fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

GÜNEY AFRİKA SAFARİ TURU ROTASI, 8 GÜN 6 GECE, İST, UÇAKLA

0
1797$'DAN BAŞLAYAN
1797$'DAN BAŞLAYAN
TUR KODU: ADABİN-AF-GA- 04 / 01
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

711

GUNEY AFRIKA

SAFARİ TUR

JOHANNESBURG-LODGE S.CITY-C.TOWN

 

JOHANNESBURG(1)-S.CITY(REST LODGE )(2)-C.TOWN(3) 4*KONAKLAMA

1797$’DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK CAZİP FİYAT!

 

($)PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

Oteller 2/3 Kişilik Oda Kişibaşı

Tek Kişilik Oda

0-1.99 Yaş Çocuk

2-11.99 Yaş Çocuk

        4*

      1797$

            2272$

     –

ALTERNATİF TUR TARİH SEÇENEKLERİ ( TIKLAYIN)

 • Tarih Oteller 2/3 Kişilik Odada Kişibaşı Tek Kişilik Oda 02,00 – 11,99 Yaş Çocuk 0 – 1.99 Yaş Çocuk      
  21 Ocak 2024 | 27 Ocak 2024 4* 
  1.797$
  2.272$    

  28 Ocak2024 | 03 Şubat 2024

  4*
  1.797 $
  2.272$
     
  07 Nisan 2024 | 13 Nisan 2024 4* 
  1.827$
  2.302$    
  16 Haziran 2024 | 22 Haziran 2024     4* 
  1.827
  2.302$
     
  18 Ağustos 2024 | 24 Ağustos 2024    4*  
  1.757
  2.232$
     
                 
                 
                 
 •  
 

UÇUŞ DETAYLARI ( TIKLAYIN)

ADANUS TUR YURTİÇİ – YURT DIŞI PAKET TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ ( TIKLAYIN)

FİYATA DAHİL VE HARİÇ HİZMETLER

DAHİL HİZMETLER ( TIKLAYIN)

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ( TIKLAYIN)

 • Yurtdışı çıkış fonu
 • Öğle ve Akşam yemekleri,
 • Opsiyonel turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Covid-19 Sigortası
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)
ÖNEMLİ HUSUSLAR

PAKET TUR BROŞÜRÜ NOTLAR (TIKLAYIN)

PAKET TUR BROŞÜRÜ NOTLAR

Satın alınan tur organizasyonumuz Adanus tur ve ACENTE işbirliği ile gerçekleşmektedir,  diğer seyahat acentaları misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır.

İlgili ülkeye giriş koşulları pandemi şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Güncel prosedür tur öncesi tarafınıza iletilecek olup, doğacak olası sorunlardan ACENTE sorumlu değildir.

Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 20 kişi katılım şartı gerekmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, gezi hareket tarihinden 21 gün önce tur iptali bilgisi tarafınıza iletilecektir.

Çocuk fiyatı, aynı odada 2 yetişkin olması durumunda uygulanmaktadır. 1 Yetişkin + 1 Çocuk olması durumunda 2 yetişkin fiyatı uygulanmaktadır.

Safari esnasında tüm hayvan türleri görülemeyebilir.

Otel Voucher belgenizin, uçak biletinizin ve seyahat sigortanızın seyahat süresince yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu evrakların yanınızda olmaması durumunda ülkeye girişlerde sıkıntı yaşanabilmektedir. ACENTE nın bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Ekstra turlar minimum 20 kişilik katılımlarla gerçekleşir. 20 kişinin altında olan gruplarda tur rehberi fiyatlarda değişiklik yapabilir.

ACENTE, gerekli gördüğü durumlarda tur kalkışından önce haber vermek kaydıyla rehberlik hizmetini varışa istinaden sağlayabilir.

ACENTE, önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların ve şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 65 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sür prim farkı çıkmaktadır. 

Sigorta şirketinin kabul etmesi durumunda; 75 yaş üzeri sigortalıların ani rahatsızlık sonucu tedavi masrafları ödenmez, sadece kaza sonucu tedavi masrafları karşılanır. 80 yaş üzeri sigortalıların ise tıbbi tedavi masrafları ödenmez, sadece nakil hizmetleri organize edilir ve karşılanır. Sigorta poliçenizin tüm detayları için tur satış temsilcinize danışabilirsiniz.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.

Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. ACENTE, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.

Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.

Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 15 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACENTE sorumlu tutulamaz.

Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.

VİZE
Vize başvurusu esnasında, ACENTE dan destek hizmeti tedarik edilebilir, Bu durumda,, ACENTE konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup, vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde ACENTE’den tazminat hakkı yoktur.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından ACENTE kesinlikle sorumlu değildir.

Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir.

Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

KONAKLAMA

ACENTE, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Programlarda belirtilen tüm otel isimler v.b. olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

Üç kişilik (Triple) oda satışı yapılmamaktadır.

Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.

Otellere giriş saati en erken 15.00’dir.

Kimi otellerde iki ayrı yataklı oda bulunmaması durumunda çift kişilik yataklı bir oda verilebilir. Çift kişilik yatak bulunmaması durumunda da iki ayrı yataklı bir oda verilebilir.

Tek kişilik odalarda yatak tipi tek kişiliktir. Çift kişilik yataklı oda müsaitlik doğrultusunda verilebilir.

Kimi oteller check-in esnasında kredi kartınızdan olası harcamalarınız adına belli bir miktar bloke edebilir.

Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Turlarımızda kullandığımız otellerde yapılan rezervasyonlar grup rezervasyonu olup, alınacak kahvaltılar farklı bir salonda gruba özel olarak verilebilir ve standart otel kahvaltısından farklı olabilir.

Programda belirtilen oteller “ve benzeri” dir. Kesin otel bilgisi tur kalkış tarihinden önce bildirilecektir.

UÇUŞ 

ACENTE, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ACENTE sorumlu değildir.

Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ACENTE sorumlu tutulamaz.

Uçuş saatinden minimum 3 saat öncesinde belirtilen havalimanında olunması gerekmektedir.

Yolcular online check in işlemini uçuştan 24 saat öncesinden kendileri yapmakla yükümlü olup havayolunun atamış olduğu koltuk üzerinden ilerleyebilir veya uçağın müsaitliği doğrultusunda ücretini ödeyerek önceden koltuk seçimini yapabilirler.

İç hatlardaki kilo kısıtlaması; kısaca kişi başı 1 parça valiz ve 20 kg’dır. Kuralları özetlemek gerekirse, 10 kiloluk 2 valiz fazla kiloya girmektedir. 2 kişinin 30 kiloluk 1 parça valizi olması da fazla kiloya girmektedir.

Uçak biletleri pasaportunuzda geçen isim/soy isim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve pasaport detaylarına göre kesilmektedir. Bu bilgilerin acentemize hatalı bildirilmesi durumunda acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş iptallerinden, uçuş saatleri ile parkur değişikliklerinden ve fiyat artışlarından acentamız sorumlu değildir.

Türkiye çıkışlı uçuşlarda bagaj hakkı istisnai durumlar dışında 1 parça/20 kg ile sınırlıdır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişkenlik gösterebilir.

Kimi hava yolları grup rezervasyonlarında online check-in ve koltuk seçimine izin vermemektedir. Misafirlerimizin koltuk isteklerini (Müsaitliğe göre) check-in esnasında kontuar yetkilisine belirtmeleri gerekmektedir. Bazı hava yollarında gruba özel koltuk blokajı yapılmaktadır. Yan yana veya daha önde oturmak isteyen misafirlerin havalimanında check/in kontuarında işlem yaptırması gerekmektedir.

İç hat bağlantı almak isteyen misafirlerin acentamıza başvurması gerekmektedir. Uçak biletlerinin bağlantılı olarak kesilmesi için iç hat uçuşun acentamızdan alınması gerekmektedir. İç hat uçuşunu misafirlerimizin kendileri almaları durumunda, uçuşlar bağlanamayacağından olası bir uçuş gecikmesi halinde ana uçuşa yetişilemezse hava yolları ve acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Grup biletlerinden gidiş uçağına binilmediği/kullanılmadığı durumlarda dönüş uçuşu havayolu sistemi tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir.

