fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

GÜRCİSTAN & AZERBAYCAN TURU, ANT, 4 GECE 5 GÜN, UÇAKLA, VİZESİZ

0
.....€'DAN BAŞLAYAN
.....€'DAN BAŞLAYAN
TUR KODU: ADA-GÜR/AZER- ANT/TİF/BAK/ANT- 089
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

22

GÜRCİSTAN & AZERBAYCAN TURU

TİFLİS-GENCE- ŞEKİ-ŞAMAHI-BAKÜ

 VİZESİZ

YENİ TC KİMLİK İLE SEYAHAT İMKÂNI

 
 

…..€’DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK CAZİP FİYATLAR!

 

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADA-GÜR/AZER- ANT/TİF/BAK/ANT- 089

TUR DETAYLARI

ALTERNATİF TUR TARİH ve FİYAT SEÇENEKLERİ ( TIKLAYIN)

Çıkış Tarihi – Dönüş Tarihi: 

Oteller İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda 2-11.99 Yaş 0-1.99 Yaş      
               
               
               
 

UÇUŞ BİLGİLERİ ( TIKLAYIN)

GİDİŞ :
DÖNÜŞ:

(€) PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

Çıkış Tarihi – Dönüş Tarihi:

Oteller İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda 2-11.99 Yaş 0-1.99 Yaş      
               
               
               
 Tur fiyatları kademeli olarak ayarlanmaktır. Güncel fiyat için, Adanus tur’a danışınız.

ADANUS TUR YURTİÇİ – YURT DIŞI PAKET TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ ( TIKLAYIN)

FİYATA DAHİL VE HARİÇ SERVİSLER

DAHİL SERVİSLER ( TIKLAYIN)

DAHİL OLMAYAN SERVİSLER ( TIKLAYIN)

*Yurt dışı çıkış harcı

*Tüm kişisel harcamalar

*Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar

*Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar  

*Öğle yemekleri ve akşam yemekleri

*Yemeklerde alınan su ve kapalı alkollü / alkolsüz içecekler,

*Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

*Şoför Bahşişi

*Seyahat Sağlık Sigortası

ÖNEMLİ HUSUSLAR

TUR BROŞÜRÜ HAKKINDA NOTLAR (TIKLAYIN)

ÖNEMLİ NOTLAR…!

 Tur organizasyonumuz Adanus tur ve (Acente) işbirliği ile gerçekleşmektedir.

Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 
  Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az
geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı ACENTE’nin yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 

 ACENTE, geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, ACENTE’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

 
 Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, ACENTE’nin yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 
 ACENTE; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 
 Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 
Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3 Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3 Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk
indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 
 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 
 Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir.
 
 Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACENTE sorumlu tutulamaz.
 
 Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
 
 Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
 
 Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
 Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için TC vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır. Ayrıca yeni çipli TC kimliği ile giriş yapabilirsiniz. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 

SAĞLIK VE SALGINA KARŞI ÖNLEYİCİ TEDBİRLER (TIKLAYIN)

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

SALGIN

Tur kapsamında giriş yapılacak ilgili ülkelerin giriş koşulları salğın şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Güncel prosedür tur öncesi tarafınıza iletilecek olup, doğacak olası sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.

İlgili ülkelerin Covid-19 aşı ve pcr test gereksinimleri hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden seyahat edeceğiniz ülkeleri seçerek kontrol edebilirsiniz. Ülkeler, giriş koşullarını önceden haber vermeksizin değiştirebilmektedir.

Tura kayıt olmadan önce ve seyahatinizden hemen önce bu bilgileri kontrol etmeniz gerekmektedir. Tura katılabilmek için ilgili ülkelerin şartlarını kabul etmeniz gerekmekte olup acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 

https://www.iatatravelcentre.com/world.php

https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/seyahat-kisitlamalari/  

 

VİZE DURUMU ( TIKLAYIN)

Gürcistan ve Azerbaycan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları pasaportlarına vize uygulamamaktadır. Yeni çipli kimlikle vizesiz ve pasaportsuz, doğrudan seyahat edilebilmektedir. Yeni çipli kimlik kartlarının seyahat belgesi olarak kullanılabilmesi için bebek ve çocuk yolcular dahil olmak üzere, kimlik üzerinde fotoğraf zorunluluğu bulunmaktadır. 

