Kapadokya & Erciyes Dağı Turu, Otobüsle,

kapadokya-dan-muhtesem-erciyes-goruntusu-11588640_amp
Genel Tur 1 Gece Yolculuğu, 3 Gece Konaklama, 4 gün
Nevşehir, Nevşehir Merkez/Nevşehir, Türkiye İç Anadolu Bölgesi

Binlerce yıllık kültüre sahip olan Kapadokya, çevresindeki yanardağların milyonlarca yıl önceki aktiviteleri ve hava olayları sayesinde nadir görülebilecek bir doğal yapıya kavuşmuş.

Kapadokya öyle bir yer ki, ‘altını üstüne getirerek gezmek’ deyimi tam da buranın gezgini için söylenmiş. Çünkü yerin altı, üstü, hatta bulutlarının arası derken zaman makinesine binmiş gibi eşsiz bir geçmiş yolculuğuna çıkarıyor, kendini unutturmuyor, tekrar tekrar yine çağırıyor.

“Uzaklaştıkça yakınlaşan, yakınlaştıkça uzaklaşan dağ” olarak da bilinen, Türkiye’nin sayılı aktif volkanlarından biri olan Erciyes’te artık volkanik bir faaliyet olmasa da, burada heyecan her zaman dorukta! 

Kayak ya da snowboard eğitiminiz yoksa bile ilk adımı Kayseri ‘ Erciyes Dağı’nda atabilirsiniz!

Kayak merkezinde özel kayak dersi alma ya da başlangıç seviyesinde ekipman kiralama gibi imkanlar acemi sporculara ve çocuklara kucak açarken; artık işi profesyonel düzeyde yürüten kayakçılar da Erciyes ile yeni topraklar keşfetmenin keyfine varabiliyor. Siz de bu kış rotanızı Erciyes’e çevirmek ve  doya doya eğlenmek isterseniz. Erciyes kalbinizi çalacak çekicilikte, Erciyes Dağı, İç Anadolu coğrafi bölgesinde, Kayseri ili sınırları içerisinde, şehrin 25 kilometre güneybatısında yer alıyor. Eski bir sönmüş volkan olan Erciyes, neredeyse 4 bin metreyi zorlayan yüksekliği ile Anadolu’nun da en yüksek volkanik dağlarından biri. Hal böyle olunca, dağın zirvelerinde her daim kar bulunuyor. 

Dünyanın birkaç bölgesinde de görülen peri bacalarını başka hiçbir yerde Kapadokya’da olduğu kadar yoğun bir şekilde göremezsiniz. Times Gazetesi’nde yayımlanan “Dünya’nın Yeni 25 Harikası” listesine 5. sıradan giren Kapadokya,  Büyüleyici güzelliği sayesinde masal diyarını andıran bölgedeki tarihi ve doğal varlıkların büyük kısmı sahip oldukları değer nedeniyle UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine dâhil edilmişler.

Göreme 3 tarafı kayalıklar ve peri bacaları ile çevrili bir bölge. Burada pek çok kilise, manastır yer alıyor. Aynı zamanda Göreme’de yer alan yapıların neredeyse tamamı yöreye özgü mimariye uygun şekilde tasarlanmış.
Avanos, Kapadokya’nın vazgeçilmez duraklarından biri. Binlerce yıllık çanak-çömlek yapımı ile halıcılık kültürünü günümüze taşıyan köprü olan Avanos’ta bu kültürle tanışıp, deneyimleyebileceğiniz pek çok çömlek yapım merkezi bulunuyor. Çömlek ustalarından çömlek yapımı hakkında bilgi alıp ve izleyip, dilerseniz siz de kendi toprak çömleğinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda mağaza bölümünden sevdiklerinize hediye de götürebilirsiniz.

 

1 Gece yolculuğu, 4 Gün , 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 3*4*5*

TUR TARİHLERİ

KE1)   24  Ocak,   Cuma-  28  Ocak,  Salı

KE2)     7  Şubat,  Cuma-  11  Şubat, Salı

KE3)   21  Şubat, Cuma-   25  Şubat,  Salı

KE4)    6  Mart,    Cuma-   10  Mart,    Salı

KE5)  10   Nisan, Cuma-   14  Nisan,   Salı

 

TUR BEDELİ

TARİH 2 – 3 Kişilik Odada Kişi Başı Ücret Tek Kişilik Oda 7 – 12 Yaş 3 – 6 Yaş 0 – 2 Yaş
KE1)   24  Ocak,  Cuma-  28  Ocak,  Salı

KE2)     7  Şubat,  Cuma-  11  Şubat, Salı

KE3)   21  Şubat, Cuma-   25  Şubat,  Salı

KE4)    6  Mart,    Cuma-   10  Mart,    Salı

KE5)  10   Nisan, Cuma-   14  Nisan,   Salı

Konaklama ÜCRETSİZ
Not: Çocuk İndirimleri 2 Yetişkin Yanında Kalması Durumunda Geçerlidir.Otobüste Koltuk talep edilirse 300 TL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Otellerde 3 gece yarım pansiyon konaklama 
Otellerde 3 açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı
Otellerde 3 gece açık büfe veya set menü akşam yemeği 
Lüks Araçlar ile ulaşım (Kişi Sayısına Göre )
Rehberlik hizmetleri 
Adanus Tur otobüs içi ikramları
Adanus Tur Güvencesi
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Tüm müze ören yeri vb. giriş ücretleri

