fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

İZLANDA; KUZEY IŞIKLARI VE KOPENHAG TURU, 6 GÜN 5 GECE, İST, UÇAKLA

0
2.049€'den başlayan
2.049€'den başlayan
TUR KODU: ADAFLY-AV-İZ-K-İST 401
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

317

İZLANDA; ATEŞ & BUZ ÜLKESİ

 
Kuzey Işıklarının Büyülü Dünyası
 
                  KOPENHAG
 
              TÜRK HAVAYOLLARI İLE     
         
3 GECE 4 GÜN
3*4* OTELLERDE KONAKLAMA! 
 

 

          2.049den başlayan cazip fiyatlarla!!!

 

TUR DETAYLARI

PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

 
  Oteller İki veya Üç Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Odada Konaklama

 

5 – 12 Yaş
Çocuk

 (2 yetişkin yanında)      

 

               

4* Fosshotel Reykjavík vb.
3* Selfoss Hotel vb.
3* Hotel Dyrhólaey vb.
3* Good Morning
KOPENHAG Hotel vb.
       2.049€        2.799€        1.999€

Tur ücretleri ve rezervasyon durumu afişe edildiği an geçerlidir. Güncel durumu Adanus Tur’a sorunuz.

BU TUR İÇİN DİĞER TARİH SEÇENEKLERİ ( TIKLAYIN)

Tarihler
2 ve 3
Kişilik
Oda / Kişi
başı
Tek
Kişilik
Oda
Farkı
5 – 12 Yaş
Çocuk
22, 29 Ocak 2023                       2.049 €
750€
1.999 €
12 Mart 2023                       2.149€
750€
2.099 €
12 Şubat 2023 2.199€
750€
2.149 €
 
     

ADANUS TUR YURTİÇİ – YURT DIŞI PAKET TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ ( TIKLAYIN)

FİYATA DAHİL VE HARİÇ HİZMETLER

DAHİL HİZMETLER ( TIKLAYIN)

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ( TIKLAYIN)

 Vize ücreti, servis bedeli
 Seyahat sağlık sigortası ( Covid-19 Kapsamlı )
 İç hat bağlantı bileti
 Turist şehir vergileri
 Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Müze ve ören yerleri girişleri,
 Şoför tipleri 5 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)
BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

************************************************************************************************

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Bank Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

********************************************************************************************

***QNB Finans Bankası***

Müşteri Numarası : 2230867668

Türk Lirası Hesabı: 

QNB Finans Bank Hesabı 104129302 Lara Şb, Antalya

İban no: TR50 0011 1000 0000 0104 1293 02

*********************************************************************************************

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31

 

TUR PROGRAMI
 
1. GÜN l İSTANBUL – KOPENHAG – REYKJAVIK
 
İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Kopenhag uçuşumuz başlıyor. Varışımıza istinaden, yerel havayolları ile yapacağımız Reykjavik uçuşumuz için bagaj, bilet ve biniş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz ve Reykjavik şehir turumuz için hareket. Reykjavik şehir turumuz esnasında, şehrin canlı kültürüne ve eğlenceli gece hayatına şahit olacaksınız. Şehrin her tarafından gözüken Atlantik okyanusu ve dağ manzaraları sizleri büyüleyecek. Şehir turumuzda 930 yılında kurulan dünyanın en eski parlamentosu Al?ingi, Videy Adası, Hofdi Evi, Holavallagardur mezarlığı ve Hannesarholt görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Reykjavik’deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Gezimiz sırasında hava koşullarına bağlı olarak Kuzey ışıklarını görme olasılığımız vardır. Kuzey Işıkları ya da bir diğer adı ile ‘Aurora Borealis’ adını mitolojideki Şafak Tanrıçasından alır. Yunanların “Eos” adını verdiği Şafak Tanrıçasına Romalılar “Aurora” adını uygun görmüştür. Kuzey ülkelerinde görülen ışıkları fark eden insanlar, tanrıçalarının bu doğa harikasında bir payı olduğunu düşünerek bu ışıklara “Aurora Borealis” adını vermiştir. Işıkların görülebileceği en güzel dönemler Kasım ile Mart ayları arasındadır. Gökyüzü ne kadar açık olursa, bir o kadar görkemli doğa harikası sunmaktadır. Konaklama otelimizde.
 
