fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

NOEL PAZARLARI : ALSACE & COLMAR TURU, İSTANBUL ÇIKIŞLI, 3 GECE 4 GÜN, UÇAKLA, YILBAŞI

0
...... €‘dan itibaren
...... €‘dan itibaren
TUR KODU: ADAMNG - AV-800
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

919
NOEL PAZARLARI

ALSACE & COLMAR TURU

YILBAŞI

İSVİÇRE & ALMANYA & FRANSA 
 
İsviçre (Zürih- Luzern – Schaffhausen Rhein Şelalesi) – Almanya (Freiburg) – Fransa (Colmar – Equisheim- Kayserberg- Requewihr – Obernai – Strasburg) – Almanya (Heidelberg)
 
İSTANBUL ÇIKIŞLI
 
4 GÜN 3 GECE 3* KONAKLAMA

        THY İLE | Basel – Basel |

                 *** Ekstra Turlar Dahil ***

(Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri Hariç)
 Schengen Vizesi Gerekli!

…….€‘DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK CAZİP FİYATLAR!

 
 

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADAFLY-AV-800

 
Alsace rotasının en popüler durağı Colmar’ın yanı sıra, yakın çevresinde bulunan birbirinden güzel küçük köylerde kurulan diğer Noel pazarları ile yeni yıl coşkusunu daha da katlayabilirsiniz. Eğer daha önce Avrapa’nın Ünlü Alsace Noel pazarlarını ziyaret etmediyseniz, Noel pazarlarının en güzel, en renkli, en eğlenceli yaşandığı köşeleri ile Fransa’nın Alsace Loren Bölgesi sizi rüya gibi bir geziye davet ediyor! Başta Colmar, akabinde Kayserberg, Obernai, Strasbourg gibi Avrupa şehirlerinin birçoğunda büyük coşkuyla kutlanan Noel zamanı, seyahatseverlerin en az 1 kere yaşaması gereken bir deneyim diyebiliriz.
 
Rengarenk süslenmiş çam ağaçları, ışıl ışıl caddeler, en şeker oyuncakların sergilendiği vitrinler ve noel şarkıları… Her köşeden gelen mis gibi kavrulmuş badem, tarçın ve zencefil kokusu… Çocuklar sıcak çikolatalarını, yetişkinler sıcak şaraplarını elleri arasına almış; havanın soğukluğu o anın büyüsünü bozamayacak kadar unutulmuş, insanların birbirlerine mutlulukla gülümsediği harika bir ambiyans! Hele bir de kar yağıyorsa lapa lapa, tam bir masal dünyasındasınız işte! Yazarken kendimizi orada hayal ettik, siz okurken sadece hayal etmekle kalmayın, bu kış tatilinizde rotanızı Avrapa’nın Ünlü Alsace Noel pazarlarına çevirin! 
TUR DETAYLARI

UÇUŞ DETAYLARI ( TIKLAYIN)

*İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 05.00’da hazır bulunulması. Türk Havayolları’nın TK 1907 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.40’de Zürih’e hareket ve yerel saat ile 09.30’da Zürih’e varış.

* Stuttgart havalimanından, Türk Havayolları’nın TK 1706  sefer sayılı uçuşu ile saat  19:15’de İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış. 

PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk  
           

Tur fiyatları afişe edildiği an geçerlidir. Kademeli fiyatlandırma söz konusudur. Güncel durumu Adanus Tur’a sorunuz.

ADANUS TUR YURTİÇİ – YURT DIŞI PAKET TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ ( TIKLAYIN)

FİYATA DAHİL VE HARİÇ HİZMETLER

DAHİL HİZMETLER ( TIKLAYIN)

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER ( TIKLAYIN)

  • 150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.), 
  • Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (30 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.), 
  • Vize Başvuru Hizmet Ücreti (İstanbul 160 € / İzmir-Ankara 180 €)
  • Kişisel harcamalar, 
  • Öğle ve akşam yemekleri, 
  • Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri.
ÖNEMLİ HUSUSLAR

PAKET TUR BROŞÜRÜ NOTLAR (TIKLAYIN)

PAKET TUR BROŞÜRÜ NOTLAR

– Tur organizasyonumuz Adanus tur ve Fly Ekspres işbirliği ile gerçekleşmektedir.

