0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

Lezzet Diyarlarına Yolculuk Turu, 3 Gün 2 Gece Konaklama

0
Fiyat
835 'dan
Fiyat
835 'dan
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

56

‘Uçak biletini kendin satın al, Sende lezzet şenliğine katıl!’

Lezzet Diyarlarına Yolculuk Turu

 Adana Şakir paşa Havaalanında Buluşma

Adana-Gaziantep-Hatay-Adana

Otobüs 

KONFORLU ULAŞIM

3 Gün 2 Gece Konaklama

Damak Zevkimize Hizmet için yola çıktık

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADA027

TUR PROGRAMI

1.GÜN , PERŞEMBE; ADANA-GAZİANTEP (TIKLAYIN)

Değerli Misafirlerimiz; Tur programımız Adana Şakirpaşa Havaalanı buluşmalı ve hareketlidir. Tur konseptimiz, ‘Uçak biletini kendin satın al, Sende lezzet şenliğine katıl!’ programı kapsamında her müşteri kendi uçuş biletlerini tedarik edeceğinden, farklı yörelerden tur programına dahil olan tüm müşterilerimizle yaklaşık 08:30‘da Adana Şakir Paşa havalimanında buluşuyoruz.

 Antalya’dan katılanlar, uçuş biletlerini kendileri tedarik edecekler veya Adanus Tur’dan da destek alabilirsiniz!

Çukurova ovasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen Meşhur şehrimiz ‘Adana’ nın Havaalanında bizi bekleyen turist rehberimiz ve seyahat aracımız ile buluşuyor ve aracımıza binerek kahvaltıya geçiyoruz.

Saat 09:00’da Adana İstasyon meydanında, Adana’dan Katılacak değerli misafirlerimizin karşılanması sonrası, özellikle son günlerde Adana’ya özgü lezzetlerden olan su böreğinden oluşan sabah kahvaltımızı (Ekstra) alacağız. Kahvaltı sonrası Gaziantep’e hareket. Yol güzergahında, Evliya Çelebi’nin Şahmeran Kalesi adını verdiği Yılan Kale’yi aracımızdan görerek, Rehberimizin anlatımları eşliğinde yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından, 1. dünya savaşı sonrası, Fransız işgaline karşı şanlı direnişiyle 1927 yılında “Gazi” unvanı alan Gaziantep’e varıyoruz.

Rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz Gaziantep turumuzda, Dünya’nın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi’ne yönleniyoruz. Bir dönemde sanatın ulaştığı zirve noktasına tanık olacağız, geçen yıllarda toprak altından çıkartılan zengin mozaik koleksiyonda pek çok mitolojik hikâyenin izini sürecek, eşsiz mozaiklerimizi seyretmenin ve onlarla ilgili mitolojik öyküleri dinlemenin keyfini yaşayacağız. Gaziantep’te Zeugma Mozaik Müzesinde ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Ardından, bir gastronomi şehri olan Gaziantep’te et yemenin keyfini yaşayacağımız restoranımıza geçiyoruz.. Öğle yemeğimizde, Gazi Antep mutfağının en leziz yemeklerinin lezzetini tadarak, keyfini çıkararak gezimize devam ediyoruz.

Gaziantep’in kronolojik geçmişi, kültürel, sosyopolitik ve etnografik özelliklerinin tanıtılacağı Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı ve Almacı Pazarı’na ulaşıyoruz. Alışveriş için fazlasıyla serbest zamanınız olacak. Serbest zamanda “ben daha çok gezeyim” diyenlerinize rehberiniz mutlaka yardım edecektir. Serbest zamanın ardından konaklayacağımız otele geçiyoruz. Tur programımızda Akşam yemeği yoktur.

Dileyen misafirlerimizin ekstra ödemeli alabilecekleri Akşam yemeği için, Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve yöresel lezzetlerden oluşan yemeği alacağımız restoranımıza hareket. Akşam yemeği sonrası otele dönüş. Konaklama  

*Sabah Kahvaltısı: Adana’da, Rehberimizin önereceği bir restaurant’da meşhur su böreğinden oluşan Adanus tur ikramı olarak sabah kahvaltımızı alıyoruz.
 
