fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

DOĞU ANADOLU TURU, İSTANBUL ÇIKIŞLI, 5 GECE 6 GÜN, UÇAKLA

0
4990 ₺'dan başlayan
4990 ₺'dan başlayan
TUR KODU : ADAKAP-İST-ER-DA-131 
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

318

DOĞU ANADOLU TURU

İSTANBUL ÇIKIŞLI

ERZURUMKARS (1) – VAN (1)- TATVAN/BİTLİS (1)- ELAZIĞ (1)- ERZİNCAN (1)- SİVAS

5 GECE 6 GÜN 3*4* KONAKLAMA

          THY ile

              KURBAN BAYRAMI ÖZEL

       Otobüsü Kim Buldu - İlk Kim Buldu - ilk kim icat etti

MİDİBÜS / OTOBÜS/UÇAK

KİŞİ BAŞI 4990 ₺‘DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK FIRSAT FİYATLAR!

DOĞU ANADOLU’NUN EŞSİZ DOĞA &TARİH & KÜLTÜR DEĞERLERİNİ KEŞFEDİYORUZ… 

Tur detaylarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503  info@adanustour.com

TUR KODU : ADAKAP-İST-ER-DA-131 

 

TUR PROGRAMI

1.GÜN Ι İSTANBUL – ERZURUM – KARS

ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE, ERZURUM ULU CAMİİ, ESKİ ERZURUM EVLERİ, YAKUTİYE MEDRESESİ, LALA PAŞA CAMİİ, TAŞHAN, KARS KALESİ, 12 HAVARİLER CAMİ, TAŞ KÖPRÜ, NAMIK KEMAL İN EVİ

Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Hava Limanında saat 04:00 de İç Hatlar Terminali Kappatur kontuarı önünde buluşma. Türk Hava Yollarının TK 2704 tarifeli seferi ile 06:00 da Erzuruma hareket ediyoruz. Erzurum Havalimanına varışımızın ardından bizleri bekleyen rehberimiz ve aracımızla buluşarak şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Günümüze öncelikle ekstra olarak alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrasında Erzurumun sembolü haline gelen bir Selçuklu eseri olan Hatuniye Medresesi de denilen Çifte minareli medreseyi, ardından Selçuklu Cami-i Kebirlerinin ilk ve en önemli örneği olan Sultan 4. Murat zamanında yiyecek deposu olarak kullanılan Ulu Camiyi panoramik olarak görüyor ve 11 tane evin birleşiminden oluşturulmuş Etnografı bir müze olan Eski Erzurum evlerini geziyor, ardından Anadolu da Mimar Sinanın nadir eserlerinden olan Lala Paşa camiini ve Caminin hemen yanında bulunan ve yine Selçuklu dönemi Medrese yapılarının en güzel örneklerinden olan Yakutiye medresesini şehir merkezideki yürüyüşümüz sırasında yanından geçerken fotoğraflama imkânımız olacak. Erzurum deyince ilk akla gelen en meşhur yeraltı zenginliği olan Oltu Taşından yapılmış objelerin satış ve sergisinin yapıldığı tarihi Taş han da serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Karsa hareket ediyoruz. Şehir merkezine varışımızı takiben Rus işgali sırasında yapılan taş binaları ile şehir bizleri karşılıyor. Türkiyenin Kafkasyaya açılan kapısı olan Kars geçmişte Bargatlı Krallığı ve Cenub-u Garbi Kafkas Hükûmeti ne başkentlik yapmış şehrimizdir. Kars şehir turumuz sırasında Kars Kalesi görüp günümüzde Kümbet Camii olarak anılan 12 Havariler Kilisesini geziyoruz. Ermeni mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan yapı 12 Havariyi anma adına yapılmış olup kubbe etrafında ki 12 havariyi betimleyen kabartmalar çok ilginizi çekecek. Gezimiz sonrasında Kars Çayı üzerine yapılmış Taş Köprü ve Namık Kemalin evini göreceğiz. Gezimiz sonrasında otelimize hareket konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Kafkas Gecesi turuna katılım sağlayabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Erzurum da ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Güzergahımız üzerinde rehberimizin belirlediği noktada ekstra olarak alınacaktır
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır ve tur ücretine dahildir.
Konaklama: Arifoğlu Airport, Kars Kale, Kars Park Vb.