2. GÜN l REYKJAVIK – GOLDEN CIRCLE (THINGVELLIR – STROKKUR – GEYSİR – GULLFOSS – KERİÐ) – SELFOSS
 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından İzlanda’nın dünyaca ünlü Golden Circle turu için hareket. Yol üzerinde Thingvellir Ulusal Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Thingvellir, tarihi, kültürel ve jeolojik önemi olan bir alandır ve İzlanda’nın en popüler turistik yerlerinden biridir. Park, Atlantik Ortası Sırtı’nın tepesini ve Kuzey Amerika ile Avrasya tektonik plakası arasındaki sınırda yer alan bir rift vadisinde yer almaktadır. Güneyinde İzlanda’nın en büyük doğal gölü olan Thingvallavatn bulunur. Ardından, İzlanda’nın önemli noktalarını, yani her 5 dakikada bir fışkıran çeşme tipi bir gayzer olan Strokkur ile Geysir’in kaplıca bölgesini ziyaret ediyoruz. Gayzer, kesintili bir biçimde sıcak su ya da sıcak buhar fışkırtan, kükürt yayan kaynarcalardır. Strokkur, ülkenin güneybatısında, Reykjavik’in doğusundaki İzlanda’daki Hvítá Nehri’nin yanında jeotermal bir bölgede bulunan çeşme tipi bir gayzerdir. Genellikle her 6-10 dakikada bir patlar. Her zamanki yüksekliği 15-20 metredir, ancak bazen 40 metreye kadar çıkabilmektedir. Ardından, yakınlardaki Gullfoss şelalesine geçiyoruz. Sudaki buzul tortusunun, şelaleyi güneş ışığında altın rengine çevirmesinden ötürü bir diğer adıyla ‘Altın Şelale’, İzlanda’nın en güzel şelalelerinden biridir. Bu şelale İzlanda’daki birçok şelale gibi buzullardan beslenmektedir. Ardından İzlanda’nın 3000 yıllık krateri Keri? kraterine gidiyoruz. Hafif eğimli yapısı sayesinde, kraterin içine kadar inebilecek ve krater gölünün etrafında gezebileceksiniz. Gezimiz sırasında hava koşullarına bağlı olarak Kuzey ışıklarını görme olasılığımız vardır. Turumuzun ardından İzlanda Güney bölgesinin Başkenti olarak bilinen Selfoss’taki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
3. GÜN l  SELFOSS – SKOGAFOSS ŞELALESİ – REYNİSFJARA PLAJI – VİK
 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından İzlanda’nın güneyinde, sahil yamaçlarında yer alan Skógafoss Şelalesi turumuz için hareket. İzlanda’nın güneyindeki eski bir sahil şeridinde bulunan Skogafoss Şelalesi 23m genişlik ve 60m yüksekliği ile ülkenin en büyük ve en göz alıcı şelalelerinden biridir. Şelalenin su serpintilerinin fazlalığından dolayı güneşli günlerde aynı anda 2 gökkuşağı bile görülebilir. Sürekli sıçrayan sularından yemyeşil olmuş dağların arasından dökülen şelale, Eyjafjallakokull ve Myrdalsjokull dağları arasındaki Fimmvorduhals bölgesine kadar şelaleler boyunca uzanan engebeli yürüyüş parkurları sunmaktadır. Ardından, Game of Thrones’un da birçok bölümünün çekildiği ve ülkenin başlıca popüler merkezlerinden biri olan Reynisfjara Plajı turumuz için hareket. Plajın en dikkat çeken özelliği kumlarının siyah olması. Soğumuş lavların zaman içinde ufalanmasıyla burası siyah kum ve taşların oluşturduğu bir kumsala dönüşmüş olmakla beraber, yine lav kaynaklı olarak zaman içinde oluşmuş olan devasa siyah kayalıklar bulunmaktadır. Turistler için çok ilgi çekici kayalar, aynı zamanda İzlanda mimarisini de etkilemiştir. Ardından Vik şehir turumuz için hareket ve şehir turu sonrasında, Vik’teki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Gezimiz sırasında hava koşullarına bağlı olarak Kuzey ışıklarını görme olasılığımız vardır. Konaklama otelimizde.
 
