fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

İNGİLTERE & İSKOÇYA ŞAHESERLERİ TURU, 6 GECE 7 GÜN, İST, UÇAKLA

0
699€'DAN BAŞLAYAN
699€'DAN BAŞLAYAN
TUR KODU : ADAANA-AV-İNGKOÇ- İST- 506
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

53
 
İNGİLTERE & İSKOÇYA ŞAHESERLERİ TURU
 
LONDRA (2) GREENWİCH &OXFORD & STRATFORD &
LİVERPOOL (1) WİNDERMERE & EDİNBURGH (2) GLASGOW &
NEWCASTLE & YORK NOTTHİNGHAM (1) CAMBRİDGE
 
7 GÜN 6 GECE 3*4*KONAKLAMA
 
İSTANBUL HAREKETLİ

KİŞİ BAŞI ! 699 €‘‘DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK FIRSAT FİYATLAR!

Tur detaylarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503  info@adanustour.com

TUR KODU : ADAANA-AV-İNGKOÇ- İST- 506

 

TUR DETAYLARI

BU TUR PROGRAMI İÇİN, ALTERNATİF TARİH SEÇENEKLERİ (TIKLAYIN)

Tarih Otel Kategorisi 2/3  Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda 3 – 12 Yaş Çocuk 0 – 2 Yaş Çocuk
15.03.2023 / 21.03.2023
3*4* 
699€
999€
699€
 
 399€
 
16.04.2023 / 22.04.2023
3*4* 
849€
1,249€
849€  399€
19.05.2023 / 25.05.2023
3*4* 
699€
999€
699€  399€
23.06.2023 / 29.06.2023
3*4* 
899€
1,299€
849€
 
 399€
 
19.07.2023 / 25.07.2023
3*4* 
899€
1,299€
849€
 
 399€
 
16.08.2023 / 22.08.2023
3*4* 
899€
1,299€
849€
 
399€
 
18.10.2023 / 24.10.2023
3*4* 
699€
999€
699€
 
 399€
 
 

(€) PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

Oteller 2/3 Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda 0-1.99 Yaş Çocuk 2-11.99 Yaş Çocuk
            3*4*                       699€              
     999       399 €   
     699

UÇUŞ DETAYLARI (TIKLAYIN)

GİDİŞ
*İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde 06.00’da buluşma. Bilet, Bagaj ve check in işlemlerinin ardından, saat 08.25’de Pegasus Havayollarının PC 1169 sefer sayılı uçuşu ile konforlu bir şekilde Londra’ya uçuyoruz, yerel saat ile 09.30’da Londra’ya varış.
 
DÖNÜŞ
*Havalimanına transfer. Saat 23.15’de Pegasus Hava Yolları’nın PC1164 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Ertesi Sabah 05.55’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ’na varış.

ADANUS TUR YURTİÇİ – YURT DIŞI PAKET TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ ( TIKLAYIN)

ADANUS TUR HİZMETLERİ

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR (TIKLAYIN)

Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile Sabiha Gökçen-Londra- Sabiha Gökçen arası uçak

bileti,
 Havalimanı vergileri,
 3*/4* otellerde 6 gece konaklama,
 Sabah kahvaltıları,
 Alan – Otel- Alan transferleri,
 Tüm şehirlerarası transferler,
 Londra, Liverpool, Edinburgh, Nottingham
şehir turları,
 Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR (TIKLAYIN)

Vize Ücreti,

 Seyahat sağlık ve vize sigortası,
 Yurtdışı Çıkış Harcı,
 Tüm öğle yemekleri,
 Tüm akşam yemekleri,
 Tüm otel ekstraları,
 Ekstra Turlar,
 Şehir turist vergileri, sınır geçiş ücretleri, şoför servis ve yerel hizmet ücretlerini kapsayan 100 GBP zorunlu tutar rehber toplanacaktır.

ÖNEMLİ HUSUSLAR

GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

– Tur organizasyonumuz Adanus tur ve ACENTE işbirliği ile gerçekleşmektedir.

