fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

FETHİYE; ÖLÜDENİZ & KELEBEKLER VADİSİ TURU, ANT, 4 GECE 5 GÜN, OTOBÜSLE

0
Fiyat
Fiyat
The tour is not available yet.

Proceed Booking

Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

23

FETHİYE; ÖLÜDENİZ & KELEBEKLER VADİSİ TURU

ANTALYA & MUĞLA

ANTALYA ÇIKIŞLI

OTOBÜSLE

5 GÜN 4 GECE 

YARIM PANSİYON 3*4* KONAKLAMA

KİŞİ BAŞI ! …. ₺ ‘DAN BAŞLAYAN 

KAÇIRILMAYACAK ŞOK FİYATLARLA!

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADA-ANT-AKEG-F- 091

TUR PROGRAMI

1.GÜN I TUR BAŞLANGICI : ANTALYA – DALYAN / ORTACA

Değerli Konuklarımızı buluşma duraklarımızdan karşılayarak, Rehberimiz anlatımları ve Adanus tur ikramları eşliğinde, Saat 06:00 ‘da Muğla’nın Gökova Körfezi’nde yer alan bir tatil beldesi olan Akyaka‘ya doğru hareket ediyoruz. Yol güzergahımız üzerinde, alınan Ekstra ödemeli sabah kahvaltısı sonrası, evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan Akyaka Beldesi’ne varıyoruz. Akyaka beldesi Muğla ilinin Ula ilçesinde yer almaktadır. Bu bölge, doğal güzellikleri ve yine plajlarıyla ünlüdür. Tatilciler, Akyaka’da deniz ve güneşin keyfini çıkarabilirler. Burada bizi bekleyen teknemize binerek Gökova Tekne Turu‘na başlıyoruz (ekstra). Tekne turumuz sırasında, muhteşem koylara ve denize sahip Gökova’da yüzme molalarıyla eğlenceli vakitler geçiriyoruz. Torik ve Palamut gibi büyük balıkların yumurtlama alanı olan Gökova’da, mitolojik hikayeler yazılmış ve savaşların yapıldığı tarihi koyları da ziyaret edeceğiz. Yüzme molalarında uğrayacağımız koylar arasında Zeytinli Koy, İncekum ve Lacivert Koy yer alıyor. Tekne turumuzun sonunda, Sedir Adası’na varıyoruz ve Kleopatra Plajı’nda yüzme molası veriyoruz (Ekstra ödemeli). Burası, Ünlü Roma Komutanı Marcus Antonius’un Mısır kraliçesi Kleopatra için Mısırdan Sedir adasına gemiler ile getirttiği kumlarla yapılmıştır. Bu plaj hakkında bu kumlar o kadar özeldir ki kimi zaman güneşlenilmesi hatta kumlara dokunulması bile yasaktır. Altın sarısı kumlar dünyada sadece eşi benzeri Mısırda bulunur. Işıl ışıl parıldayan bu yerde gözleriniziz kamaşacağı ve daha önce hiç yaşamadığınız bir plaj deneyimi yaşacağınız kesin.

Tekne turumuzun ardından, tekrar Akyaka Beldesi’ne dönerek, Azmak Çayı‘na varıyoruz.  Burası, Avrupa’dan gelen göçmen kuşların dinlenme yeri olarak bilinir. Azmak Çayı’nın kaynağı, Batı Menteşe Dağları’nın altında bulunan milyonlarca gözden çıkan soğuk dağ suyudur. Bu suyun oluşturduğu muhteşem manzara, ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. 
Azmak Çayı’nda yapabileceğiniz aktivitelerden biri, sualtı sarmaşıkları arasında yapılan kısa bir tekne turudur (Ekstra ödemeli). Bu tur sırasında, çayın berrak suları ve doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Tekne turuna katılmayan ziyaretçiler, çayın kenarındaki kafelerde oturarak manzaranın tadını çıkarabilirler. Bugün kapsamındaki aktivitemizin tamamlanması ardından, Dalyan‘daki konaklama otelimize ulaşıyor ve yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltı: Yol güzergahında serbest olarak, Ekstra ödemeli alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Öğle Yemeği: Gökova Tekne turumuz sırasında, teknede ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Konaklama (Dalyan): Grand Emir Hotel & Spa, Dalyan Central Park Hotel vb.