2.GÜN Ι KARS – VAN

ANİ HARABELERİ, DOĞU BAYAZIT, İSHAK PAŞA SARAYI, MURADİYE ŞELALESİ, 

Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde Kars’taki ilk gezi noktamız Kars!ın en görülesi yeri olan UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde de bulunan Ani Harabelerine doğru hareket ediyoruz. Ani Harabelerinde kendimizi bir Ortaçağ masalında gibi hissederek büyüsüne kapılacağız. Bu kadim diyarda göreceğimiz yerler ise Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolunun ilk Camisi olan Manucehr Camii olacaktır. Gezimiz sonrasında Digor üzerinden Iğdıra ulaşıyoruz. Iğdırı gerimizde bırakarak muhteşem Ağrı Dağı manzarası eşliğinde güzel yolculuğumuzun sonunda Doğu Bayazıta ulaşıyoruz. Bizleri görkemli binasıyla inşaatı 99 yıl süren İshak Paşa Sarayı karşılıyor. Canlı tarih müzesi olarak adlandıracağımız bu 220 yıllık eşsiz eser yapıldığı günden beri Doğu Anadolunun sembolü olmuştur. 116 odalı bu eşsiz yapının büyüsüne rehber anlatımlarımız eşliğinde kapılacağız. Gezimiz sonrasında Doğu Bayazıt şehir merkezine dönüş yaparak ekstra öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası Tendürek Dağı geçidinden geçerken katılaşmış lavları ve Çaldıran Ovasında I. Selim ve Şah İsmail arasında olan ve Osmanlı Devletinin kesin zaferiyle sonuçlanmış olan muharebenin geçtiği alanları panoramik olarak göreceğiz. Keyifli geçen yolculuğumuz sonrasında Muradiye Şelalesine varıyoruz. Fotoğraf için verilecek olan serbest zaman sonrasında Van da bulunan otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir
Öğle Yemeği: Güzergahımız üzerinde rehberimizin belirlediği noktada ekstra olarak alınacaktır
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir
Konaklama: Rua World Hotel, Van Life Otel Vb.

3.GÜN  Ι VAN – TATVAN/BİTLİS

VAN KALESİ, VAN KEDİ EVİ, AKDAMAR ADASI, AHLAT, TATVAN 

Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde ilk durağımız Van Kalesi oluyor. Van gölü kıyışan Tuşba’yı kuş bakışı görebileceğiniz bu Urartu yapıtı sarp bir kayalık üzerine inşa edilmiştir. Bu eşsiz yapıyı görebileceğimiz bir noktada durarak rehberimizin anlatımlarını dinleyeceğiz ve fotoğraflar çekebileceğiz. Gezimiz sonrasında halı ve kilim hakkında bilgiler alabileceğimiz Halı – Kilim kooperatifinde mola veriyoruz. Molamız sonrası Van kedilerini görebileceğimiz Kedi Evine gidiyoruz. Sevimli dostlarımızı sevme ve besleme imkanımız olacak ve bu güzel dostlarımızla fotoğraflar çekebilirsiniz. Sevimli dostlarımızdan ayrılarak bir sahil kasabası olan Gevaşa doğru hareket ediyoruz. Gevaşa varışımızda Van denilince ilk akla gelen Akdamar adına gidebilmek için tekneye biniyoruz (Ekstra ödemeli) yarım saatlik yolculuğumuz sonunda taş işçiliği ile ünlü Akdamar kilisesini ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrasında öğle yemeğimizi Van Gölü kıyısında alıyoruz(Ekstra ödemeli). Öğle yemeğimiz sonrasında Ahlata doğru yola çıkıyoruz. Selçuklu dönemine ait mezarlıklarıyla ön plana çıkan ilçe Türk tarihi açısından önemli değere sahiptir. Döneme ait lahit mezar özelliği taşıyan kümbet mezarları da görme imkanı bulacağız. Selçuklu Mezarlığı ve çevresindeki pek çok farklı tarzda inşa edilmiş kümbetlerden en ilginci olan Emir Bayındır Kümbeti’ni görüp otelimize doğru hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir
Öğle Yemeği: Güzergahımız üzerinde rehberimizin belirlediği noktada ekstra olarak alınacaktır
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir
Konaklama: Mostar Otel, Taşar Royal Otel, Kardelen Otel Vb.