-Genel şartlar ‘Tur Broşürü’nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.
 
-Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
-Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Adanus Tur misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
-Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
-Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
-Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Adanus tur veya MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
-Adanus tur veya MNG Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
-Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Adanus tur veya MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
-Adanus tur veya MNG Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
-3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
-Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Adanus tur veya MNG Turizm sorumlu tutulamaz.
-Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
-Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Gerekli evraklar listesini satış temsilcisinden talep edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. 

VİZE BİLGİSİ (TIKLAYIN)

Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı’nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.  Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. 

ABD, Schengen ülkeleri, İngiltere, İsviçre ve Kanada ikamet izni olan Türk vatandaşları ise; seyahat kartları veya pasaportları ile vize almalarına gerek kalmadan bu ülkelere giriş yapabilirler.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Fly Express / Adanus tur  sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
 
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

SAĞLIK & SALGIN TEDBİRLERİ (TIKLAYIN)

COVID-19 önlemleri kapsamında ülkelerin giriş kuralları gerektiğinde ülkelerin resmi mercileri tarafından değiştirilebilmektedir. Dolayısıyla seyahatinizi planlarken bu kurallar için resmi kaynakları kontrol etmeniz gerekmektedir. Gerçekleştirilecek tüm seyahatlerde gerekli seyahat belgelerinin bulundurulması misafirlerimizin sorumluluğundadır. Bununla birlikte, yasal düzenlemeler gereği uçuşa kabul işlemleri sırasında yapılacak belge kontrolünde gerekli seyahat belgelerini bulundurmadığı tespit edilen misafirlerimiz, ilgili uçuş için adlarına düzenlenmiş bir bilet bulunması ve/veya check-in (uçuş kayıt) işlemlerini tamamlamış olmalarına rağmen uçuşa kabul edilmeyecektir. 

Canlı haritamız ile istediğiniz varış noktalarının giriş gerekliliklerini keşfedin. Nereye gidiyor olursanız olun, rezervasyon yapmadan önce lütfen yerel yönetimlerin duyurularını kontrol edin.

COVID-19 seyahat güncellemeleri ve kısıtlamaları

FRANSA’NIN ALSAS (ALSACE) BÖLGESİ (TIKLAYIN)

Fransa’nın İsviçre ve Almanya’ya komşu, etrafı Vosges dağları ile çevrili pitoresk bölgesi Alsace; geçmişten gelen biraz Alman, çokça Fransız melez karakteri ile son yılların favori rotalarından biri. Paris deneyimiyle karşılaştırıldığında sanki Fransa’da değilmiş de bir film platosunda gezintiye çıkmış gibi hissettiren Alsace; dünyaca ünlü üzüm bağları ile şarap turizmini, küçücük köyleri ve renkli kasabaları ile de nostaljisi ön planda kültürel gezilerin öncülüğünü yapıyor.

Yüzölçümü 8.820 km2, merkezi Strasbourg. Lauter’in güneyinde Rhine çöküntü ovasının batısını, güneyde Sundgau’nun engebeli topraklarını, İsviçre Juraları’nın kuzey eteklerini içeren Alsace, Güney Vosges Dağları’nın sırtlarına kadar uzanır. Burada bölgenin en yüksek tepeleri sıralanır: Belcheni (1.247 m), Büyük Belchen (1.424 m), Hohneck (1.362 m). Bölge, kuzeyde Vosgesların üzerinden Saverne Boğazı’nı oluşturan çöküntü alanıyla Paris Havzası’na açılır. Çöküntü ovası üç bölüme ayrılır: Dağ yamacındaki löslerle kaplı engebeli ve basamaklı toprak (burada yoğun biçimde tarım ve bağcılık yapılır); Rhine’in çoğunlukla ormanla kaplı, çakıllı sekileri (buralar daha verimsizdir); Rhine ve İli ırmaklarının yer yer bataklık ve turbalık biçimindeki çayırlarla kaplı çukurluk alanlar.

