fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

LÜBNAN; BEYRUT TURU, 4 GÜN 3 GECE, İST, VİZESİZ, UÇAKLA, YILBAŞI

0
.......€'dan başlayan
.......€'dan başlayan
TUR KODU: ADABT - OD- LÜB - İST - BEY- 700
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

365

LÜBNAN

        BEYRUT TURU

YILBAŞI

İSTANBUL HAREKETLİ

ORTADOĞU’NUN PARİSİ

  BEYRUT(3)

   4 GÜN 3 GECE 4* OTELLER

PEGASUS'ta 3 Taksit!

 PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

 ……..€’DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK CAZİP FİYATLAR

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADABT- OD- LÜB- İST – BEY-700

TUR DETAYLARI

BU TUR İÇİN DİĞER TARİH SEÇENEKLERİ ( TIKLAYIN)

 

 

UÇUŞ DETAYLARI( TIKLAYIN)

GİDİŞ 

*Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali‘nde Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşma. (Misafirlerimizin biniş işlemlerini daha rahat yapabilmesi adına turun kalkış gününden bir önceki akşam bilgilendirmede iletilecek saatte havalimanında bulunması gerekir.) Havaalanında çıkış işlemlerini bitirdikten sonra Pegasus Hava Yolları özel uçuşu PC 6114 ile saat 08:40′d Beyrut’a hareket. Yerel saat 09:30’da Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanına varış.

DÖNÜŞ

*Tur liderinizin belirleyeceği saatte Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanına doğru yolculuk başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra, Pegasus Hava Yolları‘nın PC6115 Özel uçuşu ile 21:35‘de İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. 00:30‘da Sabiha Gökçen Havalimanına varış.

 

PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

Oteller 2/3 Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Odada Konaklama      3-12 Yaş Çocuk 0-2 Yaş Çocuk
         

Tur fiyatları afişe edildiği an geçerlidir. Kademeli fiyatlandırma söz konusudur. Güncel durumu Adanus Tur’a sorunuz.

ADANUS TUR YURTİÇİ – YURT DIŞI PAKET TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ ( TIKLAYIN)

FİYATA DAHİL VE HARİÇ SERVİSLER

DAHİL SERVİSLER ( TIKLAYIN)

DAHİL OLMAYAN SERVİSLER ( TIKLAYIN)

*Yurt dışı çıkış harcı bedeli (150 ₺)
*Tur Programında Belirtilmeyen tüm ekstra turlar
* Öğle ve Akşam Yemekleri
*Yemeklerde Alınacak İçecekler
*Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
*Seyahat Koruma Paketi 

Seyahat Koruma Paketi Ücret Detayları;
Kişi başı Paket bedeli:   0 — 1.500  €`ya kadar olan tur bedellerinde satış fiyatı: 15 EUR   / Sür prim uygulaması (70 yaş üstü misafirler için ) X 2 bedeldir.

ÖNEMLİ HUSUSLAR

ÖNEMLİ NOTLAR VE GENEL ŞARTLAR (TIKLAYIN)

-Tur organizasyonumuz Adanus tur ve ACENTA işbirliği ile gerçekleşmektedir.

-Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 
-Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda, Adanus Tur misafirleri Adanus Tur sorumluluğundadır.
 
-Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
 
-T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.
 
-Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 
-Misafirin rezervasyonunu iptal ettirmesi ve/veya ilgili tura dahil olmaması/olamaması durumunda veya  ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple tur başlangıç tarihinden 31 gün önce iptal ederse, sigortaya ödenen harç ve benzeri tutarlar haricinde kalan tutarı iade alabilir.
 
-Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR.
-3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 3 kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otel(ler)de buna uygun oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.
-Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
-Otellerde sunulan kontinental kahvaltıdır, Türk kahvaltısı değildir. Kontinental kahvaltı; tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır.
Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
Rezervasyon/kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaportta geçen isim-soyisim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri misafirin sorumluluğundadır.
Misafirlerimizin temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır.
 
-Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.
-Ülkeler arası diplomatik ilişkilerden kaynaklı olmak üzere, bazı ülkelere giriş-çıkış yapılmış olması başka bir/birden fazla ülke açısından vize alınamaması ya da sınır kapısından girilememesi durumunu sonuçlayabilmekte olup bu durum, hakimiyet alanında olmadığından bu gibi bir durumda sorumluluğu bulunmadığı tarafların kabulündedir.
-Ziyaretin gruba ekonomi ve süre faydası sağlaması amacı ile yol güzergahı üzerinde yapılan turlara, katılmak istemeyen misafirlerimiz, yakın bir tesiste ekstra ödemeli tur bitene kadar grubu beklemeyi kabul eder. Gezi bitiminde otobüsümüz bu misafirlerimizi alacak ve gezimiz devam edecektir.
-Panoramik şehir turları şehirlerin tanıtımı için düzenlenen gezilerdir. Şehir turları ve ekstra ödemeli turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda olabilecek en uygun alternatifi ACENTE misafirlerimize sunmakla yükümlüdür.
 
-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACENTE sorumlu tutulamaz.
 
-Ekstra turlar minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ekstra ödemeli turlar yapılamayabilir ya da fiyat değişikliği olabilir.
-Programlarımızdaki uçak yerleri toplu olarak grup adına satın alınan koltuklar olup, gidiş-dönüş tek bilet olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda, dönüş uçuşu da otomatik olarak yanabilir. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir.
-Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında/ekranlarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir. Böyle bir durumdan veya kişisel sebeplerden uçuşun kaçırılması durumunda, misafirin yeni biletini (bir önceki maddeye göre, eğer gerekirse gidiş-dönüş bilet olarak) kendisinin ödeyerek temin etmesi gerekmektedir. Ayrıca, grubun gidişini kaçırmış olmasından ötürü ilk günkü programı kısmen ya da tamamen kaçırabilir; bu durumda sorumluluk misafire aittir. Bununla birlikte, gruptan farklı bir uçuşla ilgili şehre/ülkeye gidilmesi durumunda, alan-şehir ya da alan-otel transferi misafirin sorumluluğundadır.
-Uçak biletlerini milleri ile upgrade ettirmek isteyen misafirlerimiz, ancak biletleri kesildikten sonra ilgili havayolu firmasının ilgili uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Programlarımızdaki uçak yerleri grup sınıfından olduğundan, istenen bileti müsaitlik olması durumunda upgrade ettirmeden önce, havayolu firmasının belirteceği tutarda farkın ödenip; biletin grup sınıfından upgrade edilebilecek ekonomi sınıfına geçirilmesi gerekebilir. Bu durumda oluşacak fiyat farkı misafirin sorumluluğundadır.
 
-Programlarımızdaki grup biletleri, turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.
-Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, hattınızın yurtdışı aramalarına/aranmalarına açık olup olmadığını, GSM operatörü firmanızdan kontrol etmeniz gerekmektedir.
-Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan sorumlu değildir.
-ACENTE mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve/veya uçulacak olan havayolu firmasını değiştirebilir.
-18 yaşından küçük çocuklar annesi ile seyahat ediyorsa babasından, babası ile seyahat ediyorsa annesinden, üçüncü bir kişi ile seyahat ediyorsa hem annesinden, hem babasından muvafakatname almak zorundadır. Muvafakatname olmaması sebebi ile uçuşun gerçekleşmemesi durumunda sorumlu tutulamaz.
Genel şartlar  ‘Tur Broşürü’ nün  ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

ÖNEMLİ ! PTAL ŞARTLARI (TIKLAYIN)

İptal Şartları

*Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 30 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Seyahat acentası tarafından bildirilecektir. Tur iptali durumunda iade hakkı saklı tutularak muadil tur önerilecektir. Ancak mücbir sebepler ile iptal edilen turlarda ileri bir tarihte kullanım hakkı saklı tutularak katılımcıya iade hakkı tanınmaz.

*Katılımcı, Turun başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal talep edebilir ve ödediği ücretin tamamı kendisine iade edilir. Turun başlamasına daha az süre kalan iptal taleplerinde ücret iadesi yapılmaz. Ancak katılımcı, tur dönemine denk gelen mutat iştigaline engel rahatsızlıkları durumunda, devlet hastanelerinden alacağı resmi raporu ibraz ederek veya 1. Derece akrabalarının cenazelerini belgelemesi koşuluyla, iade hakkına sahiptir.