4.GÜN  Ι TATVAN/BİTLİS – ELAZIĞ

NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ (KALDERASI), MUŞ, MURAT KÖPRÜSÜ, BİNGÖL, YÜZEN ADALAR, ELAZIĞ, HARPUT KALESİ, KURŞUNLU CAMİ, ARAB BABA TÜRBESİ, ULU CAMİ 

Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde panoramik Tatvan şehir merkezi turumuz sonrasında Türkiyenin en büyük krater gölü bulunduğu Nemrut Dağına minibüslerle hareket ediyoruz(Ekstra ödemeli). Büyük İskenderin cenneti adıyla da bilinen Nemrut dağı krater gölü (kalderası) bizleri güzelliğiyle büyüleyecek. Nemrut Dağı Krateri içerisinde bulunan Büyük Krater Gölü, Küçük Göl, Ilıkgöl ve Volkanik taşları ve Lav Kalıntılarını görüp büyülenmiş olarak Nemrut Dağından iniyor yönümüzü Muşa çeviriyoruz. 13 yy. da Selçuklu Hanedanlığı döneminde yapılmış olan ve yapılış tarihi net olarak Murat Köprüsüne varıyoruz. Rehber anlatımlarımız sonrası fotoğraf molası sonrasında Bingöl’e hareket ediyoruz. Bingöl’de ki gezi noktamız yüzen adalar olacak. Bölge halkı tarafından keşfedilmiş gölün üç tarafı dağlarla çevrili düz arazi üzerinde tamamen doğal yollarla oluşmuş bu doğa harikası krater göl konumundadır. Yüzen adalarda vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Elazığa doğru hareket ediyoruz. Elazığ’ın bilinen en eski ilçesi olan Harput’a ulaşıyoruz. MÖ. 8. yy da yapılmış olan Harput Kalesine( Süt Kalesi) kalesi denildiğini rehberimizin anlatımlarıyla dinledikten sonra Anadolu’nun Pisa Kulesi olarak bilinen yatık minaresi ile ünlü Harput Ulu Camiini ziyaret ediyoruz. Tarihi Harput evlerini dışarıdan görüyor ve Arab Baba Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrasında otelimize hareket. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir
Öğle Yemeği: Güzergahımız üzerinde rehberimizin belirlediği noktada ekstra olarak alınacaktır
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir
Konaklama: White Line Otel, Windyhill Hotel, Ramada Otel vb.

5.GÜN Ι ELAZIĞ – KEMALİYE

TUNCELİ, PÜLÜMÜR VADİSİ, TUNCELİ MÜZESİ, MUNZUR GÖZLERİ, APÇAAĞA KÖYÜ, KEMALİYE

Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde Tunceli’ye doğru yola çıkıyoruz. Pertek feribotu ile Keban Barajı üzerinde yapacağımız seyir sonrası Tunceli şehir merkezine ulaşıyoruz. Yolculuğumuza Pülümür Vadisine kadar devam ediyoruz. Vadiye varışımızda inanılmaz bir manzara bizleri bekliyor olacak dik yamaçlar arasından akan Pülümür Çayının etrafının zengin orman örtüsü ile oluşturduğu ve şelaleler ile taçlandırdığı bu güzelliği yamaçta bulunan kafede içeceğimiz çay ve kahvemizi yudumlarken seyrederek büyüsüne kapılacağız. Rehberimizin belirlemiş olduğu saatte hareketle Tunceli müzesini ziyaretimizi tamamlayarak Tunceli denilince ilk akla gelen Munzur Vadisine doğru hareket ediyoruz. Halk arasında kutsal olarak kabul edilen, sarp kayalardan akan 40 su kaynağından oluşan Munzur Gözleri bizleri hemen etkisi altına alacak. Gezimiz sonrasında Kemaliyeye hareket. Süper Vali olarak da bilinen Recep YAZICIOĞLUnun adı verilen köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Devlet – Millet iş birliği ile yapılan ilk proje olan 24 köyü birbirine bağlayan köprünün bölge için önemini ve yaşanılan zor süreçleri rehber anlatımlarımız esnasında dinliyoruz. Molamız sonrasında Şair Ahmet Kutsi TECERin “orada bir köy var uzakta” şiirine konu olan Apçaağa köyüne ulaşıyoruz. Fotoğraflarımız çekip biraz dinlenmek için çay ve kahvelerimizi içerek günümüzü sonlandırıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir
Öğle Yemeği: Tunceli de ekstra olarak alınacaktır
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir
Konaklama: Kemaliye Vadi Otel, Bozkurt Otel, Otel Yeşil Eğin vb.

