Kapadokya Rüyası Turu

images (21)
Genel Tur 1 Gece yolculuğu, 2 Gün 1 Gece Tarih:27-09-2019
Tuz Gölü, Türkiye İç Anadolu Bölgesi Tur Rehberi:Kapadokya Rüyası Turu

Kapadokya Rüyası Turu

Tuz Gölü, Ihlara Vadisi, Peri Bacaları ve yeraltı Yerleşimleri Diyarı ( Ürgüp, Göreme ve Avanos) 

1 Gece yolculuğu, 2 Gün 1 Gece 4* Konaklama

27  Eylül Cuma Çıkış, 30 Eylül Pazar Dönüş

Tur Fiyatı:
İki kişilik odada kişi başı konaklama bedeli 390 ₺ dir. Not: Tur bedeli 2 veya 3 kişilik odada kişi başı fiyattır.

Tek kişilik odada kişi konaklama bedeli ₺560 dir.

Single (Tek Kişilik) Oda Farkı : ₺170 Tura Tek Katılan Katılımcılarda Bir başka katılımcı ile oda birleştirmesi yapılamaz.Tek katılımcılardan Single Oda farkı talep edilmektedir.

Çocuk Durumu (2 yetişkin yanında) ;
* 0-6 yaş (2013 ve sonrası) ücretsiz. Kucakta gider. Koltuk talep edilirse ₺200 ücretlidir.
* 7-11 yaş (2008 ve 2013 arası) ₺285  ücretlidir.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
*Gidiş Dönüş Ulaşım
*Adanus Tur Araç İçi İkramlar
*1 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı(Otelimizde)
*1 Akşam Yemeği(Açık Büfe veya Set Menü-Otelimizde)
*Profesyonel Rehberimiz Eşliğinde Gezi
*1618 nolu Yasaya Göre Zorunlu Seyahat Sigortası.
*1 Gece Otel Konaklaması(4*)
*Otobüsümüz ile yapacağımız Gezi Programı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
*Öğle yemekleri.
*Yemeklerde alınacak içecekler.
*Ekstra harcamalar.
*Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
*Balon Turu bedeli
*Türk Gecesi bedeli

 

Önemli NOT:

Sıcak Hava Balon Turları Kapadokya bölgesinin dünyaca ünlenmesine sebep konulardan biridir. Bölgede yılda yaklaşık 300.000 kişi bu deneyimi tadıyor. Bu eşsiz deneyime tanık olacak konuklarımız gün doğumuna yakın bir saatte otelden ayrılıp balon kalkış alanına giderek balonun havalanmasına tanıklık edecek. Havalanan balonumuzla yaklaşık 1000 metre irtifaya çıkarak gündoğumunu izleyecek ve sıcak havanın yerden yukarı hareketi ile (termik) vadilere inip çıkarak tüm bölgeyi yukarıdan görecek ayrıca vadi içlerine inerek fotoğraflayacaksınız. Turun 2. Gününün hareket saatine Balon turu katılımcıları rahatlıkla yetişiyor ve turdan da mahrum kalmıyorlar…2. gün programına devam ediyoruz (Balon turu süresi yaklaşık 1 saat).

**Türk Gecesi eğlencesi 80 li yıllarda Turizmin gelişmesiyle bölgedeki gençlerin oluşturduğu gruplar ile yurdumuzun çeşitli yörelerinden derlenen folklorik dans gösterilerinin koreografiler eşliğinde ve genellikle kayadan oyma mekânlarda; belirli yiyecek-içecek ikramlarını da kapsayacak şekilde sunumu. Eğlence gecesi olarak da adlandırılabilir)

 

Müzekart Nedir?

Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan 300’den fazla müze ve örenyerinde geçerli olup, örenyerini sınırsız ve ücretsiz ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

İstanbul, İzmir, Ankara,Nevşehir, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile satın aldığınız ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerli olan indirimli Müzekart 30 TL, tam Müzekart 70 TL ücret karşılığında alınabilir.18 yaşına girmemiş ve 65 yaş üzeri misafirler Müzelere ücretsiz giriş yapmaktadırlar. Detaylı Bilgi: https://muze.gov.tr/MuseumPass

Sosyal Medyada Paylaş
error0

Tur Programı

1.Gün ( Cuma Akşamı);
Değerli misafirlerimiz, Buluşma duraklarından konuklarımızı alarak, Adanus Tur ikramları eşliğinde, yolculuğumuza başlıyoruz. Serik, Manavgat ve Akseki, Sedişehir ve Konya güzergahında ihtiyaç molaları vererek, Sabahın erken saatlerinde Kahvaltımızı alacağımız Kulu Ayrancı Dinlenme tesislerine ulaşıyoruz.

