fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

DOĞU KARADENİZ RÜYASI & BATUM TURU, 4 GECE 5 GÜN, UÇAKLA TRB

0
115000 ₺'dan başlayan
115000 ₺'dan başlayan
TUR KODU : ADA-ANT-T-DKA-106
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

440

 BUTİK DOĞU KARADENİZ RÜYASI & BATUM TURU

ANTALYA & TRABZON & RİZE & ARTVİN

BATUM

MİDİBÜS / OTOBÜS/ UÇAK

5 GÜN 4 GECE Y.P. 3*4*& YAYLA KONAKLAMA

16 KİŞİ KONTENJANLI VİP TUR

Sümela Manastırı – Ayasofya – Zil Kale – Çifte köprüler

Kamilet Vadisi – Fırtına Vadisi 

HUSER YAYLASI

 Lustra Yaylası  – Karester Yaylası –  Ayder Yaylası 

Uzungöl – Karagöl 

Palovit Şelalesi – Mençuna Şelalesi – Gelintülü Şelalesi

Çeçeva Çay Bahçeleri

Dev Salıncaklar

Fırtına Deresinde Zipline & Rafting İmkanı

EKSTRA TURLAR DAHİL
ANTALYA ÇIKIŞ

DOĞU KARADENİZ’İN EŞSİZ DOĞA &TARİH & KÜLTÜR DEĞERLERİNİ KEŞFEDİYORUZ… 

Karadeniz Tatilimizde Rize’ye gelip, tulum ile horon oynamamak olur mu hiç hem öğreteceğiz hemde eğleneceğiz hazırlanın tulum geliyor tulum!

SunExpress Kurumsal Programı - Viking Turizm19 Kişilik Minibüs Kiralama Fiyatları - Buskirala.com

MİNİBÜS / UÇAK

5 GÜN 4 GECE Y.P. 3*4*& YAYLA KONAKLAMA

16 KİŞİ KONTENJANLI VİP TUR

1450 YAYLA TURLARI & GÜRCİSTAN BATUM DAHİL!

KİŞİ BAŞI ! 11.500 ₺ ‘DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK FIRSAT FİYATLAR!

BU TURDA KADEMELİ FİYAT ARTIŞI UYGULANMAKTADIR.

Tur detaylarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503  info@adanustour.com

TUR KODU : ADA-ANT-T-DKA-106

 

TUR PROGRAMI

1.GÜN l ANTALYA / TRABZON HAVAALANI BULUŞMA – MAÇKA – SÜMELA MANASTIRI – UZUNGÖL 

Değerli Misafirlerimiz, 4 Gece 5 Gün, Doğu Karadeniz tur programımız Antalya’dan uçakla hareketli ve  Trabzon Havaalanı buluşmalı olarak düzenlenmiştir.

Sabah saat 07.30’da, Siz değerli misafirlerimiz ile Antalya Havaalanı Sunexpress kontuarı önünde buluşup, saat 09: 00 ’deki XQ 7618 sefer sayılı Sunexpres hava yolları Trabzon uçağı için, biletleme işlemlerinden sonra uçağımıza geçiyoruz. Saat 10:45 gibi, Trabzon’a ulaşıyoruz.

