fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

CELESTYAL OLYMPİA İLE YUNAN ADALARI & ATİNA İCONİC GEMİ TURLARI, KUŞ, 3 GECE 4 GÜN

0
299 €'DAN BAŞLAYAN
299 €'DAN BAŞLAYAN
TUR KODU: ADAKAR – AV-YUN- KUŞ-1102
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

147

KUŞADASI, PATMOS, GİRİT(HERAKLİON), SANTORİNİ, ATİNA (LAVRİON), MİKONOS, KUŞADASI

 

KUŞADASI LİMAN HAREKETLİ

MİKONOS TRANSFER DAHİL !

EĞLENCE ve GÖSTERİ PROGRAMLARI – ANİMASYON DAHİL ! 

LİMAN VERGİLERİ/ ÜCRETLERİ, GEMİ HİZMET BEDELLERİ DAHİL !

75 € KARA TURU İNDİRİMİ DAHİL ! 

SİGORTA DAHİL !

4 GÜN 3 GECE GEMİ KONAKLAMA DAHİL ! 

Süre                : 3 Gece – 4 Gün
 Kalkış Limanı : Kuşadası
 
Gemi Şirketi    : Celestyal Cruises
 
Gemi Adı          : Celestyal Olimpia
Tur Tarihleri   : Nisan 01, 08,15, 22, 29 / Mayıs 06, 13, 20, 27/ Haziran 03, 10, 17, 24/ Temmuz 01,08,15, 22, 29 / Ağustos 05, 12, 19, 26/ Eylül 02, 09, 16, 23, 30 / Ekim 07, 14, 21, 28 
 
22 Nisan Şeker Bayramı (21 Nisan, Cuma – 23 Nisan, Pazar)
24 Haziran Kurban Bayramı (29 Haziran, Perşembe – 2 Temmuz, Pazar)

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADAKAR – AV-YUN- KUŞ-1102

*Kuşadası Gemi Biniş Saati: 17:00 – 19:0013:00
 

TUR DETAY PROGRAM ( TIKLAYIN)

1. Gün: Kuşadası

Yaz keyfini en iyi yaşayabileceğiniz yerler arasında bulunan Kuşadası, özellikle yaz sezonu boyunca pek turun adresi olmaktadır. Kuşadası gezilecek yerler listenizi hemen yapın ve özellikle tatmanız gereken lezzetleri de hemen not alın. 

1. Gün: Patmos

Patmos Hıristiyanlık dünyasının kutsal merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Pek çok insan İncil’in yazarı St John’un ‘Vahiy’ kitabını, çakıllı plajlar ve berrak körfezlerle çevrili bu güzel adanın dağ yamacındaki bir mağarada yazdığına inanıyor. St. Anne Şapeli’nin arkasında bulunan Apokalipsis Mağarası’ndaki üç katlı çatlak; Ortodoks inanışına göre Tanrı’nın St. John’a vahiy ettiği yer olarak biliniyor. St. John Manastırı 1808 yılında kurulmuş; ahşap oymalı ikonlar ve fresklerle süslü. Adada yerleşim bu manastırı çevreleyecek şekilde gerçekleşmiş. Sanattan ilham alan tasarım kafeleri ve mağazalarıyla dolu küçük, şık bir liman kenti burası. Eski şehir merkezinde turkuaz ve beyaz renklerin hakim olduğu kübik formdaki Kiklad mimarisinin izlerini sürmek mümkün.

2. Gün: Girit (Heraklion)

Yunanistan’ın en büyük, Akdeniz’in beşinci büyük adası Girit. 35 milyon zeytin ağacıyla Yunanistan’ın zeytin tüketiminin yüzde 60’ını karşılıyor. Kişi başı yıllık 25 litre zeytinyağı tüketimi ile dünya birincisi. Osmanlılar’ın en son fethettikleri yer olan bu ada o dönemden önemli izler taşımakta. Ada tarihiyle daha da geriye, Minos Medeniyeti’ne kadar uzanan eski bir Venedik liman kenti. Bir zamanlar Avrupa’nın en eski medeniyeti Theseus ve Minotaur efsanesinin geçtiği Knossos Sarayı da gezilip görülecek yerlerden.

2. Gün: Santorini

Santorini, ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Şeker taneleri gibi serpilmiş, mavi ve beyaz renkte kireç badanalı evleriyle eşsiz bir manzara sunuyor. Ada Fira ve Oia olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Volkanik uçurumları, dar sokakları ile Fira’yı; mavi kubbeli kilisenin iz bırakan mükemmel görüntüsü için güzel Oia’yı keşfedin. Ne yapın edin, uçurumun zirvesine çıkmayı göze alın; nefes kesen manzarayı izlemenin tadına varın. Yeryüzünde güneşin en etkileyici battığı yerlerin başında gelen volkanik adada, bu eşsiz seremoniyi kaçırmayın.

3. Gün: Atina (Lavrion)

Yunanistan’ın başkenti, sizi Akropolis tepesinden panoramik bir manzarayla karşılıyor. Demokrasi ve felsefenin doğduğu sokaklarda yürüyebilir, antik eserler, dünya standartlarındaki müzeler, şık kafeler, büyüleyici tavernalar ve tasarım mağazalarla dolu şehir merkezini keşfedebilirsiniz. Eğer Yunan mitolojisine hayransanız bu gezide zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Atina’da MÖ 5. Yüzyıl’dan kalma tapınakların bulunduğu Akropolis şehre hakim konumu ile sizleri büyüleyecek. Athena, Nike, Parthenon, Erekhtheion tapınakları ile gizemli geçmişe yolculuk yapacaksınız. Tavernaları, daracık taş sokakları, sardunyalı cumbalı evleri ile Plaka bölgesinde kahve keyfi yapmadan dönmeyin.

3. Gün: Mikonos

Burası eğlencenin kalbi; dünya sosyetesinin uğrak mekanı. Yunanistan’ın en kozmopolit adası. Beyaz kireç badanalı kusursuz evleri, yel değirmenleri ve dönemeçli yolları ile Kiklad adalarının bir simgesi. Kum plajlarını keşfedin, Delos’a komşu olan antik çağ tapınaklarını dolaşın. Yel değirmenlerinde güneşi batırın. Efsanevi gece hayatı ile ünlü Mikonos sokaklarında eğer şanslıysanız adanın ünlü pelikanı Petros ile karşılaşabilirsiniz.

4. Gün: Kuşadası

Yaz keyfini en iyi yaşayabileceğiniz yerler arasında bulunan Kuşadası, özellikle yaz sezonu boyunca pek turun adresi olmaktadır. Kuşadası gezilecek yerler listenizi hemen yapın ve özellikle tatmanız gereken lezzetleri de hemen not alın. 

HİZMETLER

FİYATA DAHİL HİZMETLER ( TIKLAYIN)

• Sabah, öğle ve akşam yemekleri

• Yemeklerde dahil olan seçili içecekler (Inclusive paket içeriği)
• Liman vergileri, gemi hizmet bedelleri ve liman ücretleri.

• Gemide 3 gece 4 gün konaklama.

• Şov, animasyon vb. gemideki eğlence ve aktiviteler.

• Geminin havuz, fitness, lounge vb. ortak kullanım alanları.

• Mikonos Transfer.

• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.

• Seyahat, sağlık sigortası ve tur iptali sigortası.

• 75 € kara turu indirimi.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ( TIKLAYIN)

• Liman şehirlerindeki ekstra turlar.

• Premium içecek paketi kişi başı 150 €. (Çocuklarda alkolsüz içecekler tanımlanmaktadır.)
• Limanlardaki transfer ve shuttle servis hizmetleri.
• Kuru temizleme, oda servisi vb. tüm kişisel harcamalar.
• Yurtdışı çıkış harcı.
• Seyahat sigortası bedellerinde (70 yaş ve üzeri ) 20 € Sur-prim uygulanır.

• Schengen vizesi.

INCLUSİVE PAKET (TIKLAYIN)

• Gemi Yolculuğu Ücretinize aşağıdaki içecek kategorileri sadece yemeklerde dahildir:

• Şarap (kırmızı, beyaz, rose)bardakta ücretsiz.

• Bira bardakta ücretsiz.

• Gazlı içecek çeşitleri (kola, diyet kola, limonata, portakallı gazoz, soda, tonik, zencefilli gazoz) bardakta ücretsiz.

• Meyve suyu çeşitleri (Portakal, greyfurt, domates ve elma) bardakta ücretsiz.

• Filtre kahve, çay ve soğuk çay bardakta ücretsiz.

• Maden suyu cam bardakta ücretsiz.

PREMİUM PAKET (TIKLAYIN)

• Kokteyller (7€’ya kadar alkollü içecekler, 6€’ya kadar votka, rom, cin, viski, likör)

• Sodalar

• Meyve suları (konsantre)

• Fıçı bira

• Şaraplar (6€’ya kadar kadeh kırmızı, beyaz, rose)

• Premium sıcak ve soğuk kahveler

• Premium sıcak ve soğuk çaylar

• Maden Suları

•150 € kara turu indirimi (Inclusive paket kara turu 75 € dahildir)

• Günde 1 saat wifi kullanımı

• Rezervasyonlu özel menülerde %25 indirim.

Yukarıda ki ürünlerin tümü bardakta servis edilir.

ÖNEMLİ BİLGİLER (TIKLAYIN)

Belirtilen fiyatlar EURO cinsinden olup, fiyatlar 2 kişilik kabinde vergi dahil kişi başıdır. Fiyatlar hazırlandığı zaman geçerli olan masraflar esas alınarak hesaplanmıştır. Yakıt fiyatları, döviz dalgalanmaları ve benzeri fiyat değişiklikleri durumunda yukarıdaki fiyatlarda değişiklik yapma hakkımız saklıdır. Programda belirttiğimiz gemi, transfer, vb. hizmet sağlayıcılarından kaynaklı herhangi bir değişiklikte (saatler, limanlar, vb.) acente sorumlu değildir ve programın genel yapısını ve içeriğini bozmadan değiştirme ve düzenleme yapma hakkını saklı tutar. Tur programına katılabilmek için en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport gerekmektedir. Pasaportunda Kıbrıs damgası bulunanlar Yunanistan’a giriş yapamazlar. Tur iptal şartları ve diğer hükümler sözleşmemizdeki gibi geçerlidir.

• Turlarımıza katılım için schengen vizesi zorunludur.

HİZMET REZERVASYON/SATIŞ SÖZLEŞMESİ

HİZMET REZERVASYON/SATIŞ SÖZLEŞMESİ (TIKLAYIN)

Adanus Tur olarak, pazarlamakta olduğumuz bu tur, İstanbul, Şişli, Halaskargazi Caddesi No:112 Gazi Ethem Paşa Sitesi Kat:5’de kurulu (Mecidyeköy V.D’si 523 000 0472) Karavan Turizm Seyahat ve Nakliyat A.Ş. tarafından, sahibi olduğu ‘Karavan Turizm Seyahat Acentesi’ ne ait T.C. Turizm Bakanlığı’ndan alınma ‘A0816’ sayılı Turizm İşletme Belgesi ile 1618 sayılı yasa hükümlerine, yönetmeliklere ve ilgili mevzuata uygun olarak düzenlenmektedir.

HİZMET REZERVASYON/SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İş bu sözleşme hükümleri 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 14.01.2015 tarihli Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği düzenlemeleri doğrultusunda, ticari ve mesleki olmayan amaçla hareket eden gerçek ve tüzel kişi tüketici ve adına veya lehine bir paket tur satın alınan veya satın alınması taahhüt edilen veya kendisine bir paket tur sözleşmesi devredilen katılımcı bakımından geçerlidir. Bu sözleşmede, belirtilen katılımcılar adına taraf olduğunu ve onları temsil ve ilzam ettiğini, kendisine ilgili yasal mevzuat kapsamında yapılan ön bilgilendirme ile broşür içeriklerinden katılımcılara bilgi vermekle yükümlü ve sorumludur. Bu doğrultuda tüketiciye verilen broşür katılımcılara da verilmiş sayılır. Tüketici, kendisinin ve belirtilen katılımcı kişilerin bilgilerinin doğru olarak verilmesi ve sözleşmeye işlenmesinden sorumludur. Kimlik ve iletişim bilgilerinin hatalı bildirilmesi nedeniyle meydana gelebilecek neticelerden (örn. havayolu cezası, liman veya benzeri) acente sorumlu değildir. Alınan turun yazılı programında belirtilen konaklama, yolculuk, gezi süreleri ve tarihleri, yemek-öğün sayısı ve pansiyon durumu, rehberlik hizmetleri sözleşme için esas alınır. Sözleşmenin ayrılmaz parçası olan tur programlarında tüm detaylar yer almaktadır. Bu belge ile KARAVAN TURİZM SEYAHAT ve NAKLİYAT A.Ş.’ye yukarıda numarası yazılı olan kredi kartımla rezervasyon bedelini tahsil etme yetkisini veriyorum. Borcumun kredi kartı hesabımdan tahsil edilememesi halinde kredi kartı faiz oranı üzerinden vade farkı ile borcumu ödemeyi kabul ve taahhüt eder, adıma düzenlenmiş olan bu sözleşmeyi okuyup, anlayıp, kabul ederek birer nüshalarını teslim aldım.
 