6.GÜN Ι KEMALİYE – SİVAS

MANİ YOLU, KEMALİYE TAŞ YOL, KARANLIK KANYON, DİVRİĞİ ULU CAMİ, DİVRİĞİ, GÖK MEDRESE, ÇİFTE MİNARELİ CAMİ, BURUCİYE MEDRESESİ 

Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde ilk durağımız Osmanlı dönemin eşleri gurbete giden Eğinli ( Kemaliyeli ) kadınların yazdığı manilerin sergilendiği Kemaliye Man Yolu olacak. Gezimiz sonrasında Taş Dibi mahallesine yer alan Lökhaneye gidiyor Salim usta tarafından Lök yapımını öğrendikten sonra Kemaliye Taş Yola ulaşıyoruz. Kemaliye – Divriği arası ulaşımı sağlamak için tamamı insanın elleriyle oyarak açtığı sarp ve dik yamaçlarla çevrili bu yolda kısa bir yürüyüş yaparak fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında su seviyesinin uygun olması durumunda Karanlık Kanyonda ekstra tekne turumuza katılıyoruz. Tekne turumuz sonrasında Divriğiye hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası görüyoruz. Darüşşifa Taç Kapısı, Cami Kuzey Taç Kapısı, Cami Batı Taç Kapısı ve Şah Mahfili Taç Kapısının her biri birbirinden farklı eşsiz bezemeleri ile göz kamaştıran birer mimarlık ve mühendislik harikası niteliğinde olup kapılar hakkında rehberimiz tarafından bilgi aldıktan sonra Cumhuriyet kenti Sivasa hareket ediyoruz. Selçuklu döneminin bu önemli kentinde ilk ziyaret noktamız restorasyonu devan eden Gök Medrese olacak. Ardından zamanla eğilen ve eğri olarak ayakta kalan minaresiyle ünlü Ulu Camiyi görüyoruz. Buruciye Medresesi, Çifte Minareli ve Şifaiye Medresesiyle güzel Sivas meydanını ziyaretimize devam ediyoruz. Yıllarca lise olarak sonrasında ise kongre binası olarak kullanılan Sivas Kongre Binasını gezdikten sonra Sivas Havalimanı na hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları saat 19:20 TK 2661 tarifeli seferi Sivas – İstanbul uçuşunu gerçekleştiriyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir
Öğle Yemeği: Güzergahımız üzerinde rehberimizin belirlediği noktada ekstra olarak alınacaktır

*Bu tur size uygun değilse, GAP TURU, İSTANBUL ÇIKIŞLI, 5 GECE 6 GÜN , KURBAN BAYRAMI, UÇAKLA  tur programını incelemek için, TIKLAYINIZ.

TUR DETAYLARI

BU TUR PROGRAMI İÇİN, ALTERNATİF TARİH SEÇENEKLERİ (TIKLAYIN)

PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

İki Kişilik Oda Kişi Başı

3.Kişi/İlave Yatak

Tek Kişilik Odada Konaklama

0-2 Yaş Çocuk

3-12 Yaş Çocuk

4990 ₺

4990 ₺

5790 ₺

100 ₺

4750 ₺

 

UÇUŞ BİLGİLERİ

* İstanbul Hava Limanında saat 04:00 ‘de İç Hatlar Terminali Kappatur kontuarı önünde buluşma. Türk Hava Yollarının TK 2704 tarifeli seferi ile 06:00′da Erzuruma hareket ediyoruz. 