*Şehir turist vergileri, sınır geçiş ücretleri, şoför servis ve yerel hizmet ücretlerini kapsayan 100 GBP’lik zorunlu tutar rehber tarafından tur hareket etmeden önce toplanacaktır.
*Bu turumuzu satın alan misafirlerimizin İngiltere vizesi olması gerekmektedir.
*Sivil Havacılık kanunları (Lahey kanunları) çerçevesinde havayolları uçuş saatlerinde ve kullanacağı havalimanında güncelleme yapabilir. Uçuş saatlerinin 48 saat önce misafirlerimiz tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat ve havalimanı değişiklikleri ve olası rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
*Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ve aksamalardan acentemiz sorumlu değildir.
*Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz ve kullanılmayan bacak için iade yapılamaz.
*Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, acentemiz sorumluluğunda değildir.
*Rezervasyon için kişilerin isim ve soyisim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve Pasaport numarası detaylarının seyahate çıkacağı pasaporttaki şekliyle acentemize yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir. Tüm rezervasyonlar, bu detaylar doğrultusunda yapıldığından olası herhangi bir iptal yada değişiklikte karşılaşılabilecek cezai tutar kişilere yansıtılacaktır.
*8 Gece 9 günlük bu turumuzun otel kategorileri 3*/4* otellerdir. Otellerin merkeze uzaklık mesafesi maksimum 5 – 25 km’dir.
*Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan daha uzak mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
*Otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak servis edilmektedir ve genelde kontinental olarak servis edilen kahvaltı; tereyağı, reçel (marmelat), ekmek, çay, kahve ve meşrubattan oluşan bir menüyü kapsamaktadır. Otellerin yoğunluk durumlarına göre grup kahvaltıları ayrı salonlarda verilebilir.
*10 Kişi ve üzeri grup rezervasyonlarında ekstra paket turlarının rezervasyon esnasında acenteden alımı zorunludur.
*Tur boyunca araçta sıcak – soğuk içecek ve ikram bulunmamaktadır. Ancak araç içinde kaptan ve yardımcısı tarafından satışı yapılmaktadır.
*12 Yaş altı çocuk fiyatı; 2 yetişkinle aynı odada kalındığı takdirde geçerlidir. Üç kişilik odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır – kapanır yatak şeklindedir. Diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
*Ekstra turlarda 0 – 2 yaş çocuk ücretsizdir. 2 – 12 yaş arası çocuk %50 indirimlidir.
*Otellerin büyük kısmında üç kişilik oda müsaitliğe göre verildiğinden, Triple oda satışımız sor-sat şeklindedir.
*Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını, içerik aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
*Otel isimleri “ve benzeri” şeklinde verilmektedir. Konaklamanın yapılacağı otel bilgisi tur hareketinden 2 – 3 gün önce verilmektedir.
*Panoramik şehir turları; şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen rehber anlatımı ile araçtan inmeden veya şehrin yapısına göre yürüyerek yapılan müze ve ören yeri girişlerinin dahil olmadığı turlardır.
*Turların, acentemiz dışında kalan sebeplerden (yolların kapalı olması, hava koşulları, yerel otoriteler tarafından girişe ve gezilmeye izin verilmemesi, sınır geçişlerindeki yoğunluk vb..) ötürü aynı gün ve saatte gerçekleşmemesinden acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
*Ekstra tur ücretleri minimum 20 kişinin katılımı göz önünde bulundurularak belirlenmiştir. Bu nedenle; Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.
*Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlıdır. Yol üzeri düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, rehberin belirleyeceği bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*Avantajlı ekstra tur paketlerinden birini satın almış olan misafirlerimiz, içerisinden her hangi bir tura katılmayıp (özel sebep dahilinde olsa bile) iade talebinde bulunması durumunda, tur iadesi indirimsiz fiyat üzerinden hesaplanacak olup, rezervasyon gerektiren tekne, yemekli, gece showları ve giriş ücreti ödenen turlarda ise iade alma hakkı bulunmayacaktır.
*Panoramik şehir turları ve ülkeler arası transferler haricinde otobüs kullanım hakkı ekstra tur satın alan misafirlerimize aittir.
*Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
*Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup, vizenin herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. İptal durumunda zaman fark etmeksizin vize ve sigorta ücretleri iade edilmemektedir.
*Vizenin en çok konaklama yapılan ülkenin konsolosluğundan alınması gerekmektedir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
*Ziyaret edilecek ülkeye sorunsuz giriş yapılabilmesi için vize alınan pasaportun veya çıkış yapılacak olan pasaportun yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribatlara uğramamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde pasaport polisinin sizi ülkeye almama hakkı mevcuttur ve bundan acentemiz sorumlu değildir.
Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz, aksi taktirde kaybolan eşyalardan acentemiz ya da diğer servis sağlayıcılar (yerel acente, otel, otobüs firması vb.) sorumlu değildir.
*Reşit olmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
*Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

*Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

BILGILENDIRME (TIKLAYIN)

– Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
– Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
– Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.

– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol – sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
– Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
– Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu, iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

-Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Seyahat acentası tarafından bildirilecektir.

-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Seyahat acentası tarafından bildirilecektir.

-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Adanustur tarafından bilgi verilecektir

– 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Seyahat acentası sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

– Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Seyahat acentası sorumlu tutulamaz.

-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel Seyahat acentası tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

– Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

– Tura katılım için Seyahat acentası tarafından bildirilen saatlerde, belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Seyahat acentası sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

– Seyahat acentası , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Seyahat acentası , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna  Midibusler: (17 – 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega 
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter

-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

ÖNEMLİ NOTLAR ! İPTAL ŞARTLARI (TIKLAYIN)

Notlar

* Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Seyahat acentası sorumlu tutulamaz.

İptal Şartları

*Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 30 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Seyahat acentası tarafından bildirilecektir. Tur iptali durumunda iade hakkı saklı tutularak muadil tur önerilecektir. Ancak mücbir sebepler ile iptal edilen turlarda ileri bir tarihte kullanım hakkı saklı tutularak katılımcıya iade hakkı tanınmaz.

*Katılımcı, Turun başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal talep edebilir ve Zorunlu Seyahat sigortası (15€) hariç, ödediği ücretin tamamı kendisine iade edilir. Turun başlamasına daha az süre kalan iptal taleplerinde ücret iadesi yapılmaz. Ancak katılımcı, tur dönemine denk gelen mutat iştigaline engel rahatsızlıkları durumunda, devlet hastanelerinden alacağı resmi raporu ibraz ederek veya 1. Derece akrabalarının cenazelerini belgelemesi koşuluyla, iade hakkına sahiptir.

VİZE DURUMU (TIKLAYIN)

Bu seyahat için Normal / Bordo Pasaport Sahibi Türk Vatandaşları için Schengen Vizesi gereklidir. Yeşil Pasaport Sahibi Türk Vatandaşları ise tüm schengen ülkelerinde olduğu gibi Vizeden Muaftır.

Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Umuma mahsus (Bordro), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportu sahiplerinin vizeye ihtiyacı bulunmaktadır. Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 90 güne kadar süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

 Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 T.C. vatandaşı olmayanlar seyahat etmek istedikleri ülke ve/veya ülkelere girişte vize ihtiyacı olup olmadığı bilgisi için ilgili konsolosluklara başvurmaları gerekmektedir.

Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına vize başvurularının bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

T.C. Hususi (Yeşil) pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

SAĞLIK! SALGIN'A KARŞI ÖNLEYİCİ TEDBİRLER (TIKLAYIN)

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

Tur kapsamında giriş yapılacak ilgili ülkelerin giriş koşulları salğın şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Güncel prosedür tur öncesi tarafınıza iletilecek olup, doğacak olası sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.

COVİD19

İlgili ülkelerin Covid-19 aşı ve pcr test gereksinimleri hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden seyahat edeceğiniz ülkeleri seçerek kontrol edebilirsiniz. Ülkeler, giriş koşullarını önceden haber vermeksizin değiştirebilmektedir.

Tura kayıt olmadan önce ve seyahatinizden hemen önce bu bilgileri kontrol etmeniz gerekmektedir. Tura katılabilmek için ilgili ülkelerin şartlarını kabul etmeniz gerekmekte olup acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 

https://www.iatatravelcentre.com/world.php

https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/seyahat-kisitlamalari/  

İNGİLTERE & İSKOÇYA HAKKINDA FAYDALI BİLGİLER (TIKLAYIN)

Birleşik Krallık hakkında bilmeniz gerekenler Birleşik Krallık

Konuşulan Dil:     İngilizce

Para Birimi :        İngiliz Sterlini
Saat Farkı   :        -2
Voltaj         :         220 V

Başkent:      Londra

Konsolosluk: +44 20 7591 69 00

Telefon: Ülke kodu: 44  

Vergiler:  Alışverişlerde % 17,5 vergi uygulanıyor. Lüks eşyalarda bu oran artıyor. Belirli miktarın üzerindeki alışverişler için vergi iadesi alınabiliyor.

