fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

AZERBAYCAN; BAKÜ TURU, 3 GECE 4 GÜN, İST, VİZESİZ, UÇAKLA

0
599 €'dan başlayan
599 €'dan başlayan
TUR KODU: ADATRVZNE-AZ- İST-BKÜ-911
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

573

AZERBAYCAN

BAKÜ TURU

HAZAR DENİZİ’NİN İNCİSİ

 VİZESİZ

YENİ TC KİMLİK İLE SEYAHAT İMKÂNI

ANADOLUJET HAVAYOLLARI İLE 
  Anadolu Jet'i kimler kurdu?. “Uçmayan Kalmasın!” sloganıyla gayet… | by  AnadoluJet Ucuz Bilet | Medium
 
3 GECE 4 GÜN

BAKU – ESKİ ŞEHİR – KIZ KULESİ – ALEV KULELERİ
ÇAMUR VOLKANLARI – GOBUSTAN – ATEŞGAH

599 €’DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK CAZİP FİYATLAR!

 

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADATRVZNE-AZ- İST-BKÜ-911

TUR DETAYLARI

ALTERNATİF TUR TARİH ve FİYAT SEÇENEKLERİ ( TIKLAYIN)

 

 

 

HAREKET TARİHİ

İKİ KİŞİLİK ODA

KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK

ODA FARKI

0 – 2 YAŞ

ÇOCUK

 

21 Eylül 2023

599 USD

100 USD

150 USD

 

28 Eylül 2023

599 USD

100 USD

150 USD

 

5 Ekim 2023

599 USD

100 USD

150 USD

 

12 Ekim 2023

599 USD

100 USD

150 USD

 

19 Ekim 2023

599 USD

100 USD

150 USD

 

26 Ekim 2023

599 USD

100 USD

150 USD

 
             

 


 

UÇUŞ BİLGİLERİ ( TIKLAYIN)

GİDİŞ : Tarih: 21 Eylül 2023, Perşembe  
 
*İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Bakü, Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı
 
Uçuş No: TK 5570 (Anadolu Jet Hava Yolları)
Kalkış: Istanbul –  Saat: 11:00, Varış: Bakü – Tarih: 20 Nisan 2023 – Saat: 14:40
 
DÖNÜŞ: Tarih: 23 Nisan 2023 –

*Bakü, Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı /İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

 
Uçuş No: TK5571 (Anadolu Jet Hava Yolları)
Kalkış: Bakü –  Saat: 15:45, Varış: Istanbul – Tarih: 23 Nisan 2023 – Saat: 17:45

(USD) PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi 3 – 12 Yaş Çocuk 0 – 2 Yaş Çocuk  
21.09.2023 599 USD 699USD 150USD  
           

Bu fiyat sadece duyurulduğu an için geçerlidir.  Tur fiyatları kademeli olarak ayarlanmaktır. Güncel fiyat için, Adanus tur’a danışınız.

ADANUS TUR YURTİÇİ – YURT DIŞI PAKET TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ ( TIKLAYIN)

FİYATA DAHİL VE HARİÇ SERVİSLER

DAHİL SERVİSLER ( TIKLAYIN)

DAHİL OLMAYAN SERVİSLER ( TIKLAYIN)

Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

Covid-19 Sağlık Sigortası

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Ekstra turlar

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

ÖNEMLİ HUSUSLAR

TUR BROŞÜRÜ HAKKINDA NOTLAR (TIKLAYIN)

ÖNEMLİ NOTLAR…!

 Tur organizasyonumuz Adanus tur ve Travelzone (Acente) işbirliği ile gerçekleşmektedir.

Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 
  Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az
geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı ACENTE’nin yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 

 ACENTE, geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, ACENTE’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

 
 Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, ACENTE’nin yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 
 ACENTE; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 
 Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 
Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3 Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3 Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk
indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 
 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 
 Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir.
 
 Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACENTE sorumlu tutulamaz.
 
 Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 
 Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
 
 Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
 Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için TC vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır. Ayrıca yeni çipli TC kimliği ile giriş yapabilirsiniz. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 

SAĞLIK VE SALGINA KARŞI ÖNLEYİCİ TEDBİRLER (TIKLAYIN)

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

SALGIN

Tur kapsamında giriş yapılacak ilgili ülkelerin giriş koşulları salğın şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Güncel prosedür tur öncesi tarafınıza iletilecek olup, doğacak olası sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.

