında teslim etmiş ve acentenin zamanında başvuru yapmış olmasına rağmen vize talebinin ilgili makamlarca onaylanmaması durumunda vize masrafları iade edilmez ve bu durumda İPTAL-DEVİR-DEĞİŞİKLİKLER MADDESİ geçerli olacaktır.
16.d) Tüm turlar için Tüketicilerin tur hareket tarihinden itibaren en az 6 ay süreli pasaportunun olması zorunludur. Alınış tarihi 10 yıldan eski olan pasaportlar için Schengen ülkelerine vize müracaatı yapılamamaktadır. Yine 10 yıldan eski tarihli pasaportlarda geçerli vize olsa dahi yurtdışına çıkışlarda ve ülke girişlerinde sorun yaşanabilmektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlarda acentemiz tarafından onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı CELESTYAL CRUISES’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken Türk vatandaşlarından veya yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için ( umuma mahsus, hususi damgalı, hizmet damgalı, diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 aylık geçerlilik şartı aranmaktadır.
 
17- TUR GENEL ŞARTLARI:
 
17.a) Acente; geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Bu nedenle Acente, tüketiciye karşı asli fail gibi müşterek ve müteselsil borçlu değildir. Tüketici bu gibi aksaklık ve kaza durumlarında öncelikle maddi ve manevi taleplerini asli faillerden talep ve tahsil cihetine gidecektir. Alacağını tamamen alamadığı durumlarda kusursuz sorumluluk kaideleri dahilinde Acente’den talep olunabilecek miktar, asli faillerden tahsil edilemeyen miktar kadar olabilecektir. Gemi seyahati dahi olsa yurt dışı çıkışı yapıldığı için kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluğu yolcuya ait olup, CELESTYAL CRUISES’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili gemi firması ve havayollarının ücretsiz online check-in sitesi var ise, check -in işlemlerini 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
17.b) Gemi yolculukları diğer tatil türlerinden daha farklı, katı kayıt ve seyahat kurallarına haizdir ve her yolcunun bu kurallara mutlak uyma zorunluluğu vardır. Rezervasyon talebi ve kaydı, gidilmek istenen gezi, tarihi ve sadece kabin kategorisi belirterek yapılabilir. Kabin numarası veya mevkii talebinde bulunamaz. Her türlü kayıtta toplam ücretin en az %40’ı tutarında ön ödeme yapılması ve tüm rezervasyonların yazılı olarak bildirilmesi zorunludur. Rezervasyon talebi acentemiz tarafından aynen teyit edildiğinde rezervasyon kesinleşmiş olur ve bundan sonra yolcu tarafından yapılan iptal talebinde ön ödeme kesinlikle iade edilmez. Teyit edilen rezervasyon bedeli bakiyesi teyidi müteakip 48 saat (ya da 2 iş günü) içerisinde derhal tahsil edilir ve bu şekilde kesinleştirilmiş olan rezervasyon artık iptal edilemez. Tur bedeli bakiyesi vaktinde ödenmemiş rezervasyon derhal iptal edilerek, yatırılmış olan ön ödeme iptal tazminatı olarak alıkonulur. Herhangi bir nedenle rezervasyon tarafımızdan teyit edilemez ve/veya sunulan alternatif yolcu tarafından kabul edilmezse alınan ön ödeme eksiksiz olarak iade edilir.
17.c) Uluslararası kurallara göre gemi güzergahı, hava ve teknik koşullar gerektirdiğinde gemi kaptanı tarafından değiştirebilir yada tamamen iptal edilebilir. Söz konusu durum çok nadir olsa dahi, böylesi istenmeyen bir durumda acentemiz hiçbir sorumluluk taşıyamaz. Aksi tur programında belirtilmedikçe sahil turları doğrudan gemi tarafından düzenlenmekte ve gemi katibi tarafından, yolculuk sırasında satılmaktadır. Acentemiz bu turları düzenleme, satma ya da değiştirme yetki ve sorumluluğuna sahip değildir. Uğranılan her limandan hareket saati varış anında kaptan ve gemi mürettebatı tarafından sözlü ve yazılı olarak ilan edilir. Her yolcunun gemiden ayrılmadan önce hareket saatini öğrenme ve bu saate behemehal riayet etme zorunluluğu vardır. Gemi hiç bir şart dahilinde vaktinde dönmemiş yolcuyu beklemez ve limanda kalan yolcunun bir sonraki limana, yada evine dönmesinin sağlanması için herhangi bir sorumluluk taşımaz. Bu durumda muhatap olmuş yolcunun seyahati ile ilgili her türlü kullanılmamış hakkı yanar. Hiçbir iade talebinde bulunamaz ve acentemiz böylesi istenmeyen bir durumda hiçbir sorumluluk taşımaz. Her türlü gemi yolculuğu rezervasyonu, tarafımızdan misafirimizin tüm ödemelerini tamamlaması şartı ile yapılır. Bu nedenle yolcunun kayıt anında gemi yolculuk bedelini ödemesi gerektiği gibi, bir iptal talebinde yerine başka yolcu bulunsa dahi, geminin talep edeceği cezai şartı yerine getirmesi gerekir. Yukarıda sıralanan uluslararası kurallar, yolcu tarafından eksiksiz uyulması gereken şartlar olup, hiçbir personelimizin yada yetkili satış acentemizin bu hususları değiştirme hakkı ve/veya etkisi bulunmamaktadır.
17.d) 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 
18- TUR OPERATÖRÜ VE SATIŞ ACENTELERİ:
 