Yeni kimlik kartı ve pasaport haricinde ehliyet vb. Kartlar ayrıca yeni kimlik başvuru esnasında verilen geçici kimliklerle geçiş sağlanamamaktadır. Üçüncü ülkelerden Türkiye veya Gürcistan’a gelişlerde pasaport kullanımı zorunludur. Türkiye dışında başka bir ülke (Örneğin komşu ülkelerden Azerbaycan ve Rusya) üzerinden Gürcistan’a giriş yapacak Türkiye Vatandaşları sadece Pasaportla vizesiz giriş yapabilir. Yeni evli olup, soyadı değişim başvurusunda bulunan ve yeni kimliği henüz eline geçmemiş olanlar için geçiş gümrük memuru inisiyatifindedir. 7 yaşını doldurmamış olan çocuklar yurt dışı çıkış harcından muaftırlar.

GÜRCİSTAN HAKKINDA ( TIKLAYIN)

Dil: Gürcüce

Para Birimi: Lari

Saat Farkı: +1

Elektrik Voltajı: 220 V

Genel: Gürcistan Karadeniz’in doğu kıyısında, Güney Kafkasya’da yer alan ülke. Eski Sovyet cumhuriyetlerinden biri olan Gürcistan’ın kuzeyinde Rusya, doğusunda Azerbaycan, güneyinde Ermenistan ve güneybatısında Türkiye yer alır. Ülkenin batısında Karadeniz bulunur. Gürcistan “Kartvelilerin Ülkesi” demektir. Kartvelebi, denen grup ise sadece Gürcüleri değil; Lazları, Megrelleri ve Svanları da kapsamaktadır. Bölge Taş Devrinden bu yana yerleşim yeri olmuştur. Dmanisi’de ortaya çıkarılan ve “Homo Georgicus” olarak adlandırılan İnsansıgiller kalıntısı 1,8 milyon yıl öncesine tarihlenir. Yüzyıllar boyunca İran, Moğollar, Rusya ve Osmanlı Devleti’nin çekişmesine sahne olan Gürcistan, 1801’den itibaren Rusya tarafından ilhak edildi. 1921’de Kızıl Ordu girdi ve Gürcistan Sovyet cumhuriyetlerinden biri oldu. 1991 yılında yeniden bağımsızlığını kazandı. Karadeniz sahili ve Rioni havzasında ılık, nemli ve yarı tropik bir iklim hüküm sürmektedir. Doğu Gürcistan’da daha karasal bir iklim hüküm sürmektedir. Kışları soğuk, yazları ise kuru ve sıcaktır.

Başkent: Tiflis

Telefon Kodu: +995

Konsolosluk: +995 32 225 20 72

Vergi: %18 vergi bulunmaktadır. Ürün alışverişlerinde alınan imzalı/kaşeli fatura ile vergi iadesi alınmaktadır.

Bahşiş: Genelde %10 hesaba eklenmektedir. Eklenmeyen yerlerde %5-10 arası bahşiş vermek uygundur.

Batum

Batum Gürcistan’ın özerk cumhuriyeti Acara’nın başkenti olan Karadeniz kıyısındaki liman kentidir. Türkiye sınırına 20 kilometre uzaklıktadır. Şehir tarihi M.Ö. 4. Yüzyıla kadar dayanmaktadır. Bu dönemlerde adı derin anlamına gelen “Batusi” olarak geçmektedir. Limanının derinliği nedeniyle bu isimle anılmıştır. Yapılan arkeolojik kazılar, M.Ö. 2 bin sonları ila binli yılların başlarında insanların yaşadığını ve komşu halklarla sıkı ticari ilişkilerinin olduğunu göstermektedir. M.S. 2. yüzyılda, Roma İmparatorluğu hakimiyetinde olan şehir, 5. yüzyılda Gürcistan (Kartli) Kralı Vahtang Gorgasali tarafından kendi topraklarına katılmıştır. 15. yüzyılın sonlarında eyalet olarak Osmanlı egemenliğine girmiştir. Daha sonra Ruslar bölgeyi işgal etmişlerdir. Sovyetler döneminde Gürcistan’ın en gelişmiş şehri olmuştur. Subtropikal bir bölgede yer almaktadır. Narenciye ve çay gibi tarımsal ürünler bakımından zengindir. Türkiye’yle Sarp Sınır Kapısı ile bağlıdır.