*Türk Hava Yolları saat 19:20 TK 2661 tarifeli seferi Sivas – İstanbul uçuşunu gerçekleştiriyoruz.

NOT: Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

 

ADANUS TUR HİZMETLERİ

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR (TIKLAYIN)

*İSTANBUL HAVALİMANI NDAN TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERLERİ İLE İSTANBUL * ERZURUM / SİVAS – İSTANBUL EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİ
*OTELLERDE 5 GECE KONAKLAMA
*5 SABAH KAHVALTISI
*5 AKŞAM YEMEĞİ
*PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ
*PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
*1618 NOLU TURİZM KANUNUNA GÖRE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI (30 TL – İPTAL VE DEĞİŞİKLİKTE İPTAL İADESİ YOKTUR.)

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR (TIKLAYIN)

*TÜM ÖZEL HARCAMALAR
*TÜM ÖĞLEN YEMEKLERİ, İLK GÜN KAHVALTI, SON GÜN AKŞAM YEMEĞİ
*EKSTRA BELİRTİLEN TÜM ORGANİZASYONLAR
*TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
*MÜZE KART ( KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINA AİT MÜZELERE GİRİŞ İÇİN GEREKLİDİR
*MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
*ERİS GARANTİSİ (ERKEN REZERVASYON İPTAL SİGORTASI) (İSTEĞE BAĞLI -300 TL) KAPPATUR GÜVENCESİ ALTINDA TUR HAREKETİNE 15 GÜN KALAYA KADAR KOŞULSUZ ŞARTSIZ TURU İPTAL ETME İMKÂNI SUNAR. ZORUNLU SAĞLIK SİGORTASI VE ERİS ÜCRETİ İADE EDİLMEZ.

EKSTRA TURLARI İNCELEMEK İÇİN (TIKLAYIN)

EKSTRA TURLAR
 

 

TAVSİYELER

TURDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR ( TIKLAYIN)

*Gezi süresince rahat yürüyüş giysisi ve yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

*Yedek ayakkabı, su içinde yürümeye uygun ayakkabı, kazak, hırka v.b bir kıyafet, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, koruyucu krem, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, yapacağınız alışverişler için sırt çantası, şarz kablosu, power bank, şemsiye, su kabı, antibakteriyel jel, dezenfektan, güneş gözlüğü, yedek maske, eldiiven, göve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı ve şarj cihazı yanınıza almayı unutmayınız!

MÜZE KART ALMANIZ FAYDALIDIR. (TIKLAYIN)

Not: Türkiye’de bulunan yüzlerce müze ve ören yeri, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sunulan Müzekart ile ziyaret edilebiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 5203 Sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri, KKTC vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik “Yabancı Kimlik Numarası” sahibi kişiler tarafından bu kart kullanılabiliyor.

Müzekart sahibi olmak isteyenler, müze veya kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor.

Ayrıca isteyenler, “https://muze.gov.tr/” adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor. Sistem onay verdikten sonra internet başvuruları 5 gün içinde kurye ile belirtilen adrese gönderiliyor.

Müze ve ören yerlerine giriş için müze kartı çıkartırsanız çok daha uygun fiyatlara giriş yapmış olursunuz; aynı zamanda kartların geçerlilik süresi de 1 yıldır. 1 Yıllık müze kartı fiyatı 60 TL.

GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Seyahat öncesi, Seyahat acentası Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi U-ETDS sistemine tur katılımcısı olan misafirlerin (Ad-Soyadı-TC Kimlik no) işleme/iletme zorundadırlar. Sevgili misafirlerimiz şirket iletişim kanallarımızdan veya ön kayıt esnasında bilgilerinizin tarafımıza verilmesi önemle rica olunur.

*Günübirlik, Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 5 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

Konaklamalı tur paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

*Triple odalarda 3.yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

*Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Adanus Tur’un herhangi bir yaptırımı yoktur.

