fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

MS SWİSS CROWN & TUNA NEHRİ TURU, 4 GECE 5 GÜN, UÇAKLA

0
749€'DAN BAŞLAYAN
749€'DAN BAŞLAYAN
TUR KODU: ADAMNG-0AV-MAC- İST-BUD-901
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

104

MS SWİSS CROWN ile 3 ÜLKE & TUNA NEHRİ TURU

MACARİSTAN- ALMANYA – AVUSTURYA 

Budapeşte – Bratislava – Krems – Melk – Linz – Passau

5 GÜN 4 GECE 

İSTANBUL ÇIKIŞLI

KİŞİBAŞI 749 ‘DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK CAZİP FİYATLAR!

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADAMNG-0AV-MAC- İST-BUD-901

Tur Detayları

 Gidiş  Dönüş  Gece  –  Gün  Kontenjan  Vize Durumu
    4 Gece – 5 Gün Sorunuz Sorunuz

(€)PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

Tarih Kabin Kategorisi 2 kişilik Odada Kişibaşı Odada Tek Kişi
 
 
Promo Dış Kabin (16 m2) TK lı
….€
….€
Dış Kabin (16 m2) TK lı
…..€
….€
Orta Kat French Balkonlu Kabin TK lı
…..€
….€
Üst Kat French Balkonlu Kabin TK lı
…..€
….€
Suite Kabin (24 m2) TK lı
….€
….€
Promo Dış Kabin (16 m2) PGS li
…..€
…..€
Dış Kabin (16 m2) PGS li
….€
….€
Orta Kat French Balkonlu Kabin PGS li
…..€
….€
Üst Kat French Balkonlu Kabin PGS li
…..€
….€
Suite Kabin (24 m2) PGS li
…€
….€
 

* Belirtilen fiyatlara vergiler dahil değildir.

BU TUR İÇİN DİĞER TARİH SEÇENEKLERİ (TIKLAYIN)

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER (TIKLAYIN)

*Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Budapeşte (BUD) // Münih (MUC)- İstanbul (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
*Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler
*Seyahat & Sağlık Sigortası
*2000 Yapımı, 2019 de tamamen yenilenmiş Deluxe Nehir gemisinde, 4 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
*Budapeşte şehir turu
*Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
*Gemide canlı müzik ve aktiviteler
*Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
*Hoşgeldiniz Kokteyli
*Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
*Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
*Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
*Turist şehir vergileri
*TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER (TIKLAYIN)

*Vize ücreti ve hizmet bedeli
*İç hat bağlantı bileti
*Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 10 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişibaşı 50 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
*Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
*Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar
*Her türlü kişisel harcamalar
*Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
*Seyahat & Sağlık Sigortası Sürprimi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
*İptal ve Covid-19 Kapsamlı Seyahat & Sağlık Sigortası
*Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Uçuş Detayları

 

TARİH

UÇUŞ KODU

PARKUR

KALKIŞ

VARIŞ

…..

TK 1951

IST – AMS

07:25

09:55

……

TK 1926

BSL- IST

19:15

23:15

ÖNEMLİ NOTLAR

NEHİR TURLARIMIZ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER (TIKLAYIN)

*Gezimizde kişi minimum katılım şartı yoktur. Turumuz kesin hareketlidir ve Türkçe rehber eşliğinde gerçekleştirilir.

*Gemi firması gerekli gördüğü durumlarda mücbir sebepler ya da güvenlik nedeni ile tur güzergahı üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 

*Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2‐3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

*Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Adanus Tur sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Adanus Tur sorumlu tutulamaz.

*Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Adanus Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

*Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.

*Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı ve liman vergileri dâhildir. Liman vergisi ücretleri programdaki fiyat listesinin en altında yer almaktadır ve kabin fiyatına eklenerek işlem yapılmaktadır. Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

*Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

*Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Adanus Tur misafirleri Adanus Tur sorumluluğundadır.

