fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

ATİNA TURU, 4 GÜN 3 GECE, İST, UÇAKLA, YILBAŞI

0
549€'DAN BAŞLAYAN
549€'DAN BAŞLAYAN
TUR KODU: ADA10/04-WTA -BAL- YUN-İST/ATİ
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

60
AVRUPA
BALKANLAR
 
YUNANİSTAN 
 
ATİNA TURU 
 
YILBAŞI ÖZEL
 
4 GÜN 3 GECE 4*KONAKLAMA
 
 
TÜRK HAVA YOLLARI
 

YEŞİL PASAPORT’A VİZESİZ!

549€’DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK CAZİP FIRSAT !

TUR DETAYLARI

ALTERNATİF TUR TARİH SEÇENEKLERİ (TIKLAYIN)

(€)PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

2/3 Kişilik Oda Kişibaşı

Tek Kişilik Oda

     0-1,9 Yaş Çocuk 2-12 Yaş Çocuk  

                    549€

          679€

    150€

    549€

 

Güncel fiyat için, Adanus tur’a danışınız.

UÇUŞ BİLGİLERİ ( TIKLAYIN)

HAREKET TARİHLERİ

GİDİŞ      29 Aralık 2023

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde Türk Hava yolları Kontuarı önünde Saat 10:30’da buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın Tarifeli Seferi TK1849 ile Atina’ya saat 13:50’de hareket ediyoruz. Yerel saat 14:15’de Atina Havalimanına varış.

DÖNÜŞ    01 Ocak 2024

Rehberimizin belirleyeceği saatte Atina Havalimanına hareket. Türk Havayolları’nın Tarifeli seferi TK1850 ile saat 15:05’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Check in ve bagaj işlemlerinin ardından yerel saat 17:35’de İstanbul Yeni Havalimanı‘na varış.  ve turumuzun sonu…
 
o Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
o *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.
o Gidiş ve dönüş uçuşları sıralıdır.
o İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması
gerekmektedir.
o Bağlantı veren şehirlerin teyit edilmesi gerekmektedir.

o Konfirme edilen iç hat bağlantıları 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

o Gruplarda iç hat bağlantı fiyatları geçerli olmayabilir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.
FİYATA DAHİL VE HARİÇ HİZMETLER

DAHİL HİZMETLER ( TIKLAYIN)

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ( TIKLAYIN)

  • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150.-TL
  • Vize Ücreti İstanbul : 160.-Eur
  • Vize ücreti izmir Ankara : 170.-Eur
  • Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar) : 15.-Eur
  • Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası) : 30.-Eur
  • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
  • Şehir ve otel vergileri
  • Opsiyonel turlar
  • İptal Güvence Paketi : 50.-Eur (İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihine 10 gün iş günü kalana kadar rezervasyonunuzu iptal etmeniz mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli ve varsa ek hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs) iade edilmez.)

ADANUS TUR YURTİÇİ – YURT DIŞI PAKET TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ ( TIKLAYIN)

GENEL BİLGİLER

ÖNEMLİ! GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Genel şartlar, Tur programı, rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

1-Tur organizasyonumuz Adanus tur ve ‘WTatil’ işbirliği ile gerçekleşmektedir. Satın alınan tur “WTatil” tarafından düzenlenmekte olup, diğer seyahat acentaları misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır. Bundan sonra, ‘Adanus tur ve WTatil’ ACENTA olarak adlandırılacaktır.

2-Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 40 kişi katılım şartı gerekmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; ‘ACENTA’  gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi ‘ACENTA’ tarafından katılımcıya iletilir.

3-Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, ‘ACENTA’ iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir.

4- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; ACENTA’dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu ‘ACENTA’ den bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin ACENTA tarafından iptal edilmesi durumunda ACENTA’dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, ACENTA sorumlu tutulamaz.

5-Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

6- -ACENTA, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır. 
 
7-Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. ACENTA, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 
8-ACENTA, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 
9-0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli öderler.
 
10- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
 
11- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 
12- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
 
13- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan ACENTA sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 
14- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, ACENTA’ nın sorumluluğunda değildir.
 
15- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir.
 
16-Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
 
17- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.
 
18-ACENTA misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Acental iptal koşulları geçerli olacaktır.
 
19-Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire ACENTA tarafından bildirilecektir.
 
20- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce ACENTA tarafından bilgi verilecektir.

21-Single veya 2 pax twin erkek maalesef kabul edilmemektedir. 

22-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 
23-Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 
24-3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3 Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3 Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 
25- Acenta tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve ACENTA tarafından garanti edilemez.
 
26-Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
 
27- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
 
28-Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir. 
 
29- Tur programına katılanlar 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 
30-Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
 

31- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

 
32- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
 
33- Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 
34- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Acenta’nın herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.
 
35-Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 
36- ACENTA zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 
37- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan ACENTA sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 
38- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa, ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
 
39-Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ACENTA sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 
40-Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 
41-Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara atılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 
42-Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
 
43-Speed Boatlar ile yapılacak olan turlarımızda dikkat edilmesi gereken hususlar; tekneye binmeden hemen önce ağır yemek yenmemesi ve fazla miktarda su içilmemesi. Mide, Bel, Boyun şikayetleri olanlar ile hamile misafirlerimizin durumlarını rehberlerine bildirmeleri gerekmektedir.
 
44- Tur katılımcısı fiyatlara dahil olan hizmetler alanında belirtilen tur yada yemek hizmetlerine katılım sağlanmaması halinde, para iadesi yoktur.
 
45-Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
 
46 -İptal ve değişiklik durumunda “ACENTA SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

47-Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

48-En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

İPTAL VE DEĞİŞİKLİK (TIKLAYIN)

 
*Tur katılımcısının tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Acenteye yazılı olarak bildirmek koşulu ile Acente tarafından hava yolu firmasına ödemesi yapılmış ve/veya taahhüt altına alınmış uçak biletleri hariç cezasız iptal hakkı vardır.

Sözleşmenin Katılımcı Tarafından İptali

*Katılımcı tarafından paket turun başlamasından önce turun iptal edilmesini istemeleri halinde; Acente aşağıda belirtilen kesinti oranlarının yanında, ayrıca Katılımcı adına yapmış olduğu ve iadesi mümkün olmayan masrafları düşülmesinden sonra geriye kalan ücretin; Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda uçak bileti bedelinden geriye kalan tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir.

*Turlarımızda, ulaşımlara ait biletler rezervasyon anında düzenlenmektedir.  Tur hareket
tarihine 30 günden fazla süre kala yapılan iptallerde, Katılımcı adına satın alınmış olan uçak, tren, gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır. İptal & değişiklik ve iade hakkı olmayan bu uçuş bilet bedelleri, cezai tutar olarak yansıtılacaktır.

*Sağlık nedeniyle yapılan iptallerde seyahat sigortasının kuralları geçerlidir.

Katılımcı tarafından yapılan iptalde; Acenteye, sözleşmeden dönme bildiriminin ulaştığı tarihten itibaren, Katılımcının ödemiş olduğu bedelden yukarıdaki şartlara uygun şekilde kesinti yapılmak kaydıyla en geç on dört gün içerisinde Katılımcıya kalan bedel iade eder. Ödemelerin, katılımcı tarafından kredi kartı ile yapılması halinde Bankaların almış olduğu kredi kartı komisyonu kesilerek iade edilir.

Katılımcı veya acente, geziyi iptal koşulları süresine uygun olarak iptal ettiğinde geri iade edilecek tutar, acenteye ödenen para birimi üzerinden olacaktır. Zaman içinde dövizde oluşabilecek kur farklarından acente sorumlu olamaz. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde iade, yine aynı kredi kartına yapılacaktır.

Sözleşmenin Tur Düzenleyicisi Tarafından İptali

Acentenin, Katılımcıdan kaynaklanmayan bir sebepten dolayı, paket turun başlamasından önce turu iptal etmesi halinde Katılımcı, bu sözleşmenin 5. maddesinde belirtilen seçimlik haklarından birini kullanabilir.

