fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

KORE’YE İLK ADIM TURU, 7 GÜN 5 GECE, İST, UÇAKLA, VİZESİZ

0
2450$'DAN BAŞLAYAN
2450$'DAN BAŞLAYAN
TUR KODU: ADA10/03-WTA174 -UD- KOR-İST/SEU 
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

89
UZAK DOĞU
 
KORE’YE İLK ADIM TURU
 
RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL
 
BUSAN (2) – SEUL (3)
 
7 GÜN 5 GECE 3*KONAKLAMA
 
 
 
ASİANA HAVA YOLLARI

N-Seul Kulesi, Nami Adası, Sonyanggang Skywalk, 

Bulguksa Tapınağı, Türk Şehitliği, Gyeongbokgung Sarayı

EKSTRA TURLAR DAHİL!

VİZE YOK!

2450$’DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK CAZİP FIRSAT !

TUR DETAYLARI

ALTERNATİF TUR TARİH SEÇENEKLERİ (TIKLAYIN)

 
Tarih 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
2-8 Aralık 2023 2.450$ 2.700$
Tarih 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
6-12 Ocak 2024 2.525$ 2.775$
Tarih 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
2-8 Mart 2024 2.525$ 2.775$
Tarih 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
4-10 Mayıs 2024 2.525$ 2.775$
Tarih 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
1-7 Haziran 2024 2.450$ 2.700$
Tarih 2 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
6-12 Temmuz 2024 2.450$ 2.700$
 

($)PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

2/3 Kişilik Oda Kişibaşı

Tek Kişilik Oda

     0-1,9 Yaş Çocuk 2-12 Yaş Çocuk  

                    2450$

           2700$

          –

          –

 

Güncel fiyat için, Adanus tur’a danışınız.

UÇUŞ BİLGİLERİ ( TIKLAYIN)

HAREKET TARİHLERİ

GİDİŞ      06 Nisan 2024

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde 15.00‘te Asiana Airlines Kontuarı önünde Buluşma. Check-in İşlemlerinin ardından OZ 552 sefer sayılı Türk Havayolları tarifeli seferi ile saat 17:20’de Seul’a Hareket. Yerel saat 09.35‘te Incheon Havalimanına varış.

DÖNÜŞ    12 Nisan 2024

Rehberimizin belirleyeceği saatte Seul Incheon Havalimanına hareket. Türk Havayolları tarifeli seferi OZ 551 ile 09.35‘te İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat 15:40’te varış ve turumuzun sonu…
 
o Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
o *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.
o Gidiş ve dönüş uçuşları sıralıdır.
o İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması
gerekmektedir.
o Bağlantı veren şehirlerin teyit edilmesi gerekmektedir.

o Konfirme edilen iç hat bağlantıları 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

o Gruplarda iç hat bağlantı fiyatları geçerli olmayabilir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.
FİYATA DAHİL VE HARİÇ HİZMETLER

DAHİL HİZMETLER ( TIKLAYIN)

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ( TIKLAYIN)

K-ETA (Kore Elektronik Seyahat İzni) (10.300 Won)
Q-Code (Karantina Bilgileri Ön Giriş Sistemi Karekodu) (ücretsizdir)
Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan içecekler,
Bahşişler (Yerel rehber ve şoföre verilmek üzere kişi başı 30 USD tur sonunda toplanacaktır.)
Yurtdışı Çıkış Ücreti (150 TL),
Kişisel giderler,
65 yaş üstü, Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

ADANUS TUR YURTİÇİ – YURT DIŞI PAKET TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ ( TIKLAYIN)

GENEL BİLGİLER

ÖNEMLİ! GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Genel şartlar, Tur programı, rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

1-Tur organizasyonumuz Adanus tur ve ‘WTatil’ işbirliği ile gerçekleşmektedir. Satın alınan tur “WTatil” tarafından düzenlenmekte olup, diğer seyahat acentaları misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır. Bundan sonra, ‘Adanus tur ve WTatil’ ACENTA olarak adlandırılacaktır.

2-Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 40 kişi katılım şartı gerekmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; ‘ACENTA’  gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi ‘ACENTA’ tarafından katılımcıya iletilir.

3-Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, ‘ACENTA’ iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir.

4- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; ACENTA’dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu ‘ACENTA’ den bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin ACENTA tarafından iptal edilmesi durumunda ACENTA’dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, ACENTA sorumlu tutulamaz.