1- TARAFLAR
İşbu Sözleşme, KARAVAN TURİZM SEYAHAT VE NAKLİYAT A.Ş. (Bundan böyle “CELESTYAL CRUISES” olarak anılacaktır.) ile online işlemi yapan ve hizmeti satın alan “MÜŞTERİ” arasında akdedilmiştir.
 
2- KONU
İşbu Sözleşme, sözleşme’nin eki ve ayrılmaz parçası olan Voucher, Tur Programı/Broşürü ve Alındı Belgesi’nde belirtilen hizmetleri kapsar.
 
3-SÖZLEŞME BEDELİ:
 
1.a)Sözleşme bedelinize KDV dahil olup, bu bedele tur ile ilgili iş bu sözleşmesi ve ekli broşürlerde fiyata dahil olan tüm hizmetler yazmaktadır. Bunlar haricindeki turlar ve hizmetler ekstra ücrete tabidir. Sözleşmede döviz karşılığı TL olarak belirtilen tur bedelinin tahsilatı sonuçlandığında, kur farklıkları nedeniyle oluşabilecek TL fiyat değişiklikleri, tüketiciye yansıtılacaktır. Tüm belgeler vermiş olduğunuz mail adresine gidecektir.
1.b)Kaporalı satışlarda; sözleşmedeki Türk Lirası bedeli peşinatın verildiği günkü kur ile bakiyenin kapatıldığı günkü kurun toplamı üzerinden belirlenecektir.
1.c)Tur programında yer alan gezilerin dışında ücreti ile ihtiyari turlar düzenlenebilir. Tur programlarında belirtilen konaklama şekli, yemekler, ulaşım, bölge gezileri, transfer ve rehberlik hizmetleri dışında programda belirtilmeyen yemekler, turlar, alkollü ve alkolsüz içecekler, bahşişler, telefon görüşmeleri ve diğer şahsi harcamalar Tüketiciye aittir.
 
4-FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİ VE İNDİRİMLER
 
Sözleşmede belirtilen fiyat ve koşullar değiştirilemez. Ancak, liman ve havaalanına giriş vergileri gibi harç, vergi ve ücretler ile döviz kurlarından kaynaklanan fiyat değişikliklerine bu hüküm uygulanmaz. CELESTYAL CRUISES turdan önce yukarıda belirtilen nedenlerle meydana gelen fiyat artışını Tüketicinin sözleşmede yer alan iletişim bilgilerine derhal bildirir. Bu durumda Tüketici herhangi bir tazminat ödemeden sözleşmeden dönme hakkını kullanır ya da değişiklikleri ve fiyat üzerindeki etkisini belirten ek sözleşmeyi kabul eder. Tüketici sözleşmeden döndüğü takdirde CELESTYAL CRUISES kendisine ikame bir paket tur sunabilmesi halinde, eşdeğerde bir başka tur alma ya da sözleşme kapsamında ödemiş olduğu tüm bedeli 10 gün içinde geri alarak sözleşmeden dönme haklarından birini kullanabilir.
 
5-GENEL ŞARTLAR:
 
5.a) CELESTYAL CRUISES, sadece paket tur almış tüketicilere karşı servis sorumluluğu taşır. Bunun dışında kalan kişilere karşı hizmet sorumluluğu yoktur. Paket tur; konaklama, ulaşım, rehberlik ve transfer hizmetlerinden en az ikisini veya 24 saati aşan konaklama hizmetlerini almış olunması durumunda oluşur. CELESTYAL CRUISES ürünlerini satın alan katılımcıların SEYAHAT SİGORTASI alma zorunluluğu vardır. Aksi halde muhtemel olumsuzluklar durumunda herhangi bir hak talep edemezler. 65 yaş ve üzeri yolcular için sur-prim bedeli uygulanır. Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası, CELESTYAL CRUISES tarafından yapılmaktadır.
5.b) KİŞİ BAŞI TUR ÜCRETİ: İki kişilik oda veya kamarada, kişi başı konaklayacak her bir kişi ve kapsamı TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ’nde yer alan tur programında yazılı servisler için acentemize ödenecek toplam ücreti belirler. Fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. ÜÇÜNCÜ ve DÖRDÜNCÜ KİŞİ: Tam ücret ödeyen iki yolcu ile birlikte aynı oda veya kamarada kalacak olan 0-2 yaşından büyük yolcunun ödeyeceği tur ücretidir. ÇOCUK FİYATI: Tam ücret ödeyen iki yolcu ile birlikte aynı oda veya kamarada kalacak olan ve yolculuk sonuna kadar gemi şirketinin belirlediği yaş sınırını doldurmayacak çocuklardan her birinin ödeyeceği ücrettir. Bu sözleşmedeki yaş kriterleri otel ve/veya gemi işletmesine bağlı olarak her paket tur için ayrı uygulanabilir.
5.c) KESİN KAYIT: Turlara kesin kayıt ‘Paket Turu Sözleşme’sinin yolcu ve CELESTYAL CRUISES ya da temsilen 1618 sayılı yasa ve TÜRSAB mevzuatı çerçevesinde Türkiye’de faaliyet sürdüren Seyahat Acenteleri Görevleri ile imzalanması –aksine bir kayıt bulunmuyorsa- tur ücretinin, en az %40’nın ödenmesi ile olur. Bakiye ücretin %50’si yolculuk başlangıcından en az 80 gün; kalanı 60 gün önce yapılır. Bunun yanı sıra, tur ücretinin tamamını ödememiş yolcu hiçbir şekilde tura iştirak edemez. İndirim kampanyası kapsamında yapılan kayıtlarda, Kampanya Ek Koşulları, bu sözleşme için de aynen ve öncelikli olarak geçerlidir.
5.d) DEĞİŞİKLİK: Rezervasyon kesinleştikten sonra yapılacak olan isim değişikliği talepleri gemi hareket tarihine maksimum 15 gün kalaya kadar kişi başı 50 €uro bedel ödenerek yapılabilir. Bu yüzden tüketici rezervasyon esnasın pasaportunda geçerli olan isim – soy isim ile rezervasyon yaptırmakla yükümlüdür. Rezervasyon sözleşmesi imzalandıktan 1 gün sonra tüketici seyahate katılacağı pasaportunun isim – soy isim sayfasının okunaklı fotokopisini acentesine faks veya mail yolu ile ulaştırmalıdır. Uçak dahil olarak alınan paket turlarda ise ücret karşılığı bile olsa isim değişikliği ancak tur hareketine 21 gün kalaya kadar yapılabilmektedir. Tüm değişiklik talepleri yazılı olarak acenteye ulaştıktan sonra dikkate alınacaktır.
 
6- FİYATA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HİZMETLER:
 
6.a) Tur programında hiçbir şüpheye mahal bırakmayacak açıklıkta yazılıdır. CELESTYAL CRUISES sadece iş bu sözleşme konusu hizmetleri eksiksiz yerine getirmekle sorumludur. Tur ücretine dahil olduğu tur programında açıkca belirtilmemiş hiçbir servis, ücret kapsamında değildir. Fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup, üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir.
Tur ücretleri kesindir ve aşağıdaki sıralanan şartlar haricinde yolcu aleyhine değiştirilemez:
a) Tur ücretlerine dahil olan liman ve hava limanı vergileri gibi doğrudan devlete, mahalli idarelere ve özel statüde ticari faaliyet gösteren (Örneğin gemi işletmeleri, hava limanı işletme şirketi gibi) ödenen ücret, vergi, resim ve harçların değişmesi halinde,
b) Döviz kurlarında ve çapraz kurlarda meydan gelebilecek değişiklikler halinde,
c) Türk Hava Yolları; Deniz Yolları İşletmesi; Devlet Demir Yolları gibi doğrudan Devlete bağlı yada Kamu İktisadi Kuruluşu şeklinde faaliyet gösteren, yurtiçi ve yurtdışında yer alan yerli ve yabancı kuruluşların ulaşım vs ücretlerini değiştirmeleri halinde,
d) Zorunlu ücret değişikliği, toplam tur ücretinin en az %15’i üzerine çıktığı takdirde, bu artışı kabul etmeyen yolcu turdan vazgeçebilir ve ödediği ücreti kesintisiz iade alabilir. Ancak paranın iadesi anına kadar satılan hizmetle ilgili olarak yapılmış ve yapılması zorunlu olan harcamalar bu bedelden mahsup edilir.
6.b) Tur Satış Sözleşmesi’nde ve detaylı tur programında yer alan programlar, hazırlık anında kesinleşmiş güzergahı, tur programında varsa kalınacak otelleri, gezilecek yerleri göstermektedir. Ancak sonradan ortaya çıkabilecek zorunlu haller ve mücbir sebepler çerçevesinde acentemiz belirtilen tur programını hiç kimseye danışmadan değiştirebilir. Bu şekilde ortaya çıkabilecek zorunlu bir değişiklikten dolayı acentemiz sorumlu tutulamaz. Ne var ki yapılan değişikliği, kanıtlanabilir zorunlu nedenle kabul edemeyen yolcu aynı anda turdan vazgeçip ödediği ücreti kesintisiz olarak iade alabilir. Ancak bu teklifimiz suiniyet ile kullanılamaz ve münhasıran iptal nedeni olarak görülemez. Acentemiz yolcu lehine ortaya çıkabilecek her türlü avantajı hiç kimseye danışmadan derhal değerlendirerek tur programı aslını etkilemeyecek zamanlama, kamara kategorisi yükseltme, gidilecek şehirlerin sırasını değiştirme, günlük turu zenginleştirme gibi değişiklikler yapabilir. Tur başlama tarihini en az 7 gün önceden bildirmek koşuluyla ileri ya da geri alabilir. Nedeni ve sonucu ne olursa olsun iyi niyet ile yapılmış bu tür yolcu lehine değişiklikler yolcumuz tarafından iptal, tazminat veya benzeri talep için kullanılamaz. Yolcumuzun tura başlamadan önce kendisine takdim edilen son program esastır. Turistik gezi ile iş gezisini bir arada yürütmek isteyen yolcularımızın bu amaçlarındaki aksamalardan, nedeni, sonucu ne olursa olsun ortaya çıkabilecek zorunlu bir değişiklikte acentemize herhangi bir sorumluluk yüklenemez, hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
6.c) Grup turları yolculuk sırasında yolculara birçok maddi ve manevi avantaj sağladığı gibi bazı kısıtlamalara da tabiidir. Bunların başında yolcuların birlikte seyahat etmeleri ve diğer yolcuların haklarına aynen saygı göstermeleri gelmekte olup, her yolcu tur programına ve adabına aynen uymakla yükümlüdür. Grup turları gerçekleşebilmesi için yeterli sayıda kişinin katılımı gereklidir. Katılım azlığı sebebi ile acentemiz yolcudan izin almaksızın turu, tur başlangıç tarihinden 7 gün öncesine kadar, her zaman iptal edebileceği gibi turu bir başka acente ve/veya tur operatörü ile ortaklaşa da düzenleyebilir. Katılım azlığı nedeni ile turun yapılamaması halinde alınan ücret kesintisiz iade edilir. Katılım azlığından dolayı kişi başı maliyet artacağından acentemiz, yolcunun talebi ve kabulü halinde aradaki farkı talep ederek turu gerçekleştirmeye çalışabilir.
6.d) Tur programlarında ücrete dahil tüm hizmetler ayrı ayrı belirtilmiştir. Bunlar dışında kalan turlar veya hizmetler ekstra ücrete tabidir. Limanlardaki kara turları; belli bir sayıda katılımcı sayısı ile gerçekleştirilir. Minimum katılımcı sayısının sağlanmasına göre ikinci bir dil ile beraber Türkçe anlatımlı tur organize edilebilir. Katılımcı sayısının rakamı rehber tarafından ilan edilir ve kişi sayısının altında kalması durumunda ise kara turu esnasında Türkçe rehberlik ve anlatım hizmeti verilmez. Cruise firmaları katılımcı sayısının yeterli olmaması ve/veya duruma göre, tek taraflı olarak kara turlarını iptal edebilir, tur içeriğini değiştirebilir veya sair değişiklikler yapabilir. Bu sayıların altında kalınması durumunda ekstra tur ek ücret karşılığında gerçekleştirilir. Yolcu bu durumu şimdiden kabul ve taahhüt etmiştir. Kara turlarıyla ilgili iptal ve değişikliklerde, gemi paket tur iptal koşullarında belirtilen seçenekler uygulanmaz. Kara turlarındaki iptal ve değişiklikler ile ilgili olarak Yolcu’ya alternatif seçenek sunulup sunulmayacağı, durum Cruise firmasının takdirinde olup acentemiz sorumlu değildir. Ekstra tur ücretlerini ve içeriklerini gidilen şehir veya ülkelerdeki yerel acenteler ile gemi firması belirlemekte ve şartlara göre önermektedir.
 