Bahşiş:  Restoranlarda ve kafelerde genellikle ücretin %10’u kadar bir bahşiş hesaba dahil. Eğer dahil değilse sizin hesabı yukarı yuvarlamanız bekleniyor.

Genel: Başkenti Londra ile turist akınına uğrayan Birleşik Krallık, hala kraliçenin etkisinde olan bir ülke olarak biliniyor. Yağışlı bir ülke olan İngiltere, yazları serin ve yağmurlu, kışları ise kuzeyinde kar görülen bir ülkedir.

İngiltere Birleşik Krallık’ı meydana getiren dört ülkeden en büyük ve merkezî olandır. Avrupa’nın batısında, Büyük Britanya adasında bulunur. England adı, 5. yüzyılda Saksonlarla birlikte adayı istila eden Cermen halkı Angluslardan (İngilizce: Angle) kaynaklanır. Angleland (Anglus diyarı) olarak kullanılan isim, zamanla günümüzdeki şekline dönüşmüştür. İngiltere, Büyük Britanya adasının merkezi ve güney üçte ikisini kaplar. Kuzeyde İskoçya, Batıda Galler ile komşudur. Fransa’dan en dar kısmı 52 km genişliğinde olan Manş Denizi ile ayrılır. Manş Tüneli, ülkeyi Avrupa Kıtası’na bağlar. Fransa-İngiltere sınırı, kanalın tam ortasından geçer. Halk, geleneklerine çok bağlı bir millet olarak tanınır. Atalarından kalan kraliyet, cumhuriyet olsa bile bugün hâlâ devam etmektedir. Kral/Kraliçe, devletin başıdır. Yürütme gücü, kraliçe adına İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda hükûmetleri tarafından kullanılır. İngiltere’nin iklimi değişken bir yapıya sahiptir ve kışlar yumuşak yazlar serin geçer. Her mevsim yağış görülebilmektedir.

Londra

Londra İngiltere’nin ve Birleşik Krallık’ın başkenti ve en kalabalık şehridir. Büyük Britanya adasının güneydoğusundaki Thames Nehri üzerinde duran Londra, iki bin yıldır büyük bir yerleşim yeri olmuştur. 0 derece meridyeninin geçtiği Greenwich yakınlarında konumlanmaktadır. Dünyanın en büyük finans merkezlerinden biridir ve dünyanın beşinci büyükşehir bölgesi GSYİH’sine sahiptir. Londra’da çok çeşitli insan ve kültürü bulunmakta ve bölgede 300’den fazla dil konuşulduğu bilinmektedir. Dünyanın en eski metro sistemi şehirde bulunmaktadır. Her mevsim yağmur almaktadır.

Mutlaka Görün

British Museum

Westminster Abbey

Westminster Sarayı

Trafalgar Maydanı

Buckingham Sarayı

Hyde Park

Victoria ve Albert Muzei

Doğal Tarih Müzesi

Tower Bridge

Londra Kulesi

St Paul Katedrali

London Eye

Kew Bahçeleri

St. Margaret Kilisesi

Mutlaka Deneyin

Fish & Chips

İngiliz Çayı

Salt Beef Bagel

Sticky Toffee Pudding

Liverpool

Liverpool, Birleşik Krallık’ta, İngiltere’de Mersey Nehri Halici’nin doğusunda bulunan şehirdir. 1207’de bir belde olarak kurulmuş ve 1880’de şehir olma statüsünü kazanmıştır. Liverpool tarihsel olarak İngiltere’nin “Lancashire” kontluğu içindedir. Şehir 18. Yüzyılda limanı sayesinde İrlanda, Karayip Adaları, Amerika ve ana Avrupa kıtasıyla çok yakın ticari bağlantılar kurmuş ve gelişmiştir. Liverpool şehir merkezinin bazı kısımları “Liverpool, Ortaçağ Ticari Liman Şehri” adı altında 2004’te UNESCO Dünya Mirasları listesine konulmuştur. The Beatles müzik grubunun doğduğu şehir olan Liverpool spor ile de isim yapmıştır. Şehirde Liverpool F.C ve Everton FC adlı iki futbol takımı bulunmaktadır. Her yıl ilkbaharda “Aintree Hipadromu”‘nda “Grand National” adlı büyük bir at yarışı yapılmaktadır.