*Konaklamalı Turlar’da konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

*Yol güzergahlarında alınan yemeklerde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Ulaşım, rehber iletişim bilgileri, Tur biniş durakları ve saat bildirimi Turun çıkış tarihinden bir gün önce katılımcıların bulundukları en yakın noktalardan alınmalarını sağlayacak şekilde güzergâh düzenlenip, katılımcılara SMS yoluyla, saat 17:00-18:00 arası seyahat acentası tarafından yapılacaktır.

*Tur ön kayıt (Rezervasyon) sırasında; Seyahat sigortası için TC kimlik No, doğum tarihi ve yeri bilgilerini, fatura için adres vermeniz rica olunur.

*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa, acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. İlaçlarınızı- fotoğraf makinenizi- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.

* Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

*Konaklamalı turlarda  0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

*T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

*Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma durağında olmanız gerekmektedir.

*Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür, Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Adanus tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Adanus tur tüketicisine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

*Ekstra turlarda, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde, fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur.

*Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler.

*Tur programında olan, ancak fiyata dahil hizmet olmayıp, yol güzergahında yapılacak olan ekstra turlarda, tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir, ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında ‘ekonomik sınıf’ kullanılmaktadır.) Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

*Uçaklı Turlarda Adanus Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerin de Adanus Tur, tur tüketicilerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

*Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Adanus Tur’un sorumluluğu değildir, tur hizmetini satın alan tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

*Tura katılan 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

*Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Adanus tur’un sorumluluğu yoktur.

*Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

*Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam yemekleri menüleri tur programında yazılı şekilde belirtilmiştir.Paket seçenekleri haricinde almak istenirse, Rehbere bilgi verilmeli, Tüketiciler bu hizmeti ücret karşılığı alabilirler. Yemeklerde yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Otobüslü turlarda, katılan kişi sayısına göre, midibüs veya minibüs kullanılabilir.

*Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

*Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen, ısrarcı olmayınız.

*COVİD 19 Günlerinde, Korona Virüse karşı önleyici tedbirler kapsamında, sosyal mesafe korunarak araç kapasitesi %50 oranında yolcu alınacak, temizlik ve hijyen tedbirleri azami olarak gözetilerek koltuk yerleşimi araç kapasitesinin %50 si olarak düzenlenecektir. Yaşam normalleşmeye evrildiğinde ise, Turlarda 11 – 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 – 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 – 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

*Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Adanus Tur sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız!

*Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir.

*Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir

*Sahada operasyon sırasında bazı misafirlerimizin ‘ofisten bana böyle söz verildi’, ‘ofiste bana farklı söylendi’ gibi talepleri olmaktadır. Bazen bu talepler asla ofisten söylenmemiş, söylenemeyecek talepler olabilmektedir. Dolayısı ile bir talebiniz olduysa ve size bir söz verildiyse bunu yazılı olarak talep ediniz. Yazılı olarak verilmeyen sözler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.

*ÖĞLE YEMEKLERİ:

Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

*TUR KAYIT KOŞULLARI:

Günübirlik Tur (‘Ön kayıt’) rezervasyonu sırasında tur bedelinin %50’si depozito alınır. 10 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

Özel olarak hazırlanan turlar:
Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50’si veya tamamı ödenecek şekilde iki fiyat verilir. Tüketici/tüketiciler hangi tür ödeme yapacaklarına kendileri karar verip firmamıza bildirir. 20 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

REZERVASYON DETAYLARI:

A – Ofiste yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda, kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B-İnternet üzerinden on line  yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B – Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 

C – Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Adanus Tur  Sorumlu tutulamaz.

 D – Rezervasyon esnasında (konaklamalı Turlarda) T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

*İNDİRİM KOŞULLARI:

Kampanyalı dönemlerde çocuk indirimi de dahil olmak üzere hiçbir indirim geçerli olmaz. Aynı anda 2 indirim uygulanmaz. (Ör: Grup ve çocuk indirimi)
Adanus Tur Seyahat acenta personelinin sağlık bozulması,araç ekipmanın arızası, izinler, hava koşulları, grup yapısı, müze ve ören yerlerinin kapatılması/kapalı olması gibi nedenlerden dolayı tur programında genel akışı ve paket içeriğini bozmayacak şekilde düzenleme ve değişiklik yapma hakkını rehberlerine vermiştir.