BILGILENDIRME (TIKLAYIN)

– Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
– Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
– Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.

– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol – sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
– Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
– Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu, iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

-Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Seyahat acentası tarafından bildirilecektir.

-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Seyahat acentası tarafından bildirilecektir.

-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Adanustur tarafından bilgi verilecektir

– 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Seyahat acentası sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

– Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Seyahat acentası sorumlu tutulamaz.

-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel Seyahat acentası tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

– Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

– Tura katılım için Seyahat acentası tarafından bildirilen saatlerde, belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Seyahat acentası sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

– Seyahat acentası , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Seyahat acentası , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna  Midibusler: (17 – 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega 
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter

-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

COVİD 19'A KARŞI ÖNLEYİCİ TEDBİRLER ( TIKLAYIN)

LÜBNAN  HAKKINDA ( TIKLAYIN)

Lebanon hakkında bilmeniz gerekenler     Lebanon

Konuşulan Dil               Arapça
Para Birimi                   Lübnan Lirası
Saat Farkı                     1
Voltaj                            220 V

Genel:  Arap ve Ortadoğu ülkesi olan Lübnan Cumhuriyeti Doğu Akdeniz kıyısında yer almaktadır. Tarihi Fenike uygarlığına kadar dayanan Lübnan’ı uygun tur seçenekleri ile gezip görebilirsiniz.

Telefon:  Ülke kodu:961 Konsolosluk:894 06 2605

Vergiler: Herhangi bir vergi uygulaması bulunmuyor.

Bahşiş: Bahşiş verilmesi uygundur.

Lübnan, resmî adıyla Lübnan Cumhuriyeti Batı Asya’da Doğu Akdeniz kıyısında bir Arap ve Orta Doğu ülkesidir. Lübnan’ın 2 ülke ile komşuluğu vardır. Kuzeyinde ve doğusunda Suriye, güneyinde ise İsrail bulunuyor. Yüz ölçümü 10.452 km² ve nüfusu yaklaşık 4.224.000’dir. Lübnan’da yaklaşık 18 farklı dini topluluk bulunmaktadır.

Başkent Beyrut şehri Lübnan’ın en önemli şehridir. Ülke nüfusunun neredeyse yarısı bu şehirde yaşar. Dünya’nın en eski şehirlerinden birisi olan Beyrut, 7 defa yok edilip tekrar inşa edilmiştir.

Dünya’nın en eski yerleşim yerlerinden olan Lübnan’da ilk uygarlıklar 7.000 yıl öncesine dayanıyor. Ülke Milattan önce Fenikeliler, Roma İmparatorluğu ve daha sonra Hz. Ömer dönemindeki Yermük Savaşı ile 636 senesinde Müslümanların hakimiyeti altına girmiştir. Emeviler zamanında ise başkentin Şam’a taşınması ile önemi daha da artmıştır.  1516 yılında Osmanlı İmparatorluğu egemenliği altına girmiştir.

Lübnan 1918’de Fransızlar tarafından işgal edilmiş ve bu işgal 2. Dünya Savaşı yıllarına kadar sürmüştür. Bu dönemde Fransa tarafından yönetilen ülke 1944 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir.

Ülkenin para birimi Lübnan Paundu (LBP) olduğu halde ülke içinde dolar çok değerli konumundadır. 1 dolar Lübnan lirasından ortalama olarak bin kat daha değerlidir.

Lübnan Cumhuriyeti’ nde resmi dil Arapça‘dır. Uzun yıllar Fransız sömürgesi altında kaldığı için halkın büyük bir kısmı Fransızca bilmektedir. Lübnan küçük bir ülkedir ancak tarihi eserleri ve kültürüyle son derece önemli bir ülkedir. 

Bağımsızlığı ilan etmiş olsa da işgaller ve iç karışıklıklardan kurtulamayan ülke Amerika ve İsrail işgallerine maruz kalmıştır. Altın rezervleri, petrol ve doğal gaz ülkesi olmasına rağmen ülke çok ciddi bir borç batağı içindedir.

1945 yılında Arap Birliği’ nin kurucu üyesi olan Lübnan, daha sonra Birleşmiş Milletler’ e üye olmuştur. Orta doğu coğrafyasındaki kaos ve siyasi istikrarsızlıklar sebebiyle öteden beri yoğun biçimde göç almaktadır.

