0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

Antalya Hareketli, Adım Adım Karadeniz Turu, Otobüsle

0
Fiyat
Fiyat
The tour is not available yet.

Proceed Booking

Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

244

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri inceleyebilir, Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Adanus Turu Arayınız : 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADA0036

Antalya  Hareketli, Adım Adım Karadeniz Yaylaları Gezisi 
 
1 Gece Yolculuğu+6 Gün 5 Gece Konaklama
 
Amasya-Samsun-Ordu-Giresun-Rize- Artvin- Trabzon
 
Karadeniz ülkemizin  en ilgi çekici doğal güzelliklerine sahip bölgesi ve Eşsiz manzaralı gölleri, pınarları, şelaleleri, yemyeşil yaylaları milli parkları, yerel kültür ve insanı ile ilgi çekiyor.

Karadeniz her mevsimde yerli ve yabancı turistlerin akımına uğramakta, doğal görünümü ile insanları kendisine hayran bırakmaktadır.

 
Uzungöl-Karagöl- Mavigöl
 
Kuzalan Şelalesi-Gelin Tülü Şelalesi-Mayasur ve Bandranala Şelaleleri
 
Kulakkaya Yaylası-Ağaçbaşı Yaylası-Bektaş Yaylası-Sultan Murat Yaylası-Ayder  Yaylası
 
Bulutlara dokunabileceğiniz harika güzelliğiyle, Yerle göğün birleştiği, Yeşilin her tonunu göreceğiniz yaylalarda doğa yürüyüşü, piknik, gibi etkinlikler…
 
TUR PROĞRAMI

1.GÜN: GECE YOLCULUĞU (TIKLAYIN)

Değerli misafirlerimizi, belirtilen saat ve duraklardan alarak, rehberimizin anlatımları ve araç içi ikramlarımız eşliğinde, turumuzu gerçekleştirmek üzere, Karadeniz’in yaylalarını göreceğimiz, Turumuza gece yolculuğumuzla başlıyoruz.

Konaklama  : Gece yolculuğu olduğundan, otel konaklaması yoktur .

Rota: Antalya –Konya (303km), Konya-Amasya (524 km)

Gün içinde Kat Edilecek Mesafe:  827 km

2.GÜN: AMASYA – SAMSUN – ORDU (TIKLAYIN)

Sabah saatlerinde Yeşilırmak’ın incisi Amasya’ya varıyor, Yeşilırmak kenarında kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında, Osmanlı’nın şehzadeler şehri, antik dönemin ünlü coğrafyacısı Strabon’un doğum yeri olan Amasya’da; Yeşilırmak kenarında kurulu Yalıboyu Evlerini, Harşena Dağı eteklerindeki Kral Mezarlarını, Şehzadeler Parkından panoramik olarak görüyoruz. Yürüyerek devam edecek şehir turumuzda; Hükümet Saat Kulesi, Yıldırım Beyazıt Camii ve Külliyesi, Şehzadeler Parkı ve Alçak Köprüyü görüyor, Amasya Müzesindeki arkeolojik eserler ve Mumyalar bölümünü gezdikten sonra kısa bir serbest zaman molası veriyoruz. Belirlenen saatte aracımızla buluşuyor, Havza-Kavak üzerinden Atamızın Samsun’a çıkışının 100 Yıl kutlamalarının yapıldığı, Kurtuluş savaşının önemli kenti Samsun’u gezmeye başlıyoruz. Atatürk ve 18 silah arkadaşının Karadeniz’deki zorlu yolculuğunun ardından, Kurtuluş Savaşının kıvılcımlarının atıldığı Samsun’da heykeltıraş Krippel’e yapmış olduğu Onur Anıtı ve Bandırma Vapuru gezilerimizi tamamlıyor, Fatsa’daki otelimize hareket ediyoruz.
 
Konaklama ve akşam yemeği Otel’de

*Sabah KahvaltısıYol güzergahında’da alınacak olup, Adanus Tur paketine dahildir.

*Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacak (Ekstra)

*Akşam Yemeği: Konaklama otelinde alınacak olup, Adanus Tur paketine dahildir.