Pazarlamakta olduğumuz tüm turlar, İstanbul, Şişli, Halaskargazi Caddesi No:112 Gazi Ethem Paşa Sitesi Kat:5’de kurulu (Mecidyeköy V.D’si 523 000 0472) Karavan Turizm Seyahat ve Nakliyat A.Ş. tarafından, sahibi olduğu ‘Karavan Turizm Seyahat Acentesi’ ne ait T.C. Turizm Bakanlığı’ndan alınma ‘A0816’ sayılı Turizm İşletme Belgesi ile 1618 sayılı yasa hükümlerine, yönetmeliklere ve ilgili mevzuata uygun olarak düzenlenmektedir. Tur operatörü şirket Türkiye() ‘nin dilediği yerlerinde, yasalara ve özellikle 1618 sayılı yasaya uygunluk sağlaması koşuluyla Satış Acentelikleri tesis ederek turlarının satış ve pazarlamasını sağlar ya da doğrudan 1618 sayılı yasa ile belgelendirilmiş seyahat acentelerinin tur satışlarını kabul eder. Söz konusu satış ya da seyahat acenteleri CELESTYAL CRUISES turlarını aynı fiyat ve şartlarla yolcularına pazarlar ve bu metin kapsamında yer alan şartlara aynen uyarlar.
 
19- TUR FİYATI KAPSAMI İLE EKSİK HİZMET TAZMİNATI:
 
CELESTYAL CRUISES yolculuk başladıktan sonra dönünceye kadar, her ne nedenle olursa olsun, tur kayıt formunda belirtilen hizmetlerden sözleşmeye konu ürünün kusurlu olarak sunulması durumunda, bu kusurların tespiti ve tazmini ile ilgili olarak TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ hükümlerinin uygulanacağını TÜKETİCİ kabul ve beyan etmektedir. Doğacak olan tazminat eksik kalan hizmet bedeli ile birlikte 30 gün içinde defaten ödenir. Bu maddede yer alan tazminat dışında sebebi, sonucu ne olursa olsun CELESTYAL CRUISES’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolculuk başladıktan sonra, acentemizin onayı olmadan, yolcu tarafından tur programında yapılan değişiklikler, sebebi, sonucu ne olursa olsun her türlü tazminat talebini derhal ve geri dönüşsüz olarak ortadan kaldırır. Her ne nedenle olursa olsun tur ücretini eksik ödemiş olan yolcunun eksik ödemesi, olası ‘Eksik Hizmet Tazminatı’ndan mahsup edilir.
 
20- PAKET TUR KAPSAMI:
 
Bu sözleşme acentemiz ile yolcu (yolcular) arasında yapılmış yegane kontrat olup, turlarımıza kaydolan yolcu (yolcular) ile acentemiz bu sözleşmede ve eklerinde yazılı tüm şartları karşılıklı olarak aynen kabul etmişlerdir. Her türlü olası yolcu şikayeti öncelikle ve yazılı olarak acentemize iletilmelidir, şikayet tarafımızca çözülemediği taktirde, doğabilecek her türlü anlaşmazlık hususunda dileyen taraf, önce 1618 sayılı Yasa ve ilgili Mevzuat Hükümlerine göre kurulmuş TÜRSAB Tahkim Kurulu’na başvurmak zorundadır. Tahkim Kurulu’nun vereceği rapor taraflarca kabul görmediği takdirde her türlü ihtilafın çözüm mercii İstanbul Şişli Mahkeme ve İcra Daireleri ya da Tüketici Mahkemeleri’dir. Bu maddenin amacı, yolcumuzun herhangi bir şikayeti vukuunda zaman kaybını önlemek ve bir an önce sonuca ulaşmasını sağlamak olup, bu madde içerisinde yer alan söz konusu mevzuat tamamlanmadan yolcu başka bir yöntem uygulamasına yönelirse her türlü tazminat hakkını kaybeder ve acentemize verebileceği maddi manevi zarardan sorumlu olur.
 
21- DİĞER HÜKÜMLER:
 