Mutlaka Görün

William Brown Sokağı

The Beatles Turu

Anfield Road Stadyumu

Albert Rıhtımı (Albert Dock)

Tate Galerisi

Merseyside Denizcilik Müzesi

Pier Head

George’s Hall

Walker Art Galerisi

Liverpool Katedrali

Liverpool Müzesi

Mutlaka Deneyin

Tavuklu Dumpling Çorbası

Kidney Of Lamb (Kuzu Böbreği)

Blu Fish

Steak Pie

İngiliz Usulü Yumurta Dolması

Boilet Potatoes

Sticky Toffee Pudding

İngiliz Keki

Bira

İskoçya hakkında bilmeniz gerekenler    DORUK Iskoçya Gönder Bayrağı 70 x 105

İskoçya Dil: İngilizce, İskoçca

Para Birimi: Sterlin

Saat Farkı: -2

Elektrik Voltaj: 230 V

Genel: İskoçya, Büyük Britanya’da Birleşik Krallık’a bağlı dört ülkeden birisidir. İskoçya Krallığı, Avrupa Erken Orta Çağlarında bağımsız, egemen bir devlet olarak ortaya çıkmış ve 1707 yılına kadar varlığını sürdürmüştür. İskoçya daha sonra 1 Mayıs 1707’de yeni Büyük Britanya Krallığı’nı oluşturmak için İngiltere Krallığı ile siyasal birliğe katılmıştır. İskoçya bağımsız bir ülke olmasa da kendine ait bir bayrağı, başkenti ve parlamentosu vardır. İskoçlar, kendi kültürlerine ve geleneklerine bağlı, geçmişlerini sürekli canlı tutan, tarihe önem veren bir millettir. Üç tarafı denizle çevrili olan İskoçya’nın iklimi, Büyük Britanya ortalamasına göre oldukça sert ve soğuktur. Gulf Stream nedeniyle, yağış oranı fazladır. En sıcak aylar olan Temmuz ve Ağustos’tur.

Başkent: Edinburgh

Telefon Kodu: +44

Konsolosluk: +44 131 2859282

Vergi: %17,5 vergi bulunmaktadır. Belirli bir miktar üzerindeki ürün alışverişlerinde verdi iadesi alınabiliyor.

Bahşiş: Servis bedeli genellikle hesaba ilave edilir. Aksi durumlarda %10-15 oranında bahşiş uygun görülür.

Glasgow

Glasgow İskoçya’nın en büyük şehri. Şehir “Batı Merkezi İskoçya” alçak rakımlı arazilerinde Clyde Nehri kıyılarında bu nehrin İrlanda Denizi’ne açılan halici üzerinde konumlanmıştır. Glasgow kuruluşunda bir küçük kırsal yerleşkeydi. Ortaçağlarda Piskoposluk merkezi ve “Kraliyet Şehri (Royal Burgh)” statüsü kazandı. 15. yüzyılda bir akademik merkez ve üniversite şehri haline gelmiştir. Glasgow’da yazlar sıcak kışlar ılımandır. Glasgow yağışlıdır. Yağışlar tüm mevsimlerde görülebilir ve birkaç saatlik süre içinde hızlı hava değişimleri görülebilir.

Mutlaka Görün

George Meydanı

Glasgow Katedrali

Ulaşım Müzesi

Further Afield

Necropolis

Modern Sanatlar Galerisi

Kelvingrove Sanat Galerisi

Ulaştırma Müzesi

Mutlaka Deneyin

İskoç Kurabiyesi

Haggis (Geleneksel İskoç işkembe dolması)

Yulaf Lapası

İskoç Çorbaları

Sakatat Yahnisi

İskoç Somonu ve Mezgit

Shortbread

İskoç Viskisi

İskoç Yumurtası

BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
TUR PROGRAMI

1.GÜN l İSTANBUL – LONDRA (15 Mart 2023, Çarşamba)

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus Havayolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bilet, Bagaj ve check in işlemlerinin ardından saat 08.25’de Pegasus Havayollarının PC 1169 sefer sayılı uçuşu ile konforlu bir şekilde Londra’ya uçuyoruz, yerel saat ile 09.30’da Londra’ya varışımızın ardından, bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Panoromik Londra şehir turu için alandan hareket ediyoruz. Şehir turumuz sırasında Londra’nın dünyaca meşhur simgeleri olan Londra Parlamento Binası, Big Ben Saat Kulesi, Westminster Köprüsü, Trafalgar Meydanı, London Eye, Hyde Park, Picadilly Meydanı, İngiliz Kraliyet ailesinin Londra’daki ikameti Buckingham Sarayı, Londra’nın en büyük yeşil alanı Hyde Park ve birçok turistik nokta görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından verilecek serbest zaman sorası, otel’e transfer ve geceleme Londra‘daki otelimizde.

