fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

AMADEUS SILVER 3 ile BAŞTANBAŞA ORTA AVRUPA & TUNA NEHİR TURU, 7 GECE 8 GÜN, UÇAKLA

0
1,499.€'DAN BAŞLAYAN
1,499.€'DAN BAŞLAYAN
TUR KODU: ADATRVZNE-0AV- İST/MUC/BUD/İST-902
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

63

BAŞTANBAŞA ORTA AVRUPA & TUNA NEHİR TURU

AMADEUS SILVER 3 

ALMANYA- AVUSTURYA – SLOVAKYA – MACARİSTAN

İstanbul – Passau – Regensburg – Passau – Linz – Emmersdorf – Dürnstein – Viyana(1) -Bratislava – Esztergon – Budapeşte(1) – İstanbul

8 GÜN 7 GECE

İSTANBUL ÇIKIŞLI

Hakkımızda | AnadoluJet

KİŞİBAŞI 1499 ‘DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK CAZİP FİYATLAR!

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADATRV-0AV- İST/MUC/BUD/İST-902

Tur Detayları

 Gidiş  Dönüş  Gece  –  Gün  Kontenjan  Vize Durumu
08.10.2023 15.10.2023 7 Gece – 8 Gün Sorunuz Sorunuz

(€)PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

  Kabin Odada Kişibaşı
 
 
Dış Kabin (16 m2)
1,499.00 €
Orta Kat French Balkonlu Kabin (18 m2)
1,699.00 €
Üst Kat French Balkonlu Kabin (18 m2)
1,799.00 €
Üst Kat Suite Kabin (26 m2)
1,999.00 €

* Belirtilen fiyatlara vergiler dahil değildir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER (TIKLAYIN)

*Anadolu jet Havayolları ile İstanbul (SAW) – Munih (MUC) / Budapeşte  (BUD) – İstanbul (SAW) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
*Havalimanı vergileri & Gemi liman vergileri 
*2016 Yapımı, Deluxe Nehir gemisinde, 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilinde servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
*Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
*Gemide canlı müzik ve aktiviteler
*Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
*Hoş geldiniz Kokteyli
*Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü  
*Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
*Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri (Grup 20 kişi olduğu takdirde)
*Turist şehir vergileri
*TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER (TIKLAYIN)

*Vize ücreti ve hizmet bedeli
*İç hat bağlantı bileti
*Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 77 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
*Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
*Her türlü kişisel harcamalar 
*Programda belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
*Seyahat & Sağlık Sigortası ve Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
*Şoför ve rehber bahşişleri
*Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Uçuş Detayları

 

TARİH

UÇUŞ KODU

PARKUR

KALKIŞ

VARIŞ

08.10.2023

TK 7738

SAW –MUC

10:15

12:00

15.10.2023

TK  7747

BUD- SAW

15:00

18:20

 

 

AMADEUS SILVER 3 GEMİSİ ÖZELLİKLERİ

TUNA NEHRİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

Tuna Nehri, Almanya’nın güneyinde Kara Orman bölgesinde Donaueschingen kasabasında Brigach ve Breg nehirlerinin birleşmesiyle meydana gelir. Avusturya, Bulgaristan, Hırvatistan, Almanya, Macaristan, Romanya, Slovakya, Sırbistan ve Ukrayna gibi 9 ülkeden geçen Tuna Nehri, her sabah Avrupa’nın bambaşka bir şehrinde uyanacağınız masalsı bir yolculuk vadediyor. Hem tüm Avrupa’nın hem de dünyanın en popüler turlarından biri olan Tuna Nehri turu, bir rüyayı gerçeğe dönüştürüyor adeta. Avrupa’nın en uzun ikinci nehri olma özelliği taşıyan Tuna Nehri için gün sayınıza bağlı olarak bir rota belirleyebilirsiniz. 

TEKNİK BİLGİLER (TIKLAYIN)

2016 yılında seferlerine başlayan gemi, 135 metre, 84 kabin / 168 yolcu kapasitelidir. Tüm kabinlerde; oturma alanı, Tv, wi-fi hizmeti, kasa, saç kurutma makinası vb hizmetler bulunmaktadır.