Gidilecek ülkelerdeki iç/dış hat uçuşlarında bagaj hakları havayollarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu uçuşlarda bagaj taşıma ücretli olabilmektedir.

Tüm havayollarının, uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Uçak biletlerini kendileri alarak (Acentemizin uçak bileti hariç kayıt almayı kabul etmesi halinde) tura katılan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turu veya diğer turlara da katılamayabilirler. Misafirlerin bu durumda grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.

Bazı ülkeler artan güvenlik unsurları nedeniyle cep telefonu ve laptop gibi elektronik aletleri güvenlikte açmanızı isteyebilir. Şarjı olmayan cihazları uçağa almayabilir ve bu cihazları ayrı bir güvenlik prosedüründen geçirebilir.

VİZE BİLGİSİ (TIKLAYIN)

GÜNEY AFRİKA İÇİN

Umumi Pasaport                û            Vize gerekli değil              

Yeşil Pasaport                    û            Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu               û            Vize gerekli değil

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorunda değildir.

Yeşil pasaport sahibi misafirlerimizin pasaportlarının süresi dolması durumunda soğuk damga ile uzatma yapmamalarını ve yenilemelerini tavsiye ediyoruz. Uzatma yapılan pasaportlar bir çok ülkede kabul görmemektedir. Acentamızın bu hususta bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yurt Dışı çıkış fonu ücreti fiyatlarımıza dahil değildir. Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun pasaportunun seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Türkiye Cumuriyeti vatandaşları 30 gün kalışlı ziyaretlerde kapıdan vize alabilmektedirler. Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Gümrük geçişlerinde ve sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 3 boş sayfa olması gerekmektedir. Vize alınmış olması veya vize gerektirmeyen pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş ve çıkış yapılabileceği anlamına gelmeyip, pasaport polisinin sizi ülkeye giriş izni vermeme veya ülkeden çıkarmama yetkisi bulunmaktadır. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Farklı bir ülkede oturum izni bulunan misafirlerin vize durumlarını, bağlı bulundukları konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yırtılmış, yıpranmış veya benzeri tahribatlara uğramış pasaportlar ile seyahat edilememektedir.

Evlilik sebebiyle soyadı değişen misafirlerin, evliliğin üzerinden 3 aydan fazla süre geçtiyse pasaportunu değiştirmesi gerekmektedir. Ülkeden çıkış ve ilgili ülkelere giriş kuralları tamamen pasaport polisi insiyatifindedir.

18 YAŞALTI ÇOCUKLAR İÇİN ÖNEMLİ UYARI (TIKLAYIN)

1 Haziran 2015 tarihinden itibaren Güney Afrika Cumhuriyeti’ne seyahat edecek olan 18 yaş altı çocuklar için, Güney Afrika Cumhuriyeti makamları ülkeye girişte “doğum sertifikası” (unabridged birth certificate) talep edecektir. Türkiye’de doğum sertifikası olmadığı için, Nüfus Müdürlükleri’nden alınan Nüfus Kayıt Örneği yeminli tercümanda tercüme ettirildikten sonra doğum sertifikası yerine geçecektir. Güney Afrika’da mukim Türk vatandaşları da Büyükelçiliğimizden Nüfus Kayıt Örneğini temin edebilirler.

Güney Afrika – 18 Yaş Altı Çocuklar için Doğum Belgesi Zorunluluğu Yeni Göçmen Düzenlemesi 1.Ebeveynleri ile beraber seyahat eden çocuklar

Gerekenler: Ebeveynler beraber seyahat ettikleri çocuk/çocukların ebeveynleri olduklarını ispatlayan doğum belgelerini ibraz etmekle yükümlüdürler.

(ii) Evlat edinilmiş çocuklar için ebeveynler evlat edinmiş olduklarını ispatlayan evlat edinme sertifikasını ibraz etmek mecburiyetindedirler.

Açıklayıcı not: Bu uygulama hem Güney Afrika vatandaşlarına hem diğer yabancılara gidişte ve varışta uygulanacaktır. Doğum sertifikası vermeyen ülkelerden giriş/çıkış yapan yolcular için yetkili bir makamdan alınacak doğum sertifikası yerine geçecek bir belge ibraz edilmelidir. İbraz edilen bütün dokümanlar orijinal veya noter veya dengi bir makamdan onaylı kopyası olmalıdır.