BILGILENDIRME (TIKLAYIN)

– Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Dolar / Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

– Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

– Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.,

– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol – sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 

OTELLER HAKKINDA (TIKLAYIN)

ÖRNEK OTELLER (OK)

4* Ilisia Hotel Athens( Merkezi)
ÜLKE BİLGİSİ

YUNANİSTAN HAKKINDA (TIKLAYIN)

Yunanistan Hakkında Önemli Bilgiler  Yunanistan

Konuşulan Dil      Yunanca
Para Birimi           Euro
Saat Farkı   0
Voltaj                    220 V

Genel: Ege komşumuz olan Yunanistan, adaları, güzel şehirleri ve limanları ile meşhurdur. Gemi turlarının da vazgeçilmezidir. Klasik Akdeniz iklimi hakimdir.

Telefon: Ülke kodu:30 Konsolosluk:1 724 5915

Vergiler: % 15 ile % 18 oranında vergi uygulanıyor.

Bahşiş: Restoranlarda bahşiş genellikle hesaba dahil ediliyor.

Eski Yunan medeniyetinin merkezi ve günümüzde Yunanistan’ın başkenti olan Atina, ‘Tanrılar Şehri’ olarak biliniyor. Tragedyanın ve demokrasinin doğduğu yer olan bu kent, Sokrates, Aristo, Platon ve Sofokles gibi felsefeciler sayesinde, batı düşüncesinin ve dinlerini etkilemeyi başardı. Yaklaşık 3 bin yıllık tarihiyle Atina, felsefe, demokrasi, tiyatro ve olimpiyatlar gibi insanlık tarihinin seyrini değiştiren gelişmelere ev sahipliği yapıyor. Atina; mitolojik tanrıları, tanrıçaları ve efsaneleriyle; antik tarihiyle, müzeleriyle, sabahlara kadar süren taverna eğlenceleriyle, spor aktiviteleriyle ve bütün yıla yayılmış festivalleriyle ziyaretçilerine tek bir gezide çok çeşitli tatlar sunuyor. 

Akropolis: Atina gezilerinin geleneksel başlangıç noktası. MÖ 5’inci yüzyıldan kalma tapınakların bulunduğu Akropolis, antik Atina’nın kurulduğu yer. Antik Yunan’daki şehir planlamasının en temel amacı, tanrıların oturacağı yerler inşa etmekti. Bu amaçla yaptıkları akropoller arasında en çok bilineni olan Atina Akropolis’i, şehrin koruyucu tanrıçası olarak kabul edilen Athena için inşa edilmiş. Yunan mimarisinin en önemli örneklerden biri olan Akropolis’in bulunduğu Akropol Tepesi’ne çıkıp şehri izleyebilir, Atina’ya hayran kalabilirsiniz. Propylaia (Propylaea), Akropolis’in anıtsal giriş kapısı. Akropolis’e ulaşmak için çıkılan yoldan ulaşılan Proplyaia’da, Beule Kapısı ile karşılaşıyorsunuz. Parthenon’a benzeyen Propylaia’nın özelliği ise Yunan mimarisinde dorik ve iyonik özelliklerin bir arada kullanılmasının ilk örneklerinden olması. Athena Nike Tapınağı, Propylaia’nın güney kanadından sola döndüğünüzde karşınıza çıkan yine MÖ 5’inci yüzyıl yapısı. Yunan askerlerinin zaferlerini betimleyen frizlerle süslü bir alınlık ve onu destekleyen altı sütundan oluşan tapınak, Osmanlı döneminde yıkılarak yerine bir su bataryası kurulmuş. Günümüzde orjinal yapının kalıntılarıyla yeniden inşa edilen tapınak, Athena ve zafer tanrıçası Nike’ye adanmış. Parthenon, dünyanın en ünlü arkeolojik kalıntılarından biri. Akropolis’in de en büyük tapınağı olan Partheon, Atina’nın sütunlar üzerinde duran ve frizlerle süslenmiş en bilinen sembolü. “Bakirenin Tapınağı” anlamına gelen yapı, MÖ 4’üncü yüzyıl yapısı. Venedik toplarının sebep olduğu büyük bir patlamada merkezi ve pek çok sütunu yok olan tapınağın sökülen frizleri ve heykelleri İngiltere’de yer alan British Museum’da sergileniyor. 