İlgili ülkelerin Covid-19 aşı ve pcr test gereksinimleri hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden seyahat edeceğiniz ülkeleri seçerek kontrol edebilirsiniz. Ülkeler, giriş koşullarını önceden haber vermeksizin değiştirebilmektedir.

Tura kayıt olmadan önce ve seyahatinizden hemen önce bu bilgileri kontrol etmeniz gerekmektedir. Tura katılabilmek için ilgili ülkelerin şartlarını kabul etmeniz gerekmekte olup acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 

https://www.iatatravelcentre.com/world.php

https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/seyahat-kisitlamalari/  

 

VİZE DURUMU ( TIKLAYIN)

Yeşil Pasaport Sahipleri İçin Vize Uygulaması Yoktur.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları yeni çipli kimlikle Azerbaycan’a vizesiz ve pasaportsuz, doğrudan seyahat edebilmektedir. Yeni çipli kimlik kartlarının seyahat belgesi olarak kullanılabilmesi için bebek ve çocuk yolcular dahil olmak üzere, kimlik üzerinde fotoğraf zorunluluğu bulunmaktadır. 

Yeni kimlik kartı ve pasaport haricinde ehliyet vb. Kartlar ayrıca yeni kimlik başvuru esnasında verilen geçici kimliklerle geçiş sağlanamamaktadır. Üçüncü ülkelerden Türkiye veya Azerbaycan’a gelişlerde pasaport kullanımı zorunludur. Türkiye dışında başka bir ülke (Örneğin komşu ülkelerden Gürcistan, İran ve Rusya) üzerinden Azerbaycan’a giriş yapacak Türkiye Vatandaşları sadece Pasaportla vizesiz giriş yapabilir. Yeni evli olup, soyadı değişim başvurusunda bulunan ve yeni kimliği henüz eline geçmemiş olanlar için geçiş gümrük memuru inisiyatifindedir. 7 yaşını doldurmamış olan çocuklar yurt dışı çıkış harcından muaftırlar.

AZERBAYCAN HAKKINDA ( TIKLAYIN)

Azerbaycan Cumhuriyeti’nin, Hazar Denizi’nin batı kıyısında yer alan başkent Bakü, Kafkaslar’ın en büyük şehri, en önemli kültür ve ticaret merkezi olma özelliğine sahiptir. Bakü’ye gideceğiniz zamanı iyi seçmelisiniz. Hava durumu en çok kontrol etmeniz gereken şeydir. Sert geçen kış ve sonbahar ikliminin ardından güzel zamanlara denk gelmelisiniz. Mayıs, Haziran ve Eylül, Ekim ayları en doğru zamandır.

Bakü hava durumu günlük kontrol edilmeli ve seçimlerinizin ne kadar doğru olduğunu gördüğünüz zaman anlamalısınız. Bakü oteller ve Bakü uçak bileti genellikle Bakü turu kapsamında size en uygun fiyat seçenekleri ile sunulacaktır. Ancak isterseniz turdan ayrı olarak fırsatları değerlendirebilirsiniz. Bakü turları kapsamında her şey sizin için düşünülmüştür. Eğlenmek, dinlenmek ve keyfini çıkaracağınız bir tur için seçimlerinizi hemen yapmalısınız.

Bakü gece hayatı da fazlasıyla hareketlidir. Eğlenmeyi seven bir milletin başkentindesiniz ve gece boyunca süren en güzel bar, disco ve kulüplerin eğlencelerine katılmanızı tavsiye ederiz.

Bakü’de ne yenir?
Azeri mutfağı aslında Türk mutfağına çok benzemektedir. Hamur işleri, dolma, kebap ve pilav çeşitleri meşhurdur. Kişniş ve Safran ise en çok kullanılan baharatlar arasındadır.

Bakü’den en alınır?
Bakü gezilip, görülecek güzel bir şehir ancak oldukça pahalı bir şehirdir. Bakü alışveriş için her ne kadar biraz pahalı olsa da mutlaka alacak bir şey bulabilirsiniz. Dünya genelinde merak edilen bir şehir olan Bakü’den alacağınız en güzel şey, hediyelik eşyalar olabilir. Çünkü kıyafet, elektronik ve diğer şeyler biraz pahalıdır.

Bakü gezilecek yerler
Kız Kulesi, Şirvanşahlar Sarayı, Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Azerbaycan Halı Müzesi, Bakü Modern Sanat Müzesi ve Bakü Körfezi görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir. Bunun dışında oldukça düzenli bir şehir olan Bakü’ye hayran kalacaksınız. 

