Antalya Çıkışlı Adana Lezzet Festivali Turu 4-6 Ekim

BÜYÜK SAAAT
Özel Tur 3 Gün Tarih:04-10-2019
Adana, Reşatbey, Seyhan/Adana, Türkiye Akdeniz Bölgesi Tur Rehberi:Antalya Çıkışlı Adana Lezzet Festivali Turu 4-6 Ekim

ADANA LEZZET FESTİVALİ TURU

Antalya Hareketli
Tarsus, Mersin – Adana Gezisi ve Yarım Pansiyon Konaklama Dahil!

1 Gece yolculuğu, 2 gün 1 Gece Konaklama 3* 4*

Tur Fiyatı

İki kişilik oda tek kişi ücreti : 459 tl
tek kişilik oda ücreti : 585 tl
Oda’da 3. kişi : 439 tl
7 – 12 yaş çocuklar : 399 tl
0-6 yaş ücretsiz. Sadece koltuk ücreti : 199 tl

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks araçla ulaşım
*Çevre gezileri
*Milli Park girişleri
*İlk gün ekstra kahvaltı
*Belirtilen kategori otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama
*Otopark Ücretleri
*Rehberlik hizmeti
*Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Özel harcamalar
*Öğle yemekleri
*Akşam Yemekleri
*Yemeklerde alınacak içecekler
*Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Araç Kalkış Durakları Yer ve Saatleri

21 :00- Altınyaka Kavşağı,
21:10- Altınkum (Eski Turkay Oteli) Avea Binası Ön
21:15- Arapsuyu İl Sağlık Binası
21:17- 5 M Migros AVM Otoparkı önündeki Yaya Geçidi Altı,
21:20- 100.Yıl – Samanyolu Pastanesi önü,
21.25- Mark Antalya Otobüs Durağı önü,
21:30- Mevlana Petrol istasyonu Karşısındaki Yaya Geçidi Altı,
21:35- Anadolu Hastanesi yönüdeki Otobüs durağı,
21.40- Komaş AVM Otobüs durağı önü,
21.50- Barut Otel önündeki Yaya Geçidi Altı,,
22.00- Laura AVM Otoparkı,
22.10 Kırcami Önündeki Otobüs durağı önü,
22.20 Diş Hastanesi Karşısı
22.25 Perge Bulvarı
22.35 Havaalanı Yolu
23.00 Serik
23.30 Manavgat

24:00 Alanya

Rezervasyon ve bilgilendirme için 0242 3118810 ve 0533 3912360 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Genel Detaylar

İptal – İade Detayları

Satın aldığınız turu iptal ettirmek yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 72 saat kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon esnasında yapılır dışında kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti bu tur için 30 TL Olmaktadır. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir.

Rezervasyon Detayları
A – Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesaji veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.
B-İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesaji veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.
B – Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur.
C – Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Adanus Tur Sorumlu tutulamaz.

Ulaşım Detayları
Turlarımızda ulaşımın sağlandığı araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir. Araçlarımız turizm taşıma belgeli konforun en üst seviyede tutulduğu araçlardır.

Ulaşımda ön sırada, arka sırada, cam tarafı, koridor tarafı veya kapı yakını şeklinde koltuk garantisi verilmemektedir.

Ulaşımda rezervasyonu birlikte alınan misafirlerimizin koltukları yan yana verilmektedir.

Fiyatlandırma
Tur Fiyatımız net olarak verilir sonrasında ek bedel vs. hiçbir ücret çıkarılmamaktadır. Tur ücreti; üç veya iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır
Tek kişi katılmak isteyen misafirlerimiz , tek kişilik oda farkı ödemekle yükümlüdür.

Turumuzda 2 yetişkin yanında 0/06 Yaş çocuklar koltuk talep edilmediği sürece ücretsizdir, koltuk talep edilirse 299 TL ödemekle yükümlüdür. Çocuk İndirimleri ve Ücretleri İki Yetişkin Yanında Geçerlidir.

Tur Programı Detayları

Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar.

Turumuzda gezilecek yerlerde yolun kapanması, restorasyon vs. durumlarda acente sorumlu değildir

Sosyal Medyada Paylaş
error0

Tur Programı

1.Gün: 4 Ekim 2019, Cuma. Antalya – Tarsus. Mersin

Akşam saatlerinde Türkiye’nin en büyük Lezzet Festivalinin gerçekleşeceği Adana’ya doğru hareket. Gecemiz Adanus Tur ikramları eşliğinde yolda geçiyor, gerekli molalar verilerek sabah saatlerinde Mersin üzerinden Tarsus’a varış.