5-Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

6- -ACENTA, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır. 
 
7-Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. ACENTA, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 
8-ACENTA, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 
9-0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli öderler.
 
10- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
 
11- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 
12- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
 
13- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan ACENTA sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 
14- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, ACENTA’ nın sorumluluğunda değildir.
 
15- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir.
 
16-Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
 
17- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.
 
18-ACENTA misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Acental iptal koşulları geçerli olacaktır.
 
19-Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire ACENTA tarafından bildirilecektir.
 
20- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce ACENTA tarafından bilgi verilecektir.

21-Single veya 2 pax twin erkek maalesef kabul edilmemektedir. 

22-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 
23-Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 
24-3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3 Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3 Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 
25- Acenta tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve ACENTA tarafından garanti edilemez.
 
26-Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
 
27- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
 
28-Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir. 
 
29- Tur programına katılanlar 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 
30-Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
 

31- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

 
32- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
 
33- Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 
34- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Acenta’nın herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.
 
35-Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 
36- ACENTA zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 
37- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan ACENTA sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 
38- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa, ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
 
39-Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ACENTA sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 
40-Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 
41-Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara atılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 
42-Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
 
43-Speed Boatlar ile yapılacak olan turlarımızda dikkat edilmesi gereken hususlar; tekneye binmeden hemen önce ağır yemek yenmemesi ve fazla miktarda su içilmemesi. Mide, Bel, Boyun şikayetleri olanlar ile hamile misafirlerimizin durumlarını rehberlerine bildirmeleri gerekmektedir.
 
44- Tur katılımcısı fiyatlara dahil olan hizmetler alanında belirtilen tur yada yemek hizmetlerine katılım sağlanmaması halinde, para iadesi yoktur.
 
45-Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
 
46 -İptal ve değişiklik durumunda “ACENTA SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

47-Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

48-En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

İPTAL VE DEĞİŞİKLİK (TIKLAYIN)

6.1. Sözleşmenin Tur Düzenleyicisi Tarafından İptali

Acentenin, Katılımcıdan kaynaklanmayan bir sebepten dolayı, paket turun başlamasından önce turu iptal etmesi halinde Katılımcı, bu sözleşmenin 5. maddesinde belirtilen seçimlik haklarından birini kullanabilir.

6.2.Sözleşmenin Katılımcı Tarafından İptali

Katılımcı tarafından paket turun başlamasından önce turun iptal edilmesini istemeleri halinde; Acente aşağıda belirtilen kesinti oranlarının yanında, ayrıca Katılımcı adına yapmış olduğu ve iadesi mümkün olmayan masrafları düşülmesinden sonra geriye kalan ücretin; -Turun başlamasına 0-29 gün kalmışsa almış olduğu ücretin %100’nü keser; -Turun başlamasına 30-44 gün kalmışsa almış olduğun ücretin %50’sini keser; Şayet turun başlamasına 45gün ve daha fazla bir süre varsa; alınmış olan uçak – tren, gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır. Yine iptallerden dolayı alınmış olan uçak – tren, gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların uyguladıkları ceza Katılımcıya yansıtılır. Sağlık nedeniyle yapılan iptallerde seyahat sigortasının kuralları geçerlidir.

Katılımcı tarafından yapılan iptalde; Acenteye, sözleşmeden dönme bildiriminin ulaştığı tarihten itibaren, Katılımcının ödemiş olduğu bedelden yukarıdaki şartlara uygun şekilde kesinti yapılmak kaydıyla en geç on dört gün içerisinde Katılımcıya kalan bedel iade eder. Ödemelerin, katılımcı tarafından kredi kartı ile yapılması halinde Bankaların almış olduğu kredi kartı komisyonu kesilerek iade edilir.

Katılımcı veya acente, geziyi iptal koşulları süresine uygun olarak iptal ettiğinde geri iade edilecek tutar, acenteye ödenen para birimi üzerinden olacaktır. Zaman içinde dövizde oluşabilecek kur farklarından acente sorumlu olamaz. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde iade, yine aynı kredi kartına yapılacaktır.

Katılımcının kendi isteği ile uçaklarda upgrade yaptırmasından veya mil kullanmasından doğacak zararlardan acente sorumlu değildir.