21.a) Sözleşme metninde veya müstakil herhangi bir belgede Tüketicinin Paket Tur Sözleşmeleri Uygulama Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelikte yer alan haklarını kullanmaktan feragat ettiğine dair veya CELESTYAL CRUISES’ın bu Yönetmelikten kaynaklanan yükümlülüklerini sınırlayan veya ortadan kaldıran kayıtlar geçersizdir.
21.b) Paket tur kapsamında yer alan ve sözleşme eklerinde CELESTYAL CRUISES’ın talep ettiği bilgi ve belgeleri tam doğru ve eksiksiz olarak CELESTYAL CRUISES’a vermek ve verdiği bilgiler ve belgelerden sorumlu olduğunu kabul eder. Sözleşmenin ayrılmaz parçası olan gerekli bilgiler formunda Tüketici beyan ettiği bilgilerin doğruluğunu aynen kabul eder, Tüketicinin beyan ettiği yanlış bilgi ile ilgili CELESTYAL CRUISES’ın sorumluluğu yoktur.
21.c) Tüketici, sözleşme konusu satın aldığı paket tur kapsamında sunulan tüm hizmetleri ve niteliklerini, satış fiyatı ve ödeme şekil ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve paket tur sözleşmesinin içeriği ve maddeleri ile ilgili açıklayıcı bir şekilde okuyarak bilgilendirildiğini beyan eder.
21.d) Tüketicinin işbu sözleşme aracılığıyla paket tur satın alması halinde, tüketici CELESTYAL CRUISES aracılığıyla satın almış olduğu ürün ile ilgili her türlü bilgiyi CELESTYAL CRUISES’a ait www.celestyalcruises.com.tr internet sitesinden, satış temsilcilerinden ve gerekirse tura ait broşürlerden (ön bilgilendirme formu) edinecek ve özen borcuna istinaden gerekli tüm incelemeleri yapacaktır. CELESTYAL CRUISES’ın aracı konumunda olması ve konaklama tesisinin vasıfları ve yıldızlaması ile konaklama tesisinde öngörülen hizmetler ile bilgiyi bizzat ilgili konaklama tesisinden almış olması sebebiyle, konaklama tesisinin belirtilen niteliklerde hazır bulundurulmamasından dolayı CELESTYAL CRUISES’ın mesuliyeti yoktur. Böyle bir durumda sorumluluk münhasıran konaklama tesisine aittir. Bu bağlamda, tüketicinin CELESTYAL CRUISES’ın web sayfasından, çağrı merkezinden veya satış ofislerinden satın almış olduğu tur programında, tesise giriş işleminin öncesinde veya sonrasında hizmetin kusurlu olduğunun ispatı söz konusu değilse, tüketicinin şahsi kanaatine göre tesisten ayrılması durumunda sözleşme koşulları geçerlidir.
21.e) Tüketici kayıt yaptıracağı tur için gerekli asgari sağlık ve kondisyon durumunu tespit etmekle mükelleftir. Tüketici kendi sağlık durumuna uygun olmayan bir tur satın alması halinde, turun iptali halinde yaşanacak hak kayıplarından CELESTYAL CRUISES sorumlu olmaz. Tüketici kayıt yaptıracağı turun sağlık ve kondisyon durumlarına uygunluğunu değerlendirmekten kendisi sorumludur. Bu amaçla CELESTYAL CRUISES’dan her türlü yazılı ve sözlü bilgilendirmeyi talep edebilir. Herhangi bir sağlık problemi olan Tüketici tura kayıt yaptırmadan önce doktorlarına danışarak onay almakla ve bu durumu CELESTYAL CRUISES’a kayıt öncesi bildirmekle yükümlüdür. Rahatsızlığın türüne göre CELESTYAL CRUISES’ın Tüketiciyi talep ettiği tura kabul edip etmeme hakkı saklıdır. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Doğuştan veya tur satın alma aşamasından önce tanı/tedavisi başlamış hastalık halleri ile hamilelik seyahat sigorta hizmeti kapsamı dışındadır.
21.f) Bu sözleşmeden doğan Damga vergisi CELESTYAL CRUISES tarafından ödenecektir.
21.g) Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir. Seyahat sigortası hizmeti satın alan veya seyahat sigortası seyahat paketinin içinde bulunan tüketicilerin eksik veya ayıplı ifa, hasar zarar ve kayıpları ile ilgili teminatın kapsamı bu hizmeti sunan sigorta firmasının poliçesiyle belirlenmiştir. CELESTYAL CRUISES bu teminatların içeriği, kapsamları veya uygulama şekilleri ile ilgili herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ayrıca paket tura ‘Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası’ CELESTYAL CRUISES tarafından dahil edilmiştir.
21.h) Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu rezervasyona dahil Tüketici (ler), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri Tüketici (ler )nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Buna rağmen sözleşmede bizzat imzalarının olmadığı gerekçesi ile rezervasyona dahil Tüketici (ler) nin CELESTYAL CRUISES aleyhine ve satın almış oldukları rezervasyon ile ilgili dava ve takipler ve CELESTYAL CRUISES’ın Tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel yada tazminat ödemek zorunda kalması halinde CELESTYAL CRUISES’ın sözleşmede imzası bulunan Tüketici (ler) ye ödemiş olduğu fazla miktar için rücu hakkı mahfuzdur. Bu rezervasyona dahil tüketiciler, imzalamış olmasalar dahi, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını CELESTYAL CRUISES yayınları aracılığı ile öğrenmiş, rezervasyona bu sözleşme şartlarında dahil olmayı kabul etmişlerdir.
21.ı) Tur programı ile programın detayında belirtilen genel şartlar, ekstra turlar, dahil olan olmayan hizmetler, iş bu sözleşmenin bir parçası olup tüketici tarafından okunmuş ve onaylanmış olarak kabul edilir.Acente tur programında yapmış olduğu revizeyi açıklayarak tur hareketinden önce tüketiciye bildirmek ile yükümlüdür.
 
22- Ekli tur kayıt sözleşmesinde isimleri bulunan, rezervasyonu yapılmış kişiler iş bu madde ile birlikte 23 maddeden oluşan yukarıdaki hususları (kayıt işlemleri bir başkası tarafından yapılmış ve imzalanmış olsa dahi) okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırlar. İşbu sözleşme yukarıda belirtilen satın alınan hizmet/ürüne ilişkin kayıt sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Sözleşmede yazılan hususların bazılarının mevcut yasalar veya daha sonra çıkacak yasalar nedeniyle geçersiz olması halinde sözleşme tamamen geçersiz hale gelmez. Bu durumda yasaya aykırı sözleşmeyi dolduran diğer sözleşme fiyata hükümleri bu dahi yoksa, Turizm mevzuatı, BK., TTK., MK., ve ilgili sair yasa hükümleri tatbik olunur.
 
23- İşbu 23 maddeden oluşan sözleşmeyi kendim ve aşağıda adları yazılı şahıslar adına birlikte düzenlenmiş, son hali tarafımdan okunup, kabul edilip onaylanmıştır ve bir nüshası tarafıma tüm ekleri ile birlikte teslim edilmiştir. Paket tur ile ilgili ihtiyari seyahat sigortası yaptırabileceğim tarafıma beyan edilmiştir. Bu beyanım, rezervasyon işlemlerimin, kendi yerime bir başkası tarafından yürütülmüş ve imzalanmış olması halinde de geçerlidir.
 