Rota: Antalya-Konya (300 km), Konya -Kulu Ayrancı Dinlenme tesisi ( 162 km)

Kat Edilecek Mesafe: 462 km

2. Gün; Tuz Gölü-Saratlı Yeraltı yerleşimi- Uçhisar- Ortahisar- Ürgüp- Göreme- Avanos
Kahvaltı molasının ardından, Şereflikoçhisar’a ulaşıyoruz. Ülkemizin en büyük ikinci gölü olan Tuz gölünün kıyısında vereceğimiz kısa fotoğraf molası ve sabah yürüyüşünün sonrası, Kapadokya’nın dünya çapında ünlü yeraltı yerleşim yerlerinden biri olan Saratlı’ya doğru hareket ediyoruz. Yeraltında bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra hedefimiz Uçhisar Kalesi olacak. Panoramik olarak çekilen fotoğraflar sonrası, yürüyüş ve bir vakitlar yaşam ortamı olan otantik bir kaya mekan ziyaretimiz olacak. Ardından, hem yol yorgunluğunun atımı hem de Panoramik fotoğraf çekimi için Göreme Vadisini ve Peribacaları Oluşumlarını tepeden gören bir bakı terasında alacağımız mola sonrası, Öğle Yemeği için Restaurantımıza geçiyoruz.
Öğle Yemeği sonrası durağımız ise 3 Güzeller olarak bilinen peri bacaları olacak. Ardından, kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp’e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur ardından, Asmalı Konak’ı da Gezdikten sonra, şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Buradan hedefimiz hayaller vadisi olarak geçen Dervent Vadisi olacak. Burada çekilen birbirinden ilginç fotoğrafların ardından, Türkiye’nin en uzun nehri olan Kızıl ırmağı ve Avanos’u panaromik göreceğiz.
Ardından, Kızılırmak’ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Yöre ve Hristiyanlık tarihi hakkında Rehberimiz tarafından verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz. Burada verilen serbest zaman fotoğraf molasını takiben otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde.
**Arzu eden misafirlerimizle, Türk gecesine katılmak için lobide buluşma (Ekstra, gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüste verecektir.)

Sabah Kahvaltısı: Yol güzergahında Ayrancı Dinlenme tesisinde alıyoruz. (Ekstra)
Öğle yemeği ; Orta hisar’da alınacak. Günün lezzeti: Beyaz veya Kırmızı etli Çömlek Kebap(Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, Adanus tur paketine dahildir.
Konaklama Oteli ( 4*) Altınözü Otel, Yeni Yükseller, Janet Otel, Business Han Otel, Suhan Cappadocia Hotel & Spa

Alışveriş Noktaları: Yerel Şarap Mahzeni, Çanak, çömlek atölyesi, Onyx taş ürünleri satış mağazası v.b

Rota: Ayrancı Dinlenme tesisi-Şereflikoçhisar, Tuz gölü tesisleri ( 40 km), Tuz Gölü tesisleri- Saratlı yeraltı yerleşimi (120 km), Saratlı- Uçhisar ( 62 km), Uçhisar – Kapadokya Bölge İçi ( 35 km)

Kat Edilecek Mesafe : 257 km

3. Gün: Güvercinlik Vadisi- Ihlara Vadisi – Sultan hanı Kervansaray- Antalya

Değerli misafirlerimiz; Balon’a katılmak isteyen misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz(Ekstra). Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimiz verecektir. Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası günümüzün ilk fotoğraf molası Güvercinlik Vadisi sonrası, Daha sonrasında mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve alışveriş imkanı için serbest zaman ardından, Bir sonraki durağımız ise bir yanardağ ağzı olan ve jeotermal suya sahip Narlıgöl olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben, Türkiye’nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi ne ulaşıyoruz. Burada Ağaçaltı kilisesini gezerek, Melendiz Çayının oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyoruz. Verilen serbest zamanda bu cennet bahçesinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. ( Ekstra) Öğle yemeği sonrası, güzergah üzerinde olan, Selçuklu dönemi eseri Sultanhanı kervansarayına ulaşıyoruz, verilen serbest zaman ve fotograf molası sonrası , Antalya’ya doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Uygun yerlerde molalar vererek Antalya’ya dönüyoruz. Siz misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz. Bir başka Adanus Tur organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, Adanus tur paketine dahildir.
* Öğle Yemeği: Anatolia Restaurant’a menü olarak alınacaktır.( Ekstra)
* Akşam Yemeği: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Serbest)
* Konaklama Oteli: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

* Rota : Güvercinlik Vadisi – Narlı Göl( 60 km), Narlı Göl- Ihlara Vadisi (30 km), Ihlara Vadisi- Sultanhanı Kervansarayı ( 95 km), Sultah hanı Kervansarayı – Konya( 110 km), Konya – Antalya (300 km )

Kat Edilecek Mesafe : 595 km

* Toplam Tur Mesafesi: 1314 km

Antalya’ya Varış Saati: 22.30 (Yaklaşık) Varış saati Yol ve Hava şartlarına göre değişiklik gösterebilir.

Sosyal Medyada Paylaş
error0

Write a Review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Telefon: +90 533 653 3503
Toplam: 389,00₺ Fiyat 389,00₺ /kişi

(Lütfen Kişi sayısı seçmeden önce tarih ve saati seçin)

Out of stock

× 389,00₺ = 389,00₺
× 285,00₺ = 0,00₺

Exceed the maximum number of people for this tour. The number of seats available is 10

veya

Ödeme yapmadan rezervasyon yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurun
Facebook
Facebook
Twitter
Instagram