*Konaklama3*4*(Fatsa/Ordu):

*Rota : Amasya-Samsun(124 km), Samsun- Fatsa/Ordu (110 km)

*Gün içinde Kat Edilecek Mesafe : 234 km

3.GÜN: ORDU BOZTEPE TELEFERİK – GİRESUN – KUZALAN ŞELALESİ – MAVİ GÖL – KULAKKAYA YAYLASI - BEKTAŞ YAYLASI (TIKLAYIN)

Otelimizdeki kahvaltının ardından, dağ eteğindeki şehir, mavi ile yeşilin buluştuğu Ordu’da; 530 rakımlı Boztepe’ye teleferik ile çıkıyor, Karadeniz ve Ordu’nun muhteşem manzarasına tanıklık ediyoruz. Kahvelerimizi içtikten sonra Ordu’dan ayrılıyor dünyanın en kaliteli fındığı ile en iyi Çikolatayı üretmek için yola çıkan Ordulu kadınların ürettiği Kybele Çikolata Kafe’ye gidiyor, çikolataların azda olsa tatlarına bakıyoruz. Çikolata Vadisinden ayrılıyor, Latince ‘de “Kerasus, Chirizonda, Kerasounde” isimleriyle anılan “Kirazın Anayurdu“ Giresun’a varıyoruz. Troya’nın Kaybolan Altın Postunu bulmak için yola çıkan Argonatların uğradığı Giresun Adası’nı ve Kalesini izleyerek efsanesiyle ünlü Gedik Kaya’ya selam veriyor, Süllü Köyü üzerinden 1600 rakımlı “Zifin Çiçekleri” ile ünlü Kulakkaya Yaylasına varış. Göğe doğru yarış halindeki ladin ağaçları arasındaki yürüyüşümüzün sonunda, Melikli Obasından 3100 rakımlı Karagöl Dağını izliyor ve Alçakbel’de bizler için hazırlanan Mangalın başında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında, birçok dergi konu olmuş, Tabiat Harikası sodalı su ile tatlı suyun bir araya gelmesiyle Karadeniz’de tek olma özelliğine sahip saklı cennet Mavi Gölü ve 20 metreden akan ve görselliğiyle sizleri büyüleyeceğini düşündüğümüz Kuzalan Şelalesi gezilerimizi tamamlıyoruz. Dağlarda yetişen bitkilerden tutunda, yöresel ürünleri bulacağınız Kulakkaya Yaylası turumuzu tamamlıyor Ağaçbaşı Yaylası üzerinden 2000 rakımda Karagöl Dağlarının eteklerindeki Bektaş Yaylasına varıyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama Otel’de
 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Adanus Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Alçakbel’de, Rehberin önereceği bir restaurant’a alıyoruz. Mangal (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama 3*4* (Giresun): Karagöl Bektaş Otel

Rota: Fatsa-Ordu (40 km), Ordu- Kulakkaya Yaylası( 85 km), Kulakkaya Yaylası- Bektaş Yaylası (13 km),

Gün içinde Kat Edilecek Mesafe: 138 km

Otele Giriş Saati: 18.00

 

4.GÜN: GİRESUN FINDIĞI – GÖRELE KEMENÇE MÜZESİ – AKÇAABAT – AYASOFYA – ÇAY FABRİKASI – UZUNGÖL (TIKLAYIN)

Otelimizdeki kahvaltının ardından, Giresun Yaylı Fındığı için kısa bir alışveriş molası veriyor sonrasında Kemençenin Anavatanı olarak kabul edilen Görele’ye gidiyoruz. Görele Kemençe Müzesinde, yöresel sanatçımızın bizler için çalacağı Giresun nameleri eşliğinde horona duruyor, Köftesiyle ünlü Akçaabat’ta öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında Trabzon’da 1204-1461 arasında hüküm süren, Komnenos ailesinin en önemli eserlerinde olan Ayasofya’yı gezmeye koyuluyoruz. Ayasofya’da duvara işlenen kabartmaları ve freskleri rehberimizin vereceği bilgiler eşliğinde gördükten sonra, Araklı’daki Çay Fabrikamızda, çayın işlenişi ve masalarımıza kadar geliş evrelerini dinledikten sonra, Soğanlı Dağlarının eteklerinde 1090 rakımlı Tabiat Harikası Uzungöl’e hareket ediyoruz. Solaklı Deresinin eşliğinde Uzungöl’e varıyor, göl etrafında yürüyüşümüzü tamamlıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Otel’de
 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Adanus Tur Ücretine Dâhildir.