Bugün kat edilen mesafe:  300 km.

Otele Giriş Saati: Bugün otelimize giriş saatimiz 18.00 – 19.00 arası gerçekleşecektir.

2.GÜN l DALYAN – İZTUZU PLAJI – KAYAKÖY – ÖLÜDENİZ – FETHİYE

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, ilk durağımız Dalyan olacak. Burada teknemize binerek Dalyan’da büyüleyici manzaralar eşliğindeki unutulmaz Tekne Turumuza başlıyoruz. Kanallar boyunca ilerlerken, tarihi Kaya Mezarları’nı panoramik olarak göreceğiz. Bu mezarlar, M.Ö. 4. yüzyıldan kalmadırlar ve inanışa göre inandıkları yaratıcıya yakın olması istenen krallar ve önemli insanlar için mümkün olduğunca yüksek yerlere yapılmışlardır. Kanal turumuzun sonunda, Dünyaca bilinen ve ülkemizde de bulunan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve İztuzu Plajı’nda denize girmek için mola veriyoruz. İztuzu Plajı, Türkiye’nin en uzun kumsallarından biridir ve turkuaz rengi denizi, temiz suları ve eşiz manzaralarıyla ünlüdür. Dalyan’dan sonra, Ekstra ödemeli öğle yemeği molası alıyoruz. Ardından, Fethiye’ye doğru yolculuğumuza devam ediyor ve Hayal Köy olarak adlandırılan Kayaköy’e varıyoruz. Kayaköy, eski bir Rum yerleşimi olup, yüzlerce evden oluşur. Köyde 1922 yılına kadar 6 bin kişi yaşamaktaydı, ancak 1. Dünya savaşı sonrası uygulanan mübadele nedeniyle, terk edilmiştir. Kayaköy’de vereceğimiz serbest zamanımızda, köydeki evleri ve sokakları gezebilir, tarihi dokusuyla kendinizi geçmişe götürebilirsiniz. Bu hayalet şehirde zaman geçirmek sizi oldukça etkileyecektir. 

Buradan, Hisarönü üzerinden, ülkemizin en özel lagünlerinden birisi olan Ölüdeniz‘e geçiyor ve muhteşem ve huzur verici manzaralı Ölüdenize Plajı’nda yüzme molası veriyoruz. Plajın masmavi rengi ve durgun suyu ayrıca Beydağları’nın eşsiz manzarasıyla da birleşince, doğanın en etkileyici örneklerinden biri ortaya çıkıyor. Bugünkü aktivitemizin tamamlanması ardından, Fethiye‘deki konaklama otelimize geçiyoruz, Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltı: Konaklama otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği(Ortaca): Rehberimizin önereceği bir restaurant’a serbest/ ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Konaklama (Fethiye): Barlas Otel – Doğa Otel – Ünlü Otel -Kerim Otel- Galata Hotel – Kerim Hotel vb. bölge otelleri

Bugün kat edilen mesafe:  100 km.

Otele Giriş Saati: Bugün otelimize giriş saatimiz 18.00 – 19.00 arası gerçekleşecektir.

3.GÜN l FETHİYE 

Adanus tur ile Fethiye Ölüdeniz Gökova Turu 3. gününde, Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman…

Siz değerli misafirlerimizin tercih edebileceği 3 farklı Ekstra turumuz mevcuttur, dilediğiniz birine katılabilir bu eşsiz deneyimleri yaşayabilirsiniz.

Seçenek 1: Tam Gün Kelebekler Vadisi Tekne Turu (Ekstra Ödemeli)

Fethiye, Türkiye’nin güneybatısında yer alan bir tatil beldesi ve Ölüdeniz, Fethiye’nin en popüler turistik noktalarından biridir. Bu turda, Belcekız Mevkii’nde bulunan teknemize binerek Ölüdeniz’in eşsiz koylarını keşfediyoruz.

İlk olarak, ünlü Kaplan Kelebeği’nin yaşadığı ve mevsiminde yüzlerce kelebeğin görülebildiği Kelebekler Vadisi’ne gidiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz, vadi içerisinde yürüyüş yaparak muhteşem atmosferin tadını çıkarabilir veya eşsiz turkuaz denizin keyfini yüzerek çıkarabilirler.

