Antalya Çıkışlı ESKİŞEHİR & BURSA TURU

1430_b
Özel Tur 1 Gece yolculuğu 2 Gün 1 Gece Konaklama
Bursa, Türkiye İç Anadolu Bölgesi, Marmara Bölgesi

Antalya Çıkışlı ESKİŞEHİR & BURSA TURU

ESKİŞEHİR- BALMUMU HEYKELLER MÜZESİ – ODUNPAZARI EVLERİ – PORSUK ÇAYI- BURSA – TOPHANE -ULUCAMİ- KOZAHAN- CUMALIKIZIK- ANTALYA

1 gece yolculuk 2 gün 1 gece konaklama

Tur Tarihi

16 Ağustos Cuma Gidiş, 18 Ağustos Pazar Dönüş

Kişi başı tur ücreti; 450  ₺ 

Tek başına oda konaklaması 675 ₺ 

 

TUR PROGRAMI

1.Gün:
ANTALYA’dan HAREKET
Belirlediğimiz saatlerde toplanma noktalarından sizleri alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Değerli misafirlerimiz, Adanus Tur otobüs içi ikramları eşliğinde,  Antalya‘dan  Burdur– Afyon– Kütahya  yol güzergâhından Eskişehir’e hareket ediyoruz.
Katedilen yol mesafesi;  450 km
Rota; Antalya- Burdur (130 km), Burdur- Kütahya ( 252 km), Kütahya- Eskişehir( 75 km)
2 Gün: 
İlk durağımız , Eskişehir’i kuş bakışı seyredebileceğimiz, güzel fotoğraflar çekebileceğimiz Şelale Park’a gidiyoruz.  Ardından ayrılıp Eskişehir’e gezimize başlıyoruz.  19 yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odunpazarı’na ulaşıyor, ilk yerleşim yerini oluşturan Osmanlı Dönemi’ nden kalma tarihi evlerin bulunduğu meşhur Odunpazarı`nı gezmeye başlıyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminin içerisinde hissedeceğiz.  Hayranlıkla gezeceğiniz Yılmaz BÜYÜKERŞEN imzalı Balmumu Heykel Müzesini zamanda yolculuk yaparcasına keyifle geziyoruz.
Türkiye siyasetine ve sanat camiasında iz bırakmış birçok ünlünün heykellerinden oluşan ve güzel bir koreografi ile sizlere sunulan müze gezimizin ardından, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gezimize başlıyoruz; Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesidir.
Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Üniversitesi ve Cam Dostları Grubunun işbirliği ile kurulmuştur, Müzede 42 cam sanatçısının eserleri sergilenmektedir, birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğrafladıktan sonra Atlıhan’da (Geleneksel El Sanatları Çarşısı) Lületaşı yapım ve satım atölyelerini görüyor ve Lüle Taşı eserlerinden satın alma imkânı buluyoruz, burada serbest zamanımızı değerlendiriyoruz.
Dünya’da tek olan Lületaşı Müzesini ve Kurşunlu Külliyesi’ni (Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan) gezisi sonrası, Tülomsaş Fabrikasını bahçesinde sergilenen bej renkli olan Devrim arabasını ziyaret ediyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz ve Porsuk Çayı (Adalar, Çarşı) etrafında serbest zaman veriyoruz.
Porsuk çayında dileyen misafirler tekne turuna ya da Gondol turuna çıkabilir (Ekstra). Bir sonraki hedefimiz, Bursa yol güzergahında, Sazova Bilim Parkı olacak. Burada Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Nuh`un Gemisi  geziyoruz. ( EKSTRA ödemeli)
 