“Seyahatiniz doğanın derinliklerinde başlasın. Trabzon Havalimanı’nda Rehber ve Tur araçımızla buluşarak doğa ile iç içe bir yolculuğa adım atıyoruz. İlk durağımız Maçka, doğal güzellikleriyle büyüleyen bir beldedir. ( Ekstra ödemeli) Sabah kahvaltısı / Öğle yemeği’nin ardından yolculuğumuza devam ederek, 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Sümela Manastırı, kayalıkların üzerine kurulmuş tarihi bir yapıdır ve içindeki manastırın büyüleyici atmosferi sizi etkileyecek. Ayazma, Kaya Kiliseleri, Su Kemerleri, Kaya Freskleri (Sümela Manastırı’nda yapılan restorasyon çalışmaları nedeniyle manastır, 22 Eylül 2015 tarihinden itibaren geçici süreyle ziyarete kapatılmıştır. Restorasyon süresi belli olmadığından, tur tarihinde manastırın kapalı olması durumunda Sümela Manastırı’nın Altındere Milli Parkı içerisinden panoramik fotoğrafı alınacaktır.) Daha sonra, Solaklı deresi kıyısını takip ederek,1090 rakımlı, karadeniz bölgesinin önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl’e ulaşıyoruz. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş olan bu göl, muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini kıskandıracak derecede. Uzungöl’de doğanın kucağında huzur bulacağınız bir gölün keyfini çıkarabilirsiniz. Uzungöl’de Cam terasa çıkıyoruz ve gölü yukarıdan resmetme imkanı bulacaksınız.  Ardından, Lustra ve Karaster Yaylaları turu’na  yol alıyor ve 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz yol boyunca, Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş esnasında, seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyoruz. Sosyal medya görsellerinde mevcut olan tepeden çekilmiş Uzungöl manzarasını fotoğraflama fırsatı bulabilirsiniz, Yayla gezisi ardından, Uzungöl’e geri dönüyoruz. Konaklama otelimize geçiyoruz. 

2.GÜN l ÇAYELİ – ÇEÇEVA ÇAY BAHÇELERİ – FIRTINA VADİSİ –  ÇAT VADİSİ – ZİLKALE  – PALOVİT  ŞELALESİ – AYDER YAYLASI – HUSER YAYLASI (Gün Batımı Turu)
“Doğanın kusursuzluğunu keşfetmek için ikinci günümüzü dolu dolu geçireceğiz. Sabah kahvaltısı ardından, aracımıza yerleşiyoruz. Çayeli’nde bulunan Çeçeva Çay Bahçeleri’nde çayın köklerine inerek, doğanın nimetlerini öğreneceğiz. Ardından, Fırtına Vadisi’ne doğru yol alıyoruz. Bu vadi, doğal güzellikleri ve macera dolu aktiviteleriyle ünlüdür. Zilkale ve Palovit Şelalesi gibi noktalarda durarak fotoğraf çekme fırsatı bulacaksınız. Öğle yemeğimizi Fırtına Vadisi’nde alacak ve ardından Ayder Yaylası’na geçeceğiz. Ayder Yaylası, doğal atmosferi ve şifalı sularıyla ünlüdür. Ayrıca, Huser Yaylası’nda gün batımını izleyebileceğiniz unutulmaz bir tur düzenlecektir.

3. GÜN l AYDER – ARHAVİ – KAMİLET VADİSİ (ÇİFTE KÖPRÜLER – MENCUNA ŞELALESİ) DİKYAMAÇ LAZ MÜZESİ – BATUM – HOPA, KEMALPAŞA, BORÇKA/ ARTVİN

“Üçüncü günümüzde doğanın gizemli köşelerini keşfetmek için Arhavi’ye doğru ilerliyoruz. Arhav Kamilet vadisi doğal ve tarihi güzellikleri arasında yer alan Çifte köprüler, büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Mencuna Şelalesi’nde serinleyerek doğanın gücünü hissedeceksiniz. Dikyamaç Laz Müzesi’nde Laz kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Öğle yemeğini Arhavi’de alıyoruz ve ardından Batum’a doğru yol alıyoruz. Batum’da alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanınız olacak. Konaklayacağımız otele geçiyoruz.

