Adana Portakal Çiçeği Festivali 3-5 . 04. 2020, Coşkuya Davet!

ucakli-adana-portakal-cicegi-festivali-turu-fotograflari-8zi4C
Genel Tur 1 Gece yolculuğu 2 Gün 1 Gece Tarih:03-04-2020
Adana, Reşatbey, Seyhan/Adana, Türkiye Akdeniz Bölgesi

Portakal Çiçeği Festivali, Coşkuya Davet!

Uluslararası bir katılıma sahip olan Portakal Çiçeği Karnavalı Adana’nın en turistik kültürel etkinliklerinden biri. Adana’nın sıcak bir iklime sahip olduğu düşünülürse, bu şehri keşfetmek için en iyi dönem bahar ayları. Adana’nın en büyük etkinliğine de tanık olmak için bu Nisan ayının ilk haftasını Adana’da geçirmeyi planlayabilirsiniz.

Şehri keşfetmek, keyifli bir tatil yaşamak, festivalin enerjisini toplamak ve stres atmak için Adana yolculuğu hazırlıklarına başlayabilirsiniz.

Farklı dönemlerde farklı içeriklerle şehrin adını tüm dünyaya duyuran Adana festivalleri bu yıl da ziyaretçilerini bekliyor. Adını Mart ve Nisan aylarında şehre hakim olan portakal çiçeği kokusundan alan festival, rüyaların gerçek olma serüvenidir.

Portakal Çiçeği ve Kebap Kokusu Buluşuyor. Her yıl giderek artan bir coşkuyla kutlanan adana portakal çiçeği festivalinde şehre özel kokular insanları buluşturmaya devam ediyor.

Portakal Çiçeği Ağacı Bulunan Her Cadde Bir Etkinlik Alanı Oluşturuyor. Bu festivalde Adana sokaklarındaki her bir portakal ağacı farklı bir etkinlik alanı oluşturuyor. Sokaklarda turuncu kıyafetler, renkli şapkalar, taçlar ve çiçeklerle dolaşan katılımcılar renkli portakal çiçeği karnavalı yürüyüşünde keyifli anılar biriktiriyor.

Yöresel tatların denenebildiği etkinlikler; dans gösterileri, konserler, oyunlar ve alışveriş imkanıyla çeşitlendiriliyor. Korteji izleme ve yürüyüşe dahil olmanın heyecanıysa pek çok kişinin her yıl bu dönemde Adana’ya akın etmesine neden oluyor. Rengarenk görüntülere sahne olan Adana Portakal Çiçeği Festivali için her yıl yerli ve yabancı turist Adana’ya geliyor. Konserler, yöresel oyunlar, çocuklar için animasyonlar, sokak sanatları ve çeşitli şovlar ile gerçekleştirilen Adana Portakal Çiçeği Festivali’nin ilgi çeken kısmı ise Venedik Karnavalı’nı andıran görüntülerle ve kostümlerle yapılan büyük kortej oluyor.

Adana Portakal Çiçeği Festivali turları ile mis gibi turunç kokularını soluyabileceğiniz, Adana’nın lezzetlerini tadabileceğiniz, sokaklarda karnaval coşkusu yaşayabileceğiniz unutulmaz bir festival turu sizi bekliyor.

FESTİVAL HAKKINDA
Portakal Çiçeği Karnavalı, 2013 yılından beri Adana’da Nisan ayında sivil inisiyatifle gerçekleştirilen sokak karnavalı. Ayrıca Türkiye’nin ilk karnavalı olma özelliğine sahiptir. Sloganı “Nisan’da Adana’da” olarak belirlenmiştir.
Kimisi kapalı, kimileri açık alanda gerçekleşen konser, sergi, ve gösterileri içeren karnavalın en önemli etkinliği, katılımcıların renkli kostümler giydiği kortej yürüyüşüdür.
8. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı
Kortej Açılış: 4 Nisan 2020
Etkinlikler: 3-12 Nisan 2020

1 GECE yolculuğu, 1 YARIM PANSİYON KONAKLAMA, 2 GÜN 

TUR BEDELİ

TARİH 2 – 3 Kişilik Odada Kişi Başı Ücret Tek Kişilik Oda 7 – 12 Yaş 3 – 6 Yaş 0 – 2 Yaş
3– 5 Nisan 2020 …. …. ÜCRETSİZ
Not: Çocuk İndirimleri 2 Yetişkin Yanında Kalması Durumunda Geçerlidir.