2.Ebeveynlerinden yalnızca biri ile beraber seyahat eden çocuklar

Gerekenler: Ebeveynler beraber seyahat ettikleri çocuk/çocukların ebeveynleri olduklarını ispatlayan doğum belgelerini ibraz etmekle yükümlüdürler. Doğum belgesinde kayıtlı seyahat etmeyen diğer ebeveynin, çocuğun diğer ebeveyni ile beraber Güney Afrika’ya giriş ve/veya çıkış yapabileceğine dair yeminli muvafakatnamesi ibraz edilmelidir. Tüm ebeveynlik hak ve sorumluluklarını veya yasal velayetini devreden mahkeme emri ibraz edilmeli veya Doğum belgesinde kayıtlı ebeveynlerden birinin ölümü durumunda, vefat eden ebeveynin ölüm belgesi ibraz edilmelidir. Seyahat etmeyen ebeveynin muvafakatname vermediği durumlarda, yasal olarak boşanmış çiftlerin de mahkeme emri ibraz etmeleri gerekmektedir. Her iki ebeveynin de vefat ettiği ve çocuğun bir akrabası veya anne/babasının başka bir yetişkin yakını ile beraber seyahat ettiği durumlarda, çocuğa refakat eden kişi çocuk ile beraber Güney Afrika Cumhuriyeti’ne girdiğini veya Güney Afrika Cumhuriyeti’nden ayrıldığını Genel Müdürlüğe onaylatmalıdır.

Açıklayıcı not: Muvafakatname tarihi seyahat tarihinden en fazla 3 ay öncesi olabilir.

3. Biyolojik ebeveyni olmayan yetişkinlerle seyahat eden çocuklar

Gerekenler: Yetişkin çocuğun doğum belgesinin bir kopyasını ibraz etmelidir. Çocuğun ebeveynlerinin veya yasal velisinin ilgili kişinin çocuk ile seyahat edebileceğine dair muvafakatnamesi ibraz edilmelidir. Çocuğun ebeveynlerinin veya yasal velisinin kimlik doküman ya da pasaport kopyaları ile Çocuğun ebeveynlerinin veya yasal velisinin iletişim bilgileri ibraz edilmelidir. Her iki ebeveynin de vefat ettiği ve çocuğun bir akrabası veya anne/babasının başka bir yetişkin yakını ile beraber seyahat ettiği durumlarda, çocuğa refakat eden kişi çocuk ile beraber Güney Afrika Cumhuriyeti’ne girdiğini veya Güney Afrika Cumhuriyeti’nden ayrıldığını Sınır Polisine onaylatmalıdır.

4.Herhangi bir yetişkin ile beraber seyahat etmeyen çocuklar

Gerekenler: 18 yaşından küçük kişilerin Güney Afrika’ya giriş ve çıkışlarında seyahat edebilmesi için anne ve babanın veya tek olarak ya da yasal varisinin bir mektup veya açıklama sunması gerekmektedir. Eğer anne ve babanın biri bu belgeyi sunuyorsa, kendisinin tamamen vasilik hakkına sahip olduğunu gösteren mahkeme kararını da sunması gerekmektedir. Güney Afrika’da çocuğun kalacağı yerin ve çocuğu karşılayacak yetişkinin ikamet adresini ve iletişim bilgilerini içeren bir mektup ibraz edilmelidir. Güney Afrika’da çocuğu alacak kişinin kimlik kartı veya geçerli pasaport ve vize veya kalıcı oturum izni kopyası ibraz edilmelidir. Çocuğun ebeveynlerinin ya da yasal velisinin iletişim bilgileri ibraz edilmelidir.

5.2005 yılı Çocuk Yasasında tanımlanan özel bakım altında olan çocuklar

Gerekenler: Güney Afrika Cumhuriyeti’nden çıkış yapmadan önce, Çocuk Yasası’nın 169. Bölümünde öngörülen şekilde çocuğun ikamet ettiği Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden alınan izin kâğıdının onaylı bir kopyası ibraz edilmelidir.

