ANTALYA ÇIKIŞLI UÇAKLA GÜNEY DOĞU’NUN HAZİNELERİ TURU

3302019035131
Genel Tur 6 Gün 5 Gece Tarih:02-11-2019
Örencik, 63290 Haliliye/Şanlıurfa, Türkiye Güney Doğu Anadolu Bölgesi Tur Rehberi:ANTALYA ÇIKIŞLI UÇAKLA GÜNEY DOĞU'NUN HAZİNELERİ TURU

ANTALYA’DAN ADANA’YA UÇAKLA, GÜNEY DOĞU’NUN HAZİNELERİ TURU

6 GÜN 5 GECE 4*OTEL KONAKLAMASI (5 kahvaltı 4 akşam yemeği) 4 HB 1 BB 

Antakya, Adıyaman, Mardin, Urfa, Antep

İLK SABAH KAHVALTISI, NEMRUT MİLLİ PARKI ZİRVE RİNG BİLETİ, NEMRUT DAĞI MiNİBÜS İLE TRANSFER, HALFETİ TEKNE TURU & URFA SIRA GECESİ TRANSFERİ DAHİL!

TUR TARİHİ

2 Kasım, Cumartesi Çıkış, 7 Kasım Perşembe Dönüş

TUR FİYATI

İki veya Üç Kişilik Oda’da Kişibaşı Tek Kişilik Oda Farkı 0-2  Yaş Çocuk 3-6 Yaş Çocuk 6-12 Yaş Çocuk
1950 TL 900 TL 300 TL 1350 TL  1650 TL

TUR FİYATLARIMIZDA KDV HARİÇDİR.

ADANUS TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Antalya-Adana-Antalya arası uçak biletleri
 • Lüks klimalı araçla ulaşım
 • 3*4* oteller ve tarihi butik otellerde toplam 5 gece otel konaklaması
 • Otellerde alınacak 5 sabah kahvaltısı
 • Otellerde alınacak 4 akşam yemeği ( Sıra Gecesi yemeği ekstra)
 • Tüm çevre gezileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti
 •  İlk gün sabah kahvaltısı
 • Halfeti tekne turu
 • Urfa sıra gecesi transferi
 • Nemrut Dağı’na minibüs ile transfer
 • Nemrut Dağı zirve’ye dolmuş ile transfer
 • Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
 • Otoyol ve park ödemeleri

 ADANUS TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Müze kartı almanızı öneriyoruz)
 • Son gün akşam yemeği, tüm öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler
 • Urfa sıra gecesi ( Ekstra 105 TL.)
 • Urfa sıra gecesinde alınacak alkollü veya alkolsüz içecekler
 • Otel odası mini bar  ve şahsi harcamalar

 

Not: Kayıt tarihinde rezervasyon için ön ödeme  yapılacaktır.  Ön ödeme ( Uçak, Konaklama, Otobüs v.b. rezervasyonları için) tur bedelinin minimum % 30 ’dur. Turun hareket tarihinden en geç 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir. Tur ödemesi nakit olarak ödenir, Kartla yapılan ödemelerde % 2 banka işlem ücreti alınır. Nakit, havale ve kredi kartı tek çekimde geçerlidir.

 

Önemli Uyarı !

1618 Nolu  TURSAB Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları ; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İklim

Orta Fırat’ın Bu bölümde Akdeniz iklimi görülür. Bölgenin içlerine doğru iklim karasallaşır. Kış sıcaklık ortalaması, Dicle Bölümü’ne göre daha yüksektir. Bölümün kış sıcaklık ortalaması 0 °C’nin altına pek düşmez. Yağış en fazla kış mevsiminde görülür. Yıllık yağış tutarı 700 mm dir. Yaz aylarında yağışların azalması ve sıcaklığın yüksek olması kuraklığı arttırmıştır. İç kesimlerde karasal iklim görülür.

Dicle Bölümü’nde karasal iklim etkilidir. Bölümde yazlar çok sıcak ve kurak, kışlar ise soğuktur. Bölümün yüksek kesimlerinde kar yağışları görülür. Kış mevsiminde sıcaklık 0 °C nin altına düşer. Bölümdeki yıllık yağış miktarı 500–600 mm’dir.

Önemli Bilgiler

*Turumuz: Rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

*Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 

*Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Adanus Tur misafirlerine tur tarihinden 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Turlarımızda kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız.

