Antalya Çıkışlı Likya (Turkuaz Sular) Turu

l1
Özel Tur 4 Gün 3 Gece Konaklama 3* 4* Tarih:24-08-2019
Fethiye, Muğla, Türkiye Akdeniz Bölgesi, Ege Bölgesi Tur Rehberi:Antalya Çıkışlı Likya (Turkuaz Sular) Turu

Antalya Çıkışlı Likya (Turkuaz Sular) Turu

4 gün 3 gece 3*,4* Konaklama

Tur Tarihi 

24 Ağustos, Cumartesi Çıkış, 27 Ağustos, Salı Dönüş

3 Tekne turu ( Kekova, 12 Adalar, Ölüdeniz)

 

TUR FİYATI

Kişi başı başı                      1299 ₺

Çocuk (7-12 yaş arası)          899 ₺

Odada tek kişi konaklama   1799₺

03–6 Yaş: Koltuk Ücreti       500 ₺

*0-2 Yaş Koltuk almazsa ÜCRETSİZ, Araçta koltuk talep edilirse, 500 ₺

(**3 yaş altı çocuklar koltuk almazlarsa, 100 ₺. sigorta v.s ücreti öder. Çocuk indirimleri iki büyükle aynı odada kalırsa geçerlidir.)

 

Adanus Tur Paket Ücretine Dahil Olan Hizmetler

*Otellerde  3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
*Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı
*Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği
*Ulaşım 
*Profesyonel Rehberlik hizmetleri
* 3 Tekne Turları

*3 Öğle yemekleri
*Adanus Tur Otobüs içi İkramları
*Adanus Tur güvencesi
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Adanus Tur Paket Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler
*  İlk gün Kahvaltısı

*Dönüş yolu öğle yemeği
* Dönüş yolu Akşam yemeği
*Kişisel harcamalar
*Otobüs içi ikramlar harici, Otel ve restaurantlarda alınan Ekstra içecekler
*Ören yeri ve müze girişleri

*Saklıkent Kanyonu giriş 

NEDEN ADANUS TUR?

*Adanus Tur müşterilerine kurumsal turizm hizmeti vermesinin yanında, kişisel seyahat danışmanı olarak da müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Markamız, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce farklı destinasyonu kapsayan hizmet ağıyla, TÜRSAB üyesi olarak en seçkin oteller ve ulaşım markalarıyla iş birliği yapmaktadır.

Önemli Bilgiler

ÖNEMLİ NOTLAR VE UYARILAR

***Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

**Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

**Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz.  2  gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni  her gün sıra atlayacak şekilde,  3 sıra kaydırılarak, yer değişimi (Rotasyon) uygulaması gerçekleştirilir.

**Turlarda yoğunluk nedeniyle, uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir.

**Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

**Turlarımız bölge yoğunluklarına bağlı olarak,  tur programlarında gün sıralamalarında belirtilen gezi programlarında gün değişimi yaşanabilmektedir, gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir.

**Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

**Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Adanus Tur kesinlikle sorumlu değildir.

**Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

**Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

**Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve paket dahili çevre gezilerini kapsamaktadır. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

**Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır..
*0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Zorunlu ek hizmetler fiyata tabidir.

**Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile Özel konsept (Adanus Tur’a danışınız.) turlarımıza 3 yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

**Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

**Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa yatak tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

**Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

** Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

**3 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

**Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

**Turlarda yoğunluk nedeniyle, uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Uçaklı turlarda Adanus Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar.  Böyle bir durumda, Adanus Tur, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

**Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Adanus Tur’un bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

**Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, Adanus Tur’un Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

**  Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

**  Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Adanus Tur’un sorumluluğu yoktur.

**  Turların hareketi için minimum katılımcı sayısı aranmaktadır. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 10 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Adanus Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda Adanus Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

** Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 45’dur. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir.

** Tur sirküsü yayımlandığı tarihinde geçerlidir.
Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

DİĞER TUR BİLGİLERİ

**Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dahil değildir. Tur programında PAKET dahilinde olan müze ve ören yerleri hariç, tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil değildir. Müze Kart isteğe bağlı olarak müze veya ören yerlerinden tur öncesi tedarik edilmelidir. .

**Mola Yerleri: Tur güzergahı yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir. 

Uçaklı Turlarımızda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.

**Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

TURLARIMIZDA KULLANILAN TAŞIMA ARAÇLARI

*OTOBÜSLER

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

*MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

*MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Turla ilgili Öneriler

Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Turumuzda tekne turları ve yüzme molaları olacağı için, tüm gerekli deniz eşyalarınızı (mayo, havlu, güneş kremi, deniz çantası, deniz gözlüğü, palet vb.) yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

 

YASAL UYARI
1618 SAYILI YASA VE ACENTALARI YÖNETMELİĞİNE GÖRE HER TÜRLÜ GEZİ VE TUR ORGANİZE ETME YETKİSİ SADECE A SINIF ACENTALARA VERİLMİŞTİR.

TÜRSAB A-4727

Sosyal Medyada Paylaş
error0

Tur Programı

1.Gün: Antalya-Kumluca – Andriake, Demre – Üçağız – Kaş-Kekova – Fethiye

Buluşma duraklarından misafirlerimizi alarak, Adanus Tur otobüs içi ikramları eşliğinde, Likya’nın Turkuaz renkli deniz ve büyüleyici doğası ile iç içe bakir koyları keşfetmek, Akdeniz’ in serin sularıyla buluşmak üzere, yolculuğumuza başlıyoruz.

Yol güzergahı üzerindeki mola tesisimizde, alınacak kahvaltı sonrasında, Kumluca, Finike üzerinden yolumuza devam ediyoruz. ilk durağımız Likya uygarlığının en büyük beş kentinden biri olan Myra’nın liman şehri Andriake Antik Kenti’nde Likya Uygarlıkları Müzesine ulaşıyor ve ziyaret ediyoruz.

Ardından, Kekova’nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has kıyı köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan Üçağız’a varıyoruz.

Limandan bineceğimiz teknemizle Kekova Tekne Turu (1.Tekne Turu) başlıyoruz. Yüzme molalarımız arasında Tersane koyu ve kumlu iskele koyu gibi keyifli noktalar bulunmakta. Yüzme molalarının ardından teknemizle yolu olmayan Simena Köyü, Kekova Adası ve M.Ö ll. YY da bir depremle denizin dibine batmış olan Batık Şehir’i panaromik görüyoruz. Üçağız‘dan ayrıldıktan sonra, güzel manzaralar eşliğinde durağımız Kaş Limanına ulaşıyoruz ve alacağımız serbest mola sonrası yola koyuluyoruz. Kaputaş Plajı panoramik fotoğraf molası sonrası, Kalkan’a doğru hareket ediyoruz. Otel’e varış, odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz otelimizin plaj ve havuz imkânlarından faydalanabilir. Akşam yemeği ve dinlenme..

Sabah Kahvaltısı: Kumluca Şahin tepesi mevki, Doğa dinlenme tesislerinde ( Ekstra) alınacaktır.

Öğle Yemeği: Andriake’de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, Adanus tur paket ücretine dahildir.
Konaklama (Kalkan) Oteli: 3*-4* Standart

Rota: Antalya – Kumluca ( 100 km), Kumluca- Andriake, Demre ( 50 km), Andriake- Üçağız ( 30 km) Üçağız – Kaş( 30 km), Kaş -Kalkan / ( 28 km)

Güniçi kat edilecek güzergah; 238 km

2.Gün: Fethiye – Marina (12 Adalar Tekne Turu – Kızıl Ada – Katrancı Adası – Yassıcalar – Göcek Adası )- Marina-Fethiye

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında, Likya Birliği’nin önemli kentleri arasında yer alan ve tarihi milattan önce 8. yüzyıla dayanan Patara antik kenti ve Afrika’da bulunan çölleri anımsatan kum tepeleriyle tanınan ülkemizin en uzun sahilinin olduğu Patara plajında (Fotoğraf ve yüzme molası) serbest zaman sonrası, Fethiye marinaya gidiyor ve 12 Adalar Tekne Turu (2. Tekne Turu) gerçekleştirmek üzere teknemize biniyoruz. Rotamızın ilk duraklarından Yassıca Adalar, Akvaryum koyu, Kızıl Ada,Tersane Adası, Göcek adası gibi dünyaca ünlü adalarımızı ziyaret ediyoruz.Turkuvaz sularda yüzüp, teknemizde güneşlenebilirsiniz. Koylarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından marinaya dönüyoruz. Otelimize doğru hareket ediyoruz. Otel’e varış ve dinlenme.  Dileyen misafirlerimizle birlikte akşam yemeği sonrasında eğlenmeye gidiyoruz.(Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, Adanus tur paket ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Tekne’de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, Adanus Tur paket ücretine dâhildir.