 

Mutlaka Görün

Kutsal Ruh Kilisesi

Kutsal Meryem Ana Katedrali

St. Nicholas Kilisesi

Batum Meydanı

Orta Camii

Astronomik Saat

Alfabe Kulesi

Chacha Saat Kulesi

Ali Ve Nino Heykeli

Tiyatro Meydanı

Poseidon (Neptün) Heykeli

Apsaros Kalesi

 

Mutlaka Deneyin

Harço Çorbası

Sulguni Peyniri

Haçapuri

Hinkal

Haçapuri

Lobio

Ponçiki

Gürcü Şarapları

GÜRCİSTAN HARİTA (TIKLAYIN)

Tiflis Gezi Notları | celebialper.com

AZERBAYCAN HAKKINDA ( TIKLAYIN)

Azerbaycan Cumhuriyeti’nin, Hazar Denizi’nin batı kıyısında yer alan başkent Bakü, Kafkaslar’ın en büyük şehri, en önemli kültür ve ticaret merkezi olma özelliğine sahiptir. Bakü’ye gideceğiniz zamanı iyi seçmelisiniz. Hava durumu en çok kontrol etmeniz gereken şeydir. Sert geçen kış ve sonbahar ikliminin ardından güzel zamanlara denk gelmelisiniz. Mayıs, Haziran ve Eylül, Ekim ayları en doğru zamandır.

Bakü hava durumu günlük kontrol edilmeli ve seçimlerinizin ne kadar doğru olduğunu gördüğünüz zaman anlamalısınız. Bakü oteller ve Bakü uçak bileti genellikle Bakü turu kapsamında size en uygun fiyat seçenekleri ile sunulacaktır. Ancak isterseniz turdan ayrı olarak fırsatları değerlendirebilirsiniz. Bakü turları kapsamında her şey sizin için düşünülmüştür. Eğlenmek, dinlenmek ve keyfini çıkaracağınız bir tur için seçimlerinizi hemen yapmalısınız.

Bakü gece hayatı da fazlasıyla hareketlidir. Eğlenmeyi seven bir milletin başkentindesiniz ve gece boyunca süren en güzel bar, disco ve kulüplerin eğlencelerine katılmanızı tavsiye ederiz.

Bakü’de ne yenir?
Azeri mutfağı aslında Türk mutfağına çok benzemektedir. Hamur işleri, dolma, kebap ve pilav çeşitleri meşhurdur. Kişniş ve Safran ise en çok kullanılan baharatlar arasındadır.

Bakü’den en alınır?
Bakü gezilip, görülecek güzel bir şehir ancak oldukça pahalı bir şehirdir. Bakü alışveriş için her ne kadar biraz pahalı olsa da mutlaka alacak bir şey bulabilirsiniz. Dünya genelinde merak edilen bir şehir olan Bakü’den alacağınız en güzel şey, hediyelik eşyalar olabilir. Çünkü kıyafet, elektronik ve diğer şeyler biraz pahalıdır.

Bakü gezilecek yerler
Kız Kulesi, Şirvanşahlar Sarayı, Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Azerbaycan Halı Müzesi, Bakü Modern Sanat Müzesi ve Bakü Körfezi görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir. Bunun dışında oldukça düzenli bir şehir olan Bakü’ye hayran kalacaksınız. 

AZERBAYCAN HARİTA (TIKLAYIN)

Azerbaycan'da şehirler haritası - OrangeSmile.com

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
TUR PROGRAMI

1.GÜN l ANTALYA – TİFLİS

Değerli Misafirlerimiz, Gürcistan & Azerbaycan Tur programımız Antalya’dan uçakla hareketli olarak düzenlenmiştir. Antalya Havaalanı Pegasus havayolu kontuarı önünde 01:00’da buluşup, Check-in ve pasaport işlemleri ardından, Pegasus’un …. seferi ile 04:05’de Tiflis’e hareket ediyoruz (3 saat 05 dk). Varış: 07:10.  Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası, bizleri bekleyen rehber ve araçımızla buluşup, Tiflis şehir turumuza başlıyoruz.