7- SAĞLIK VE SEYAHAT ETMEYE UYGUNLUK ve MEDİKAL TEDAVİ:
 
7.a) Yolcu, kayıt yaptıracağı turun sağlık ve kondisyon durumlarına uygunluğunu değerlendirmekten kendisi sorumludur. Yolcu; bu amaçla Cruise firmasından gerekli yazılı ve sözlü bilgilendirmeyi talep edebilir. Herhangi bir sağlık problemi olan Yolcu, tura kayıt yaptırmadan önce doktorlarına danışarak onay almakla ve bu durumu acentesine ve Cruise firmasına bildirmekle yükümlüdür. Bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi veya doğru bilgi verilmemesi halinde her türlü sorumluluk Yolcu’ya aittir. Yolcu’nun durumunun seyahat etmeye uygun olmaması nedeniyle gemi kaptanı veya gemi doktoru tarafından gemiye binmesine izin verilmemesi veya seyahate devam etmesine izin verilmemesi halinde Cruise firması bu Yolcu’ya karşı herhangi bir yükümlülük altında olmayacaktır. Seyahat gemilerinin hiçbirinde doğum yaptırmaya uygun medikal imkanlar bulunmamaktadır. Cruise şirketlerinde gemi seyahatinin bitiminde hamileliği 24 hafta veya daha fazla olacak bir yolcunun rezervasyonunu kabul edemeyeceği gibi böyle bir yolcuyu da taşıyamaz. Yolcu; hamilelik durumunu rezervasyon esnasında belirtmelidir, aksi takdirde doğacak iptal cezalarından veya zararlardan acentemiz ve Cruise firması hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
7.b) Cruise firmasının, kaptan veya gemi doktorunun görüşüne göre bir Yolcu’nun durumunun seyahate uygun olmaması, emniyetini riske sokma, herhangi bir limanda karaya ayak basmasına izin verilmeme veya Cruise firmasını, kendisine bakma, destek verme veya ülkesine geri gönderme gibi yükümlülüklerle karşı karşıya bırakma olasılığının bulunması halinde; Kaptan söz konusu Yolcu’nun hangi limanda olursa olsun gemiye girişine izin vermeyebilir, Yolcu’yu herhangi bir limanda gemiden indirebilir veya başka bir kabine alabilir. Gemi doktorunun ve/veya kaptanın gerekli görmesi şartıyla, gemi doktoru, ilk yardımda bulunmak ve ilaç veya diğer madde tedavisinde bulunmak ve/ veya Yolcu’yu geminin revirine veya herhangi bir limanda benzer bir kuruma yatırmak ve/veya burada karantina altına almak hakkına sahiptir. Yolcu’nun bu tedaviye ilişkin işbirliğine yanaşmaması halinde, herhangi bir limanda gemiden indirilebilir. Cruise firması veya acentemiz, bu Yolcu’ya karşı herhangi bir zarar ve gider ödemesi veya tazminle sorumlu olmayacaktır.
7.c) Yolcu() ‘nun bilinen bir alerjisi varsa veya gıdalara karşı tolere seviyesi düşükse; Yolcu, rezervasyon esnasında durumunu seyahat acentesi vasıtasıyla Cruise firmasına bildirmekle yükümlüdür. Aksi halde her türlü sorumluluk Yolcu’ya aittir.
7.d) Yolcu, medikal tedaviyi ve ülkelerine geri gönderilme işlemlerinin masraflarını da içeren geniş kapsamlı bir seyahat sağlık sigortasına sahip olmalıdır. Sigortanın dahil olduğu ayrıca belirtilmeyen turlarda bu sigortanın yapılması ve ilgili tüm masraflar Yolcu’ya aittir.
7.e) Sancak kuralları gereğince, gemi içerisinde yalnızca vasıflı bir doktor ve ilk yardım ile ikinci derecede acil durumlar için donanımlandırılmış bir tıbbi merkez bulunmaktadır. Yolcu, rezervasyon anında bu tıbbi merkezin kara üzerindeki bir hastane kadar donanımlı olmadığını ve doktorun da uzman bir doktor olmadığını kabul eder. Ne acentemiz, ne Cruise firması, ne de doktor herhangi bir tıbbi durumu iyileştirme konusundaki yetersizlikten kaynaklanan sonuçlar açısından Yolcu ‘ya karşı herhangi bir yükümlülük taşımamaktadırlar.
 
8- ŞİKAYETLER:
 
Seyahat sırasında şikayeti olan bir Yolcu, şikayetini, mümkün olan en kısa sürede gemideki seyahatle ilgili personele bildirmekle mükelleftir. Gemi personelinin sorunu giderememesi halinde, her türlü şikayet, seyahatin sona ermesinden sonra 14 gün içerisinde yazılı olarak Cruise firmasına bildirilmelidir. Şikayetin belirtilen süre içerisinde bildirilmemesi, Cruise firmasının şikayete çözüm getirme imkanlarını daraltabilir veya ortadan kaldırabilir. Bu durumda her türlü sorumluluk Yolcu’ya aittir.
 
9- ROTA DEĞİŞTİRME HAKKI:
 
9.a) Gemi yolculuklarında, mücbir sebepler, güvenlik, teknik zorunluluklar, hava koşulları, alçak ve yüksek su seviyeleri gibi zorunlu hallerde; gemi şirketinin merkezinin de onayıyla, kaptan, tek başına programı, zamanlamayı, gidilecek yerlerin sıralamasını değiştirebilir veya programda belirtilen limanların ziyaretini iptal edebilir. Bu tür durumlarda Acentemiz veya Cruise firması, Yolcu’ya karşı herhangi bir yükümlülük veya mesuliyet altında olmayacaktır.
9.b) Gemi yolculuğunun seyir esnasında Yolcular, kaptanın günlük ilan ettiği programa harfiyen uymak zorundadır. Aksi davranışlarda meydana gelebilecek her türlü zarar bizzat Yolcu’nun kendisine aittir.
9.c) Uçak saatlerinde meydana gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçuş seferlerinin iptalinden, teknik aksaklıklardan dolayı meydana gelebilecek rötar ve gecikmelerden, hava yolu şirketlerinin yapacağı değişikliklerden acentemiz ve Cruise firması kesinlikle sorumlu olmayıp; muhatap, ilgili hava yolu şirketidir. Yolcu, 28.09.1995 tarihinde yeniden düzenlenen 12.10.1923 tarihli Varşova Konvansiyonu hükümleri çerçevesinde uluslararası havacılık kuralları dahilinde hava yolu şirketleri tarafından uçuşlarda her türlü değişiklik ve düzenleme yapılabileceğini beyan, kabul ve taahhüt eder.
 
10-MÜCBİR SEBEPLER:
 
10.a) Kanunlarda yer alan mücbir sebep halleri, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen olağanüstü ve öngörülemez nitelikte olan olaylar (sel, deprem, fırtına, kasırga, sis veya diğer doğal afetler gibi) doğal felaketler, savaş, işgal, yabancı düşmanların eylemleri, (savaş ilan edilmiş olsun olmasın) düşmanca tutum ve davranışlar, iç savaş, isyan, devrim, ayaklanma, askeri darbe veya yönetime zorla el konulması, terör eylemleri, ayaklanmalar, sivil kargaşalar, endüstriyel anlaşmazlıklar, doğal ve nükleer felaketler, yangın, salgın hastalıklar, sağlık riskleri, millileştirme, hükümetin yaptırımları, blokaj, ambargo, işçi-işveren uyuşmazlıkları, grevler, lokavt, elektrik kesintisi veya kısıntısı, telefon servisinin kesilmesi ve/veya kapalı veya dolu havalimanları veya limanlar, zamanı değişen veya iptal edilen veya değişen uçuşlardaki değişikliklere bağlı transfere dair öngörülemeyen teknik sorunlar da dahil olmak üzere CELESTYAL CRUISES için kontrolü dışında kalan öngörülemeyen ve tahmin edilemeyen olaylar anlamında mücbir sebep sayılır. CELESTYAL CRUISES ve Cruise firması bu sebeplerden ötürü yükümlülüklerini ifa edememesinden veya yükümlülüklerin ifasındaki aksaklıklardan sorumlu tutulamaz ve CELESTYAL CRUISES ve Cruise firmasına maddi ve manevi sorumluluk yüklenemeyeceğini taraflar şimdiden kabul ve taahhüt eder. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.
10.b) Tüketici veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir ve iptal sebep halleri, tüketicinin, paket tur sözleşmesinin hükümlerinden herhangi birinin turun başlama tarihinde veya öncesinde yerine getirilmesine engel olacak derecedeki ağır kaza, tedavi gerektiren ağır hastalık, ölüm halleri tüketici için mücbir sebep ve iptal hali ile kabul edilir. Tüketici, rezervasyonunu kendisinin veya birinci derecede akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını veya ölümleri tam teşekkülü devlet hastanesinden alınacak resmi bir rapor ile belgelemeleri halinde, aldığı turda kullanılan tur, havayolu ve yerel acentenin hizmeti geri iadesi durumunda iadesi yapılabilir.
10.c) Tüketicinin seyahat sigortası kapsamındaki sigortalardan mücbir sebep doğrultusunda sigorta şirketine başvuru hakkı bulunmaktadır.
 
11- YOLCUNUN İPTAL TALEPLERİ:
 
Celestyal Cruises İptal Şartları; Rezervasyonun kesinleştiği günden itibaren aşağıdaki iptal şartları geçerlidir.
3 Gece Celestyal Olympia Turları için; Tur tarihine 90 gün kalaya kadar iptallerde full iade yapılır.
89 – 30 gün arasında yapılan iptallerde kabin başına 250€ no – show(iade edilmez) iptal cezası olarak kesinti yapılır.
29 – 0 gün arasında yapılan iptallerde vergiler ve vizesiz hizmet ücreti hariç full no-show(iade edilmez) iptal cezası olarak kesinti yapılır.
4 Gece Celestyal Olympia Turları için; Tur tarihine 90 gün kalaya kadar iptallerde full iade yapılır.
89 – 30 gün arasında yapılan iptallerde kabin başına 300€ no – show(iade edilmez) iptal cezası olarak kesinti yapılır.
29 – 0 gün arasında yapılan iptallerde vergiler ve vizesiz hizmet ücreti hariç full no-show(iade edilmez) iptal cezası olarak kesinti yapılır.
7 Gece Celestyal Crystal Turları için; Tur tarihine 90 gün kalaya kadar iptallerde full iade yapılır.
89 – 30 gün arasında yapılan iptallerde kabin başına 350€ no – show(iade edilmez) iptal cezası olarak kesinti yapılır.
29 – 0 gün arasında yapılan iptallerde vergiler ve vizesiz hizmet ücreti hariç full no-show(iade edilmez) iptal cezası olarak kesinti yapılır.
 
12- FESİH VE SÖZLEŞMEDEN CAYMA HAKKI:
 
Taraflar bu sözleşmenin imzalanmasını müteakip hiçbir neden ve gerekçe göstermeden 1 gün zarfında sözleşmeden cayabilirler. Bu durumda alınmış olan ücretler ve diğer belgeler aynen derhal karşılıklı olarak iade olunur. Doğal afetler, gidilecek ülkede büyük çaplı yangın, sel, aşırı şiddette fırtına, deprem, savaş hali, salgın hastalık tehlikesi, isyan, ihtilal ve geniş kapsamlı toplum olayları ve benzeri gibi olağanüstü ve mücbir sebeplerin ortaya çıkması durumunda CELESTYAL CRUISES hiçbir süreyle kısıtlamadan bu sözleşmede yer alan turu iptal edebilir.
 
13- ULAŞIM BİÇİMİ:
 
Tüketici paket tura başlayacağı yere kendi imkanları ile gelir. Tüketicinin, CELESTYAL CRUISES’dan paket tura dahil hizmetler dışında ayrıca hizmet satın alınması bu hizmeti paket tura dahil etmez.
 
14- HAREKET SAATLERİ:
 
Uçak, vapur, tren, otobüs vb. ulaşım araçlarının hareket saatleri sözleşmenin yapıldığı tarihte geçerli olan saatlerdir. Daha sonra taşıyıcı şirketlerin yapacağı tarife değişikliklerinden CELESTYAL CRUISES sorumlu değildir. Sözleşmedeki uçak, vapur, tren, otobüs, vb. ulaşım araçlarının hareket yeri saat ve sefer sayıları geziden önce CELESTYAL CRUISES’dan kontrol edilmelidir. CELESTYAL CRUISES tur hareket detaylarını yolculara bildirmekle birlikte, yolcularımızda bu detayları öğrenmekle yükümlüdür.
 
15- BAGAJ:
 
15.a) Tura katılan tüketicinin; her türlü gezide, ilgili araç, gemi veya havayolunun ilgili yönetmeliğinde belirttiği ebatlardan büyük olmamak kaydı ile bir valiz, uçaklı seyahatlerde ise 15 veya 20 kg. bagaj getirme ve götürme hakkı vardır. Valizlerin ve içindeki eşyaların sorumluluğu sahiplerine aittir. Kokan, akan, yanıcı veya patlayıcı vasıfları olan veya çevresine rahatsızlık veren eşyalar ile kesici, delici ve ateşli silahlar ve her çeşit hayvan, acentenin ayrıca ve açıkça ve yazılı izni olmadan ulaşım araçlarına, gemiye veya konaklanacak tesislere alınmaz. Kimlik ve ruhsatlarının olması durumu değiştirmez Aynı şekilde bagaj kaybından veya olası bagaj hasarlarından acentenin sorumluluğu bulunmamakta olup ilgili ulaşım şirketinin kuralları geçerlidir.
15.b) Uçak ile yapılan seyahatlerde ise fazla bagaj ücreti tüketiciye ait olup, fazla bagaj ücreti taşıyıcı firmanın esaslarına göre tespit edilir.
15.c) CELESTYAL CRUISES personelinin kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumunda kaybolan veya hasar gören bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değer ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının 1/2 si kaybolan eşya sahibine ödenir. CELESTYAL CRUISES tüketici tarafından kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte beyan edilerek teslim edilmiş eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından en çok gezinin bedeli kadar sorumludur.
 
