fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

MS LEONORA ile 4 ÜLKE ROMANTİK REN & MOSEL NEHRİ TURU, İST, 7 GECE 8 GÜN, UÇAKLA

0
1099€'DAN BAŞLAYAN
1099€'DAN BAŞLAYAN
TUR KODU: ADAKAP-0AV-HOL- İST-AMS-901
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

125

MS LEONORA ile 4 ÜLKE ROMANTİK REN & MOSEL NEHRİ TURU

HOLLANDA-ALMANYA-FRANSA-İSVİÇRE

İSTANBUL – AMSTERDAM-ARNHEM – KÖLN – COCHEM – RUDESHEIM – MANNHEIM  STRAZBOURG – BASEL–İSTANBUL

ROMANTİK REN PARKURU GEÇİŞİ

8 GÜN 7 GECE (PROMO) 

İSTANBUL ÇIKIŞLI

KİŞİBAŞI 1099 ‘DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK CAZİP FİYATLAR!

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADATRV-0AV-HOL- İST-AMS-901

Tur Detayları

 Gidiş  Dönüş  Gece  –  Gün  Kontenjan  Vize Durumu
12.07.2023 19.07.2023 7 Gece – 8 Gün Sorunuz Sorunuz

(€)PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

Tarih Kabin Kategorisi 2 kişilik Odada Kişibaşı Odada Tek Kişi
12.07.2023 / 19.07.2023
 
Promo Dış Kabin (16 m2) TK lı
1,199€
1,698€
Dış Kabin (16 m2) TK lı
1,299€
1,798€
Orta Kat French Balkonlu Kabin TK lı
1,499€
2,198€
Üst Kat French Balkonlu Kabin TK lı
1,599€
2,298€
Suite Kabin (24 m2) TK lı
1,899€
2,798€
Promo Dış Kabin (16 m2) PGS li
1,099€
1,598€
Dış Kabin (16 m2) PGS li
1,199€
1,698€
Orta Kat French Balkonlu Kabin PGS li
1,399€
2,098€
Üst Kat French Balkonlu Kabin PGS li
1,499€
2,198€
Suite Kabin (24 m2) PGS li
1,799€
2,698€
 

* Belirtilen fiyatlara vergiler dahil değildir.

BU TUR İÇİN DİĞER TARİH SEÇENEKLERİ (TIKLAYIN)

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER (TIKLAYIN)

*Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Amsterdam (AMS) / Basel  (BSL) – İstanbul (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
*Havalimanı vergileri & Gemi liman vergileri
*2008 Yapımı, 2017 de tamamen yenilenmiş Deluxe Nehir gemisinde, 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilinde servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
*Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
*Gemide canlı müzik ve aktiviteler
*Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
*Hoş geldiniz Kokteyli
*Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü 
*Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
*Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
*Turist şehir vergileri
*TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER (TIKLAYIN)

*Vize ücreti ve hizmet bedeli

*İç hat bağlantı bileti

*Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 10 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 70 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)

*Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler

*Her türlü kişisel harcamalar 

*Programda belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

* 30.000 € Teminatlı seyahat sağlık sigortası (15 €)

*Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası ve Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)*Şoför ve rehber bahşişleri

*Yurt dışı çıkış harcı bedeli

 

Uçuş Detayları

 

TARİH

UÇUŞ KODU

PARKUR

KALKIŞ

VARIŞ

12.07.2023

TK 1951

IST – AMS

07:25

09:55

19.07.2023

TK 1926

BSL- IST

19:15

23:15

ÖNEMLİ NOTLAR

NEHİR TURLARIMIZ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER (TIKLAYIN)

*Gezimizde kişi minimum katılım şartı yoktur. Turumuz kesin hareketlidir ve Türkçe rehber eşliğinde gerçekleştirilir.

*Gemi firması gerekli gördüğü durumlarda mücbir sebepler ya da güvenlik nedeni ile tur güzergahı üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 

*Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2‐3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

*Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Adanus Tur sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Adanus Tur sorumlu tutulamaz.

*Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Adanus Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

*Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.

*Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı ve liman vergileri dâhildir. Liman vergisi ücretleri programdaki fiyat listesinin en altında yer almaktadır ve kabin fiyatına eklenerek işlem yapılmaktadır. Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

*Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

*Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Adanus Tur misafirleri Adanus Tur sorumluluğundadır.

