Antalya çıkışlı Gizemli Ürdün Turu

ürdün1
Genel Tur 5 Gün 4 Gece Tarih:03-12-2019
Ürdün Tur Rehberi:Antalya çıkışlı Gizemli Ürdün Turu

Antalya’dan direkt uçuş  
Amman (1),  Petra (2), Akabe (1), 
Wadi Rum, Ölü Deniz (Lut Gölü)

2/3 Aralık 2019 Pazartesi ANTALYA Çıkış, 8 Aralık 2019 Pazar,  Amman Dönüş

Vize Yok, Aktarma Yok, Ekstra Tur Yok

4* OTELLER

 

03 Aralık 2019

2 ya da 3 kişilik odada kişibaşı konaklama: 6999 TL
Tek kişilik oda farkı: 1999 TL
3-11 Yaş çocuk: 5999 TL
0 – 2 yaş çocuk:999 TL 

*Antalya/Amman/Antalya Gidiş dönüş uçak bileti ve alan vergileri
*4* Otellerde Oda Kahvaltı konaklama
*Otellerde 4 akşam yemeği
*Programda yazılı tüm turlar ve transferler
*Wadi Rum’da 4×4 Jeepler ile Çöl safari
*Profesyonel rehberlik hizmetleri
*Türsab Mesleki sorumluluk sigortası

*Her türlü kişisel harcamalar, öğle yemekleri
*Ekstra turlar, rehber/şoför bahşişleri (20 Euro)
*Yurtdışı çıkış ücreti
*Seyahat Sigortası (20 Euro) +65 yaş 30 Euro

Acentemiz, hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız SAAT DEGISIKLIGI RISKINI KABUL EDEREK turu satın almıştır. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması (minimum 25 kişi)  durumunda 5 gün öncesinden tur iptal edilebilir.

Sosyal Medyada Paylaş
error0

1.GÜN 2/3 Aralık 2019 ANTALYA – AMMAN
Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde 2 Aralık pazartesi 23.30’da buluşuyoruz.  Pegasus Havayolları ile 2 aralığı 3 aralığa bağlayan gece saat 01:20’de Amman’a uçuş. Saat 02.55’de Amman’a varış ve takiben otelimize transfer. Geceleme Amman’da. Sabah kahvaltı sonrası Amman’da şehir turuna çıkıyoruz.  Zamana bağlı olarak Jerash ve Ajlun gezilecektir. Otelimize dönüş ve serbest zaman.

2.GÜN  AMMAN NEBO DAĞI – MADABA – KARAK – PETRA  
Kahvaltıdan sonra Nebo Dağı’na hareket. Nebo Dağı, inanışa göre, Hz. Musa’nın kavmine vaat edilmiş toprakları gösterdikten sonra öldüğü ve mezarının bulunduğun dağdır. Dağda 4. yüzyıldan kalma ve Hz. Musa’nın adına inşa edilmiş bir kilise vardır. Daha sonra Medeba şehrine hareket ediyoruz. Şehre varınca ilk olarak 6. Yüzyıldan kalma St. George Ortodoks kilisesini geziyoruz… Kiliseyi özel kılan, tabanındaki 6. yüzyıldan kalma Kudüs ve civardaki diğer kutsal yerleri gösteren mozaik haritadır. Takiben Karak Kalesi’ne hareket ve kalenin gezilmesi. Deniz seviyesinden 900 metre yükseklikteki, Haçlı seferleri sırasında Reynald de Chatillon tarafından, daha sonra da Selahattin Eyyubi, Memlukler ve Osmanlı İmparatorluğu tarafından kullanılmıştır. Karak kalesinin Haçlı seferlerindeki önemi “Kingdom of Heaven-Cennet Krallığı” filminde anlatılmaktadır. Tur öncesi bu filmi izlemeniz tavsiye edilir. Takiben Petra şehrine geçiyoruz. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Petra’da.

3.GÜN PETRA  
Kahvaltı sonrası Petra Antik kentini geziyoruz. Tur esnasında dar bir kanyonda (The Siq) 1300 metre yürünerek Petra denince ilk akla gelen, “Indiana Jones and the Last Crusade”  filminin bir kısmının çekildiği Hazine Binası’na ulaşılacaktır. Daha sonra şehri meydana getiren diğer Antik tiyatro, kolonlu cadde, kraliyet mezarları, tapınak, Bizans Kilisesi ve manastır gezilecektir. Tur sonrası otele dönüş ve serbest zaman. Geceleme Petra’da.

4.GÜN AKABE – WADİ RUM 
Kahvaltı sonrası, Akabe şehir turu yaparak Wadi Rum’a hareket ediyoruz. Akabe’nin kuzey doğusunda bir çöl olan ve UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alan Wadi Rum’da Arabistanlı Lawrence ve Transformers gibi sinema filmlerini çekilmiştir. Sıra dışı coğrafyası sayesinde “Red Planet” isimli filmde Mars yüzeyi olarak da gösterilmiştir. Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan demiryolları da görülecektir. 1. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı Devleti ile yapılan savaşta ünlü İngiliz casusu T.W Lawrence ve Şerif Hüseyin’in izlediği güzergâh üzerinde bulunan vadi; genişliği engebeli coğrafyası ve kumla kaplı tepeleriyle oldukça ilginizi çekecektir. 4×4 Jeep’lerle 2 saat sürecek çöl safari esnasında, büyüleyici manzarası, bedevi çadırları, çöl yaşamı ve çöl yerlileri ile tanışma, görüşme imkânımız olacak. Geceleme otelimizde.

5.GÜN (LUT GÖLÜ) ÖLÜDENİZ – AMMAN  – ANTALYA  
Sabah kahvaltı sonrası, Kahvaltı sonrası Ölü Deniz’e (Lut Gölü) hareket edilecektir. Göl, deniz seviyesinden 408 metre aşağıda olup, dünyanın en alçak noktasıdır. Ardından Amman’a dönüş. Zamana bağlı olarak Amman’da serbest zaman…Gece havaalanına transfer ve 8 Aralık saat 03.55’de Pegasus HY PC 1801 ile Antalya’ya uçuş.05.45’da varış ve gezimizin sonu…

Sosyal Medyada Paylaş
error0

Write a Review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Telefon: +90 533 653 3503
Toplam: 0,00₺ Fiyat /kişi

(Lütfen Kişi sayısı seçmeden önce tarih ve saati seçin)

Out of stock

× ₺ = ₺

Exceed the maximum number of people for this tour. The number of seats available is 10

veya

Ödeme yapmadan rezervasyon yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurun
Diğer Turlar

Facebook
Facebook
Twitter
Instagram