Akdeniz’i Denizaltı ile Keşfe Hazır mısınız?

denizalti-nemo-primero8
Genel Tur
Antalya, Türkiye Akdeniz Bölgesi

 

Antalya’nın ilk turistik denizaltısı Nemo ile sualtı dünyasını  tanıyın.

Nemo sizlere farklı ve doyumsuz bir deneyim yaşatmakta olup Akdeniz’in sualtındaki sırlarını ve muhteşem güzelliklerini keşfetme fırsatı sunmaktadır.

Nemo,  ıslanmadan sualtı güzelliklerini keşfedeceğiniz harika bir denizaltı gezisi sunar.Denizaltılar dünyanın en güvenli araçlarından biridir.

Her yaştan fiziksel kondisyonu yeterli olan kişiler denizaltı ile sualtı güzelliklerini keşfetmek için dalış yapabilirler

Geniş kabini 2 adet air-condition ile donatılmıştır. İçeride atmosfer basıncı korunduğu için yolcularımız kulaklarında bir basınç değişikliği hissetmezler.

Finlandiya’da imal edilen Nemo, Mark IV serisinin 10’uncu denizaltısıdır. 3’ncü nesil turistik denizaltı Nemo, 44 yolcu ve 2 pilot kapasitesi ile dünyanın en gelişmiş teknolojisine ve en sıkı emniyet sistemlerine sahip bir turistik denizaltıdır. Yüksek batarya kapasitesi ile 10 saat kesintisiz seyir imkânı ve 72 saate kadar sualtında kalabilme özelliğine sahip olan Nemo aynı zamanda sualtında yüksek manevra kabiliyeti ile dikkat çekmektedir.

Nemo aynı gün içerisinde dışarıdan hiçbir destek almadan 10 dalış yapabilir. Dalış ve trim sistemleri Nemo’nun 1 dakikadan az sürede dalış ve satıh yapmasını ve sualtında teknenin rahat kontrolünü sağlar. Nemo’nun içindeki hava O2 takviyesi ile tazelenerek ve klima ile sürekli serin tutularak dalış süresince yolcularımızın çok konforlu ve sağlıklı bir gezi geçirmelerini sağlar.

Nemo, 2015 yılı içinde İspanya’da , bataryasından camlarına kadar tam bir modernizasyon sürecinden geçirilmiştir. Sahil yedekleri dâhil, batarya şarj sistemi ve hava kompresörleri de yenilenmiştir. Nemo Ekim 2015 ayında Klas kurumu DNV-GL’nin sıkı ve yüksek güvenlikli denetiminden geçerek DNV-GL sertifikasını başarı ile almıştır.

 

 

Denizaltı’nın Özellikleri

Klassifikasyonu : DNV-GL, A+1
En : 4 metre
Boy : 18.6 metre
Yükseklik : 5,85 metre
Yolcu kapasitesi : 44 Kişi
Batarya : 480 adet kurşun asitli batarya
Ağırlık : 106 ton
Sualtı sürati : 2 KTS
Çalışma derinliği : 40 metre
Suüstü Sürati : 3 KTS (yedekleme hızı 4 KTS)
Günde Tahrik sistemi : 6 x 15 Kw elektrikli motor
Mürettebat : 2
Seyir süresi : 10 saat
Yan camlar : 22 adet seyir camı (80 cm çapında)
Ön/Arka camlar : 2 adet seyir camı (160 cm çapında)
Emniyet Tedbirleri : Her sistemin bir yedeği bulunmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaş
error0

Tur Programı

Turumuz misafirlerimizin buluşma duraklarından veya otellerinden alınıp, Kale İçi yat limanına gelmesi ile başlar, dalıştan önce misafirlere dalış ve denizaltı ile ilgili bilgi verilir.

Denizaltı turumuz yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Dalışta denizaltının eşsiz güzellikleri yanı sıra, Fransız St. Didier batığına da dalış gerçekleştirmektedir.

Günümüzde, Antalya Yat Limanı’ndan Konyaaltı sahiline doğru baktığınızda deniz içinde bir şamandıra görürsünüz. Bu şamandıranın tam altında, denizin 35 metre derinliğinde yatan Saint Didier İkinci Dünya Savaşı’nın belgesi niteliğindeki en önemli batıklardan biri. 100 metre uzunluğundaki batığın üzerinde 3 adet cip ve cephaneler var. Gemi hala bütünlüğünü koruyor ve misafirlere 1941 yılındaki yaşananların hikayesi Denizaltında anlatılmaktadır.

Denizaltı gezimizin tamamlanması sonrası, Misafirlerimizi alındıkları buluşma noktasına ulaştırıyor ve bir sonraki etkinliğimizde görüşmek üzere ayrılıyoruz. Adanus Tur’u tercih ettiğiniz için teşekkürler.

Kişi başı ücret:

 

FİYATA DAHİL OLANLAR:
*Otelinizden veya kaldığınız yerden transfer
*Rehberlik
*1 saat süren denizaltı gezisi
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
*Kafemizden yapılan kişisel harcamalar

*Dalgıçlar tarafından çekilen fotoğraflar

EK  TAVSİYELER:
*Kameranızı yanınızda getirebilirsiniz.Özel bir kıyafet veya ayakkabı giymenize gerek yoktur
Sosyal Medyada Paylaş
error0

Write a Review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Telefon: +90 533 653 3503
Fiyat İçin Lütfen Bize Ulaşın

Ödeme yapmadan rezervasyon yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurun




Facebook
Facebook
Twitter
Instagram