2.GÜN l LONDRA (16 Mart 2023, Perşembe)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra ödemeli olarak düzenlenecek olan Londra Şaheserleri (Greenwich & British Museum & Thames Nehri Tekne & Londra‘nın İkonik sokak ve mahalleleri) Turumuza katılabilirler. Bu turumuzda gerçek bir Londra deneyimi yaşayacaksınız, Thames nehrinde tekneye binip, Dünya’nın ilk metrosu olan Londra metrosunu deneyimleyerek, Dünya’nın en büyük ve en önemli müzelerinden biri olan British museum‘u ziyaret ederek, Dünyaca ünlü Londra sokak ve mahallelerini rehberimiz eşliğinde gezeceğiz. Turumuzun ilk durağı tüm Dünya’nın saatlerini ayarladığı, başlangıç meridyeninin geçtiği Greenwich Kasabası olacak. Dünya’yı doğu ve batı yarımküre diye ikiye ayıran 0 meridyeninide göreceğimiz Greenwichi göreceğiz, Londralıların haftasonu sayfiye yeri olarak gelişmiş, özellikle 16.yy.da Tudor kralları zamanında önemli bir kraliyet merkezi olmuştur. Ortaçağ’dan kalan en iyi durumdaki gemi CuttySark’ın da bulunduğu Greenwich’te şehrin en güzel parklarından birisini, Osmanlı topunu ve Denizcilik Müzesi’ni de görerek teknemize bineceğiz. 1 saat sürecek tekne turumuzda Thames Nehri boyunca Londra’nın tüm yapılarını görme şansımız olacak. Gezimizin ikinci durağı Dünya’nın en önemli ve büyük müzelerinden birisi olan British Museum olacak. Dünya’nın dört bir tarafından getirilmiş binlerce eserin sergilendiği müzede, Ege – Akdeniz kıyılarımızdaki antik kentlerimizden getirilen muhteşem eserleri göreceğiz. Müze sonrasında yapacağımız şehir yürüyüşünde İngiltere’nin en meşhur alışveriş caddesi Oxford, meşhur Soho semti, Çin mahallesi (Chinatown) ve şehrin tam merkezi sayılan Piccadilly Circus’ı göreceğiz. Tur sonunda şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapabilir veya rehberimizin tavsiyesiyle Dünya’nın en önemli güzel sanatlar koleksiyonunun olduğu Ulusal Galeri’yi ziyaret edebilirsiniz.

Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra ödemeli olarak düzenlenecek olan akşam yemekli Ortaçağ gösterisine katılabilirler. (Bu turumuz minimum katılım şartıyla yapılabilmektedir) Geceleme Londra‘daki otelimizde.
Londra Şaheserleri Turu: 150 GBP Kişi başı 
Londra Ortaçağ Gecesi Turu: 100 GBP (Yemekli) Kişi başı 

3.GÜN l LONDRA – LİVERPOL (17 Mart 2023, Cuma)

Sabah kahvaltısının ardından Liverpool’a transfer. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde rehberimiz tarafından ekstra ödemeli olarak düzenlenecek Oxford & Stratford turuna katılabilirler. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz için şehir dışındaki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) İngiltere’nin üniversite şehri olan aynı zamanda efsane Harry Potter filmlerinin de çekildiği yer olan Oxford şehrini gezeceğiz.

Turumuzun ilk durağı Dünyaca ünlü Oxford Üniversite’sinin en çok fotoğraflanan binaları olan Radcliffe Camera, Bridge of Sighs, Sheldonian Theatre ve Bodleian Kütüphanesi’ni göreceğiz. Daha sonra Dünyaca ünlü oyun yazarı Sheakspeare’in doğduğu, büyüdüğü ve öldüğü kasaba olan Stratford Upon Avon turumuzda Sheakspeare doğduğu evi, kutsal Trinity kilisesini, Kraliyet Sheakspeare tiyatrosunu göreceğiz. Rehberinizin anlatımlarıyla serbest zamanımızda birbirinden keyifli alışveriş dükkanlarından alışveriş yapabilir, Avon nehri kıyısındaki kafe ve restoranlarda zaman geçirebilirsiniz. Turumuzun ardından Liverpool’a devam edeceğiz.

