Londra Turu, THY ile 29 Ekim 2020

Britanya-Londra-Turları-12
Genel Tur 3 Gün Tarih:29-10-2020
Londra, Birleşik Krallık Avrupa

İstanbul Çıkışlı, Londra Turu – 3 Gece

Londra, tüm dünyanın en ikonik şehirlerinden biri. Londra’yı ve Londra’nın karakteristik lokasyonlarını bir başka şehirle karıştırmanız neredeyse imkansızdır. Big Ben, Tower of London, Buckingham Sarayı ya da Parlamento binası başka nereyle karıştırılabilir ki? Ya da Londra’nın kırmızı telefon kulübeleri? Ya iki katlı otobüsleri? Siyah taksileri? Londra, Bangkok ve Singapur’dan sonra dünyada en çok ziyaret edilen üçüncü şehirdir. Her yıl 19 milyondan fazla turistin uğrak yeridir. Avrupa genelinde ise en çok ziyaret edilen şehir olma özelliği taşır.

Londra, bilindiği gibi Birleşik Krallık’ın başkentidir ve hep öyle olmuştur. Londra, Avrupa’nın en eski şehirlerinden de biridir. Tarihi M.Ö. 1500’lü yıllara kadar gitmektedir. Roma İmparatorluğu Britanya Adasını işgal ettikten sonra, Londinium adıyla kurulduğu düşünülmektedir. Ancak bazı kaynaklarda Londra adının kadim Kelt tanrısı Ludd’a dayandığı belirtilmektedir.

Londra metrosu, dünyanın en eski metrosudur. 1863 yılında kurulmuştur ve o zamandan beri tıpkı şehrin kendisi gibi genişlemektedir. Bugün büyük bir global şehir olarak kabul edilen Londra, geçmişi boyunca iyi zamanlar ve kötü zamanlar görmüş; tarihi pek çok değişime tanıklık etmiştir. En güzel dönemini Kraliçe Viktorya zamanında yaşadığı iddia edilir. Şehrin kendisi adeta bir açıkhava müzesi gibidir. Her köşesinde bir tarihi eser bulmak mümkündür. Londra’nın kafeleri ve pub’ları bile zaman zaman tarihi eser olarak kabul edilmekte ve pek çok pub ya da bar, ünlü yazarlar ya da müzisyenlerle birlikte anılmaktadır.

En güzide destinasyonlarından olan Londra, bugün kıtanın en kozmopolit şehirlerinden biri. Londra’da 300’den fazla farklı dilin konuşulmakta olduğu düşünülmektedir. Ve Londra, Paris’ten sonra Avrupa’nın en kalabalık şehridir.

Londra’da görülmesi gereken yerlerin başında Big Ben, London Eye, Buckingham Sarayı, Tower of London, London Transport Müzesi, Richmond Park, St. James Park, Hyde Park, Ulusal Tarih Müzesi, Londra Kalesi, Kensington Sarayı, Tower Bridge, British Musseum, Westminister Abbey, Victoria ve Albert Müzesi, Shakespeare Globe Tiyatrosu, Kenwood House, Somerset House Spencer House, St Paul’s Katedrali sayılabilir. Bu destinasyonlar, Londra’da görülebilecek yerlerin yarısını bile oluşturmamaktadırlar. Tam bir Kültür Turları destinasyonu olan Londra, tarihle sanatın, mimariyle kültürün bir birine geçtiği eşsiz bir Avrupa şehridir.

 

Tarih
2-3 kişilik
odada
kişi başı
Tek kişilik
oda farkı
2-11,99 yaş çocuk
(2 yetişkin ile aynı
odada)
0-1,99 yaş çocuk
(2 yetişkin ile aynı
odada)
29/10/2020  –   01/11/2020 599 € 250 € 579 € 150 €

 

Konaklama Otelleri; 4* DoubleTree by Hilton Hotel London – Docklands Riverside vb.
ÜCRETE DAHİL OLANLAR
* İstanbul – Londra – İstanbul Türk Havayolları tarifeli seferi ile ekonomi sınıfı uçak bileti
* Londra şehir turu
* 4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
* Alan – otel – alan transferleri
* Gümrük vergileri
* Türkçe rehberlik hizmeti
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
* Seyahat Sağlık Sigortası
* İngiltere Vizesi
* Yurtdışı çıkış Harcı (50 TL)
* Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
* Şoför/Rehber/Otel bahşişleri (5 Euro Kişi Başı)
NOTLAR!!
*Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 21 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Adanus Tur veya Pcs Tur  tarafından bildirilecektir.
*Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce Pcs Tur tarafından bildirilecektir.
*Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Adanus Tur veya Pcs Tur tarafından bilgi verilecektir.
*Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
*Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Pcs Tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
*Ekstra turlar, servis aldığımız yerel Pcs Tur tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
*Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*Pcs Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Pcs Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
GENEL ŞARTLAR
Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.
*Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
*Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
*Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Adanus misafirleri PCS Tur sorumluluğundadır.
*Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
*Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
*Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
*Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı, Adanus Tur veya PCS Tur ‘un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
*Adanus Tur veya PCS Tur geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan
her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu
bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
*Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Adanus Tur veya PCS Tur yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
*PCS Tur; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
*Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
*3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3 Kişiye tahsis edilen
yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar
açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3 Kişi ve/veya çocuk
rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk
indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
*Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
*18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
*Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartı la farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Adanus Tur veya PCS Tur sorumlu tutulamaz.
*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
*Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
*Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
*Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
*Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
*Acentamızın gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Adanus Tur’dan satın almış olduğunuz tur paketi “Adanus Tur/ PCS Turizm” tarafından düzenlenmektedir. Havalimanı karşılamaları ve diğer tüm yerel hizmetler “PCS Turizm”  tarafından organize edilmektedir. Farklı acente misafirlerinin de tura katılımı muhtemeldir.