Güne (Extra ödemeli) Gürcü Kahvaltısı ile başlıyoruz. Ardından, İberia Krallığı döneminde Tiflis’in isim babası olan Kral Vahtang Gogasali tarafından 5. yy’da Kura nehrinin iki yakasında kurulan her yanı tarih kokan, mimari eserler ve anıtlarla dolu başkent Tiflis panoramik şehir turumuzda Sameba Kilisesi, Mtatsminda Kilisesi, Metekhi Kilisesi, Sioni Katedrali, Trinity Katedralleri, eski Tiflis sokakları, Osmanlı Hamamı ve Osmanlı Camisi, Rustaveli Bulvarı, Barış Köprüsü, Nari Kalesi ve Gürcistan’ın AnasI; Kartlis Deda Heykeli, Vernisaj Pazarı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Yoğun geçen günümüzün sonunda, otelimize geçiyor ve yerleşip bir süre dinleniyoruz.

Şehri ışıklar içinde görebileceğimiz özgürlük meydanı gezisinin ardından, Kura nehri kıyısında kurulu nezih Gürcü restoranında canlı müzik ve Gürcü halk oyunlarının gösterileri eşliğinde alacağımız akşam yemeği sonrası, konaklama otelimizde.

Konaklama oteli (Tiflis): 4* Astoria Hotel, 4* Cruise Hotel  vb.

2.GÜN l TİFLİS – GENCE – ŞEKİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Azerbaycan’a geçmek üzere Kırmızı Köprü Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sonrası, Azerbaycan’ın Gence iline doğru yola çıkıyoruz. Varışımız sonrası, Kale Kapısı, Orta Çağ şair ve düşünürü Nizami Ganjavi Kabri, Şah Abbas Mescidi, medrese, kervansaray, Cevad Han Kabri, Çökek Ortaçağ Hamamı, Sardar Baghi Parkı, Alexander Nevski Ortodoks Kilisesi, Agvan Kilisesi, İmamzade Kompleksi, Eski Pazar ve Alman evleri dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Saat 16:00 civarı hareket ile, yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası tarihi Şeki iline varıyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama Şeki otelimizde.

Konaklama oteli(Şeki): 4* Marxal Hotel vb.

3.GÜN l ŞEKİ – ŞAMAHI – BAKÜ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Şeki turumuzda Şehir Surları, Kervansaraylar, Şeki Khan Sarayı panoramik görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından meşhur Şeki ipeği ve Şeki tatlıları alışverişi için serbest zaman sonrası başkent Bakü’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde 8.yy.’da Azerbaycan’da inşa edilen ilk mescid olan Shamahi Camisini ziyaret sonrası, yaklaşık 2 saatlik yolculuk ardından otelimize varıyor ve yerleşiyoruz.

Azeri kültürünü yakından tanıyacağımız, canlı müzik eşliğinde Şirvanşah Müze Restoranı’nda alacağımız akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

Konaklama oteli (Bakü) : 4* Gafgaz Baku City Hotel vb.

4.GÜN l BAKÜ – ANTALYA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Bakü şehir turumuzda; 1918’de Azerilere yardıma giden Murat Paşa ile orada şehit olan Türk askerlerimiz anısına yapılan Türk Şehitlik Anıtı, yine 1993 yılında Bakü’yü işgal eden Ruslar tarafından katledilen Azerilerin de defnedildiği Şehitler Hiyabanı ve Türkiye’nin yaptırmış olduğu cami, Dağüstü Parkı, Bayrak Meydanı, Bakü eski şehir sokakları, Şehir Surları, Şirvanşahlar Sarayı (14-15. yy.), Kervansaray, Kız Kulesi (UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde), Ateşgâh Mabedi (17. yy.), Yanardağ dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Bakü gezimizin ardından, Han Restoran’da alacağımız erken akşam yemeği sonrası, dönüş yolculuğumuz için, havalimanına hareket ediyoruz, Unutulmaz anılarla dopdolu, farklı kültür ve doğanın büyüsüyle dolu bir seyahati geride bırakıyoruz. Biletleme işlemlerinden sonra uçağımıza geçiyor ve  THY’nin TK……seferi ile ……’de Antalya’ya uçuyoruz (3 saat 10 dk.). Varış: 00:15 (Ertesi Gün). Turumuzun sonu, bir başka Adanus tur etkinliğinde yeniden görüşmek üzere, hoşça kalın diyoruz.

Turumuza katılım göstererek, destek verdiğiniz için, Teşekkür ederiz.

EKSTRA TURLAR (TIKLAYIN)

EKSTRA TURLAR

Abşeron Yarımadası turu: Kişibaşı 50 Euro

Gobustan & Haydar Aliyev Müzesi turu: Kişibaşı 60 Euro