Günümüzde nüfusun 1/4’ünden fazlası Strasbourg, Mulhouse ve Col-mar gibi üç büyük kentte toplanmıştır. Fransızcanın dışında kullanılan günlük konuşma dilleri ise Aleman ağzıdır. Hagenau Ormanı’nın kuzeyinde Rhine Frankçası konuşulur. Öğretim dili, resmi dil, kültür dili Fransızcadır. Almancaya sınırlı ölçülerde izin verilmiştir. Alsace’de halkın büyük bir bölümü Katoliktir. Rhine Ovası’nda buğday, şekerpancarı, tütün, sebze (kuşkonmaz), şerbetçiotu ve meyve yetiştirilir. Vosges eteklerinde bağcılık, mandıracılık, kâğıt, tekstil ve motorlu taşıt endüstrileri ve madencilik (potasyum) etkinlikleri gelişmiştir. Aşağı Alsace’da besin, bira, metal ve ayakkabı; Strasbourg ve Mulhouse çevrelerinde kimya, plastik ve alüminyum endüstrileri önemlidir. Strasbourg’un kuzeyinde iki petrol rafinerisi, Fessenhe-im’da bir nükleer santral vardır. Alsace Büyük Kanal’ındaki güçlü elektrik santralları bölge ekonomisi açısından da büyük önem taşır.

Alsace bölgesini ülkemizde bu kadar popüler yapan hiç şüphesiz Colmar; ama bu rotayı bu kadar unutulmaz yapan kesinlikle Alsace Şarap Yolu’nun üzerindeki tatlı köy ve kasabalar.

Ortaçağ Masallarına Işıltılı Bir Yolculuk Alsace Gezi Rehberi - Renkli Rotalar

 

ŞARAP YOLU NEDİR? Şarap Yolu (wine route) kabaca güneyde Basel, Kuzeyde Strasbourg arasında kalır. Esasen yolun en güney ucunda Thann kasabası ve en kuzey ucunda ise Marlenheim kasabası bulunur ve 170 kilometre uzunluğundadır. Fransa 26 bölgeden oluşuyor ve bu bölge doğuda Almanya sınırında yer alıyor. Yol üzerinde 1000 civarında çoğu aile işletmesi niteliğinde şarap üreticisi bulunuyor. Yılda 50’ye yakın festival vb yapılır. Özellikle üzüm bağları arasında kıvrıla kıvrıla devam eden, yemyeşil dağlar, ormanlar, göller, çiçekler, süslü evler, şatolar gibi unsurlarla göze son derece hoş görünen bir dizi tarihi kasaba ile dolu bir rotadır. Rota boyunca çiçeklerin oldukça fazla olması dikkat çeker, bölgeden çıkınca örnek olarak; İsviçre sınırından geçince çiçeklerin belirgin şekilde azaldığını hissedebilirsiniz. Bölgenin simgesi leylektir ve bütün bölgede (mevsim elverdiği takdirde) bol bol leylek görmeniz olağandır. 

BU BÖLGE KİME HİTAB EDER? Doğayı, yeşili, ormanları, bağları, çiçekleri en fazla 2 katlı evleri, köyleri, kasabaları, tarihi, yemekleri, şarabı, birayı, sakinliği sevenlere hitap eder. Büyük şehirleri, büyük AVM’leri, büyük markaları, büyük zincir otelleri, rakıyı, arabeski, türküyü, diskoları ve gece eğlencesini, hava atmayı sevenlere hitap etmez. 

NOEL PAZARI NEDİR? NE AMAÇLA KURULUR? (TIKLAYIN)

Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde kurulan bu pazarların kıvılcımı 1298 yılında Viyana’da, kralın vatandaşlara Aralık ayında “Krippenmarkt” adlı bir pazar kurmasına izin vermesiyle yakılmış olsa da, günümüz Noel pazarlarının ilkinin 1384 yılında Almanya’nın Bautzen şehrinde kurulduğu biliniyor.

Eskiden azizlere özel kutlanan günlerde insanlar birbirleriyle hediyeleşirmiş. 16. yüzyılda Alman protestan reformcu Martin Luther, bu günler yerine Hz. İsa’nın doğduğu günün hediyeleşmenin daha uygun olacağı görüşünü yaymış. O zamandan beri de Noel pazarları yaygınlık kazanmıştır.

