Antalya çıkışlı BATI KARADENİZ TURU

Her yıl ağırladığı yerli ve yabancı misafirlerine adeta z
Özel Tur 1 gece yolculuk 3 Gün 2 gece konaklama Tarih:15-11-2019
Amasra, Bartın, Türkiye Karadeniz Bölgesi

BATI KARADENİZ TURU

ANTALYA- ABANT GÖLÜ- YEDİ GÖLLER- GÖLCÜK- AMASRA- KRİSTAL TERAS- YÖRÜK KÖYÜ- SAFRANBOLU- BEYPAZARI- ANTALYA

1 Gece yolculuk+ 3 gün 2 gece konaklama 3* veya 4*

Tur Tarihi

15 Kasım 2019 Cuma Çıkış – 18 Kasım 2019 Pazartesi Dönüş

1 gece yolculuk +3 gün 2 gece konaklama 3*4*

 

İki veya Üç kişilik Oda’da Kişibaşı Tek Kişilik  Oda 0-2 Yaş Çocuk 3-6 Yaş Çocuk 7-12 Yaş Çocuk
Ücretsiz ₺375  ₺550

ÖNEMLİ: Otobüslü turlarda 00-24 aylık çocuklardan ücret alınmaz, kucakta gider. Koltuk istenirse,  350 bedeli ödenir. Tek Katılan Katılımcılarda bir başka katılımcı ile oda birleştirmesi yapılamaz.Tek katılımcılardan Single Oda farkı talep edilmektedir.

 

HAREKET NOKTALARI

20:00 Laura AVM Otopark önü
20:30 5M Migros Otopark önü Üstgeçit
21:30 Bucak Otogar Karşısı
23.00: Burdur Otogar İl Jandarma Komutanlığı Karşısı

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 3* veya 4* 

* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Adanus Tur Güvencesi
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Adanus Tur Otobüs İçi İkramları
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Ek Hizmet Bedelleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Giriş Ücretleri

NEDEN ADANUS TUR?

*Adanus Tur müşterilerine kurumsal turizm hizmeti vermesinin yanında, kişisel seyahat danışmanı olarak da müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Markamız, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce farklı destinasyonu kapsayan hizmet ağıyla, TÜRSAB üyesi olarak en seçkin oteller ve ulaşım markalarıyla iş birliği yapmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR VE UYARILAR

**Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

**Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

**Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz.  2  gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni  her gün sıra atlayacak şekilde,  3 sıra kaydırılarak, yer değişimi (Rotasyon) uygulaması gerçekleştirilir.

**Turlarda yoğunluk nedeniyle, uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir.

**Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

**Turlarımız bölge yoğunluklarına bağlı olarak,  tur programlarında gün sıralamalarında belirtilen gezi programlarında gün değişimi yaşanabilmektedir, gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir.

**Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

**Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Adanus Tur kesinlikle sorumlu değildir.

**Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

**Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

**Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve paket dahili çevre gezilerini kapsamaktadır. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

**Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır..
*0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Zorunlu ek hizmetler fiyata tabidir.

**Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile Özel konsept (Adanus Tur’a danışınız.) turlarımıza 3 yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

**Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

**Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa yatak tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

**Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

** Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

**3 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

**Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

**Turlarda yoğunluk nedeniyle, uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Uçaklı turlarda Adanus Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar.  Böyle bir durumda, Adanus Tur, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

**Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Adanus Tur’un bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

**Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, Adanus Tur’un Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

**  Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

**  Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Adanus Tur’un sorumluluğu yoktur.

**  Turların hareketi için minimum katılımcı sayısı aranmaktadır. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 10 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Adanus Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda Adanus Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

** Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 45’dur. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir.

** Tur sirküsü yayımlandığı tarihinde geçerlidir.
Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Müzekart Nedir?

Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan 300’den fazla müze ve örenyerinde geçerli olup, örenyerini sınırsız ve ücretsiz ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

İstanbul, İzmir, Ankara,Nevşehir, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile satın aldığınız ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerli olan indirimli Müzekart 30 TL, tam Müzekart 70 TL ücret karşılığında alınabilir.18 yaşına girmemiş ve 65 yaş üzeri misafirler Müzelere ücretsiz giriş yapmaktadırlar. Detaylı Bilgi: https://muze.gov.tr/MuseumPass

TURLARIMIZDA KULLANILAN TAŞIMA ARAÇLARI

*OTOBÜSLER

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

*MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

*MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

Turla ilgili Öneriler

Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Turumuzda tekne turları ve yüzme molaları olacağı için, tüm gerekli deniz eşyalarınızı (mayo, havlu, güneş kremi, deniz çantası, deniz gözlüğü, palet vb.) yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

YASAL UYARI
1618 SAYILI YASA VE ACENTALARI YÖNETMELİĞİNE GÖRE HER TÜRLÜ GEZİ VE TUR ORGANİZE ETME YETKİSİ SADECE A SINIF ACENTALARA VERİLMİŞTİR.