*Özel idare ve belediye işletmelerine ait giriş ücretleri

*İlk gün sabah kahvaltısı 

*Son gün akşam yemeği 

*Tüm öğle yemekleri 

*Tüm yemeklerde alınan içecekler 

*Ekstra belirtilen Tüm Organizasyonlar 

*Tüm özel harcamalar 

*Türk Gecesi 100 TL (Exstra)

*KDV

*Konaklama vergisi (*)

(*) Konaklama Vergisi Otele Giriş Esnasında Misafirler Tarafından Ödenir.

Araç Kalkış Durakları Yer ve Saatleri

* 21:00   Altınyaka Kavşağı,
* 21:05   Altınkum (Eski Turkay Oteli) Avea Binası Ön
* 21:10   Arapsuyu İl Sağlık Binası
* 21:20  5 M Migros AVM Otoparkı önündeki Yaya Geçidi Altı,
* 21:30  Yüzüncüyıl Bulvarı – Samanyolu Pastanesi önü,
* 21 : 35 Mark Antalya Otobüs Durağı önü,
*21 : 40  Mevlana Kavşağı Yeni Belediye Binası Önü
*21 : 45  Burhanettin Onat Anadolu Hastanesi yönüdeki Otobüs durağı,
*21: 50   Burhanettin Onat Eski Komaş Önü
*21: 55   Barut Otel önündeki Yaya Geçidi Altı,

*22: 10    Laura AVM Otoparkı,

*22 : 15   Teracity Alışveriş Merkezi Karşısı

*22: 20   Özgürlük Bulvarı

*22:30    Laura AVM Otoparkı,
*22:35    Diş Hastanesi Karşısı
*22 :  40 Perge Bulvarı
*22 : 30 Havaalanı Yolu
22:50 Serik Magıc life Mobilya önü ( Anayol üzeri )
23:30 Manavgat Otogar Karşısı Çevre yolu Kavşağı
23:40 Akseki Kavşağı

KAYAK ÖĞRENMENİN ÇOCUKLAR İÇİN 5 FAYDASI

Ülkemizde kış turizmi adına yapılan yatırımlar doğrultusunda kayak merkezlerine olan ilgi her geçen gün daha da artıyor. Yapılan dünya standartlarındaki tesisler ve pistler kış sporlarında gelişme sağlanması açısından önemli altyapı imkanı sağlıyor. Kayak eğitimi konusunu önemseyen ve bünyesine bağlı Snow Academia isimli bir kayak okulu bulunan Erciyes Kayak Merkezi’ndeki eğitmenler ve pedagoglar, kış sporlarının çocukların fiziksel, ruhsal ve kişisel gelişimine büyük katkısı olduğunu açıkladı. Ayrıca Evrensel Kış Sporları Merkezi Erciyes, küçük yaşta kayak eğitimi, son teknoloji ürünü liftleri, üstün teknik imkanları ve 102 km uzunluğundaki pistleriyle kayakseverlere dünya standartlarında imkanlar sunuyor. Günümüzde Alp disiplini kayak, snowboard, snowkite gibi sporlar küçük yaştaki çocuklar için son derece faydalı sporlar arasındaki yerini aldı. İşte ebeveynlere yol gösterici olacak, küçük yaşlarda kış sporlarına başlamanın 5 faydası:
Denge Kabiliyetini Geliştirir
Kayak sporunun altın kuralı dengedir. İnsan için de hem ruhsal hem fiziksel anlamda en önemli unsurlardan birisi dengedir. Genç yaşlarda kayak sporuna başlayanlar denge kontrolü konusunda diğerlerinden çok daha fazla avantajlı oluyor. Kaslar henüz gelişim aşamasındayken denge sağlayan hareketleri öğrenen ve buna göre gelişim gösteren çocuklar, dengeli karaktere sahip olup gelecekte başarıya daha kolay ulaşan bireyler haline geliyor.
Hatalardan Ders Çıkararak Özgüveni Sağlamlaştırır
Kayak sporlarının çocuklara öğrettiği en önemli özelliklerden birisi de elde edilen her başarısızlığın, başarıya giden yolda bir basamak olduğudur. Sık sık düşerek yaptığı hataların farkına varan çocuklar, belli bir süre sonra düşmeden ve hatasız bir şekilde kaymayı öğrenirler. Böylece kendine gelen güvenleri gelecekte yaşanacak zorlukları kolayca atlatmalarının anahtarı olacaktır.
Bedensel ve Ruhsal Farkındalığı Artırır
Çocuklarda farkındalığı artıran en önemli sporlardan biri kayaktır. Kayak yaparken vücudun her bir bölgesi ayrı ayrı yönetilip kontrol altında tutulmalıdır. Erken yaşta spora başlayanların bedensel farkındalıkları diğer çocuklara göre daha yüksek olmaktadır. Bedensel farkındalığın yanı sıra kendileri hakkındaki farkındalıkları da yükselir. Kendilerindeki güçlü yönleri ve zayıf yönleri keşfedip, bunları nasıl yönetebileceklerini öğrenirler.
Yeni Arkadaşlıklar Kazandırarak Sosyalleşmeyi Sağlar
Spor dallarının genelinde takım olmak önemli bir unsurdur. Kayak sporu her ne kadar bireysel ve tek başına yapılan bir spormuş gibi görünse de sosyalleşmeye yardımcı olmaktadır. Kayak yaparken diğer kişileri izlemeli, yeri geldiğinde onlara yol verilmeli ve yardım edilmelidir. Çocuklar kayak otellerinde arkadaşları ile sosyalleşerek, deneyimlerini birbirlerine aktarırlar. Böylece yeni arkadaşlıklara imza atarak sosyalleşirler.
Sporu Eğlenceli Hale Getirir
Spor yapmaya genç yaşta başlamak şüphesiz ki bireyler için büyük bir avantaj. Ülkemizde genç yaşlarda daha çok futbol ve basketbol ağırlıklı bir yönlendirme mevcut. Oysa ki kayak ve snowboard çok daha farklı yararları beraberinde getiriyor. Kardiyovasküler sisteme iyi gelen, esnekliği artıran, vücuda güç veren kayak sporu eğlenceli olmasıyla da çocukların yaparken en çok keyif aldığı sporlar arasında başı çekiyor.