*17-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

*Seyahatiniz esnasında birden farklı ülkeye giriş yapılabileceği için gemi tarafından uğranılacak her liman için geçerli olan saat belirtilecektir. Gemiden iniş ve gemiye binişleriniz bulunduğunuz limanın saatlerine göre olacağı için lütfen saatlerini buna göre ayarlayınız.

*Nehir gemilerinde seyir esnasında özellikle ülke geçişlerinde Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazen ormanlık alanlarda baz istasyonu olmadığı için cep telefonunuzda sinyal kesilmeleri yaşanabilir.

ALIŞVERİŞ

*Seyahat öncesinde Euro olarak döviz temin etmeniz alışverişlerinizde nakit ödemeleriniz için kolaylık sağlayacaktır.

*Alışverişlerinizde 100 Euro ve üstü harcamalarınız da vergi iadesi formu talep edebilirsiniz. Bu formu Avrupa birliğini terk edilen son noktada gümrük vb işlemlerin ardından vergi iadesi işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

SAĞLIK

*Nehir gemilerinde Doktor ve Tıbbi personel bulunmamaktadır. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Fakat her türlü sağlık ihtiyacında gemimiz tıbbi kurumlara en yakın noktada mola verip rahatsızlanan misafirlerin ivedi olarak hastane vb kurumlara sevk edilmesinde yardımcı olmaktadır. Ayrıca reçetesiyle beraber düzenli kullandığınız ilaçlarınızı yanınızda bulundurmanız ve kapsamalı bir seyahat sağlık sigortası yaptırmanızı ayrıca tavsiye ederiz.

*Gemide ve sağlık kuruluşların da  sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir.

KIYAFET

*Seyahatiniz esnasında kaptanın Hoş Geldiniz & Veda Kokteyli geceleri için yanınıza Erkek misafirlerimizde takım elbise Kadın misafirlerimizde ise gece elbisesi almanızı tavsiye ederiz. Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz. Seyir esnasında geminin açık alanları her mevsim serin olabilmektedir.

YEME – İÇME 

*Gemi yolculuğunuz esnasında alacağınız yemeklerde sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın gemide olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

Gemide Ana yemek restoranın da sabah kahvaltısı öğle yemeği ve akşam yemeği servis edilmektedir. Ayrıca üst taraftaki lounge kısımda 5 çayı ve gece hafif atıştırmalık ürünlerde servis edilir.

KONAKLAMA

Nehir gemimizin programından öncesi veya sonrası otellerde yapılacak konaklamalar nehir gemimiz ile aynı standard da olmayabilir. Aynı hizmetleri sağlaması da beklenmemelidir. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerde eğer gemimizin haricinde otelde konaklama mevcut ise  alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

ELEKTRİK

Kabinlerde bulunan Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

NEHİR TURLARIMIZ HAKKINDA BAZI TEKNİK BİLGİLER (TIKLAYIN)

*Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar kişiye aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda bedel iadesi yapılamaz

*Programda belirtilen saatler Türk Havayolları‘dan ve Scylla Cruise şirketinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten  Cruise Zone sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü Cruise Zone programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.

*Limanlardaki turların süreleri, gezilecek yerler ve sıralamaları operatör şirket tarafından belirlenmekte olup, gereken durumlarda değişiklik yapılabilir veya tamamen kaldırılabilir.

*Nehirlerde meydana gelebilecek nehir su seviyesinin yükselmesi veya azalması gibi doğal afet durumlarından ve seviye havuzlarında / kanallarda meydana gelebilecek olan grev uygulaması veya planlanan limana yanaşılamaması gibi force major durumlarından Cruise Zone sorumlu olmayacaktır.

*Bu gibi durumlarda meydana gelebilecek olan liman değişikliği, limana varış ve ayrılış saati değişikliği gibi program dışı durumlardan Cruise Zone sorumlu olmayacaktır.