TÜRSAB A-4727

Sosyal Medyada Paylaş
error0

Tur Programı

1.Gün: ANTALYA’dan HAREKET

Belirlediğimiz saatlerde toplanma noktalarından sizleri alarak,  yolculuğumuza başlıyoruz.

Rota: Alanya- Manavgat ( 40 km), Manavgat-Serik ( 40 km), Serik – Antalya içi ulaşım (60 km), 5 M Migros – Bucak ( 80 km), Bucak- Burdur ( 50 km), Burdur- Abant gölü ( 515 km)

Bugün toplam kat edilecek mesafe: 785 km

2.GÜN: ANTALYA- ABANT GÖLÜ  – MANGAL-YEDİGÖLLER – NAZLI GÖL – SAZLI GÖL – DERİN GÖL – SERİN GÖL – BÜYÜK GÖL – GÖLÇÜK- BOLU

Değerli misafirlerimiz, Adanus Tur otobüs içi ikramları eşliğinde, Bolu Dağı’nın eteklerinde bulunan Abant Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz.  Göl kıyısına geldiğimizde, Her mevsim başka bir güzel bu doğa harikası göl etrafında yapacağımız yürüyüş sırasında göl üzerine bir halı gibi serilmiş nilüfer çiçeklerini görme fırsatı buluyoruz, çeşitli aktivitelere ekstra olarak katılabilirsiniz. Abant gölün’de serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Tertemiz dağ havasıyla çarpıcı güzellikler içindeki göl çevresinde yürüyüş yapabilecekleri gibi, dileyenlerse fayton veya atla gezinti yapabilirler. Gölün yanında bulunan restaurantlarda göl manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumlar veya göl kenarında kurulmuş olan köy ürünlerinin satıldığı pazarda alışveriş de yapabilirsiniz. Abant gezimizi mangal partisiyle taçlandırarak alacağımız öğle yemeğimiz sonrası, Batı Karadeniz bölgesinin başka bir doğal cennetine Yedigöller’e uzanıyoruz. Bolu’dan minibüslerimize binerek Yedigöller’e hareket ediyoruz. 1642 hektar büyüklüğündeki Yedigöller Havzası, 1965 yılında milli park olarak korumaya alınmıştır. Yedigöller Havzaya kayan kütlelerin vadilerin önlerini kapatması sonucu oluşan, yüzeysel ve yeraltı akışlarıyla birbirine bağlı sıralı bir şekilde Sazlı Göl, İnce Göl, Küçük Göl, Derin Göl, Büyük Göl, Kuru Göl ve Serin Göl olmak üzere 7 göl’den oluşmaktadır. Yedigöller Milli Parkından içeriye girdiğimiz andan itibaren göreceğiniz manzara, müthiş bir görsel şenlik sunacak ve sizi kendisine âşık edecektir. Yedi göller de doyurucu bir gezi fırsatı bulacaksınız. Göller etrafındaki gezilerimiz sonrasında, Bir başka doğal güzellik olan Gölcük milli parkına geçiyoruz.

Ardından, Otelimize geçmek üzere, Bolu’ya doğru hareket ediyoruz, Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Yol üstü mola tesislerimizde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Abant’ta menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, Adanus Tur paket ücretine dâhildir.
Konaklama (Bolu): Bolu Kar Palas Otel, Bolu Highway Otel Vb.
Rota: Abant Gölü- Yedigöller Milli Parkı ( 85 km)- Yedigöller Milli Parkı – Gölçük Milli Park (60 km), Gölcük Milli Park – Bolu ( 20 km)
Bugün toplam kat edilecek mesafe: 165 Km

3.GÜN: BOLU– AMASRA – KEMERE KÖPRÜSÜ – CAM TERAS – YÖRÜK KÖYÜ- SAFRANBOLU 

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Bartın üzerinden Amasra‘ya doğru yol alıyoruz. Strabon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet’in Lâla’sına “Çeşm-i Cihan buramı ola ?” (Dünya’nın Gözü) diye sorduğu Amasra’ya ulaşıyoruz. Serbest zaman (İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında Panaromik gezerken; küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü, Fatih Kilise Camii, Amastra Kalesi ve Çekiciler Çarşısı v.b. başlıca görebilceğiniz eserler arasındadır.) Gezilerimizin ardından Amasra’nın ünlü balık restoranlarında öğle yemeği molası veriyoruz.

Öğle yemeği sonrası kentten ayrılarak, Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras’a (Cam Seyir Terası) gidiyoruz. 75 ton ağırlığı taşıyabilen, Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşmaktadır. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta bir seferde sadece 30 kişi bulunabilmektedir. Teras eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını bizlere sunmaktadır. (Ekstra) Cam teras gezimizin ardından, Eski bir Bektaşi köyü olan ve Safranbolu’nun minyatürü olarak kabul edilen Yörükköyü’ne ulaşıyoruz. Köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız. Yörük köyü gezisi sonrası, Safranbolu’ya doğru hareket ediyoruz.