ERCİYES DAĞI’NDA BİLETLEME KURALLARI

 • Sezon başında alınan biletler aynı kış dönemi içerisinde kullanılması gerekir. Biletler bir sonraki sezona devretmez.
 • 1-7-14-30-50-500 çıkış bazlı biletler sezon boyunca herhangi bir günde kullanılabilir.
 • Biletler sezon boyunca istenildiği zaman kullanılabildiği gibi, süre kısıtlaması olmadan ve birden fazla kişi tarafından aynı anda kullanılabilir.
 • Olumsuz hava şartları, engellenemeyen arızalar ve öngörülemeyen durumlarda gün içerisinde tesisler kapatılma mecburiyetinde kalındığında bilet iadesi kabul edilemez. Kullanıcı o bileti başka bir günde kullanım hakkına sahiptir.
 • Kayak yaparken oluşacak kazalar kayakçının kendi sorumluluğundadır. Kayseri Erciyes A.Ş. herhangi bir şekilde oluşacak kazalardaki zararlardan sorumlu değildir.
 • Belirlenmiş pist dışında kaymanız halinde ya da kural dışı davranışlardan kaynaklı olası kazalarda tüm sorumluluk size aittir şirketimiz bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 • Alınan bilet sahibine herhangi bir sigorta hakkı kazandırmaz. Her bilet sahibi kendi şahsi sigortasını yaptırmakla mükelleftir.
 • Kaybedilmesi veya herhangi bir şekilde biletin zarar görmesi durumunda bilet üzerinde yer alan seri numarasının ibrazı halinde Key Card 80 TL , Key Tickets 50 TL bedel karşılığında yenilenecektir.Seri numarası paylaşılmayan biletlerin yenilenmesi mümkün değildir.
 • Kaybedilmesi veya herhangi bir şekilde biletin zarar görmesi durumunda bilet yenilenmez.
 • Her misafir istenildiğinde biletlerini görevli personele ibraz etmekle yükümlüdür. Sahte veya geçerliliğini yitirmiş bilet kullanım tespitinde cezai işlem uygulanır.
 • Bilet sahipleri tesis ve pistlerin kullanım kurallarına uymak zorundadır. Başkalarının güvenliğini tehdit edecek şekilde davranış içerisinde bulunanların biletleri iptal edilir pist ve tesisleri kullanması yasaklanır.

 

Kış sporlarında kaliteli kayak ve snowboard malzemeleri kiralama en önemli noktadır,  Gezimiz esnasında, uygun fiyatlar ile kayak snowboard kiralamanıza yardımcı olmayı da hedefliyoruz.

Yaya 0-6 Yaş Grubu Ücretsiz
Eğitim Amaçlı Kullanılan Hisarcık Kapı T-Bar Tesisi Ücretsiz.
Erciyes Kayak Merkezi Biletleri Kayseri Büyükşehir Belediyesi Tarafından Satılmaktadır.

                  2019-2020 BİLET FİYATLARI

Ek Hizmetler
Çocuk Oyun Alanı 10 TL
Günlük Kiralık Dolap 10 TL
Sezonluk Kiralık Dolap 100 TL

 

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 27.12.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Katılım Koşulları

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Turumuzda kademeli fiyat artışı mevcuttur.
Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

İptal İade Şartları

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar Adanus Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Adanus Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. 
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. 
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.
Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri  ve tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.
Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Adanus Tur kesinlikle sorumlu değildir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz Adanus Tur tarafından bilgilendirilir.

