fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

BALKANLARDA 5 ULKE TURU, 8 GÜN –7 GECE KONAKLAMA, THY ILE, (SKP BEG) UÇAKLA

0
399 €'dan başlayan
399 €'dan başlayan
TUR KODU: ADAKAP-BAL-008
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

287

BALKANLARDA 5 ULKE TURU

8 GÜN –7 GECE KONAKLAMA

THY ILE  (SKP BEG)

Tur detaylarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503  info@adanustour.com

TUR KODU: ADAKAP-BAL-008

TUR PROGRAMI

BALKANLARDA 5 ÜLKE TURU

1.GÜN Ι İSTANBUL -ÜSKÜP (Pazar, 15 Ağustos)

Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Adanustur kontuarında saat 05:35’de buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1003 tarifeli seferi ile saat 07:35’de Üsküp’e hareket.Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından saat 08:05’de Üsküp’e varış. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte panaromik Belgrad turumuza başlıyoruz. Ardından Üsküp panoramik şehir turuyla gezimize devam ediyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Saat Kulesi,Türk Çarşısı,İsa Bey Camii,Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı,Sulu Han, Davut Paşa Hamamı,Taş Köprü bulunmaktadır.Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz.Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı,Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz .Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Sulu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın 2. yarısında inşa edilmiş Kurşunlu Han ve Kapan Hanı’nı gördükten sonra Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii‘ni görüyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi,ustrumca yer fıstığı,çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından alternatif olarak düzenlenecek Matka Kanyonu turuna katılabilirler. Bu turumuzda doğa manzarası eşliğinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Ardından Üsküp’teki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Matka Kanyonu turu(Kişi başı): 20€

 

2.GÜN Ι ÜSKÜP – KALKANDELEN – GOSTİVAR – OHRİD (Pazartesi, 16 Ağustos)

Otelimizden alacağımız sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Kalkandelen’e hareket.Kalkandelen, Makedonya’nın kuzeybatısında, Polog Bölgesi sınırları içinde yer alır. Şar Dağı eteklerine kurulu ve Pena Nehri kenarındadır. Başkent Üsküp ve Manastır’dan sonra ülkenin üçüncü büyük şehridir.14.yüzyılda Kalkandelen, bölgedeki birçok şehir gibi, Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılmıştır.Türk egemenliğiyle beraber şehirde birçok açıdan değişiklikler, yenilikler görülmüştür. Ticaret açısından gelişmeye başlayan şehirde yeni binalar, hamam gibi yapılar kurulmuştur. Bu dönem ayrıca, Kalkandelen’deki Müslüman nüfusun da artıp baskın nüfus hâline gelmesini sağlamıştır. Söz konusu durumla bağlantılı olarak şehirde birçok cami, mescit, dinî yapı kurulmuştur. Bunlar içinde 1438 yılında yapılan Alaca Cami birçok yönüyle önemlidir.Osmanlı İmparatorluğu döneminde Kalkandelen, önemli bir ticaret merkezi olduğu gibi, tarım, zanaat açısından da ön plana çıkmıştır.Bunların yanında şehir, askerî üs özelliği de taşımıştır.1991 yılında Makedonya’nın Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti’nden bağımsızlığını ilan etmesiyle Kalkandelen, bağımsız Makedonya Cumhuriyeti içinde bugününe gelmiştir. Pena Nehri’nin süslediği Kalkandelen ve çevresinde görülecek yerlerin arasında eski kale olan, Leşok Manatırı, tarihi taş köprü,1400’lü yıllarda yapılman, Renkli süslemeleriyle özgün bir mimari eser olan Alaca Camii, Pena nehri kıyısındaki sanat galerisi olarak hizmet veren eski Türk Hamamı, Bir zamanlar otel ve müze olarak hizmet veren Harabati Baba Tekkesi bulunmaktadır.Ardından Gostivar’la gezimize devam ediyoruz.Turun bitiminde Ohrid’e varış. Ardından panoramik olarak Struga gezimize başlıyoruz.Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme.Geceleme Ohrid otelimizde.

3.GÜN Ι OHRID (Salı, 17 Ağustos)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan St.Naum-Resne-Manastır Turu na katılabilirler.Bu turumuzda Makedonya’nın en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz.Ardından Resne’ye gidiyoruz.Burada İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.Turumuzun ardından Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi’ni görüyoruz.Turumuzun ardından Ohrid’deki otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz alternatif olarak yemekli müzikli Makedon Gecesi turuna katılabilirler. Yerel müzikler eşliğinde, Balkan mutfağının tadına bakıp, unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

St. Naum-Resne-Manastır Turu (öğle yemekli): 60 € Kişi Başı
Mekodon Gecesi Turu : 30 € Kişi Başı

 

4.GÜN Ι OHRİD- ISKODRA – PODGORICA (Çarşamba, 18 Ağustos)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Iskodra üzerinden Podgorica’ya gidiyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Iskodra’yı göreceğiz ve ardından Podgorica’ya varışta panoromik şehir turumuzu yapıyoruz.Gezimizin sonrasında Podgorica’daki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5.GÜN Ι PODGORICA- BUDVA- KOTOR-MOSTAR-SARAYBOSNA (Perşembe, 19 Ağustos)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Saraybosna’ya hareket.İlk durağımız Budva. Burada Stari Grad (Eski Şehir-Kale) şirin beldeyi yakından tanıyacaksınız Ardından önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’u göreceğiz.Kotor turumuzun ardından Mostar’a hareket.Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1556 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii’ni görüyoruz.Ardından Saraybosna’ya hareket. Saraybosna’ya varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Osmanlı sebilinden su içiyoruz. Sonrasında otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak yemekli müzikli Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler. Geceleme ve aksam yemegi saraybosna otelimizde.

