fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

İSTANBUL TURU, 3 GÜN 2 GECE, ANT, UÇAKLA

0
……₺ ‘DAN BAŞLAYAN
……₺ ‘DAN BAŞLAYAN
TUR KODU: ADAANT- MAR- İST- 088
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

145

İSTANBUL TURU

3 Gün-2 Gece

Ortaköy- Rahmi Koç Müzesi – Sultan Ahmet – Hipodrom – Ayasofya -Topkapı Sarayı – Taksim – İstiklal Caddesi – Beyoğlu – Çiçek Pasajı – St. Antuan Kilisesi – Çamlıca Tepesi – Adalar – Eminönü -Boğaz Turu -Dolmabahçe Sarayı – Panaroma 1453, Forum AVM – Sealife (Akvaryum)

4*5* KONAKLAMA AYRICALIĞI

(Sabah+Akşam Yemekleri Dahil)

Erken GİDİŞ – GEÇ Dönüş Uçuş saatleri, gün kaybı olmadan,   

 Kültür & Eğlence & Neşe dolu dolu bir 3 günlük İstanbul  tur programı sizleri bekliyor…

KİŞİBAŞI ! KAÇIRILMAYACAK CAZİP FİYATLAR 

TUR DETAYLARI

ALTERNATİF TUR TARİH SEÇENEKLERİ (TIKLAYIN)

PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

ADANUS TUR YURTİÇİ – YURT DIŞI PAKET TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ ( TIKLAYIN)

FİYATA DAHİL VE HARİÇ SERVİSLER

DAHİL SERVİSLER ( TIKLAYIN)

DAHİL OLMAYAN SERVİSLER ( TIKLAYIN)

*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

*Boğaz da Tekne Turu (ekstra ödemeli)

*Kişisel harçamalar

*Öğle yemeklerinde ve Otelde alınan soğuk sıcak içecekler

*Otel odası minibarındaki ikram olmayan hertürlü yiyecek ve içeçekler 

 Not: T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Müze ve Ören Yerleri girişleri öğrenci ve öğretim görevlilerine ücretsizdir. Sivillere Müze kart önerilir. 

TAVSİYELER

TURDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR ( TIKLAYIN)

MÜZE KART ALMANIZ FAYDALIDIR. (TIKLAYIN)

Not: Türkiye’de bulunan yüzlerce müze ve ören yeri, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sunulan Müzekart ile ziyaret edilebiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 5203 Sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri, KKTC vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik “Yabancı Kimlik Numarası” sahibi kişiler tarafından bu kart kullanılabiliyor.

Müzekart sahibi olmak isteyenler, müze veya kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor.

Ayrıca isteyenler, “https://muze.gov.tr/” adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor. Sistem onay verdikten sonra internet başvuruları 5 gün içinde kurye ile belirtilen adrese gönderiliyor.

Müze ve ören yerlerine giriş için müze kartı çıkartırsanız çok daha uygun fiyatlara giriş yapmış olursunuz; aynı zamanda kartların geçerlilik süresi de 1 yıldır. 1 Yıllık müze kartı fiyatı 60 TL.

GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Seyahat öncesi, Seyahat acentası Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi U-ETDS sistemine tur katılımcısı olan misafirlerin (Ad-Soyadı-TC Kimlik no) işleme/iletme zorundadırlar. Sevgili misafirlerimiz şirket iletişim kanallarımızdan veya ön kayıt esnasında bilgilerinizin tarafımıza verilmesi önemle rica olunur.

*Günübirlik,Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 5 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

Konaklamalı tur paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

*Triple odalarda 3.yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

*Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Adanus Tur’un herhangi bir yaptırımı yoktur.

*Konaklamalı Turlar’da konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

*Yol güzergahlarında alınan yemeklerde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Ulaşım, rehber iletişim bilgileri, Tur biniş durakları ve saat bildirimi Turun çıkış tarihinden bir gün önce katılımcıların bulundukları en yakın noktalardan alınmalarını sağlayacak şekilde güzergâh düzenlenip, katılımcılara SMS yoluyla, saat 17:00-18:00 arası seyahat acentası tarafından yapılacaktır.