Oteller


Kapadokya Bölgesi; Nevşehir Dinler Otel – Ürgüp Dinler Hotel – Burcu Kaya Hotel – Grand Öztürk Otel – Suhan Otel – By Cappadocia Hotel – Mustafa OtelÖneriler

Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.
Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.
Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.
Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.
Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.
Turumuzda tekne turları ve yüzme molaları olacağı için, tüm gerekli deniz eşyalarınızı (mayo, havlu, güneş kremi, deniz çantası, deniz gözlüğü, palet vb.) yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

Kapadokya

Kapadokya gezginler için Türkiye’de ve dünyada en popüler gezi destinasyonlarından biridir. Kapadokya hakkında ne yazılsa, ne söylense az kalır çünkü Kapadokya turu ile bu bölgeyi görmek, Kapadokya’nın geçmişine bizzat tanık olmak ve uzman rehberler eşliğinde Kapadokya’yı tanımak gerekiyor. 

Kapadokya nerede diye soranlara söyleyelim: Benzersiz Peribacaları oluşumuyla tüm dünyanın en çok ilgi gösterdiği yerler arasında olan Kapadokya nam-ı diğer Cappadocia, başta Nevşehir’in Göreme, Ürgüp ve Avanos bölgeleri olmak üzere geniş bir alana yayılıyor ve insanları büyülemeye devam ediyor.

5000 yıldan uzun ve kendine özgü tarihi ile benzersiz coğrafi güzelliklerin birleşmesiyle unutulmaz bir deneyim sunan Kapadokya, Türkiye’nin en çok turist çeken yerlerinden bir tanesini görebileceğiniz destinasyonlarıyla ve indirimli Kapadokya tur fiyatlarıyla sizi bekliyor.

Kapadokya otelleri ile de sıkça tercih ve merak edilen bir bölge oluyor. Her çeşit, konsept ve bütçeye göre bir tesisin olduğu Kapadokya otel fiyatları da değişiyor. Kapadokya tur paketleri ile gezildiğinde paket içinde birden çok otel seçeneği oluyor. Bütçenize ve isteklerinize en uygun oteli seçebiliyorsunuz. 

Kapadokya’nın Tarihi

Adı Persçe “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapadokya, 60 milyon yıl önce yaşanan volkanik hareket sonucu bölgeyi kaplayan lavların akarsular tarafından aşındırılmasıyla oluşmuş bir bölgedir. İngilizce adı ise Cappadocia‘dır. Çok eski çağlardan beri insanların yaşadığı bu coğrafya, Roma’nın şiddetinden kaçan ilk Hıristiyanlar’ın önce sığınma noktası, sonra da eğitim ve felsefe merkezi haline geldi ve bugüne kadar kalan birbirinden güzel eserlerin ev sahipliğini yaptı.

Tarih boyunca önemli bir kültürel merkez olan Kapadokya turu, birbirinden güzel atmosferde ve birbirinden benzersiz otellerde konaklayarak size doğa ile tarihin muhteşem dansına şahit olma şansı sunuyor. Özellikle fotoğraf gezginleri için benzersiz bir yer olan Kapadokya’da tatil yapmak kısa süreli de olsa size farklı bir bakış açısı kazandıracak. 

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya’da balon turu yaparak bölgenin tüm güzelliklerine kuşbakışı bir tur yapabilirsiniz. Ürgüp, Avanos, Göreme arasında kalan yaklaşık 25 km’lik alanı yukarıdan izlemeye doyamayacağınız Kapadokya balon turları ile sabahın erken saatlerinde güneşin doğuşunun tadını çıkarırken taş ve mağara evleri, sarı tepeleri, üzüm bağlarını, peri bacalarını ve daha birçok tarihi ve doğal güzelliği de hafızanıza kazırsınız.

Balon turu Kapadokya‘yı keşfetmenin bir diğer ve en güzel yöntemlerinden biridir. Uzun yıllardır yapılan Kapadokya’daki balon turu aktivitesi için tur rehberinizle önceden görüşmeli ve rezervasyonunuzu yaptırmalısınız. özel ekipmanlar ve profesyonel FFA Sivil havacılık sıcak balon lisansına sahip pilotlar tarafından gerçekleştirilen balon turlarına katılan herkes “zorunlu uçuş sigortası” ile sigortalanıyor.

Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk arası sürecek turumuz otelinize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız, siz saygıdeğer konuklarımızı otelinizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, konuklarımız açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumuna yakın uçuşa başlarlar. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş süresince balonumuz ile yaklaşık 1000 feetlik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğumunu izleme fırsatı verir. Ayrıca vadi içlerine girerek peribacalarını ve vadi manzaralarını seyretme, fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı sunar. Uçuş sonunda konuklarımız için şampanyalı bir kutlama yapılır. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. Tüm balon uçuş macerası yaklaşık 3 saat sürmekte olup, sabah 8 civarında konuklarımız tekrar konakladıkları otellerine veya gezi noktasına bırakılacaktır.

TÜRK GECESİ

Kapadokya bölgesine has olan, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik mekânlarda gerçekleştirilen eğlencede, ülkemizin her yöresine ait halk dansları sergilenmekte ve oryantal sahne almaktadır. Çeşitli müzik gösterilerine, animasyonlara ve eğlencelere de yer verilen gecede sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek ve onlara uygun mezeler ikram edilmektedir.Karakuş, Uranos ya da Harmandalı Restaurant’da gerçekleştirilecek Türk Gecesinin fiyatı Kişi Başı 100 TL  dir.