16- VİZE İŞLEMLERİ VE PASAPORT BİLGİLERİ:
 
16.a) Satın alınan hizmete vize işlemleri ve hizmetleri dahil değildir. CELESTYAL CRUISES’ın vize alma taahhüdü yoktur. Vize ve pasaport işlemleri Tüketiciye aittir. Ancak gezinin başlamasından 1 ay öncesine kadar gerekli tüm belgelerin eksiksiz olarak CELESTYAL CRUISES’a teslim edilmesi halinde ücreti mukabilinde vize işlemleri takip edilebilir. 1 aylık sürede veya daha sonra vize için teslim edilen pasaportla ilgili olarak, vize işlemleri tamamen Konsoloslukların insiyatifinde olduğundan CELESTYAL CRUISES’ın vize alınamamasından dolayı herhangi bir sorumluluğu yoktur. Vize alınması o ülkeye giriş garantisi vermediğinden, ülkeye kabul edilmeyenler açısından CELESTYAL CRUISES’ın hiçbir sorumluluğu yoktur. Ve bu sebeple herhangi bir iade veya tazminat ödemez. Tur hareket tarihine kadar vize ücretlerinde olabilecek fiyat artışları Tüketiciye aynen yansıtılır. Vizesiz yapılan turlarda ise CELESTYAL CRUISES’ın belirleyeceği vizesiz geçiş ücreti Tüketici tarafından ödenerek sadece tur boyunca kullanılabilir.
16.b ) Tüketici, vize işlemleri için ilgili konsolosluklar tarafından istenilen evrakları eksiksiz teslim etmekle yükümlüdür. Tüketicinin, ilgili konsolosluklar tarafından istenilen evrakları eksik teslim etmesi ve / veya evrakları tam teslim etmesine rağmen, konsolosluğun ek evrak istemesi ve tüketicinin bu evrakları süresinde tamamlamaması ve / veya konsolosluğun tüketici ile şahsen görüşme istemesine rağmen tüketicinin hiç ya da zamanında gitmemesi nedeni ile vize talebinin ilgili makamlarca onaylanmamasından CELESTYAL CRUISES veya aracı kurum sorumlu tutulamaz.
16.c) Tüketicinin, tüm evrakları zamanında teslim etmiş ve acentenin zamanında başvuru yapmış olmasına rağmen vize talebinin ilgili makamlarca onaylanmaması durumunda vize masrafları iade edilmez ve bu durumda İPTAL-DEVİR-DEĞİŞİKLİKLER MADDESİ geçerli olacaktır.
16.d) Tüm turlar için Tüketicilerin tur hareket tarihinden itibaren en az 6 ay süreli pasaportunun olması zorunludur. Alınış tarihi 10 yıldan eski olan pasaportlar için Schengen ülkelerine vize müracaatı yapılamamaktadır. Yine 10 yıldan eski tarihli pasaportlarda geçerli vize olsa dahi yurtdışına çıkışlarda ve ülke girişlerinde sorun yaşanabilmektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlarda acentemiz tarafından onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı CELESTYAL CRUISES’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken Türk vatandaşlarından veya yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için ( umuma mahsus, hususi damgalı, hizmet damgalı, diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 aylık geçerlilik şartı aranmaktadır.
 
17- TUR GENEL ŞARTLARI:
 
17.a) Acente; geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Bu nedenle Acente, tüketiciye karşı asli fail gibi müşterek ve müteselsil borçlu değildir. Tüketici bu gibi aksaklık ve kaza durumlarında öncelikle maddi ve manevi taleplerini asli faillerden talep ve tahsil cihetine gidecektir. Alacağını tamamen alamadığı durumlarda kusursuz sorumluluk kaideleri dahilinde Acente’den talep olunabilecek miktar, asli faillerden tahsil edilemeyen miktar kadar olabilecektir. Gemi seyahati dahi olsa yurt dışı çıkışı yapıldığı için kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluğu yolcuya ait olup, CELESTYAL CRUISES’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili gemi firması ve havayollarının ücretsiz online check-in sitesi var ise, check -in işlemlerini 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
17.b) Gemi yolculukları diğer tatil türlerinden daha farklı, katı kayıt ve seyahat kurallarına haizdir ve her yolcunun bu kurallara mutlak uyma zorunluluğu vardır. Rezervasyon talebi ve kaydı, gidilmek istenen gezi, tarihi ve sadece kabin kategorisi belirterek yapılabilir. Kabin numarası veya mevkii talebinde bulunamaz. Her türlü kayıtta toplam ücretin en az %40’ı tutarında ön ödeme yapılması ve tüm rezervasyonların yazılı olarak bildirilmesi zorunludur. Rezervasyon talebi acentemiz tarafından aynen teyit edildiğinde rezervasyon kesinleşmiş olur ve bundan sonra yolcu tarafından yapılan iptal talebinde ön ödeme kesinlikle iade edilmez. Teyit edilen rezervasyon bedeli bakiyesi teyidi müteakip 48 saat (ya da 2 iş günü) içerisinde derhal tahsil edilir ve bu şekilde kesinleştirilmiş olan rezervasyon artık iptal edilemez. Tur bedeli bakiyesi vaktinde ödenmemiş rezervasyon derhal iptal edilerek, yatırılmış olan ön ödeme iptal tazminatı olarak alıkonulur. Herhangi bir nedenle rezervasyon tarafımızdan teyit edilemez ve/veya sunulan alternatif yolcu tarafından kabul edilmezse alınan ön ödeme eksiksiz olarak iade edilir.
17.c) Uluslararası kurallara göre gemi güzergahı, hava ve teknik koşullar gerektirdiğinde gemi kaptanı tarafından değiştirebilir yada tamamen iptal edilebilir. Söz konusu durum çok nadir olsa dahi, böylesi istenmeyen bir durumda acentemiz hiçbir sorumluluk taşıyamaz. Aksi tur programında belirtilmedikçe sahil turları doğrudan gemi tarafından düzenlenmekte ve gemi katibi tarafından, yolculuk sırasında satılmaktadır. Acentemiz bu turları düzenleme, satma ya da değiştirme yetki ve sorumluluğuna sahip değildir. Uğranılan her limandan hareket saati varış anında kaptan ve gemi mürettebatı tarafından sözlü ve yazılı olarak ilan edilir. Her yolcunun gemiden ayrılmadan önce hareket saatini öğrenme ve bu saate behemehal riayet etme zorunluluğu vardır. Gemi hiç bir şart dahilinde vaktinde dönmemiş yolcuyu beklemez ve limanda kalan yolcunun bir sonraki limana, yada evine dönmesinin sağlanması için herhangi bir sorumluluk taşımaz. Bu durumda muhatap olmuş yolcunun seyahati ile ilgili her türlü kullanılmamış hakkı yanar. Hiçbir iade talebinde bulunamaz ve acentemiz böylesi istenmeyen bir durumda hiçbir sorumluluk taşımaz. Her türlü gemi yolculuğu rezervasyonu, tarafımızdan misafirimizin tüm ödemelerini tamamlaması şartı ile yapılır. Bu nedenle yolcunun kayıt anında gemi yolculuk bedelini ödemesi gerektiği gibi, bir iptal talebinde yerine başka yolcu bulunsa dahi, geminin talep edeceği cezai şartı yerine getirmesi gerekir. Yukarıda sıralanan uluslararası kurallar, yolcu tarafından eksiksiz uyulması gereken şartlar olup, hiçbir personelimizin yada yetkili satış acentemizin bu hususları değiştirme hakkı ve/veya etkisi bulunmamaktadır.
17.d) 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 
18- TUR OPERATÖRÜ VE SATIŞ ACENTELERİ:
 
Pazarlamakta olduğumuz tüm turlar, İstanbul, Şişli, Halaskargazi Caddesi No:112 Gazi Ethem Paşa Sitesi Kat:5’de kurulu (Mecidyeköy V.D’si 523 000 0472) Karavan Turizm Seyahat ve Nakliyat A.Ş. tarafından, sahibi olduğu ‘Karavan Turizm Seyahat Acentesi’ ne ait T.C. Turizm Bakanlığı’ndan alınma ‘A0816’ sayılı Turizm İşletme Belgesi ile 1618 sayılı yasa hükümlerine, yönetmeliklere ve ilgili mevzuata uygun olarak düzenlenmektedir. Tur operatörü şirket Türkiye() ‘nin dilediği yerlerinde, yasalara ve özellikle 1618 sayılı yasaya uygunluk sağlaması koşuluyla Satış Acentelikleri tesis ederek turlarının satış ve pazarlamasını sağlar ya da doğrudan 1618 sayılı yasa ile belgelendirilmiş seyahat acentelerinin tur satışlarını kabul eder. Söz konusu satış ya da seyahat acenteleri CELESTYAL CRUISES turlarını aynı fiyat ve şartlarla yolcularına pazarlar ve bu metin kapsamında yer alan şartlara aynen uyarlar.
 
19- TUR FİYATI KAPSAMI İLE EKSİK HİZMET TAZMİNATI:
 
CELESTYAL CRUISES yolculuk başladıktan sonra dönünceye kadar, her ne nedenle olursa olsun, tur kayıt formunda belirtilen hizmetlerden sözleşmeye konu ürünün kusurlu olarak sunulması durumunda, bu kusurların tespiti ve tazmini ile ilgili olarak TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ hükümlerinin uygulanacağını TÜKETİCİ kabul ve beyan etmektedir. Doğacak olan tazminat eksik kalan hizmet bedeli ile birlikte 30 gün içinde defaten ödenir. Bu maddede yer alan tazminat dışında sebebi, sonucu ne olursa olsun CELESTYAL CRUISES’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolculuk başladıktan sonra, acentemizin onayı olmadan, yolcu tarafından tur programında yapılan değişiklikler, sebebi, sonucu ne olursa olsun her türlü tazminat talebini derhal ve geri dönüşsüz olarak ortadan kaldırır. Her ne nedenle olursa olsun tur ücretini eksik ödemiş olan yolcunun eksik ödemesi, olası ‘Eksik Hizmet Tazminatı’ndan mahsup edilir.
 
20- PAKET TUR KAPSAMI:
 
Bu sözleşme acentemiz ile yolcu (yolcular) arasında yapılmış yegane kontrat olup, turlarımıza kaydolan yolcu (yolcular) ile acentemiz bu sözleşmede ve eklerinde yazılı tüm şartları karşılıklı olarak aynen kabul etmişlerdir. Her türlü olası yolcu şikayeti öncelikle ve yazılı olarak acentemize iletilmelidir, şikayet tarafımızca çözülemediği taktirde, doğabilecek her türlü anlaşmazlık hususunda dileyen taraf, önce 1618 sayılı Yasa ve ilgili Mevzuat Hükümlerine göre kurulmuş TÜRSAB Tahkim Kurulu’na başvurmak zorundadır. Tahkim Kurulu’nun vereceği rapor taraflarca kabul görmediği takdirde her türlü ihtilafın çözüm mercii İstanbul Şişli Mahkeme ve İcra Daireleri ya da Tüketici Mahkemeleri’dir. Bu maddenin amacı, yolcumuzun herhangi bir şikayeti vukuunda zaman kaybını önlemek ve bir an önce sonuca ulaşmasını sağlamak olup, bu madde içerisinde yer alan söz konusu mevzuat tamamlanmadan yolcu başka bir yöntem uygulamasına yönelirse her türlü tazminat hakkını kaybeder ve acentemize verebileceği maddi manevi zarardan sorumlu olur.
 