İç savaşlardan çok etkilenen Lübnan, buna rağmen turizm, ticaret, bankacılık ve tarım sektörlerinde hızlı bir kalkınma dönemine girmektedir. 

LÜBNAN HARİTASI (TIKLAYIN)

VİZE HAKKINDA ( TIKLAYIN)

BANKA HESAPLARI

BANKA HESAPLARI ( TIKLAYIN)

TUR PROGRAMI

1. GÜN l İSTANBUL – BEYRUT  (30 Aralık, Cuma)

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Pegasus Havayolları kontuarı önünde saat 05:00’da check in işlemlerimizi yaptırıyoruz. Havaalanında çıkış işlemlerini bitirdikten sonra Pegasus  Hava Yolları özel uçuşu PC 6114 ile saat 08:40’da Beyrut’a hareket. Yerel saat 09:30’da Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanına varışımızın ardından tur rehberimiz ile buluşma. Modern Mimarinin en güzel örneklerinin sunulduğu cadde ve sokakları, Gece hayatı ve Casino’larıyla ünlü bu şehirdeki turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda ilk durağımız 1897 yılında Osmanlı imparatorluğu tarafından yapılan Nejmeh Meydanı ve Saat Kulesi’ni dolaşıyoruz. Ardından günümüzde aktif olarak Başbakanlık ve Parlamento Binaları olarak kullanılan Osmanlı Askeri Kışlasını görüyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Muhammed el- Emin Camii ve Lübnan’ın efsanevi başbakanı Refik Hariri’nin mezarını görmek üzere şehirdeki turumuza devam ediyoruz. Ardından Güvercin Kayalıkları’nı görmek ve serbest zaman için Corniche bölgesine transferimizi gerçekleştiriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 2.GÜN l BEYRUT (31 Aralık, Cumartesi)

Sabah, kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra ödemeli olarak düzenlenecek olan Öğle Yemekli Jeita Grotto-Harissa ve Byblos Turuna katılabilirler. Gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz.  Akşam 2022 yılına veda ederek, 2023 yeni senesini keyifle karşılayacağımız eğlence programımız için hazırlıklarımızı yapmak üzere odalarımıza çekiliyoruz. Rehberimizin belirttiği saatte otelimizin lobisinde buluşarak Lübnan’a has geleneksel Yılbaşı Eğlence gecemize katılmak üzere otelimizin bizler için ayırdığı restoranımızdaki  masalarımızda yerlerimizi alıyoruz. Lübnan’ın yöresel lezzetlerini tadacağımız, geleneksel müzikleri eşliğinde danslarını izleyerek, yeni yılı karşılıyoruz. Canlı müzik, Lübnan Oryantal dans gösterileri ile keyif dolu bir gecenin ardından dileyen misafirlerimiz, eğlencelerini meydanlarda sürdürmek üzere rehberimizin yönlendirmeleriyle ve kendi imkanları ile şehir merkezine gidebilirler. 

Ekstra Tur : Öğle Yemekli Jeita Grotto-Harissa ve Byblos Turu-  Kişi başı 80$

 3.GÜN l BEYRUT (01 Ocak, Pazar)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra ödemeli olarak düzenlenen Baalbek & Ksara & Anjar Turuna katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. 

Ekstra Tur: Baalbek & Ksara & Anjar Turu– Kişi Başı 80$

4.GÜN l BEYRUT – İSTANBUL (02 Ocak, Pazartesi)

Gezinin son günü otelde alacağımız kahvaltı sonrası öğlen saatlerine kadar serbest zaman.

*** Önemli Not : Otellerde odalardan çıkış ve anahtar teslim saati 12:00’dır

***  Tur liderinizin belirleyeceği saatte havalimanına doğru yolculuk başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları’nın PC6115 Özel uçuşu ile 21:35’de uçuşumuz başlıyor. 00:30’da Varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor. 

Ekstra Tur: Beiteddine al Qamar , Deir El Qamar, Musa Kalesi – Kişi Başı 70$

 

EKSTRA ÖDEMELİ TURLAR ( TIKLAYIN)

VİDEO