*3-4 numaralı koltuklar rehberimize tahsis edilmiştir.

*3 Günden fazla konaklamalı turlarda koltuk rotasyonu uygulanmaktadır. En öndeki 2 koltuk saat yönünde 3’şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 2 kişi saat yönünde 3’şer sıra ön koltuklara oturur.

*Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından bildirilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 15 dakika önce kalkış noktasında hazır olunuz. 

*Öğle yemekleri ekstra/serbest olarak alınmaktadır. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır. Tur programında belirtilen restoranlar rehberimizin önerdiği tesisler olup menü fiyatlarını restaurantlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş yada faturalarını temin edebilirler.

*Yol yoğunluğu, trafik vb. sebeplerden aracın gecikmesinden Adanus Tur sorumlu tutulamaz.

*Geç kalan ve  tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

*T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

*Tura katılım tarihinden  önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numarasına kısa mesaj  olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğruluğuna veya kullanılabilir olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.

*Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, Trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Adanus Tur kesinlikle sorumlu değildir.

*Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

*Bölgelerde verilen serbest zamanlar, müze ve ören yerlerinde verilecek serbest zamanlar her turda farklılık göstermektedir. Tur rehberimiz tarafından düzenli olarak misafirlere bildirilmektedir.

*Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi gezi noktalarına göre programı belirleyip, uygun saate depar verecektir. Tura katılan her misafir tur rehberinin bildireceği saate uymayı Kabul ve taaahüt etmiş sayılır.

*Otelllerden çıkış saatleri de tur rehberinin belirleyeceği program dahilindedir. Otellerde standart uygulanan Giriş – Çıkış saatleri Yurt içi Kültür Turlarında geçerli değildir. Rehberiniz tarafından bir gün öncesinden saati bildirilecektir.

*Kültür turlarımızın tamamında Erken rezervasyon dahil  olmak üzere KADEMELİ FİYAT uygulaması bulunmaktadır.  Aynı tarihteki Paket Turun içindeki rezervasyon sayısı arttıkça fiyatları da kademeli olarak yükselecektir.  Ödeme alınmadan fiyat sabitleme yapılamaz.

*Turlarımızda sunulan Ekstra Ücretli Aktiviteler  (Balon Turu, Sıra Gecesi, Atv, Teleferik Zipline, Yamaç Paraşütü, Tekne Turu, Rafting, Fayton, Kar Bisikleti vb.) özel işletmelerce hizmet verilmektedir. Hizmet sağlayıcı firmalar fiyat değişiklik hakkını saklı tutar. Ücretlerdeki değişikliklerin acentemizle ilgisi bulunmamaktadır. Bayram gibi özel günler farklı fiyat uygulayabilmektedirler. Bu tür ekstra aktivite ödemeleri Adanus Tur  ve tur programı dışında ekstra ödeme olup firmamızı bağlayıcı bir uygulama değildir.

*En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Bu sirkü 01/07 /2019 tarihinde hazırlanmıştır.

Müze kart Bilgisi

*Müze kart uygulaması T.C Vatandaşları için geçerlidir, TC Vatandaşı olmayan misafirlere müzekart verilememektedir. Ancak başka kart uygulamaları  tedarik edilebilmektedir.  

*Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 18 yaşına girmemiş ve 65 yaş üzeri misafirler Müzelere ücretsiz giriş yapmaktadırlar. Detaylı Bilgi: www,muze.gov.tr/MuseumPass

Tavsiyeler

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.

Kullanılacak Araçlar

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir. 38 kişi ve üzeri Otokar Doruk  Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner, 31 kişiye kadar lüks  Otokar Sultan Maxi , 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz – Otokar Sultan, 8 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen  Crafter  araçlar kullanılır.

YASAL UYARI
1618 SAYILI YASA VE ACENTALARI YÖNETMELİĞİNE GÖRE HER TÜRLÜ GEZİ VE TUR ORGANİZE ETME YETKİSİ SADECE A SINIF ACENTALARA VERİLMİŞTİR.