4. GÜN l  VİK- BLUE LAGOON – REYKJAVIK
 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Blue Lagoon turumuz için hareket. Suyu yaklaşık 37 derece sıcaklıkta olan Blue Lagoon, hangi mevsimde giderseniz gidin, suyun tadını çıkarmanıza olanak sağlıyor. İlk etapta enerji üretimi için kullanılan suyun, çeşitli hastalıklara ve cilde iyi geldiğinin anlaşılmasından sonra bu Blue Lagoon bir çeşit spa merkezine dönüştürülmüştür. İsmini masmavi suyundan alan lagün, volkanik bir manzaranın kalbinde, rahatlamak ve yorgunluğu atmak için olanak sağlıyor. Burada geçireceğimiz keyifli ve rahatlatıcı günün ardından, Reykjavik’teki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Gezimiz sırasında hava koşullarına bağlı olarak Kuzey ışıklarını görme olasılığımız vardır. Konaklama otelimizde.
 
5. GÜN l  REYKJAVIK – KOPENHAG
 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından yerel havayolları ile yapacağımız Kopenhag uçuşumuz için Reykjavik Havalimanı’na transfer. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Kopenhag uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Ardından Kopenhag şehir turumuz için hareket. Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı, Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, orta çağ borsa binaları ve belediye binası meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
6. GÜN l KOPENHAG – İSTANBUL
 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transfer. Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.
GENEL BİLGİLERİ

PAKET TUR BROŞÜRÜ NOTLAR (TIKLAYIN)

PAKET TUR BROŞÜRÜ NOTLAR

– Tur organizasyonumuz Adanus tur ve Fly ekspress işbirliği ile gerçekleşmektedir.

 • Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 • Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 • Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 • Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Minimum 20 kişi), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market vb.)
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 • Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 – 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 • Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 • Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 • Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 • T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acenta sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
 • Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

 

ÜLKE BİLGİLERİ

KUZEY IŞIKLARI NEDİR? (TIKLAYIN)

Dünya’nın doğal harikalarından biri olarak sayılan kuzey ışıkları genellikle kuzey yarımkürede görülüyor ve buradan seyredilme imkânı buluyor. Kuzey kutup ışıkları Eylül’den Ekim’e ve Mart’tan Nisan’a kadar olan dönemde kendiliğinden ortaya çıkıyor. Bir başka adı da Aurora Borealis olan bu ışıklar, adını Roma Şafak Tanrıçası’nın adı Aurora’dan ve Yunanca kuzey rüzgârı anlamına gelen Boreas’tan alıyor.

Genelde yeşilimsi bir parıltı ya da soluk kırmızı renkte görülüyor. Dünyanın manyetik alanı tarafından şekillendirilen ışıklar sürekli değişiyor ve gelişiyor. Bu fenomene ‘’Ruhların Dansı’’ da deniyor. Kuzey ışıkları ya da kutup ışıkları aynı zamanda “Aurora Polarsi” olarak da adlandırılıyor. Astronomik bir fenomen olan bu görsel şölen, gece gökyüzünde ara sıra görülen renkli ışık hüzmeleri olarak da tanımlanıyor.

Kuzey ışıklarını Alaska ya da Grönland gibi bazı bölgelerde yılın pek çok gecesinde görebilirsin. Aslında günün her saatinde görünebilen bu ışıklar için çıplak gözle gözlemlemek için karanlık olması bekleniyor. Daha yüksek enlemlerde Alaska, Kanada ya da Antarktika gibi Dünya’nın kutuplarına yakın yerlerinde çok daha sıklıkla gözlemlenebiliyor. Buna karşılık ekvatora daha yakın bölgelerde ve Meksika kadar güneyde görüldükleri de oluyor.

Kuzey ışıklarını görmek için en yakındaki kutup yönüne bakılması yeterli. Yani kuzey yarım küresindeyken kuzey ufkuna, güney yarım küresindeyken güney ufku yönüne bakılması yeterli.