4. GÜN l BORÇKA – KARAGÖL – MACAHEL – MARAL ŞELALESİ – HOPA, KEMALPAŞA, BORÇKA/ ARTVİN

Sabah kahvaltısının ardından, doğa’nın büyüleyici güzelliklerine şahit olmak için Borçka’yı keşfedeceğiz. Borçka Gölü Tabiat Parkı sınırları içerisinde yer alan bir heyelan gölü olan Karagöl‘e gidiyoruz. Berrak suları ve çevresindeki ormanlarla size huzur verecek. Ardından, Doğu Karadeniz’in en etkileyici bölgelerinden olan, Gürcistan’ın güneybatı ucu ile Türkiye‘nin kuzeydoğu ucunda iki ülke sınırının iki yakasında yer alan  Macahel Vadisi‘ne doğru yola koyuluyoruz. Doğa yürüyüşü yaparak, muhteşem bitki örtüsü ve endemik türlerle tanışma fırsatı bulacaksınız. Maral Şelalesi‘nin coşkusu karşısında kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz. Ardından, Artvin Atatepe’de yer alan Dünya’nın en büyük Atatürk heykeli‘ni görmeye gidiyoruz. Günün sonunda Borçka’daki otelimize dönerek dinlenme şansı yakalayacaksınız.

5. GÜN l BORÇKA – RİZE – ÇAY FABRİKASI – TRABZON – AYASOFYA

Sabah kahvaltısı sonrası, yeşilin ve çayın şehri Rize’ye doğru yol alıyoruz. Rize’nin ünlü bezlerini keşfediyoruz, Ardından bir çay fabrikasını ziyaret ederek, Türk çayının nasıl üretildiğini öğrenebilirsiniz. Trabzon’a ulaşarak, Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz. Burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü(Restorasyon nedeni ile kapalı değil ise) karşılıyor. Ulu Önder, bu köşkü 1924 ve 1930 yıllarında ziyaret etmiş ve 1937 yılında bir kez kalmış, vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek cinsten. Atatürk Köşkü gezimizin ardından, Ayasofya Cami Müzesi’ni görmeye gidiyoruz. Ayasofya, mimari güzelliği ve tarihi dokusuyla göz kamaştırır. Kralların taç törenlerinin yapıldığı, Kutsal Bilgelik anlamındaki  (Hagia Sophia) Ayasofya’yı geziyor, freskolar ve tarihi hakkında bilgileri aldıktan sonra, Trabzon’a has kazaziye ve telkâri sanatını göreceğimiz gümüşçümüze uğruyor, el sanatları hakkında bilgileri alıyor, şehir merkezinde serbest zaman diyoruz. Ardından, Trabzon merkeze geçip, Bakırcılar Çarşısı, Uzun Sokak ve Meydan’ a yürüyüş. Belirlenen saatte aracımızla buluşuyor ve siz değerli misafirlerimizi Trabzon Havalimanına transfer ediyoruz. Unutulmaz anılar ve doğanın büyüsüyle dolu bir seyahati geride bırakıyoruz. XQ 7619 sefer sayılı Sunexpress HY saat 19:55 Trabzon uçağı için, biletleme işlemlerinden sonra uçağımıza geçiyor ve 21:45 sularında, Antalya’ya ulaşıyoruz. Turumuzun sonu, bir başka Adanus tur etkinliğinde yeniden görüşmek üzere, hoşça kalın diyoruz. Turumuza katılım göstererek, destek verdiğiniz için, Teşekkür ederiz.

UÇUŞ BİLGİLERİ

*Sabah Saat 09.00 de Pegasus Havayolları TZX Seferi ile Antalya’dan hareket ederek, 10.45‘te Trabzon Havalimanı‘na varıyoruz.

*Akşam saat 19:55 ‘de Sun Express XQ 7619 seferi ile, Trabzon’dan hareket ederek, 21:45‘de Antalya’ya varıyoruz.

NOT: Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

 

TUR DETAYLARI

BU TUR PROGRAMI İÇİN, ALTERNATİF TARİH SEÇENEKLERİ (TIKLAYIN)

Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi Paket Adı Fiyat
       
       
       

 

PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ
İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Odada Konaklama Farkı    02-12 Yaş Çocuk      
              11.500₺                           6.000₺               9000₺    

 

ADANUS TUR HİZMETLERİ

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR (TIKLAYIN)

*Sunexpress HY ile Antalya/Trabzon/Antalya Uçak Biletleri

*Ulaşım

*4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama Otellerde 4 Sabah Kahvaltısı, 4 Akşam Yemeği