TÜRSAB A-4727

Sosyal Medyada Paylaş
error0
Tur Programı

1. Gün: 2 Kasım, Cumartesi
Adana – Mozaik Müzesi – Asi Nehri – St. Pıerre Kilisesi – Uzun Çarşı – Harbiye – Antakya

Değerli Misafirlerimiz;

Antalya Havalimanı iç hatlar gidiş terminalinde önünde buluşarak check-in işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Adana’ya hareket ediyoruz.

Adana Havaalanında bizi bekleyen,Tur programı boyunca bizlere eşlik edecek profesyonel turist rehberimiz ve transfer aracımız ile buluşuyoruz.

Yolda alacağımız kahvaltımızın ardından İskenderun üzerinden Belen Geçidine çıkarak Amik Ovası ve Amanos Dağları’nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya’ya ulaşıyoruz.

Eski adı Orontes Nehri olan, Lübnan’daki Bekaa Vadisi’nin doğusunda doğup, Suriye topraklarından geçerek, Türkiye Hatay ilinde, Saman Dağında denize boşalan Asi Nehri’nin kıyısında kurulan Antakya’daki ilk durağımız dünyanın en büyük üçüncü mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi olacak. Harbiye (Antik dünyada ismi Dafne) kazılarında çıkartılan mozaikleri görüyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından,  dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesine gidiyoruz. Kilise önündeki Antakya Manzarası sizleri büyüleyecek, Kilise gezimiz sonrasında, Antakya sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Tahtacılar Çarşısı olarak da bilinen Uzun Çarşı da serbest zaman veriyoruz. Daha sonrasında İlk Hıristiyan şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisini yapıyoruz. Müsait olduğu takdirde gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesini ve Tarihi Antakya Evlerini gördükten sonra, Antakya’dan 12 km ileride Daphne ve Apollon’un Aşklarının geçtiği Harbiye’ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

*Sabah Kahvaltısı : Yol güzergahında açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup, Adanus tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği : Antakya’da restaurant’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

*Akşam Yemeği : Konaklama otelinde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup, Adanus tur ücretine dâhildir.

*Güzergah : Adana-Hatay-Harbiye / 215 Km

*Konaklama Oteli HB: Tarbuş Otel ( 3*) http://www.tarbushotel.com.tr/

2. Gün: 3 Kasım, Pazar
Antakya – Kahta – Cendere Köprüsü – Karakuş Tümülüsü – Nemrut Dağı – Adıyaman

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Antakya’dan ayrılıyor ve Kırıkhan- Hassa-Islahiye-Pazarcık-Gölbaşı üzerinden Kahta/Adıyaman’a ulaşıyoruz. Burada otobüsümüzden inerek bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz. Daha sonrasında, ilk durağımız olan Karakuş Tümülüsüne geliyoruz. Muhteşem bir manzara içerisinde rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından, Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsüne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından, deniz seviyesinden 2150 m yükseklikte bulunan Nemrut dağının zirvesine ulaşıyoruz.

Kommagene kralı 1. Antiokhos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Yapılan anlatımlar ardından GÜN BATIMInı (Bölgenin yoğunluğuna bağlı olarak tur programında herhangi bir değişiklik olmadan GÜN DOĞUMUNA da çıkılabilir) muhteşem manzarasında seyrediyoruz. Ardından tekrar minibüslerimize binerek Adıyaman’da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

*Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup, Adanus tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği : Adıyaman’da restaurant’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

*Akşam Yemeği : Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup, Adanus tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh : Antakya-Pazarcık-Kahta- Adıyaman /390 Km

*Konaklama Oteli HB: White star Otel (4*)  http://www.whitestarhotel.com/

3. Gün: 4 Kasım, Pazartesi

Adıyaman – Diyarbakır – Hasankeyf – Midyat – Konuk Evi – Telkâri Ve Gümüş Atölyesi- Mardin

Sabah kahvaltı sonrası, geçmişi 9.000 yıl öncesine dayanan, Anadolu ile Mezopotamya arasında doğal bir köprü ve çeşitli uygarlıkların tarihi ve kültürel mirasını günümüze kadar taşıyan, Dicle nehrinin batı kıyısında yer alan kadim ilimiz Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Diyarbakır’da ilk durağımız yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda olan surlar olacak. Urfa Kapıyı, Mardin Kapıyı ve Keçi Burcunu panoramik görüp, İslamiyet’in beş Harem-i Şerifinden birisi olarak kabul edilen Mor Thoma Kilisesinin camiye dönüştürülmesiyle yapılmış Ulu Cami’ye gideceğiz. Daha sonra, Hevsel Bahçelerini panaromik görerek, otobüsümüzle On Gözlü Köprüye geliyoruz. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hayat veren iki nehirden biri olan Dicle yöre halkı tarafından kutsal sayılıyor. Hıdırellez ve Özellikle Kurban Bayramı’nın ilk akşamında Dicle üzerindeki On Gözlü Köprü’de toplanan genç kızlar ve kadınlar, gerçekleşmesini istedikleri dilekleri yazdıkları kâğıtları nehrin sularına bırakıyor.