Tekne turumuzun devamında, Gemile Adası, Soğuksu Koyu, Akvaryum Koyu gibi muhteşem koylarda yüzme molaları yapacağız. Tekne turumuzun sonunda Belcekız Sahili’ne geri döneceğiz ve otobüsümüze binerek otelimize döneceğiz.

Seçenek 2: Tam Gün Jeep Safari Turu (Ekstra Ödemeli)

Fethiye’nin doğal güzelliklerini keşfetmek için harika bir yol olan Jeep Safari Turu, özellikle doğa sporları sevenler için idealdir. Sabah jeeplerimizle otelden ayrılarak Tlos Antik Kenti’ne gidiyoruz ve burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Yakapark’a gidiyoruz.

Yakapark, alabalık havuzları ve muhteşem doğası ile ünlüdür. Burada ortalama 1 saatlik bir mola vereceğiz ve ardından dağ yolu üzerinden Saklıkent’e gideceğiz. Saklıkent Kanyonu’na giriş yapmadan önce öğle yemeğimizi alacağız. Kanyonda, serinletici suların serinliğinde yazın bunaltıcı sıcağını unutacağız. Dileyen misafirlerimiz, bu turdayken bungee jumping veya zipline gibi aktivitelere katılabilirler (Ekstradır).

Saklıkent gezimizin ardından, Çamur Banyosuna yapacağımız gezi noktamıza gideceğiz. Çamur Banyosu için vereceğimiz serbest zamanın ardından, Likyalıların eski gladyatör arenası olan Xanthos’a gideceğiz. Kısa bir fotoğraf molasından sonra Bu keyifli turumuzun bitişinde de buluşma yerimizde toplanarak otelimize doğru dinlenmek üzere hareket edeceğiz.

3. Seçenek: Tam Gün Fethiye Dalış Aktivites (Ekstra Ödemeli)

Otelimizin önünde bizi bekleyen araçlarımız ile otelden ayrılıp dalış teknemizin kalkacağı noktaya varıyoruz ve teknemize yerleşiyoruz. Burada alanında uzman, sertifikalı, uluslararası konseptlerde lisanslara sahip eğitmenler tarafından verilecek bilgi sonrası dalış noktalarına gidiyoruz. İlk defa dalış tecrübesi yaşayacak misafirlerimiz ‘’discovery dalış’’ yapma imkanı bulabilecektir. Gün boyu sürecek bu aktivitede aynı zamanda profesyoneller için de dalış yapılabilmektedir. Tekne yolculuğumuz boyunca güneşlenip Akdeniz’in mavi sularında yüzme imkanıda bulacağız. Dalış aktivitemizin bitmesinin ardından teknemizden inerek otelimize doğru hareket ediyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltı: Konaklama otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği(Fethiye): Serbest gün

Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Konaklama (Fethiye): Barlas Otel – Doğa Otel – Ünlü Otel -Kerim Otel- Galata Hotel – Kerim Hotel vb. bölge otelleri

Bugün kat edilen mesafe:  50 km.

Otele Giriş Saati: Bugün otelimize giriş saatimiz 18.00 – 19.00 arası gerçekleşecektir.

4.GÜN l FETHİYE 

Adanus tur ile Fethiye Ölüdeniz Gökova Turu 4. gününde, Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman…

Dileyen müşterilerimlzle, sabah erken saatlerde Yamaç Paraşütü deneyimini yaşamak üzere otelimizin önündeki bizi bekleyen özel araçlarımıza binerek Ölüdeniz manzaralı Babadağ’a gidiyoruz. Yamaç paraşütü etkinliği öncesinde yetkili kişilerden gerekli bilgi ve eğitimleri alıyoruz ve bol heyecanlı ve bir o kadar şahane manzaralar dolu bu keyifli aktivitemize başlıyoruz. Bu Adrenalin dolu yüksek aktiviteyi yaparken gökyüzünden Ölüdeniz’i izlerken buraya tekrar hayranlık dolacaksınız. Yamaç paraşütü bittikten sonra otele getirilecektir.

Dileyen müşterilerimlz, tekne turuna katılmak üzere (yeterli süre kaldığı taktirde) marinaya ulaştırılacaktır.