BILGILENDIRME (TIKLAYIN)

– Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Dolar / Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

– Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

– Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.,

– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol – sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 

OTELLER HAKKINDA (TIKLAYIN)

ÖRNEK OTELLER (YP)

3*ibis Ambassador Busan City
Centre vb.
3*Ramada Hotel Dongdaemun
Hotel vb
ÜLKE BİLGİSİ

GÜNEY KORE HAKKINDA (TIKLAYIN)

Güney Kore Hakkında Önemli Bilgiler  Kore Cumhuriyeti bayrağı
 
Güney Kore veya resmî adıyla Kore Cumhuriyeti, Doğu Asya’da Kore Yarımadası’nın güney kısmını oluşturan ve Kuzey Kore ile kara sınırını paylaşan, Doğu Asya’daki bir ülkedir. Vikipedi
Başkenti: Seul
Para birimi: Güney Kore Wonu
Nüfus: 51,74 milyon (2021) Dünya Bankası
Başbakan: Han Duck-soo
Başkan: Yoon Suk-yeol
Alan: 100.210 km²
Ülke kodu: +82

Güney Kore’nin Tarihi

Kore Yarımadası, MS 668 yıllarından itibaren yerleşimin görüldüğü bölgelerden birisidir. Yüzyıllar boyu korunan huzur ve barış ortamı, Güney Kore sanat tarihi açısından önemli eserlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Ancak Güney Kore, 19.yüzyılda ticari ve diplomatik ilişkiler içerisine girdiğinde birtakım değişiklikler boy göstermeye başlamıştır.

Kore’ye sahip olmak için Japonya, Çin ve Rusya arasında bir savaş gerçekleşmiştir. Savaşının kazananı ise Japonya olmuştur.

Savaş sonrasında Kore, 35 yılı aşkın süren Japonya sömürge yönetimi altında kalmıştır. Kore kültürünün alaşağı edildiği bu dönemin ardından İkinci Dünya Savaşı patlak vermiş, Japonya’nın 1945’te yaşadığı yenilginin ardından ülke, güney ve kuzey olmak üzere iki parçaya bölünmüştür. Bu olay sonrası Güney Kore’nin kuruluşu gerçekleşmiştir.

1948’de Seul’de, güçlü bir anti-komünist olan Syngman Rhee tarafından yönetilen ABD yanlısı Kore Cumhuriyeti kurulmuştur. 1950 yılında bağımsızlığını ilan eden Güney Kore, sosyalizmi yaymak isteyen Kuzey Kore ile savaşa girmiştir. Bu savaş, 38 derece kuzey enlemi boyunca uzanan askerden arındırılmış bölgenin oluşturulması ile sonlanmıştır. Savaş boyunca ABD, Güney Kore saflarını desteklemiş, barışın ardından yönetimdeki etkinliğini sürdürmeye devam etmiştir.

1979’da başlayan ve 2 yıl süren sıkıyönetimin ardından halktan gelen baskılar sonucu, 1987 yılında Güney Kore cumhurbaşkanını seçmiştir. Ekonomik ve bilimsel gelişmeler bu dönemde hızlanmış, Seul Olimpiyatları ülke turizminin canlanmasını sağlamıştır. Çeşitli siyasi çalkantılara rağmen Güney Kore, Japonya ve Çin’in hemen arkasında Doğu Asya’nın en zengin ülkelerinden biri haline gelmiştir.

Güney Kore Denildiğinde İlk Akla Gelenler

Güney Kore’nin sembolleşmiş yerlerinden ilki, Seul’dur. Işıltılı sokakları ve modern mimarisiyle dikkatleri üzerine çeken Seul, gezginlere muhteşem bir yürüyüşün yanı sıra çok çeşitli aktiviteler sunan dinamik bir şehirdir. Joseon Hanedanlığı Sarayı’ndan geleneksel Hanok Köylerine, müzelerden alışveriş pazarlarına, K-Pop ve K-Drama dizilerinin çekim yerlerine dek pek çok farklı seçenek Güney Kore’de ziyaretçilerini beklemektedir.