Rota : Antalya-Serik-Manavgat-Alanya-Mersin -Tarsus ( 507 km)

2. Gün: 5 Ekim 2019, Cumartesi. Tarsus, Mersin – Varda Köprüsü- Kapıkaya Kanyonu- Seyhan Baraj Gölü -Adana

Türkiye’de ismi 3500 yıldır değişmeyen ve Dünya tarihinin önemli şehirlerinden biri olan Tarsus’a ulaşıyoruz.

Tarsus Şelalesinde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, Tarsus’ta hem tarih hem de inanç turizmi açısından dünya çapında ünlü olan mekanları ziyaret ediyoruz. Tarsus gezimiz esnasında, Kuran -ı Kerimde Kehf Suresinde gecen Yedi Uyurların Mağarası olduğuna inanılan Ashabı Kehf Mağarasını , Aziz Paul’un doğduğu ev ve avlusunda yer alan su kuyusu (Panoramik), önceleri beyaz çarşı olarak bilinen ve restorasyonu tamamlanan Kırk Kaşık BedesteniEski Tarsus EvleriTarsus Şelalesi Tarsus’ta gezeceğimiz başlıca yerler olacak. Nusret Mayın Gemisi ve Kleopatra Kapısı da panoramik görülecek yerler arasındadır.

Tarsus mutfağı denince, Humus, Tarsusi kahve, Tarsus kebabı, ciğer, pirzola, kaşarlı et kavurma, fındık lahmacun, tantuni, cezerye, şeker sucuğu, yayla bandırması, Tarsus çöreği, kaynar, Kleopatra İksiri, mamül, kerebiç, Tarsusi kabak tatlısı, karakuş tatlısı, şalgam, bici bici, karsambaç, sarı burma, boyan, limonata, limonlu dondurma vb. tadabileceğimiz alternatifleriniz olacak.

 

 

Tarsus gezimiz sonrası, James Bond filmine konu olan Varda Köprüsü’nde panoramik fotoğraf için serbest zaman. Muhteşem bir doğa güzelliği içerisinde yer alan Kapıkaya Kanyonu’nda yapacağımız kısa doğa yürüyüşü ve dinlenme.

Adana’yı keşfe kaldığımız yerden devam ediyoruz. Seyhan Baraj Gölü boyunca panoramik Seyhan baraj gölü turumuzun ardından, Adana Valiliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Festival alanına gidiyoruz.

Adana Valiliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Festival alanına gidiyoruz. Festivalde kentin önde gelen lezzet markalarının stantlarıyla kurulacak çeşitli etkinlikler, gastro şovlar, tadım seansları ve söyleşiler gerçekleşecektir.

Festival alanında yediklerimizi sindirmek için dolaşırken Adanalı geleneksel el sanatçılarını seyredeceğiz. Bir yanda pirincin üstüne yazı yazan sanatçılar diğer yanda pamuktan ip eğiren köylü teyzeler; bir taraftan biberden pul biber çekenler, diğer taraftan domatesten salça yapanlar. Kısacası festival alanında sadece damaklarımız bayram etmeyecek, aynı zamanda Adana’nın kültürel dokusunu oluşturan bir çok değer de konuklar için sergilenecek. Hem damağa hem de göze hitap eden onlarca etkinliği yeterli bulmayanlara veya daha fazlasını isteyenlere festival süresince Adana adeta bir açık büfe yemek cenneti.

Güzel günün Ardından ise akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Adana’da yemek yemek diğer bir çok ilde olduğu gibi sadece gündüz saatleri ile sınırlı değil. Tüm gece de hemen hemen aynı lezzetleri bulmanız mümkün. Tabii ilavelerle. Adana’da 24 saat açık olan onlarca mekana akşam 8’den sonra yeni sokak lezzetçileri ekleniyor. Şirdancılar, mumbarcılar, kokoreççiler ve börekçiler ile Adana sokakları tüm gece lezzet kokuyor.
Enfes Adana mutfağı bizi bekliyor.