*Profesyonel Türkçe Rehberlik

*Mesleki Sorumluluk Sigortası

*Milli Park Giriş Ücretleri

*Batum içi ulaşım

*Programda Belirtilen Tüm Çevre Geziler

*Borçka Karagöl Dolmuş Ücreti

*Lustra ve Karester Yaylası Minibüs Ücreti 

*Çat Vadisi, Zilkale, Palovit Şelalesi ve Sevdaluk Köprüsü Minibüs Ücreti

*Çeçeva çay bahçeleri minibüs ücreti

*Kamilet Vadisi Minibüs ücreti

*Huser Yaylası Minibüs ücreti

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR (TIKLAYIN)

1.Gün sabah kahvaltısı

*Yurtdışı Çıkış Harcı 150 TL

*Tüm Tur Boyunca Alınacak Öğle Yemekleri

*Akşam yemeklerindeki içecekler

*Müze Giriş Ücretleri (Müze kart almanızı önermekteyiz.)

EKSTRA TURLARI İNCELEMEK İÇİN (TIKLAYIN)

Karadeniz yöresi gezileri, bölgeye özel doğal koşullarda, düzenlendiğinden geziler katılımcı sayısına bağlı olarak ilgili yöreden kiralayacağımız minibüsler ile yapılmaktadır.

Bu tur programı Butik Vip olarak EKSTRA TURLAR DAHİL düzenlenmiştir.

Mençuna Şelalesi ve Kamilet Vadisi ücreti – 200 ₺

Çeçeva çay bahçeleri minibüs ücreti – 150₺

Borçka – Karagöl minibüs ücreti – 200₺

Çat kale, Palovit Şelalesi, Sevdaluk Köprüsü Minibüs Ücreti – 250₺

Huser Yaylası – 250₺

Lustra ve Karester Yaylası Minibüs Ücreti – 150₺

Batum içi ulaşım – 250₺

TAVSİYELER

TURDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR ( TIKLAYIN)

*Gezi süresince rahat yürüyüş giysisi ve yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

*Yedek ayakkabı, su içinde yürümeye uygun ayakkabı, kazak, hırka v.b bir kıyafet, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, koruyucu krem, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, yapacağınız alışverişler için sırt çantası, şarz kablosu, power bank, şemsiye, su kabı, antibakteriyel jel, dezenfektan, güneş gözlüğü, yedek maske, eldiiven, göve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı ve şarj cihazı yanınıza almayı unutmayınız!

MÜZE KART ALMANIZ FAYDALIDIR. (TIKLAYIN)

Not: Türkiye’de bulunan yüzlerce müze ve ören yeri, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sunulan Müzekart ile ziyaret edilebiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 5203 Sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri, KKTC vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik “Yabancı Kimlik Numarası” sahibi kişiler tarafından bu kart kullanılabiliyor.

Müzekart sahibi olmak isteyenler, müze veya kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor.

Ayrıca isteyenler, “https://muze.gov.tr/” adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor. Sistem onay verdikten sonra internet başvuruları 5 gün içinde kurye ile belirtilen adrese gönderiliyor.

Müze ve ören yerlerine giriş için müze kartı çıkartırsanız çok daha uygun fiyatlara giriş yapmış olursunuz; aynı zamanda kartların geçerlilik süresi de 1 yıldır. 1 Yıllık müze kartı fiyatı 60 TL.

GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Seyahat öncesi, Seyahat acentası Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi U-ETDS sistemine tur katılımcısı olan misafirlerin (Ad-Soyadı-TC Kimlik no) işleme/iletme zorundadırlar. Sevgili misafirlerimiz şirket iletişim kanallarımızdan veya ön kayıt esnasında bilgilerinizin tarafımıza verilmesi önemle rica olunur.

*Günübirlik, Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 5 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

Konaklamalı tur paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

*Triple odalarda 3.yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

*Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Adanus Tur’un herhangi bir yaptırımı yoktur.

*Konaklamalı Turlar’da konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

*Yol güzergahlarında alınan yemeklerde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Ulaşım, rehber iletişim bilgileri, Tur biniş durakları ve saat bildirimi Turun çıkış tarihinden bir gün önce katılımcıların bulundukları en yakın noktalardan alınmalarını sağlayacak şekilde güzergâh düzenlenip, katılımcılara SMS yoluyla, saat 17:00-18:00 arası seyahat acentası tarafından yapılacaktır.