*Tur ön kayıt (Rezervasyon) sırasında; Seyahat sigortası için TC kimlik No, doğum tarihi ve yeri bilgilerini, fatura için adres vermeniz rica olunur.

*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa, acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. İlaçlarınızı- fotoğraf makinenizi- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.

* Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

*Konaklamalı turlarda  0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

*T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

*Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma durağında olmanız gerekmektedir.

*Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür, Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Adanus tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Adanus tur tüketicisine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

*Ekstra turlarda, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde, fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur.

*Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler.

*Tur programında olan, ancak fiyata dahil hizmet olmayıp, yol güzergahında yapılacak olan ekstra turlarda, tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir, ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında ‘ekonomik sınıf’ kullanılmaktadır.) Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

*Uçaklı Turlarda Adanus Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerin de Adanus Tur, tur tüketicilerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

*Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Adanus Tur’un sorumluluğu değildir, tur hizmetini satın alan tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

*Tura katılan 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

*Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Adanus tur’un sorumluluğu yoktur.

*Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

*Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam yemekleri menüleri tur programında yazılı şekilde belirtilmiştir.Paket seçenekleri haricinde almak istenirse, Rehbere bilgi verilmeli, Tüketiciler bu hizmeti ücret karşılığı alabilirler. Yemeklerde yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Otobüslü turlarda, katılan kişi sayısına göre, midibüs veya minibüs kullanılabilir.

*Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

*Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen, ısrarcı olmayınız.

*COVİD 19 Günlerinde, Korona Virüse karşı önleyici tedbirler kapsamında, sosyal mesafe korunarak araç kapasitesi %50 oranında yolcu alınacak, temizlik ve hijyen tedbirleri azami olarak gözetilerek koltuk yerleşimi araç kapasitesinin %50 si olarak düzenlenecektir. Yaşam normalleşmeye evrildiğinde ise, Turlarda 11 – 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 – 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 – 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

*Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Adanus Tur sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız!

*Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir.

*Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir

*Sahada operasyon sırasında bazı misafirlerimizin ‘ofisten bana böyle söz verildi’, ‘ofiste bana farklı söylendi’ gibi talepleri olmaktadır. Bazen bu talepler asla ofisten söylenmemiş, söylenemeyecek talepler olabilmektedir. Dolayısı ile bir talebiniz olduysa ve size bir söz verildiyse bunu yazılı olarak talep ediniz. Yazılı olarak verilmeyen sözler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.

*ÖĞLE YEMEKLERİ:

Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

*TUR KAYIT KOŞULLARI:

Günübirlik Tur (‘Ön kayıt’) rezervasyonu sırasında tur bedelinin %50’si depozito alınır. 10 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

Özel olarak hazırlanan turlar:
Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50’si veya tamamı ödenecek şekilde iki fiyat verilir. Tüketici/tüketiciler hangi tür ödeme yapacaklarına kendileri karar verip firmamıza bildirir. 20 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

REZERVASYON DETAYLARI:

A – Ofiste yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda, kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B-İnternet üzerinden on line  yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B – Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 

C – Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Adanus Tur  Sorumlu tutulamaz.

 D – Rezervasyon esnasında (konaklamalı Turlarda) T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

*İNDİRİM KOŞULLARI:

Kampanyalı dönemlerde çocuk indirimi de dahil olmak üzere hiçbir indirim geçerli olmaz. Aynı anda 2 indirim uygulanmaz. (Ör: Grup ve çocuk indirimi)
Adanus Tur Seyahat acenta personelinin sağlık bozulması,araç ekipmanın arızası, izinler, hava koşulları, grup yapısı, müze ve ören yerlerinin kapatılması/kapalı olması gibi nedenlerden dolayı tur programında genel akışı ve paket içeriğini bozmayacak şekilde düzenleme ve değişiklik yapma hakkını rehberlerine vermiştir.