Buradan, Besni üzerinden Batman’a geçiyoruz. Alacağımız öğle yemeğimizin ardından, Dicle nehri’nin kıyısında yer alan, geçmişi şimdilik 10.000 yıl öncesine ulaşan, günümüzde Batman’ın ilçesi olan Hasankeyf’e varıyoruz.

Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan eski yerleşim yerini (Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar) Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp, eşsiz manzarayı yetkililerin izinleri çerçevesinde fotoğraflıyoruz. Zeynel Bey Türbesini de fotoğrafladıktan sonra gezimizi tamamlıyoruz. Yapılan anlatımlar çekilen fotoğrafları takiben verilen serbest zaman sonrasında bu güzel yerden ayrılarak,yukarı mezopotamya’nın bir parçası ve tur-abidin(turabdin) bölgesinde kurulmuş olan, günümüzde Mardin’in ilçesi olan Midyat’a ulaşıyoruz. İlk durağımız ise birçok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkâriciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanı takiben, Konaklama otelimize hareket ediyor ve Mardin’e ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

*Sabah Kahvaltısı : Konaklama otelinde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup, Adanus tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği : Batman’da restaurant’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

*Akşam Yemeği : Konaklama otelinde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup, Adanus tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh : Adıyaman- Diyarbakır-Hasankeyf-Midyat / 455 km

*Konaklama HB: Artuklu Kervansarayı (Özel konsept)  http://www.artuklu.com/

4. Gün: 5 Kasım, Salı
Mardin – Kasimiye Medresesi – Ulu Camii – Abbarlar – Ptt Binası – Mezapotamya Ovası – Mor Hananyo (Deyr-Ul Zafaran) Manastırı  – Harran Ovası – Höyük – Harran Konukevi- Şanlıurfa

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, M.Ö.4500’den başlayarak klasik anlamda yerleşim gören Mardin, Subari, Sümer, Akad, Babil, Mitaniler, Asur, Pers, Roma, Bizans, Araplar, Selçuklu, Artuklu , Osmanlı dönemine ilişkin bir çok yapıyı bünyesinde harmanlayabilmiş kadim şehir Mardin’i keşfe çıkıyoruz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani’sinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu Camii’ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin’in en büyük Camisi olan Camii Kebir de olarak geçen Ulu Camiyi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahanesi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Mardin’den ayrılıyor ve Şanlıurfa’ya doğru yola koyuluyoruz.

Yeni yapılan arkeolojik kazılarla kuruluş tarihinin milâttan önce 6000’lere kadar ulaştığı anlaşılan, adı 4000 yıldan beri değişmeden günümüze kadar bilinen ve dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz.

Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Sonrasında Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. 

Otelimize varıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Bugünkü konaklamamız oda kahvaltıdır, otelde akşam yemeği tur ücretine dâhil değildir.

Dileyen misafirlerimizle birlikte Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi yemekli sıra gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde karışık kebaplarımızı yiyip, mırramızı içip, yöresel tatlı ve çiğ köftenin tadına bakıyor, yöresel müzik ve oyunlarla eğlenceye tam hız devam ediyoruz. (Ekstra)

* Sabah Kahvaltısı : Konaklama otelinde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup, Adanus tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği : Mardin’de restaurant’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

*Akşam Yemeği : Sıra Gecesinde alınacaktır. (Ekstra)

*Güzergâh : Mardin-Şanlıurfa / 290 KM

*Konaklama Oteli BB:  Dedeman Şanlıurfa (5*) 

https://www.dedeman.com/7-Oteller/284-Dedeman-Sanliurfa/?utm_source=Organic&utm_medium=Google%20My%20Business&utm_campaign=Google%20My%20Business