Kuzey ışıkları özellikle gecenin daha uzun olduğu Ağustos ve Nisan ayları arasında gözlemleniyor. Kuzey ışıklarının en iyi görüntülerini izleyebilmek için gecenin karanlık, gökyüzünün ise berrak olmasını beklemek gerekiyor.

Kuzey ışıklarının yakalanması için bilim insanları 22:00 ile 03:00 saatleri arasını en ideal zaman olarak işaret ediyor. Bulut örtüsü bu ışıkların görülmesini ciddi şekilde engelliyor. Bu nedenle bilim insanları tarafından Aralık gibi bol yağışlı aylarda bu ışıkları seyredilmesi önerilmiyor. 

KUZEY IŞIKLARININ GÖRÜLDÜĞÜ YERLER (TIKLAYIN)

 • Norveç, İsveç ve Finlandiya’nın Kuzey Bölgeleri
 • Kuzey İsveç’te Abisko Ulusal Parkı
 • İzlanda’da Reykjavik
 • Kuzey Rusya’da Moskova, St. Petersburg Şehirleri
 • Hudson Körfezi Kıyıları
 • Kuzey Kanada Kasabaları ( Yellowknife ya da Whitehouse)
 • Alaska’nın Batı Kıyısı
 • Fairbanks, Alaska, ABD

KUZEY IŞIKLARI NASIL OLUŞUR? (TIKLAYIN)

Kuzey ve Güney Kutup bölgelerinin çevresindeki bantlarda oluşan Aurora formunu kesinlikle görülmesi gereken güzellikler arasında yer alıyor. Güneş sistemindeki gezegenlerin bazıları, doğal uydular, kahverengi cüceler, kuyruklu yıldızlar bahse konu Auroraların asıl yerleşim yerleri, esas lokasyonu olarak tanımlanıyor. Bir başka deyişle Dünya atmosferine geçen enerjik elektron ve proton parçacıkları atmosferi etkiliyor ve bu etkileşim sonucu çeşitli renklerde kuzey ışıkları ortaya çıkıyor. Görülen renklerin moleküllerin yapısı ile yakından bağlantılı olduğu biliniyor. Moleküllere göre görülen renkler şu şekilde oluyor:

 • Oksijen molekülü sarı, yeşil, kırmızı renkte ışık veriyor.
 • Nitrojen molekülü ise mavi, mor ve kırmızı tonlarda görünüyor.

Güneşten akan yüklü parçacıklar Dünya atmosferindeki yüksek moleküllerle çarpışıyor ve bu çarpışma moleküllerin parlamalarına yol açarak kuzey ışıklarını oluşturuyor.

VİZE HAKKINDA

VİZE BİLGİSİ (TIKLAYIN)

Balkan ülkelerinden olan; Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Karadağ, Sırbistan, Bosna-Hersek diplomatik, hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahipleri her altı ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren doksan (90) günü aşmayan bir süre için veya transit geçiş maksadıyla vize almadan geçiş yapabilmektedirler.

– Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
– Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
– Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez.Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol – sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
– Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
– Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Viyatravel tarafından bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Viyatravel tarafından bildirilecektir.
-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Viyatravel tarafından bilgi verilecektir
– 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Viyatravel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
– Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Viyatravel sorumlu tutulamaz.
-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel Viyatravel tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
– Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
– Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
– Tura katılım için Viyatravel tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Viyatravel sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
– Viyatravel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Viyatravel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna 
Midibusler: (17 – 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega 
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.
COVİD 19 ÜZERİNE

COVİD 19 ÜZERİNE ÖNEMLİ ( TIKLAYIN)

COVID-19 SEYAHAT GÜNCELLEMELERİ VE KISITLAMALARI (TIKLAYIN)

Canlı haritamız ile istediğiniz varış noktalarının giriş gerekliliklerini keşfedin. Nereye gidiyor olursanız olun, rezervasyon yapmadan önce lütfen yerel yönetimlerin duyurularını kontrol edin.

COVID-19 seyahat güncellemeleri ve kısıtlamaları

VİDEO