*17-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

*Seyahatiniz esnasında birden farklı ülkeye giriş yapılabileceği için gemi tarafından uğranılacak her liman için geçerli olan saat belirtilecektir. Gemiden iniş ve gemiye binişleriniz bulunduğunuz limanın saatlerine göre olacağı için lütfen saatlerini buna göre ayarlayınız.

*Nehir gemilerinde seyir esnasında özellikle ülke geçişlerinde Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazen ormanlık alanlarda baz istasyonu olmadığı için cep telefonunuzda sinyal kesilmeleri yaşanabilir.

ALIŞVERİŞ

*Seyahat öncesinde Euro olarak döviz temin etmeniz alışverişlerinizde nakit ödemeleriniz için kolaylık sağlayacaktır.

*Alışverişlerinizde 100 Euro ve üstü harcamalarınız da vergi iadesi formu talep edebilirsiniz. Bu formu Avrupa birliğini terk edilen son noktada gümrük vb işlemlerin ardından vergi iadesi işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

SAĞLIK

*Nehir gemilerinde Doktor ve Tıbbi personel bulunmamaktadır. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Fakat her türlü sağlık ihtiyacında gemimiz tıbbi kurumlara en yakın noktada mola verip rahatsızlanan misafirlerin ivedi olarak hastane vb kurumlara sevk edilmesinde yardımcı olmaktadır. Ayrıca reçetesiyle beraber düzenli kullandığınız ilaçlarınızı yanınızda bulundurmanız ve kapsamalı bir seyahat sağlık sigortası yaptırmanızı ayrıca tavsiye ederiz.

*Gemide ve sağlık kuruluşların da  sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir.

KIYAFET

*Seyahatiniz esnasında kaptanın Hoş Geldiniz & Veda Kokteyli geceleri için yanınıza Erkek misafirlerimizde takım elbise Kadın misafirlerimizde ise gece elbisesi almanızı tavsiye ederiz. Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz. Seyir esnasında geminin açık alanları her mevsim serin olabilmektedir.

YEME – İÇME 

*Gemi yolculuğunuz esnasında alacağınız yemeklerde sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın gemide olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

Gemide Ana yemek restoranın da sabah kahvaltısı öğle yemeği ve akşam yemeği servis edilmektedir. Ayrıca üst taraftaki lounge kısımda 5 çayı ve gece hafif atıştırmalık ürünlerde servis edilir.

KONAKLAMA

Nehir gemimizin programından öncesi veya sonrası otellerde yapılacak konaklamalar nehir gemimiz ile aynı standard da olmayabilir. Aynı hizmetleri sağlaması da beklenmemelidir. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerde eğer gemimizin haricinde otelde konaklama mevcut ise  alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

ELEKTRİK

Kabinlerde bulunan Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

NEHİR TURLARIMIZ HAKKINDA BAZI TEKNİK BİLGİLER (TIKLAYIN)

*Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar kişiye aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda bedel iadesi yapılamaz

*Programda belirtilen saatler Türk Havayolları‘dan ve Scylla Cruise şirketinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten  Cruise Zone sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü Cruise Zone programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.

*Limanlardaki turların süreleri, gezilecek yerler ve sıralamaları operatör şirket tarafından belirlenmekte olup, gereken durumlarda değişiklik yapılabilir veya tamamen kaldırılabilir.

*Nehirlerde meydana gelebilecek nehir su seviyesinin yükselmesi veya azalması gibi doğal afet durumlarından ve seviye havuzlarında / kanallarda meydana gelebilecek olan grev uygulaması veya planlanan limana yanaşılamaması gibi force major durumlarından Cruise Zone sorumlu olmayacaktır.

*Bu gibi durumlarda meydana gelebilecek olan liman değişikliği, limana varış ve ayrılış saati değişikliği gibi program dışı durumlardan Cruise Zone sorumlu olmayacaktır.

*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 ile 23 kilo arasında olan valiz alabilme hakkına sahiptir.

*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 1’i resmi akşam yemeğidir ve misafirlerimizin bu gece için yanlarında formal/resmi kıyafet getirmeleri beklenmektedir.

*Gemiye check-in esnasında her misafir pasaportunu verip kabin anahtarını alabilecektir. Gemi manifestosu ve lokal işlemler için bazı durumlarda pasaportlar toplanabilir. Pasaportlar aynı gün içinde geri verilecektir.