Kebapçılar, börekçiler, yöresel yemekçiler, tatlıcılar, şirdancılar, şalgamcılar, hamburgerciler, kaburgacılar, ciğerciler, bici biciciler, aşlamacılar, pizzacılar, cezeryeciler, suşiciler, portakalcılar ve daha neler neler..
Cezerye, Lokum, Halka tatlı, Tulumba, Şamtatlı tadıyor, Muzlu süt, Şalgam, Aşlama ve taze sıkılmış meyve sularından içiyor ve sokak lezzetlerinden bici bici yiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tarsus’ta Serbest

Öğle Yemeği: Tarsus’da Serbest

Akşam Yemeği: Adana’da otelimizde

Konaklama: Adana Merkez Otelleri

Rota: Tarsus- Varda Köprüsü ( 48 km), Varda Köprüsü- Kapıkaya Kanyonu ( 16 km), Kapıkaya Kanyonu- Karaisalı( 6 km), Karaisalı-Şambayadı ( 40 km), Seyhan Baraj Gölü ( 15 km), Lezzet Festival Alanı ( 6 km)

Katedilen mesafe : 131 km

3.Gün: 6 Ekim 2019, Pazar. Kapıkaya Kanyonu- Varda Köprüsü- Seyhan Baraj Gölü -Adana Sabancı Merkez Camii – Taş Köprü -Büyük Saat Kulesi -Festival Alanında Büyük Ziyafet ” Açık büfe Adana” – Antalya

Sabah alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası, Panoramik şehir turumuz esnasında, İlk olarak Bebekli Kilise, Büyük ve Küçük Saat Meydanları, Yağ Camii, Ulu Camii, Ramazanoğlu Köşkü ve Medresesi, Sabancı Merkez Camii, Atatürk Evi Müzesi, Eski valilik Binası, Tarihi Kız Lisesi Binası, Seyhan Nehri ve Taşköprü göreceklerimiz arasındadır.

Adana’yı keşfe kaldığımız yerden devam ediyoruz. Adana modern arkeoloji müzesini ziyaret sonrası, Lezzet festival alanına gidiyoruz
Festival alanında yediklerimizi sindirmek için dolaşırken Adanalı geleneksel el sanatçılarını seyredeceğiz. Bir yanda pirincin üstüne yazı yazan sanatçılar diğer yanda pamuktan ip eğiren köylü teyzeler; bir taraftan biberden pul biber çekenler, diğer taraftan domatesten salça yapanlar. Kısacası festival alanında sadece damaklarımız bayram etmeyecek, aynı zamanda Adana’nın kültürel dokusunu oluşturan bir çok değer de konuklar için sergilenecek. Hem damağa hem de göze hitap eden onlarca etkinliği yeterli bulmayanlara veya daha fazlasını isteyenlere festival süresince Adana adeta bir açık büfe yemek cenneti.

Adana’nın çeşitli yerlerine bulunan restoranlar da neler yok ki?

Adana kebabı ve çeşitleri, ciğer, kaburga, güveç, şirdan, mumbar, kokoreç, kelle paça, yöresel Adana yemekleri, analı kızlı, yüksük çorbası, Adana usulü hamburger ve çeşitleri, ütü tost ve çeşitleri, incik, et tava, steak ve et çeşitleri, Adana böreği, lahmacun, pide, içli köfte, mantı, döner, sıkma, dolma ve sarma çeşitleri, halka tatlı, karakuş, sarma kadayıf, katmer, baklava çeşitleri, künefe, taş ve kaymaklı kadayıf, Şam tatlı, turunç reçelli ve kavunlu dondurma, portakallı lokum ve çeşitleri, cezerye, bici bici, karpuz, portakal, limon vb., şalgam, aşlama, muzlu süt, gül içeceği, portakal, çilek, nar, vişne ve doğal meyve suları vb.

Güzel ve keyifli bir günün ardından, Rehberimizce belirlenen saatte buluşup Antalya’ya doğru hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Adana Konaklama otelimizde olup açık büfe sunulacaktır. (Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği: Adana’da Serbest

Akşam Yemeği: Adana’da Serbest.

Konaklama: Antalya’ya Dönüş yolculuğu.

Rota : Kent içi seyahat ( 30 km), Festival alanı – Antalya ( 546 km)

Katedilen mesafe : 576 km
Katedilen toplam mesafe : 1211 km

Sosyal Medyada Paylaş
error0

Write a Review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Telefon: +90 533 653 3503
Toplam: 459,00₺ Fiyat 459,00₺ /kişi

(Lütfen Kişi sayısı seçmeden önce tarih ve saati seçin)

Out of stock

× 459,00₺ = 459,00₺
× 399,00₺ = 0,00₺

Exceed the maximum number of people for this tour. The number of seats available is 10

veya

Ödeme yapmadan rezervasyon yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurun
Facebook
Facebook
Twitter
Instagram