 
TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİM ONAYI
 
MÜŞTERİ, KARAVAN TURİZM SEYAHAT VE NAKLİYAT A.Ş.’nin işletmekte olduğu markalar ve tedarikçileri ve işbirliği içerisinde olduğu kuruluşlara ilişkin hizmet, reklam, ilan, kampanya ve faaliyetleri hakkında; tarafına bilgilendirme yapılmasına ve kendisiyle 6563 Sayılı Kanun uyarınca ticari elektronik iletiler/sms vb. paylaşılmasına onay vermektedir. MÜŞTERİ, verdiği onayı iptal etmek isterse bu durumu CELESTYAL CRUISES’ın iletişim kanallarına bildirecek ve CELESTYAL CRUISES bilgilendirmeyi sonlandıracaktır.

TAŞIYICI KOŞULLARI (TIKLAYIN)

Taşımanın Taşıyıcı Koşulları: www.celestyalcruises.com/en/conditions-of-carriage adresinde bulunabilir ve/veya talep üzerine tedarik edilebilir. Bu koşullar, Yolcu ve Taşıyıcı arasındaki ilişkiyi, sorumlulukları kontrol eder ve yine bu koşullar OKUSANIZ DA OKUMASANIZ DA UYULMASI ZORUNLU KOŞULLARDIR. “Taşıyıcı”, geminin sahibi/kiracısı veya operatörü veya taşıyıcı rolünü üstlenen herhangi bir diǧer kişi anlamına gelir. (Atina Sözleşmesi’nde bildirilen tanıma göre. Atina 2002 Protokolünün uygulandıǧı yerlerde “Taşıyıcı”, bir kişinin taşımanın o kişi tarafından veya bir taşımacı tarafından gerçekleştirilip gerçekleştirilmemesi hususunda taşıma sözleşmesinin bir başkası veya kendi adına akdetilmesi anlamına gelir.

Aktarılabilirlik : Taşıyıcı, tarihin, gemi ve kabin türünün hatta varsa yedek geminin belirtildiǧi ve AKTARILAMAZ konumdaki E-bilette ismi yazan kişiyi (kişileri) taşımayı kabul eder. E BILET, CHECK-IN SIRASINDA GÖSTERILMELIDIR. KALKIÇTAN EN AZ 2 SAAT ÖNCE CHECK-IN YAPMALISINIZ Ölüm, Yaralanma ve/veya Bagaj Kaybı veya Hasarı Sorumluluǧu Taşıyıcının, seyahat boyunca yolcuların fiziki yaralanması ve/veya ölümüne ve/veya bagaj kaybı veya hasarına ilişkin (varsa) sorumluluǧu, AB Yönetmeliǧi 392/2009 uyarınca (bundan böyle 392/2009 Yönetmeliǧi” olarak anılacaktır) kararlaştırılacak veya uygulanabildiǧi yerlerde Atina Sözleşmesi ve 23 Nisan 2014 tarihi itibarıyla uygulanabildiǧi yerlerde Atina Sözleşmesi’nin 2002 Protokolü uyarınca kararlaştırılacaktır. 392/2009 Yönetmeliǧi’nin ve uygulanabildiǧi yerlerde Atina Sözleşmesi’nin 2002 Protokolü’nün veya Atina Sözleşmesi’nin hükümleri burada açık bir şekilde Taşıma Koşulları’na dahil edilmiştir. Atina Sözleşmesi’nin bir kopyası talep üzerine veya temin edilebilir www.celestyalcruises.com/en/conditions-of-carriage adresinden indirilebilir. 392/2009 Yönetmeliǧi’nin ve Atina Sözleşmesi’nin altında, yolcu tarafından önceden belirlenmiş dönemler içerisinde verilen yazılı bildirimler olmadıkça Taşıyıcının bagajı yolcuya hasarsız bir şekilde teslim ettiǧi varsayıl
 
Sorumluluk Sınırları : Taşıyıcının sorumluluǧu, muafiyete tabii hizmetçilerinin ve/veya temsilcilerinin 392/2009 Yönetmeliǧi’ne ve uygulanabildiǧi yerlerde Atina Sözleşmesi’nin 2002 Protokolü’ne veya Atina Sözleşmesi’ne istinaden ile sınırlandırılacaktır. 392/2009 Yönetmeliǧi ile belirtilen bir gemi nakliyesi kazası olması durumunda, Taşıyıcının kontrolü dışında gerçekleşen durumlar haricindeki (örneǧin; savaş, doǧal afet, üçüncü şahıs eylemi) herhangi bir olayda yolcunun Taşıyıcıdan veya Taşıyıcının sigorta şirketinden 250.000 Özel Çekim Hakkı (SDR) (£235.197i89 veya €283.520,45) bulunur. Taşıyıcı kazanın kendi hatası veya ihmâlkârlıǧı olmaksızın oluştuǧunu kanıtlamadıkça tazminat 400.000 SDR’ye (£376.090,63 veya €453.539,91) kadar çıkabilir. Gemi nakliyesi harici bir kazanın olması durumundaysa, yolcu kazanın taşıyıcı hatası veya ihmâlkârlıǧı sonucu oluştuǧunu kanıtlarsa yolcunun taşıyıcıdan 400.000 SDR’ye (£376.090,63 veya €453.539,91) kadar tazminat alma hakkı bulunur. Atina Sözleşmesi altında belirtilen ölüm/fiziksel yaralanma sınırları her yolcu için 46.666 SDR’dir (£43.846,40 veya €52.806,26). Sorumluluk sınırları veya kabin bagajı her yolcu için 392/2009 Yönetmeliǧi ve Atina Sözleşmesinin 2002 Protokolü uyarınca 2250 SDR (£2.113,62 veya €2.546,20) ve Atina Sözleşmesi uyarınca her yolcu için 833 SDR’dir (£782,32 veya €942,88) Taşıyıcının, geminin malzeme sorumlusuna emanet edilmedikçe deǧerli eşyalar için bir sorumluluǧu bulunmaz. Bu durumda, sorumluluk uygulanabildiǧi yerlerde 392/2009 Yönetmeliǧi’ne veya Atina Sözleşmesi’nin 2002 Protokolü uyarınca 3375 SDR (£3.169,55 veya €3.819,27) ile ve Atina Sözleşmesi uyarınca 1200 SDR (£1.126,91 veya €1.357,96) sınırlandırılacaktır. Her yolcunun sınırlarına ilişkin atıflar her bir taşıma içindir. Taşıyıcı, buna ek olarak sınırlama ve/veya sorumluluk muafiyeti saǧlayan uygulanabilir tüm yasalardan (Taşıyıcının neden olduǧu onarılabilir hasarlarda sorumluluk ve/veya küresel sınırlamaya dair gemi bayraǧı yasası ve/veya yasaları, sınırlaması olmaksızın) tamamen yararlanabilir
 