AMADEUS gemileri arasında en yeni gemi olma özelliğine sahip bu gemi toplam 72 adet geniş deluxe kabin ve 12 adet AMADEUS Suit sunmaktadır. Diğer gemilerimizde olduğu gibi, Mozart ve Strauss Güvertesindeki kabinlerde de, tüm kabin cephesine uzanan ve AMADEUS gemileri için özel olarak tasarlanmış alçaltılmış panoramik pencereler bulunmaktadır. Tüm deluxe kabin ve süitlerde konforlu, ferah banyolar, bilgi-eğlence sistemleri, düz ekran televizyon, telefon, kabin kasası, minibar ve kişiye özel ayarlanabilen klima bulunmaktadır. Ayrıca süitlerde rahat bir köşe kanepe, lüks banyo ve dışarı çıkmalı dış balkon bulunmaktadır.

*Nehir gemimizin programından öncesi veya sonrası otellerde yapılacak konaklamalar nehir gemimiz ile aynı standard da olmayabilir. Aynı hizmetleri sağlaması da beklenmemelidir.

*DLX Nehir Gemisi Amadeus Silver 3 ile Tuna Nehri & Baştanbaşa Orta Avrupa turu genellikle düşük zorluk seviyesine sahiptir. Nehir gemisi turları, genellikle konforlu bir seyahat deneyimi sunar ve gemi tarafından düzenlenen turlar genellikle kolayca erişilebilir noktalara odaklanır.

*Tur sırasında genellikle gemiden inilerek şehir turları yapılır ve tarihi ve turistik yerler ziyaret edilir. Bu turlar genellikle rehberli olarak gerçekleştirilir ve katılımcılar için yürüme mesafeleri kısa olabilir. Bunun yanı sıra, gemiye dönerek seyahat edildiği için herhangi bir aşırı fiziksel çaba gerektirmez.

GEMİ ŞEMASI (TIKLAYIN)

TUR ROTASI (TIKLAYIN

 

HOLLANDA -ALMANYA – FRANSA- İSVİÇRE

Amsterdam (*Volendam)-Utrecht-Köln (*Düsseldorf) – Cochem – Romantik Ren Parkuru

Rüdesheim –  Mannheim (*Heidelberg) – Strazburg  -Basel

Gemi (*) işareti ile belirtilen limanlara yanaşamamaktadır.  (*) İşareti ile belirtilen şehir ve kasabalara özel araçla gidilebilir.

ÖNEMLİ NOTLAR

NEHİR TURLARIMIZ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER (TIKLAYIN)

*Gemi firması gerekli gördüğü durumlarda mücbir sebepler ya da güvenlik nedeni ile tur güzergahı üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 

*Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2‐3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

*Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Adanus Tur sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Adanus Tur sorumlu tutulamaz.

*Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Adanus Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

*Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı ve liman vergileri dâhildir. *Liman vergisi ücretleri programdaki fiyat listesinin en altında yer almaktadır ve kabin fiyatına eklenerek işlem yapılmaktadır.

*Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

*Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

*Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Adanus Tur misafirleri Adanus Tur sorumluluğundadır.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

*Seyahatiniz esnasında birden farklı ülkeye giriş yapılabileceği için gemi tarafından uğranılacak her liman için geçerli olan saat belirtilecektir. Gemiden iniş ve gemiye binişleriniz bulunduğunuz limanın saatlerine göre olacağı için lütfen saatlerini buna göre ayarlayınız.

*Nehir gemilerinde seyir esnasında özellikle ülke geçişlerinde Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazen ormanlık alanlarda baz istasyonu olmadığı için cep telefonunuzda sinyal kesilmeleri yaşanabilir.

ALIŞVERİŞ

*Seyahat öncesinde Euro olarak döviz temin etmeniz alışverişlerinizde nakit ödemeleriniz için kolaylık sağlayacaktır.

*Alışverişlerinizde 100 Euro ve üstü harcamalarınız da vergi iadesi formu talep edebilirsiniz. Bu formu Avrupa birliğini terk edilen son noktada gümrük vb işlemlerin ardından vergi iadesi işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

SAĞLIK

*Nehir gemilerinde Doktor ve Tıbbi personel bulunmamaktadır. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Fakat her türlü sağlık ihtiyacında gemimiz tıbbi kurumlara en yakın noktada mola verip rahatsızlanan misafirlerin ivedi olarak hastane vb kurumlara sevk edilmesinde yardımcı olmaktadır. Ayrıca reçetesiyle beraber düzenli kullandığınız ilaçlarınızı yanınızda bulundurmanız ve kapsamalı bir seyahat sağlık sigortası yaptırmanızı ayrıca tavsiye ederiz.