 

ATV TURU

GDL Tour firmasından hizmet alıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 45 – 60 dk arası sürecek turumuz otelimize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız, siz saygıdeğer konuklarımızı otelinizden alarak kalkış alanına getirir. Burada alacağımız hafif bir kahvaltının ardından ATV araçlarımıza binerek otobüslerle ulaşılamayan vadi içlerine giriş sağlanır ve enfes manzaraların fotoğraflanması sağlanır. ATV turumuzda yoğun olarak girilen vadiler; Aşk Vadisi, Keşişler Vadisi gibi etkileyici vadiler olacaktır. ATV turumuzun fiyatı kişi başı 150 TL’dir.

Kapadokya’da Gezilecek Yerler

Peribacalarının içine oyulmuş tarihi mağaraların her birinin sizi tarih içerisinde bir yolculuğa çıkaracağı Kapadokya’nın en güzel manzaraları elbette Göreme Milli Parkı içerisinde yer alıyor. Engebeli coğrafyası ve gözden uzak olmasıyla tarih boyunca inzivaya çekilmek ya da gizlenmek isteyenlere güvenli bir alan sunmuş olan Peribacaları içerisindeki manastırları, kiliseleri, depoları ve şarap mahzenlerini görebileceğiniz Milli Park’ta hem doğanın muhteşem görkemini hem de başta Bizans döneminden olmak üzere sayısız tarihi eseri görebilirsiniz.

Bölge geleneklerini, el sanatlarını ve yaşamını görmek içinse tarihi bir konakta hizmet veren Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Göreme ve Zelve açıkhava parkları da Kapadokya’nın zamanın ötesinde olan güzelliğine hayran olmak için gezebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

Kapadokya bölgesinde birçok vadi de bulunuyor. Akarsu aşındırmaları sonucu oluşan bu vadiler, doğal güzelliklerinin yanı sıra tünellerle birbirine bağlı kiliselere ve mağaralara da ev sahipliği yapıyor. Başta Ihlara Vadisi olmak üzere Zemi Vadisi, Güllüdere Vadisi, Dervent Vadisi gibi vadilerde yürüyüş yapabilir, at ya da arazi araçlarıyla keyifli bir gezintiye çıkabilirsiniz. Bu vadilerde ve Kapadokya’nın genelinde yer alan kiliseler, özellikle Hıristiyanlığın doğuş yıllarında büyük öneme sahip yerler olarak büyük bir mirası barındırıyorlar; Selime Manastırı, Kızıl Kilise ve Vaftizci Yahya Kilisesi başta olmak üzere Kapadokya’da gezilecek yerler arasında birbirinden güzel eserlere ve süslemelere sahip bu kiliseleri ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Bölgeye hâkim bir noktada bulunan Uçhisar Kalesi, bölgedeki sayısız yer altı şehirleri arasında en büyüklerinden olan Derinkuyu ve Mazı ve Kaymaklı yer altı şehirleri de bölgede günübirlik tur fırsatlarıyla görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Bu gizli şehirlerde gezerken zaman içinde bir yolculuğa çıkmış gibi hissedeceksiniz. Ve elbette Kapadokya’nın gündoğumu güzelliğine şahit olmak ve bu unutulmaz mekânı aklınıza kazımak için Kapadokya’da balon turuna çıkmayı unutmayın! Uygun fiyatları olan bu turlarla bölgeye yukarıdan bakacak, tatilinizi unutulmaz hale getireceksiniz.

Kapadokya’da Ne Yenir?

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Kapadokya’da yemek yemek isteyenler için de her bütçeye uygun sayısız restoran bulunuyor. Kayaların içine oyulmuş salonlarda hizmet veren lüks restoranlardan köşe başındaki dönerciye kadar birbirinden güzel lezzetleri bulabileceğiniz Kapadokya’da Türk ve özellikle  Orta Anadolu yemeklerinden en güzelleri sizi bekliyor. Buğday, bulgur, koyun eti ve nohut, bölge yemeklerinde en sık kullanılan malzemeler arasında yer alıyor.

Başta testi kebabı olmak üzere çömlek fasulyesi, bulgur ve Kapadokya tutmaç çorbası, gendime, keme çorbası, Kayseri mantısı, kabak çiçeği ve patlıcan dolması, kayısı yahnisi gibi lezzetler, Kapadokya’da sizleri bekliyor. Genellikle toprak kaplarda pişen bu lezzetlerin tadına doyamayacaksınız. Dilerseniz uzun bir geçmişe sahip şarap kültürünün yerel örneklerinin tadına bakabileceğiniz Kapadokya restoranlarında Orta Anadolu’nun en güzel yemeklerinin tadını bu muhteşem atmosferde çıkarın.

Kapadokya’dan Ne Alınır?

Kapadokya turunda mutlaka almanız gerekenlerden biri şaraptır. Bölgenin şarapları çok güzeldir. Ürgüp’te birçok dükkanda şehri tanıtan takı, süs ve hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Peribacası objeleri ve Kapadokya bebekleri oldukça güzel hediyeliklerdir. Yine bölgeye özel testilerden alabilirsiniz.