*Öğle Yemeği: Tur paketimizde akşam yemeği yoktur. Ekstra ödemeli. Gaziantep  yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeği,
 
*Akşam Yemeği: Tur paketimizde akşam yemeği yoktur. Ekstra ödemeli. Gaziantep yöresel lezzetlerden oluşan akşam yemeği.
 
*Konaklama Oteli (OK): Green Park Otel, Tilmen Otel, Med Gold Otel vb.
 
*Rota: Adana-Gaziantep (223 KM)

*Bugün kat edilecek mesafe: 223 km

2.GÜN , CUMA; GAZİANTEP-HATAY (TIKLAYIN)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, valizlerimizi hazırlayıp, otelimizden ayrılıyoruz. Hatay’a hareket. Rehberimizin anlatımları eşliğinde yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Antakya’ya (Hatay) varış. Ezan, Çan ve Hazan seslerinin bir arada duyulduğu inançlar ve barış simgesi bu güzel kentte gezimize başlıyoruz. İlk gezi durağımız Hatay Mozaik Müzesi oluyor. Burada Antakya’nın değişik yerlerinde yapılan kazı çalışmaları neticesinde gün yüzüne çıkartılmış Mitolojik sahneleri barındıran mozaikleri görüyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde bu müzeyi gezdikten sonra Dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesi’ni görüyoruz. Habib Neccar Dağı’nın yamaçlarına kurulmuş olan bu kilisede anlatımları dinledikten sonra şehrin bu yüksek noktasından bölgenin fotoğraflarını çekiyoruz. Aziz Petrus’un ilk kez vaaz verdiği yer olduğuna inanılan mağaranın dışına, Hıristiyanlığın Roma Devleti tarafından resmi din olarak kabul edilmesinden sonra yapılan eklemelerle kilise formunu kazanmıştır. Anadolu’da yapılan ilk camii olan ve içerisinde Hz İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem’un Sefa ve Yasin Süresinde adı geçen Habib–i Neccar ında kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camiini ziyaret ediyoruz. Antakya’nın tarih kokan ara sokaklarını rehberimiz eşliğinde, Eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyor, Katolik, Ortodoks Kiliselerini ve Hatay Sinagog‘unu ziyaret ediyoruz. (Ziyarete açık olduğu takdirde Sinagog ve Kiliseleri görebiliriz) . Şehre özgü bir lezzet olan Tepsi Kebabından oluşan öğle yemeğimizin lezzet keyfini tadıyoruz. Ardından Hatay’ın meşhur lezzetlerinden olan Haytalı tatlısını tatmak ve kahvelerimizi yudumlamak için meşhur Affan Kahvesi’ne gidiyoruz. Hatay turumuzda son durağımız ise, Harbiye. Harbiye’de bulunan konaklama otelimize yerleşme ve dinlenmeye çekiliyoruz. Tur Programında Akşam yemeği yoktur. Ekstra ödemelidir. 

Dileyen misafirlerimizin ekstra ödemeli alabilecekleri Akşam yemeği için, Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve yöresel hatay lezzetlerinden oluşan yemek alacağımız restoranımıza hareket. Akşam yemeği sonrası otele dönüş. Konaklama 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık büfe veya Set-Menü Olarak Alınacaktır 
Öğle Yemeği: Tur Paketimizde Öğle yemeği yoktur.  Ekstra ödemeli (Oruk, Sac Oruğu, Yoğurt Aşı, Ekşi Aşı, Aşur, Mumbar, Kağıt Kebabı , Tepsi Kebabı, Semirsek , Biberli Ekmek, Künefe.)

Akşam Yemeği: Tur Paketimizde Akşam yemeği yoktur. Ekstra ödemeli (Kıyma Şiş, Tavuk Şiş , Patlıcan Şiş , İrmik Helvası, Künefe, Antakya Mezeleri; Biber Salatası ,Biberli Yoğurt , Humus , Kekik , Humus) 
Konaklama 3*4*, Hatay (OK): Boğaziçi Otel, Tarbuş Otel, Özcihan Otel v.b.

