Antalya çıkışlı Ankara ve Anıtkabir Turu (Konaklamalı)

10-kasim-2038-tarihinde-anitkabirde-amerikali-bir-genc
Genel Tur 3 Gün
Ankara, Türkiye İç Anadolu Bölgesi

Antalya çıkışlı Ankara ve Anıtkabir Turu ( 4* Otel Konaklamalı)

Tur Tarihi

Tur 1 / 08-10 Kasım (10 Kasım’a Özel)

Tur 2 /22-24 Kasım

Atamızı anma’ya ve Başkent Ankara’ya gidiyoruz. 

2 gün 1 gece konaklama 

Cumhuriyet değerlerinin zirve yaptığı şu günlerde, her şeye inat 10 Kasım’da Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir’e ve Başkent Ankara’ya tarihi bir gezi düzenliyoruz.

Tarihi Ankara gezimiz sırasında, Ankara’nın simge yerlerini dolaşacak, müzelerini gezeceğiz.

10 Kasım’da bu tarihi günde bu özel gezimizi kaçırmak istemiyorsanız sizde yerinizi hemen ayırtın.

ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!   

Erken rezervasyon, ilk 10 kişi için geçerlidir. Kontenjan dolduktan sonra, fiyatlar kademeli olarak artış gösterecek ve normal ücretlendirme uygulanacaktır. 

Tur Fiyatı: Erken rezervasyon için son tarih 25 Ekim 2019

İki veya Üç kişilik Oda’da Kişibaşı Tek Kişilik  Oda 00-24 aylık Çocuk 2-6 Yaş Çocuk 7-12 Yaş Çocuk
₺  Ücretsiz ₺285  ₺315

ÖNEMLİ: Otobüslü turlarda 00-24 aylık çocuklardan ücret alınmaz, kucakta gider. Koltuk istenirse, 200 bedeli ödenir. Tek Katılan Katılımcılarda bir başka katılımcı ile oda birleştirmesi yapılamaz.Tek katılımcılardan Single Oda farkı talep edilmektedir.

 

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Ulaşım 
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Araç içi ikramlar 
 • Otel Konaklaması 
 • 1  Sabah kahvaltısı 
 • 1  Akşam yemeği 
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün Sabah Kahvaltısı
 • Öğlen yemekleri
 • Dönüş yolu Akşam yemeği
 • Müze ve Ören yerleri girişi

NEDEN ADANUS TUR?

*Adanus Tur müşterilerine kurumsal turizm hizmeti vermesinin yanında, kişisel seyahat danışmanı olarak da müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Markamız, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce farklı destinasyonu kapsayan hizmet ağıyla, TÜRSAB üyesi olarak en seçkin oteller ve ulaşım markalarıyla iş birliği yapmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR VE UYARILAR

**Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

**Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

**Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz.  2  gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni  her gün sıra atlayacak şekilde,  3 sıra kaydırılarak, yer değişimi (Rotasyon) uygulaması gerçekleştirilir.

**Turlarda yoğunluk nedeniyle, uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir.

**Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

**Turlarımız bölge yoğunluklarına bağlı olarak,  tur programlarında gün sıralamalarında belirtilen gezi programlarında gün değişimi yaşanabilmektedir, gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir.

**Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

**Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Adanus Tur kesinlikle sorumlu değildir.

**Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

**Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

**Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve paket dahili çevre gezilerini kapsamaktadır. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

**Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır..
*0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Zorunlu ek hizmetler fiyata tabidir.

**Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile Özel konsept (Adanus Tur’a danışınız.) turlarımıza 3 yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

**Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

**Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa yatak tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

**Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

** Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

**3 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

**Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

**Turlarda yoğunluk nedeniyle, uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Uçaklı turlarda Adanus Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar.  Böyle bir durumda, Adanus Tur, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

**Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Adanus Tur’un bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

**Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, Adanus Tur’un Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

**  Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

**  Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Adanus Tur’un sorumluluğu yoktur.

**  Turların hareketi için minimum katılımcı sayısı aranmaktadır. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 10 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Adanus Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda Adanus Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

** Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 45’dur. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir.

** Tur sirküsü yayımlandığı tarihinde geçerlidir.
Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Müzekart Nedir?

Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan 300’den fazla müze ve örenyerinde geçerli olup, örenyerini sınırsız ve ücretsiz ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