 

BÖLGEDEKİ ALIŞVERİŞ YERLERİMİZ

Onyx Taşı İçin Sayan Onyx Taş Atölyesi, Çanak Çömlek İçin Chez Ali Çömlekçilik veya Hisar, Şarap İçin Turasan Şarapları

 

GECE TURLARI

Gece Turları ve Diğer Ekstra Turlar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak Gerçekleştirilir.

 

İKLİM

Bölgenin çevresi yüksek dağlarla çevrili olduğundan, denizlerin nemli ılıman havası bölgeye sokulamaz. 
Bu nedenle bölgede, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı karasal iklim hâkimdir. Bölgede, doğuya doğru gidildikçe yüksekliğin artmasına bağlı olarak karasallık derecesi artar ve kış sıcaklıkları çok düşük değerlere ulaşır. İç Anadolu, ülkemizin en az yağış alan bölgesidir. Ortalama yağış 400 mm civarındadır. Bölge, en fazla yağısı ilkbahar aylarında sağanak halinde alır. En kurak mevsim yazdır. Yazların kurak olması ve yaz kuraklığının erken başlaması sebze türü bitkiler üzerinde olumsuz etki yapar. Bölgenin ve ülkemizin en az yağışlı yeri Tuz Gölü çevresidir(320 mm) .Yağışların azlığı bölgenin deniz etkisine kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Denizden gelen nemli hava kütlesi, nemini, dağların denize bakan yamaçlarında yağış halinde bırakır. İç Anadolu Bölgesi’ne doğru eserken artık kurudur.

Notlar
Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir. 

NEDEN ADANUS TUR?

*Adanus Tur müşterilerine kurumsal turizm hizmeti vermesinin yanında, kişisel seyahat danışmanı olarak da müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Markamız, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce farklı destinasyonu kapsayan hizmet ağıyla, TÜRSAB üyesi olarak en seçkin oteller ve ulaşım markalarıyla iş birliği yapmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR VE UYARILAR

**Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

**Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

**Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz.  2  gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni  her gün (Saat yelkovan yönünde) sıra atlayacak şekilde,  3 sıra kaydırılarak, yer değişimi (Rotasyon) uygulaması gerçekleştirilir.

**Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

**Turlarımız bölge yoğunluklarına bağlı olarak,  tur programlarında gün sıralamalarında belirtilen gezi programlarında gün değişimi yaşanabilmektedir, gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir.

**Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

**Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Adanus Tur kesinlikle sorumlu değildir.

**Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

**Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

**Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve paket dahili çevre gezilerini kapsamaktadır. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

**Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır..
*0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Zorunlu ek hizmetler fiyata tabidir.

**Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile Özel konsept (Adanus Tur’a danışınız.) turlarımıza 3 yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

**Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

**Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa yatak tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

**Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

** Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

**3 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

**Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

**Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Adanus Tur’un bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

**Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış olup, Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Adanus Tur’un sorumluluğu yoktur.Olası Gecikmelerde, Adanus Tur’un Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

**  Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

**  Turların hareketi için minimum katılımcı sayısı aranmaktadır. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 10 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Adanus Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda Adanus Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

** Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 40’dur. Turun hareket tarihinden 10 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir.

** Tur sirküsü yayımlandığı tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Müzekart Nedir?

Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan 300’den fazla müze ve örenyerinde geçerli olup, örenyerini sınırsız ve ücretsiz ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

İstanbul, İzmir, Ankara,Nevşehir, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile satın aldığınız ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerli olan indirimli Müzekart 30 TL, tam Müzekart 70 TL ücret karşılığında alınabilir.18 yaşına girmemiş ve 65 yaş üzeri misafirler Müzelere ücretsiz giriş yapmaktadırlar. Detaylı Bilgi: https://muze.gov.tr/MuseumPass

TURLARIMIZDA KULLANILAN TAŞIMA ARAÇLARI

*OTOBÜSLER

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

*MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

*MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

Turla ilgili Öneriler

Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Turumuzda tekne turları ve yüzme molaları olacağı için, tüm gerekli deniz eşyalarınızı (mayo, havlu, güneş kremi, deniz çantası, deniz gözlüğü, palet vb.) yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

YASAL UYARI
1618 SAYILI YASA VE ACENTALARI YÖNETMELİĞİNE GÖRE HER TÜRLÜ GEZİ VE TUR ORGANİZE ETME YETKİSİ SADECE A SINIF ACENTALARA VERİLMİŞTİR.

TÜRSAB A-4727

Sosyal Medyada Paylaş
error0

TUR PROGRAMI

1.Gün ( Cuma Akşamı); Hareket, Antalya-Manavgat- Konya- Aksaray 
Değerli misafirlerimiz, Buluşma duraklarından konuklarımızı alarak, Adanus Tur ikramları eşliğinde, yolculuğumuza başlıyoruz. Serik, Manavgat ve Akseki, Seydişehir ve Konya güzergahında ihtiyaç molaları vererek, Aksaray üzerinden, Nevşehir – Niğde – Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.