 Öğle Yemeği: Akçaabat’ta, Rehberin önereceği bir restaurant’a alıyoruz. Köfte menü (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama 3*4* (Trabzon) :  Uzungöl Taşkıran Otel  veya Sultan Murat Yaylası

 Rota: Bektaş Yaylası- Görele (113km), Görele-Trabzon (70 km), Trabzon-Uzungöl (98 km)

Gün içinde Kat Edilecek Mesafe: 281 km

Otele Giriş Saati: 18.00

 

5.GÜN: UZUNGÖL - RİZE BEZ ATÖLYESİ – ÇEÇEVA KÖYÜ ÇAY BAHÇELERİ - FIRTINA VADİSİ – ZİL KALE – ÇİNÇİVA – ÇAT VADİSİ - AYDER YAYLASI (TIKLAYIN)

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Trabzon Bayburt sınırını çizen, Soğanlı Dağlarının eteklerindeki, Uzungöl’den hareket ediyoruz. Türkiye’nin en çok yağış alan ili Rize üzerinden, yöresel dokuma tezgâhlarında, yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi) işlenişini göreceğimiz atölyemizde, Hemşin usulü yazmalarımızı bağlıyor ve birçok gezgin tarafından ziyaret edilen Çayeli’nin Haremtepe (Çeceva) Köyü’ndeki Çay Bahçesi’ne transfer araçlarımız ile gidiyoruz. Çeçeva Köyü’nde, televizyonlarda gördüğümüz bütün çay reklamlarının çekildiği son dönemlerde popüler hale gelen çay bahçelerinin içerisinde vereceğimiz fotoğraf molalarının sonrasında öğle yemeğimizi Kuru Fasulyesiyle Meşhur Çayeli’nde alıyoruz. Tereyağlı ve etli İspir Fasulyelerinin tadına baktıktan sonra, yeşilin masalsı dünyası olarak tabir edilen
Fırtına Vadisine giriş yapıyoruz. Vadi içerisinde yöresel mimarisi ve tarihi kemer köprüleriyle, Kaçkarların giriş kapısı konumundaki Çamlıhemşin’de bzileri bekleyen minibüslerimiz ile Zil Kalesi, Çinçiva ve Çat Vadisi turumuzu tamamlıyor ve Hala Deresi eşliğinde, sırtını Kaçkar Dağlarına dayamış “Bulut Denizindeki Yayla” olarak da bilinen 1395 rakımlı Ayder Yaylasına çıkıyoruz. Ayder Yaylasında; Gelin Tülü Şelalesi,
Şenlik Düzü ve Kalegon’u gördükten sonra, közde pişen Türk kahvelerimizi içiyor, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrasında Tulum ve Horon şeklinde Karadeniz eğlencemizi alıyoruz.
Konaklama ve akşam yemeği Otel’de
 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Adanus Tur Ücretine Dâhildir.

 Öğle Yemeği: Çayeli’nde, Rehberin önereceği bir restaurant’a alıyoruz. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama 3*4* (Rize): Ayder Yaylası veya Fırtına Vadisi 

 Rota: Uzungöl-Rize(71 km),  Rize -Ayder Yaylası (84 km)

Gün içi Kat Edilecek Mesafe: 155 km

Otele Giriş Saati: 18.00

6.GÜN: ARTVİN BORÇKA KARAGÖL – ÇAĞLAYAN KÖYÜ – TRABZON ŞEHİR TURU (TIKLAYIN)

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Artvin’in doğa harikası Borçka Karagöl’ü görmeye gidiyoruz. Borçka’da bizleri bekleyen transfer araçlarımız ile Ladin, kızılağaç, köknar, ıhlamur ağaçları ve kıvrımlı yollar eşliğinde Mayasur ve Bandranala Şelalelerini izliyor, 1550 metre yüksekliğinde Atanoğlu ve Heba Yaylası eteklerinde endemik türler bakımından zengin bitki örtüsüne sahip Tabiat Koruma alanı Karagöl’e varıyoruz. Göl etrafında yürüyüş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte aracımızda buluşuyor öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Fındıklı ilçesi Çağlayan Köyündeki Laz Konaklarını görmeye gidiyoruz. 17 Yy Laz Mimarlar tarafından inşa edilen Çağlayan Köyü konakları arasındaki yürüyüşümüzü tamamlıyor ve Trabzon’a hareket ediyor, şehir merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğine kadar dileyen misafirlerimiz Trabzon Şehir Merkezini gezebilirler.  Konaklama ve akşam yemeği Otel’de
 
Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Adanus Tur Ücretine Dâhildir.