Plaka: Akropolis’in bulunduğu tepenin hemen eteklerinde, daracık sokaklarında günlük hayatı görebileceğiniz Anafiotika ve Plaka adında, Atina’nın en eski yerleşim yerleri bulunuyor. Anafiotika, çoğu Yunan yerleşiminde de görülen, beyaz boyalı yazlık evler ve pencerelerin, kapıların önlerini süsleyen sardunyalarıyla görenlerin beğenisini topluyor. Buranın biraz uzağındaysa Plaka bölgesi bulunuyor. Plaka’da geniş meydanlara veya antik kalıntılara çok rastlanmasa da tavernaları, daracık taş sokakları, sokaklardaki satıcıları, sardunyalı cumbalı evleri, antika dükkânları, galerileri ve yemekleriyle Atina’da mutlaka görülmesi gereken kültürel zenginliklerinden birisi. 

Syntagma Meydanı: Atina’ya gelen turistlerin uğrak noktalarından biri olan Syntagma Meydanı, Yunan Milli Meclisi’ne ev sahipliği yapıyor. Yunan halkının muhalif geleneğinin sergilendiği meydanda hemen hemen her gün farklı bir konuda protesto gösterileri düzenleniyor. Atina’nın kalbi olarak da kabul edilen meydanda bulunan Yunan Ulusal Meclisi, meclis önünde nöbet tutan geleneksel Yunan askeri üniforması taşıyan askerlerin nöbet değişim sahnesine tanık olabileceğiniz bir nokta. Atina’nın zengin tarihi ve kültürel geçmişi nedeniyle şehrin dört bir yanında onlarca tarihi yapı, butik müze ve hareketli meydanlara rastlamak mümkün. Şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında Bennaki Müzesi, Yunan Halk Sanatları Müzesi (Greek Folk Art Museum), Olympion Tapınağı, Akropolis’in yanı başındaki Dionysus Tiyatrosu, Ulusal Arkeoloji Müzesi de bulunuyor. 

Akropolis Müzesi: 2009’da ziyarete açılan Yeni Akropolis Müzesi, Yunanistan’ın zengin tarihini yansıtan en modern müze olarak kabul ediliyor. Akropolis Tepesi’nin yanı başındaki müze, Akropolis ve çevresinde yapılan kazılarda elde edilen buluntuların sergilendiği Avrupa’nın en prestijli müzeleri arasında. 

Monastiraki: Antik Yunan Agorası’nın kuzeyindeki Monastiraki bölgesi Atina’nın en renkli bölgelerinden biri. Sokakları hediyelik eşyalar, biblolar satan dükkânlar, küçük barlar ve kahvecilerle dolu. Monastiraki denildiğinde ilk akla gelen ise aradığınız her şeyi bulabileceğiniz sokak aralarında kurulan bitpazarı. Pazar günü kurulan bu pazarda, uygun fiyatlı eşyalar, çeşit çeşit hediyelik eşyalar, antikalar, kıyafetler, gümüş, bakır, bronz eşyalar bulmak mümkün. 

Agora: Monastiraki Meydanı’nın hemen arkasında yer alan Agora, antik Yunan’ın en önemli ticari, politik, sosyal ve idari merkezi olmasıyla tanınıyor. O dönemdeki alışveriş mekanlarının da burada yoğunlaştığı elde edilen bilgiler arasında. Sokrates’in insanlara hitap ettiği yerlerden biri olan Stoa of Zeus Eleutherious, Agora Müzesi ve daha fazlası bu antik çarşının içerisinde bulunuyor. Agora, Antik dönemlere ait kültürel yapıyı tanımak için oldukça yararlı. 

Ulusal Arkeoloji Müzesi: Ulusal Arkeoloji Müzesi, Yunanistan’ın en önemli arkeoloji müzesi olduğu kadar, dünyanın da en kapsamlı antik Yunan koleksiyonuna sahip müzelerinden biri. 48 odadan oluşan müze, Yunan heykel sanatının en önemli koleksiyonunu ve Avrupa’daki dördüncü en önemli Mısır sergisine sahip. Müzenin en ünlü eserlerinden biri de MÖ 1500 tarihli olduğu düşünülen altın Agamemnon Maskesi. 