Hristiyanların Hz. İsa’nın doğumunu kutladıkları Noel (diğer bir adıyla Christmas) 25 Aralık’a tekabül ediyor. 24 Aralık’a da Noel Arifesi ya da Christmas Eve diyorlar. Noel gününden önceki 4 haftaya tekabül eden döneme de “Advent” deniyor. Noel pazarları da genelde Kasım ayının sonlarında, Advent döneminin başlarında kuruluyor ve Neol Arifesi’ne kadar açık oluyor. Colmar, Strasbourg gibi bazı şehirlerde pazarlar 30-31 Aralık’a kadar kurulmaya devam ediyor. Tam vakti gelmişken bu eşsiz deneyimi yaşamak isterseniz Alabanda ayrıcalıkları tatil planınızı çok daha hızlı, ekonomik ve hayallerinize yakın yapabilirsiniz. Alabanda’da herkese uygun bir tatil mutlaka vardır!

Noel pazarları genellikle o şehir, kasaba ya da köyün ana meydanında kuruluyor. Küçük küçük tahta kulübelerde yiyecek-içecek, süsleme ve hediyelik eşyalar satılıyor. Her pazarın belirli ziyaret saatleri var; kapanış saati geldi mi tüm kulübeler kapanıyor. Noel pazarlarının tek olayı bu kulübeler değil elbette. Çeşitli gösteriler, konserler ve oyunlarla ortam adeta bir festival alanına dönüşüyor! Avrupa’nın ünlü Alsace Noel pazarlarında yapılacak o kadar çok aktivite var ki, en az 3 gününüzü bu bölgeye ayırmanızı tavsiye ederiz.

NOEL TURU İÇİN DOĞRU ZAMAN ? (TIKLAYIN)

Noel ve Noel Arifesi Hristiyanlar için oldukça özel bir dini bayram olduğu için bu günlerde genelde her yer kapalı oluyor. En iyi ihtimalle bazı dükkanlar sadece öğlene kadar hizmet veriyorlar. Keza 31 Aralık’ta da öğleden sonra açık yer bulmakta zorlanabilirsiniz. Yılbaşını yurt dışında karşılayanlar bilir ki, özellikle ilk defa ziyaret edilecek bir şehre 24-25 veya 31 Aralık tarihlerinde gidilmesi büyük bir risktir. Listenize aldığınız ziyaret noktaları sırf bu yüzden ziyaret edemeyebilirsiniz, ki bu bir hayli üzücü bir durumdur. Bu nedenle doğru zamanda doğru yerde olmak istiyorsanız seyahat danışmanlarımıza bir danışın deriz 😊

Söz konusu Avrupa’nın ünlü Alsace Noel pazarları olunca her ülkenin yöresel lezzetleri de işin içine giriyor tabi. Almanya, Fransa ve Danimarka Noel pazarlarından yola çıkarak pek çok ülkede ismen ve cismen benzer yiyecek-içecekler bulabilirsiniz.

Gelin o leziz tatlardan bazıları neymiş göz atalım!

NOEL PAZARLARININ LEZZETLERİ ! (TIKLAYIN)

Bratwurst: domuz etinden yapılan sosis

Rindswurst: sığır etinden yapılan sosis

Currywurst: körili bir sosla servis edilen domuz etinden yapılma sosis

Lebkuchen: zencefil, badem, tarçın ve çeşitli baharatlar barındıran bir tür yumuşak kek-kurabiye

Gebrannte Mandeln: şekerle kavrulmuş badem

Stollen: içinde kuru meyve parçacıkları bulunan, üzeri pudra şekerli, mayalı bir ekmek-kek türü

Bretzel: geleneksel Alman simidi

Glühwein / vin chaud / mulled wine / gløgg: baharatlı sıcak şarap. Alırken bardak/kupa için bir depozito ödüyorsunuz. Eğer bunu hatıra olarak saklamak isterseniz geri vermeyebilirsiniz. Geri götürürseniz depozitonuzu iade ediyorlar. Genellikle bu bardak/kupa işini çok ciddiye alıyorlar ve hatıra olarak götürmenizi teşvik edecek şekilde her sene farklı bir şekilde dizayn ediyorlar.