Bu turumuzda İngiltere’nin en çok şampiyon olan futbol takımı Liverpool‘un Futbol Stadyumu Anfield, Tiyatro Binasi, Liverpool Katedrali, St. George Halls, Albert Dock ve Mersey Nehri görülecek yerler arasındadır. Turumuz esnasında Beatles müzik grubunun ilk defa sahne aldığı publar, meşhur anıtlar ve meşhur binaları görerek fotoğraf çekme şansına sahip olacağız. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme Liverpool‘daki otelimizde.

Oxford & Stratford Turu: 100 GBP Kişi başı 

4.GÜN l LİVERPOOL – EDİNBURG (18 Mart 2023, Cumartesi)

Sabah kahvaltısının ardından Edinburgh’a hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra ödemeli olarak düzenlenecek olan İngiltere Göller Bölgesi, Windermere Tekne Turuna katılabilirsiniz. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz için şehir dışındaki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Göller Bölgesi İngiltere’nin en büyük ikinci Ulusal Parkı. Oldukça dağlık olan bölgede aynı zamanda İngiltere’nin en yüksek dağı olan Scafell Pike da yer alıyor. Buradaki en büyük göl olan Windermere’de mola verip 45 dakikalık tekne turuna katılacağız. Muhteşem güzellikteki göllere ve vadilere sahip Göller Bölgesi ziyaretçilerine nefes kesici manzaralar sunuyor. Göller bölgesi İngiltere’nin doğal güzellikler anlamında en etkileyici yerlerinin başında gelmektedir.

Turumuzun bitiminde Edinburgh’a doğru yolumuza devam edeceğiz. Varışımızın ardından Edinburgh Kalesi, Royal Mile Caddesi, Princess Street, Üniversite Binasi, St. Giles Katedrali ve Carlton Tepesi görülecek yerler arasındadır. Ardından Edinburgh şehir merkezinde serbest zaman ve alışveriş imkanı. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme Edinburgh‘daki otelimizde.

İngiltere Göller Bölgesi, Windermere Tekne Turu: 120 GBP Kişi başı 

5.GÜN l EDİNBURG – GLASGOW (19 Mart 2023, Pazar)

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra ödemeli olarak düzenleyeceği Cesur Yürek (Braveheart) Filminin çekildiği ünlü Stirling Kalesi, tarihi William Wallace Anıtı ve İskoçya’nın meşhur şehri Glasgow Turuna katılabilirler. Bu turumuz için tarihi bir liman kenti olan Stirling’e hareket edip, panoramik olarak ünlü William Wallace Anıtı’nı gördükten sonra İskoçya’nın en büyük kalesi olan Stirling Kalesi’ni panoramik olarak göreceğiz. Mel Gibson’ın başrol oynadığı ve 5 dalda oscar ödülü kazanan sinema filmi “Braveheart”ı şato ve savaş sahnelerinin yanı sıra, kaleye konan diğer tarihi yapılarla yeniden yaşayabilirsiniz.

Turumuzun bitiminde Glasgow’a doğru yolumuza devam edeceğiz. Varışımızın ardından Panoramik Glasgow Şehir Turu, Glasgow Üniversitesi, Kelvin Nehri, Glasgow Katedrali, Merchant Meydani, Buchanan Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra ödemeli akşam yemekli İskoç Gecesi Turumuza katılabilirler. (Bu turumuz minimum katılım şartıyla yapılabilmektedir) Geceleme Glasgow‘daki otelimizde.