Sosyal Medyada Paylaş
error0
LONDRA TURU Thy ile  29 Ekim 2020
1.GÜN İSTANBUL – LONDRA
Sabah saat 09:00 İstanbul Yeni Havalimanında buluşma. Türk Havayollarına ait TK1985 sefer numaraları uçak ile 13.25’de Londra’ya hareket ediyoruz. 14.35’de Londra Heathrow Havalimanına inişimiz, pasaport ve bagaj
işlemlerimizin ardından bizleri hazır bekleyen tur otobüsümüze binerek şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzu takiben, Westminster ve Buckingham Sarayları, Parlamento Binası, Amiral Nelson Anıtı, Big Ben, Westminster Köprüsü ve Manastırı, Trafalgar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından öğle yemeği için verilecek serbest zaman sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Giriş işlemlerimizin ardından tüm gün serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Sabah Kahvaltısı : Uçakta alınacaktır.
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zamanda, ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Verilecek serbest zamanda, ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : İngiliz Sterlini
2.GÜN LONDRA
Kahvaltının ardından serbest zaman, arzu eden misafirlerimiz rehberin ekstra olarak düzenleyeceği Oxford &
Windsor & Bichester Outlet Turu ( 85 Pound )’na katılabilirler. İngiltere’nin köklü üniversitelerine ev sahibi
şehirlerinden Oxford a yapacağımız yolculuğumuzda kendisini tarihi Londra sokaklarında bulacaksınız. Ardından
alışveriş imkanı bulacağımız Bichester Outlet’e doğru yola çıkıyoruz. Günümüz İnglizi Kraliyet ailesinin hanedan
adını taşıyan ve yazlık saraylarının bulunduğu Windsor’a doğru yapacağımız yolculuğumuzda 5 hektarlıkalan
üzerine inşa edilmiş 1000 yıllık yazlık saray Kraliçe burada vaki geçirmediği zamanlarda ziyarete açıktır. Arzu
eden misafirlerimiz Royal Banquet & Show turu’na ( 65 Pound) katılabilrler gezi bitiminde geceleme
otelimizde.
Sabah Kahvaltısı : Otelde alınacaktır.
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zamanda, ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Verilecek serbest zamanda, ekstra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : İngiliz Sterlini
3.GÜN LONDRA
Kahvaltının ardından serbest zaman, arzu eden misafirlerimiz rehberin ekstra olarak düzenleyeceği London
Eye , Madame Tussaud ve Thames Cruise gezisine katılabilirler(115 Pound ). Londra şehir merkezine
yapacağımız yolcuğumuzda Londra’nın simgesi haline gelmiş 135 metre yüksekliğe ulaşan dönme dolapta
geçireceğimiz zaman diliminde Thames nehri kenarına konumlanmış eserlerin görsel şöleninin tadını çıkarıyoruz.
Dünyaca ünlü kişilerin balmumu heykellerinin bulunduğu Madame Tussaud’ta balmumundan yapılmı İngiliz
Kraliyet ailesi ile tören eşliğinde fotoğraf çekilebilirsiniz. Ardından Thames nehrinin üzerinde cruise gezisine
çıkıyoruz. Gezi bitiminde geceleme otelimizde
Sabah Kahvaltısı : Otelde alınacaktır.
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zamanda, ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Verilecek serbest zamanda, ektra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : İngiliz Sterlini
4 GÜN LONDRA – İSTANBUL
Sabah, otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yaparak rehberimizin belirleyeceği saatte tur
otobüsümüze biniyor ve havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları ait TK1972 numaralı sefer ile 17.45’te İstanbul uçuşumuz başlıyor.
Sabah Kahvaltısı : Otelde alınacaktır.
Öğle Yemeği : Verilecek serbest zamanda, ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Verilecek serbest zamanda, ektra olarak alınacaktır.
Para Birimleri : İngiliz Sterlini
5 GÜN İSTANBUL
0.4 yerel saat ile İstanbul’a varış. Gezimizin sonu.
Sosyal Medyada Paylaş
error0

Write a Review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Telefon: +90 533 653 3503
Fiyat İçin Lütfen Bize Ulaşın

Ödeme yapmadan rezervasyon yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurun
Facebook
Facebook
Twitter
Instagram