Baǧımsız taşeronlar ve Kıyı Gezintileri : Hava yolları, kara nakliye şirketleri, kıyı gezinti saǧlayıcıları, gemi güvertesi saǧlık personeli ve kuaför salonu ile güzellik terapisi salonu dahil olmak üzere gemideki ve/veya kıyıdaki baǧımsız taşeronların herhangi birinin işleyişlerinden veya ihmâllerinden oluşan veya bunlar ile baǧlantılı olan hiçbir şeyden taşıyıcı sorumlu deǧildir.
 
Hamilelik : 12 haftadan az hamilelik dönemindeki bayanların seyahat için tıbbi tavsiye almalarını önermekteyiz. 24 haftalık hamileliǧi olan veya yolculuǧu sırasında 24. haftalık olacak olan bayanların seyahate yönelik bir saǧlık belgesi almaları gereklidir. Taşıyıcı, hamileliǧinin herhangi bir aşamasında saǧlık belgesi isteme hakkını ve taşıyıcı ve/veya yönetici yolcunun yolculuǧu sırasında güvenliǧinde emin olamayacaksa yolculuk talebini reddetme hakkını saklı tutar
 
Seyahat Saǧlıǧı – Saǧlık ve Güvenlik ile Yönetim : Yolcu, kendisinin mental ve fiziksel olarak seyahat etmek için saǧlıklı olduǧunu ve gemi işleyişinin aksamayacaǧını veya diǧer yolculara rahatsızlık/zahmet vermeyeceǧini ileterek yolculuǧunu temin eder. Yolcu, taşıyıcı şirketin kuralları ile yönetmeliklerine ve yöneticinin ve gemi memurlarının tüm istek ve direktiflerine uymayı kabul eder. Taşıyıcının ve/veya gemi yöneticisinin veya gemi doktorunun, bir yolcunun saǧlıksal durumun bir şekilde seyahate uygun olmadıǧını veya saǧlıǧını yahut güvenliǧini tehlikeye atma olasılıǧı bulunduǧunu veya diǧerlerinin konforunu etkileyebileceǧini veya yolcunun herhangi bir limanda karaya inme izninin bulunmadıǧını veya bakımını, desteǧini yahut geri dönüşünü saǧlamaktan sorumlu şirketin bunları yapmasını zorlaştırdıǧını görmesi üzerine taşıyıcı ve/veya gemi yöneticisi herhangi bir zamanda ilave bir sorumluluk gerekmeksizin aşaǧıda belirtilenlerden kendileri için uygun olanları uygulama hakkına sahiptirler: i. Taşıyıcının herhangi özel bir limanda binmesini kabul etmemek ii. Yolcuyu herhangi bir limanda indirmek. iii. Yolcuyu bir limandan başka bir limana aktarmak. iv. Yolcuyu bir kabine veya gemi polikliniǧine veya gemide bulunan bir başka uygun yere yatırmak. v. Yolcudan sindirim sistemi hastalıǧı veya başka bulaşıcı hastalık tanıları konulduǧunda kabinde kalmasını talep etmek. vi. Ilk yardım ve/veya tıbbi tedavi ve/veya bir ilaç, iǧne veya izin verilen bir madde uygulamak ve/veya böylesi bir adım atmanın gerekli yahut uygun görüldüǧü durumda herhangi bir limanda ya gemi yöneticisinin ya da gemi doktorunun sorumluluǧu tamamen kendi üzerine alarak yolcuyu bir hastaneye veya benzer bir enstitüye yatırması. Saǧlık ile güvenlik nedenleriyle taşıyıcı ve/veya herhangi bir limandaki saǧlık yetkilileri bir genel saǧlık formu doldurmakla yetkilidirler. Yolcu, sindirim sistemi hastalıkları ile sınırlı olmamak kaydıyla herhangi bir hastalıǧa ilişki belirtiler taşıdıǧına dair doǧru bilgiler sunmalıdır. Taşıyıcı, sorumluluǧu üzerine alarak Norovirüs ve H1N1 ile sınırlı olmamak kaydıyla viral veya bakteriyel hastalık taşıdıǧını düşündüǧü herhangi bir yolcuyu güverteye almayı reddedebilir.
 
Seyahat belgeleri ve diǧer gereklilikler : Yolcu, geminin seyahat planındaki tüm ülkelerde hükümet yetkilileri tarafından herhangi bir aşı gerekliliǧini, gerekli saǧlık belgelerini, seyahat belgelerini ve bu ülkelerin limanlarında uygulanabilen saǧlık ile güvenlik uyarılarını denetlemek amacıyla kontrol edilmeye tabii tutulabilir. Taşıyıcı, yolcuyu bu konular hakkında bilgilendirmekten sorumlu deǧildir. Çaǧrıldıǧınız limana ve ülkenize göre tüm gerekli seyahat belgelerini (kimlik, pasaport, vize vb.) bulundurmanız gerekmektedir. Gerekli ve geçerli tüm belgeleri edinemezseniz, gemiye binemezsiniz. Ayrıntılı bilgiler için www.celestyalcruises.com adresinden gerekli seyahat belgelerini okuyabilirsiniz.
 