*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 ile 23 kilo arasında olan valiz alabilme hakkına sahiptir.

*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 1’i resmi akşam yemeğidir ve misafirlerimizin bu gece için yanlarında formal/resmi kıyafet getirmeleri beklenmektedir.

*Gemiye check-in esnasında her misafir pasaportunu verip kabin anahtarını alabilecektir. Gemi manifestosu ve lokal işlemler için bazı durumlarda pasaportlar toplanabilir. Pasaportlar aynı gün içinde geri verilecektir.

*Gemideki harcamalarını kredi kartı ile yapacak misafirlerimizin kredi kartlarını seyahat başladıktan 5 gün içerisinde resepsiyona kayıt ettirmeleri gerekmektedir. Kayıt işlemi esnasında kredi kartınızdan herhangi bir çekim yada belli bir tutar bloke edilmeyecektir.

*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan Cruise Zone sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde hemen kabininize gelmeyebilir. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

Tur süresince tüm özel eşyalarınıza sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli zihniyet eşyalarınızın kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin takılması gerekir. Sabah erkenden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir daha sonra valizlerinizi toplanarak transfer yapılacak otobüslerin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim alınacaktır.

UÇAK ULAŞIM UYARILARI (TIKLAYIN)

*Seyahate ilişkin Gemi Biletleri ve dahil olan uçuş bilgileri seyahate 48 saat kala iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür. 

*Uçaklı programlarımızda Adanus Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

*Programlarda hava alanında ya da limanlarda  Adanus Tur görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check‐in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on‐line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden, gemi kalkışlarında ise kalkıştan 48 önce ilgili gemi firmasının internet sitesi üzerinden ya da limanda ilgili firma kontuarından yapılması zorunludur.

*Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

*Tura katılım için Adanus Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında ya da limanda hazır bulunmayan, check‐in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check‐in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa ya da gemiye binmeyen kişilerin seyahati gerçekleştirememelerinden Adanus Tur sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi  kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş‐dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

*Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Adanus Tur sorumlu tutulamaz. 

*Havalimanı buluşma saati, genelde uçuştan 2sa 30dk önce olup, detaylar tur hareketinden 2 gün öncesinde ayrıca iletilecektir. Avrupa Havalimanlarında yaşanan güvenlik kontrolleri sebebiyle tur dönüşlerinde 3 saat önce havalimanına transferiniz yapılacaktır.

*Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir ve havayolları tarafından belirlenmektir..

*İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, kesin rezervasyon esnasında müsaitlik alınması ve akabinde işlem yapılması gerekmektedir.

*Ankara İzmir dışında bağlantı veren şehirlerin ek olarak teyit edilmesi gerekmektedir.

*Konfirme edilen iç hat bağlantıları 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

*Gruplarda iç hat bağlantı fiyatları geçerli olmayabilir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.

*Tablo da *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.

*Operatör Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Operatör Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

*2 yaş altı çocuklar için anne kucağında seyahat etme zorunluluğu vardır. Koltuk satılamaz. Her yetişkin için sadece 1 bebek ile seyahat edebilme hakkı vardır. 2 yaş üzeri çocuklar için koltuk alma zorunluluğu vardır. Bilet satış esnasında hatalı verilen doğum tarihleri chek-in esnasında fark edildiğinde hava yolu kuralları uygulanır. 

*28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır. 

*Uçak içerisinde evcil hayvan taşınmamaktadır. ( görme engelli yolcular eğitimli ve sertifikalı köpekleri ile kabin içinde seyahat edebilirler. )

*Hava alanında talep edilecek özel lift hizmetleri ile ilgili yolcu tarafından  havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. 

*Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri hava yolu tarafından hava alanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları ( info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. bu gibi bilgilendirmelerden Adanus Tur’un daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcunun alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır. 

*Hava yolları genel teamülünde, Yurtiçi uçuşlarda bagaj hakkı 15kg ile sınırlandırılmaktadır. Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslar arası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 tane poşet taşıyabilir. 