Türk ve Rum ortak yaşantısının izlerini taşıyan, 17 Aralık 1994’te UNESCO Dünya mirası listesi’ne dahil edilen, Müze kent Safranbolu’yu gezmeye başlıyoruz.

Burada ilk olarak Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesi’ni panoramik olarak göreceğimiz Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını net bir şekilde görebiliyoruz.

Alacağımız güzel fotoğrafların ardından Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Yemeniciler, Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı’nı, İzzet Mehmet Paşa Camii’ni, Akçasu Kanyonu’nu, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni ve avlusundaki Güneş Saati’ni geziyoruz. Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Ardından Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz.

Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı bulacağız. Alışveriş molasını takiben, otelimize geçiyor ve yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Adanus Tur paket ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Amasra Balık Restaurant: Günün Balığı ve Salata (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Adanus Tur ücretine dâhildir.
Konaklama (Saftanbolu) :  Aygür Otel, Safran City Otel, Tarihi Konaklar, Zalifre Otel Vb.
Rota: Bolu – Amasra (180 km), Amasra – Tokatlı Kanyonu ( 90 km), Tokatlı Kanyonu- Yörük köyü (25 km), Yörük köyü – Safranbolu ( 15 km)
Bugün toplam kat edilecek mesafe: 310 Km
Otele Giriş Saati: 18.00-19.00

4.GÜN: SAFRANBOLU – BEYPAZARI- ANTALYA
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Osmanlı mimarisinin bozulmadan kaldığı ve mimariyle birlikte gelenekleri ve görenekleriyle Osmanlıyı yaşayan kent, Beypazarına ulaşıyoruz. Şehrin panoramik olarak görülebildiği en güzel noktası olan Hıdırlık Tepesine çıkıyor (yol çalışması olmaması halinde) ve Beypazarı’nı yüksek bir noktadan fotoğraflama imkanı buluyoruz. Fotoğraf molamızın ardından 3000 eski evin bulunduğu Beypazarı’nın tarihi dokusunu daha yakından yaşamak için şehrin içerisinde gezintiye çıkıyoruz. Tarihi sokaklarının, çarşılarının içerisinden geçerek örnek bir Beypazarı evi olan Yaşayan Müzeyi geziyoruz.
( Yaşayan Müze’de etkinlikler çerçevesinde dileyenler Ebru Sanatı öğrenebilir, isteyenler kurşun döktürüp bu Türk geleneğini yaşayabilirler. Küçük misafirlerimiz ise Hacivat Karagöz oyununu seyrederek eğlenceli vakit geçirebilir. Adı gibi yaşayan, yaşatan müzemizin her katında bölgenin yaşamını anlatan örnekler görecek ve oldukça keyif alacaksınız.)

Yaşayan Müze gezimizin ardından Arnavut kaldırımlı sokaklardaki yürüyüşümüzde Kurşunlu Camii ve İncirli Camini dışarıdan görüyoruz. Beypazarı denildiğinde şüphesiz akla ilk gelen Telkari sanatı olacaktır. Telkari Sanatı ile ilgili hem bilgi alıp hem de alışveriş yapabileceğimiz ziyaretimiz sonrası, tadılabilir yöresel ürünlerin satıldığı Sulu Han’da havuç lokumundan, kuru erişteye, tarhanadan Beypazarı kurusuna kadar birçok yöresel ürün bulabilirsiniz.

Beypazarı’nın otantik dokusunu Alaattin sokakta bir kez daha yaşadıktan sonra öğle yemeğine geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından İnözü Vadisini görmek üzere otobüsümüze geçiyoruz. Meşhur maden sularının çıkarılmış olduğu bu güzel vadiyi fotoğrafladıktan sonra dönüş yoluna geçerek akşam saatlerinde Antalya’da siz değerli misafirlerimizi aldığımız kalkış noktalarında bırakarak, bir başka Adanus Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Adanus Tur paket ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Yol üzeri Mola tesisinde ( Extra)

Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesislerinde (Ekstra)

KonaklamaDİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Safranbolu – Beypazarı (225 km), Beypazarı – Burdur ( 423 km), Burdur- Antalya ( 130 km)
Bugün toplam kat edilecek mesafe: 778 Km (+ Alanya 135 km)aklama

Toplam Tur Mesafesi: 2175 Km
Varış Saati: 00.00

Sosyal Medyada Paylaş
error0

Write a Review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Telefon: +90 533 653 3503
Toplam: 0,00₺ Fiyat /kişi

(Lütfen Kişi sayısı seçmeden önce tarih ve saati seçin)

Out of stock

× ₺ = ₺

Exceed the maximum number of people for this tour. The number of seats available is 10

veya

Ödeme yapmadan rezervasyon yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurun
Diğer Turlar

Facebook
Facebook
Twitter
Instagram