*Rota: Gazi Antep-Antakya (207km), 

*Bugün kat edilecek mesafe: 207 km

 

3.GÜN, CUMARTESİ: HATAY-ADANA (TIKLAYIN)

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, valizlerimi aracımıza yerleştirip otelden ayrılıyoruz. MÖ 333 yılında, Büyük İskender’in İssos yakınlarında kazandığı zaferden sonra Alexandreia adıyla kurulan İskenderun’u Panoramik izleyerek, Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. Adana’ya varışta, öğle yemeğimizi alacağımız kebap salonuna geçiyoruz. Yaylalarda yetiştirilmiş erkek koyunlardan elde edilmiş, yağ, sinir, damar ve zarlarından ayrılan, zırh ile kıyılan et, biber salçası, kırmızı pul biber, karabiber, kuyruk yağı ile karıştırılıp hazırlanan Adana kebap’ın önemli isimlerinden olan Kasrı Kervan Restoranımızda vereceğimiz Öğle Yemeği Molası sonrasında, şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuzda ilk durağımız Adana ili ve çevresinde bulunan arkeolojik eserlerin sergilendiği Adana Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Tarihi Ulu camii, Büyük Saat Kulesi,  Kazancılar Çarşısı panoramik gezisi sonrası, havuç, toz şeker, ceviz ve hindistan cevizinden yapılan, adını Arapça’da havuç anlamına gelen Cezer kelimesinden almış Cezerye alış verişi yaptıktan sonra, dünyada halen kullanılan en eski köprü olan Taş Köprü’yü görüp, Adana yöresi mutfağının olmazsa olmazlarından olan ‘Mumbar‘ veya ‘Şırdan‘ın tadına bakmadan şehirden ayrılmıyoruz. Uçuş saatinde, Adana Havalimanında olacak şekilde transferimizi gerçekleştireceğiz. Bir başka Adanus Tur organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Adana’da, yöresel lezzet olan özel menü Adana Kebap alacağımız Kasrı Kervan restoranta geçiyoruz. Ekstra ödemeli.

*Akşam Yemeği: Adana’da, yöresel lezzet olan özel menü ‘Mumbar’ veya ‘Şırdan’ menüzü alacağımız meşhur Bedo Kabap Salonu’na geçiyoruz. Ekstra ödemeli.
 
*Rota : Antakya (Harbiye) – Samandağ, (33km), Samandağ – Adana (223Km)
 
*Bugün kat edilecek mesafe: 256km
 
*Toplam kat edilecek mesafe: 686 km
TUR DETAYLARI

ADANUS TUR TARİHLER (TIKLAYIN)

Tur tarihleri;

07  Mayıs,      Cuma Hareket  – 09 Mayıs,      Pazar Dönüş

25  Haziran , Cuma Hareket   – 27 Haziran,   Pazar Dönüş

09  Temmuz, Cuma Hareket   – 11 Temmuz  Pazar Dönüş

20  Ağustos,  Cuma Hareket   – 22 Ağustos,  Pazar Dönüş

24 Eylül ,       Cuma Hareket   – 26 Eylül,        Pazar Dönüş

ADANUS TUR HAREKET ZAMANI (TIKLAYIN)

Hareket ; Adana Şakirpaşa Havaalanı

Dönüş ; Adana Şakirpaşa Havaalanı 

ADANUS TUR HAREKET & DÖNÜŞ DURAKLARI (TIKLAYIN)

Hareket : 08:45 Adana Şakirpaşa Hava alanından,

Dönüş : 20: 00  Adana Şakirpaşa Hava alanı’na

ULAŞIM İLE İLGİLİ TEKLİF (TIKLAYIN)

Antalya’dan Adanus tur programına katılacak misafirlerimize önereceğimiz en uygun uçuş bilgileri aşağıdadır.

Adana Şakir paşa Havaalanı

Gidiş UlaşımıSun Express Havayolu firması – Sun Express XQ 7630 numaralı, saat 07:25 Antalya-Adana uçağı ile Antalya havaalanına uçuş,  08:30‘da Adana Şakir Paşa havalimanına varış.