*Yolcunun kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden Adanus Tur sorumlu tutulamaz. 

İPTAL, İADE ŞARTLARI (TIKLAYIN)

Seyahate 121 gün kala yapılan iptallerde, hizmet bedeli olarak kişi başı 200.-Euro,
120 – 90 gün kala toplam tutarın % 25 ‘ i,
89 – 60 gün kala % 50’si,
59 – 30 gün kala % 75 ‘i,
29 – 0 gün kala yapılan iptallerde 100% yanmaktadır
Uçak bileti iptali ayrı yansıtılacaktır

VİZE DURUMU (TIKLAYIN)

*Umumi (Bordo) Pasaport sahibi misafirlerin vizeye ihtiyaçları vardır. Çok Girişli / Multiple Schengen)    

*Yeşil Pasaport  ve Hizmet Pasaportu sahibi misafirlerin vizeye ihtiyaçları yoktur.

*Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

*Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.

Adanus Tur’dan vize başvuru desteği alınabilir, Ancak, Adanus Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Adanus Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur.  Şahsi vize başvurularında Adanus Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

MS SWİSS CROWN GEMİSİ ÖZELLİKLERİ

TUNA NEHRİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

Tuna Nehri, Almanya’nın güneyinde Karaormanlar bölgesinde Brege ve Brigach dağ ırmaklarının 678 m yükseklikteki Donaueschingen’de birleşmesiyle meydana gelir. Donaueschingen’den Karadeniz’e döküldüğü Sulina limanına kadar uzunluğu 2779 km’dir. Bunun 2415 km’si üzerinde seyrüsefer yapılmaktadır. Tuna Nehri coğrafi bakımdan üçe ayrılır: Kaynağından Gönyü’ye kadar Yukarı Tuna (988 km), Gönyü’den Turnu Severin’e kadar Orta Tuna (860 km) ve buradan nehir ağzı Sulina kadar Aşağı Tuna (931 km). Kaynağından denize döküldüğü noktaya kadar Almanya, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Hırvatistan, Yugoslavya, Bulgaristan, Romanya, Moldova ve Ukrayna olmak üzere toplam 10 ülkenin topraklarını katetmektedir.

Tuna Nehri havzasının yüzölçümü 817.000 km2, uzunluğu 1690 km, eni ise 820 km’dir. Bu hidrografik havzada değişik uzunlukta 120 kadar ırmak ve nehir Tuna’yı beslemektedir. Bunlar arasında 500 km’den daha uzun olanlar İnn (505), Drava (893), Tisza (966), Sava (861), Morava (563), Olt (542), Siret (726) ve Prut (950)’dur.

Nehrin üzerinde, birçok kanal da yer almaktadır. Bu kanallar ticaret amaçlı kullanılmaktadır. En önemli kanallar ise, Tuna- Karadeniz Kanalı, Tuna- Tizsa- Tuna Kanalı, Ren- Main-Tuna Kanalı’dır.

Tuna Nehri’nin Viyana kentinden başlayıp, Sırbistan’a kadar devam eden, muhteşem bir kıyısı bulunmaktadır. Yürüyüş parkuru olarak bilinen bu parkur, Sultanlar Yolu olarak da tabir edilmektedir.

TEKNİK BİLGİLER (TIKLAYIN)

2000 yılında seferlerine başlayan gemi 2019 yılında tamamen renove edilmiş ve takip eden yıllarda da yenileme işlemleri devam etmiştir. Uzunluğu 110m, genişliği 11,40m, yüksekliği 5,85m ve toplam 3 katlı olan gemide 67 kabin bulunmaktadır ve yolcu kapasitesi 138 olarak belirlenmiştir. Dış ve Balkonlu kabinler 14m2, büyüklüğündedir.