NOTLAR:

1.18 yaş altındaki bireyler çocuk olarak tanımlanmıştır.

2. T.C. Vatandaşları için Nüfus Müdürlükleri’nden alınan Nüfus Kayıt Örneği yeminli tercümanda tercüme ettirildikten sonra doğum sertifikası yerine geçecektir. Güney Afrika’da mukim Türk vatandaşları da Büyükelçiliğimizden Nüfus Kayıt Örneğini temin edebilirler. ***Alınacak doğum belgesi üzerinde mühür (APOSTILLE) olması gerekiyor. Bu mühür Kaymakamlık veya Valilik’lerde bulunuyor. (Sadece noterden tasdik ve İngilizce tercüme yeterli olmayacaktır, devlet mührü gerekmektedir!)

Resmi evraklardan yanınızda en az 5 suret bulunması gerekmektedir.

Bahsedilen dökümanların İngilizce lisanı haricinde olanların, yeminli tercüman tarafından İngilizceye çevrilmiş olması gerekmektedir.

Daha detaylı resmi bilgiye aşağıda bulunan Güney Afrika hükümetinin sayfasından ulaşabilirsiniz. http://www.dha.gov.za/index.php/statements-speeches/475-home-affairs-encourages-parents-to-get-unabridged-birth-certificates-for-children

GÜMRÜKTEN GEÇEBİLECEK EŞYA, ALKOL VE TÜTÜN MAMULLERİ (TIKLAYIN)

 • Kişibaşı 200 sigara ve 20 sigar
 • Kişibaşı 250g of sigara ya da pipo tütünü
 • Kişibaşı 50ml parfüm ve 250ml eau de toilette
 • Kişibaşı 2 litre şarap

Kişibaşı ve 1 litre diğer alkollü içecekler

 

İç hatlardaki kilo kısıtlamasını aşağıda bulabilirisiniz.

Kişibaşı 1 parça valiz ve 20 kg sınırlaması var.

Kuralları özetlemek gerekirse: 10 kiloluk 2 valiz fazla kiloya giriyor

2 kişinin 30 kiloluk 1 parça valizi olması da fazla kiloya giriyor.

Kulula Bagaj Kuralları:

o Küçük bir el çantasına veya ince bir dizüstü bilgisayar çantasına izin verilir (boyutu ve kalınlığı yalnızca dizüstü bilgisayar ve şarj cihazını taşımak için özel olarak tasarlanmıştır)

o Artı el bagajı olarak en fazla 7 kg ağırlığında tek parça. Ayrıca, 20 kg'a kadar bir adet ücretsiz check-in bagaj hakkı alırsınız.

o Spor veya müzik ekipmanları için 20 kg'dan daha ağır olmayan ek bir çantaya izin verilir ve bu grupların rezerve edilmesi gerekir

o Gruplar Departmanımız aracılığıyla. Lütfen bu ödeneğin Cape Town Bisiklet Turu gibi özel spor etkinlikleri için geçerli olmadığını unutmayın.

o 20 kg'ı aşan kayıtlı bagajlar için havalimanında Ağır Bagaj ücreti alınır. 32 kg'ı aşan bagajlar kabul edilmeyecektir.

o Check-in sırasında ve kargo olarak taşınmalıdır. Ekstra bagaj ücreti çevrimiçi olarak uygulanacaktır.

o 20 kg'ın üzerindeki bagajlar için ilave 300 ZAR, Airport@ Kulula Gişesinde ücretlendirilecektir. 20 kg'a kadar olan bagajlar için 300 ZAR ücret alınmayacaktır.

SAĞLIK VE SALGIN TEDBİRLERİ (TIKLAYIN)

Güney Afrika’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Covid-19 Kapsamında Ülke Giriş Koşulları

Tur kapsamında giriş yapılacak ilgili ülkelerin Covid-19 aşı ve pcr test gereksinimleri hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden seyahat edeceğiniz ülkeleri seçerek kontrol edebilirsiniz. Ülkeler, giriş koşullarını önceden haber vermeksizin değiştirebilmektedir.