Katılımcı tur programının esaslı değişimi durumunda cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda Tursab Kütahya Çizelgesi kuralları uygulanır.

*TUR PROGRAMINDA GERÇEKLEŞEBİLECEK OLASI DEĞİŞİKLİK SEBEPLERİ

Hava ve yol koşullarına göre gidilen yerlerin sırası değiştirilebilir. Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen bölgelerin yerine koşulların uygun olduğu başka bir yer eklenebilir.

*İPTAL POLİTİKASI:

Yurtiçi Turları için, Tura kayıt yaptıran tüketici 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine, 29 -15 gün kalması durumunda vergi, sigorta vs. gibi bedeller düşüldükten sonra kalan meblağın %50’si iade edilir, 15 gün ve daha az kalması durumunda, tüketiciye hiçbir iade yapılmaz.. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

*İPTAL KOŞULLARI:

Mücbir haller dışında Adanus Tur, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Adanus Tur tarafından iptal durumu söz konusu ise, sadece tur ücreti iade edilir.

Kişiler tur hakkını 7 gün öncesinden, Adanus tur’un uygun görmesi durumunda, bir başka kişiye devredebilir.

*Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

İPTAL İADE GÜVENCE SİGORTA PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTA PAKETİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

TUR PROGRAMI
 1. GÜN l ANTALYA – İSTANBUL
 
Sabah saat 04:30’da Antalya Havalimanında buluşuyor ve  06:05‘de kalkacak Pegasus Havayollarına ait Antalya – İstanbul uçağımızın biletleme işlemlerini yapıyor, uçağa geçiyor ve 07:20’de, İstanbul’a (İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı) ulaşıyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüze yerleşerek, İstanbul Boğazı’nın muhteşem manzarasının seyredilebildiği güzide bir köşe olan 268 rakımlı Çamlıca Tepesi‘ne çıkıyoruz. 2020 Eylül tarihinden itibaren, “Dünya’ya son kez bakacaksın deseler, o bakışı Çamlıca tepelerinden atmayı arzulardım” demiş Fransız düşünür Lamartine. Burada misafirlerimiz Çamlıca Sosyal Tesisleri’nin sunmuş olduğu imkanlarla kahvaltı yapabilir çay ve kahvelerini yudumlarken muhteşem boğaz manzarasının tadını çıkarabilir. İşten, güçten, kaygılardan bir an içinde olsa kurtulup, bu güzel turumuzun başlangıcında, keyifli bir kahvaltı sonrası, İstanbul’un siluetinin önemli bir parçası haline gelen ve mimarisiyle dikkati çeken, 72 m yükseklik ve 34 m çapındaki ana kubbesi ile İstanbul’u simgeleyen Büyük Çamlıca Camisini geziyoruz. ardından, otobüsümüze binerek İstanbul’u daha yakından tanımak için boğazın ilk köprüsü olan Boğaziçi Köprüsü’nden geçerek muhteşem bir manzara eşliğinde Avrupa Kıtasına ulaşıyoruz. Boğaz’ın en güzel yerlerinden biri olan Ortaköy’e geçiyoruz. Ortaköy ayrıca İstanbul’un eğlence mekanlarının olduğu bir yerdir. Burada misafirlerimiz Ortaköy Camii’ni ziyaret edebilir verilen serbest zamanda bölgenin meşhur waffle ve kumpirinin tadını çıkarabilir.
 