Dönüş Ulaşımı: Sun Express Havayolu firması – Sun Express XQ 7711  numaralı, saat 21:25 Adana-Antalya uçağı ile Antalya havaalanına uçuş. Antalya’ya 22:35 ‘de varış.

ADANUS TUR HİZMETLERİ

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR (TIKLAYINIZ)

*Gidiş – Dönüş Uçak Bileti,

*Gidiş – Dönüş havalimanı transferi,

*Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Oda Konaklama

* Öğle yemekleri,

*1.Gün Sabah Kahvaltısı

*3.Gün Akşam Yemeği

*Lüks Araçlar ile ulaşım  (Kişi sayısına göre araç verilir.)

*Çevre Gezileri,

*Araç İçi Bardak İkram Su,

*Adanus Tur Rehberlik hizmeti,

*Zorunlu Seyahat Sigortası,

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR (TIKLAYIN)

*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*Tüm Özel Harcamalar
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
*Müze Ören Yeri Girişleri
*Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

ADANUS TUR FİYATI

TUR FİYATINI İNCELEMEK İÇİN (TIKLAYIN)

Lezzet Diyarlarına Yolculuk Turu Paket Fiyatı, 

Otobüsle

3 Gün 2 Gece Konaklama

TUR KODU: ADA027

FİYAT Nakit & Kredi Kartı Tek Çekim
 
İki & Üç Kişilik Odada Kişi Başı    835  
Tek Kişilik Odada Konaklama 1030  
Ek Yatak   835  
6-12 Yaş (2 yetişkinle beraber)   610  
 
 
Çocuk Durumu:

Not:  2 yetişkin yanında 0-6 yaş (2015 ve sonrası )ücretsiz olup, Araçta koltuk verilmez, kucakta gider. Koltuk talep edilmesi durumunda 400  ücretlidir. 6- 12 yaş ( 2009 ve 2015 arası) 610  ücretlidir.

*KDV Dahildir.

EKSTRA YEMEK ÖNERİLERİ (TIKLAYIN)

GURME PAKET FİYATI ( 3 Öğle yemeği +3 Akşam Yemeği ):

3 Öğle Yemeği Fiyatı:

3 Öğle Yemeği Fiyatı:

1 Öğle Yemeği Fiyatı :

1 Akşam Yemeği Fiyatı:

TAVSİYELER

TURDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR ( TIKLAYIN)

*Gezi süresince rahat yürüyüş giysisi ve yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

*Yedek ayakkabı, su içinde yürümeye uygun ayakkabı, kazak, hırka v.b bir kıyafet, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, koruyucu krem, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, yapacağınız alışverişler için sırt çantası, şarz kablosu, power bank, şemsiye, su kabı, antibakteriyel jel, dezenfektan, güneş gözlüğü, yedek maske, eldiven ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı ve şarj cihazı yanınıza almayı unutmayınız!

MÜZE KART ALMANIZ FAYDALIDIR. (TIKLAYIN)

Not: Türkiye’de bulunan yüzlerce müze ve ören yeri, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sunulan Müzekart ile ziyaret edilebiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 5203 Sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri, KKTC vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik “Yabancı Kimlik Numarası” sahibi kişiler tarafından bu kart kullanılabiliyor.

Müzekart sahibi olmak isteyenler, müze veya kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor.

Ayrıca isteyenler, “https://muze.gov.tr/” adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor. Sistem onay verdikten sonra internet başvuruları 5 gün içinde kurye ile belirtilen adrese gönderiliyor.

Müze ve ören yerlerine giriş için müze kartı çıkartırsanız çok daha uygun fiyatlara giriş yapmış olursunuz; aynı zamanda kartların geçerlilik süresi de 1 yıldır. 1 Yıllık müze kartı fiyatı 60 TL.

GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Seyahat öncesi, Seyahat acentası Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi U-ETDS sistemine tur katılımcısı olan misafirlerin (Ad-Soyadı-TC Kimlik no) işleme/iletme zorundadırlar. Sevgili misafirlerimiz şirket iletişim kanallarımızdan veya ön kayıt esnasında bilgilerinizin tarafımıza verilmesi önemle rica olunur.