Atina lezzetleri: Atina mutfağı özellikle bir Türk için oldukça tanıdık. Lezzetli zeytinyağlıları ve mezeleri ile evdeymiş hissi uyandıran, hatta dolmades (yaprak sarma dolma), keftedes (köfte), gyros (döner), souvlaki (şiş kebap), yuvarlakya (sulu köfte), stifado (yahni), moussaka (musaka), tzatziki (cacık), pilav, imambayildi, pilaki, fava, baklava, kadayıf gibi birçok aynı yemeğin rahatlıkla bulunabileceği bir mutfak. Rakının çok benzeri Uzo ve buzuki müziği eşliğinde Sirtaki dansları ise buradaki eğlenceye rahatlıkla adapte olabilmeyi sağlıyor. Yunan mutfağı çok zengin bir Akdeniz menüsüne sahiptir. Atina her türlü lezzetli geleneksel yemeğin sunulduğu tavernalarla (özellikle Plaka’da) dolup taşıyor. Atina Japon suşisi, Hindistan lezzetleri, içecekleri ve antik Yunan şarapları ile bu bildik lezzetlerin yanında gelenlere çok farklı tatlar da sunuyor. Farklı farklı içecekler ve Yunan mezelerinin sunulduğu Monastiraki ve Psiri mahalleleri, mutlaka gidilmesi gereken yerlerden. Syntagma ve Kolonaki, kaliteli ve pahalı yemek alternatifleriyle ön plana çıkarken, Gazi ve Rouf, kulüp, bar ve ana yemeklerin servis edildiği mekanlarla dolup taşıyor. 

 

YUNANİSTAN HARİTASI (TIKLAYIN)

YUNANİSTAN SİYASİ HARİTASI | Carte grece, Grece, Voyage en grèce

SAĞLIK BİLGİSİ

ÖNCE SAĞLIK! (TIKLAYIN)

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

COVİD 19 BİLGİLENDİRME (TIKLAYIN)

Tur kapsamında giriş yapılacak ilgili ülkelerin giriş koşulları salğın şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Güncel prosedür tur öncesi tarafınıza iletilecek olup, doğacak olası sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.

İlgili ülkelerin Covid-19 aşı ve pcr test gereksinimleri hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden seyahat edeceğiniz ülkeleri seçerek kontrol edebilirsiniz. Ülkeler, giriş koşullarını önceden haber vermeksizin değiştirebilmektedir.

Tura kayıt olmadan önce ve seyahatinizden hemen önce bu bilgileri kontrol etmeniz gerekmektedir. Tura katılabilmek için ilgili ülkelerin şartlarını kabul etmeniz gerekmekte olup acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 

https://www.iatatravelcentre.com/world.php

https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/seyahat-kisitlamalari/  

VİZE BİLGİSİ

VİZE BİLGİSİ (TIKLAYIN)

YUNANİSTAN VİZESİ (SHENGEN)
 
  (UMUMA MAHSUS) PASAPORT YEŞİL (HUSUSİ) PASAPORT GRİ (HİZMET) PASAPORT (DİPLOMATİK) PASAPORT
Vize Var Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün)
 
Yunn,stan vizesi bir Schengen vizesidir ve Schengen kurallarına tabidir. Yunanistan seyahati yapmak isteyen T.C. vatandaşları öncelikle, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olmalıdır. Pasaport’un eksik ve yırtık sayfası bulunmamalıdır. Seyahatinizden önce yaptıracağınız seyahat sağlık sigortası en az 30.000 Euro teminatlı olmalıdır ve vize evraklarınıza eklenmelidir.
 