İstanbul, İzmir, Ankara,Nevşehir, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile satın aldığınız ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerli olan indirimli Müzekart 30 TL, tam Müzekart 70 TL ücret karşılığında alınabilir.18 yaşına girmemiş ve 65 yaş üzeri misafirler Müzelere ücretsiz giriş yapmaktadırlar. Detaylı Bilgi: https://muze.gov.tr/MuseumPass

TURLARIMIZDA KULLANILAN TAŞIMA ARAÇLARI

*OTOBÜSLER

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

*MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

*MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

Turla ilgili Öneriler

Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Turumuzda tekne turları ve yüzme molaları olacağı için, tüm gerekli deniz eşyalarınızı (mayo, havlu, güneş kremi, deniz çantası, deniz gözlüğü, palet vb.) yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

YASAL UYARI
1618 SAYILI YASA VE ACENTALARI YÖNETMELİĞİNE GÖRE HER TÜRLÜ GEZİ VE TUR ORGANİZE ETME YETKİSİ SADECE A SINIF ACENTALARA VERİLMİŞTİR.

TÜRSAB A-4727

Sosyal Medyada Paylaş
error0

Tur Programı

1.Gün: Gece Yolculuğu

21:30 Siz değerli misafirlerimizi belirtilen buluşma noktalarımızdan aldıktan sonra, molalarımız ve ikramlarımız eşliğinde başkentimiz Ankara’ya ulaşıyoruz.

2.Gün: Atatürk Orman Çiftliği – Anadolu Medeniyetler Müzesi-Ankara Kalesi-Bakırcılar Çarşısı-Saman Pazarı

Sabah kahvaltısını uygun bir tesiste aldıktan sonra, Atatürk’ün 5 Mayıs 1925 yılında, Ankara’da modern bir çiftlik kurulması için verdiği talimat ile kurulan Atatürk Orman Çiftliği’ne geçiyoruz. Atatürk Orman Çiftliği ve Türk Ulusu’nun Ata’sına sevgi ve saygısının kanıtı olarak Selanik’teki Atatürk Evi’nin aynı plan ve ölçüler içerisinde bir örneği, Ankara Ticaret Odası’nın girişimi ile Çarmıklı kardeşler tarafından yaptırılan Atatürk Evi’ni geziyoruz. 10 Kasım 1981’de müze olarak hizmete açılmıştır.

Daha sonra, Altındağ’a gidiyoruz ve Ankara Kalesi’ne çıkıyoruz. İlk olarak Hititler Döneminden kalma ve Ankara’nın en hakim noktası olan Ankara Kalesi ile gezimize başlıyoruz. İç kale ve dış kaleyi geziyoruz. Kentin tarihi dokusunu yansıtan sokaklarında ilerleyerek, Bakırcılar Çarşısı ve Saman Pazarı‘na gidiyoruz

Ankara Kalesi’nde fotoğraflarımızı çekip rehberimizin anlatımlarıyla tarihin derinliklerine küçük bir yolculuk yaptıktan sonra, bu kez kale yakınlarında bulunan, Restore edilerek müzeye dönüştürülen Tarihi Mahmut Paşa bedesteni ve Kurşunlu Han’da sergilenen Anadolu’da yaşamış medeniyetlere ait eserleri ve kendine özgü koleksiyonlarıyla Dünya’nın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesini rehberimiz eşliğinde geziyoruz ve gerekli bilgileri alıyoruz. Paleolitik Çağ’dan başlayarak Osmanlı dönemine kadarki bütün eserleri görebilirsiniz. Sonrasında, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün naaşına 1938’den 1953’e kadar ev sahipliği yapan Ankara Etnografya Müzesi’ni panaromik görüyoruz. Burada Türk Sanatının Selçuklu Devrinden günümüze kadar çeşitli yörelerden derlenmiş malzemeler sergilenmektedir.

Turumuzun sonunda Ankara’mızın en bilinen parklarından biri olan Gençlik Parkına hareket edip burada kısa bir dinlenme molamızın ardından, ve bugünlük turumuzu tamamlıyor ve otelimize giderek yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ANKARA otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Yol güzergahınında alınacaktır.

Öğle Yemeği: Öğle yemeğimizi (Ekstra) alıyoruz.

Akşam Yemeği: Adanus tur ücretine dahil ve Konaklama otelimizdedir.