Engelliler veya Hareketi Kısıtlılar : Yolcunun veya seyahate dahil olan herhangi bir kişinin rezervasyonu rahatsız, hastalıklı, engelli veya hareketi kısıtlı olarak belirtilmişse, organizatör rezervasyon tarihine ilişkin eksiksiz ayrıntıları yolcunun gemideki güvenliǧi ve konforundan emin olmak için yolcudan talep eder. Taşıyıcı, yolcuyu veya saǧlıksal olarak seyahate elverişsiz olduǧu düşünülen yahut saǧlık durumunun kendileri veya diǧer yolcular için bir tehlike oluşturabileceǧi düşünülen bir kişiyi gemiye almama hakkını saklı tutar. Haklarınız ve sorumluluklarınız için Taşıma Koşulları’nın 10. makalesine bakınız.
 
Reşit olmayanlar :Taşıyıcı, dışarıya gidilen tarihte 18 yaşından küçük kişileri gemiye kabul etmez.
 
Tehlikeli Maddeler : Yolcu, gemi güvertesine herhangi bir illegal maddenin veya illegal eşya, bıçak, silah, yanıcı veya tehlikeli eşyalar veya maddeler ya da kontrol edilemeyen yahut yasaklanmış cisim veya eşya getiremez.
 
Hukuk ve Yargı Yetkisi : Yolcu ve taşıyıcı arasındaki tüm hususlar her ne olursa olsun Yunanistan yasalarına tabii tutulacaktır ve Yunanistan’daki Pire Mahkemelerinde getirilecektir

Gemi Fiyat Bilgileri

EYLÜL
EKİM
KASIM
Kabin tipi 04 Eylül 11 Eylül 18 Eylül 25 Eylül
Balkonlu Kabin 959,00 € 849,00 € 899,00 € ,00 €
İç Kabin 709,00 € 659,00 € 649,00 € ,00 €
Dış Kabin 839,00 € 759,00 € 779,00 € ,00 €
Suit ,00 € ,00 € ,00 € ,00 €
         
         
         
         
         
Kabin tıpi 02 Ekim 09 Ekim 16 Ekim 23 Ekim
Balkonlu Kabin 789,00 € 699,00 € 749,00 € 649,00 €
İç Kabin 589,00 € 559,00 € 549,00 € 459,00 €
Dış Kabin 689,00 € 629,00 € 649,00 € 579,00 €
Suit ,00 € ,00 € ,00 € ,00 €
         
         
         
         
         
Kabin tipi 30 Ekim 06 Kasım 13 Kasım   
Balkonlu Kabin 739,00 € ,00 € ,00 €  
İç Kabin 599,00 € ,00 € ,00 €  
Dış Kabin 669,00 € ,00 € ,00 €  
Suit ,00 € ,00 € ,00 €  
         
         
         
         
         

Belirtilen fiyatlar T.C. ve K.K.T.C. vatandaşları için geçerlidir. Yabancı uyruklu misafirlere uygulanacak fiyatlarımız İçin seyahat danışmanınızdan öğrenebilirsiniz. Fiyatlar hazırlandığı zaman geçerli olan masraflar esas alınarak hesaplanmıştır. EURO cinsinden olup, fiyatlar 2 kişilik kabinde vergi dahil kişi başıdır. Yakıt fiyatları, döviz dalgalanmaları ve benzeri fiyat değişiklikleri durumunda yukarıdaki fiyatlarda değişiklik yapma hakkımız saklıdır. 

 

 

 

KONAKLAMA TİPLERİ

MY CRUISE (TIKLAYIN)
ALL-INCLUSIVE (TIKLAYIN)
MY CRUISE
Tam Pansiyon *Alakart restoranlarda Sabah, Öğle ve Akşam Yemekleri
Kabin konumu ve numarası seçimi
Restoran yemek oturumu seçimi
Gemideki tüm eğlence aktiviteleri
Gemi hizmet bedeli dahil değildir.
Tüm liman vergileri fiyatlandırmaya dahildir.

ALL-INCLUSIVE
Tam Pansiyon *Alakart restoranlarda Sabah, Öğle ve Akşam Yemekleri
My Drinks içecek paketi *7/24 geçerli sınırsız alkollü ve alkolsüz içecekler
Kabin konumu ve numarası seçimi
Restoran yemek oturumu seçimi
Gemideki tüm eğlence aktiviteleri
Gemi hizmet bedeli dahil değildir.
Tüm liman vergileri fiyatlandırmaya dahildir.

GEMİ KABİNLERİ

İç Premium Kabin (IP)
Dış Premium Kabin (EP)
Balkonlu Premium Kabin (BP)
Suit (S)
GEMİ YERLEŞİM PLANI
 
İç Premium Kabin (IP)
Kategori: IP
Kat Konumu: Deck 5, Deck 6, Deck 7, Deck 8, Deck 9, Deck 10, Deck 11, Deck 12, Deck 14
Kişi Sayısı: Standart 2 kişi konaklayabilir 
Kabin Özellikleri: Özel verandalı balkon, iki adet tek kişilik yatak veya tek büyük yatak, bir kanepe, dolap, duşlu banyo, çalışma ve makyaj masası, her kamara da uydu ile interaktif televizyon vardır, klima, direkt telefon, saç kurutma makinesi, mini bar, kasa bulunmaktadır. 
Not: Sigara içilmesi kabinlerde yasaktır, ancak kül tablaları kullanılması durumunda balkonlarda izin verilir.
 