Tura kayıt olmadan önce ve seyahatinizden hemen önce bu bilgileri kontrol etmeniz gerekmektedir. Tura katılabilmek için ilgili ülkelerin şartlarını kabul etmeniz gerekmekte olup acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 

KONAKLAMA OTELLERİ (TIKLAYIN)

 

 

 

JOHANNESBURG

SUN CITY

CAPE TOWN

 

4**** Holiday Inn Rosebank vb.

4**** Kingdom Resort vb.

4**** Park Inn Radisson Foreshore hotel vb.

 

 

JOHANNESBURG, SUN CİTY, CAPE TOWN (TIKLAYIN)

Güney Afrika hakkında bilmeniz gerekenler  Güney Afrika
 
Konuşulan Dil İngilizce, Afrikaans, Xhosa dili, Zuluca, Sotho dili
Para Birimi  Güney Afrika randı
Saat Farkı      2
Voltaj              120 V

Genel: Afrika kıtasının güneyinde bulunan ülkedir.  Pretoria (yürütme), Bloemfontein (yargı) ve Cape Town (yasama) başkentleridir. Farklı yapıları ile dikkat çeken şehirlerini gezip görmelisiniz.

Telefon: Ülke kodu:27 Konsolosluk:1 5478421

Vergiler: Alışverişlerde % 73 oranında vergi uygulanıyor.

Bahşiş:İsteğe bağlıdır.

Güney Afrika Cumhuriyeti ya da daha yaygın kullanımı ile Güney Afrika, Afrika kıtasının güneyinde yer alan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Botsvana, Zimbabve, Mozambik, Esvatini ve Namibya oluştururken ülkenin güneydoğusunda Hint Okyanusu, güney ve güneybatısında Atlas kyanusu bulunmaktadır. Bu ülkelerin haricinde Lesotho’da da tamamen Güney Afrika Cumhuriyeti toprakları içinde yer alan bir ülke olarak Güney Afrika ile tüm sınırlarını paylaşmaktadır. Güney Afrika’da yürütme başkenti Pretoria, yasama başkenti Cape Town, yargı başkenti bloemfontein olmak üzere üç başkent bulunmaktadır.
 
Johannesburg

Güney Afrika’nın kalbidir Johannesburg. Vahşi doğanın ve metropol hayatının bu kadar iç içe geçtiği başka bir şehir örneği yoktur. Bir tarafta tarihi ve turistik yapıları, alışveriş merkezleri, gökdelenleri, restoranları, casinoları ile göz kamaştırıcıdır. Diğer taraftan hayvanat bahçeleri, parkları ve ormanlık alanları ile benzersizdir. Altın ve gümüş madenleri sayesinde Güney Afrika’nın en zengin şehri olan Johannesburg, farklı kültürlerinin yarattığı kültürü ile ziyaretçilerine farklı bir deneyim sunuyor.

Görmeden Dönmeyin
 • Mandela Evi
 • Aslan Parkı
 • Ümüt Burnu
Tatmadan Dönmeyin
 • Tahıl Ezmesi
 • Yulaf Çorbası
 • Milk Tart
 • Tropikal Meyveleri
Sun City

Johannesburg’a 2 saat uzaklıkta lüks casino ve resort otellerin bulunduğu beldedir. Afrika’nın Las Vegas’ı olarak anılan Sun City’nin gece ve gündüz hayatı çok renklidir. Gündüzleri suni plajları, yapay dalga havuzları, su ve eğlence parklarının keyfini çıkarırken, geceleri casino, bar ve restoranları ile örülmeye değerdir.

Görmeden Dönmeyin
 • Lost City
 • Su Dünyası
 • Aslan Parkı
 • Fil ve Timsah Parkı
Tatmadan Dönmeyin
 • Samoosa (Kızarmış pay)
 • Bobotie (Yumurta soslu baharatlı et)
 • Chakalaka (Baharatlı Salata)
Cape Town

Masa Dağı, altın plajları ve üzüm bağları ile ziyaretçilerinin kalplerinde özel bir yeri olan şehirdir Cape Town. Sokaklarının güzelliği ve ruhu etkileyicidir. Şehirde Hıristiyan, Müslüman, Musevi, Hindu ve geleneksel Afrika inançlarının etkisini hissedebilirsiniz. UNESCO Dünya Miras Liste’sinde bulunan ve vahşi yaşam açısından çok zengin Masa Dağı şehrin simgesi gibidir.