 Öğle Yemeği: Borçka’da, Rehberin önereceği bir restaurant’a alıyoruz. Köfte menü (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama 3*4* (Trabzon) : Usta Park Hotel

 Rota: Ayder Yaylası- Borçka (195 km), Borçka-Trabzon (195 km)

Gün içinde Gidilecek Mesafe: 390 km

Otele Giriş Saati: 18.00

7.GÜN: ATATÜRK KÖŞKÜ - SÜMELA MANASTIRI – HAMSİKÖY – KELKİT VADİSİ – SİVAS – KAYSERİ - ANTALYA (TIKLAYIN)

Doğu Karadeniz gezimizin yedinci ve son gününde, kahvaltı sonrasında, Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı Atatürk Köşkünü rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Mustafa Kemal’in vasiyetini yazdığı yer olan Atatürk Köşkü gezimizi tamamlıyor, ünlü Seyyahlar Evliya Çelebi ve Marco Polo’nun izini takiben, Altındere Milli Parkı içerisinde 1650 yıllık geçmişe sahip Sümela Manastırını geziyoruz. Manzara noktasından fotoğraf çekimlerimizi tamamlıyor, bir zamanlar kervanların mola durağı olarak kullandıkları Hamsiköy’de meşhur sütlacının tadına bakmak için duruyoruz. Sütlaçlarımızı afiyetle yedikten sonra, dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Kelkit Vadisini takiben Kayseri üzerinden sabah saatlerinde Antalya’da oluyoruz.  Sizleri aldığımız noktalara bırakarak biz sonraki turlarımızda görüşmek üzere,  sizlerle tekrar buluşabilmek ümidi ile vedalaşıyoruz.
 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Yol güzergahında, (Ekstra)

Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesislerinde (Ekstra) alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Trabzon-Maçka (30km), Maçka – Konya( 860 km), Konya-Antalya(303 km)

Gün içinde Kat Edilecek Mesafe: 1193 km

Toplam Tur Mesafesi: 3218 km

Varış Saati: 02.00

TUR DETAYLARI

ADANUS TUR TARİHLER (TIKLAYIN)

Eylül/ 2020

Görüşmek üzere, ilginize teşekkürler…

ADANUS TUR HAREKET ZAMANI (TIKLAYIN)

Saat 22:00 de, Antalya’dan Hareket ….

Görüşmek üzere, ilginize teşekkürler…

ADANUS TUR HAREKET & DÖNÜŞ DURAKLARI (TIKLAYIN)

*Sampi Kavşağı otobüs durağı

*Dedeman – Şirinyalı   

*Laura karşısı kütüphane önü 

*Kırcami 

*Diş Hastanesi karşısı

*Melahat Faraçlar okulu önü 

*Anadolu Hastanesi Bim Önü karşısı otobüs durağı

*Kepez Belediyesi önü

*Dünyagöz Hastanesi girişi önü   

*Eski Real / Haşim İşcan Kültür Merkezi  Önü

*Mevlana Kavşağı ve Yüzüncü Yıl

*Araştırma Hastanesi karşısı Meltem Megapol Sineması otobüs durağı

*5M Migros karşısı Aktur Lunapark önü üst geçit altı

*İl Sağlık Müdürlüğü önü (Atatürk Blv.)

*Eski Türkay Otel 

*Sporland önü (Gazi Mustafa Kemal Paşa Bulv.)

*Uncu Ali Parkı  Bankomatlar önü (Uncalı Cd.)

*Akdeniz Üniversitesi Kültür Çıkışı (Hürriyet Cd.)