*Gemideki harcamalarını kredi kartı ile yapacak misafirlerimizin kredi kartlarını seyahat başladıktan 5 gün içerisinde resepsiyona kayıt ettirmeleri gerekmektedir. Kayıt işlemi esnasında kredi kartınızdan herhangi bir çekim yada belli bir tutar bloke edilmeyecektir.

*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan Cruise Zone sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde hemen kabininize gelmeyebilir. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

Tur süresince tüm özel eşyalarınıza sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli zihniyet eşyalarınızın kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin takılması gerekir. Sabah erkenden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir daha sonra valizlerinizi toplanarak transfer yapılacak otobüslerin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim alınacaktır.

UÇAK ULAŞIM UYARILARI (TIKLAYIN)

*Seyahate ilişkin Gemi Biletleri ve dahil olan uçuş bilgileri seyahate 48 saat kala iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür. 

*Uçaklı programlarımızda Adanus Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

*Programlarda hava alanında ya da limanlarda  Adanus Tur görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check‐in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on‐line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden, gemi kalkışlarında ise kalkıştan 48 önce ilgili gemi firmasının internet sitesi üzerinden ya da limanda ilgili firma kontuarından yapılması zorunludur.

*Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

*Tura katılım için Adanus Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında ya da limanda hazır bulunmayan, check‐in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check‐in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa ya da gemiye binmeyen kişilerin seyahati gerçekleştirememelerinden Adanus Tur sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi  kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş‐dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

*Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Adanus Tur sorumlu tutulamaz. 

*Havalimanı buluşma saati, genelde uçuştan 2sa 30dk önce olup, detaylar tur hareketinden 2 gün öncesinde ayrıca iletilecektir. Avrupa Havalimanlarında yaşanan güvenlik kontrolleri sebebiyle tur dönüşlerinde 3 saat önce havalimanına transferiniz yapılacaktır.

*Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir ve havayolları tarafından belirlenmektir..

*İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, kesin rezervasyon esnasında müsaitlik alınması ve akabinde işlem yapılması gerekmektedir.

*Ankara İzmir dışında bağlantı veren şehirlerin ek olarak teyit edilmesi gerekmektedir.

*Konfirme edilen iç hat bağlantıları 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

*Gruplarda iç hat bağlantı fiyatları geçerli olmayabilir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.

*Tablo da *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.

*Operatör Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Operatör Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

*2 yaş altı çocuklar için anne kucağında seyahat etme zorunluluğu vardır. Koltuk satılamaz. Her yetişkin için sadece 1 bebek ile seyahat edebilme hakkı vardır. 2 yaş üzeri çocuklar için koltuk alma zorunluluğu vardır. Bilet satış esnasında hatalı verilen doğum tarihleri chek-in esnasında fark edildiğinde hava yolu kuralları uygulanır. 

*28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır. 

*Uçak içerisinde evcil hayvan taşınmamaktadır. ( görme engelli yolcular eğitimli ve sertifikalı köpekleri ile kabin içinde seyahat edebilirler. )

*Hava alanında talep edilecek özel lift hizmetleri ile ilgili yolcu tarafından  havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. 

*Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri hava yolu tarafından hava alanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları ( info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. bu gibi bilgilendirmelerden Adanus Tur’un daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcunun alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır. 

*Hava yolları genel teamülünde, Yurtiçi uçuşlarda bagaj hakkı 15kg ile sınırlandırılmaktadır. Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslar arası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 tane poşet taşıyabilir. 

*Yolcunun kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden Adanus Tur sorumlu tutulamaz. 

İPTAL, İADE ŞARTLARI (TIKLAYIN)

Seyahate 121 gün kala yapılan iptallerde, hizmet bedeli olarak kişi başı 200.-Euro,
120 – 90 gün kala toplam tutarın % 25 ‘ i,
89 – 60 gün kala % 50’si,
59 – 30 gün kala % 75 ‘i,
29 – 0 gün kala yapılan iptallerde 100% yanmaktadır
Uçak bileti iptali ayrı yansıtılacaktır

VİZE DURUMU (TIKLAYIN)

*Umumi (Bordo) Pasaport sahibi misafirlerin vizeye ihtiyaçları vardır. Çok Girişli / Multiple Schengen)    

*Yeşil Pasaport  ve Hizmet Pasaportu sahibi misafirlerin vizeye ihtiyaçları yoktur.

*Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

*Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.

Adanus Tur’dan vize başvuru desteği alınabilir, Ancak, Adanus Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Adanus Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur.  Şahsi vize başvurularında Adanus Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

MS LEONARA GEMİSİ ÖZELLİKLERİ

REN NEHRİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

Ren Nehri, İsviçre Alplerinde doğup, Lihtenştayn ve Fransa sınırlarından Almanya ve Hollanda topraklarından geçtikten sonra Rotterdam’da Kuzey Denizi’ne dökülen 1230 km uzunluğuyla Batı Avrupa’nın en önemli nehirlerinden biri. 883 km’si gemi ulaşımına elverişli olan bu nehrin kolları ile birlikte kapladıgı alan 185.000 km²dir. Almanya içerisindeki en büyük kolları Mosel, Main ve Neckar’dır.Ren Nehri, büyük bir kent olan Düsseldorf’da Ruhr Bölgesi’ne girer. Nehrin doğu yakasında yer alan bu bölgede madenciliği ve fabrikalarıyla ünlü kentler bulunur.Avrupa’da denizden uzak en büyük liman olan Duisburg, çok önemli bir ticaret yolu olan Ren’in üzerindedir. Duisburg’dan nehrin hem aşağı, hem de yukarı kesimlerine demir cevheri, tahıl, petrol, kömür ve sanayii ürünleri gönderilir. Yük gemileri nehir yakınlarındaki ikinci büyük liman olan Mannheim’a ürün getirip götürür. Büyük mavnalar Strazburg’a, daha küçükleri ise Basel’e kadar yol alabilmektedir. Kışın donma olduğunda Ren, trafiğe kapatılır.

TEKNİK BİLGİLER (TIKLAYIN)

*2008 yılında seferlerine başlayan gemi Avalon Scenery adıyla seferlerine başlamış daha sonra Ms Leonora olarak adı değişmiştir. 2017 yılında tamamen renove edilmiş ve takip eden yıllarda da yenileme işlemleri devam etmiştir.

*Uzunluğu 110m, genişliği 11,40m, yüksekliği 5,85m ve toplam 3 katlı olan gemide 67 kabin bulunmaktadır ve yolcu kapasitesi 138 olarak belirlenmiştir. French Balkonlu kabinler 16 m² büyüklüğündedir.

*Deck plan Leonora Tüm kabinlerde; klima, Tv, telefon, minibar, kasa, saç kurutma makinası, kıyafet askısı, havlu, şampuan gibi imkânlar mevcuttur.

*Yaklaşık 40 güler yüzlü personelin sizlere hizmet vereceği gemide ayrıca Geminin en üst katı olan Sun Deck’de ücretsiz olarak güneşlenme şezlongları ve masalar ve oturma yerleri ile nehrin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

*Geminin en alt katındaki Restoran bölümünde kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi size gemide belirtilen masada alabilirsiniz. Geminin arka kısmında sizler için hazırlanmış olan Club Lounge Bar bölümünde iskambil oyunları, tavla ve okey gibi oyunlar ile hoşça vakit geçirebilirsiniz. Geminin giriş kısmında bulunan Lounge bölümünde ise yerel gösteriler, nehirler ile ilgili sunumlar, ‘’Hoş Geldiniz’’ ve ‘’Veda kokteyl’i’’ gibi organizasyonlar, ‘’Çay & Kahve saati ikramı’’ gibi etkinlikleri takip edebilirsiniz.

*Ayrıca her gece kabinlerinize gönderilen Türkçe program sayesinde bir sonraki günün programını kolaylıkla takip edebilirsiniz.

*Gemide Ana yemek restoranın da sabah kahvaltısı öğle yemeği ve akşam yemeği servis edilmektedir. Ayrıca üst taraftaki lounge kısımda 5 çayı ve gece hafif atıştırmalık ürünlerde servis edilir. 
*Kabinlerde bulunan Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

*Nehir gemimizin programından öncesi veya sonrası otellerde yapılacak konaklamalar nehir gemimiz ile aynı standard da olmayabilir. Aynı hizmetleri sağlaması da beklenmemelidir.

*Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

*3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

*Tur programında dahil olan hizmetlerde eğer gemimizin haricinde otelde konaklama mevcut ise  alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

GEMİ ŞEMASI (TIKLAYIN)

b>MS LEONORA İLE TUNA NEHRİ & 6 ÜLKE</b><br>10 GECE 11 GÜN<br>İSTANBUL  HAREKETLİ<br>TAM PANSİYON KONSEPT<br>YEŞİL PASAPORTA VİZESİZ | Keşif Tour

TUR ROTASI (TIKLAYIN

 

HOLLANDA -ALMANYA – FRANSA- İSVİÇRE

Amsterdam (*Volendam)-Utrecht-Köln (*Düsseldorf) – Cochem – Romantik Ren Parkuru

Rüdesheim –  Mannheim (*Heidelberg) – Strazburg  -Basel

Gemi (*) işareti ile belirtilen limanlara yanaşamamaktadır.  (*) İşareti ile belirtilen şehir ve kasabalara özel araçla gidilebilir.

Tur Programı

1.GÜN l İSTANBUL – AMSTERDAM

Dış Hatlar Terminali kontuarı önünde belirlenen saatte buluşma, check-in ve pasaport işlemleri sonrası tarifeli seferler ile Amsterdam’a hareket . Amsterdam’a varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Ekstra ödemeli Amsterdam Şehir & Kanal Turu müteakip gemimize transfer ve check –in işlemleri gerçekleştirilmektedir. Gemimiz bu gece Amsterdam limanında demirli kalacaktır.

2. GÜN l AMSTERDAM -ARNHEM

Sabah erken kahvaltıdan sonra Ekstra ödemeli Zaanse Schanse Değirmenler &  Volendam  turumuz için gemiden özel aracımızla hareket edilecektir. 08:30’da Amsterdam’dan hareket eden gemimiz 17:00 Arnhem limanına yanaşmaktadır ve 23:00’da Arnhem’den hareket etmektedir.

3. GÜN l KÖLN

Gemimiz öğlen 13:00’da Köln limanına yanaşmaktadır. Ekstra ödemeli Köln şehir turumuzun ardından serbest zaman. Gemimiz akşam 19:00 de Köln’den hareket etmektedir.

4. GÜN l COCHEM

Sabah Muhteşem Mosel Nehrinin içine doğru ilerleyip nefes kesici manzaralar eşliğinde Cochem’e 12:00’da varışın ardından Ekstra ödemeli Reichsburg ve Cochem turumuz gerçekleşmektedir. Gemimiz 23:00’da Cochem’dan hareket etmektedir.

5. GÜN l ROMANTİK REN PARKURU GEÇİŞİ – RUDESHEIM

Sabah 07:00 itibariyle Ren Nehrinin en güzel kısmı olan Romantik Ren Geçişini yapılmaktadır. Bu seyir esnasında 20’den fazla orta çağ döneminden kalmış kale ve muhteşem manzaralar görülebilmektedir. Gemimizin öğlen 13:30’da Rüdesheim’a varışının ardından Ekstra ödemeli Rüdesheim Tren  ve Müzik müzesi turu yapılmaktadır. Gemimiz akşam 22:00 de Rüdesheim Limanından hareket edecektir.

6.GÜN l MANNHEIM

Gemimiz sabah 07:00’da Mannheim limanına yanaşmaktadır. Bu limanda Ekstra ödemeli Mannheim Şehir Turu & Heidelberg Şehir & Kale Turu yapılmaktadır. Gemimiz akşam 17:00 da Mannheim’dan hareket edecektir.

7. GÜN l STRAZBOURG

Sabah 08:00’da Strazburg limanına varış ve kahvaltı sonrası arzu eden misafirler Ekstra ödemeli Strazbourg Panoramik Şehir Turunu katılabilirler. Öğlen gemimiz 13:00 de Strazbourg den hareket.

8. GÜN l BASEL – İSTANBUL

Sabah 08:00’da Basel  limanına varış ve kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerini yapılmaktadır. Arzu eden misafirler Ekstra ödemeli Colmar Şehir Turunu katılabilirler. Daha sonra Basel Havalimanına transfer.  Check-in ve pasaport kontrolü sonrası  tarifeli sefeler ile İstanbul’a hareket edilmektedir. Varışımızın ardından turumuz sona ermektedir.

Bu tur size uygun değilse,’ MS LEONORA ile REN NEHRİ 3 ÜLKE TURU, İST, 5 GÜN 4 GECE, UÇAKLA‘ diğer tur programını incelemek için, Tıklayınız…