fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

ELAGANT ÜRDÜN & PETRA TURU, 5 GÜN 4 GECE, UÇAKLA, VİZESİZ

0
949 €‘DAN BAŞLAYAN
949 €‘DAN BAŞLAYAN
TUR KODU: ADAFLY-OD-ÜR-İST-AKA-806
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

167

         ELAGANT ÜRDÜN & PETRA TURU

               AMMAN(2) AKABE(2)

 Amman – Jerash Antik Kenti – Es Salt – Medeba – Nebo Dağı – Ölüdeniz – El Kerak – Petra – Rum Vadisi – Akabe

          5 GÜN 4 GECE 3*4* OTELLERTurizm Güncel - Turizm Haberleri - Turizm Gazetesi

Ekstra Turlar Dahil !

Müze ve Ören Yeri Girişleri Hariç

2 Öğle Yemeği + 2 Akşam Yemeği Dahil!

VİZESİZ!

949 €‘DAN BAŞLAYAN CAZİP FİYATLAR!

Kültür hazinelerle dolu Ürdün’de kültür turlarına katılmak, çölde kurulu medeniyetlerin izlerini takip etmek ve Kızıldeniz’in büyüleyici güzelliklerini tanımak için hemen yerinizi ayırtın!

Ürdün hazinelerini keşfetmek ve Ürdün’ü gezmek istiyorsanız en cazip fiyatlar, kaçırılmayacak fırsatlar için Adanustur’a danışmayı ihmal etmeyin!

Ortadoğu’nun kalbinde yer alan Ürdün, kültürü, doğası, kutsal hikaye zenginliğiyle merak uyandırıyor. Buralara gitme fikri bile insanı heyecanlandırmaya yetiyor.

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADAFLY-OD-ÜR-İST-AKA-806

TUR DETAYLARI
PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

2 ve 3
Kişilik
Oda / Kişi
başı

Tek Kişilik Odada Konaklama

3-12 Yaş
Çocuk
0-2 Yaş
Çocuk

 

         949€

                                 1159€

        929€

            150 €

 

 
Oteller; 4* Sulaf Luxury Hotel vb. ,  Sun City Camp vb. , 4* City Tower Hotel vb.

BU TUR İÇİN DİĞER TARİH SEÇENEKLERİ ( TIKLAYIN)

Tarih

İki Kişilik Odada

Kişi Başı

Tek Kişi Fiyat Farkı

3 – 12 Yaş
Çocuk
0 – 2 Yaş
Çocuk
26 Ocak &
02, 16 Şubat &
16 Mart 2023

949 €

210€

929€

150€

03, 27 Nisan &
18 Mayıs &
28 Eylül &
12 Ekim &
13 Kasım &
07 Aralık 2023

999€

210€

979

150€

20 Nisan 2023

1049€

210€ 1029€ 150€
         
         
13 Temmuz &
31 Ağustos 2023
1079€ 210€ 1059€ 150€
29 Haziran 2023 1099€ 210€ 1079€ 150€
       

Oteller;

4* Sulaf Luxury Hotel vb.
Sun City Camp vb.
4* City Tower Hotel vb.
UÇUŞ BİLGİLERİ

* İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde, Türk Havayolları kontuarlarında 09:55‘de buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK816 tarifeli seferi ile saat 07.55‘de (Kraliçe Aliye Uluslararası) Amman Havalimanı’na uçuş. Yerel saat ile 09.10‘da varış. 

* Akabe (Kral Hüseyin Uluslararası) havalimanına transfer. Türk Havayolları’nın TK819 nolu seferi ile saat 03.35‘de İstanbul’a hareket saat 07.25‘de İstanbul’a varış.

o Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
o İç hat bağlantı detay ve fiyat farklarını sorunuz.
o Tüm uçuş detaylarının turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

ADANUS TUR YURTİÇİ – YURT DIŞI PAKET TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ ( TIKLAYIN)

ADANUS TUR HİZMETLERİ

DAHİL SERVİSLER ( TIKLAYIN)

DAHİL OLMAYAN SERVİSLER ( TIKLAYIN)

 Seyahat sağlık sigortası (Covid-19 Kapsamlı)
 Programda belirtilmeyen tüm öğle ve akşam yemekleri
 Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Şoför tipleri 5 Euro/ kişibaşı (isteğe bağlı)

GENEL BİLGİLER

ÖNEMLİ HUSUSLAR

GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Tur organizasyonumuz Adanus tur ve Fly Ekpres işbirliği ile gerçekleşmektedir.