0 – 2 Yaş Otobüste Koltuk talep edilirse 300 TL

 

 

 

 

Tarih

03 – 05.04.2020

Ulaşım
OTOBÜSLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüsle özel ulaşım,
Otelde konaklama (1),
Kahvaltı(1),
Öğle yemeği (1)
Akşam yemekleri(1),
Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi,
Rehberlik hizmetleri,
KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Milli park ve özel müze giriş ücretleri,
İlk gün kahvaltı(1),
Öğle yemeği (1),
Son gün akşam yemeği,
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler,
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Adanus Tur’un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında “ekstra tur bedeli” adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (70 TL) alabilir ya da bu tur için 7 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı
Diğer Bilgiler
ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

Adana’da Ne Yenir?

Adana Portakal Çiçeği Festivali’ne gitmişken elbette Adana’da ne yenir diye araştıracak ve Adana lezzetlerini tatmak isteyeceksiniz. Adanus Tur ile Adana Portakal Çiçeği Festivali turlarında Adana lezzetleri es geçilmiyor. Ciğerleriyle nam salmış Ciğerci Bedo, Meşhur kebapçı Kazancılar, Özasmaltı , Mesut, Onbaşılar Kebap Restaurantlar ve tatlıcı Gönül Kardeşler uğrayacağımız duraklar olmalı.

Mutlaka denenmesi gereken Adana lezzetleri ; Adana kebabı, bici bici tatlısı, lahmacun, şalgam, şırdan, içli köfte, humus, çiğ köfte, muzlu süt

TURDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR

• Güneş gözlüğü
• Şapka
• Şemsiye
• Yağmurluk
• Su matarası
• Powerbank
• Şarj kablosu
• Fotoğraf Makinası

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.
Sosyal Medyada Paylaş
error0
TUR PROGRAMI

1. Gün:HAREKET gece yolculuğu
Değerli misafirlerimiz, 22.00 den itibaren buluşma duraklarından sizleri alarak, gece yolculuğumuza başlıyoruz.

Adanus Tur  otobüs içi ikramları eşliğinde Antalya – Konya üzerinden, Adana’ya hareket ediyoruz.