Rota: Antalya-Manavgat- Konya- Aksaray 

Kat edilecek mesafe: 450 km

2. Gün: Ihlara Vadisi-Narlıgöl Krater Gölü-Kaymaklı Yeraltı Yerleşim yeri- Ürgüp- Üç güzeller

Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Aksaray üzerinden Türkiye’nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki, ilk durağımız olan Ihlara Vadisi’ne giderek gezimize başlıyoruz.

Ihlara Vadisi, Kapadokya geziniz sırasında sizi en çok büyüleyecek duraklardan biri olacak, yer yer 100 metreyi bulan derinliğe sahip. Doğanın mucizesi olan bu vadi aynı zamanda Hristiyanlığın Anadolu’ya yayıldığı yer olarak biliniyor. Doğa harikası olan bu kanyon vadi’de sayısız kilise ve manastır yer alıyor. Vadi içerisindeki pek çok kaya kilisesinden, günümüze kadar nispeten sağlam olarak ulaşan Ağaçaltı Kilisesi, Yılanlı Kilise gibi kiliseleri görüyoruz. Tılsımlı bir güzelliğe sahip olan Ihlara Vadisi, her mevsim farklı güzellikler sunuyor. Ihlara Vadisinin muhteşem doğasını fotoğraflamak için vereceğimiz serbest zamandan sonra aracımıza dönüyoruz.

Sonraki uğrak yerimiz Narlıgöl Krater Gölü. Günümüzde, derinlerinden sızan jeotermal su sebebiyle göl haline gelen bu krateri fotoğraflıyoruz. Buradan, Kapadokya’nın lezzetlerini tadmak için, Öğle yemeğimizi alacağımız restaurant’a ulaşıyoruz.

Ardından, bölgenin en güzel manzaralarından birine sahip olan Güvercinlik Vadisi’nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası, Kapadokya’nın en yüksek noktası ve görkemli kalesi’nin olduğu Uçhisar mevkine varıyoruz. fotoğraf molası ardından, peribacaları arasında en çok bilinen ama sayıca az olan şapkalı peribacalarını görmek üzere, Şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi’ nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevki’ ne ulaşıyoruz. Fotoğraf ve gezinti molası sonrası, Ürgüp içerisinde otobüsümüzle panoramik olarak bir tur yapıyor ve yöredeki kaya oyma şarap mahzenlerinden birine sahip olan Turasan Şarap Fabrikası’nı geziyoruz. Dileyen misafirlerimizin yapacağı tadım ve alışverişin ardından, bugünkü gezimizi sonlandırıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

 Sabah Kahvaltısı: Yol üzerinde dinlenme tesisinde alınacak olunup Adanus tur ücretine dahil değildir.(Ekstra)

Öğle yemeği: Hanedan Restaurant: Sebze Çorbası- Peynirli Börek- Seçmeli Ana Yemek ( Tavuk Şiş, Alabalık Izgara yada Hünkar Beğendi) – Su

Akşam yemeği: Adanus Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınır.

Konaklama: 

Mola Tesisleri: Zirve Dinlenme Tesisleri, Tapan Dinlenme Tesisleri

Rota: Aksaray- Ihlara Vadisi- Narlı Göl-

Kat edilecek mesafe: 60 km

3. Gün:  Kayseri- Hunat Hatun Külliyesi, Döner Kümbet, Surlar, Saat Kulesi-  Tüm gün Erciyes Dağı kayak aktiviteleri

Sabah, kahvaltımızı otelde aldıktan sonra, tüm günü geçirmek üzere Erciyes Dağı’na ve Kayseri’ye doğru yola çıkıyoruz. Kayseri merkezde yapacağımız panoramik tur ile Sabah, kahvaltımızı otelde aldıktan sonra tüm günü geçirmek üzere Erciyes Dağı’na ve Kayseri’ye doğru yola çıkıyoruz. Kayseri merkezde yapacağımız panoramik tur ile Hunat Hatun Külliyesi, Döner Kümbet, Surlar, Saat Kulesi gibi yapıları gördükten sonra sucuk, pastırma alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Alış veriş sonrası otobüsümüzle Erciyes Dağı’na çıkıyoruz. Burada snowbord, snowkite, kayak yapma, kızak ile kayma, telesiyeje binme gibi aktivitelerden dilediklerinizi deneyimlerken Kayseri’nin meşhur sucuğu ile hazırlanmış sucuk ekmeklerimizi tadıyoruz. Akşam saatlerinde Kayseri’den ayrılıyor ve otele dönüyoruz. Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimizle Kapadokya’ya özgü bir mekânda Türk Gecesi eğlencesine gidiyoruz (Ekstra).

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınır.

Öğle yemeği: Erciyes’te sucuk-ekmek ve içecek (kola, ayran, fanta) – ekstra

Akşam yemeği: Adanus Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınır.

Konaklama:

Rota: Nevşehir-Kayseri- Erciyes Dağı Kayak merkezi- Nevşehir

Kat edilecek mesafe: 130 km

4. Gün : Özkonak yetaltı yerleşkesiOnyx Taş Atölyesi- Çömlek atölyesi- Dervent Vadisi -Paşabağları- Göreme Açıkhava Müzesi – Güvercinlik Vadisi

Değerli misafirlerimiz;  açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında ilk olarak, Kapadokya’nın yeraltındaki cevherlerinden, yıllar boyunca saklı kalmış hikayelerinden biri olan Öz Konak yeraltı yerleşim  yerine doğru hareket ediyoruz.