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından, Dileyen müşterilerimizle  ekstra ödemeli  12 adalar turuna katılmak üzere, Fethiye Marina’ya hareket ediyoruz. Marina’da bizi bekleyen teknemize binerek, muhteşem adaları göreceğimiz Tam gün sürecek olan 12 Adalar Tekne Turuna başlıyoruz.  *Turun genel adı 12 adalar turu olarak anılmaktadır, 12 farklı lokasyonda durularak yüzme molası verilmez.

Bu turda Kızıl Ada, Göcek Adası, Yassıcalar Adası, Tersane Koyu, Domuz Adası gibi birbirinden güzel adaları gezeceğiz. Tekne turumuz sırasında verilecek yüzme molaları sayesinde, tur boyunca denizin keyfini çıkarabileceğiz ve bol bol anılarımızı ölümsüzleştirmek üzere fotoğraflar çekeceğiz. Ancak, yüzme molaları için durulacak koylar hava ve deniz şartlarına göre tekne kaptanın insiyatifinde değiştirilebilir. Tekne turumuzun tamamlanması üzerine, otobüsümüze binerek, Fethiye konaklama otelimize geri dönüyoruz, Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Dileyen müşterilerimizle, Fethiye gece hayatını yaşamak üzere, (Ekstra ödemeli) Club etkinliğimize, Rehberimizin bilgilendirdiği saatlerde buluşarak, gidiyoruz. veya dileyen misafirlerimiz aynı lokasyondaki Marinada gezebilirler. 

Dileyen misafirlerimiz sahile çok yakın olan Otelimizin keyfini çıkarabilir, yürüyerek sahilde gezi yapabilirler.

Sabah Kahvaltı: Konaklama otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği(Fethiye): 12 Adalar Tekne turu sırasında teknede alınacaktır. Tekne turu ekstradır, öğle yemeği tekne turuna dahildir. Katılmayan misafirlerimiz serbest gezi süresince bölgede yiyebilirler.

Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Konaklama (Fethiye): Barlas Otel – Doğa Otel – Ünlü Otel -Kerim Otel- Galata Hotel – Kerim Hotel vb. bölge otelleri

Bugün kat edilen mesafe:  50 km.

Otele Giriş Saati: Bugün otelimize giriş saatimiz 18.00 – 19.00 arası gerçekleşecektir.

4.GÜN l FETHİYE – SAKLIKENT KANYONU – ANTALYA

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından, valizlerimizi hazırlıyor ve konaklama otelimizi terk ediyor ve otobüse yerleşiyoruz. Saklıkent Kanyonu’na hareket ediyoruz. Antik dönemde Xanthos Çayı olarak bilinen ve halk arasında Sarıçay olarak da adlandırılan Eşen Çayı ile bütünleşen Saklıkent Kanyonu’nda, buz gibi suya ayaklarımızı sokarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Öğle yemeği molası sonrası, bizi bekleyen araçlarımıza yerleşiyor ve Antalya’ya doğru, Korkuteli yolu üzerinden, dönüşe geçiyoruz.  Yol güzergahında, Akşam yemeği ve gerekli molalarımızı alarak, Antalya’ya varışımızın ardından, sizleri aldığımız buluşma duraklarında, bir başka Adanus Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Katılım göstererek, bizleri desteklediğiniz için teşekkürler. Sağlıcakla kalın.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelimizde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Saklı kent kanyonu / bir yol üstü tesisinde ekstra ödemeli alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Dönüş yolunda, yol üstü tesisinde ekstra ödemeli alınacaktır.
KonaklamaKonaklama hizmetimiz yoktur.
Bugün Kat Edilecek Mesafe: 320km
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 820km

 

TUR DETAYLARI

PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

İki Kişilik Oda Kişi Başı 3.Kişi/İlave Yatak   Tek Kişilik Odada Konaklama    0-6 Yaş Çocuk    06-12 Yaş Çocuk
           …TL        ….. TL              ….. TL        Ücretsiz    …..TL

ADANUS TUR HAREKET & DÖNÜŞ DURAKLARI (TIKLAYIN)

BULUŞMA DURAKLARI:

*5M Migros karşısı Aktur Lunapark önü üst geçit altı,

*Eski Türkay Otel, 

*Uncali Parkı  Bankomatlar önü (Uncalı Cd.),

*Akdeniz Üniversitesi Kültür Çıkışı (Hürriyet Cd.), 

*Eski Real / Haşim İşcan Kültür Merkezi  Önü,

*Mevlana Petrol Üstgeçit karşısı,

*Anadolu Hastanesi Bim Önü otobüs durağı,

*Sampi Kavşağı otobüs durağı (Metin Kasapoğlu Cd.), 

*Diş Hastanesi Kavşağı (Portakal Çiçeği Blv.)