21- DİĞER HÜKÜMLER:
 
21.a) Sözleşme metninde veya müstakil herhangi bir belgede Tüketicinin Paket Tur Sözleşmeleri Uygulama Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelikte yer alan haklarını kullanmaktan feragat ettiğine dair veya CELESTYAL CRUISES’ın bu Yönetmelikten kaynaklanan yükümlülüklerini sınırlayan veya ortadan kaldıran kayıtlar geçersizdir.
21.b) Paket tur kapsamında yer alan ve sözleşme eklerinde CELESTYAL CRUISES’ın talep ettiği bilgi ve belgeleri tam doğru ve eksiksiz olarak CELESTYAL CRUISES’a vermek ve verdiği bilgiler ve belgelerden sorumlu olduğunu kabul eder. Sözleşmenin ayrılmaz parçası olan gerekli bilgiler formunda Tüketici beyan ettiği bilgilerin doğruluğunu aynen kabul eder, Tüketicinin beyan ettiği yanlış bilgi ile ilgili CELESTYAL CRUISES’ın sorumluluğu yoktur.
21.c) Tüketici, sözleşme konusu satın aldığı paket tur kapsamında sunulan tüm hizmetleri ve niteliklerini, satış fiyatı ve ödeme şekil ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve paket tur sözleşmesinin içeriği ve maddeleri ile ilgili açıklayıcı bir şekilde okuyarak bilgilendirildiğini beyan eder.
21.d) Tüketicinin işbu sözleşme aracılığıyla paket tur satın alması halinde, tüketici CELESTYAL CRUISES aracılığıyla satın almış olduğu ürün ile ilgili her türlü bilgiyi CELESTYAL CRUISES’a ait www.celestyalcruises.com.tr internet sitesinden, satış temsilcilerinden ve gerekirse tura ait broşürlerden (ön bilgilendirme formu) edinecek ve özen borcuna istinaden gerekli tüm incelemeleri yapacaktır. CELESTYAL CRUISES’ın aracı konumunda olması ve konaklama tesisinin vasıfları ve yıldızlaması ile konaklama tesisinde öngörülen hizmetler ile bilgiyi bizzat ilgili konaklama tesisinden almış olması sebebiyle, konaklama tesisinin belirtilen niteliklerde hazır bulundurulmamasından dolayı CELESTYAL CRUISES’ın mesuliyeti yoktur. Böyle bir durumda sorumluluk münhasıran konaklama tesisine aittir. Bu bağlamda, tüketicinin CELESTYAL CRUISES’ın web sayfasından, çağrı merkezinden veya satış ofislerinden satın almış olduğu tur programında, tesise giriş işleminin öncesinde veya sonrasında hizmetin kusurlu olduğunun ispatı söz konusu değilse, tüketicinin şahsi kanaatine göre tesisten ayrılması durumunda sözleşme koşulları geçerlidir.
21.e) Tüketici kayıt yaptıracağı tur için gerekli asgari sağlık ve kondisyon durumunu tespit etmekle mükelleftir. Tüketici kendi sağlık durumuna uygun olmayan bir tur satın alması halinde, turun iptali halinde yaşanacak hak kayıplarından CELESTYAL CRUISES sorumlu olmaz. Tüketici kayıt yaptıracağı turun sağlık ve kondisyon durumlarına uygunluğunu değerlendirmekten kendisi sorumludur. Bu amaçla CELESTYAL CRUISES’dan her türlü yazılı ve sözlü bilgilendirmeyi talep edebilir. Herhangi bir sağlık problemi olan Tüketici tura kayıt yaptırmadan önce doktorlarına danışarak onay almakla ve bu durumu CELESTYAL CRUISES’a kayıt öncesi bildirmekle yükümlüdür. Rahatsızlığın türüne göre CELESTYAL CRUISES’ın Tüketiciyi talep ettiği tura kabul edip etmeme hakkı saklıdır. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Doğuştan veya tur satın alma aşamasından önce tanı/tedavisi başlamış hastalık halleri ile hamilelik seyahat sigorta hizmeti kapsamı dışındadır.
21.f) Bu sözleşmeden doğan Damga vergisi CELESTYAL CRUISES tarafından ödenecektir.
21.g) Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir. Seyahat sigortası hizmeti satın alan veya seyahat sigortası seyahat paketinin içinde bulunan tüketicilerin eksik veya ayıplı ifa, hasar zarar ve kayıpları ile ilgili teminatın kapsamı bu hizmeti sunan sigorta firmasının poliçesiyle belirlenmiştir. CELESTYAL CRUISES bu teminatların içeriği, kapsamları veya uygulama şekilleri ile ilgili herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ayrıca paket tura ‘Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası’ CELESTYAL CRUISES tarafından dahil edilmiştir.
21.h) Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu rezervasyona dahil Tüketici (ler), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri Tüketici (ler )nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Buna rağmen sözleşmede bizzat imzalarının olmadığı gerekçesi ile rezervasyona dahil Tüketici (ler) nin CELESTYAL CRUISES aleyhine ve satın almış oldukları rezervasyon ile ilgili dava ve takipler ve CELESTYAL CRUISES’ın Tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel yada tazminat ödemek zorunda kalması halinde CELESTYAL CRUISES’ın sözleşmede imzası bulunan Tüketici (ler) ye ödemiş olduğu fazla miktar için rücu hakkı mahfuzdur. Bu rezervasyona dahil tüketiciler, imzalamış olmasalar dahi, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını CELESTYAL CRUISES yayınları aracılığı ile öğrenmiş, rezervasyona bu sözleşme şartlarında dahil olmayı kabul etmişlerdir.
21.ı) Tur programı ile programın detayında belirtilen genel şartlar, ekstra turlar, dahil olan olmayan hizmetler, iş bu sözleşmenin bir parçası olup tüketici tarafından okunmuş ve onaylanmış olarak kabul edilir.Acente tur programında yapmış olduğu revizeyi açıklayarak tur hareketinden önce tüketiciye bildirmek ile yükümlüdür.
 
22- Ekli tur kayıt sözleşmesinde isimleri bulunan, rezervasyonu yapılmış kişiler iş bu madde ile birlikte 23 maddeden oluşan yukarıdaki hususları (kayıt işlemleri bir başkası tarafından yapılmış ve imzalanmış olsa dahi) okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırlar. İşbu sözleşme yukarıda belirtilen satın alınan hizmet/ürüne ilişkin kayıt sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Sözleşmede yazılan hususların bazılarının mevcut yasalar veya daha sonra çıkacak yasalar nedeniyle geçersiz olması halinde sözleşme tamamen geçersiz hale gelmez. Bu durumda yasaya aykırı sözleşmeyi dolduran diğer sözleşme fiyata hükümleri bu dahi yoksa, Turizm mevzuatı, BK., TTK., MK., ve ilgili sair yasa hükümleri tatbik olunur.
 
23- İşbu 23 maddeden oluşan sözleşmeyi kendim ve aşağıda adları yazılı şahıslar adına birlikte düzenlenmiş, son hali tarafımdan okunup, kabul edilip onaylanmıştır ve bir nüshası tarafıma tüm ekleri ile birlikte teslim edilmiştir. Paket tur ile ilgili ihtiyari seyahat sigortası yaptırabileceğim tarafıma beyan edilmiştir. Bu beyanım, rezervasyon işlemlerimin, kendi yerime bir başkası tarafından yürütülmüş ve imzalanmış olması halinde de geçerlidir.
 
 
TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİM ONAYI
 
MÜŞTERİ, KARAVAN TURİZM SEYAHAT VE NAKLİYAT A.Ş.’nin işletmekte olduğu markalar ve tedarikçileri ve işbirliği içerisinde olduğu kuruluşlara ilişkin hizmet, reklam, ilan, kampanya ve faaliyetleri hakkında; tarafına bilgilendirme yapılmasına ve kendisiyle 6563 Sayılı Kanun uyarınca ticari elektronik iletiler/sms vb. paylaşılmasına onay vermektedir. MÜŞTERİ, verdiği onayı iptal etmek isterse bu durumu CELESTYAL CRUISES’ın iletişim kanallarına bildirecek ve CELESTYAL CRUISES bilgilendirmeyi sonlandıracaktır.

TAŞIYICI KOŞULLARI (TIKLAYIN)

Taşımanın Taşıyıcı Koşulları: www.celestyalcruises.com/en/conditions-of-carriage adresinde bulunabilir ve/veya talep üzerine tedarik edilebilir. Bu koşullar, Yolcu ve Taşıyıcı arasındaki ilişkiyi, sorumlulukları kontrol eder ve yine bu koşullar OKUSANIZ DA OKUMASANIZ DA UYULMASI ZORUNLU KOŞULLARDIR. “Taşıyıcı”, geminin sahibi/kiracısı veya operatörü veya taşıyıcı rolünü üstlenen herhangi bir diǧer kişi anlamına gelir. (Atina Sözleşmesi’nde bildirilen tanıma göre. Atina 2002 Protokolünün uygulandıǧı yerlerde “Taşıyıcı”, bir kişinin taşımanın o kişi tarafından veya bir taşımacı tarafından gerçekleştirilip gerçekleştirilmemesi hususunda taşıma sözleşmesinin bir başkası veya kendi adına akdetilmesi anlamına gelir.

Aktarılabilirlik : Taşıyıcı, tarihin, gemi ve kabin türünün hatta varsa yedek geminin belirtildiǧi ve AKTARILAMAZ konumdaki E-bilette ismi yazan kişiyi (kişileri) taşımayı kabul eder. E BILET, CHECK-IN SIRASINDA GÖSTERILMELIDIR. KALKIÇTAN EN AZ 2 SAAT ÖNCE CHECK-IN YAPMALISINIZ Ölüm, Yaralanma ve/veya Bagaj Kaybı veya Hasarı Sorumluluǧu Taşıyıcının, seyahat boyunca yolcuların fiziki yaralanması ve/veya ölümüne ve/veya bagaj kaybı veya hasarına ilişkin (varsa) sorumluluǧu, AB Yönetmeliǧi 392/2009 uyarınca (bundan böyle 392/2009 Yönetmeliǧi” olarak anılacaktır) kararlaştırılacak veya uygulanabildiǧi yerlerde Atina Sözleşmesi ve 23 Nisan 2014 tarihi itibarıyla uygulanabildiǧi yerlerde Atina Sözleşmesi’nin 2002 Protokolü uyarınca kararlaştırılacaktır. 392/2009 Yönetmeliǧi’nin ve uygulanabildiǧi yerlerde Atina Sözleşmesi’nin 2002 Protokolü’nün veya Atina Sözleşmesi’nin hükümleri burada açık bir şekilde Taşıma Koşulları’na dahil edilmiştir. Atina Sözleşmesi’nin bir kopyası talep üzerine veya temin edilebilir www.celestyalcruises.com/en/conditions-of-carriage adresinden indirilebilir. 392/2009 Yönetmeliǧi’nin ve Atina Sözleşmesi’nin altında, yolcu tarafından önceden belirlenmiş dönemler içerisinde verilen yazılı bildirimler olmadıkça Taşıyıcının bagajı yolcuya hasarsız bir şekilde teslim ettiǧi varsayıl
 
Sorumluluk Sınırları : Taşıyıcının sorumluluǧu, muafiyete tabii hizmetçilerinin ve/veya temsilcilerinin 392/2009 Yönetmeliǧi’ne ve uygulanabildiǧi yerlerde Atina Sözleşmesi’nin 2002 Protokolü’ne veya Atina Sözleşmesi’ne istinaden ile sınırlandırılacaktır. 392/2009 Yönetmeliǧi ile belirtilen bir gemi nakliyesi kazası olması durumunda, Taşıyıcının kontrolü dışında gerçekleşen durumlar haricindeki (örneǧin; savaş, doǧal afet, üçüncü şahıs eylemi) herhangi bir olayda yolcunun Taşıyıcıdan veya Taşıyıcının sigorta şirketinden 250.000 Özel Çekim Hakkı (SDR) (£235.197i89 veya €283.520,45) bulunur. Taşıyıcı kazanın kendi hatası veya ihmâlkârlıǧı olmaksızın oluştuǧunu kanıtlamadıkça tazminat 400.000 SDR’ye (£376.090,63 veya €453.539,91) kadar çıkabilir. Gemi nakliyesi harici bir kazanın olması durumundaysa, yolcu kazanın taşıyıcı hatası veya ihmâlkârlıǧı sonucu oluştuǧunu kanıtlarsa yolcunun taşıyıcıdan 400.000 SDR’ye (£376.090,63 veya €453.539,91) kadar tazminat alma hakkı bulunur. Atina Sözleşmesi altında belirtilen ölüm/fiziksel yaralanma sınırları her yolcu için 46.666 SDR’dir (£43.846,40 veya €52.806,26). Sorumluluk sınırları veya kabin bagajı her yolcu için 392/2009 Yönetmeliǧi ve Atina Sözleşmesinin 2002 Protokolü uyarınca 2250 SDR (£2.113,62 veya €2.546,20) ve Atina Sözleşmesi uyarınca her yolcu için 833 SDR’dir (£782,32 veya €942,88) Taşıyıcının, geminin malzeme sorumlusuna emanet edilmedikçe deǧerli eşyalar için bir sorumluluǧu bulunmaz. Bu durumda, sorumluluk uygulanabildiǧi yerlerde 392/2009 Yönetmeliǧi’ne veya Atina Sözleşmesi’nin 2002 Protokolü uyarınca 3375 SDR (£3.169,55 veya €3.819,27) ile ve Atina Sözleşmesi uyarınca 1200 SDR (£1.126,91 veya €1.357,96) sınırlandırılacaktır. Her yolcunun sınırlarına ilişkin atıflar her bir taşıma içindir. Taşıyıcı, buna ek olarak sınırlama ve/veya sorumluluk muafiyeti saǧlayan uygulanabilir tüm yasalardan (Taşıyıcının neden olduǧu onarılabilir hasarlarda sorumluluk ve/veya küresel sınırlamaya dair gemi bayraǧı yasası ve/veya yasaları, sınırlaması olmaksızın) tamamen yararlanabilir
 
Baǧımsız taşeronlar ve Kıyı Gezintileri : Hava yolları, kara nakliye şirketleri, kıyı gezinti saǧlayıcıları, gemi güvertesi saǧlık personeli ve kuaför salonu ile güzellik terapisi salonu dahil olmak üzere gemideki ve/veya kıyıdaki baǧımsız taşeronların herhangi birinin işleyişlerinden veya ihmâllerinden oluşan veya bunlar ile baǧlantılı olan hiçbir şeyden taşıyıcı sorumlu deǧildir.
 