Tur Rotası: Antalya-Konya- Tarsus-Adana
Katedilecek Mesafe: (600 km)
2. Gün: Adana- Sabancı Merkez Cami-  Taş Köprü-Adana Ulu Cami – Ramazanoğulları Külliyesi-Büyük Saat Kulesi-Yağ Cami- Portakal Çiçeği Festivali Karnavalı
Yolda alacağımız serbest kahvaltısının sonrası, Adana’daki ilk durağımız  65 Bin m2 üzerine kurulu 32 metre çaplı ana kubbesi ve 20.000 kişilik kapasiteli ile Orta Doğu’nun en büyük camisi Sabancı Merkez Cami olacak. Sabancı Merkez Cami ziyaretimizden sonra Adana’nın simgesi durumunda olan ve Seyhan nehri üzerinde kurulu bir Roma dönemi köprüsü olan Taş Köprüsünü panaromik görüp, 16. yy.’dan kalma tarihi bir cami olan Adana Ulu Cami ve Ramazanoğulları Külliyesini gezip rehberimizden bilgiler alıyoruz. Hemen yakınımızda bulunan ve Türkiye deki en uzun saat kulesi olan Büyük Saat Kulesi’ni de fotoğraf molası veriyoruz.
1501 yılında Ermeni Saint Jacques Kilisesi’nin Ramazanoğlu Halil Bey’in emri ile camiye çevrilmesinden bir süre sonra mekanın yörenin ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalması üzerine yanıbaşına Halil Bey’in oğlu Piri Mehmet Paşa tarafından yeni bir camii yaptırılmış,iki yapı birleştirilmiş haliyle Yağ Cami olarak bilinen Tarihi cami bu günkü Adana Turu programımızda son gezeceğimiz nokta.
Hediyelik alışverişlerimizi yaptıktan sonra, Adana’ya özgü lezzetleri tadacağımız  (Ciğer veya Adana Kebap yemek üzere), öğlen yemeği alacağımız Meşhur kebapcımıza geçiyoruz.
Programımız içinde Kortej yürüyüşüne kadar yeterli boş vakit kalması durumunda  Otelimize yerleşip biraz dinleniyoruz.
2013 senesinde ilki gerçekleştirilen Adana’yı marka kent yapma yolunda hedefle başlanılan Adana Portakal Çiçeği Karnavalı ve Kortej geçişini izlemek üzere festival alanına geçiyoruz. Ünlü Rio Karnavalı gibi tamamen sivil toplum kuruluşları tarafınca organize edilen ve bu niteliği ile Türkiye’nin ilk karnavalı niteliği taşıyan kortejde dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve ilginç kostümlü katılımcılarla son derece renkli ve keyifli Portakal çiçeği Karnavalını izleme, fotoğraf çekimi, dans, şarkılara eşlik edeceğiz. (Karnaval alanında rehberimiz eşliğinde bir gezi olmayacaktır. Sadece rehberimiz alanı gösterip serbest zaman verecektir.)
Ayrıca birçok ünlü müzisyenimizin yer alacağı bir de Konser yer alacak.Bu çoşkuyu ve kentte herkesi sarıp sarmalayan, bir araya getiren, neşeli, sokak Karnavalı görüntüleri sizlerin hayatına bir renk katacak.
Adana Portakal Çiçeği Karnavalı boyunca bol bol fotoğraf çekip, folklorik değerlerimizin farkına varabileceğiz.
Bugünki karnaval programı bitiminde otelimize geçiyoruz.
Kahvaltı: Otobüste dağıtılan ikram kutusu (sandviç, muz, gofret, meyve suyu, nane şekeri)
Öğle yemeği:  Adanus Tur ücretine dahil. Adana’da rehberimizin önereceği bir restaurant’a sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Akşam yemeği: Adanus Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Seçilen otelde konaklama.
Tur Rotası: Adana
Katedilecek Mesafe: ( 75 km)
3. Gün : Adana – Seyhan Baraj Gölü- Varda Köprüsü- Tarsus Şelalesi- Kleopatra Kapısı-St. Paul Kuyusu-Nusret Mayın Gemisi –Antalya

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından, Seyhan Baraj Gölü boyunca panoramik Seyhan baraj gölü gezimizi yapıyoruz . Muhteşem bir mimari eser ve Jemis Bond filmine konu olan Varda(Alman) Köprüsü görmek ve fotoğraflamak üzere yola çıkıyoruz.
Varna Köprüsü fotoğraf molası sonrası, Antik Kilikya’nın ilk başkenti Tarsus’a doğru hareket ediyoruz.

Tarsus’ta gezimize ilk olarak Tarsus Şelalesi ile başlıyoruz.

Tarsus’a özgü lezzetlerin tadılacağı öğle yemeği sonrası,
St.Paul Evi ve Kuyusu,Tarsus eski sokaklarından yürüyerek Tarsus Konaklarını görüyor, yılanların şahı Şahmeran Anıtını fotoğraflayarak,Tarsus’un meşhur Cezeryesini de tadıyor, alışveriş sonrası,Tarsus’un bereket sembolü sayılan Danyal Peygamber kabri ve Makam Camiini ziyaret ediyoruz.

