fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

AZERBAYCAN; BAKÜ TURU, 3 GECE 4 GÜN, İST, VİZESİZ, UÇAKLA

0
599 €'dan başlayan
599 €'dan başlayan
TUR KODU: ADABİN-AZ- İST-BKÜ-411
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

342

AZERBAYCAN

KAFKASYA KARTALI

BAKÜ TURU

HAZAR DENİZİ’NİN İNCİSİ

 VİZESİZ

YENİ TC KİMLİK İLE SEYAHAT İMKÂNI

TÜRK HAVAYOLLARI İLE      
 
3 GECE 4 GÜN

BAKU – ESKİ ŞEHİR – KIZ KULESİ – ALEV KULELERİ
ÇAMUR VOLKANLARI – GOBUSTAN – ATEŞGAH

599 €’DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK CAZİP FİYATLAR!

 

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADABİN-AZ- İST-BKÜ-411

TUR DETAYLARI

ALTERNATİF TUR TARİH ve FİYAT SEÇENEKLERİ ( TIKLAYIN)

Tarih Otel 2/3Kişilik Odada Kişibaşı Tek Kişilik Oda

02,00 – 11,99 Yaş

1 Çocuk

00,00 – 1,99 Yaş 1 Çocuk     
20 Nisan 2023 | 23 Nisan 2023 4* Grand Midway Hotel vb. 599 749 599 150€    
20 Nisan 2023 | 23 Nisan 2023 5* Theatrum Hotel vb. 699 909 699 150€    
18 Mayıs 2023 | 21 Mayıs 2023 4* Grand Midway Hotel vb. 599 749 599 150€    
18 Mayıs 2023 | 21 Mayıs 2023 5* Theatrum Hotel vb. 699 909 699 150€    
29 Haziran 2023 | 02 Temmuz 2023 4* Grand Midway Hotel vb. 599 749 599 150€    
29 Haziran 2023 | 02 Temmuz 2023 5* Theatrum Hotel vb. 699 909 699 150€    

UÇUŞ BİLGİLERİ ( TIKLAYIN)

GİDİŞ : Tarih: 20 Nisan 2023 
 
İstanbul Yeni HavalimanıBakü, Haydar Aliyev Uluslararası Havaalanı‘na varış.
 
Uçuş No: TK 332 (Türk Havayolları) – Kalkış: Istanbul –  Saat: 07:15 – Varış: Bakü – Tarih: 20 Nisan 2023 – Saat: 10:55
 
DÖNÜŞ: Tarih: 23 Nisan 2023 –

*Haydar Aliyev Uluslararası Havaalanı / İstanbul Yeni Havalimanı

 
Uçuş No: TK335 (Türk Havayolları) – Kalkış: Bakü –  Saat: 21:45 – Varış: Istanbul – Tarih: 23 Nisan 2023 – Saat: 23:55

(€) PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

Oteller 2/3 Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda  0-2 Yaş çocuk 2- 11,99 yaş çocuk
4* Grand Midway Hotel vb. 599€ 649€ 150 € 449 €
5* Theatrum Hotel vb. 699 € 809 € 150 € 549 €

Bu fiyat sadece duyurulduğu an için geçerlidir.  Tur fiyatları kademeli olarak ayarlanmaktır. Güncel fiyat için, Adanus tur’a danışınız.

ADANUS TUR YURTİÇİ – YURT DIŞI PAKET TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ ( TIKLAYIN)

FİYATA DAHİL VE HARİÇ SERVİSLER

DAHİL SERVİSLER ( TIKLAYIN)

DAHİL OLMAYAN SERVİSLER ( TIKLAYIN)

*Yurt dışı çıkış harcı bedeli (150 ₺)
*Kişisel harcamalar
*Ekstra turlar
*Seyahat Koruma Paketi 
*Rehber tarafından organize edilen ekstra ödemeli turlar
*Seyahat Koruma Paketi 

ÖNEMLİ HUSUSLAR

TUR BROŞÜRÜ HAKKINDA NOTLAR (TIKLAYIN)

ÖNEMLİ NOTLAR…!

 Tur organizasyonumuz Adanus tur ve ACENTA işbirliği ile gerçekleşmektedir.

Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 
  Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az
geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı ACENTE’nin yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 

 ACENTE, geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, ACENTE’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

 
 Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, ACENTE’nin yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 
 ACENTE; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 
 Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 
Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3 Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3 Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk
indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 
 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 
 Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir.
 
 Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACENTE sorumlu tutulamaz.
 
 Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 
 Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
 
 Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
 Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için TC vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır. Ayrıca yeni çipli TC kimliği ile giriş yapabilirsiniz. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 

SAĞLIK VE SALGINA KARŞI ÖNLEYİCİ TEDBİRLER ( TIKLAYIN)

VİZE DURUMU ( TIKLAYIN)

AZERBAYCAN HAKKINDA ( TIKLAYIN)

Azerbaycan Cumhuriyeti’nin, Hazar Denizi’nin batı kıyısında yer alan başkent Bakü, Kafkaslar’ın en büyük şehri, en önemli kültür ve ticaret merkezi olma özelliğine sahiptir. Bakü’ye gideceğiniz zamanı iyi seçmelisiniz. Hava durumu en çok kontrol etmeniz gereken şeydir. Sert geçen kış ve sonbahar ikliminin ardından güzel zamanlara denk gelmelisiniz. Mayıs, Haziran ve Eylül, Ekim ayları en doğru zamandır.