Hamilelik : 12 haftadan az hamilelik dönemindeki bayanların seyahat için tıbbi tavsiye almalarını önermekteyiz. 24 haftalık hamileliǧi olan veya yolculuǧu sırasında 24. haftalık olacak olan bayanların seyahate yönelik bir saǧlık belgesi almaları gereklidir. Taşıyıcı, hamileliǧinin herhangi bir aşamasında saǧlık belgesi isteme hakkını ve taşıyıcı ve/veya yönetici yolcunun yolculuǧu sırasında güvenliǧinde emin olamayacaksa yolculuk talebini reddetme hakkını saklı tutar
 
Seyahat Saǧlıǧı – Saǧlık ve Güvenlik ile Yönetim : Yolcu, kendisinin mental ve fiziksel olarak seyahat etmek için saǧlıklı olduǧunu ve gemi işleyişinin aksamayacaǧını veya diǧer yolculara rahatsızlık/zahmet vermeyeceǧini ileterek yolculuǧunu temin eder. Yolcu, taşıyıcı şirketin kuralları ile yönetmeliklerine ve yöneticinin ve gemi memurlarının tüm istek ve direktiflerine uymayı kabul eder. Taşıyıcının ve/veya gemi yöneticisinin veya gemi doktorunun, bir yolcunun saǧlıksal durumun bir şekilde seyahate uygun olmadıǧını veya saǧlıǧını yahut güvenliǧini tehlikeye atma olasılıǧı bulunduǧunu veya diǧerlerinin konforunu etkileyebileceǧini veya yolcunun herhangi bir limanda karaya inme izninin bulunmadıǧını veya bakımını, desteǧini yahut geri dönüşünü saǧlamaktan sorumlu şirketin bunları yapmasını zorlaştırdıǧını görmesi üzerine taşıyıcı ve/veya gemi yöneticisi herhangi bir zamanda ilave bir sorumluluk gerekmeksizin aşaǧıda belirtilenlerden kendileri için uygun olanları uygulama hakkına sahiptirler: i. Taşıyıcının herhangi özel bir limanda binmesini kabul etmemek ii. Yolcuyu herhangi bir limanda indirmek. iii. Yolcuyu bir limandan başka bir limana aktarmak. iv. Yolcuyu bir kabine veya gemi polikliniǧine veya gemide bulunan bir başka uygun yere yatırmak. v. Yolcudan sindirim sistemi hastalıǧı veya başka bulaşıcı hastalık tanıları konulduǧunda kabinde kalmasını talep etmek. vi. Ilk yardım ve/veya tıbbi tedavi ve/veya bir ilaç, iǧne veya izin verilen bir madde uygulamak ve/veya böylesi bir adım atmanın gerekli yahut uygun görüldüǧü durumda herhangi bir limanda ya gemi yöneticisinin ya da gemi doktorunun sorumluluǧu tamamen kendi üzerine alarak yolcuyu bir hastaneye veya benzer bir enstitüye yatırması. Saǧlık ile güvenlik nedenleriyle taşıyıcı ve/veya herhangi bir limandaki saǧlık yetkilileri bir genel saǧlık formu doldurmakla yetkilidirler. Yolcu, sindirim sistemi hastalıkları ile sınırlı olmamak kaydıyla herhangi bir hastalıǧa ilişki belirtiler taşıdıǧına dair doǧru bilgiler sunmalıdır. Taşıyıcı, sorumluluǧu üzerine alarak Norovirüs ve H1N1 ile sınırlı olmamak kaydıyla viral veya bakteriyel hastalık taşıdıǧını düşündüǧü herhangi bir yolcuyu güverteye almayı reddedebilir.
 
Seyahat belgeleri ve diǧer gereklilikler : Yolcu, geminin seyahat planındaki tüm ülkelerde hükümet yetkilileri tarafından herhangi bir aşı gerekliliǧini, gerekli saǧlık belgelerini, seyahat belgelerini ve bu ülkelerin limanlarında uygulanabilen saǧlık ile güvenlik uyarılarını denetlemek amacıyla kontrol edilmeye tabii tutulabilir. Taşıyıcı, yolcuyu bu konular hakkında bilgilendirmekten sorumlu deǧildir. Çaǧrıldıǧınız limana ve ülkenize göre tüm gerekli seyahat belgelerini (kimlik, pasaport, vize vb.) bulundurmanız gerekmektedir. Gerekli ve geçerli tüm belgeleri edinemezseniz, gemiye binemezsiniz. Ayrıntılı bilgiler için www.celestyalcruises.com adresinden gerekli seyahat belgelerini okuyabilirsiniz.
 
Engelliler veya Hareketi Kısıtlılar : Yolcunun veya seyahate dahil olan herhangi bir kişinin rezervasyonu rahatsız, hastalıklı, engelli veya hareketi kısıtlı olarak belirtilmişse, organizatör rezervasyon tarihine ilişkin eksiksiz ayrıntıları yolcunun gemideki güvenliǧi ve konforundan emin olmak için yolcudan talep eder. Taşıyıcı, yolcuyu veya saǧlıksal olarak seyahate elverişsiz olduǧu düşünülen yahut saǧlık durumunun kendileri veya diǧer yolcular için bir tehlike oluşturabileceǧi düşünülen bir kişiyi gemiye almama hakkını saklı tutar. Haklarınız ve sorumluluklarınız için Taşıma Koşulları’nın 10. makalesine bakınız.
 
Reşit olmayanlar :Taşıyıcı, dışarıya gidilen tarihte 18 yaşından küçük kişileri gemiye kabul etmez.
 
Tehlikeli Maddeler : Yolcu, gemi güvertesine herhangi bir illegal maddenin veya illegal eşya, bıçak, silah, yanıcı veya tehlikeli eşyalar veya maddeler ya da kontrol edilemeyen yahut yasaklanmış cisim veya eşya getiremez.
 
Hukuk ve Yargı Yetkisi : Yolcu ve taşıyıcı arasındaki tüm hususlar her ne olursa olsun Yunanistan yasalarına tabii tutulacaktır ve Yunanistan’daki Pire Mahkemelerinde getirilecektir

Gemi Fiyat Bilgileri

NİSAN
MAYIS
HAZİRAN
TEMMUZ
AĞUSTOS
EYLÜL
EKİM
Kabin Tipi 1 Nisan 8 Nisan 22 Nisan 29 Nisan 15 Nisan
IA İç Kabin 299,00 € 299,00 € 399,00 € 399,00 € 399,00 €
IB İç Kabin 374,00 € 374,00 € 444,00 € 444,00 € 444,00 €
IC İç Kabin 394,00 € 394,00 € 464,00 € 464,00 € 464,00 €
XA Dış Kabin 404,00 € 404,00 € 484,00 € 484,00 € 484,00 €
XB Dış Kabin 434,00 € 434,00 € 514,00 € 514,00 € 514,00 €
XC Dış Kabin 444,00 € 444,00 € 534,00 € 534,00 € 534,00 €
SJ Junior Suit 704,00 € 704,00 € 704,00 € 704,00 € 704,00 €
SB Balkonlu Suit 874,00 € 874,00 € 874,00 € 874,00 € 874,00 €
SG Grand Suit 984,00 € 984,00 € 984,00 € 984,00 € 984,00 €
Kabin Tipi 6 Mayıs 27 Mayıs 13 Mayıs 20 Mayıs
IA İç Kabin 399,00 € 459,00 € 459,00 € 459,00 €
IB İç Kabin 444,00 € 514,00 € 514,00 € 514,00 €
IC İç Kabin 464,00 € 534,00 € 534,00 € 534,00 €
XA Dış Kabin 484,00 € 554,00 € 554,00 € 554,00 €
XB Dış Kabin 514,00 € 594,00 € 594,00 € 594,00 €
XC Dış Kabin 534,00 € 614,00 € 614,00 € 614,00 €
SJ Junior Suit 704,00 € 994,00 € 894,00 € 894,00 €
SB Balkonlu Suit 874,00 € 1.234,00 € 1.114,00 € 1.114,00 €
SG Grand Suit 984,00 € 1.404,00 € 1.264,00 € 1.264,00 €
Kabin Tipi 10 Haziran 17 Haziran 24 Haziran 3 Haziran
IA İç Kabin 459,00 € 459,00 € 459,00 € 459,00 €
IB İç Kabin 514,00 € 514,00 € 514,00 € 514,00 €
IC İç Kabin 534,00 € 534,00 € 534,00 € 534,00 €
XA Dış Kabin 554,00 € 554,00 € 554,00 € 554,00 €
XB Dış Kabin 594,00 € 594,00 € 594,00 € 594,00 €
XC Dış Kabin 614,00 € 614,00 € 614,00 € 614,00 €
SJ Junior Suit 994,00 € 994,00 € 994,00 € 894,00 €
SB Balkonlu Suit 1.234,00 € 1.234,00 € 1.234,00 € 1.114,00 €
SG Grand Suit 1.404,00 € 1.404,00 € 1.404,00 € 1.264,00 €
Kabin Tipi 1 Temmuz 8 Temmuz 15 Temmuz 22 Temmuz 29 Temmuz
IA İç Kabin 459,00 € 459,00 € 459,00 € 459,00 € 459,00 €
IB İç Kabin 514,00 € 514,00 € 514,00 € 514,00 € 514,00 €
IC İç Kabin 534,00 € 534,00 € 534,00 € 534,00 € 534,00 €
XA Dış Kabin 554,00 € 554,00 € 554,00 € 554,00 € 554,00 €
XB Dış Kabin 594,00 € 594,00 € 594,00 € 594,00 € 594,00 €
XC Dış Kabin 614,00 € 614,00 € 614,00 € 614,00 € 614,00 €
SJ Junior Suit 994,00 € 894,00 € 894,00 € 894,00 € 894,00 €
SB Balkonlu Suit 1.234,00 € 1.114,00 € 1.114,00 € 1.114,00 € 1.114,00 €
SG Grand Suit 1.404,00 € 1.264,00 € 1.264,00 € 1.264,00 € 1.264,00 €
Kabin Tipi 5 Ağustos 26 Ağustos 12 Ağustos 19 Ağustos
IA İç Kabin 399,00 € 399,00 € 459,00 € 459,00 €
IB İç Kabin 444,00 € 444,00 € 514,00 € 514,00 €
IC İç Kabin 464,00 € 464,00 € 534,00 € 534,00 €
XA Dış Kabin 484,00 € 484,00 € 554,00 € 554,00 €
XB Dış Kabin 514,00 € 514,00 € 594,00 € 594,00 €
XC Dış Kabin 534,00 € 534,00 € 614,00 € 614,00 €
SJ Junior Suit 704,00 € 704,00 € 704,00 € 704,00 €
SB Balkonlu Suit 874,00 € 874,00 € 874,00 € 874,00 €
SG Grand Suit 984,00 € 984,00 € 984,00 € 984,00 €
Kabin Tipi 16 Eylül 23 Eylül 30 Eylül 2 Eylül 9 Eylül
IA İç Kabin 459,00 € 459,00 € 459,00 € 459,00 € 459,00 €
IB İç Kabin 514,00 € 514,00 € 514,00 € 514,00 € 514,00 €
IC İç Kabin 534,00 € 534,00 € 534,00 € 534,00 € 534,00 €
XA Dış Kabin 554,00 € 554,00 € 554,00 € 554,00 € 554,00 €
XB Dış Kabin 594,00 € 594,00 € 594,00 € 594,00 € 594,00 €
XC Dış Kabin 614,00 € 614,00 € 614,00 € 614,00 € 614,00 €
SJ Junior Suit 994,00 € 994,00 € 994,00 € 894,00 € 894,00 €
SB Balkonlu Suit 1.234,00 € 1.234,00 € 1.234,00 € 1.114,00 € 1.114,00 €
SG Grand Suit 1.404,00 € 1.404,00 € 1.404,00 € 1.264,00 € 1.264,00 €
Kabin Tipi 28 Ekim 7 Ekim 14 Ekim 21 Ekim
IA İç Kabin 299,00 € 459,00 € 459,00 € 459,00 €
IB İç Kabin 374,00 € 514,00 € 514,00 € 514,00 €
IC İç Kabin 394,00 € 534,00 € 534,00 € 534,00 €
XA Dış Kabin 404,00 € 554,00 € 554,00 € 554,00 €
XB Dış Kabin 434,00 € 594,00 € 594,00 € 594,00 €
XC Dış Kabin 444,00 € 614,00 € 614,00 € 614,00 €
SJ Junior Suit 704,00 € 894,00 € 894,00 € 894,00 €
SB Balkonlu Suit 874,00 € 1.114,00 € 1.114,00 € 1.114,00 €
SG Grand Suit 984,00 € 1.264,00 € 1.264,00 € 1.264,00 €

GEMİ KABİNLERİ

IA - İç Kabin
lB - İç Kabin
IC - İç Kabin
XA - Dış Kabin
XB - Dış Kabin
XC- Dış Kabin
SJ - Junior Suit
SB - Balkonlu Suit
SG - Kral Dairesi
 
IA – İç Kabin
Güverte 2 ve 3’de yer alan ıA Kabinler (11 m2) büyüklüğünde olup iç mekânlarında 2 kişi, 2 alt yatak, 3/4 yatak, duşlu banyo, klima, telefon, saç kurutma makinesi, kasa ve TV bulunmaktadır. Max. 4 kişi konaklayabilir.

IB – İç Kabin
Güverte 3 ve 4’de yer alan IB Kabinler (11 m2) büyüklüğünde olup iç mekânlarında 2 kişi, 2 alt yatak, 3/4 yatak, duşlu banyo, klima, telefon, saç kurutma makinesi, kasa ve TV bulunmaktadır. Max. 4 kişi konaklayabilir.

 

C – İç Kabin
Güverte 5 ve 6’da yer alan IC Kabinler (11 m2) büyüklüğünde olup iç mekânlarında 2 kişi, 2 alt yatak,, duşlu banyo, klima, telefon, saç kurutma makinesi, kasa ve TV bulunmaktadır. Max. 2 kişi konaklayabilir.