Katılımcı tur programının esaslı değişimi durumunda cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda Tursab Kütahya Çizelgesi kuralları uygulanır.

*TUR PROGRAMINDA GERÇEKLEŞEBİLECEK OLASI DEĞİŞİKLİK SEBEPLERİ

Hava ve yol koşullarına göre gidilen yerlerin sırası değiştirilebilir. Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen bölgelerin yerine koşulların uygun olduğu başka bir yer eklenebilir.

*İPTAL POLİTİKASI:

Yurtiçi Turları için, Tura kayıt yaptıran tüketici 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine, 29 -15 gün kalması durumunda vergi, sigorta vs. gibi bedeller düşüldükten sonra kalan meblağın %50’si iade edilir, 15 gün ve daha az kalması durumunda, tüketiciye hiçbir iade yapılmaz.. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

*İPTAL KOŞULLARI:

Mücbir haller dışında Adanus Tur, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Adanus Tur tarafından iptal durumu söz konusu ise, sadece tur ücreti iade edilir.

Kişiler tur hakkını 7 gün öncesinden, Adanus tur’un uygun görmesi durumunda, bir başka kişiye devredebilir.

*Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

İPTAL İADE GÜVENCE SİGORTA PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTA PAKETİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu gereği, Seyahat acentası “Paket tur” kapsamında seyahat edenlere acentanın iflasını ve ürün sorumluluk ( Ayıplı ya da eksik hizmet) teminatı içeren Seyahat Sağlık Sigortası yapmakla yükümlüdür.

Günübirlik turlar, paket tur kapsamında olmadığı için sigorta yapılması kanunen zorunlu değildir.

ADANUS Tur tarafından, tura katılan misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta detayları; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar ve sınırlı sigortadır, Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İptal İade Güvence Sigorta Paketi

Dileyen tur katılımcımız iptal iade güvence sigorta paketi hizmetini seyahat acentamızdan ücreti karşılığı tedarik edebilir.; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.

BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
DİKKAT!

COVİD19'A KARŞI ÖNLEYİCİ TEDBİRLER (TIKLAYIN)

Değerli Misafirlerimiz,  Korona virüs (Covid19) ‘e karşı önleyici tedbirler kapsamında, sizlerin sağlığı korumak adına, bağlı olduğumuz kurumların talimatları ve uygulamalar doğrultusunda bazı yeni kurallar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Sağlık Bakanlığımızın Tedbirleri Kapsamında, Gerekli Önlemler Alınarak, Sosyal Mesafe ve Tüm Hijyen Kurallarına Uyarak Turumuz gerçekleşecektir.

Sağlık, her zaman önceliğimizdir.

1- Araçlarımızın tamamı tura çıkmadan önce iç, dış dezenfekte edilecektir.
2- Araçta el dezenfektanı veya kolonya (80c) bulundurulacaktır.

3-Şehirlerarası turlarımızda HES KODU zorunludur. Tur Rehberi kodları kayıt altına almaktadır.
4- Geziye katılım sağlayan tüm misafirlerin tur başlangıcında ateşi ölçülecektir.
5- Şehirlerarası Araçlarda NORMALLEŞME şartlarına uygun seyahat edilecektir. 
6- Gezi sonuna kadar sosyal mesafe kurallarına mutlaka uyum sağlanacaktır.

7-Misafirlerimiz KENDİ koruyucu maskelerini getirmek durumundadır.
8- Seyahat eden her misafirin gezi boyunca maske kullanması zorunludur.
9- Görevli personeller tüm hijyen kurallarına uygun hareket edecektir.
10- Araç seyahat esnasında sürekli havalandırılacaktır.
11-Tur aracındaki klima hava sürkilasyonu dışardan temiz havayla sağlanacaktır.

12-Araç içerisinde teması en az noktaya indirebilmek adına, misafirlerimizin yiyecek içecek tüketimi T.C Sağlık Bakanlığı  genelgesi gereğince yasaklanmıştır.

 Sağlıklı ve eğlenceli turlar dileriz.

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

VİDEO