Kesin tarihi tam olarak bilinmese de, Özkonak Yeraltı Şehri’nin M.Ö 400’lü yıllarda yapıldığı sanılıyor. Konum açısından bölgenin oyulmaya ve şekillendirilmeye oldukça müsait tüflü yapısı, eski zamanlarda insanların buraya yerleşmesine ve kolayca barınmasına fırsat tanımış. Yumuşak tüf katmanı havayla temasında sertleşen, sıcaklığı muhafaza edebilen ve nem barındırmayan özelliğinden, yiyeceklerin depolanabileceği yaşam alanlarına dönüştürülmüş. Arkeologların söylemlerine göre Özkonak bölgesi Geç Hitit döneminin Tabal denilen 24 beylikli federasyonlarında yerel prensliklerin mekanıymış. Sonraları ise Perslerin ve Helenistik dönem Roma İmparatorluğu’nun toprakları olmuş. Helenistik dönemde üç bin mensubu olduğu rivayet edilen Zeus mabedi buradaymış. Roma döneminde ilk Hristiyanlar, bölgeyi ele geçiren romalıların baskısından ve yoğun Arap akınlarından kaçarak Özkonak civarına yerleşmiş. Aziz Basil önderliğinde kayaları oyarak kendilerine ait bir şehir kurmuşlar.  Buradan, Türkiye’nin en uzun ırmağı olan Kızılırmak’ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını tanımak üzere Avanos yakınlarında bulunan Çömlek Atölyesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada çamurun çömleğe dönüşmesini izliyoruz. Yapılacak sunumun ve alışveriş molasının ardından, yerel lezzetlerin tadına bakmak ve  Öğle yemeği için restaurant’a geçiyoruz.

Ardından, bölgede yatakları olan onyx taşının işlenmesini izlemek üzere Onyx Taş Atölyesi’ne gidiyoruz. Onyx ve atölyede bulunan başka taşlar hakkında da bilgiler alıp alışveriş yaptıktan sonra, hayal vadisi olarak da bilinen Dervent Vadisi’ne gidiyoruz.. Buradaki fotoğraf molasından sonra, en ilgi çekici alanlardan biri olarak bilinen Paşabağları’na doğru hareket ediyoruz. Keşişler Vadiside denilen bu alanı fotoğrafladıktan sonra, Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidiyoruz.  M.S 4. ve M.S 13. yy’lar. arasında manastır yaşantısının sürdüğü bu vadide, içlerinde freskler bulunan kaya kiliselerini görüyoruz. Ardından, bölgenin en güzel manzaralarından birine sahip olan Güvercinlik Vadisi’nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası, Dileyen misafirlerimizi sema gösterisi programına götürüyor, ardından otelimize geçiyoruz.

Kahvaltı: Adanus Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınır.
Öğle yemeği: Uranos Restoran; Mercimek Çorbası, Pastırmalı Kuru fasulye, Pilav, Baklava veya meyve) – ekstra
Akşam yemeği: Adanus Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınır.

Rota: Nevşehir çevresi

Kat edilecek mesafe: 70 km

5. Gün: Antalya’ya dönüş günü – Sultanhanı Kervansarayı- Konya- 

Değerli misafirlerimiz; (Kahvaltı öncesi BALON TURU,  ATV TURU vb.  Ekstra etkinliklerine katılabilirler. katılmak isteyen misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz(Ekstra). Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimiz verecektir.)

Sabah, kahvaltımızı otelde aldıktan sonra valizlerimizle otelden ayrılıyoruz.; tarihi ipek yolu üzerindeki Selçuklu mimarisi hanlarından en büyüğü olan Sultanhanı Kervansarayı ‘nı geziyoruz. Sonrasında, Konya’ya ulaşıyor ve kısa bir yemek molası veriyoruz. Ardından Mevlana Müzesi ve Türbesi ’ni ziyaret ediyoruz.

 

Antalya’ya seydişehir – akseki – manavgat güzergahından ulaşıyoruz. Bir sonraki Adanus tur gezimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz. İlginize teşekkürler.

Sabah Kahvaltısı: Yol üzerinden dinlenme tesisinde alınacak olunup tur ücretine dahil değildir.
Öğle Yemeği: Konya’da dinlenme tesisinde serbest menü olarak alınıyor – Adanus Tur ücretine dahil değildir.

Rota: Nevşehir- Aksaray- Sultanhanı Kervansaray- Konya- Seydişehir-Manavgat- Serik- Antalya

Kat edilecek mesafe: 540 km

Toplam Kat edilecek mesafe: 1250 km

 

Sosyal Medyada Paylaş
error0

Write a Review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Telefon: +90 533 653 3503
Toplam: 0,00₺ Fiyat /kişi

(Lütfen Kişi sayısı seçmeden önce tarih ve saati seçin)

Out of stock

× ₺ = ₺

Exceed the maximum number of people for this tour. The number of seats available is 10

veya

Ödeme yapmadan rezervasyon yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurun
Facebook
Facebook
Twitter
Instagram