 
https://www.costaturkiye.com/cabinphotos/inside-cabin
Dış Premium Kabin (EP)
Kategori: EP
Kat Konumu: Deck 1, Deck 2, Deck 3, Deck 6, Deck 7, Deck 9, Deck 10, Deck 11, Deck 14
Kişi Sayısı: Standart 2 kişi konaklayabilir 
Kabin Özellikleri: Özel verandalı balkon, iki adet tek kişilik yatak veya tek büyük yatak, bir kanepe, dolap, duşlu banyo, çalışma ve makyaj masası, her kamara da uydu ile interaktif televizyon vardır, klima, direkt telefon, saç kurutma makinesi, mini bar, kasa bulunmaktadır. 
Not: Sigara içilmesi kabinlerde yasaktır, ancak kül tablaları kullanılması durumunda balkonlarda izin verilir.
 
https://www.costaturkiye.com/cabinphotos/external-cabin
Balkonlu Premium Kabin (BP)
Kategori: BP
Kat Konumu: Deck 5, Deck 6, Deck 7, Deck 8, Deck 9, Deck 10, Deck 11, Deck 12, Deck 14
Kişi Sayısı: Standart 2 kişi konaklayabilir 
Kabin Özellikleri: Özel verandalı balkon, iki adet tek kişilik yatak veya tek büyük yatak, bir kanepe, dolap, duşlu banyo, çalışma ve makyaj masası, her kamara da uydu ile interaktif televizyon vardır, klima, direkt telefon, saç kurutma makinesi, mini bar, kasa bulunmaktadır. 
Not: Sigara içilmesi kabinlerde yasaktır, ancak kül tablaları kullanılması durumunda balkonlarda izin verilir.
 
https://www.costaturkiye.com/cabinphotos/balcony-cabin
Suit (S)
Kategori: S
Kat Konumu: Deck 7, Deck 9, Deck 11, Deck 14
Kişi Sayısı: Standart 2 kişi konaklayabilir 
Kabin Özellikleri: Özel verandalı balkon, iki adet tek kişilik yatak veya tek büyük yatak, bir kanepe, dolap, duşlu banyo, çalışma ve makyaj masası, her kamara da uydu ile interaktif televizyon vardır, klima, direkt telefon, saç kurutma makinesi, mini bar, kasa bulunmaktadır. 
Not: Sigara içilmesi kabinlerde yasaktır, ancak kül tablaları kullanılması durumunda balkonlarda izin verilir.
 
https://www.costaturkiye.com/cabinphotos/suit1
 

COSTA VENEZİA GEMİSİ

COSTA VENEZİA GEMİSİNİN ÖZELLİKLERİ (TIKLAYIN)

Costa Venezia, Costa Cruise şirketinin 15 gemisinden biri olan 2019 yapımı en yeni gemilerinden biridir.
Toplam kabin sayısı 2116 olup toplam 20 deck bulunmaktadır.
Toplam 4 restoran ve 11 bar vardır.
3 adet yüzme havuzu (2 tanesi kapalı olarakta kullanılabiliyor) ve 4 jakuzi vardır.
3 ayrı kata yayılmış, toplam 4232 – 5260 yolcu kapasiteli tiyatro salonu bulunmaktadır.
Gemide disko, casino, internet cafe , 4D Sinema, mağazalar ve kütüphane bulunmaktadır.
Çocuklar için çocuk kulübü ve çocuk havuzu vardır.
3500 m2`lik Samsara Spa`da terapi havuzu, Türk hamamı, sauna, rahatlama ve dinlenme bölümleri, spor salonu, masaj odaları ve solarium bulunmaktadır.

 
Costa Venezia Gemisi
Gemi Firması : Costa Cruises
Menşei : İtalya
Para Birimi : Euro
Yapım Yılı: 2019
Yolcu Sayısı : 5260
Kat Sayısı : 20
Yükseklik: 2080.45 m 
Ağırlığı : 135500 ton.
Uzunluğu : 321.00 m.
Genişliği : 37.00 m.
Hızı : 20 Km/h
Mürettabat Sayısı :

GENEL BİLGİLER

ÖNEMLİ NOTLAR (TIKLAYIN)

Belirtilen fiyatlar EURO cinsinden olup, fiyatlar 2 kişilik kabinde vergi dahil kişi başıdır. Fiyatlar hazırlandığı zaman geçerli olan masraflar esas alınarak hesaplanmıştır. Yakıt fiyatları, döviz dalgalanmaları ve benzeri fiyat değişiklikleri durumunda yukarıdaki fiyatlarda değişiklik yapma hakkımız saklıdır. Programda belirttiğimiz gemi, transfer, vb. hizmet sağlayıcılarından kaynaklı herhangi bir değişiklikte (saatler, limanlar, vb.) acente sorumlu değildir ve programın genel yapısını ve içeriğini bozmadan değiştirme ve düzenleme yapma hakkını saklı tutar. Tur programına katılabilmek için en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport gerekmektedir. Pasaportunda Kıbrıs damgası bulunanlar Yunanistan’a giriş yapamazlar. Tur iptal şartları ve diğer hükümler sözleşmemizdeki gibi geçerlidir.