Konaklama (3* 4*): Akyüz Otel, Grant Hamit Otel, Asrin Park Hotel, Anemon Otel, Business Park, Esila Hotel, Princess Hotel, Manhattan Oteli v.b

Bugün katedilecek mesafe: 550 km

3..Gün: Ankara- Anıtkabir – Kurtuluş Savaşı Müzesi -Cumhuriyet Müzesi – Hamamönü

Sabah kahvaltısını uygun bir tesiste aldıktan sonra, Ankara Rasattepe ( Anıttepe )’de bulunan Türk Kurtuluş Savaşı’nın, inkilapların önderi Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı BAŞKOMUTAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün ebedi istirahatgahı olan 1953 yılında yapımı tamamlanan Anıtkabir’e gidiyoruz. Her iki yanında 24 adet aslan heykelinin 262 metre uzunluğundaki Aslanlı yoldan ilerliyerek Atamızın huzuruna çıkıyoruz.

Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ü minnetle ve saygıyla anıyoruz.

Saygı duruşumuzu yaptıktan sonra, Anıtkabir’de Atatürk’ün mozolesinin bulunduğu Şeref Salonu’nun altındaki üç bin metrelik sütunlu alanda bulunan 2002 yılında ziyarete açılmış olan Kurtuluş Savaşı Müzesini geziyoruz. Her ayrıntısı ince düşünülerek inşa edilen Anıtkabir’i gezerken hem gururlanıp hem de hüzünleneceksiniz.Anıtkabir ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ziyaretimiz sonrasında, (Ekstra ödemeli) öğlen yemeğimizi almak için Restaurant’a geçiyoruz.

Buradan, Ankara’nın ilk kuruluş yeri olan Ulus semtine gidiyoruz. Ulus meydanındaki Ulus Zafer Anıtını görerek günümüzde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak da kullanılan 1. Meclis binasına gidiyoruz. 23 Nisan 1920 ve 15 Ekim 1924 tarihleri arasında Cumhuriyetimiz’in ilan edildiği İstiklal Marşı’nın kabul edildiği, Ankara’nın Başkent olduğu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Cumhurbaşkanı seçildiği ülkemiz için ilk ve önemli meclisi geziyoruz. Sonrasında günümüzde Cumhuriyet Müzesi olarak kullanılan 1923 yılında mimar Vedat Tek tarafından inşa edilen 2. Türkiye Büyük Millet Meclisi Binası’na gidiyoruz. 1924-60 yılları arasında Cumhuriyet’imizin geliştiği, ATATÜRK ilke ve inkılaplarının gerçekleştirildiği bu mimarlık harikası olan bu özel ve önemli müzeyi geziyoruz.

Ardından, Ankara’nın son dönemde cazibe merkezi olan ve Kadim Ankara’nın tarihininin izlerini taşıyan Hamamönü’ne varıyoruz. Tacettin Dergâhı, Mehmet Akif Ersoy Evi ve Sanat sokağı görülecek bazı mekanlardır. İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un Ankara’ya gelişinde kaldığı yer olan ve Taccettin Şeyhi’nin dergahı içinde yer alan müzeye dönüştürülen bu ev günümüzde Mehmet Akif Ersoy Müzesi olarak bilinmektedir.

Başkentimiz Ankara ve Anıtkabir ziyaretimiz esnasında, ATATÜRK’ün Bizlere emaneti olan Cumhuriyetimizin önemini bir kez daha idrak ediyor ve illelebet yaşatmak üzere, hüzünlü bir şekilde, Antalya’ya dönmek için aracımızdaki yerlerimizi alıyoruz. Yolda alacağımız Akşam yemeğimizin ardından dönüş yolculuğuna devam ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Adanus tur ücretine dahil ve Konaklama otelimizdedir.

Öğle yemeği: (Ekstra) alıyoruz.

Akşam yemeği: Yol güzergahında, ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama: Dikkat! Dönüş akşamı konaklama yoktur.

Bugün Toplam kat edilecek mesafe: 600 km
Toplam katedilecek mesafe: 1150 km

Sosyal Medyada Paylaş
error0

Write a Review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Telefon: +90 533 653 3503
Toplam: 0,00₺ Fiyat /kişi

(Lütfen Kişi sayısı seçmeden önce tarih ve saati seçin)

Out of stock

× ₺ = ₺

Exceed the maximum number of people for this tour. The number of seats available is 10

veya

Ödeme yapmadan rezervasyon yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurun
Diğer Turlar

Facebook
Facebook
Twitter
Instagram