AZERBAYCAN HARİTA (TIKLAYIN)

Azerbaycan'da şehirler haritası - OrangeSmile.com

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
TUR PROGRAMI

1.GÜN l İSTANBUL – BAKÜ

Siz değerli misafirlerimiz ile, Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali AnadoluJet Hava Yolları kontuarı önünde, saat 08:00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından AnadoluJet Hava Yolları TK 5570 sayılı tarifeli seferi ile saat 11:00’da Bakü’ye uçuş. Yerel saat ile 14:40’da varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Dönme Dolap, Venedik Parkı, Flame Towers, Türk Şehitliği, Bayrak Kale, Milli Meclis Meydanı ve Azerbaycan Şehitler Sokağı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama Bakü otelimizde.

2.GÜN l BAKÜ

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile, başlıyoruz. Ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra ödemeli olarak düzenleyeceği Abşeron Yarımadası Turu[Ataşgah ve Yanar Dağ] (50 USD)’na katılabilirler. Üç Mecusi Tapınağı’ndan biri olan ve ismi “ateş mabedi” anlamına gelen Ateşgah Mimari Kompleksi’ni ziyaret etmek için Abşeron Yarımadası’na hareket ediyoruz. “Sönmeyen Ateş” tabiriyle bilinen bu yapı, Zerdüşt inancına göre önemli Haç yerlerinden birisidir. Ardından ünlü seyyah Marco Polo’nun “Ateş Ülkesi” olarak adlandırdığı Yanar Dağ’ı gezeceğiz. 1950’li yıllarda tesadüfen keşfedilen, 65 hektarlık bir alanda yer altından çıkan doğalgazın etkisiyle yüzyıllardan beri sönmeden yanmaya devam eden bu Yanar Dağ sizleri her açıdan büyüleyecek. Turumuzun bitimiyle birlikte otele transfer oluyoruz. Konaklama Bakü otelimizde.

Abşeron Yarımadası turu: Kişibaşı 50 Euro

3.GÜN l BAKÜ

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Gobustan & Çamur Volkanları ve Haydar Aliyev Kültür Merkezi Turu (60 USD)’na katılabilir. Turumuzda ilk olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Bakü’nün yaklaşık 70 km. dışında bulunan ve Arkeolojik eserler bakımından en ünlü bölgesi olan Gobustan’a doğru yola çıkıyoruz. Eski Şirvan yolu üzerinde ve Hazar Denizi yakınlarında bulunan Gobustan aynı zamanda bir açık hava müzesi olarak adlandırılmaktadır. Gobustan oyma kayalıkları ve resimli taşları ile Ortaçağ dönemine ilişkin çok önemli izler taşımaktadır. Bir sonraki durağımız Çamur Volkanları Bölgesi. Bu bölge dünyada bulunan 700’den fazla Çamur Volkanları’nın yarısına sahip olmakla birlikte en büyük olanlarına sahip olmasıyla bilinmektedir. Ardından sizlerle birlikte canlı volkan hareketlerini gözlemliyoruz. Buradaki turumuzun ardından Haydar Aliyev Kültür Merkezi ziyareti için Bakü’ye doğru yola çıkıyoruz. Azerbaycan mitolojisinde Hazar Denizi’nin yükselişini yansıtan, ünlü mimar Zaha Hadid’in özel tasarımı olan bu bina yaklaşık 3,5 yılda inşa edildi. Azerbaycan’ın en önemli yapıtları arasında gösterilen bu bina, futuristik ve modern mimarisi ile Azeri toplumunun geleceğe yönelik yaklaşımlarının da bir sembolü olarak kabul ediliyor. Merkez içerisinde sergilerin yanı sıra Arkeolojik bulgular, Etnografya bölümü ve Haydar Aliyev’e ilişkin kişisel eşyalar yer almaktadır. Turumuzun ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama Bakü otelimizde.

Gobustan & Çamur Volkanları ve Haydar Aliyev Kültür Merkezi Turu. Kişibaşı 60 USD

4. GÜN I BAKÜ – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Bakü Havalimanı’na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından AnadoluJet Hava Yolları’nın TK 5571 sayılı tarifeli seferi ile saat 15:45’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17:45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

EKSTRA TURLAR (TIKLAYIN)

EKSTRA TURLAR

Abşeron Yarımadası turu: Kişibaşı 50 Euro

Gobustan & Haydar Aliyev Müzesi turu: Kişibaşı 60 Euro