VİZE BİLGİLERİ (TIKLAYIN)

1- PASAPORT: Planlanan seyahatin dönüş tarihinden itibaren 105 gün geçerlilik süresi (temdit) olan, vize basılabilecek en az karşılıklı 2 boş sayfası olan ve 10 yıldan eski olmayan pasaport. Pasaportunuzda herhangi bir hasar var ise kabul edilmeyecektir

2. Vize Başvuru Formu (Vize bizim tarafımızdan alınacaksa başvuru formunda Ad,Soyad,Adres,Mail Adresi,Telefon, 37 ve son maddenin imzalanması yeterlidir.Diğer alanlar tarafımızca doldurulacaktır.
18 Yaş altı çocukların vize başvuru formlarına Anne ve Baba beraber imza atmak zorundadırlar. Yasal vasi ebeveynlerden biri olsa dahi, diğer ebeveynin de imzası gereklidir. İmzalanmamış formlar geçersiz sayılmaktadır

3. Arka fon beyaz ve 3 aydan eski olmayan 3,5 x 4,5 cm ebatlarında, omuzların da göründüğü, GÖZLÜKSÜZ biyometrik fotoğraf, 2 adet. Yüze saç ya da örtü gelmemelidir. Tesettürlü başvuru sahiplerinin kaşlarının bittiği noktaya kadar yüzün tamamı görünür olmalıdır. Kapalı misafirlerin bone ile çekilmesi gerekmektedir.
Photoshop’lu, flu ya da fazla parlak fotoğraflar kabul edilmemektedir. Fotoğrafların pasaportunuzda ve varsa daha önceki aldığınız vizelerde kullanılmamış olduğuna dikkat ediniz.

4. Şirket antetli kağıdına – kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış ; ,hangi tarihte işe başladığını ,şirkette görev aldığı pozisyonu,seyahat amacını ve ilgili tur tarihleri arasında izinli olduğunu belirten İLGİLİ MAKAMA hitaben yazılmış çalışanlar için kurum vize talep dilekçesi. (Antetli kağıtta Şirket Kaşesi’nin–İmzayı atan yetkilinin adı-Soyadı ve imzası çok net bir şekilde okunaklı olmalıdır ,

5. Şirketin Faaliyet Belgesi , son 3 aylık orjinal ıslak kaşe imzalı olmalı ( İNGİLİZCE ) veya son 1 aylık e imzalı e faaliyet belgesi ( kurumunuzun bağlı bulunduğu ticaret odasının internet sitesinden e imzalı alabilirsiniz ) ( İNGİLİZCE )

Avukatlar – Baro’dan
Doktorlar – Tabipler Odasından
Eczacılar – Eczacılar Odasından
Diş Hekimleri – Diş Hekimleri Odasından
Mimar Ve Mühendisler – Mim.Ve Müh. Odasından belge almalıdırlar.!!

6. Şirketin imza Sirküleri fotokopisi (Süresi geçmemiş)

7. Şirketin Vergi Levhası fotokopisi ( Son dönem )

8. Şrketin Ticaret sicil Gazetesi fotokopisi

9. SSK işe giriş bildirgesi ( yolcu çalışma süresinin şu anki işyerinde 1 yılı doldurmaması durumunda bir önceki çalıştığı işyerinden çıkış bildirgesi alması gerekmektedir. )

10. Son 3 aylık Maaş Bordrosu ( Bordroların şirket imza yetkilisi tarafından kaşeli ve ıslak imzalı olması gerekmektedir.

11. e devletten Barkotlu sgk tescil ve hizmet dökümü ( vize onaylanana kadar konsolosluk kontrol amacıyla tekrar talep edebilir )

12. Güncel tarihte minimum 15.000 TL bakiyesi bulunan , geriye dönük son 6 aylık hesap hareketli banka hesap dökümü. Hesap dökümünde her sayfanın ıslak imza ve kaşeli olması gereklidir ve imzalayan banka memurunun imza sirküsü de olmalıdır. ( Banka hesap dökümünüz iletildikten sonra konsolosluk kontrol amacıyla tekrar talep edebilir. )

13.Tapu,senet,araç ruhsat fotokopileri

14. T.C Kimlik numarası yazılı Nüfüs Cüzdan Fotokopisi

15.Evli olan yolculardan ilk 3 sayfa Evlenme cüzdanı fotokopisi

16. Konfirmeli Otel ve Uçak rezervasyonu ( tarafımızdan dosyanıza eklenecektir )

17. Seyahat sağlık sigortası poliçesi ( tur başlangıcından 1 gün önce ve bitişinden 1 gün sonrasını kapsamalıdır ) . Tüm seyahat süresini kapsayan, ayakta ve yatarak tüm tedavi masraflarını karşılayan, vefat halinde cenazenin ülkeye naklini içeren minimum 30.000 Euro teminatlı (diğer para birimleri kabul edilmemektedir), antetli kağıda basılmış kaşeli imzalı poliçe.

18.e devletten Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ( nüfüs aile seçilerek anne baba bilgileri alt alta gözükmelidir. Evli olan kadın misafirlerimizin kızlık soy ismiyle ayrı olarak 1 tane daha almaları gerekmektedir.

19.e devletten ikametgah belgesi

20. E-nabız sisteminden Aşı kartı

*** Öğrencilerin öğrenci belgesi , Emeklilerin e devletten barkotlu emekli belgesi , çalışmayanların mezun oldukları son okul diplomasını sunmaları gerekmektedir.

COVİD 19 ' SALGIN'

COVİD 19 ' SALGIN' ÖNLEYİCİ TEDBİRLER (TIKLAYIN)

Yolculuktan 24 saat önce alınmış negatif pcr sonucu ve aşı döngüsünü yolculuktan 14 gün önce tamamlamış misafirler gemiye binebilir. 

Gemi tarafından pcr ve aşı şartları revize edilebildiğinden satış temsilcinizden güncel şartları danışmanız rica olunur.

Önemli Not: Pandemi sürecinde ziyaret edilecek ülkelerin, giriş protokol için istenen belge, pcr test ve ücretlerinden, ülke giriş – çıkış prosedürlerinden, ülkelerin aşı şartlarından, ziyaret edilecek ülke – bölge tasarrufunda olması dolayısıyla, Adanustur’un sorumluluğu bulunmamaktadır.