*Tur ön kayıt (Rezervasyon) sırasında; Seyahat sigortası için TC kimlik No, doğum tarihi ve yeri bilgilerini, fatura için adres vermeniz rica olunur.

*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa, acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. İlaçlarınızı- fotoğraf makinenizi- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.

* Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

*Konaklamalı turlarda  0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

*T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

*Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma durağında olmanız gerekmektedir.

*Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür, Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Adanus tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Adanus tur tüketicisine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

*Ekstra turlarda, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde, fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur.

*Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler.

*Tur programında olan, ancak fiyata dahil hizmet olmayıp, yol güzergahında yapılacak olan ekstra turlarda, tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir, ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında ‘ekonomik sınıf’ kullanılmaktadır.) Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

*Uçaklı Turlarda Adanus Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerin de Adanus Tur, tur tüketicilerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

*Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Adanus Tur’un sorumluluğu değildir, tur hizmetini satın alan tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

*Tura katılan 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

*Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Adanus tur’un sorumluluğu yoktur.

*Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

*Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam yemekleri menüleri tur programında yazılı şekilde belirtilmiştir.Paket seçenekleri haricinde almak istenirse, Rehbere bilgi verilmeli, Tüketiciler bu hizmeti ücret karşılığı alabilirler. Yemeklerde yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Otobüslü turlarda, katılan kişi sayısına göre, midibüs veya minibüs kullanılabilir.

*Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

*Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen, ısrarcı olmayınız.

*COVİD 19 Günlerinde, Korona Virüse karşı önleyici tedbirler kapsamında, sosyal mesafe korunarak araç kapasitesi %50 oranında yolcu alınacak, temizlik ve hijyen tedbirleri azami olarak gözetilerek koltuk yerleşimi araç kapasitesinin %50 si olarak düzenlenecektir. Yaşam normalleşmeye evrildiğinde ise, Turlarda 11 – 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 – 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 – 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

*Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Adanus Tur sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız!

*Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir.

*Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir

*Sahada operasyon sırasında bazı misafirlerimizin ‘ofisten bana böyle söz verildi’, ‘ofiste bana farklı söylendi’ gibi talepleri olmaktadır. Bazen bu talepler asla ofisten söylenmemiş, söylenemeyecek talepler olabilmektedir. Dolayısı ile bir talebiniz olduysa ve size bir söz verildiyse bunu yazılı olarak talep ediniz. Yazılı olarak verilmeyen sözler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.

*ÖĞLE YEMEKLERİ:

Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

*TUR KAYIT KOŞULLARI:

Günübirlik Tur (‘Ön kayıt’) rezervasyonu sırasında tur bedelinin %50’si depozito alınır. 10 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

Özel olarak hazırlanan turlar:
Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50’si veya tamamı ödenecek şekilde iki fiyat verilir. Tüketici/tüketiciler hangi tür ödeme yapacaklarına kendileri karar verip firmamıza bildirir. 20 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

REZERVASYON DETAYLARI:

A – Ofiste yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda, kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B-İnternet üzerinden on line  yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B – Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 

C – Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Adanus Tur  Sorumlu tutulamaz.

 D – Rezervasyon esnasında (konaklamalı Turlarda) T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

*İNDİRİM KOŞULLARI:

Kampanyalı dönemlerde çocuk indirimi de dahil olmak üzere hiçbir indirim geçerli olmaz. Aynı anda 2 indirim uygulanmaz. (Ör: Grup ve çocuk indirimi)
Adanus Tur Seyahat acenta personelinin sağlık bozulması,araç ekipmanın arızası, izinler, hava koşulları, grup yapısı, müze ve ören yerlerinin kapatılması/kapalı olması gibi nedenlerden dolayı tur programında genel akışı ve paket içeriğini bozmayacak şekilde düzenleme ve değişiklik yapma hakkını rehberlerine vermiştir.