*Günübirlik, Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 5 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

Konaklamalı tur paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

*Triple odalarda 3.yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

*Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Adanus Tur’un herhangi bir yaptırımı yoktur.

*Konaklamalı Turlar’da konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

*Yol güzergahlarında alınan yemeklerde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Ulaşım, rehber iletişim bilgileri, Tur biniş durakları ve saat bildirimi Turun çıkış tarihinden bir gün önce katılımcıların bulundukları en yakın noktalardan alınmalarını sağlayacak şekilde güzergâh düzenlenip, katılımcılara SMS yoluyla, saat 17:00-18:00 arası seyahat acentası tarafından yapılacaktır.

*Tur ön kayıt (Rezervasyon) sırasında; Seyahat sigortası için TC kimlik No, doğum tarihi ve yeri bilgilerini, fatura için adres vermeniz rica olunur.

*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa, acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. İlaçlarınızı- fotoğraf makinenizi- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.

* Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

*Konaklamalı turlarda  0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

*T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

*Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma durağında olmanız gerekmektedir.

*Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür, Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Adanus tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Adanus tur tüketicisine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

*Ekstra turlarda, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde, fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur.

*Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler.

*Tur programında olan, ancak fiyata dahil hizmet olmayıp, yol güzergahında yapılacak olan ekstra turlarda, tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir, ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında ‘ekonomik sınıf’ kullanılmaktadır.) Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

*Uçaklı Turlarda Adanus Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerin de Adanus Tur, tur tüketicilerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

*Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Adanus Tur’un sorumluluğu değildir, tur hizmetini satın alan tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

*Tura katılan 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

*Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Adanus tur’un sorumluluğu yoktur.

*Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

*Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam yemekleri menüleri tur programında yazılı şekilde belirtilmiştir. Paket seçenekleri haricinde almak istenirse, Rehbere bilgi verilmeli, Tüketiciler bu hizmeti ücret karşılığı alabilirler. Yemeklerde yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Otobüslü turlarda, katılan kişi sayısına göre, midibüs veya minibüs kullanılabilir.

*Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

*Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen, ısrarcı olmayınız.

*COVİD 19 Günlerinde, Korona Virüse karşı önleyici tedbirler kapsamında, sosyal mesafe korunarak araç kapasitesi %50 oranında yolcu alınacak, temizlik ve hijyen tedbirleri azami olarak gözetilerek koltuk yerleşimi araç kapasitesinin %50 si olarak düzenlenecektir. Yaşam normalleşmeye evrildiğinde ise, Turlarda 11 – 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 – 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 – 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

*Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Adanus Tur sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız!

*Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir.

*Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir

*Sahada operasyon sırasında bazı misafirlerimizin ‘ofisten bana böyle söz verildi’, ‘ofiste bana farklı söylendi’ gibi talepleri olmaktadır. Bazen bu talepler asla ofisten söylenmemiş, söylenemeyecek talepler olabilmektedir. Dolayısı ile bir talebiniz olduysa ve size bir söz verildiyse bunu yazılı olarak talep ediniz. Yazılı olarak verilmeyen sözler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.

*ÖĞLE YEMEKLERİ:

Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

*TUR KAYIT KOŞULLARI:

Günübirlik Tur (‘Ön kayıt’) rezervasyonu sırasında tur bedelinin %50’si depozito alınır. 10 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

Özel olarak hazırlanan turlar:
Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50’si veya tamamı ödenecek şekilde iki fiyat verilir. Tüketici/tüketiciler hangi tür ödeme yapacaklarına kendileri karar verip firmamıza bildirir. 20 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

REZERVASYON DETAYLARI:

A – Ofiste yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda, kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B-İnternet üzerinden on line  yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B – Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 

C – Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Adanus Tur  Sorumlu tutulamaz.