Boşnak Gecesi Turu : 40 € Kişi Başı

 

6.GÜN Ι SARAYBOSNA-BELGRAD (Cuma, 20 Ağustos)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından özel otobüsümüz ile Belgrad’a hareket.Belgrad’a varışta panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Belgrad otelimize transfer.Geceleme otelimizde

7.GÜN Ι BELGRAD (Cumartesi, 21 Ağustos)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardındanserbest zaman.Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Novi Sad ve Petrovaradin Kalesi Turu’na katılabilirler. Bu turumuzda Voyvoda Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a hareket ediyoruz.Petrovaradin Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Daha sonra Novi Sad’ın merkezine hareket edeceğiz. Şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı,Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali,Ortodoks Aya Yorgi Katedrali,Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Belgrad otelimize transfer.Geceleme otelimizde

Novi Sad ve Petrovaradin Kalesi Turu (öğle yemekli): 65 €

 

8.GÜN Ι BELGRAD – İSTANBUL (Pazar, 22 Ağustos)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması vehavalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1082 tarifeli seferi ile saat 09:10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 12:00’da varış. Adanustur hizmetlerinin sonu.

TUR DETAYLARI
 
 Gidiş  Dönüş  Gece  –  Gün  Kontenjan  Vize Durumu
15.08.2021 22.08.2021  8 Gün – 7 Gece  Müsait Sorunuz
BU TUR İÇİN DİĞER TARİH SEÇENEKLERİ
PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ
 
İki Kişilik Oda Kişi Başı 3.Kişi/İlave Yatak Tek Kişilik Odada Konaklama 0-2 Yaş Çocuk 3-12 Yaş Çocuk
399 € 399 € 579 € 150 € 399 €

 

TURA KAYIT ESNASINDA 3 EKSTRA TUR %20 İNDİRİMLİ PROGRAMDA Kİ 3 TURU ALMAK İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZ TURA KAYIT ESNASINDA 3 TURU %20 İNDİRİMLİ ALABİLİRLER.145 € YERİNE 115 €.

1. St. Naum-Resne-Manastır Turu (öğle yemekli): 60 € Kişi Başı
2. Novi Sad ve Petrovaradin Kalesi Turu (öğle yemekli): 65 € Kişi Başı
3. Matka Kanyonu Turu: 20 € Kişi Başı

İNDIRIM FIRSATLARINI KACIRMAYIN !
2. turunu alana + % 5 indirim , 3. Turunu alana + % 10 indirim
(2021 yılı içerisinde 2. ve 3. Turu alan misafirlerimize sadece paket tur fiyatı üzerinden + indirim sağlar)
Arkadaşını getirene + % 5 indirim.
(2021 yılı içerisinde arkadaşını getirerek aynı tura kayıt yaptıran misafirlere aynı yıl içerisinde katılacakları 2. Turda sadece paket tur fiyatı üzerinden+ %5 indirim sağlar) ***indirimler alan vergisi hariç fiyattan hesaplanır.***

DAHİL & HARİÇ HİZMETLER

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

-TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE İSTANBUL–BELGRAD / ÜSKÜP-İSTANBUL UÇAK BİLETİ,
-4* OTELLERDE 7 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA
-HAVALİMANI VERGİLERİ (150 €)
-ZORUNLU SİGORTA (15€)(İPTAL VE DEĞİŞİKLİKTE,
-İPTAL İADESİ YOKTUR.)
-ALAN / OTEL / ALAN TRANSFERLERİ,
-OTELLERDE ALINACAK SABAH KAHVALTILARI
-PANOROMİK ŞEHİR TURLARI
-TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

-YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (SADECE BANKAYA YA DA HAVALİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR) ( 50 TL )
-30.000 € TEMİNATLI SAĞLIK SAĞLIK SİGORTASI (15 €) (İSTEĞE BAĞLI)
-PROGRAMDA BELİRTİLEN ALTERNATİF TURLAR (İSTEĞE BAĞLI)
-KİŞİSEL HARCAMALAR
-MUZE VE OREN YERLERI GIRISLERI (İSTEĞE BAĞLI)
-ERIS GARANTISI (ERKEN REZERVASYON IPTAL SIGORTASI)(30 €) (İSTEĞE BAĞLI)(ADANUS TUR GUVENCESİ ALTINDA TUR HAREKETİNE 15 GÜN KALAYA KADAR KOŞULSUZ ŞARTSIZ TURU İPTAL ETME İMKANI SUNAR. VIZE UCRETI ZORUNLU SAĞLIK SİGORTASI VE ERİS ÜCRETİ İADE EDİLMEZ)
-İÇ HAT BAĞLANTI ANKARA VE İZMİR 100 € / DİĞER ŞEHİRLER 100€ / KIBRIS 100 € KİŞİBAŞI DIR (İSTEĞE BAĞLI)