Ayder Kardan Adam Festivali, 25-27 Ocak, Rize

65dcf08b9745acfd320b9b7d34509b05cc0ea566
Genel Tur 5 Gün
Rize, Rize Merkez/Rize, Türkiye

Kış Masalında Eğlence Dorukta !

Haydiii ! Kardan adam festivaline gidiyoruz…

Ayder Yaylasında her yıl küçüklü büyüklü pek çok etkinlik düzenlenmektedir. Ocak  ayı içerisinde gerçekleştirilen Ayder Kardan Adam  şenliklerinin adı Ayder Kar Festivali olarak güncellendi.  Dilerseniz düzenlenecek yarışlara katılabilir, kar üstünde horon oynayabilir, yöresel sanatçıların yer alacağı konserlere eşlik edebilir yada şambreller ile kayabilirsiniz…

Dilerseniz tüm yorgunluğunuzu kaplıca’da da atabilirsiniz

 25-27 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenecek şenlik programı ayrıntılarını sizlerle paylaşıyor olacağız. 

HAREKET NOKTALARI;

 

TUR BEDELİ

TARİH 2 – 3 Kişilik Odada Kişi Başı Ücret Tek Kişilik Oda 7 – 12 Yaş 3 – 6 Yaş 0 – 2 Yaş
24 – 26 OCAK 2020 …. …. ÜCRETSİZ
Not: Çocuk İndirimleri 2 Yetişkin Yanında Kalması Durumunda Geçerlidir.

 

 

 

ÜCRETE DÂHİL HİZMETLER : 

* 1 Gece Konaklama

* 2 Adet Sabah Kahvaltısı

* 1 Adet Akşam Yemeği

* Tüm Çevre Gezileri

* Lüks Araçlar İle Ulaşım

* Araç İçi İkramlar

* Sevdaluk ve Çinçiva Servis Ücretleri

* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

* 1618 Sayılı Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

* Tüm Çevre Gezileri

*Milli Park Otobüs Giriş Ücretleri

* Adanus Tur Kalite ve Farkı

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER : 

* Ücrete Dahil Olan Hizmetlerin Dışında Kalan Tüm Yiyecek ve İçecekler

* Tüm Özel Harcamalar

* Otellerde Kullanılan Hizmetler (Mini Bar, Telefon vb.)

 

 

Sosyal Medyada Paylaş
error0
Tur Programı
1.Gün: Trabzon – Sürmene – Memişağa Konağı – Rize – Pazar – Ardeşen – Fırtına Vadisi Ve Fırtına Deresi – Çamlıhemşin – Çinçiva (Şenyuva) Köyü Ve Köprüsü – Zilkale (Kale-İ Zir) – Hala Ve Mikron Köprüsü – Ayder Yaylası
Değerli misafirlerimiz sabah 05:00 Antalya iç hatlar gidiş terminali ….. kontuarında buluşarak,  Check-in işlemlerimizin ardından 07:10 ……..  ait Antalya-Trabzon uçağı ile turumuza başlıyoruz. (Uçak saatlerinde oluşabilecek Rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir.) Saat ..:.. civarında Trabzon`a iniyoruz. Havalimanında bizi bekleyen aracımıza binerek turumuza başlıyoruz.
Karadeniz’in en gelişmiş şehirlerinden olan Trabzon’da programımıza Sürmene’de bulunan ve zengin bir ağaç işi bezemesine sahip olan, 1856’da Hacı Yakupoğlu Memiş Ağa tarafından yaptırılmış olan Kastel Konağı, yani namı değer Memiş Ağa Konağı ile başlıyoruz. Konakta vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizden alacağımız bilgiler dahilinde UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan 50 eko sistem arasında bulunan Fırtına Vadisine giriş yapıyoruz. Fırtına Deresi boyunca yapacağımız yolculuğumuzda rehberimizin anlatımlarıyla bölgeye doğaya bir kez daha vurulacaksınız.
Ülkemize Uluslararası Film Festivalinde “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “BAL” filminin çekimlerinin gerçekleştirildiği Çamlıhemşin’e geliyor ve vereceğimiz kısa mola sonrasında birçok diziye ve filme doğal set olan mekânlardaki gezimize başlıyoruz. Fırtına Vadisi içindeki önemli Vadilerden Çat Vadisine giriyoruz ve Ortan Köyünden geçerek “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de gerçekleştiği eski ismi Çinçiva günümüzde Şenyuva olarak bilinen köye geldiğimizde bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan Taş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Ülkemizin en yaşlı konaklarını görerek yapacağımız yolculuğumuzun son durağı tarihi ticaret yolunu korumak için Vadiye en hâkim noktalardan birine kurulmuş olan Zil Kale’yi ziyaret oluyor. Kaçkarların gizli bahçesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında tekrar Çamlıhemşin’e dönüyoruz. Çat Vadisi programımızı takiben Ayder Yaylasına çıkmak üzere Hala Vadisine giriş yapıyoruz. Bölgedeki taş köprülerin en güzel örneklerinden olan Hala Köprüsü’nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası 1350 metre yükseklikte çam ormanlarıyla kaplı yaylaların şahı Ayder Yaylası’na varıyoruz.
Konaklama Fırtına Vadisinde bulunan otelimizde. Akşam yemeği sonrasında tulum ve horonla eğleniyoruz. Unutmayın horon tepilmez, vurulur.
Sabah Kahvaltısı: Trabzon’da serbest alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Fırtına Vadisi’nde alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, Adanus tur ücretine dahildir.
Konaklama: Nehirim Otel – Kervansaray Otel – Altıparmak Otel vb.Oteller Ayder Yaylası
2.Gün: Ayder 13. Kardan Adam Festivali Etkinlikleri
Sabah otelimizde alacağımız geç kahvaltımızın ardından, 13. Kardan Adam Festivali kapsamında yapılan etkinliklere katılıyoruz. Karlar üzerine kurulan sahnede yöresel sanatçıların vereceği konsere eşlik edeceğiz. Yaylanın her köşesinde çalan tulum eşliğinde karlar üzerinde horon oynamayı da unutmuyoruz.  Belki de hep birlikte kardan adam yapma yarışması ve festivalin en çok tercih edilen aktivitelerinden birisi olan ve özel olarak oluşturulmuş kayak pistinde şişme deniz botu, çamaşır leğeni, naylon torba, yüzme simidi, lastik şambrel ile karda kayarak, Lazbord etkinliğine katılacağız. Akşam havai fişek ve meşaleli kayak gösterilerini izleyip, birbirinden güzel anlara eşlik edip, ölümsüzleştirdikten sonra Trabzon Havalimanına gitmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz de Fırtına Deresi’nin kenarında aldıktan sonra Trabzon Havalimanına varıyoruz. ……. Havayollarına ait …… uçağı ile Antalya’ya doğru yola çıkıyoruz. Trabzon Havalimanına varışımızın ardından siz saygıdeğer misafirlerimizle bir başka Adanus Tur etkinliğinde buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, Adanus tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Barbekü Hamsi, Sucuk Ekmek (Ekstra)
Akşam Yemeği: Akasya Alabalık Tesislerinde menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Konaklama: Bu akşam otel konaklaması yoktur.
Sosyal Medyada Paylaş
error0

Write a Review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Telefon: +90 533 653 3503
Fiyat İçin Lütfen Bize Ulaşın

Ödeme yapmadan rezervasyon yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurun
Diğer Turlar

Facebook
Facebook
Twitter
Instagram