Görmeden Dönmeyin
 • Masa Dağı
 • Franschoek Şarap Vadisi
 • Stellenbosh Kasabası
Tatmadan Dönmeyin
 • Şarap
 • Deniz Ürünleri

GÜNEY AFRİKA HARİTASI (TIKLAYIN)

Güney Afrika Haritaları | İndirmeniz için Yazdırılabilir Güney Afrika Haritası

GÜNEY AFRİKA HAKKINDA FAYDALI BİLGİLER (TIKLAYIN)

Sağlık: Güney Afrika’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Uçuş Süreleri:

İstanbul                                Q          Johannesburg     9 saat 35 dakika

Cape Town                            Q          İstanbul             10 saat 20 dakika

Para Birimi: Güney Afrika’nın para birimi South African Rand’ıdır (ZAR). Yanınıza USD ya da Euro alabilirsiniz ancak USD’nın 2000 yılı ve sonrası basılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde döviz büroları parayı daha düşük bir kurla bozmak istiyorlar.

Saat Dilimi: Türkiye’den 1  saat geridedir . Türkiye’de saat 12.00 iken Güney Afrika’da 11.00’dır.

Telefon Kullanımı: Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Yanınıza kolay giyip çıkarabileceğiniz mevsim sıcaklıklarına uygun (mont,kazak vb.) kıyafetler almanızı öneririz. 

Yemek Kültürü: Güney Afrika’da, genel anlamda Malezya ve Avrupa mutfağından esinlenerek kendilerine karma bir mutfak kültürü oluşturmuşlardır. Sofralarından taze sebze ve meyve eksik olmaz.

Elektrik: Güney Afrika’da elektrik 220/230 volttur ve M tipi üçlü yuvarlak kalın prizler kullanılmaktadır. Adaptör getirmeniz gerekmektedir.

Alışveriş: Dünyanın en büyük altın madenlerinin bulunduğu ve en çok altın üreten ülkesi olan Güney Afrika’da alışveriş için akla gelecek ilk ürün mücevherdir. Mücevher mağazalarında çok güzel ve özel tasarımlı takıları bir arada bulabilirsiniz. Ayrıca pazarlarda yöre halkının yapmış olduğu heykeller, oyma işi tahta ürünler, el işi deri malzemeler ve cam yapımı ustaların ellerinden çıkan cam ürünlerini satın alabilirsiniz.

GÜNEY AFRİKA TURU İÇİN UYGUN ZAMAN NE ZAMAN (TIKLAYIN)

Güney Afrika, bölgeden bölgeye değişen bir iklime sahip büyük ve çeşitli bir ülkedir ve seyahat için her ay uygundur. Genel olarak, Güney Afrika’nın yazları Aralık’tan Mart’a kadar sürer ve kış Haziran’dan Ağustos’a kadar sürer. Cape Town ve Western Cape, kış yağışları ve büyük ölçüde kuru, sıcak bir yaz yaşar. Kruger Park alanı da dahil olmak üzere ülkenin geri kalanının çoğu yaz aylarında gök gürültülü sağanak yağışlara ve kurak bir kışa sahip. Garden Route ve Eastern Cape yılın herhangi bir zamanında yağmur yaşayabilir.

Daha kuru kış ayları (Mayıs-Ekim), Kruger, Madikwe, Pilanesberg ve KwaZulu-Natal’da Güney Afrika safarisinde aktivite izleme için en iyi zamandır. Hayvanlar su kaynaklarının etrafında yoğunlaşır ve incelmiş bitki örtüsünde fark edilmeleri daha kolaydır.
 
KwaZulu-Natal kıyılarında yıl boyunca güneş ışığı, güzel bir ılıman kış ve ılık okyanus sıcaklıkları vardır. Bu nedenle her zaman gitmek için iyi bir zaman diyebiliriz
BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
TUR PROGRAMI

1.GÜN l İSTANBUL – JOHANNESBURG

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali‘nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj islemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait uçak ile Johannesburg’a hareket ediyoruz. Varışın ardından alandan ayrılıyor ve panoramik Johannesburg şehir turumuza başlıyoruz. Şehir Merkezi, Houghton-Mandela Evi, Rosebank, Sandton bölgeleri turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve geceleme Johannesburg otelimizde.