Ardından, rotamız İstanbul’un tarihi yarımada olarak adlandırılan bölgesi Constantinopolis’in merkezi sur içi bölümüdür. Burada aracımızdan uygun noktada indikten sonra rehberimiz eşliğinde bölgeyi tanımaya başlıyoruz.  (Bundan sonra, bütün müzeler yürüyüş mesafesinde olduğu için araca sadece dönüşte binilecektir ve uygun yürüyüş ayakkabıları, müze kartı içim kimlik ve fotoğraf bulundurmanızı öneriyoruz. Ancak, müze kartlarınızı istanbul’a gelmeden çıkarmanızı kuvvetle tavsiye ederiz.) At meydanı da dediğimiz Hipodrom’dan günümüze kalan 3 tarihi Dikilitaş’ı görüp, gezimize devam ediyoruz. İstanbul’un en büyük camii olma özelliğine  sahip 1500 yıllık rüya Ayasofya’yı (Hagia Sofia müzesini) geziyoruz. Dünya mimarisinin en önemli şaheserlerinden birisi olarak kabul edilen Ayasofya, farklı mimari yapısı ve Bizans dönemini yansıtan figürleri size başka bir zamandaymış izlenimi yaşattıracak.. Rehberimizin bilgilendirmelerini  dinledikten sonra, buradaki gezimi tamamlayıp öğle yemeği molası veriyoruz. Misafirlerimiz bölgenin meşhur yemeği olan Sultanahmet Köftesi’nin tadına bakabilirler. Serbest zamanının ardından, duvarlarında mavi renkli İznik çinileri yoğun bir şekilde bulunduğu için, Mavi Camii (Blue Mosque) olarak bilinen Sultan Ahmet Camii’ni ziyaret ediyoruz. Caminin duvarlarında 21 bin 43 adet göz alıcı İznik Çinisi bulunmaktadır. Sultan I. Ahmet tarafından 17’nci yüzyılda, Mimar Sinan‘ın yetiştirdiği öğrencilerden biri olan Sedefkar Mehmet Ağa‘ya yaptırılmıştır. Sultanahmet Camii ziyaretimiz sonrasında, 632 yıl üç kıtada hüküm süren Osmanlı Devleti’nin yönetim merkezi olan Topkapı Sarayı’nı gezmeye gidiyoruz. 700.000 m²’lik alana kurulmuş olan sarayın bugün sadece 70.000 m²’lik alanı ziyaret edilebiliyor. Saray ziyaretimiz esnasında Bab-ı Hümayun, BabüsselamBabüssaade olarak da adlandırılan kapıları, Saray Mutfakları, devletin bekası için önemli kararların verildiği Divan’ı ziyaret edilebilir. Arzu eden misafirlerimiz silah müzesinde yer alan Topkapı Hançeri ve meşhur Kaşıkçı Elması’nı görebilir. Kutsal emanetlerin de saklandığı Has Oda bölümü görülebilecek diğer yapılar arasında yer alıyor. İstanbul’un en güzel manzarası da bu sarayda görülür. Muazzam bir boğaz manzarası bizleri bekliyor…  Sürekli yenilenen ve açılan bölümleri ile gün geçtikçe ziyaret alanı büyüyen saray,  en ihtişamlı günlerinde Osmanlının yaşamı ve saray kültürü hakkında bize bilgiler verecek…
 
Keyifli geçen İstanbul’u hissettiğimiz günün ardından, otelimize doğru hareket ediyor ve İstanbul’un şık ve nezih otellerinden biri olan  otel’imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.
 
Konaklama : 4* Dream Hill Hotel, 5* Limak Eurasia Luxury Hotel, 5*Tryp Hotel by Wyndham İstanbul, Sancaktepe
 