*T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 
*Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
 
*Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ACENTA sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
 
*Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 
*18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
BANKA HESAPLARI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
TUR PROGRAMI
1.GÜN l İSTANBUL – ATİNA 
 
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava yolları Kontuarı önünde Saat 10:30’da buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın Tarifeli Seferi TK1849 ile Atina’ya saat 13:50’de hareket ediyoruz. Yerel saat 14:15’de Atina’ya varışımızın ardından Panoromik Atina Şehir turumuzu yapıyoruz. Agora, Zeus Tapınağı, Parlamento Binası, Syntagma – Omonia Meydanları Cumhurbaşkanlığı Sarayı Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi panoromik olarak görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turunun ardından serbest zaman. Ardından otelimize transfer. Geceleme Atina otelimizde.
Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerin ekstra ödemeli olarak düzenleyeceği müzikli, eğlenceli, limitli içkili Taverna turumuza katılma imkanı.
 
Ekstra: Taverna Turu:Kişi Başı 55 €
 
2.GÜN l ATİNA 
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra ödemeli olarak organize edilecek Akropolis turumuza ve Corint Kanalı turumuza katılabilirler. Akşam için ise ekstra ödemeli olarak Pire, Paşa Limanı Gece turuna katılabilrler. Geceleme Atina otelimizde.
 
Ekstra: Akropolis Turu Kişi Başı 45 €
 
Ekstra : Corint Kanalı Turu: Kişi Başı 40 €
 
Ekstra Tur: Pire, Paşa Limanı Gece Turu:Kişi Başı 25 €
 
3.GÜN l ATİNA 
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek Patras turumuza katılabilirler. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından düzenlenecek ekstra ödemeli Yılbaşı eğlencesi ve yemeği Taverna Turuna katılabilirler.
 
Ekstra: Yılbaşı Eğlencesi Taverna Turu: Kişi Başı 135 €
 
MUTLU, SAĞLIKLI, BOL SEYAHATLİ YILLAR! Geceleme otelimizde
 
4.GÜN l ATİNA – İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası Atina Havalimanına hareket. Türk Havayolları’nın Tarifeli seferi TK1850 ile saat 15:05’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Check in ve bagaj işlemlerinin ardından yerel saat 17:35’de İstanbul Yeni Havalimanı‘na varışımız ile turumuzun sonuna geliyoruz. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle.

EKSTRA TURLAR (TIKLAYIN)

Ekstra: Taverna Turu: Kişi Başı 55 €
 
Ekstra: Akropolis Turu:Kişi Başı 45 €
Atina Akropolisi, Atina’ya hakim yüksek bir kayalık üzerinde bulunan ve büyük mimari ve tarihi önemi olan birçok antik yapı kalıntılarını içeren eski bir hisardır. Atina Akropolisi, tüm akropolislerin en bilineni olduğu için genellikle Akropolis denilince tüm dünyada ilk akla gelen yerdir.
 
Ekstra : Corint Kanalı Turu: Kişi Başı 40 €
Corinth kanalı, Yunanistan’ın kuzey kara topraklarını Mora Yarımadası’ndan ayıran, Ege ve Iyonya denizini birbirine bağlayan 6.5 km uzunluğunda yapay bir kanaldır. Süveyş Kanalı, Panama Kanalı, Tuna-Karadeniz kanalları gibi insan gücü ile yapılan ender kanallardan biridir.
 
Ekstra Tur: Pire, Paşa Limanı Gece Turu: Kişi Başı 25 €
Pire, Paşa Limanını, Alimos, Faliro görülecek ve Ardından meşhur balıkçıların olduğu pire limanında bu enfes lezzetleri tatmanız için serbest zaman. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 
Ekstra: Patras Turu: Kişi Başı 60 €
Mora Yarımadası’nın en güzel tatil yei olan Patras Yunanistan’ ın 3 Büyük şehridir. Patras da Ortaçağ Kalesi mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Tur sonrası otelimize transfer.
 
Ekstra: Yılbaşı Eğlencesi Taverna Turu: Kişi Başı 135 €
 
MUTLU, SAĞLIKLI, BOL SEYAHATLİ YILLAR! Geceleme otelimizde
 
Önemli Uyarı!
Extra Turlar minimum 20 kişi olması durumunda gerçekleşmektedir. 20 kişinin altında olması durumunda Fiyatlarda farklılık gösterebilir.
DİKKAT!

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

VİDEO