Katılımcı tur programının esaslı değişimi durumunda cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda Tursab Kütahya Çizelgesi kuralları uygulanır.

*TUR PROGRAMINDA GERÇEKLEŞEBİLECEK OLASI DEĞİŞİKLİK SEBEPLERİ

Hava ve yol koşullarına göre gidilen yerlerin sırası değiştirilebilir. Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen bölgelerin yerine koşulların uygun olduğu başka bir yer eklenebilir.

*İPTAL POLİTİKASI:

Yurtiçi Turları için, Tura kayıt yaptıran tüketici 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine, 29 -15 gün kalması durumunda vergi, sigorta vs. gibi bedeller düşüldükten sonra kalan meblağın %50’si iade edilir, 15 gün ve daha az kalması durumunda, tüketiciye hiçbir iade yapılmaz.. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

*İPTAL KOŞULLARI:

Mücbir haller dışında Adanus Tur, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Adanus Tur tarafından iptal durumu söz konusu ise, sadece tur ücreti iade edilir.

Kişiler tur hakkını 7 gün öncesinden, Adanus tur’un uygun görmesi durumunda, bir başka kişiye devredebilir.

*Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

İPTAL İADE GÜVENCE SİGORTA PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTA PAKETİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu gereği, Seyahat acentası “Paket tur” kapsamında seyahat edenlere acentanın iflasını ve ürün sorumluluk ( Ayıplı ya da eksik hizmet) teminatı içeren Seyahat Sağlık Sigortası yapmakla yükümlüdür.

Günübirlik turlar, paket tur kapsamında olmadığı için sigorta yapılması kanunen zorunlu değildir.

ADANUS Tur tarafından, tura katılan misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta detayları; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar ve sınırlı sigortadır, Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İptal İade Güvence Sigorta Paketi

Dileyen tur katılımcımız iptal iade güvence sigorta paketi hizmetini seyahat acentamızdan ücreti karşılığı tedarik edebilir.; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.

BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
DİKKAT!

COVİD19'A KARŞI ÖNLEYİCİ TEDBİRLER (TIKLAYIN)

Değerli Misafirlerimiz,  Korona virüs (Covid19) ‘e karşı önleyici tedbirler kapsamında, sizlerin sağlığı korumak adına, bağlı olduğumuz kurumların talimatları ve uygulamalar doğrultusunda bazı yeni kurallar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Sağlık Bakanlığımızın Tedbirleri Kapsamında, Gerekli Önlemler Alınarak, Sosyal Mesafe ve Tüm Hijyen Kurallarına Uyarak Turumuz gerçekleşecektir.

Sağlık, her zaman önceliğimizdir.

1- Araçlarımızın tamamı tura çıkmadan önce iç, dış dezenfekte edilecektir.
2- Araçta el dezenfektanı veya kolonya (80c) bulundurulacaktır.

3-Şehirlerarası turlarımızda HES KODU zorunludur. Tur Rehberi kodları kayıt altına almaktadır.
4- Geziye katılım sağlayan tüm misafirlerin tur başlangıcında ateşi ölçülecektir.
5- Şehirlerarası Araçlarda NORMALLEŞME şartlarına uygun seyahat edilecektir. 
6- Gezi sonuna kadar sosyal mesafe kurallarına mutlaka uyum sağlanacaktır.

7-Misafirlerimiz KENDİ koruyucu maskelerini getirmek durumundadır.
8- Seyahat eden her misafirin gezi boyunca maske kullanması zorunludur.
9- Görevli personeller tüm hijyen kurallarına uygun hareket edecektir.
10- Araç seyahat esnasında sürekli havalandırılacaktır.
11-Tur aracındaki klima hava sürkilasyonu dışardan temiz havayla sağlanacaktır.

12-Araç içerisinde teması en az noktaya indirebilmek adına, misafirlerimizin yiyecek içecek tüketimi T.C Sağlık Bakanlığı  genelgesi gereğince yasaklanmıştır.

 Sağlıklı ve eğlenceli turlar dileriz.

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

VİDEO