*Kırcami önü otobüs durağı (Avni Tolunay Cd.),

*Laura AVM Otoparkı önü otobüs durağı ( Bülent Ecevit Blv.)

*Kırcami önü otobüs durağı (Avni Tolunay Cd.) 

*Diş Hastanesi Kavşağı (Perge Blv.),

*Envar Koleji Karşısı (Perge Blv.), 

*Topcular metro istasyonu( Aspendos Blv.)

*BP Petrol İstasyonu önü (Sedir Restaurant) Havaalanı kavşağı, Aksu 

Ve  Yola koyuluyoruz…..

NOT : Alınış yerleri ve saatleri tahmini saatler olarak verilmiştir. Tur gününden 1 gün öncesi, saat 18:00 den sonra tam saat bilgisi için aranacaksınız. Güzergah’da yol üzeri belirtilmeyen noktalardan da (alınıp ve bırakılma) yapılabilir. Misafirlerimiz en son alınandan başlayarak, misafirlerimiz bırakılmaktadır.

ADANUS TUR HİZMETLERİ

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR (TIKLAYINIZ)

*Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon

*Turizm Araçları ile Ulaşım

*Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Adanus Tur Refakati ve Güvencesi

*Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı

*Açık Büfe ya da Set Menü 5 Akşam Yemeği

*Milli Park Ücretleri ve Otoparklar

*Araç İçi İkramları

*Kekova, 12 Adalar, Gökova ve Dalyan & Bodrum Tekne Turu Ücretleri

*Zorunlu Seyahat Sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR (TIKLAYIN)

*Tüm Öğle Yemekleri

*Tüm Yemeklerde Alınacak İçecekler ve Odalardaki Mini Barlar

*Tüm Özel Harcamalar

*Programda Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Tur ve Organizasyonlar

*Müze Girişleri

GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Seyahat öncesi, Seyahat acentası Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi U-ETDS sistemine tur katılımcısı olan misafirlerin (Ad-Soyadı-TC Kimlik no) işleme/iletme zorundadırlar. Sevgili misafirlerimiz şirket iletişim kanallarımızdan veya ön kayıt esnasında bilgilerinizin tarafımıza verilmesi önemle rica olunur.

*Günübirlik,Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 5 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

Konaklamalı tur paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

*Triple odalarda 3.yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

*Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Adanus Tur’un herhangi bir yaptırımı yoktur.

*Konaklamalı Turlar’da konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

*Yol güzergahlarında alınan yemeklerde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Ulaşım, rehber iletişim bilgileri, Tur biniş durakları ve saat bildirimi Turun çıkış tarihinden bir gün önce katılımcıların bulundukları en yakın noktalardan alınmalarını sağlayacak şekilde güzergâh düzenlenip, katılımcılara SMS yoluyla, saat 17:00-18:00 arası seyahat acentası tarafından yapılacaktır.

*Tur ön kayıt (Rezervasyon) sırasında; Seyahat sigortası için TC kimlik No, doğum tarihi ve yeri bilgilerini, fatura için adres vermeniz rica olunur.

*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa, acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. İlaçlarınızı- fotoğraf makinenizi- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.

* Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

*Konaklamalı turlarda  0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

*T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

*Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma durağında olmanız gerekmektedir.

*Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür, Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Adanus tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Adanus tur tüketicisine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

*Ekstra turlarda, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde, fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur.

*Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler.

*Tur programında olan, ancak fiyata dahil hizmet olmayıp, yol güzergahında yapılacak olan ekstra turlarda, tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir, ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında ‘ekonomik sınıf’ kullanılmaktadır.) Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

*Uçaklı Turlarda Adanus Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerin de Adanus Tur, tur tüketicilerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

*Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Adanus Tur’un sorumluluğu değildir, tur hizmetini satın alan tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

*Tura katılan 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

*Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Adanus tur’un sorumluluğu yoktur.

*Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

*Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam yemekleri menüleri tur programında yazılı şekilde belirtilmiştir.Paket seçenekleri haricinde almak istenirse, Rehbere bilgi verilmeli, Tüketiciler bu hizmeti ücret karşılığı alabilirler. Yemeklerde yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Otobüslü turlarda, katılan kişi sayısına göre, midibüs veya minibüs kullanılabilir.

*Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

*Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen, ısrarcı olmayınız.

*COVİD 19 Günlerinde, Korona Virüse karşı önleyici tedbirler kapsamında, sosyal mesafe korunarak araç kapasitesi %50 oranında yolcu alınacak, temizlik ve hijyen tedbirleri azami olarak gözetilerek koltuk yerleşimi araç kapasitesinin %50 si olarak düzenlenecektir. Yaşam normalleşmeye evrildiğinde ise, Turlarda 11 – 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 – 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 – 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

*Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Adanus Tur sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız!

*Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir.

*Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir

*Sahada operasyon sırasında bazı misafirlerimizin ‘ofisten bana böyle söz verildi’, ‘ofiste bana farklı söylendi’ gibi talepleri olmaktadır. Bazen bu talepler asla ofisten söylenmemiş, söylenemeyecek talepler olabilmektedir. Dolayısı ile bir talebiniz olduysa ve size bir söz verildiyse bunu yazılı olarak talep ediniz. Yazılı olarak verilmeyen sözler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.

*ÖĞLE YEMEKLERİ:

Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

*TUR KAYIT KOŞULLARI:

Günübirlik Tur (‘Ön kayıt’) rezervasyonu sırasında tur bedelinin %50’si depozito alınır. 10 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

Özel olarak hazırlanan turlar:
Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50’si veya tamamı ödenecek şekilde iki fiyat verilir. Tüketici/tüketiciler hangi tür ödeme yapacaklarına kendileri karar verip firmamıza bildirir. 20 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

REZERVASYON DETAYLARI:

A – Ofiste yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda, kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B-İnternet üzerinden on line  yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B – Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 

C – Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Adanus Tur  Sorumlu tutulamaz.

 D – Rezervasyon esnasında (konaklamalı Turlarda) T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

*İNDİRİM KOŞULLARI:

Kampanyalı dönemlerde çocuk indirimi de dahil olmak üzere hiçbir indirim geçerli olmaz. Aynı anda 2 indirim uygulanmaz. (Ör: Grup ve çocuk indirimi)
Adanus Tur Seyahat acenta personelinin sağlık bozulması,araç ekipmanın arızası, izinler, hava koşulları, grup yapısı, müze ve ören yerlerinin kapatılması/kapalı olması gibi nedenlerden dolayı tur programında genel akışı ve paket içeriğini bozmayacak şekilde düzenleme ve değişiklik yapma hakkını rehberlerine vermiştir.

Katılımcı tur programının esaslı değişimi durumunda cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda Tursab Kütahya Çizelgesi kuralları uygulanır.

*TUR PROGRAMINDA GERÇEKLEŞEBİLECEK OLASI DEĞİŞİKLİK SEBEPLERİ

Hava ve yol koşullarına göre gidilen yerlerin sırası değiştirilebilir. Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen bölgelerin yerine koşulların uygun olduğu başka bir yer eklenebilir.

*İPTAL POLİTİKASI:

Yurtiçi Turları için, Tura kayıt yaptıran tüketici 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine, 29 -15 gün kalması durumunda vergi, sigorta vs. gibi bedeller düşüldükten sonra kalan meblağın %50’si iade edilir, 15 gün ve daha az kalması durumunda, tüketiciye hiçbir iade yapılmaz.. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

*İPTAL KOŞULLARI:

Mücbir haller dışında Adanus Tur, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Adanus Tur tarafından iptal durumu söz konusu ise, sadece tur ücreti iade edilir.

Kişiler tur hakkını 7 gün öncesinden, Adanus tur’un uygun görmesi durumunda, bir başka kişiye devredebilir.

*Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

İPTAL İADE GÜVENCE SİGORTA PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTA PAKETİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu gereği, Seyahat acentası “paket tur” kapsamında seyahat edenlere acentanın iflasını ve ürün sorumluluk ( Ayıplı ya da eksik hizmet) teminatı içeren Seyahat Sağlık Sigortası yapmakla yükümlüdür.

Günübirlik turlar, paket tur kapsamında olmadığı için sigorta yapılması kanunen zorunlu değildir.

ADANUS Tur tarafından, tura katılan misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta detayları; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar ve sınırlı sigortadır, Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İptal İade Güvence Sigorta Paketi

Dileyen tur katılımcımız iptal iade güvence sigorta paketi hizmetini seyahat acentamızdan ücreti karşılığı tedarik edebilir.; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.

TAVSİYELER

TURDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR ( TIKLAYIN)

*Gezi süresince rahat yürüyüş giysisi ve yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

*Yedek ayakkabı, su içinde yürümeye uygun ayakkabı, kazak, hırka v.b bir kıyafet, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, koruyucu krem, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, yapacağınız alışverişler için sırt çantası, şarz kablosu, power bank, şemsiye, su kabı, antibakteriyel jel, dezenfektan, güneş gözlüğü, yedek maske, eldiiven, göve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı ve şarj cihazı yanınıza almayı unutmayınız!

MÜZE KART ALMANIZ FAYDALIDIR. (TIKLAYIN)

Not: Türkiye’de bulunan yüzlerce müze ve ören yeri, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sunulan Müzekart ile ziyaret edilebiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 5203 Sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri, KKTC vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik “Yabancı Kimlik Numarası” sahibi kişiler tarafından bu kart kullanılabiliyor.

Müzekart sahibi olmak isteyenler, müze veya kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor.

Ayrıca isteyenler, “https://muze.gov.tr/” adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor. Sistem onay verdikten sonra internet başvuruları 5 gün içinde kurye ile belirtilen adrese gönderiliyor.

Müze ve ören yerlerine giriş için müze kartı çıkartırsanız çok daha uygun fiyatlara giriş yapmış olursunuz; aynı zamanda kartların geçerlilik süresi de 1 yıldır. 1 Yıllık müze kartı fiyatı 60 TL.

BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
DİKKAT!

Değerli Misafirlerimiz ;  Korona virüs (Covid19) ‘e karşı önleyici tedbirler kapsamında, sizlerin sağlığı korumak adına, bağlı olduğumuz kurumların talimatları ve uygulamalar doğrultusunda bazı yeni kurallar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Sağlık Bakanlığımızın Tedbirleri Kapsamında, Gerekli Önlemler Alınarak, Sosyal Mesafe ve Tüm Hijyen Kurallarına Uyarak Turumuz gerçekleşecektir.

Sağlık, her zaman önceliğimizdir.

1- Araçlarımızın tamamı tura çıkmadan önce iç, dış dezenfekte edilecektir.
2- Araçta el dezenfektanı veya kolonya (80c) bulundurulacaktır.

3-Şehirlerarası turlarımızda HES KODU zorunludur. Tur Rehberi kodları kayıt altına almaktadır.
4- Geziye katılım sağlayan tüm misafirlerin tur başlangıcında ateşi ölçülecektir.
5- Şehirlerarası Araçlarda NORMALLEŞME şartlarına uygun seyahat edilecektir. 
6- Gezi sonuna kadar sosyal mesafe kurallarına mutlaka uyum sağlanacaktır.

7-Misafirlerimiz KENDİ koruyucu maskelerini getirmek durumundadır.
8- Seyahat eden her misafirin gezi boyunca maske kullanması zorunludur.
9- Görevli personeller tüm hijyen kurallarına uygun hareket edecektir.
10- Araç seyahat esnasında sürekli havalandırılacaktır.
11-Tur aracındaki klima hava sürkilasyonu dışardan temiz havayla sağlanacaktır.

12-Araç içerisinde teması en az noktaya indirebilmek adına, misafirlerimizin yiyecek içecek tüketimi T.C Sağlık Bakanlığı  genelgesi gereğince yasaklanmıştır.

 Sağlıklı ve eğlenceli turlar dileriz.

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

VİDEO