Seul’e oldukça yakın olan Hanok Köyleri, ülkenin yaşayan müzesi olarak görülmektedir. Ziyaretçilere sadece bir Hanok’ta yaşamanın nasıl bir şey olduğunu değil, aynı zamanda 600 yıl önce Kore’de yaşamanın nasıl olduğunu da deneyimleme fırsatı sunan bu köylerin çoğu Kore kültürünün keşfedilebileceği sokaklara sahiptir. Güney Kore’nin en belirgin özelliklerini taşıyan bu köyler içerisinde en ünlüsü ise Bukchon Hanok Köyü’dür.

Ülkenin simgelerinden olan ve 15. yüzyılda Joseon Dyantasy tarafından inşa edilen beş büyük saraydan birisi olarak bilinen Changdeokgung Sarayı, muhteşem bir komplekstir. Konaklama alanı, kütüphaneler, yemek odaları ve toplantı odalarının yanı sıra sarayın arkasında bulunan 78 dönümlük bahçesinde patikalar, yeşil alanlar, pagodalar, akarsular ve göller de bulunmaktadır.

Güney Kore’ye Gideceklere Tavsiyeler

Sakin ama dinamik, geleneksel ama modern bir ülke olan Güney Kore’nin görülmeye değer sahilleri, turistlerin oldukça fazla ilgisini çekmektedir. Busan, ülkenin en büyük ikinci şehri olarak bilinmektedir. Bu eşsiz şehir, güzel plajlar ve tatil köyleri ile çevrilidir. Deniz turizminin yanı sıra Kore kültürünün izlerinin görülebileceği tarihi sokaklarıyla ziyaretçileri cezbeden Busan’da, Beomeosa Tapınağı ve yamaçta yer alan Gamecheon Köyü mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Burada, ülkenin en büyük ticari deniz ürünleri pazarı olan Jagalchi Market de bulunmaktadır. Bu sebeple Güney Kore’ye gidecek turistlerin mutlaka Busan şehrini ziyaret etmeleri önerilmektedir.

Güney Kore’nin büyüleyici tarihi sarayları, en sembolik yapıları arasında yer almaktadır. Kuzey Sarayı olarak bilinen büyük Gyeongbokgung Sarayı, 1395 yılında Seul çevresinde Joseon Hanedanlığı döneminde inşa edilmiştir. Saray bombalanarak yıkılmış ve birkaç kez restorasyon çalışması yapılmıştır. Japonlar tarafından işgal edilen saray, son olarak 1990 yılında restore edilmiştir. Joseon döneminden kalan orijinal yapılardan ikisi olan Gyeonghoeru Köşkü ve Hyangwonjeong Göleti’ni ziyaret etmek, Güney Kore’de mutlaka yapılması gerekenler arasındadır. Ayrıca arazinin içerisinde Ulusal Saray Müzesi ve Ulusal Halk müzesi de bulunmaktadır.

Güney Kore’de Sanat ve Tarih

Güney Kore Yarımadası’nın kuzey ve güney olarak ikiye bölünmesi II. Dünya Savaşı’nın ardından Sovyetler Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri’nin işgalinden kurtulduktan hemen sonra gerçekleşmiş ve 1950 yılında Güney Kore, Kuzey Kore’nin askeri güçleri tarafından işgale uğramıştır. İki Kore arasında çıkan savaşın sonucu ateşkesle bitmiş ve iki ülkenin günümüzdeki sınırları çizilmiştir. İşgal sonrasında Güney Kore’nin ekonomisi ciddi anlamda yükselmiş ve Doğu Asya’nın bölgesel gücü konumuna ulaşmıştır. 

Köklü tarihinin yanı sıra sıra dışı sanatıyla da Asya Turları ‘na çıkan seyahat severleri oldukça fazla etkileyen ülke, özellikle müzik ve film sektörlerinde kendini oldukça aşmış ve dünya standartlarında önemli bir yere sahip olmuştur. Ayrıca kültürünü yansıtan tapınaklarının da ülke sanatına katkısı oldukça fazladır. 

Güney Kore’de Yeme İçme

Güney Kore turları denilince en çok merak edilen konulardan biri olan Kore mutfağına dair birbirinden farklı bir çok görüş bulunmaktadır. Kimilerinin çok sevdiği, kimilerinin ise epey çekimser yaklaştığı Kore mutfağında aslında her damak zevkine uygun lezzetler bulunuyor diyebiliriz. Özellikle pirinç, arpa ve fasulye kullanılarak pişirilen yemekler, Türk mutfağından izler taşımakla birlikte balık ve su ürünleri de bölgede oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Mutfağımızdaki lahana turşusuna benzeyen, pirinç ve sebze kullanarak yapılan Kimchi’yi ve içerisinde her türlü deniz ürününü bulabileceğiniz Kore çorbalarını mutlaka denemenizi öneririz. Ve ayrıca Kore ve Japonya Turları ‘na  çıkan turistlerin en popüler yemeklerinden biri olarak bilinen Kore Barbeküsü’nü de kesinlikle denemeden dönmemelisiniz! 