 D – Rezervasyon esnasında (konaklamalı Turlarda) T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

*İNDİRİM KOŞULLARI:

Kampanyalı dönemlerde çocuk indirimi de dahil olmak üzere hiçbir indirim geçerli olmaz. Aynı anda 2 indirim uygulanmaz. (Ör: Grup ve çocuk indirimi)
Adanus Tur Seyahat acenta personelinin sağlık bozulması,araç ekipmanın arızası, izinler, hava koşulları, grup yapısı, müze ve ören yerlerinin kapatılması/kapalı olması gibi nedenlerden dolayı tur programında genel akışı ve paket içeriğini bozmayacak şekilde düzenleme ve değişiklik yapma hakkını rehberlerine vermiştir.

Katılımcı tur programının esaslı değişimi durumunda cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda Tursab Kütahya Çizelgesi kuralları uygulanır.

*TUR PROGRAMINDA GERÇEKLEŞEBİLECEK OLASI DEĞİŞİKLİK SEBEPLERİ

Hava ve yol koşullarına göre gidilen yerlerin sırası değiştirilebilir. Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen bölgelerin yerine koşulların uygun olduğu başka bir yer eklenebilir.

*İPTAL POLİTİKASI:

Yurtiçi Turları için, Tura kayıt yaptıran tüketici 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine, 29 -15 gün kalması durumunda vergi, sigorta vs. gibi bedeller düşüldükten sonra kalan meblağın %50’si iade edilir, 15 gün ve daha az kalması durumunda, tüketiciye hiçbir iade yapılmaz.. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. 
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. 
Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

*İPTAL KOŞULLARI:

Mücbir haller dışında Adanus Tur, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Adanus Tur tarafından iptal durumu söz konusu ise, sadece tur ücreti iade edilir.

Kişiler tur hakkını 7 gün öncesinden, Adanus tur’un uygun görmesi durumunda, bir başka kişiye devredebilir.

*Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

İPTAL İADE GÜVENCE SİGORTA PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTA PAKETİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu gereği, Seyahat acentası “Paket tur” kapsamında seyahat edenlere acentanın iflasını ve ürün sorumluluk ( Ayıplı ya da eksik hizmet) teminatı içeren Seyahat Sağlık Sigortası yapmakla yükümlüdür.

Günübirlik turlar, paket tur kapsamında olmadığı için sigorta yapılması kanunen zorunlu değildir.

ADANUS Tur tarafından, tura katılan misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta detayları; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar ve sınırlı sigortadır, Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İptal İade Güvence Sigorta Paketi

Dileyen tur katılımcımız iptal iade güvence sigorta paketi hizmetini seyahat acentamızdan ücreti karşılığı tedarik edebilir.; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.

HAYTALI TATLI VE TARİHİ (TIKLAYIN)

Haytalı Tatlı ve tarihi…

Bazı tatlar vardır; ismi anılınca bir şehri hatırlatır, bir terim olarak da özünde sayısız kavramlar taşır. Bugün bir efsane haline gelmiş, aslında Arap kültürünün bir parçası olan HAYTALI…

Haytalı ismi bu tatlıyı yaratan köyün adından gelmektedir. Anlatıldığına göre köyün fakir bir köy oluşundan tatlı olarak mısır unu ve sütün karışımından yapılan muhallebiyi gerçek bir gül suyu üzerine koyularak ikram edilerek ortaya çıkmıştır.

Üretiminde süt, nişasta ve gül şurubu kullanılan Haytalının tam lezzetine varmak için bekletilmeden yenmesi gerekir. Aksi takdirde haytalının üzerine koyulan dondurmadan dolayı üzeri sertleşir. Kullanılan malzemenin kaliteli olmasının lezzeti artıran ayrı bir faktördür.

Haytalıyı muhallebi, gül şurubu ve dondurmanın bütünleşmesi olarak tanımlayabiliriz. Suriye’den özel olarak getirilen vanilya ile yapılan muhallebi küçük küpler şeklinde kesilip, üzerine dondurma ve gül şurubu eklenerek bir kâse içinde servis yapılıyor. Kâsenin yanında verilen el yapımı tarihi kaşıklar ise sunuma ayrı bir özellik katıyor.

Haytalı üretilmeye başlandığından bugüne müşterilerin hizmetinde tarihe tanıklık etmiş, artık üretilemeyen alüminyum döküm kaşıkların kaybolmaması için oldukça titiz davranılıyor.