 

XA – Dış Kabin
Güverte 2 ve 3’de yer alan XA Kabinler (12 m2) büyüklüğünde olup iç mekânlarında 2 kişi, 2 alt yatak, 3/4 yatak, duşlu banyo, klima, telefon, saç kurutma makinesi, kasa ve TV bulunmaktadır. Max. 4 kişi konaklayabilir.

XB – Dış Kabin
Güverte 3 ve 4’de yer alan XB Kabinler (12 m2) büyüklüğünde olup iç mekânlarında 2 kişi, 2 alt yatak, 3/4 yatak, duşlu banyo, klima, telefon, saç kurutma makinesi, kasa ve TV bulunmaktadır. Max. 4 kişi konaklayabilir.

XC – Dış Kabin
Güverte 5 ve 6’da yer alan XC Kabinler (12 m2) büyüklüğünde olup iç mekânlarında 2 kişi, 2 alt yatak, duşlu banyo, klima, telefon, saç kurutma makinesi, kasa ve TV bulunmaktadır. Max. 2 kişi konaklayabilir.

SJ – Junior Suit
Güverte 7’de yer alan SJ Kabinler (22 m2) büyüklüğünde olup iç mekânlarında 2 kişi, 2 alt yatak, kanepe, duşlu banyo veya küvetli banyo, klima, telefon, saç kurutma makinesi, kasa ve TV bulunmaktadır. Max. 4 kişi konaklayabilir.

 

 

SB – Balkonlu Suit
Güverte 9’da yer alan SB Kabinler (27 m2) büyüklüğünde olup iç mekânlarında 2 kişi, 2 alt yatak, kanepe, küvetli banyo, klima, telefon, saç kurutma makinesi, kasa ve TV bulunmaktadır. Max. 4 kişi konaklayabilir.

SG – Grand Suit
Güverte 9’da yer alan SG Kabinler (35 m2) büyüklüğünde olup iç mekânlarında 2 kişi, 2 alt yatak, kanepe, duşlu banyo veya küvet, klima, telefon, saç kurutma makinesi, kasa ve TV bulunmaktadır. Max. 4 kişi konaklayabilir.

GEMİ GÜVERTELERİ

GÜVERTE 2 ATHENA (TIKLAYIN)
GÜVERTE 3 HERMES (TIKLAYIN)
GÜVERTE 4 POSEİDON (TIKLAYIN)
GÜVERTE 5 DİONYSOS (TIKLAYIN)
GÜVERTE 6 VENÜS (TIKLAYIN)
GÜVERTE 7 APOLLO (TIKLAYIN)
GÜVERTE 8 OURANUS (TIKLAYIN)
GÜVERTE 9 HERA (TIKLAYIN)
GÜVERTE 10 ZEUS (TIKLAYIN)
GÜVERTE 12 (TIKLAYIN)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CELESTYAL OLYMPİA GEMİSİ

CELESTYAL OLYMPİA GEMİSİ HAKKINDA BİLGİLER (TIKLAYIN)

Celestyal Olympia, Yunan mirasını, geleneklerini ve kültürünü yansıtır. Sıcak Akdeniz misafirperverliğini sunar. Güneşli, aydınlık, havadar salonlar, restoranlar ve ferah kabinler, iki tane havuz ve geniş güverteler mevcuttur.

Gemi, Antik Olimpiyat Oyunları’nın sergilendiği ve Zeus’a ithaf edilen Batı Yunanistan’da yer alan bir bölgeden adını almıştır. Celestyal Cruises filosunun mücevheri olarak görülen Olympia 2016’da tamamen yeniden döşenmiştir ve maksimum 1664 misafire ev sahipliği yapmaktadır. 540’dan fazla kişiden oluşan bir ekibe sahiptir. 

Gemide geçireceğiniz zaman telaşsız ve rahatlatıcıdır; aynı zamanda Olympia’nın sizi götüreceği yerleri keşfetmek için de çok zamanınız olacaktır..

Teknik Özellikler

Tonaj: 37.584 – Uzunluk: 215 mt – Genişlik: 28,4 mt – Seyir Hızı: 16 kn – Güverte: 11 Kat – Asansör: 7 – Eliktrik: 110/210V 

Gemi Kullanım Alanları

Aegean Restaurant (Helios Cafe) – Horizons Bar (360 Derece) – Thalassa Bar – Muses Lounge – Argo Bar -Selene Lounge – 2 Büyük yüzme Havuzu – Çocuk Havuzu – Spa – Fitness Center – Güzellik Salonu – Duty Free Mağazaları – Badmington – Jogging – Basketbol – Kütüphane – İnternet Cafe – Casino – Çocuk Kulübü – Oyun Salonu – Video Salonu – Sağlık Merkezi – Resepsiyon 

 

Celestyal Olympia Gemisi Teknik Özellikleri    
           
Yıldızı            :    4****    
Tonaj            :    37.584    
Uzunluk         :    215 mt    
Genişlik          :    28,4 mt    
Seyir Hızı        :    16 knots    
Güverte          :    11 Kat    
Asansör          :    7    
Stabilizatör      :    Var    
Geminin Sınıfı  :    DNV    
Elektrik Akımı   :    110/220 V

Kabin Özellikleri

Toplam Kabin     :    724
İç Kabin Sayısı    :    306
Dış Kabin Sayısı   :    418
Personel Sayısı    :    550
Personel Uyruğu  :    Avrupa ve Uluslararası

GENEL BİLGİLER

GEMİDE TÜM YEMEKLER (TIKLAYIN)

GEMİDE TÜM YEMEKLER DAHİLDİR.

GASTRONOMİ

Muhteşem atmosferi bulunan restoranlarımız günde üç oğün yemek sunmaktadır.

Cruise paketlerimizin hepsinde gemide alacağınız yemekler ücretinize dahildir. Tercihinize göre ister açık büfe isterseniz a’la carte olarak restoranlarımızdan sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği oturumlarını kullanabilirsiniz. Restoranlarımızın muhteşem atmosferi, şeflerimizin elinden çıkan lezzetler ve Akdeniz mutfağı sizleri bekliyor. Heyecan verici lezzetlerimizin tadını bayılacak, Inclusive Cruises konseptinde yemekler tadını unutamayacaksınız. Gemilerimizde, bölgenin otantik kimliğinden ilham alan tarifler gün boyu özenle ve taze olarak hazırlanarak masanıza gelir. Kahvaltıyı, ana restoranlarımızda veya açık büfe restoranlarımızda yapabilirsiniz. Öğlen ve akşam yemekleri için farklı restoran seçenekleri mevcuttur. 

 

limitsiz-icecek-paketi

YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER (TIKLAYIN)

Inclusive Cruise paketimizde “Yemeklerde Alınan İçecekler” fiyatınıza dahildir.
 
“YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER”
Şarap – Kırmızı, Beyaz, Rose
Bira 
Soft İçecekler – 7Up, Cola, Fanta, Limonata, Ice Tea, Soda, Maden Suyu, Tonik
Meyve Suları – Portakal, Greyfurt, Elma ve Domates
Filitre Kahve ve Çay
* Suite Odalara günlük su, bira ve soda ücretsiz olarak doldurulur.
* Junior Suite Odalara günlük küçük su ücretsiz olarak konulmaktadır. 
Yemek zamanı dışında barlardan temin edebileceğiniz içecekler için “Premium İçecek Paketi” almanız gerekmektedir
 
“PEMIUM İÇECEK PAKETİ”
Cruise turu ücretinize dahil değildir.
3 Gece Turlarda 150 € 
4 Gece Turlarda 170 € 
7 Gece Turlarda 240 € 
ödeyerek Premium İçecek Paketi alabilirsiniz.
• Kokteyller ( 7€’ya kadar alkollü içecekler, 6€’ya kadar votka, rom, cin, viski, likor) 
• Sodalar
• Meyve Suları (konsantre)
• Fıçı Bira
• Şaraplar (6€’ya kadar kadeh, beyaz, kırmızı, rose)
• Alkolsüz Kokteyller (6€’ya kadar kadeh, beyaz, kırmızı, rose)
• Premium sıcak ve soğuk kahveler
• Premium sıcak ve soğuk çaylar
• Maden suları
 
Yukarıdaki ürünlerin tümü bardakta servis edilir.

 

(Taze sıkılmış meyve suyu ekstra ücrete tabidir.) 
Reşit olmayanlar için  (18 yaş altı), her şey dahil içecek paketi otomatik olarak alkolsüz her şey dahil paketine dönüşecektir ve alkollü içecek servisi yapılmayacaktır.
 
GENEL BİLGİ :
Celestyal İçecek Paketi sadece kişisel kullanım için geçerlidir.
 
İçecek paketleri faaliyette bulunan bar, salon ve restoranların herhangi birinde kişisel tüketim içindir ve grup işlevleri için kullanılmamalıdır.
 
Grup kahvesi ve kokteylleri ekstra ücrete tabidir.
 
Mini Barlardan Oda Servisi ve içecekleri İçki Paketlerinden hariç tutulur ve listelendiği şekilde ücretlendirilir.
 
İçecek Paketleri, bar ve restoranların açılış saatleri boyunca iniş saatine kadar kullanılabilir.
 
Barda içecek siparişi verirken lütfen kartınızı görevliye gösterin.
 
Konuklar her seferinde kart başına sadece bir içecek sipariş edebilirler. Tüm içecekler bardak ile servis edilir.
 
Alkollü içecekler sadece 18 yaşından büyük konuklar için servis edilecektir.
Bir misafir için bir içecek almak isterseniz, faturanız bar menüsünde listelenen tam fiyatla ücretlendirilir.
 
Alınan Premium İçecek Paketleri iade edilmez.
 
Yukarıda ki şartların ve koşulların kötüye kullanılması, kartınızın geri çekilmesine ve hesabın devre dışı bırakılmasına neden olur. İadeler verilmeyecektir.
 
 
limitsiz-icecek-paketi

KONFORLU KABİNLER (TIKLAYIN)

KONFORLU KABİNLER Dahildir.

Denizdeki eviniz. Oda görevlilerimiz her zaman yanınızda.

KONFORLU KABİNLER
Konfor ve rahatlığınız bizim için çok önemli. Kabinlerimiz siz tatildeyken ihtiyacınız olan tüm konforu sağlayabilmektedir. Günün yorgunluğunu atabileceğiniz veya rahat bir uyku geçirebileceğiniz yataklarımız sizin emrinizde. Tüm kabinlerde tv, kasa (ücretsiz), dolap, merkezi klima, saç kurutma makinesi, duş ve wc bulunmaktadır. Kabinlerimizde max. 4 kişi konaklayabileceğinizi unutmayın. Tüm kabinlerimizin konforu aynıdır. Ayrıca Kabin görevlilerimiz her zaman sizin yanınızda. 
 
İÇ KABİNLER
İç kabinlerde dışarıya bakan bir camınız yoktur ama sakın karanlık bir yer hayal etmeyin. Tüm kabinlerimiz aydınlık ve merkezi klima sistemi ile oldukça ferahlatıcıdır. Yaklaşık 11 m2 ebatlarında olan iç kabinlerde 2 kişi ve 2 alt yatak 2 yandan açılan yatakla beraberinde 3/4 lü olarak konaklayabilirsiniz. Tüm iç kabinlerde tv, kasa (ücretsiz), dolap, merkezi klima, saç kurutma makinesi, duş ve wc bulunmaktadır.
 
DIŞ KABİNLER
Dış kabinlerde dışarıya bakan bir camınız vardır ama bu camlar açılmaz. Dış kabin cam büyüklükleri katlara göre değişkenlik göstermektedir. En alt güvertelerde ki dış kabin camları lumboz (yuvarlak) dediğimiz camlardan oluşmaktadır. Diğer yukarı katlara çıktıkça cam büyüklükleri genişlemektedir. Filikalara denk gelen dış kabinlerimizin (XBO) camları görüş engellidir. Yaklaşık 12 m2 ebatlarında olan iç kabinlerde 2 kişi veya 2 alt yatak ve 2 yandan açılan yatakla beraberinde 3/4 lü olarak konaklayabilirsiniz. Tüm dış kabinlerde tv, kasa (ücretsiz), dolap, merkezi klima, saç kurutma makinesi, duş ve wc bulunmaktadır.
 
SUIT KABİNLER
Suit kabinlerimiz Suite Junior, Balkonlu Suit ve Grand Suit olarak 3’e ayrılmakadır. Suitlerimiz yaklaşık olarak 22m2 ile 35 m2 arasında büyüklüktedir. Suitlerde 2 kişilik yatak ve 2 kişilik kanepe bulunmaktadır. Tüm suit kabinlerde tv, kasa (ücretsiz), dolap, merkezi klima, saç kurutma makinesi, duş ve wc bulunmaktadır.
 
konforlu-kabinler

GEMİDE EĞLENCE (TIKLAYIN)

GEMİDE EĞLENCE Dahildir

Kabare şovlar, animasyonlar ve canlı müzik

ŞOV & GECE HAYATI
Gemide her gece arkanıza yaslanıp eğlence ekibimiz Crique de Fantastique’in mükemmel şovlarını izleyebilirsiniz. Günlük akşam şovlarımızın yanında eğlence ekibimiz tarafından organize edilmiş bir çok aktivite ve etkinlerde de yer alabilirsiniz. Özellikle Yunan tavernalarını ayağınıza getiriyoruz. Bouzouki’nin çağrısına karşı koyamayıp sirtaki yapan dans pistlerimizden birisinde kendinizi bulabilirsiniz. Ayrıca kaliteli ses sistemine sahip disco, karaoke, dans gösterileri ve barlarımızda canlı konserler ile eğlenebilirsiniz. Kısacası gemimizde her yerde müzik var. 
 
gemide-eglence

 

LİMAN VERGİLERİ (TIKLAYIN)

LİMAN VERGİLERİ DAHİLDİR.