Bursa’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz ve konaklama yapacağımız 4* Otel’e varış ve odalarımıza yerleşmemizin ardından otelimizde akşam yemeğimizi alıyoruz.
Sabah Kahvaltısı; Yol güzergahında alınacak olup, Adanus Tur paketine dahil değildir. ( Ekstra)
Öğle yemeği (Eskişehir ); Rehber tavsiyesi; Meşhur Çibörek veya Balaban Köfte (Ekstra). Serbest. (Ekstra)
Akşam yemeği (Bursa): Konaklama otelinde, Adanus Tur Paketine dahildir.
Konaklama 4* ( Bursa)
Rota: Eskişehir Şehir merkezi ( 20 km), Eskişehir- Bursa ( 150 km)
Kat edilen Mesafe; 170 km
3 Gün:
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Bursaşehir merkezine hareket ediyoruz. İlk olarak Hacıvat ve Karagöz’ünde çalıştığı Ulu Camii’ye gidiyoruz. Ulu Camii gezimizin ardından Koza Handaserbest zaman veriyoruz. Eskiden ipekböceği kozalarının satışının yapıldığı Koza Han‘da yöresel ürünler (dokuma – ipek ve havlu) bulabilirsiniz. Tophane’ye gidiyoruz. Bursa’yı tepeden gören Tophane’de Tarihi Saat Kulesi, Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi Türbelerini, Saray ve Kale Kalıntılarını gördükten,  Ekstra öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Cumalıkızık‘a hareket. Uludağ’ın eteklerinde, 700 yıl önce kurulmuş bir Osmanlı dönemi vakıf köyü olan Cumalıkızık Köyü‘nde  turumuza başlıyoruz. Osmanlı kır mimarisinin örneklerini Türkiye‘de en iyi yaşatan köyde çeşme, ahşap bezemeli camii, kubbeli bir hamam göreceksiniz. Serbest zaman.
Tarihi köyü gezdikten sonra, Antalya‘ya hareket ediyoruz.
Antalya’ya varış ve turumuzun sonu. Bir başka Adanus tur etkinliğinde görüşmek dileğiyle, Hoşçakalın.  Teşekkür ederiz.
Detaylı bilgi için; 0533 391 2360
Sabah Kahvaltısı: Otelde olup, Adanus Paket ücretine dahildir.
Öğle yemeği: Rehber tavsiyesi; İskender Kebap, Salata, Kemal
paşa tatlısı, Ayran (Ekstra)
Akşam yemeği: Yoldaki dinlenme tesislerinde alınacaktır
( Ekstra).  Serbest
Rota: Bursa Şehir merkezi ( 30 km), Eskişehir – Afyon ( 135 km),
Afyon- Antalya ( 288 km)
Kat edilen Mesafe; 453 km
Total katedilen mesafe: 1200 km
Kişi başı tur ücreti; 450  ₺ 
Tek başına oda konaklaması 675 ₺ 
Çocuk Ücreti (6-12 yaş):  350 ₺ 
Çocuk Ücreti (0-5 yaş) : İki büyük yanında 1 çocuk Ücretsiz
( Koltuk alınması durumunda 300 ₺)
FİYATA DAHİL OLANLAR
* Ulaşım Aracı
*Otel (1 gece konaklama)-( YP.)
*Rehberlik hizmetleri
*Otübüs İçi ikram (kek – su – meşrubat)
*Otopark
*Seyahat sigortası
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR 
*1. gün sabah kahvaltısı
* Dönüşte yol üstü Akşam yemeği
*Tüm öğle yemekleri
*Müze ve ören yerlerine giriş
*Özel harcamalar
* Adanus otobüs ikramları hariç, içecekler.
Otobüs Biniş Noktası ve Saati
Antalya 5M Migros Önü üst geçit (Konyaaltı Bölgesi için )
Antalya LAURA AVM Otopark Önü (Lara Bölgesi için)

 

Önemli Bilgiler

Katılım Koşulları

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
*Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
*0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır.

*Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı tarihinde geçerlidir.
Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir

İptal İade Şartları

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar Adanus Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Adanus Tur misafirlerine sadece bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

Diğer Tur Bilgileri

*Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dahil değildir. Tur programında ziyaret edilecegi vaad edilen müze ve ören yerleri hariç, tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil değildir. Müze Kart isteğe bağlı olarak müze veya ören yerlerinden tur öncesi tedarik edilmelidir. .

*Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

*Mola Yerleri: Tur güzergahı yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.

*Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

*Turlarımız bölge yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir. Bunun yanı sıra tur programlarında gün sıralamalarında belirtilen gezi programlarında gün değişimi yaşanabilmektedir.

*Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

*Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

*Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Adanus Tur kesinlikle sorumlu değildir.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.

*Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz Adanus Tur temsilcisi veya Tur rehberi tarafından bilgilendirilir.

Notlar

*Turlarda yoğunluk nedeniyle, uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir.

*Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir.

*Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre farklı nitelikteki araç tipleri tayin edilir.

*Otobüsler 29-46 kişi sayılarında kullanılır.

*Mercedes Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

*Neoplan City liner/Tour liner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

*Mitsubishi Safir 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

*Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.

*Isuzu Turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

*Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

*Vw Volt 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

*Vw Volt El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

*Mercedes Sprinter 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

*Mercedes Sprinter El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Turla ilgili Öneriler

Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Turumuzda tekne turları ve yüzme molaları olacağı için, tüm gerekli deniz eşyalarınızı (mayo, havlu, güneş kremi, deniz çantası, deniz gözlüğü, palet vb.) yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

Sosyal Medyada Paylaş
error0
Sosyal Medyada Paylaş
error0
 Telefon: +90 533 653 3503
Toplam: 450,00₺ Fiyat 450,00₺ /kişi

(Lütfen Kişi sayısı seçmeden önce tarih ve saati seçin)

Out of stock

× 450,00₺ = 450,00₺

Exceed the maximum number of people for this tour. The number of seats available is 10

veya

Ödeme yapmadan rezervasyon yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurun
Facebook
Facebook
Twitter
Instagram