 2. GÜN l İSTANBUL
 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, harika bir Boğaz Turu’na çıkıyoruz. Eminönü’nden hareketle Galata Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Ortaköy Camii, Arnavutköy, Bebek, Rumeli ve Anadolu Hisarı, Kandilli, Çengelköy, Kuzguncuk, Üsküdar ve Kız Kulesi panoramik olarak görülecek yer ve yapılardan bazılarıdır. Boğazı süsleyen saraylar, kasırlar, yalılar ve köprüleri görerek müthiş bir tekne sefasının ardından,. Daha sonra, Bayrampaşa’da, Avrupanın en büyük alışveriş merkezilerinden biri olan Forum İstanbul’a hareket ediyoruz. Burada öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Ardından, Sultan Mehmet’in Rüyası’na tanık olmak için Panorama 1453 Tarih Müzesi‘ne gidiyoruz.
Daha sonra, konuklarımız ile, Rehberimizin düzenlediği ekstra ödemeli Türkiye’de ilk kez rastladığımız eşsiz okyanus balıkları ve köpekbalıkların, vatozların, daha önce hiç görmediğimiz, duymadığımız birçok enteresan balık türlerinin yaşam alanı haline getirilen dev Sealife (Akvaryum) geziyoruz. 
Ardından,  Keyifle geçen bir günün devamında,  bu sefer rotamız Adalar…Kadıköy Bostancı İskelesinden Adalar Vapuru’na binerek turun en güzel güzergahlarından biri olan Prens Adaları’ndan Büyükada’yı ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirler trafiğe kapalı olan ada’da begonvil çiçekleriyle kaplı tarihi konaklarının ve köşklerinin olduğu sokaklarda yürüyüşler yapabilir, bisiklet kiralayabilir ya da elektrikli araçlarla kısa bir ada gezintisine çıkabilir. Hediyelik eşya tezgahlarında alışveriş yapabilirler. Akşam üzeri, tekrar vapurla Bostancıya geçip, Otel’e varıyoruz.  Akşam yemeği  ve konaklama hotelimizde.
 
Konaklama : 4* Dream Hill Hotel, 5* Limak Eurasia Luxury Hotel, 5*Tryp Hotel by Wyndham İstanbul, Sancaktepe vb.
 
 3. GÜN l İSTANBUL – ANTALYA 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, bavullarımızı aracımıza yerleştiriyoruz ve turumuza başlıyoruz. İstanbul’un en büyük ve görkemli Sarayı boğazın Beşiktaş kıyılarını süsleyen görkemi, bahçeleri, barındırdığı derin manası ile İstanbul’un bir başka dünya mirası olan, Dolmabahçe Sarayı’nı görüp, gezmeye gidiyoruz.. Sultan Abdülmecid tarafından 19. yüzyılın ikinci yarısında yaptırılan bu muhteşem yapı adeta İstanbul’un en önemli simgelerinden biridir. Gözalıcı bahçesi boğaza nazır eşsiz konumu ve tarihimizin önemli olaylarını yaşandığı bu saray gezisi hiç aklımızdan çıkmayacak. Saray’da ziyaret noktamız selamlık bölümüdür, Ardından, Geçmişten günümüze tüm dönemlere ait, endüstri ve mühendislikle ilgili objelerin ve belgelere ev sahipliği yapan Rahmi koç müzesi‘nde endüstriyel mirasın aynası gibi pek çok teknolojik ürünün birer modelini burada görme şansına sahip olacaksınız.  Bu nadide mekan, hem bizler için hem de çocuklarımız için çok ideal bir müze. 

Taksim İstiklal Caddesi’nde, yürüyüş yapmak üzere Beyoğlu’na gidiyoruz. Burada misafirlerimiz Çiçek Pasajı’nı görebilir, St. Antuan Katolik Kilisesi ’nin ihtişamlı görünüşüne şahit olabilirler. İstiklal caddesinin 24 saat cıvıl cıvıl ortamında hoş vakitler geçirebilirler.

Buradan, Pegasus Hava Yolları seferi ile, 21:05’de kalkacak uçağımız için Sabiha Gökçen Havalimanına geliyoruz. Saat: 22:15’de Antalya’ya ulaşıyoruz. Unutamayacağınız anılarla, bir başka Adanus Tur seyahatinde, tekrar sizleri ağırlamak dileği ile vedalaşıyoruz.  

DİKKAT !

COVİD19 KARŞI ÖLEYİCİ TEDBİRLER (TIKLAYIN)