Haytalı uzun zamanlardan bu yana gelen eşsiz tadı ile son birkaç yıl içinde Hatay mutfağının tatlı kültürü içinde ismini almıştır. 

AFFAN KAHVESİNDE KAHVE İÇME ZEVKİ (TIKLAYIN)

AFFAN KAHVESİNDE KAHVE İÇME ZEVKİ..

Affan kahvesinde çok farklı bir sunum olan kahve karşınızda fincan yerine cam bardakta ikram edilir.. Tutum ve içimi çok keyifli ve zevk veren kahve ortama ayrı bir güzellik katmaktadır…

Neden cam bardak….(SUVARİ.)

 

1970 yıllarında Başbakanı Bülent ECEVİT Türkiye’de kahve satışını yasakladıktan sonra güvenlik birimleri kıraathanelere kahve baskınına gelirlerdi.
Babamız  Züheyr SAHİLLİ kahveyi ufak poşetlere  koyup  önlüğünde saklardı.. Fincanın yasak olmasından dolayı kahvenin cam bardağa koyulması ve bir baskın anında kahveyi içen müşteriler bu kahveyi evimden getirdim demesi yasal olduğundan polislerin bir şey yapamaması nedeniyle müşteriler artık cam bardaktan daha fazla zevk almaya başladı. Böylece  kahve hem içim olarak hem de tutumu olarak cam bardakta sunulmaya devam etmiş oldu…
Bugüne kadar da müşterilerimiz kahveyi SÜVARİ olarak bizden istemektedir.
NOT..Cam bardakta kahveye süvari denmesi Mustafa Kemal Atatürk’ten gelmektedir.

BANKA HESABI

TEB TÜRK EKONOMİ BANKASI (TIKLAYIN)

Artı turistik ltd. şti.
Adanus Tur, Teb Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

GARANTİ BBVA BANK (TIKLAYIN)

GARANTİ BBVA BANK 

Değerli Misafirlerimiz ;  Korona virüs (Covid19) ‘e karşı önleyici tedbirler kapsamında, sizlerin sağlığı korumak adına, bağlı olduğumuz kurumların talimatları ve uygulamalar doğrultusunda bazı yeni kurallar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Sağlık Bakanlığımızın Tedbirleri Kapsamında, Gerekli Önlemler Alınarak, Sosyal Mesafe ve Tüm Hijyen Kurallarına Uyarak Turumuz gerçekleşecektir.

Sağlık, her zaman önceliğimizdir.

1- Araçlarımızın tamamı tura çıkmadan önce iç, dış dezenfekte edilecektir.
2- Araçta el dezenfektanı veya kolonya (80c) bulundurulacaktır.

3-Şehirlerarası turlarımızda HES KODU zorunludur. Tur Rehberi kodları kayıt altına almaktadır.
4- Geziye katılım sağlayan tüm misafirlerin tur başlangıcında ateşi ölçülecektir.
5- Şehirlerarası Araçlarda yarı kapasiteyle seyahat edilecektir. 2 Koltukta 1 kişi seyahat edecektir (Aile bireyleri hariç)
6- Gezi sonuna kadar sosyal mesafe kurallarına mutlaka uyum sağlanacaktır.

7-Misafirlerimiz KENDİ koruyucu maskelerini getirmek durumundadır.
8- Seyahat eden her misafirin gezi boyunca maske kullanması zorunludur.
9- Görevli personeller tüm hijyen kurallarına uygun hareket edecektir.
10- Araç seyahat esnasında sürekli havalandırılacaktır.
11-Tur aracındaki klima hava sürkilasyonu dışardan temiz havayla sağlanacaktır.

12-Araç içerisinde teması en az noktaya indirebilmek adına, misafirlerimizin yiyecek içecek tüketimi T.C Sağlık Bakanlığı  genelgesi gereğince yasaklanmıştır.

 Sağlıklı ve eğlenceli turlar dileriz.

DİKKAT!

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

TUR ROTASI

TUR FOTOGRAFLARI & VİDEO