5. Gün: 6 Kasım, Çarşamba

Şanlıurfa- Balıklı Göl – Göbekli Tepe – Fırat Nehri – Birecik – Kelaynak Kuşları – Fırat Nehri – Halfeti – Rum Kale – Zeugma Mozaik Müzesi- Gaziantep

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında, Gerek tarihinin başladığı ilkçağlarda ve gerekse diğer devirlerde Şanlıurfa, hemen her zaman Doğu ile Batı kültürleri arasında bir köprü olmuştur. Günümüzde peygamberler şehri olarak da adlandırılan şehrimizi tanımak amacıyla, bugünkü gezimize başlıyoruz. Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Cami, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Cami, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, İsotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz.

Daha sonra, 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan, ”tarihin sıfır noktası” olarak nitelendirilen Şanlıurfa’daki Göbeklitepe Ören Yerine ulaşıyoruz.

Dünya da bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir. Alman arkeolog Klaus Schmidt’in öncülüğünde 1995 yılında başlanan kazılar sonucu ortaya çıkartılan Göbekli Tepe UNESCO Dünya Miras Listesi’nde kayıt edilen Göbeklitepe, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır.

Schmidt, Göbeklitepe’yle ilgili “Kendi gücünün farkına varan insanoğlunun, doğanın parçası olmaktan çıkıp, ona hükmetmeye giden yolu açtığı yerdir” tanımını yapmıştı.

Yerleşik yaşama geçiş tarihinin yeniden yazılmasına yol açan Göbeklitepe görenleri hayran bırakıyor.

Göbeklitepe’den ayrılıyor ve Birecik’e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz.

Yolumuzun sonunda, Birecik Barajı’nın suları altında kalmış tarihi Halfeti, sanki cennetten bir köşe . Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye dönüyoruz. Halfeti’den ayrıldıktan sonra Gaziantep’e ulaşıyoruz. Gaziantep’teki ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Müzemiz göz kamaştıran eserler nedeniyle, sanat tarihçileri, arkeologlar aynı zamanda tarih ve kültür meraklılarının göz bebeğidir.

Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından, Gaziantep’te bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

*Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup, Adanus tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği : Halfeti’de veya Urfa’da Restaurant’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

*Akşam Yemeği : Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup, Adanus tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh : Şanlıurfa-Halfeti-Gaziantep / 270 Km

*Konaklama Oteli HB:  Safir Otel ( 4*), http://www.gaziantepsafirotel.com/tr/

6. Gün: 7 Kasım, Perşembe
Gaziantep  –  Bakırcılar Çarşısı – Zincirli Bedesten – Tahmis Kahvesi-Kahramanmaraş-Adana-Taş Köprü- Sabancı Cami Adana

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarşısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17. yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve – kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, sedef kakma, baklava alışverişlerimizi yaptıktan sonra bu güzel şehirden ayrılarak “Madalyalı Şehir” Kahramanmaraş’a ulaşıyoruz.

Mado Dondurmaları olarak bilinen işletmenin doğuş noktası olan Yaşar Pastanesinde dondurma molası ve Kahramanmaraş çarşılarında serbest zaman veriyoruz Kahramanmaraş’tan ayrılarak Adana’ya hareket ediyoruz.

Taş Köprü ve Sabancı Cami gezilerimizin ardından Adana Havalimanı’na hareket ediyoruz. 

Profesyonel  Turist Rehberimizle vedalaşıyor ve Adana – Antalya uçağı ile dönüş yolculuğumuza başlyoruz.

Bir başka Adanus organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup, Adanus tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Kahramanmaraş’da alınacaktır. ( Ekstra)

Akşam Yemeği : Programımızda Serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Güzergâh : Gaziantep-Kahramanmaraş-Adana / 290 Km

Total katedilen mesafe : 1930 km

 

Sosyal Medyada Paylaş
error0

Write a Review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Telefon: +90 533 653 3503
Toplam: 1.950,00₺ Fiyat 1.950,00₺ /kişi

(Lütfen Kişi sayısı seçmeden önce tarih ve saati seçin)

Out of stock

× 1.950,00₺ = 1.950,00₺
× 1.650,00₺ = 0,00₺

Exceed the maximum number of people for this tour. The number of seats available is 10

veya

Ödeme yapmadan rezervasyon yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurun
Facebook
Facebook
Twitter
Instagram