Güney Kore’de Ulaşım

Bölgenin başkenti dünyadaki en kapsamlı ve gelişmiş toplu taşıma ağına sahip şehirlerin başında gelmekte. Bu nedenle de şehir içerisinde bir yerden bir yere seyahat ederken metro ya da otobüs ağlarını rahat bir şekilde kullanabilmek mümkün. Ayrıca şehirde gelişmiş bir metro ağı da bulunmakta. Uygun fiyatlı ve konforlu olan toplu taşımalar dışında bir de taksi ile de seyahat edebilmek mümkün. Kullanımı oldukça yaygın olan taksileri kullanmak isterseniz turuncu ve gri renkteki taksileri tercih edebilirsiniz çünkü bu taksiler siyah renkli taksilere oranla daha uygun fiyatlara sahiptir. Şimdiden iyi keşifler! 

Güney Kore’ye Giderken Alınması Gerekenler

Güney Kore, şehir merkezlerinde moda dergilerinden fırlamışçasına giyinen pek çok Koreliyle doludur. Şık pantolonlar, bluzlar, klasik ceketler ve pantolonlar günümüz Güney Kore modasını yansıtan kıyafetlerden yalnızca bazılarıdır. Bu şıklığa ortak olmak isteyen ziyaretçiler, günlük giysilerden çok klasik kıyafetler giymeyi tercih etmektedir. Bu sebeple şehir merkezi ziyaretleri için klasik kıyafetler taşınması tavsiye edilmektedir.

Geleneksel yapısını korumasına rağmen oldukça modern bir tarza sahip Güney Kore halkı, kutsal mekanlarda tüm ziyaretçilerden saygı beklemektedir. Budist tapınakları başta olmak üzere pek çok ibadet yerini gezmek isteyen turistlerin kapalı kıyafetler tercih etmeleri gerekmektedir.

Güney Kore’nin geniş bir toplu taşıma ağı olmasına rağmen her turist ülkeyi yürüyerek keşfetmeyi daha uygun görmektedir. Güney Kore’de yer alan çoğu mekan, oldukça engebelidir. Bu sebeple uzun süre rahat edilebilecek spor ayakkabılar giyilmesi, ziyaretçiler için kritik bir öneme sahiptir. Fakat çoğu dini mekan, ayakkabı ile içeri girilmesine izin vermediğinden kolayca çıkarılabilir ayakkabılar olduğundan emin olunmalıdır.

Dini mekanları, tarihi yerleri ve rengarenk sokakları görüntüleyebilmek adına ziyaretçilerin fotoğraf makinası taşımaları ya da telefonlarının pili bittiğinde kullanmak için taşınabilir şarj aleti getirmeleri gerekmektedir.

Güney Kore Hakkında İlginç Bilgiler

Kültürünü tüm dünyaya tanıtan ve kapılarını sonuna dek açan Güney Kore hakkında bilinmeyenler oldukça fazladır. Modernizm ve gelenekçiliğin çatışmasını her alana yansıtan Güney Kore’de, bu zıtlık yalnızca şehir ve kırsal arasında değildir. Gündelik yaşam içerisinde bir yanda inanılmaz gelişmiş teknolojik ürünler göze çarparken diğer yanda ise batıl inançlar hayatı yönetmektedir. Örneğin, vantilatörün nefes almayı zorlaştırdığı ve hipotermiye neden olduğu inancı sebebiyle ülkede tüm serinleticiler zaman ayarlı olarak satılmaktadır.