*Tur Programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 
*Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 
*** Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 
*3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3 Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3 Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 
* Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 
*Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 
*Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acenta  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 
*Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile
düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 
*Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde
beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 
*Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
 
*Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
 
*Acenta,  hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne
tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acenta, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür.
*Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

*Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

ÖNEMLİ NOTLAR! İPTAL ŞARTLARI (TIKLAYIN)

Notlar

* Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Seyahat acentası sorumlu tutulamaz.

İptal Şartları

*Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 30 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Seyahat acentası tarafından bildirilecektir. Tur iptali durumunda iade hakkı saklı tutularak muadil tur önerilecektir. Ancak mücbir sebepler ile iptal edilen turlarda ileri bir tarihte kullanım hakkı saklı tutularak katılımcıya iade hakkı tanınmaz.

*Katılımcı, Turun başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal talep edebilir ve ödediği ücretin tamamı kendisine iade edilir. Turun başlamasına daha az süre kalan iptal taleplerinde ücret iadesi yapılmaz. Ancak katılımcı, tur dönemine denk gelen mutat iştigaline engel rahatsızlıkları durumunda, devlet hastanelerinden alacağı resmi raporu ibraz ederek veya 1. Derece akrabalarının cenazelerini belgelemesi koşuluyla, iade hakkına sahiptir.

SALGIN

COVİD 19'A KARŞI ÖNLEYİCİ TEDBİRLER ( TIKLAYIN)

COVID-19 SEYAHAT GÜNCELLEMELERİ VE KISITLAMALARI (TIKLAYIN)

Ülke giriş koşulları anlık değişebildiği için seyahat gidiş tarihi itibariyle güncel koşullar sorgulanmalı ve güncel koşullar göre hareket edilmelidir.

Canlı haritamız ile istediğiniz varış noktalarının giriş gerekliliklerini keşfedin. Nereye gidiyor olursanız olun, rezervasyon yapmadan önce lütfen yerel yönetimlerin duyurularını kontrol edin.

COVID-19 seyahat güncellemeleri ve kısıtlamaları

VİZE

VİZE İŞLEMLERİ (TIKLAYIN)

Bu seyahat için Normal / Bordo Pasaport Sahibi Türk Vatandaşları için Schengen Vizesi gereklidir.
Yeşil Pasaport Sahibi Türk Vatandaşları ise tüm schengen ülkelerinde olduğu gibi Vizeden Muaftır.

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir.
 
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 
Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
 
Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Fly Express sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
 
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne- babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz
ÜLKE

ÜRDÜN HAKKINDA ( TIKLAYIN)

Ürdün hakkında bilmeniz gerekenler Ürdün

Konuşulan Dil ;  Arapça

 

Para Birimi   ;  Dinar

Saat Farkı     ;   2
 
Voltaj            ;   250 V

Genel:  Ortadoğu Arap ülkelerinden biridir. Başkenti, en büyük şehri olan Amman’dır.

Telefon Kodu:+962

Arap yarımadasında binlerce yıldır üzerinde yaşamın olduğu topraklarda kurulu bir ülkedir. Başkenti Amman olan Ürdün’ün ikinci büyük kenti Akabe’dir. Ürdün nüfusu yaklaşık 10 milyondur. Ürdün’de okuma yazma oranı %92’dir. Ürdün’ü her yıl 3,5 milyon turist ziyaret etmektedir. Ürdün’ün para birimi, Ürdün Dinarı’dır. 

ÜRDÜN’DE GEZİLECEK YERLER

 Ürdün tarihi ve doğal güzelliklerin bir arada keşfedileceği ülkelerden biridir. Büyüleyici oval meydan, dünyanın 7 harikasından biri Kayıp Kent Petra, Selahaddin-i Eyyubi Kalesi, Kerek Kalesi, Nebo Dağı, Çereş Antik Tiyatrosu ve tabii ki Vadi Ram ziyaretçilerin ilk hedefidir. 