*Gemide ve sağlık kuruluşların da  sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir.

KIYAFET

*Seyahatiniz esnasında kaptanın Hoş Geldiniz & Veda Kokteyli geceleri için yanınıza Erkek misafirlerimizde takım elbise Kadın misafirlerimizde ise gece elbisesi almanızı tavsiye ederiz. Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz. Seyir esnasında geminin açık alanları her mevsim serin olabilmektedir.

YEME – İÇME 

*Gemi yolculuğunuz esnasında alacağınız yemeklerde sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın gemide olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

Gemide Ana yemek restoranın da sabah kahvaltısı öğle yemeği ve akşam yemeği servis edilmektedir. Ayrıca üst taraftaki lounge kısımda 5 çayı ve gece hafif atıştırmalık ürünlerde servis edilir.

KONAKLAMA

Nehir gemimizin programından öncesi veya sonrası otellerde yapılacak konaklamalar nehir gemimiz ile aynı standard da olmayabilir. Aynı hizmetleri sağlaması da beklenmemelidir. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerde eğer gemimizin haricinde otelde konaklama mevcut ise  alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

ELEKTRİK

Kabinlerde bulunan Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

NEHİR TURLARIMIZ HAKKINDA BAZI TEKNİK BİLGİLER (TIKLAYIN)

*Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar kişiye aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda bedel iadesi yapılamaz.

*Programda belirtilen saatler Lüftner Cruises ve Türk Havayolları firmalarından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten  Adanus tur sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü, tur programın içeriği ve hizmet muhteviyatı bozulmadan günlerde oynama yapılabilir.

*Limanlardaki turların süreleri, gezilecek yerler ve sıralamaları operatör şirket tarafından belirlenmekte olup, gereken durumlarda değişiklik yapılabilir veya tamamen kaldırılabilir.

*Nehirlerde meydana gelebilecek nehir su seviyesinin yükselmesi veya azalması gibi doğal afet durumlarından ve seviye havuzlarında / kanallarda meydana gelebilecek olan grev uygulaması veya planlanan limana yanaşılamaması gibi force major durumlarından Adanus tur sorumlu olmayacaktır.

*Bu gibi durumlarda meydana gelebilecek olan liman değişikliği, limana varış ve ayrılış saati değişikliği gibi program dışı durumlardan Adanus tur sorumlu olmayacaktır.

*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 ile 23 kilo arasında olan valiz alabilme hakkına sahiptir.

*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 1’i resmi akşam yemeğidir ve misafirlerimizin bu gece için yanlarında formal/resmi kıyafet getirmeleri beklenmektedir.

*Gemiye check-in esnasında her misafir pasaportunu verip kabin anahtarını alabilecektir. Gemi manifestosu ve lokal işlemler için bazı durumlarda pasaportlar toplanabilir. Pasaportlar aynı gün içinde geri verilecektir.

*Gemideki harcamalarını kredi kartı ile yapacak misafirlerimizin kredi kartlarını seyahat başladıktan 5 gün içerisinde resepsiyona kayıt ettirmeleri gerekmektedir. Kayıt işlemi esnasında kredi kartınızdan herhangi bir çekim yada belli bir tutar bloke edilmeyecektir.

*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan Adanus tur sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde hemen kabininize gelmeyebilir. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

Tur süresince tüm özel eşyalarınıza sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli zihniyet eşyalarınızın kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin takılması gerekir. Sabah erkenden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir daha sonra valizlerinizi toplanarak transfer yapılacak otobüslerin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim alınacaktır.

UÇAK ULAŞIM UYARILARI (TIKLAYIN)

*Seyahate ilişkin Gemi Biletleri ve dahil olan uçuş bilgileri seyahate 48 saat kala iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür. 

*Uçaklı programlarımızda Adanus Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

*Havalimanı buluşma saati, genelde uçuştan 2sa 30dk önce olup, detaylar tur hareketinden 2 gün öncesinde ayrıca iletilecektir. Avrupa Havalimanlarında yaşanan güvenlik kontrolleri sebebiyle tur dönüşlerinde 3 saat önce havalimanına transferiniz yapılacaktır.
*Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir ve havayolları tarafından belirlenmektir..
*İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, kesin rezervasyon esnasında müsaitlik alınması ve akabinde işlem yapılması gerekmektedir.
* Ankara İzmir dışında bağlantı veren şehirlerin ek olarak teyit edilmesi gerekmektedir.
*Konfirme edilen iç hat bağlantıları 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir. 
*Gruplarda iç hat bağlantı fiyatları geçerli olmayabilir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.
*Tablo da *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.
*Operatör Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Operatör Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

*Programlarda hava alanında ya da limanlarda, turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check‐in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on‐line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden, gemi kalkışlarında ise kalkıştan 48 önce ilgili gemi firmasının internet sitesi üzerinden ya da limanda ilgili firma kontuarından yapılması zorunludur.

*Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

*Tura katılım için Adanus Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında ya da limanda hazır bulunmayan, check‐in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check‐in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa ya da gemiye binmeyen kişilerin seyahati gerçekleştirememelerinden Adanus Tur sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi  kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş‐dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

*Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Adanus Tur sorumlu tutulamaz. 

*Havalimanı buluşma saati, genelde uçuştan 2sa 30dk önce olup, detaylar tur hareketinden 2 gün öncesinde ayrıca iletilecektir. Avrupa Havalimanlarında yaşanan güvenlik kontrolleri sebebiyle tur dönüşlerinde 3 saat önce havalimanına transferiniz yapılacaktır.

*Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir ve havayolları tarafından belirlenmektir..

*İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, kesin rezervasyon esnasında müsaitlik alınması ve akabinde işlem yapılması gerekmektedir.

*Ankara İzmir dışında bağlantı veren şehirlerin ek olarak teyit edilmesi gerekmektedir.

*Konfirme edilen iç hat bağlantıları 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

*Gruplarda iç hat bağlantı fiyatları geçerli olmayabilir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.

*Tablo da *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.

*Operatör Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Operatör Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

*2 yaş altı çocuklar için anne kucağında seyahat etme zorunluluğu vardır. Koltuk satılamaz. Her yetişkin için sadece 1 bebek ile seyahat edebilme hakkı vardır. 2 yaş üzeri çocuklar için koltuk alma zorunluluğu vardır. Bilet satış esnasında hatalı verilen doğum tarihleri chek-in esnasında fark edildiğinde hava yolu kuralları uygulanır. 

*28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır. 

*Uçak içerisinde evcil hayvan taşınmamaktadır. ( görme engelli yolcular eğitimli ve sertifikalı köpekleri ile kabin içinde seyahat edebilirler. )

*Hava alanında talep edilecek özel lift hizmetleri ile ilgili yolcu tarafından  havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. 

*Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri hava yolu tarafından hava alanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları ( info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. bu gibi bilgilendirmelerden Adanus Tur’un daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcunun alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır. 

*Hava yolları genel teamülünde, Yurtiçi uçuşlarda bagaj hakkı 15kg ile sınırlandırılmaktadır. Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslar arası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 tane poşet taşıyabilir. 

*Yolcunun kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden Adanus Tur sorumlu tutulamaz. 

İPTAL, İADE ŞARTLARI (TIKLAYIN)

Seyahate 121 gün kala yapılan iptallerde, hizmet bedeli olarak kişi başı 200.-Euro,
120 – 90 gün kala toplam tutarın % 25 ‘ i,
89 – 60 gün kala % 50’si,
59 – 30 gün kala % 75 ‘i,
29 – 0 gün kala yapılan iptallerde 100% yanmaktadır
Uçak bileti iptali ayrı yansıtılacaktır

VİZE DURUMU (TIKLAYIN)

*Umumi (Bordo) Pasaport sahibi misafirlerin vizeye ihtiyaçları vardır. Çok Girişli / Multiple Schengen)    

*Yeşil Pasaport  ve Hizmet Pasaportu sahibi misafirlerin vizeye ihtiyaçları yoktur.

*Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

*Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.

Adanus Tur’dan vize başvuru desteği alınabilir, Ancak, Adanus Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Adanus Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur.  Şahsi vize başvurularında Adanus Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

AMADEUS Silver III Kabin Tipleri

AMADEUS Üst Kat Suite Kabin (26.4m2), dışarı çıkılabilen dış balkonlu: Konforlu köşe kanepe, lüks banyo, dışarı çıkılabilen dış balkon, mini bar, gömme dolap, yatak konfigürasyonu seçimi (çift kişilik veya ikiz yatak), düz ekran televizyon, kişisel iklim kontrolü, duş/WC’li ebeveyn banyosu , bornoz, saç kurutma makinesi, direkt telefon ve oda içi kasa.