*Erasta AVM önü otobüs durağı

*Otogar Kavşağı tramvay yaya geçidi çıkışı 

*Kepezaltı Cezaevi kavşağı

*Kepezüstü Total Önü

ADANUS TUR HİZMETLERİ

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR (TIKLAYINIZ)

*Lüks Araçlarımız İle Ulaşım
*Araç İçi İkramlar 
*Otopark Ücretleri
*TÜRSAB Seyahat Sigortası 
*5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
*Otellerde 5 Sabah Kahvaltısı
*Otellerde 5 Akşam Yemeği 
*Amasya’da İlk Gün Kahvaltısı
*Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*Milli ve Tabiat Park Giriş Ücretleri
*Kaçkar Dağları Milli Parkı
*Altındere Milli Parkı
*Borçka Karagöl Tabiat parkı
*Kuzalan Tabiat Parkı
*Horon ve Tulum Eğlencesi
*Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri 
*Adanus Tur Güvencesi

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR (TIKLAYIN)

Yöresel Tatlarda Öğle Yemekleri
Ordu Boztepe Teleferik Ücreti / Kişi başı: 15 TL
Müze Giriş Ücretleri
Yayla Gezileri ve Minibüs Ücretleri
Çeçeva Köyü Çay Bahçeleri / Kişi başı: 20 TL
Borçka Karagöl / Kişi başı: 45 TL
Zil Kalesi – Çat Vadisi / Kişi başı: 25 TL
Sümela Manastırı / Kişi başı: 10 TL
ADANUS TUR FİYATI

TUR FİYATINI İNCELEMEK İÇİN (TIKLAYIN)

Antalya  Hareketli, Adım Adım Doğu Karadeniz Yaylaları Turu Paket Fiyatı, 

2 Gece yolculuğu,7 gün 5 Gece 3*4* Konaklama

TUR KODU: ADA0036

Tarih

İki Kişilik Odada

Kişi Başı

Tek Kişi

Ek Yatak

Çocuk

……

……. TL

….. TL

…. TL

7– 11 Yaş ….. TL  

 

Çocuk Durumu:

Not:  2 yetişkin yanında 0-6 yaş (2014 ve sonrası )ücretsiz olup, koltuk verilmez, kucakta gider. Koltuk talep edilmesi durumunda ….. TL ücretlidir. 7-11 yaş ( 2009 ve 2014 arası) ….. TL. ücretlidir.

*KDV Hariçtir.

 

EKSTRA ETKİNLİKLER (TIKLAYIN)

Değerli Misafirlerimiz ;  Korona virüs (Covid19) ‘e karşı önleyici tedbirler kapsamında, sizlerin sağlığı korumak adına, bağlı olduğumuz kurumların talimatları ve uygulamalar doğrultusunda bazı yeni kurallar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Sağlık Bakanlığımızın Tedbirleri Kapsamında, Gerekli Önlemler Alınarak, Sosyal Mesafe ve Tüm Hijyen Kurallarına Uyarak Turumuz gerçekleşecektir.

Sağlık, her zaman önceliğimizdir.

1- Araçlarımızın tamamı tura çıkmadan önce iç, dış dezenfekte edilecektir.
2- Araçta el dezenfektanı veya kolonya (80c) bulundurulacaktır.

3-Şehirlerarası turlarımızda HES KODU zorunludur. Tur Rehberi kodları kayıt altına almaktadır.
4- Geziye katılım sağlayan tüm misafirlerin tur başlangıcında ateşi ölçülecektir.
5- Şehirlerarası Araçlarda yarı kapasiteyle seyahat edilecektir. 2 Koltukta 1 kişi seyahat edecektir (Aile bireyleri hariç)
6- Gezi sonuna kadar sosyal mesafe kurallarına mutlaka uyum sağlanacaktır.

7-Misafirlerimiz KENDİ koruyucu maskelerini getirmek durumundadır.
8- Seyahat eden her misafirin gezi boyunca maske kullanması zorunludur.
9- Görevli personeller tüm hijyen kurallarına uygun hareket edecektir.
10- Araç seyahat esnasında sürekli havalandırılacaktır.
11-Tur aracındaki klima hava sürkilasyonu dışardan temiz havayla sağlanacaktır.

12-Araç içerisinde teması en az noktaya indirebilmek adına, misafirlerimizin yiyecek içecek tüketimi T.C Sağlık Bakanlığı  genelgesi gereğince yasaklanmıştır.

 Sağlıklı ve eğlenceli turlar dileriz.

TAVSİYELER

TURDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR ( TIKLAYIN)

*Gezi süresince rahat yürüyüş giysisi ve yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

*Yedek ayakkabı, su içinde yürümeye uygun ayakkabı, kazak, hırka v.b bir kıyafet, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, koruyucu krem, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, yapacağınız alışverişler için sırt çantası, şarz kablosu, power bank, şemsiye, su kabı, antibakteriyel jel, dezenfektan, güneş gözlüğü, yedek maske, eldiven, gözlük ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı ve şarj cihazı yanınıza almayı unutmayınız!