2.GÜN l JOHANNESBURG – SUNCITY

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Sun City’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz için opsiyonel  opsiyonel olarak ekstra ödemeli düzenlenecek olan Lesedi Kültür Köyü turu yapma imkanı. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, opsiyonel tura dahil olarak Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Lesedi Köyü ziyareti sonrası yolumuza devam ediyoruz ve Sun City’e varıyoruz ve panoramik  Sun City şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sun City Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısındadır ve Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış dört ve beş yıldızlı otelleri ve büyülü Lost City (Kaybolmuş Şehir) binlerce turisti çeker. Varışa istinaden yaptığımız panoramik şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Sun City otelimizde.

Lesedi Kültür Köyü Turu: Kişi Başı 95 $ (Öğle yemekli)

3.GÜN l SUNCITY

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak ekstra ödemeli düzenlenecek olan Pilanesberg safari turuna katılabilirler. Pilanesberg National Park’ta safari araçları ile yapılacak olan safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkânı yakalayacağız;  safarinin ardından dinlenmek üzere otelimize transfer olacağız. Geceleme Sun City otelimizde.

Pilanesberg safari turu: Kişi Başı 125$

4.GÜN l SUN CITY – JOHANNESBURG – CAPE TOWN

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Johannesburg – Cape Town uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde yapılacak olan opsiyonel olarak ekstra ödemeli  düzenlenen Aslan Parkıturuna katılabilirler. Aslan Parkı turumuzda, nadir bulunan beyaz aslan görme, kendi ortamlarında oyunlarını görme,  imkanı bulacağız. Turumuzun havalimanına varış ve Cape Town uçuşu gerçekleşiyor. Cape Town’a varışımızla birlikte, bizi bekleyen özel aracımıza binerek panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otele transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme Cape Town otelimizde.

 Aslan Parkı turu: Kişi Başı 85$

**** CapeTown şehir turu Johannesburg – Cape Town uçuşuna göre ertesi gün yapılabilir.. ****

5.GÜN l CAPE TOWN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak ekstra ödemeli düzenleyeceğimiz Ümit Burnu Turuna katılabilirler. Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki restorantda alınacak öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme Cape Town otelimizde.

 

Ümit Burnu Turu: Kişi Başı 155 $  (Öğle yemekli)

6.GÜN l CAPE TOWN 

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımız ile opsiyonel ekstra ödemeli Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği Turu yapılacaktır. Öncelikle Masa dağını ve yörenin ünlü içeceklerini tadacağımız turumuza çıkıyoruz. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte; önce mahzenleri geziyor ardından tadım yapıyoruz. Daha sonra 1679’ da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik Stellenbosh şehir turu yapıyoruz. Ardından Spier Çiftliğinde; Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını görüyoruz. Restoranda alınacak öğle yemeği sonrasında Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme Cape Town otelimizde.

 

Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği Turu: Kişi Başı  145 $(Öğle yemekli)

7.GÜN l CAPE TOWN – İSTANBUL

Sabah kahvaltıdan sonra transfer saatine kadar serbest süre. Daha sonra kararlaştırdığımız saatte buluşarak, İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarına ait sefer ile İstanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz…

8.GÜN l İSTANBUL

İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

EKSTRA TURLARI İNCELEYİN (TIKLAYIN)

AVANTAJLI ETKİNLİK PAKETİ – X LARGE

1.Lesedi Kültür Köyü Turu: Kişi Başı 95 $ (Öğle yemekli)

2.Pilanesberg safari turu: Kişi Başı 125$

3. Aslan Parkıturu: Kişi Başı 85$

4.Ümit Burnu Turu: Kişi Başı 155 $  (Öğle yemekli)

5.Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği Turu: Kişi Başı  145 $(Öğle yemekli)

605 $ YERİNE 565 $

*Pakete tur çıkartma veya başka tur ekleme yapılamaz. *Alternatif turlar tek tek seçilerek alınamaz.

VİDEO