Tüm kabinlerde; klima, Tv, telefon, minibar, kasa, saç kurutma makinası, kıyafet askısı, havlu, şampuan gibi imkanlar mevcuttur. Yaklaşık 40 güler yüzlü personelin sizlere hizmet vereceği gemide ayrıca Geminin en üst katı olan Sun Deck’de ücretsiz olarak güneşlenme şezlongları ve masalar ve oturma yerleri ile nehrin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Geminin en alt katındaki Restoran bölümünde kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi size gemide belirtilen masada alabilirsiniz. Geminin giriş kısmında bulunan Lounge bölümünde ise lokal gösteriler, nehirler ile ilgili sunumlar, ‘’Hoş Geldiniz’’ ve ‘’Veda kokteyl’i’’ gibi organizasyonlar, ‘’Çay & Kahve saati ikramı’’ gibi etkinlikleri takip edebilirsiniz. Ayrıca her gece kabinlerinize gönderilen Türkçe program sayesinde bir sonraki günün programını kolaylıkla takip edebilirsiniz.

GEMİ ŞEMASI (TIKLAYIN)

MS Swiss Crown

TUR ROTASI (TIKLAYIN

 

Tuna nehri nerede? Nereden doğar ve nereye dökülür ...

 

Tur Programı

1. GÜN lİSTANBUL – BUDAPEŞTE
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın, TK1035 tarifeli seferi ile saat 07.15’te Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08.15’te Budapeşte’ye varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Panoramik Budapeşte şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimiz ardından Budapeşte limanında ki gemimize transfer. Gemide check-in sonrası, kabinlere yerleşiyor ve serbest zaman veriyoruz. Gemimiz Budapeşte limanından akşam 19.00’da hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.
2. GÜN l BRATİSLAVA
Gemimiz öğlen saat 13.00’de Bratislava limanına yanaşacaktır. Gemide alacağımız öğle yemeğinin ardından Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Orta Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan Ekstra ödemeli Bratislava’da şehir turu, Avusturya’nın başkenti Viyana Şehir turu ve tarihi MÖ 5000 lere dayanan birçok medeniyete tanıklık etmiş Devin Kalesi turumuzu yapmak üzere gemiden ayrılıyoruz. Gemimiz buradan akşam 21.00’de hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.
3. GÜN l VİYANA – KREMS – MELK
Gemimiz Viyana limanına sabah saat 04.30’ta yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Ekstra ödemeli Viyana ormanları & Seegrotte & Mayerling kasabası & Baden turuna katılabilir. Öğlen yemeğimizi sabah gemiden getirdiğimiz kumanyalarımız ile alıyoruz. Viyana şehir turu sonrası, Krems limanında demirli olan gemimize transfer. Tura katılmayan misafirlerimiz saat 12.00 de Krems limanına yanaşmak üzere Viyana limanından ayrılacaktır. Gemi krems limanına saat 18.30’ta yanaşacaktır. Gemimiz 19.00’de Krems limanından hareket ve Melk Limanına 21.30’ta yanaşacaktır. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.
4. GÜN l MELK – LİNZ
Gemimiz sabah saat 08.00’de Melk Limanından ayrılacaktır. Arzu eden misafirlerimiz gemiden aldığımız kahvaltı sonrasında rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Ekstra ödemeli  Salzburg şehir turu & Göller parkuru turuna katılabilirler. Öğle yemeğimizi gemiden yanımıza aldığımız kumanyalarımız ile alıyoruz. Tura katılmayan misafirlerimiz akşam saat 18.00’de Linz limanına yanaşacaktır. Gemimiz gece 23.59’da bu limandan hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde. 
5. GÜN l PASSAU – İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerinin ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Ekstra ödemeli Münih şehir turunun ardından Münih havalimanına transfer. Türk Havayollarının TK1634 sayılı seferi ile saat 14.20’de İstanbul havalimanına hareket. Yerel saat ile 18.00’de varışımıza takiben turumuzun sonu.