AMADEUS Açılır panoramik pencereli Kabin (18m2): Geniş banyo, açılır panoramik pencere, mini bar, gömme dolap, yatak konfigürasyonu seçimi (çift kişilik veya ikiz yatak), düz ekran televizyon, kişisel iklim kontrolü, duş/WC’li ebeveyn banyosu, saç kurutma makinesi, direkt telefon ve oda içi kasa.

AMADEUS Panoramik pencereli Kabin (172,2 ft²): Geniş banyo, küçük panoramik pencere (açılamaz), geniş gardırop, yatak konfigürasyonu seçimi (çift kişilik veya ikiz yatak), düz ekran televizyon, kişisel iklim kontrolü, duş/WC’li ebeveyn banyosu, saç kurutma makinesi, direkt telefon ve oda içi kasa. Bağlantı kapılı kabinler istek üzerine mevcuttur.


Tur Programı

1.GÜN I İSTANBUL – MÜNİH – PASSAU (ALMANYA) (08.10.2023)

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Anadolu Jet Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Anadolu Jet Havayolları’nın, tarifeli seferi ile Münih’e hareket ediyoruz. Münih’e varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Passau’da bizi bekleyen gemimize transfer. (170km) Gemide check-in sonrası, kabinlere yerleşiyor ve serbest zaman veriyoruz. Gemimiz 18.00‘de hareket edecek.

2.GÜN I REGENSBURG (09.10.2023)

Gemimiz sabah saat 09:30’da Regensburg limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği  Weltenburg manastırı & Kelheım yürüyüş turu & Regensburg yürüyüş turuna katılabilirler. Buradan 20:00’da Passau limanına gitmek için ayrılacaktır. Geceyi gemimizde çeşitli aktivitelerle geçirebilirsiniz.

3.GÜN I PASSAU – LİNZ (10.10.2023)

Gemimiz sabah saat 08:00’da Passau limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Salzburg veya Chesky Krumlow turuna katılabilirler.  Burada kısa bir mola verdikten sonra saat 10:00’da Linz limanına gitmek için hareket edecektir. Linz limanına ise saat 16:30’da yanaşacaktır. Buradan 22:00’da hareket edecektir. Geceleme gemimizde olacaktır.

4.GÜN I EMMERSDORF (*MELK) – DÜRNSTEİN – VİYANA (11.10.2023)

Gemimiz Emmersdorf limanına saat 08:00’da yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Melk şehir ve Benedict Manastırı ve müzesi turuna  katılabilirler. Buradan saat 12:00’da Dürnstein limanına gitmek için ayrılacaktır. Dürnstein limanına ise 14:00’da yanaşacaktır. Buradan da Viyana limanına gitmek için 17:30’da hareket edecektir. Viyana limanına ise saat 22:00’da yanaşacaktır. Geceyi burada geçirecektir.

5.GÜN I VİYANA (12.10.2023)

Sabah kahvaltıdan sonra Viyana da serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği  Viyana Şehir turu ve akşam klasik müzik konser turuna katılabilirler.  Gemimiz Viyana limanından saat 23:30’da Bratislava’ya gitmek için hareket edecektir.

6.GÜN I BRATİSLAVA (13.10.2023)

Gemimiz Bratislava limanına sat 08:00’da yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Bratislava şehir turuna katılabilirler.  Buradan hareket saati 22:00’dır. Geceyi gemimizde çeşitli aktivitelerle geçirebilirsiniz.

7.GÜN I ESTERGOM – BUDAPEŞTE (14.10.2023)

Gemimiz 07:00’da Estergom limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği  Sztendere- Visegrad -Esztergon turuna katılabilirler. Burada kısa bir mola verdikten sonra saat 08:30’da hareket ederek Budapeşte limanına varacaktır. Budapeşte limanına varış saati 13:00 olarak belirlenmiştir. Dileyen  misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği  Budapeşte şehir turuna katılabilirler. Geceleme Budapeşte limanında olacaktır.

8.GÜN I BUDAPEŞTE – İSTANBUL (15.10.2023)

Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Havalimanına transfer.  Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Anadolujet Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varışımızın ardından turumuz sona eriyor.

Bu tur size uygun değilse,’ MS LEONORA ile REN NEHRİ 3 ÜLKE TURU, İST, 5 GÜN 4 GECE, UÇAKLA‘ diğer tur programını incelemek için, Tıklayınız…