Ulucami,
Kırkkaşık Bedesteni,Roma yolu görülerek aracımıza biniyor, Kleopatra kapısı ve Nusret Mayın Gemisi ziyaretleri ardından, 2 günlük Adana Portakal Çiçeği Karnavalı turu ve Tarsus gezimizi tamamlıyor ve
rehberimizin belirlediği saatte Antalya’ya hareket etmek üzere yola çıkıyoruz.Yolda verilen molalar sonrasında geçenin ilerleyen saatlerinde Antalya’ya varıyoruz.
Sizleri aldığımız noktalara bırakırken, bir sonraki Adanus tur etkinliğinde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz…
Kahvaltı: Adanus Tur ücretine dahil otelde açık büfe olarak alınıyor.
Öğle yemeği: Tarsus’da Rehberimizin önereceği restaurant’da serbest olarak ( Ekstra) alınıyor.Restoran menü fiyatları geçerlidir.
Akşam yemeği: Mola tesislerinde serbest (Ekstra) olarak alınıyor.Restoran menü fiyatları geçerlidir.
Konaklama:DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI BULUNMUYOR.
Tur Rotası: Adana- Tarsus- Konya- Antalya
Katedilecek Mesafe: ( 750 km)
Toplam Katedilecek Mesafe : 1425 km

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından, Seyhan Baraj Gölü boyunca panoramik Seyhan baraj gölü gezimizi yapıyoruz . Muhteşem bir mimari eser ve Jemis Bond filmine konu olan Varda(Alman) Köprüsü görmek ve fotoğraflamak üzere  yola çıkıyoruz.
Varna Köprüsü fotoğraf molası sonrası Tarsus’a doğru hareket ediyoruz.
Tarsus’ta gezimize ilk olarak Tarsus Şelalesi ile başlıyoruz. Burada verilen serbest zaman ve çay molası ardından, Tarsus’a çzgü yerel lezzetleri tadmak için, Öğle yemeğimizi alacağımız restaurant’a geçiyoruz.
Tarsus’a özgü lezzetlerin tadılacağı öğle yemeği sonrası, satın alınarak restore edilen Nusret Mayın Gemisini görüyoruz. Daha sonra, eski Tarsus şehrinin tek sağlam kalmış olan kapısı Kleopatra Kapısını görüyoruz. Kleopatra Kapısından sonra Hıristiyanlığın en önemli azizlerinden birisi olarak kabul edilen St. Paul’un evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların da ziyaret noktası olan Roma Yolu, Saint Paul Kilisesi, Saint Paul Kuyusu’nu ziyaret ediyoruz.
Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni)’da vereceğimiz serbest zaman
sonrası, Kırkbedesten Çarşısında Serpil Ablanın sunumu ile Yöreye özgü Kaynar (Grip için şifa olan Çeşitli organik bitkilerin kurusundan elde edile sıcak çay) içiyoruz.
2 günlük Adana Portakal Çiçeği Karnavalı turu ve Tarsus gezimizi tamamlıyor ve  rehberimizin belirlediği saatte Antalya’ya hareket etmek üzere yola çıkıyoruz.Yolda verilen molalar sonrasında geçenin ilerleyen saatlerinde Antalya’ya varıyoruz.
Sizleri aldığımız noktalara bırakırken,  bir sonraki Adanus tur etkinliğinde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz…
Kahvaltı: Adanus Tur ücretine dahil otelde açık büfe olarak alınıyor.
Öğle yemeği: Tarsus’da Rehberimizin önereceği restaurant’da serbest olarak ( Ekstra) alınıyor.Restoran menü fiyatları geçerlidir.
Akşam yemeği: Mola tesislerinde serbest (Ekstra) olarak alınıyor.Restoran menü fiyatları geçerlidir.
Konaklama:DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI BULUNMUYOR.
Tur Rotası: Adana- Tarsus- Konya- Antalya
Katedilecek Mesafe: ( 750 km)
Toplam Katedilecek Mesafe : 1425 km
Sosyal Medyada Paylaş
error0

Write a Review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Telefon: +90 533 653 3503
Fiyat İçin Lütfen Bize Ulaşın

Ödeme yapmadan rezervasyon yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurun
Diğer Turlar

Facebook
Facebook
Twitter
Instagram