fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

Popüler Mavi Yolculuk Bölgeleri

Popüler Mavi Tur Bölgeleri

Ege ve Akdeniz kıyılarında Mavi tura çıkılacak birçok nokta var.  Ülkemizde bilmediğimiz, gördüğümüzde bizi hayretler içerisinde bırakan öyle manzaralar öyle koylar var ki, insan bu kadar geç keşfettiği için bin pişman oluyor. En çok tercih edilen bölgeler ; Fethiye, Göcek, Antalya, Marmaris, Bodrum, Kaş ve Kekova…

Fethiye 

Muğla’ya bağlı olan Fethiye, Akdeniz’in doğal liman kenti olduğundan, tekne kiralama ve tekne yolculukları açısından çok ideal bir tercih.  Mavi yolculuk gezisinde Fethiye, başlangıç noktası olarak oldukça popüler. Denizin turkuaz rengi aklınızı başınızdan almaya yetiyor.

Hem yeşili hem maviyi bir arada dans ederken görmek ve o atmosferin içerisinde olmak, inanılmaz huzur verici. Ayrıca oldukça çarpıcı sahil şeridine sahip olan Fethiye mavi turda, su sporlarının da doyasıya keyfini çıkarabilirsiniz.

Fethiye’nin fıstık gibi koylarını doya doya gezdikten sonra tatili uzatmak isterseniz, ilişikteki linkten mutlaka otel rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Göcek 

Muğla Fethiye ilçesine bağlı olan Göcek, sakin ve bağımlılık yapan bir sahil kasabası. Belli bir zamana kadar kimsenin haberdar olmadığı bu harika doğa yerini farklı kılan, çevresinde çok fazla irili ufaklı koy ve ada bulunması… Öyle ki, her uğrayacağınız koy, her göreceğiniz ada farklı bir cennet kapısı gibi… Buralara aşık olmamak, huzuru bulmamak elde değil.

Fethiye tekne turuna dostlarınızla birlikte çıktıysanız; o sessiz koylar, adalar, mis kokan doğa, enfes günbatımı size daha da cennet olacaktır. Çünkü mavi turun en güzel yanlarından biri de, dostlarınızla taze balık yerken yaptığınız keyifli sohbetlerdir.

Mavi tur yolcularının rotasına renk katan Göcek; coğrafi yapısı, sosyal alanları, sahili ve incecik kumlarıyla büyülü bir destinasyona sahip.

Yassıca Adaları, Tavşan Adası ve Katrancı Adası, Günlüklü Koyu, Bedri Rahmi Koyu, Dalyan, Manastır, Göbün ve Panço Koyu bu bölgede bulunanlardan sadece bir kaçı…

Fethiye tekne turu – Mavi tur – Göcek koyları

Antalya

Akdeniz Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden olan Antalya, doğal güzellikleri, temiz sahilleri ile turizme ciddi bir değer katıyor.

Yaz boyunca denizden ve güneşten en iyi şekilde faydalanılabilecek olan bu güzel şehir, tabii ki mükemmel bir tatil yapmanın imkanlarını sunuyor. Bu bölgede, benim favorim Kaş – Kekova civarı. Deniz, tarih, huzur arıyorsanız listenizde olsun.

Marmaris

Muğla’ya bağlı olan Marmaris, doğanın her rengine şahit olabileceğiniz cennetten bir köşe gibi… Mavi tur imkanınızı çok iyi değerlendirebileceğiniz Marmaris, uzun sahil şeridine, doğal limana, birbirinden güzel koylara ve antik kentlere sahip…

Muğla Marmaris’e özgü olan büyük yapraklı çınar ağaçları ve yüksek çam ormanları, sanki cennete düşmüşsünüz hissini veriyor.

Bozburun ve Fethiye Körfezi, batıdaki Dalyan Deltası ile iyi bir güzergah ve tatilinize güzellik katacak harika bir değer. Düşünsenize; masmavi bir deniz, alabildiğince yüksek dağlar, çam ağaçları ve tarihi dar sokaklar…

İşte böyle güzel bir bölgede tatili uzatmak isterseniz, Marmaris otellerini ilişikteki linkten  inceleyebilirsiniz.

Bodrum

Bodrum, Muğla’nın 13 ilçesinden biri. Ayrıca Ege kıyılarını barındıran Bodrum, yelken açısından oldukça iyi bir başlangıç noktası…

Bodrum’da özellikle Gökova Körfezi, en iyi seyir alanlarından biri olarak kabul edilir. Mavi yolculuğu başlatan, yukarıda bahsettiğim yazarımız Cevat Şakir, düzenli gezilerine ilk Gökova Körfezi ile başlamış.

Çeşitli güzergahlarda bol güneşin, masmavi denizin, tarihin, eğlencenin, sporun tadına varacağınız Bodrum’da, kendinizi başka dünyadaymış gibi hissediyorsunuz.

Bodrum büyük olduğu için tatili uzatmak isteyenler, Bodrum otellerini ilişikteki linkten inceleyebilirler.

Mavi tur – Mavi yolculuk rotaları – Fethiye tekne turu

Kaş

Kaş, Antalya’nın en batısında yer alıyor ve turistik bir ilçe. Mavi yolculuk yapmak istiyorsanız ya da tekne kiralayacaksanız, Kaş’ın en ideal konumlardan biri olduğunu söyleyebilirim.

Yaz aylarında oldukça revaçta olan bu güzel tatil beldesi, en çok tercih edilen popüler yerlerden biri… Çevresinde Istlada, Apollonia, İsinda, Kyaenai gibi antik kentleri barındıran Kaş, dalış ve su sporları alanında da oldukça ideal noktalara sahip…

Mavi ve yeşilin muazzam tonlarını taşıyan ve doğal güzellikleri ile sizi büyüleyen bu mükemmel tatil yerinde hem eğlenip hem dinlenebilirsiniz.

Batısında Esen Çayı, doğusunda Demre, kuzeyinde Elmalı ilçeleri ile çevrili olan Kaş’ta, hayal ettiğiniz tatili gerçekleştireceğinizden oldukça eminim.

Eğer turdan önce ya da sonra Kaş’ı daha iyi özümsemek istiyorsanız, bence şimdiden Kaş otellerini  ilişikteki linkten   inceleyebilirsiniz.

Kekova

Antalya’nın Demre ilçesi yakınlarında Kaleköy ve Üçağız açıklarındaki kayalık bir ada olan Kekova, tertemiz görüntüsü ve berrak deniziyle el değmemiş bir bakir alan sunuyor. Bu küçük adaya karayolu ile ulaşmak mümkün değil. Ancak tekne ya da feribot ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Her ne kadar küçük bir ada olsa da çevresindeki tarihi kalıntıları, pansiyonları, otelleri, kafeleri ve sosyal tesisleriyle turistik bir belde özelliğini taşıyor.

Mavi tur yolculuklarındaki rotalardan biri olan Kekova, birçok tarihi ve doğal güzellikleriyle tatilinize güzellik katıyor. Size de keyfini çıkarmak kalıyor.

Eğer imkanınız olursa ve bu güzel adada 1 gün konaklamak isterseniz Demre otellerini ilişikteki linkten inceleyebilirsiniz.