MÜZE KART ALMANIZ FAYDALIDIR. (TIKLAYIN)

Not: Türkiye’de bulunan yüzlerce müze ve ören yeri, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sunulan Müzekart ile ziyaret edilebiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 5203 Sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri, KKTC vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik “Yabancı Kimlik Numarası” sahibi kişiler tarafından bu kart kullanılabiliyor.

Müzekart sahibi olmak isteyenler, müze veya kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor.

Ayrıca isteyenler, “https://muze.gov.tr/” adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor. Sistem onay verdikten sonra internet başvuruları 5 gün içinde kurye ile belirtilen adrese gönderiliyor.

Müze ve ören yerlerine giriş için müze kartı çıkartırsanız çok daha uygun fiyatlara giriş yapmış olursunuz; aynı zamanda kartların geçerlilik süresi de 1 yıldır. 1 Yıllık müze kartı fiyatı 60 TL.

GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Seyahat öncesi, Seyahat acentası Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi U-ETDS sistemine tur katılımcısı olan misafirlerin (Ad-Soyadı-TC Kimlik no) işleme/iletme zorundadırlar. Sevgili misafirlerimiz şirket iletişim kanallarımızdan veya ön kayıt esnasında bilgilerinizin tarafımıza verilmesi önemle rica olunur.

*Günübirlik,Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 5 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

Konaklamalı tur paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

*Triple odalarda 3.yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

*Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Adanus Tur’un herhangi bir yaptırımı yoktur.

*Konaklamalı Turlar’da konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

*Yol güzergahlarında alınan yemeklerde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Ulaşım, rehber iletişim bilgileri, Tur biniş durakları ve saat bildirimi Turun çıkış tarihinden bir gün önce katılımcıların bulundukları en yakın noktalardan alınmalarını sağlayacak şekilde güzergâh düzenlenip, katılımcılara SMS yoluyla, saat 17:00-18:00 arası seyahat acentası tarafından yapılacaktır.

*Tur ön kayıt (Rezervasyon) sırasında; Seyahat sigortası için TC kimlik No, doğum tarihi ve yeri bilgilerini, fatura için adres vermeniz rica olunur.

*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa, acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. İlaçlarınızı- fotoğraf makinenizi- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.

* Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

*Konaklamalı turlarda  0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

*T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

*Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma durağında olmanız gerekmektedir.

*Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür, Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Adanus tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Adanus tur tüketicisine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

*Ekstra turlarda, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde, fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur.

*Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler.

*Tur programında olan, ancak fiyata dahil hizmet olmayıp, yol güzergahında yapılacak olan ekstra turlarda, tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir, ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında ‘ekonomik sınıf’ kullanılmaktadır.) Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

*Uçaklı Turlarda Adanus Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerin de Adanus Tur, tur tüketicilerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

*Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Adanus Tur’un sorumluluğu değildir, tur hizmetini satın alan tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

*Tura katılan 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

*Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Adanus tur’un sorumluluğu yoktur.

*Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

*Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam yemekleri menüleri tur programında yazılı şekilde belirtilmiştir.

Paket seçenekleri haricinde almak istenirse, Rehbere bilgi verilmeli, Tüketiciler bu hizmeti ücret karşılığı alabilirler. Yemeklerde yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Otobüslü turlarda, katılan kişi sayısına göre, midibüs veya minibüs kullanılabilir.

*Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

*Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen, ısrarcı olmayınız.

*COVİD 19 Günlerinde, Korona Virüse karşı önleyici tedbirler kapsamında, sosyal mesafe korunarak araç kapasitesi %50 oranında yolcu alınacak, temizlik ve hijyen tedbirleri azami olarak gözetilerek koltuk yerleşimi araç kapasitesinin %50 si olarak düzenlenecektir. Yaşam normalleşmeye evrildiğinde ise, Turlarda 11 – 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 – 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 – 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

*Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Adanus Tur sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız!

*Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir.

*Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir

*Sahada operasyon sırasında bazı misafirlerimizin ‘ofisten bana böyle söz verildi’, ‘ofiste bana farklı söylendi’ gibi talepleri olmaktadır. Bazen bu talepler asla ofisten söylenmemiş, söylenemeyecek talepler olabilmektedir. Dolayısı ile bir talebiniz olduysa ve size bir söz verildiyse bunu yazılı olarak talep ediniz. Yazılı olarak verilmeyen sözler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.