Bakü hava durumu günlük kontrol edilmeli ve seçimlerinizin ne kadar doğru olduğunu gördüğünüz zaman anlamalısınız. Bakü oteller ve Bakü uçak bileti genellikle Bakü turu kapsamında size en uygun fiyat seçenekleri ile sunulacaktır. Ancak isterseniz turdan ayrı olarak fırsatları değerlendirebilirsiniz. Bakü turları kapsamında her şey sizin için düşünülmüştür. Eğlenmek, dinlenmek ve keyfini çıkaracağınız bir tur için seçimlerinizi hemen yapmalısınız.

Bakü gece hayatı da fazlasıyla hareketlidir. Eğlenmeyi seven bir milletin başkentindesiniz ve gece boyunca süren en güzel bar, disco ve kulüplerin eğlencelerine katılmanızı tavsiye ederiz.

Bakü’de ne yenir?
Azeri mutfağı aslında Türk mutfağına çok benzemektedir. Hamur işleri, dolma, kebap ve pilav çeşitleri meşhurdur. Kişniş ve Safran ise en çok kullanılan baharatlar arasındadır.

Bakü’den en alınır?
Bakü gezilip, görülecek güzel bir şehir ancak oldukça pahalı bir şehirdir. Bakü alışveriş için her ne kadar biraz pahalı olsa da mutlaka alacak bir şey bulabilirsiniz. Dünya genelinde merak edilen bir şehir olan Bakü’den alacağınız en güzel şey, hediyelik eşyalar olabilir. Çünkü kıyafet, elektronik ve diğer şeyler biraz pahalıdır.

Bakü gezilecek yerler
Kız Kulesi, Şirvanşahlar Sarayı, Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Azerbaycan Halı Müzesi, Bakü Modern Sanat Müzesi ve Bakü Körfezi görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir. Bunun dışında oldukça düzenli bir şehir olan Bakü’ye hayran kalacaksınız. 

AZERBAYCAN HARİTA (TIKLAYIN)

Azerbaycan'da şehirler haritası - OrangeSmile.com

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
TUR PROGRAMI

1. GÜN l İSTANBUL – BAKÜ  (20 Nisan 2023, Perşembe)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 04:00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, saat 07:15’te THY’nin  TK 332 sefer sayılı uçağıyla Bakü’ye hareket. Yerel saat ile 10:55’te Bakü’ye varış. Varışımız sonrası havalimanından ayrılıyor ve Bakü şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuza 2000 Yılında UNESCO Dünya Miras Listesine dahil edilmiş İçeri Şeher (Eski Şehir) ile başlıyoruz. Eski Şehire ulaşmamızın ardından ilk ziyaret noktamız 15. Yüzyılda İbrahim Halilullah tarafından inşa edilmiş Şirvan Şah Sarayı. Ardından 2500 yıllık geçmişe sahip olan Kız Kalesi, Cuma Camii başlıca göreceğimiz eserler arasındadır. Ardından şehir turumuzu Buhara ve Multani Kervansaraylarını görerek tamamlıyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer.

 2.GÜN l BAKÜ (21 Nisan 2023, Cuma)

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Abşeron Yarımadası turuna katılabilirler.  Abşeron Yarımadası’nda gezeceğimiz başlıca yerler arasında Dünyadaki Üç Mecusi (Zerdüşt) Tapınağından biri olan Ateşgah Mimari Kompleksini göreceğiz. Oldukça ilgi çekici olan ve içindeki ateşi yüzyıllardır sönmeyen bu yapı, Mecusi inancına göre belli başlı Hac yerlerinden birisidir. Ateşgah ziyaretimizin ardından ünlü seyyah Marco Polo’nun ‘’Ateş Ülkesi’’ adını yakıştırdığı yanardağı ziyaret edeceğiz. Yanardağ toplamda 65 hektarlık bir alanda var olan ve yer altından çıkan doğalgazın etkisiyle yüzyıllardan beri yanmaya devam etmektedir. Turumuzu tamamladıktan sonra serbest olarak alacağımız öğle yemeğinin ardından otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.

Abşeron Yarımadası turu: Kişibaşı 50 Euro

 3.GÜN l BAKÜ  (22 Nisan 2023, Cumartesi)

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Gobustan & Haydar Aliyev Müzesi turumuza katılabilirler. Bakü’nün 70 km. güneyinde yer alan, Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Gobustan’a doğru yola çıkıyoruz. Hazar Denizi’nin yakınlarında, eski Şirvan yolu üzerinde bulunan Gobustan; açık hava müzesi olarak da adlandırılmaktadır. Burası, tüm dünyada oyma kayalıkları ve resimli taşları ile tarih öncesi Ortaçağ dönemindeki toplum yaşantısı, avcılık, hayvanlar ve bitki örtüsü hakkında önemli bilgiler vermektedir ardından Haydar Aliyev müzesi turumuzu gerçekleştiriyoruz Turumuz sonrasında otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.

Gobustan&Haydar Aliyev Müzesi turu: Kişibaşı 70 Euro

 4.GÜN l BAKÜ – İSTANBUL (23 Temmuz 2023, Pazar)

Sabah erken odaların boşaltılması ardından özel aracımızla şehir merkezine transfer. Rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman ve ardından havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK335 sefer sayılı uçağı ile saat 21:45’te İstanbul’a hareket. İstanbul Havalimanı’na saat 23:55’te varış ve turumuzun sonu.

EKSTRA TURLAR (TIKLAYIN)

EKSTRA TURLAR

Abşeron Yarımadası turu: Kişibaşı 50 Euro

Gobustan & Haydar Aliyev Müzesi turu: Kişibaşı 70 Euro