LİMAN VERGİLERİ

Paket fiyatlarımıza liman vergileri dahildir. 3,4 ve 7 gecelik turlarımızda farklı ücretlerde liman vergileri bulunmaktadır. Paket fiyatlarımıza ilave ekstra liman vergisi ödemezsiniz. 
 
liman-vergileri-dahil

KARA TURLARI (TIKLAYIN)

KARA TURLARI DAHİL DEĞİLDİR.

Kültür ve tarih en güzel kıyı gezileri.
 
KARA TURLARI
Kara turlarının her biri, sertifikalı rehberlerimizin yardımıyla özenle seçilmiştir. Otantik bir deneyim sunduğumuz için çok guruluyuz ve kara turlarımızın sizi Doğu Akdeniz’in kültürü, tarihi ve büyülü cazibesiyle tanıştıracağına garanti veriyoruz. Inclusive Cruise paketimiz kapsamında 3, 4 ve 7 gecelik cruise turlarına 75€ değerinde kara turları indiriminiz dahildir. Alacağınız kara turlarına ödeyeceğiniz miktar üzerinden kişi başı 75€ düşerek ödeme yapabilirsiniz. 
Tüm Kara Turlarımız hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız…
– Kişi Başına Kara Turları İndirimleri  
İndirim kişi başına uygulanır.
Önceden rezerve edilebilir kara turları için indirimler geçerlidir. Diğer servisler için kullanılamaz. Gemiye binmeden en geç 48 saat önce kullanılmalıdır. Sonrasında indirim geçerliliğini kaybeder ve seyir sırasında kullanılamaz. 
1- İndirim, gezi fiyatından daha fazlaysa, aradaki fark, yukarıda belirtilen süre içinde kullanılması koşuluyla alternatif bir gezi için kullanılabilir. 
2- İndirim, gezi fiyatından düşükse, misafir fiyat farkını ödeyecektir.
İndirimin maddi değeri yoktur, iade edilemez ve devredilemez. Nakit veya kredi alternatifi sunulmamaktadır. İndirim, Celestyal Cruises’ın Kara turları şart ve koşullarına tabidir. Detaylı Kara turları şart ve koşulları istek üzerine iletilebilir.

yunan-adalari-kara-turlari

SEYAHAT, SAĞLIK & TUR İPTAL SİGORTASI (TIKLAYIN)

SEYAHAT SAĞLIK & TUR İPTAL SİGORTASI DAHİLDİR.

Seyahatiniz de sağlınız ve yaşayabileceğiniz kötü durumlardan dolayı kayıplar yaşamanızı istemiyoruz. Paketlerimize seyahat sağlık ve tur iptal teminatlı sigortanız dahildir. Seyahatinize çıkmadan önce  başınıza gelebilecek acil bir durumdan dolayı verdiğiniz ücret yanmaz. Seyahat poliçenizde ki güncel muafiyet durumlarına bakmayı unutmayınız. 
Seyahat iptali ve Yarıda Kesilmesi: İş seyahati öncesi acil sağlık, kaza, yakının vefatı veya iş seyahatine gitmesini engelleyecek bir ortam oluşması.
Tıbbı Tedavi: İş seyahatinde aniden hastalanma veya yaralanma durumunda; ayakta tedavi, acil diş tedavisi, tedavi ve ölüm sebebi ile yurda dönüş.
Bagaj Kaybı: Check-in işleminden geçmiş bagajın kaybı, çalınması veya hasar görmesi durumu.
* Seyahat sağlık ve tur iptal sigortasında 70 yaş ve üzeri yolcularımıza sur-prim uygulanmaktadır.  
 
seyahat-sigortasi

COVİD 19 ' SALGIN'

COVİD 19 ' SALGIN' ÖNLEYİCİ TEDBİRLER (TIKLAYIN)

Covid-19 bilgileri 28 Şubat 2022 tarihi itibari ile güncellenmiştir. 
 
Gemimize binmeden önce, 12 yaşın üzerinde seyahat eden herkes için Yunan hükümeti tarafından tanınan onaylanmış bir COVID-19 aşı sertifikası gibi limanda tamamlanması ve sunulması gereken önemli evraklar var.
 
Covid-19 Protokol
 
!!! 2022 gemi seyahatlerinin tümünde 12 yaş ve üzeri misafirler için zorunlu aşılama gereksinimi bulunmaktadır. Covid Protokol ile ilgili olarak, misafirlerin aşılı olması ve aşı kartı oluşturmuş olmaları gerekmektedir. 
Ayrıca 13.04.2022 tarihinde alınan karara göre; Yunanistan hükümeti depara 24 saat kala tüm misafirlerimizden muhakkak hızlı antijen (raporlu) ya da PRC testinin yapılmasını istemektedir.
 
Bütün misafirler Yunanistan Hükümeti tarafından onaylanmış üç (3) adet Covid-19 aşısı olduğunu ve alınan en son doz aşının yolculuktan 14 gün önce olduğunu belgeleyen evrakları ibraz ettirmelidir. Yalnızca 2 doz aşısı olan misafirler, ikinci doz aşının üzerinden 7 ay geçmemesi kaydıyla yolculuğa dâhil olabilirler. 3 ay Geçerlilik süresi bitmemiş olan Covid-19 iyileşme sertifikası da yolculuk için geçerlidir. 6 ila 11 yaş arası misafirlerimiz için (aşıları olmadığı takdirde) üzerinden 48 saat geçmemiş negatif sonuçlu Hızlı Antijen Covid Test sonucu gereklidir. Tüm geçerli Ab Sağlıklı Geçiş Protokollerine uyulacaktır.
Tüm milliyetlerden misafirler Covid protokollerine ve giriş şartlarına uyduğu ve tabi olduğu sürece Yunanistan’a ya da diğer konumlara giden Celestyal gemi seyahatleri için rezervasyon yapmaya uygundur. Misafirlerin, hedef ülkeye girmek için tüm geçerli Covid 19 talimatlarına uymaları zorunludur. Seyahat gereksinimleri binilen limana ve hedef ülkeye göre sürekli değişiklik göstermektedir. Lütfen hedef ülkenin uygun Konsolosluğu/Elçiliği ile iletişime geçtiğinizden emin olun. Menşei ülkeye göre tipik seyahat belgelerine (pasaport, uygunsa Kimlik Kartı) ve PLF formuna ek olarak çok girişli Schengen vizesi gerekli olabilir. Güncellenmiş COVID-19 gereksinimleri için lütfen hedef ülkenin konsolosluğu ile iletişime geçin.
 
KABUL EDİLEN AŞILAR
Pfizer BioNtech mRNA Comirnaty
Moderna mRNA Spikevax
Astra Zeneca/Oxford ChAdOx1 nCoV (AZD1222) Vaxzevria
Johnson & Johnson/Janssen Ad26.COV2.S
Sinovac/Coronavac 
Gamaleya (Sputnik) Ad26/Ad5 Gam-COVID-Vac, 
Cansiso Biologics AD5-nCOV, Convidencia
Sinopharm 
Covishield Serun Institute of India Pvt.Ltd ChAdOx1_nCoV-19
BBV152 COVAXIN Bharat Biotech, India Whole virion inactivated 
 
Yunanistan’daki gemi yolculuğunuza katılmak için mevcut gereksinimler
Yunanistan’dan seyahatinize sorunsuz bir şekilde başlamanız için neyin gerekli olduğunu anlamanıza yardımcı olacak basit bir rehber hazırladık. Lütfen aşağıdaki bilgileri dikkatlice okuyun ve bir yolcu gemisine katılma gereksinimlerinin Yunan hükümetinin giriş gereksinimlerinden farklı olduğunu unutmayın. Bu belgeden kaynaklanan herhangi bir sorunuz varsa, lütfen 0805 70 70 550’li numaradan müşteri hizmetleri ekibimizle iletişime geçiniz.
 
Yunanistan’a Seyahat
Yunanistan’a seyahat ediyorsanız, bir Yolcu Formu doldurmanız gerekecektir. Yolcu Formu’nu tamamlamak ve seyahat etmekle ilgili giriş koşullarını kontrol etmek için aşağıdaki linkten forma ulaşabilirsiniz. 
 
Onaylı COVID-19 Aşıları
12 yaş ve üzeri tüm konukların, Yunanistan hükümeti tarafından onaylanmış COVID-19 aşıları ve aşıları kanıtlayan kartlarını göstermeleri gerekmektedir. Aşısız hiçbir yolcu gemi yolculuğuna kabul edilmez. 
 
Yunanistan Sağlık Bakanlığı’na göre, 18 yaş ve üstü tam aşılı birey olarak kalifiye olmak için, çift doz aşınızın son dozundan 7 aylık bir süre geçmişse veya 3 aylık bir süre geçmişse, bir destek doz uygulanması gerekecektir. 
 
İlk kez tek veya çift doz aşı ile aşı oluyorsanız, seyahatinizden önce en son dozdan itibaren 14 günlük bir süre geçmelidir. Hemen etkili olan destek doz için bu gerekli değildir. Aşı sertifikası yerine 3 aya kadar olan COVID-19 iyileşme sertifikaları da kabul edilebilir. Celestyal protokollerine göre gemi mürettebatının aşıları tamdır.
 
60 Yaş Üstü Yetişkinler, Çocuklar ve Temel Tıbbi Durumlar
 
6 ila 11 yaş arası çocuklar için gemiye biniş sırasında (aşılanmadıkça), gemiye binmeden önceki 48 saat içinde yapılan bir test için negatif bir Antijen hızlı test sertifikası sağlanmalıdır. 60 yaşın üzerindeki misafirlerin ve her yaştan, temel tıbbi sorunları olan konukların, seyahate uygun olup olmadıklarını değerlendirmek için seyahat öncesi tıbbi konsültasyon için bir doktora gitmeleri şiddetle tavsiye edilir.
 
Maske Kullanımı
Yemek ve içecekler için oturmadığınız sürece tüm kapalı alanlarda maske takmanız zorunludur. Yüzme havuzu alanları veya açık teras gibi dış mekanlarda kalabalık olmadıkça ve sosyal mesafe korunmadıkça maske zorunlu değildir. 
 
Seyahat Sigortası
COVID-19 sağlık, iptal ve seyahat sigortası, seyehatinizin başlangıcından sonuna kadar ihtiyacınız var. Her şey dahil cruise kapsamında tüm misafirlerimize tur fiyatlarımıza dahil olan COVID-19 sağlık, iptal ve seyahat sigortası Türk vatandaşlarımıza ve TC oturumu bulunan yabancı misafirlerimize yapmaktayız. 
 
Gemide Protokoller
Yerel yasa protokolleri, tüm misafirler ve mürettebat için günlük ateş izlemesini gerektirir. Bu amaçla, gemiye termal tarayıcılar kurduk. Termal tarayıcılar güvertenizdeki asansörlerin yanında bulunur. Lütfen bu tarayıcıları her gün en geç öğlen 12:00’ye kadar veya karaya çıkmadan önce (hangisi önce gelirse) kullanmayı unutmayın.
 
Check-in İçin Evraklar
E-biletinizi, pasaportunuzu, vizenizi (varsa), buradan indirebileceğiniz halk sağlığı anketinizi ve onaylanmış COVID-19 Aşı sertifikanızı ibraz etmeniz gerekecektir. 12 yaşından büyük herkes için aşı sertifikası zorunludur.
 
Gemi Rehberi 
Mümkünse lütfen rezervasyon formlarını kullanın veya gemide bir hizmet rezervasyonu yapmak için kamaranızdan arayın. Yemek hizmetleri a la carte ve açık büfe olarak mürettebat tarafından verilecektir. Menüleri dijital olarak okumak isteyenler için tüm yiyecek ve içecek menüleri QR kodludur.
 
Karaya Çıkarken
Gemi onaylı kıyı gezilerine katılmanızı tavsiye ederiz. Ancak, kendi başınıza karaya çıkmayı seçebilirsiniz, her zaman yerel sağlık protokollerine bağlı kalınmasını sağlamalısınız. Lütfen, ziyaret edilen limanlarda rastgele testlere tabi tutulabileceğinizi unutmayın.
 
Hızlı Antijen Testi
Gemiye biniş sürecinde ücretsiz bir Hızlı Antijen Testi yapmanız istenecektir. Gemiye binmek için negatif bir sonuç gerekir. Bu, istisnasız ve zorunludur. 7 gece veya daha uzun süreli yolculuklarda, gemiden inmeden önce ilave bir Antijen hızlı testi gerekecektir.
 
Yolcu Formu
 
Buraya tıklayarak yolcu gemileri için bir Yolcu Formu indirip doldurmanız gerekecektir. Bu form, gemi yolculuğu sırasında kamara görevliniz tarafından alınacaktır.
 
Valiz / Bagaj
Bagajınız check-in sırasında etiketlenecek ve gemiye yüklenmeden önce sanitasyona gönderilecek ve kabininize teslim edilecektir.