Antalya Çıkışlı Günübirlik Ankara ve Anıtkabir Turu (10 Kasım’a özel)

antalya-cikisli-ankara-turu-msa001-ody2fbftyq0iz009948txkts27iklgrgmp7zn7i9kw
Genel Tur 2 Gün Tarih:09-11-2019
Yücetepe, Akdeniz Cd. No:31, 06570 Çankaya/Ankara, Türkiye
Atamızı anmaya Ankara’ya gidiyoruz

Cumhuriyet değerlerinin zirve yaptığı şu günlerde, her şeye inat 10 Kasım’da Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir’e tarihi bir gezi düzenliyoruz.

GÜNÜBİRLİK

10 Kasım’da bu tarihi günde, bu özel gezimize gitmeyen kalmasın diye PROMOSYON yaptık.

Promosyonumuz 25 Ekim Cuma mesai saati bitimine kadar geçerlidir. 

Kaçırmak istemiyorsanız sizde yerinizi hemen ayırtın.

 

Kişibaşı……………………………………………         200 ₺ 

4- 10 Yaş çocuk………………………………..         175 ₺

00 – 03 Yaş çocuk ücretsiz ( Koltuk istenirse  175 ₺)

Fiyatlarımıza KDV dahil değildir.

Buluşma Durakları

Konyaaltı    / 5 M Migros 

Muratpaşa / Laura AVM, Terra City AVM, 

Kepez          /  Özdilek AVM 

– Ulaşım
–  İlk Sabah kahvaltısı
– Çevre Gezileri
– Rehberlik Hizmetleri
– Araç İçi İçecek ve Kek İkramı
– Müze ören yeri giriş ücretleri
– Öğle Yemeği  ( Ekstra)
– Kişisel Harcamalar

Genellikle kara ikliminin hüküm sürdüğü Ankara’da farklı iklimler vardır. Güneyde İç Anadolu’nun hususiyeti olan step-bozkır iklimi, kuzeyde ise Karadeniz bölgesinin yumuşak ve yağışlı özelliği görülür. Ankara ilinin kışları çok soğuk ve yazları da çok sıcaktır. Yıllık ısı değişikliği 40°C ile -24,9°C arasındadır. 

Önemli Bilgiler

Katılım Koşulları

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
*Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
*0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır.

*Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı tarihinde geçerlidir.
Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir

İptal İade Şartları

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar Adanus Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Adanus Tur misafirlerine sadece bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

Diğer Tur Bilgileri

*Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dahil değildir. Tur programında ziyaret edilecegi vaad edilen müze ve ören yerleri hariç, tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil değildir. Müze Kart isteğe bağlı olarak müze veya ören yerlerinden tur öncesi tedarik edilmelidir. .

*Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

*Mola Yerleri: Tur güzergahı yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

*Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

*Turlarımız bölge yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir. Bunun yanı sıra tur programlarında gün sıralamalarında belirtilen gezi programlarında gün değişimi yaşanabilmektedir.

*Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

*Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

*Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Adanus Tur kesinlikle sorumlu değildir.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.

*Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz Adanus Tur temsilcisi veya Tur rehberi tarafından bilgilendirilir.

Notlar

*Turlarda yoğunluk nedeniyle, uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir.

*Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir.

*Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre farklı nitelikteki araç tipleri tayin edilir.

*Otobüsler 29-46 kişi sayılarında kullanılır.

*Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

*Neoplan City liner/Tour liner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

*Mitsubishi Safir 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

*Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.

*Isuzu Turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

*Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

*Vw Volt 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

*Vw Volt El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

*Mercedes Sprinter 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

*Mercedes Sprinter El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Turla ilgili Öneriler

Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Turumuzda tekne turları ve yüzme molaları olacağı için, tüm gerekli deniz eşyalarınızı (mayo, havlu, güneş kremi, deniz çantası, deniz gözlüğü, palet vb.) yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

Sosyal Medyada Paylaş
error0

Tur Programı

1.Gün: Gece Yolculuğu

21:30 Siz değerli misafirlerimizi belirtilen buluşma noktalarımızdan aldıktan sonra,  molalarımız ve ikramlarımız eşliğinde başkentimiz Ankara’ya ulaşıyoruz.

2. Gün: Ankara – Anıtkabir

Sabah kahvaltısını uygun bir tesiste aldıktan sonra, Ankara Rasattepe ( Anıttepe )’de bulunan Türk Kurtuluş Savaşı’nın, inkilapların önderi Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı BAŞKOMUTAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün ebedi istirahatgahı olan 1953 yılında yapımı tamamlanan  Anıtkabir’e  gidiyoruz. Her iki yanında 24 adet aslan heykelinin 262 metre uzunluğundaki Aslanlı yoldan ilerliyerek Atamızın huzuruna çıkıyoruz.

Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ü minnetle ve saygıyla anıyoruz.

Saygı duruşumuzu yaptıktan sonra, Anıtkabir’de  Atatürk’ün  mozolesinin bulunduğu  Şeref Salonu’nun altındaki üç bin metrelik  sütunlu alanda bulunan 2002 yılında  ziyarete açılmış olan  Kurtuluş Savaşı Müzesini geziyoruz. Her ayrıntısı ince düşünülerek inşa edilen Anıtkabir’i gezerken hem gururlanıp hem de hüzünleneceksiniz.Anıtkabir ve Kurtuluş Savaşı Müzesi  ziyaretimiz sonrasında, (Ekstra ödemeli) öğlen yemeğimizi almak için  Restaurant’a geçiyoruz.

Daha sonra,  Altındağ’a gidiyoruz ve Ankara Kalesi’ne çıkıyoruz. İlk olarak Hititler Döneminden kalma ve Ankara’nın en hakim noktası olan Ankara Kalesi ile gezimize başlıyoruz. İç kale ve dış kaleyi geziyoruz.

Ankara Kalesi’nde fotoğraflarımızı çekip rehberimizin anlatımlarıyla tarihin derinliklerine küçük bir yolculuk yaptıktan sonra, bu kez kale yakınlarında bulunan, Restore edilerek  müzeye dönüştürülen Tarihi Mahmut Paşa bedesteni ve Kurşunlu Han’da sergilenen Anadolu’da yaşamış medeniyetlere ait eserleri ve kendine özgü koleksiyonlarıyla Dünya’nın sayılı müzeleri arasında yer alan  Anadolu Medeniyetleri Müzesini rehberimiz eşliğinde geziyoruz ve gerekli bilgileri alıyoruz. Paleolitik Çağ’dan başlayarak Osmanlı dönemine kadarki bütün eserleri görebilirsiniz. Sonrasında, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün naaşına 1938’den 1953’e kadar ev sahipliği yapan Ankara Etnografya Müzesi’ni panaromik görüyoruz. Burada Türk Sanatının Selçuklu Devrinden günümüze kadar çeşitli yörelerden derlenmiş malzemeler sergilenmektedir.

Turumuzun sonunda Ankara’mızın en bilinen parklarından biri olan Gençlik Parkına hareket edip burada kısa bir dinlenme molamızın ardından, Ankara’nın ilk kuruluş yeri olan Ulus semtine gidiyoruz.

Ulus meydanındaki Ulus Zafer Anıtını görerek günümüzde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak da kullanılan 1. Meclis binasına gidiyoruz. 23 Nisan 1920 ve 15 Ekim 1924 tarihleri arasında Cumhuriyetimiz’in ilan edildiği İstiklal Marşı’nın kabul edildiği, Ankara’nın Başkent olduğu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Cumhurbaşkanı seçildiği ülkemiz için ilk ve önemli meclisi geziyoruz. Sonrasında günümüzde Cumhuriyet Müzesi olarak kullanılan 1923 yılında mimar Vedat Tek tarafından inşa edilen 2. Türkiye Büyük Millet Meclisi Binası’na gidiyoruz. 1924-60 yılları arasında Cumhuriyet’imizin geliştiği, ATATÜRK ilke ve inkılaplarının gerçekleştirildiği bu mimarlık harikası olan bu özel ve önemli müzeyi geziyor ve tur programımızı tamamlıyarak, Antalya’ya dönüş için hazırlanıyoruz.

Başkentimiz Ankara ve Anıtkabir ziyaretimiz esnasında, ATATÜRK’ün Bizlere emaneti olan Cumhuriyetimizin önemini bir kez daha idrak ediyor ve illelebet yaşatmak üzere, hüzünlü bir şekilde Ankara’ya veda ediyoruz.

Bir başka Adanus Tur etkinliğinde görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizi yola çıkmadan önce, buluşulan durak noktalarına bırakıyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş
error0

Write a Review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Telefon: +90 533 653 3503
Toplam: 0,00₺ Fiyat /kişi

(Lütfen Kişi sayısı seçmeden önce tarih ve saati seçin)

Out of stock

× ₺ = ₺

Exceed the maximum number of people for this tour. The number of seats available is 10

veya

Ödeme yapmadan rezervasyon yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurun
Diğer Turlar

Facebook
Facebook
Twitter
Instagram