AMMAN 

Ürdün’ün başkenti Amman, 7 tepe üzerine kurulmuştur. Ürdün’ün en büyük şehri olan Amman yakın dönemde hızla büyümüş ve Ortadoğu’nun en büyük ve gelişmiş şehirlerinden biri olmuştur. Amman’da modern yapıların, alışveriş merkezlerinin yanında Amman Kalesi, Emevi Kasrı, Bizans Kilisesi, Roma Tiyatrosu gibi tarihi ziyaret noktalarının olduğu bir şehirdir. 

AKABE 

Akabe, Ürdün’ün Kızıldeniz’e kıyısı olan tek şehridir. Tarihi dokusu yanında muhteşem plajları ve körfezi ile ünlü Akabe, Ürdün’ün turizm ve ticaret kentidir. Akabe’yi her mevsim ziyaret etmek mümkündür. Kış aylarında 20 derece olan ortalama hava sıcakları, yaz aylarında 26 dereceye yükselmektedir. Osmanlı döneminde bölgenin en önemli kenti olan Akabe’de bir çok tarihi eser bulunmaktadır. 

ÜRDÜN’DE HAVA NASIL? 

Ürdün’de iç kesimlerde çöl iklimi hâkimdir. Kışları soğuk, yazları sıcaktır. Sahile yaklaştıkça iklim Akdeniz İklimi özelliği göstermeye başlamakta ve sıcaklık farkları azalmaktadır. 

ÜRDÜN’E NE ZAMAN GİDİLİR? 

Ürdün seyahati planlıyorsanız en ideal aylar, Eylül-Ekim-Kasım ve Mart-Nisan-Mayıs aylarıdır. Ancak Kızıldeniz kıyısındaki Akabe vilayeti için yılın her ayında turistik seyahat planlayabilirsiniz. 

ÜRDÜN’E NASIL GİDİLİR? 

Ürdün Amman’da Queen Alıya uluslararası havalimanı bulunmaktadır. İstanbul’dan direkt olarak Ürdün Hava Yolları’nın ve Türk Hava Yolları’nın Amman’a tarifeli uçusları vardır. Uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 45 dk’dır. 

ÜRDÜN’E VİZE VAR MI? 

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için Ürdün’de her 6 ay içinde 90 gün vizesi turistik seyahat yapmak mümkündür. Türkiye ve Ürdün arasında vize muafiyet anlaşması bulunmaktadır. 

ÜRDÜN’DE NE YENİR? 

Ürdün mutfağı son derece zengindir. Özellikle et üzerine kurulmuş yeme içme alışkanlıkları, Akdeniz mutfağından izler taşımaktadır. Fattoş, Humus, Maklube, Mansaf, Alayet Bandara, Şavarma, Kuzu Tandır en çok tercih edilen yemeklerindendir. Ürdün’de en çok tüketilen içecek çay ve limonatadır. 

ÜRDÜN FESTİVALLERİ 

Ürdün yıl içerisinde düzenlenen birçok uluslararası festivale ev sahipliği yapmaktadır. Çeras Kültür ve Sanat Festivali, Ölü Deniz Festivali, Çağdaş Dans Festivali gibi daha bir çok etkinlik ve festival Ürdün’ün kültür ve sanat hayatını canlandırmaktadır. 

ÜRDÜN OTELLER NASIL? 

Ürdün’de otellerin çoğunluğu Amman ve Akabe’de bulunmaktadır. Beş yıldızlı Ürdün otelleri , dört yıldızlı Ürdün otelleri , 3 yıldızlı Ürdün otelleri , butik Ürdün otelleri her yıl milyonlarca misafir ağırlamaktadır. 