Stirling Kalesi, Wiliam Wallace Anıtı ve Glasgow Şehir Turu: 120 GBP Kişi başı 
İskoç Gecesi Turu: 100 GBP Kişi başı 

6.GÜN l EDİNBURG – NOTTİNGHAM (20 Mart 2023, Pazartesi)

Sabah kahvaltı sonrası, Nottingham‘a transfer. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra ödemeli yol üstü Newcastle & York Turu. Bu turumuzda ilk durağımız olan Newcastle şehir turunda Tyne Köprüsü, Swing köprüsü, Newcastle kalesi, St. Thomas Kilisesi, Grainger Town, Grey’s Anıtı, Royal Tiyatrosu, Milenyum köprüsü ve St. James Park stadyum görülecek yerler arasındadır. Rehberinizin anlatımlarıyla serbest zamanımızın ardından, York’a transfer. Ouse ve Foss nehirlerinin birleştiği York şehri Britanya ve Avrupa’da tarihsel yapıların en iyi korunduğu şehirlerinden biridir. Londra’dan sonra en fazla turist çeken şehirlerin başında gelmektedir. Amerika’nın New York şehride ismini bu şehirden almıştır. Turumun esnasın Lendal Köprüsü, York kalesi, şehir surları, ortaçağ’dan bu yana korunan kasaplar sokağı ve birçok turistik nokta görülecek yerler arasındadır.

Turumuz sonrası, Robin Hood’un şehri Notthingham’a transfer. Unesco listesindeki şehirde yapacağımız şehir turumuzda Robin Hood heykeli, Belediye Binası, Trent Köprüsü, Nottingham kalesi, Wollaton hall ve birçok turistik nokta görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonra serbest zaman. Geceleme Notthingham‘daki otelimizde.

Newcastle, York Şehir turu: 100 GBP Kişi başı

7. GÜN l NOTTİNGHAM  – LONDRA – İSTANBUL (21 Mart 2023, Salı)

Sabah kahvaltısının ardından Londra‘ya hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra ödemeli olarak düzenlenecek olan Cambridge Turuna katılabilirler. Dünya’nın en meşhur 5 üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesi, King Kolej şapeli, Martyrs Kilisesi ve birbirinden renkli ve keyifli dükkanları ile şehir merkezinde rehberinizin anlatımları ile serbest zaman.

Turumuz sonrasında Londra’ya transfer. Saat 23.15’de Pegasus Hava Yolları’nın PC1164 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Ertesi sabah 05.55’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

Cambridge Turu: 50 GBP Kişi başı

NOT: Şehir turist vergileri, sınır geçiş ücretleri, şoför servis ve yerel hizmet ücretlerini kapsayan 100 GBP zorunlu tutar rehber tarafından toplanacaktır.

*Bu tur size uygun değilse, diğer BAŞTANBAŞA BÜYÜK BRİTANYA TURU, İST, 8 GECE 9 GÜN, UÇAKLA tur programını incelemek için, Tıklayınız…

EKSTRA TURLARI İNCELEMEK İÇİN (TIKLAYIN)

EKSTRA TUR PAKETLERİ

PAKET 1   (6 TUR)

Londra şaheserleri turu (Greenwich & Thames Nehri & British Museum & Londra ikonları) :              150 GBP Kişi başı

Oxford & Stratford Turu100 GBP Kişi başı                                                        Stirling Kalesi, Wiliam Wallace Anıtı ve Glasgow Şehir Turu: 120 GBP Kişi başı İngiltere Göller Bölgesi, Windermere Tekne Turu: 120 GBP Kişi başı                Newcastle & York Turu: 100 GBP Kişi başı                                                            Cambridge Turu: 60 GBP Kişi başı                                     

Bu turlar paket olarak alındığında 650 GBP olan tutar paket indirimi ile kişi başı 600 GBP olacaktır.

 

PAKET 2  (8 TUR)

Londra şaheserleri Turu (Greenwich & Thames Nehri & British Museum & Londra ikonları) : 150 GBP Kişi başı  

Londra Ortaçağ Gecesi Turu : 100 GBP Kişi Başı                                                  Oxford & Stratford Turu: 100 GBP Kişi başı                                                          Stirling Kalesi, Wiliam Wallace Anıtı ve Glasgow Şehir Turu: 120 GBP Kişi başı  İskoç Gecesi Turu: 100 GBP  Kişi başı                                                                   İngiltere Göller Bölgesi, Windermere Tekne Turu: 120 GBP  Kişi başı               Newcastle & York Turu: 100 GBP Kişi başı                                                           Cambridge Turu: 60 GBP Kişi başı                                                                        

Bu turlar paket olarak alındığında 850 GBP olan tutar paket indirimi ile kişi başı 800 GBP olacaktır.

DİKKAT!

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

VİDEO