Ülkede, ev hediyesi olarak tuvalet kağıdı götürülmektedir. Yeni taşınanlara, evlenenlere ya da ev almış birine götürülen tuvalet kağıdı, ziyaretçileri oldukça şaşırtmaktadır. Bu inançlardan bilime en yakın olanı ise, kan grubunun kişiliği yansıttığı fikridir. Güney Kore’de pek çok kişi kan grubunu bilmektedir. Özellikle ikili ilişkilerde kan grubu uyumuna çok dikkat edilmektedir. Avrupa’da oldukça yaygın olan burç uyumuna benzetilebilecek bu inanç, 4 sayısının uğursuzluğuna inanılan inanç ile karşılaştırıldığında oldukça basit kalmaktadır. Tüm dünyada lanetli kabul edilen 13 sayısına yapılan muamelenin, Güney Kore’de 4 sayısına yapıldığını görmek mümkündür. Dünya ülkelerinden farklı olan uygulamalardan bir diğeri ise Korelilerin yeni doğan bebekleri 1 yaşında saymalarıdır.

Daha pek çok farklı inancın yaşatıldığı Güney Kore, diğer yüzüyle teknolojinin tüm olanaklarının kullanıldığı bir ülke olarak görülmektedir. Yüksek teknolojiyle döşenen yerden ısıtma sistemi, Güney Kore’de oldukça yaygındır. Dünyanın en hızlı internetine sahip olan ülkede, hükümetin koyduğu bazı yasaklar ise internet erişimini kısıtlamaktadır.

GÜNEY KORE HARİTASI (TIKLAYIN)

Güney · Kore · siyasi · harita · Seul · önemli - vektör ilüstrasyonu ©  PeterHermesFurian (#6914460) | Stockfresh

SAĞLIK BİLGİSİ

ÖNCE SAĞLIK! (TIKLAYIN)

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

COVİD 19 BİLGİLENDİRME (TIKLAYIN)

Tur kapsamında giriş yapılacak ilgili ülkelerin giriş koşulları salğın şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Güncel prosedür tur öncesi tarafınıza iletilecek olup, doğacak olası sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.

İlgili ülkelerin Covid-19 aşı ve pcr test gereksinimleri hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden seyahat edeceğiniz ülkeleri seçerek kontrol edebilirsiniz. Ülkeler, giriş koşullarını önceden haber vermeksizin değiştirebilmektedir.

Tura kayıt olmadan önce ve seyahatinizden hemen önce bu bilgileri kontrol etmeniz gerekmektedir. Tura katılabilmek için ilgili ülkelerin şartlarını kabul etmeniz gerekmekte olup acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 

https://www.iatatravelcentre.com/world.php

https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/seyahat-kisitlamalari/  

VİZE BİLGİSİ

VİZE BİLGİSİ (TIKLAYIN)

GÜNEY KORE VİZESİ 
  (UMUMA MAHSUS) PASAPORT YEŞİL (HUSUSİ) PASAPORT GRİ (HİZMET) PASAPORT (DİPLOMATİK) PASAPORT
Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün)
 
*Güney Kore‘ye gidecek olan Türk vatandaşlarından Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahiplerinin 180 gün içerisinde 90 gün süre için vize almalarına gerek yoktur.
 
*Güney kore’ye seyahat yapmak isteyen T.C. vatandaşları öncelikle seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olmalıdır. Pasaport’un eksik ve yırtık sayfası bulunmamalıdır. Seyahatinizden önce yaptıracağınız seyahat sağlık sigortası en az 30.000 Euro teminatlı olmalıdır ve vize evraklarınıza eklenmelidir.
 
*T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 
*Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
 
*Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan ACENTA sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
 
*Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 
*18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
BANKA HESAPLARI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
TUR PROGRAMI
1.GÜN: İSTANBUL – SEUL
 
Siz değerli Kâşiflerimiz ile, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali‘ndeki Asiana Airlines kontuarları önünde saat 15.00‘te buluşuyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından saat 17.20‘de Asiana Airlines OZ 552 sefer sayılı uçakla Kore’nin başkenti Seul’e uçuyoruz. Gecelememiz uçakta.
 
2.GÜN: SEUL – BUSAN
 
Yerel saatle 09.35‘te Incheon Havalimanı‘na varışımızın ardından tren istasyonuna hareket ediyoruz. Kore’nin KTX trenleri ile 2,5 saatlik bir yolculuk sonrası Kore’nin ikinci büyük şehri Busan’a varıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımızla bir liman kenti olan Busan’da panoramik turumuzu tamamladıktan sonra şehrin önemli turistik merkezlerinden biri olan ve çok çeşitli deniz canlılarının bulunduğu Jakalji Balık Pazarı‘nı ziyaret edip akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşeceğiz. Geceleme Busan otelimizde.
 