ÜRDÜN HARİTA (TIKLAYIN)

urdun haritasi.gif

BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
TUR PROGRAMI
1.GÜN l İSTANBUL – AMMAN – JERASH ANTİK KENTİ – AMMAN
 
İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Amman’a gerçekleşecek uçuşumuzun ardından, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ürdün’ün modern başkenti Amman, geçmişte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş, günümüzde 19 tepeyi kapsayan bir şehirdir. Modern ve eskinin karışımı olan bu şehirde, altı bin kişilik kapasitesiyle halen kültür ve sanat etkinlikleri için kullanılan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birinin üzerindeki Amman Kalesi, eski şehir kalıntılarından oluşan Emevi Sarayı ve Ulusal Müze panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Jerash Antik Kenti turumuz için hareket ediyoruz. Antik Roma döneminde ‘Geresa’ adıyla bilinen kalıntıları M.Ö 6500’lere dayanan ve uzun süre birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, Romalılardan günümüze sağlam kalmayı başarabilmiş kent özelliği taşıyan Jerash Antik Kenti ziyaretimiz sırasında geçmişe kısa bir yolculuk yapacağız. Turumuzun ardından, otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
2. GÜN l AMMAN – ÖLÜDENİZ – MEDEBA – NEBO DAĞI – AMMAN
 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Medeba & Nebo Dağı & öğle yemekli Ölüdeniz turumuz için hareket ediyoruz. Önce Amman’ın güneybatısında bulunan kiliseler şehri Medeba’ya gidiyoruz. St. George Rum Ortodoks Kilisesi, Kutsal Topraklar’ın bilinen en eski haritası olan Medeba mozaik haritası ile tanınmaktadır. Milattan sonra 6 yüzyıldan kalma, 21.5×7 cm boyutlarındaki bu harita eski Byblos’tan (bugün Cübeyl, Lübnan) Teb’e (Mısır) kadar uzanan bölgeyi kapsamaktadır. Sonrasında Nebo Dağı’na hareket ediyoruz. Nebo, Ürdün’de deniz seviyesinden yaklaşık 817 metre yükseklikte olup, parçası olduğu Avarim Dağlarının en yüksek noktasıdır. Tanah’ta, vadedilmiş Toprakların Musa’ya gösterildiği yer olarak geçmektedir. Turumuzda Ölü Deniz’e doğru devam ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz hava koşullarına bağlı olarak Ölüdeniz ’de yüzebilirler. Öğle yemeği molasının ardından, otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
3. GÜN l AMMAN – PETRA – RUM VADİSİ
 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, öğle yemekli Petra ve akşam yemekli Rum Vadisi  turumuzu gerçekleştirmek için hareket ediyoruz. Turumuza, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve dünyanın 7 harikasından biri seçilen, MÖ 400 ile MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’nın başkenti olan, Petra Antik Kenti gezimize başlıyoruz. Turumuz esnasında, pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu ve Kral mezarları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği ardından, Ürdün’ün en büyük vadisi olan Rum Vadisi’ne hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden kamp odalarımıza yerleşmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Rum Vadi kampımızda.
 
4. GÜN l RUM VADİSİ – AKABE
 
Kampımızda alacağımız kahvaltının ardından, Rum Vadisinde yapacağımız safari turu için hareket. 74000 hektarlık bir alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumlarını göreceğimiz Rum Vadisi’nde araçlarla safari turu yapacağız. Tur bitiminde, Akabe’ye hareket. Varışımıza istinaden panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Ürdün’ün Kızıldeniz ile bağlantısını sağlayan ve tarihte konumu itibari ile büyük önem taşıyan “Kızıldeniz’in Gelini” olarak adlandırılan Akabe, Mısır ve Suudi Arabistan ile sınır komşusudur. 300 güneşli gün ile Deniz sıcaklığı yıl boyunca değişmediği için şehirde yüzmek her zaman mümkün olabilmektedir. Bölgeye ve ülkeye özel ürünleri bulabileceğiniz Akabe’de alışveriş ve öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman ardından otelimize transfer. Otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrası rehberimizin bildireceği transfer saatine kadar serbest zaman, Rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz.
 
5.  GÜN l AKABE – İSTANBUL
Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a
hareket varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

*Bu tur size uygun değilse, diğerÜRDÜN; ELEGANT MEDENİYETLER & PETRA TURU, 6 GÜN 5 GECE, UÇAKLA, VİZESİZ tur programını incelemek için, Tıklayınız…

 

DİKKAT!

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

VİDEO