Konaklama (Fethiye) Oteli: 3*-4* Standart
Rota; Kalkan- Patara ( 16 km), Patara- Fethiye marina ( 75 km)

Güniçi kat edilecek güzargah mesafesi; 116 km

Not: Yamaç Paraşütü; Özel olarak dizayn edilmiş 42 m2 büyüklüğünde olan iki kişilik yamaç paraşütü ile gerçekleştirilen uçuşlara tandem denir. Tandem uçuşlarında paraşütü bu konuda deneyimli bir pilot kullanır; ikinci kişi ise yolcu durumundadır. Dünyanın en güvenli ve en güzel uçuş bölgelerinden biri olarak uluslararası üne sahip olan Fethiye, Ölüdeniz – Babadağ-dan 1992 yılından beri tandem uçuşları gerçekleştirilmektedir. Her uçuş yaklaşık 45 dk sürer. Çocuklardan yaşlılara kadar her yaştaki insan rahatlıkla tandem uçuşu yapabilir. Yamaç paraşütünü, sağlık koşullarının uygunluğunu belirtmek suretiyle, 16 – 55 yas arası herkes yapabilir. Epilepsi, astım, kalp, bel ve omurga rahatsızlıkları olanlar yamaç paraşütüne katılamazlar.(Ekstra)

3.Gün: Fethiye- Ölüdeniz- Kelebekler vadisi- Fethiye

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrası, sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ dan aşağıya atan Belcekız`ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz plajındaki (3.Tekne turu) yatımıza intikal ediyoruz. Saat 11.00 da hareket eden yatımız ilk olarak Kelebekler vadisi, Akvaryum koyu, Soğuk su kaynağı koyu ve Deve plajı gibi koylarda vereceğimiz yüzme molaları ve güneşlenme ile mavinin her tonunu görebileceğiniz berrak suların tadını çıkarıyoruz saat 17.30 da Ölüdeniz plajına geri dönüyoruz.

Yatımızdan inerek, 1 saat Ölüdeniz de serbest zaman veriyoruz. 

Ardından, Buluşma durağında, Ölüdeniz‘den Otelimize doğru hareket ediyoruz.  

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, Adanus tur paket ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Ölüdeniz tur teknesinde menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, Adanus tur paket ücretine dâhildir.
Konaklama ( Fethiye) Oteli: 3*-4* Standart
Rota: Fethiye – Ölüdeniz ( 30 km) Ölüdeniz – Fethiye (30km )

Güniçi kat edilecek masafe: 60 km

4.Gün: Fethiye- Kayaköy- Saklıkent kanyonu- Antalya

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrası, eski ismi Levissi şimdiki ismi Kaya Köy olan Rum kasabasına ulaşıyoruz. Burada Büyük Kilise, İlkokul, Taş Evler ve Çeşmeleri gezdikten sonra, Türkiye’nin en önemli kanyonlarından biri olan Saklı Kent’e gidiyoruz. Eşen Çayı’nın buz gibi suyunun oluşturduğu kanyonda yürüyüşümüzü yapıp, verilen serbest zamanın ardından, Korkuteli üzerinden geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Yolumuz üzeri alacağımız akşam yemeği sonrası, Araçlarımıza yerleşmenin ardından, Antalya’ya hareket ederek, Sabah almış olduğumuz noktalara sizleri bırakarak, bir sonraki Adanus Tur etkinliğinde sizleri aramızda görmek üzere ayrılıyor, katılımınızdan dolayı Teşekkür ederiz

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, Adanus tur paket ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Yol güzergahında alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Yol güzergahında alınacaktır.
Konaklama : Bu akşam otel konaklaması yoktur.

Rota: Fethiye – Kayaköy (15 km), Kayaköy- Saklıkent Kanyonu ( 60 km), Saklıkent Kanyonu – Antalya ( 195 km )

Güniçi kat edilecek masafe: 270 km

Tur programı güzergahı total kat edilecek mesafe : 684 km

Sosyal Medyada Paylaş
error0

Write a Review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Telefon: +90 533 653 3503
Toplam: 1.299,00₺ Fiyat 1.299,00₺ /kişi
Out of stock

veya

Ödeme yapmadan rezervasyon yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurun
Facebook
Facebook
Twitter
Instagram