3.GÜN: BUSAN
 
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Goryeo Hanedanlığı döneminde Naong olarak bilinen öğretmen tarafından inşa edilmiş Yonggungsa Tapınağı‘nı ziyaret edeceğiz. Ülkenin en ünlü plajlarından biri olan ve APEC (Asya Pasifik Ekonomik Topluluğu) binasının bulunduğu Haundae Plajı’nda trenle kısa bir gezi yapıp Busan’un muhteşem manzarasına tanıklık ettikten sonra 1950-1953 yılları arasında Kore Savaşı’nda şehit olan 16 ülkenin askerlerinin anısına inşa edilen BM Kore Anıt Mezarlığı‘nı ziyaret ediyoruz. Türkiye burada yatan 462 şehit ile ABD ve İngiltere’den sonra üçüncü ülke. Rengarenk evler, duvar resimleri, mağaza ve kafelerle dolu bir köy olan Gamcheon Kültür Köyü’nü ziyaret ettikten sonra yerel bir lokantada akşam yemeğimizi yiyip otelimize döneceğiz. Geceleme Busan otelimizde
 
4.GÜN: BUSAN – GYEONGCU – SEUL
 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından büyük bir kısmı UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Gyongcu’ya hareket ediyoruz. İlk olarak Kore’nin en ünü tapınaklarından biri olan ve aynı zamanda hem Şilla Krallığı’nın mimari becerisinin hem de Budist inancının bir kanıtı olan Bulguksa Tapınağı‘nı ziyaret ediyoruz. Ardından 7 yüzyılda Silla döneminde inşa edilmiş olup Asya’daki ve hatta muhtemelen dünyadaki hayatta kalan en eski astronomik gözlemevi
olan Cheomseongdae’yi ziyaret edeceğiz. Bu gezimizi tamamladıktan sonra bir veliaht prens sarayı olan, ışıklandırmasıyla muhteşem bir görsel şölen sunan Gyongcu Donggung Sarayı ve Wolji Göleti‘nde bir gezinti ardından Seul’e hareket ediyoruz. Yerel bir lokantada akşam yemeği ve konaklama. Geceleme Seul otelimizde
 
5.GÜN: SEUL
 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından önce “Winter Sonata” filminin çekildiği muhteşem manzarasıyla ünlü Nami Adası’nı, sonra 174 metrelik bir mesafe boyunca uzanan ve ülkedeki en uzun cam yapı olan Sonyanggang Skywalk’ta yürüyeceğiz. Dünya kozmetik devi olan Kore’de bir kozmetik dükkanı ziyaret edeceğiz. Seul manzaralı bir gözlemevi olan N-Seul Kulesi‘ni ziyaret ettikten sonra Yerel bir lokantada akşam yemeği ve konaklama için otelimize döneceğiz. Geceleme Seul otelimizde
 
6.GÜN: SEUL
 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından içeriğinde bulunan C vitamini, B12 vitamini ve fosfor sayesinde antioksidan özelliği ile toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olup hem hücresel düzeyde stresi kontrol altına alan hem de kansere karşı koruyucu özelliği olan Gingseng bitkisi ile yapılan ürünlerin bulunduğu Gingseng Dükkanına gideceğiz. 1395 yılında Joeon Hanedanlığı tarafından inşa edilen beş büyük sarayın en büyüğü olan Gyeongbokgung
Sarayı ve Bucheon Hanok Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Diğer ülkelerde havalimanı ya da sınır kapılarında bulunan dutyfree (vergisiz alışveriş) noktaları, bu ülkede şehrin içerisinde bulunur. Bir Duty-Free Mağzasını ziyaret ettikten sonra yerel bir lokantada akşam yemeği ve konaklama. Geceleme Seul otelimizde
 
7.GÜN: SEUL – İSTANBUL
 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kore ile vedalaşmak için Incheon Havalimanına gidiyoruz. Saat 09.35‘te Asiana Airlines’ın Türk Hava Yolları ortak seferi olan OZ 551 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Türkiye saati ile 15.40‘ta İstanbul’a varışımızın ardından bir başka tur organizasyonumuzda buluşmak üzere ayrılıyoruz!
DİKKAT!

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

VİDEO