*ÖĞLE YEMEKLERİ:

Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

*TUR KAYIT KOŞULLARI:

Günübirlik Tur (‘Ön kayıt’) rezervasyonu sırasında tur bedelinin %50’si depozito alınır. 10 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

Özel olarak hazırlanan turlar:
Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50’si veya tamamı ödenecek şekilde iki fiyat verilir. Tüketici/tüketiciler hangi tür ödeme yapacaklarına kendileri karar verip firmamıza bildirir. 20 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

REZERVASYON DETAYLARI:

A – Ofiste yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda, kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B-İnternet üzerinden on line  yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B – Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 

C – Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Adanus Tur  Sorumlu tutulamaz.

 D – Rezervasyon esnasında (konaklamalı Turlarda) T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

*İNDİRİM KOŞULLARI:

Kampanyalı dönemlerde çocuk indirimi de dahil olmak üzere hiçbir indirim geçerli olmaz. Aynı anda 2 indirim uygulanmaz. (Ör: Grup ve çocuk indirimi)
Adanus Tur Seyahat acenta personelinin sağlık bozulması,araç ekipmanın arızası, izinler, hava koşulları, grup yapısı, müze ve ören yerlerinin kapatılması/kapalı olması gibi nedenlerden dolayı tur programında genel akışı ve paket içeriğini bozmayacak şekilde düzenleme ve değişiklik yapma hakkını rehberlerine vermiştir.

Katılımcı tur programının esaslı değişimi durumunda cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda Tursab Kütahya Çizelgesi kuralları uygulanır.

*TUR PROGRAMINDA GERÇEKLEŞEBİLECEK OLASI DEĞİŞİKLİK SEBEPLERİ

Hava ve yol koşullarına göre gidilen yerlerin sırası değiştirilebilir. Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen bölgelerin yerine koşulların uygun olduğu başka bir yer eklenebilir.

*İPTAL POLİTİKASI:

Yurtiçi Turları için, Tura kayıt yaptıran tüketici 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine, 29 -15 gün kalması durumunda vergi, sigorta vs. gibi bedeller düşüldükten sonra kalan meblağın %50’si iade edilir, 15 gün ve daha az kalması durumunda, tüketiciye hiçbir iade yapılmaz.. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

*İPTAL KOŞULLARI:

Mücbir haller dışında Adanus Tur, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Adanus Tur tarafından iptal durumu söz konusu ise, sadece tur ücreti iade edilir.

Kişiler tur hakkını 7 gün öncesinden, Adanus tur’un uygun görmesi durumunda, bir başka kişiye devredebilir.

*Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

İPTAL İADE GÜVENCE SİGORTA PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTA PAKETİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu gereği, Seyahat acentası “Paket tur” kapsamında seyahat edenlere acentanın iflasını ve ürün sorumluluk ( Ayıplı ya da eksik hizmet) teminatı içeren Seyahat Sigortası yapmakla yükümlüdür.

Günübirlik turlar, paket tur kapsamında olmadığı için sigorta yapılması kanunen zorunlu değildir.

Adanus Tur tarafından, tura katılan misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta detayları; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar ve sınırlı sigortadır, Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İptal İade Güvence Sigorta Paketi

İptal İade güvence paketi bekleyen durumlarda tura katılım sağlanamayacağı zaman hiç bir sebep belirtmeksizin, koşulsuz iptal ve ödeme iade garanti sunar.

 Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.

Satın aldığınız turu iptal ettirmek yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. Dileyen tur katılımcımız iptal iade güvence sigorta paketi hizmetini seyahat acentamızdan ücreti karşılığı tedarik edebilir. İptal iade güvence paketi tura 72 saat kala acenteye yazılı (mail)  bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon esnasında ilk satın alma işlemi ile birlikte yapılır.

DİKKAT

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

BANKA HESABI

TEB TÜRK EKONOMİ BANKASI (TIKLAYIN)

TEB TÜRK EKONOMİ BANKASI

GARANTİ BBVA BANK (TIKLAYIN)

GARANTİ BBVA BANK

TUR ROTASI

TUR FOTOGRAFLARI
1 kişi şuanda bu turu inceliyor :)