Kartoffelpuffer: patatesten yapılan bir çeşit pancake

Maroni: kestane

Langos: Macarların pişiye benzeyen kızarmış hamuru

Pain d’épices: zencefilli kek-kurabiyeler

Bredele: Alsace Bölgesi’ne özgü minik kurabiyeler

Manalas de Saint-Nicolas: minik adam şeklinde çörekler

Berawecka: çeşitli kuru meyvelerden yapılan bir ekmek

Sprengerle: geleneksel tahta oyma kalıplar kullanılarak şekil verilen anasonlu kurabiyeler

Kurtoskalacs / Trdelnik: baca şeklinde çörekler; Budapeşte’de genellikle içi boş servis edilirken Prag’da içini dondurma, krema, çikolata gibi şeylerle doldurup süslüyorlar

BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

************************************************************************************************

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Bank Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

********************************************************************************************

***QNB Finans Bankası***

Müşteri Numarası : 2230867668

Türk Lirası Hesabı: 

QNB Finans Bank Hesabı 104129302 Lara Şb, Antalya

İban no: TR50 0011 1000 0000 0104 1293 02

*********************************************************************************************

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
TUR PROGRAMI
 
1. Gün l İSTANBUL – ZÜRİH -SCHAFFHAUSEN – RHEİN ŞELALESİ – ZÜRİH – LUZERN – COLMAR

İSTANBUL - ZÜRİH -SCHAFFHAUSEN - RHEİN ŞELALESİ - ZÜRİH – LUZERN - COLMAR

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 05.00’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1907 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.40’de Zürih’e hareket ve yerel saat ile 09.30’da Zürih’e varış. Bagaj ve pasaport işlemleri sonrası havaalanından çıktıktan sonra turumuza her yıl milyonlarca turistin, 150 metre genişlikte ve 23 metre derinlikte Rhein Nehri’nin çılgın sularını görmek için Schaffhausen’e akın ettiği müthiş etkileyici Avrupa’nın en büyük şelalesi Rhein Şelalesi ile başlıyoruz. Daha sonra dünyada yaşam kalitesi en gelişmiş şehir olan Zürih’e hareket. Varışımıza istinaden şehir turumuz başlıyor. İkiz kuleleriyle şehrin en etkileyici yapılarından Büyük Manastır (Grossmünster), 19.yüzyıldan kalma vitraylarıyla turistlerin ilgisini çeken Fraumünster, muazzam akustiğe sahip 19. yüzyılın sonlarında kurulmuş Opera Binası, ünlü markaların vitrinlerinin süslediği Banhoffstrasse, şehrin içinden geçen Limmat Nehri ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayan köprüler, nehir kıyısına doğru 8,7 metrelik çapıyla Avrupa’nın en büyük saatine sahip kilisesi St.Peterskirche görüldükten sonra, ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye, Luzern onun içindeki incidir” dediği 40 dakika mesafedeki Luzern’e hareket ediyoruz. Fransız Devrimi sırasında Kral 16. Louis ve ailesini korurken şehit olan 800 İsviçre askeri anısına yapılmış Aslan Anıtı (Löwendenkmal), Kuğuların yüzdüğü gölde Kapel Köprüsü, köprünün içinde tavanlarda üçgen 100’e yakın yağlı boya resmi, bu köprüye bağlı sekizgen su kulesi ve göl boyu şehrin doyumsuz manzarası görüldükten sonra Colmar’a hareket. Otelimize yerleşme. Serbest zaman ve konaklama.

2. Gün l COLMAR – EQUİSHEİM- KAYSERSBERG- REQUEWİHR – COLMAR

COLMAR – EQUİSHEİM- KAYSERBERG- REQUEWİHR – COLMAR

 Sabah kahvaltı sonrası Alsace bölgesinin turizm başkenti Colmar gezimize başlıyoruz. Rengarenk binaları, aslında Venedik’te olduğundan çok daha dar ve kısa kanallarıyla kelimenin tam anlamıyla bir peri masalını andıran Colmar’ın en ünlü bölgesi “Küçük Venedik” (Petite Venice). Küçük Venedik’e yaklaşırken karşımıza çıkan gotik mimarinin özelliklerini taşıyan eski gümrük binası Koifhus, Rhein Nehri boyunca 1200’lü yıllardan kalmış pencere ve balkonlarından çiçekler sarkan rengarenk tarihi binalar, etkileyici Saint Martin Kilisesi, Mısır Çarşısına benzer oldukça ilgi çekici kapalı çarşı Marche Couvert, Rönesans döneminden kalma şimdilerde restoran olarak kullanılan, asık suratlı kafa  figürleriyle  kasabadaki en ünlü yapılardan Maison des Têtes yani Kafalar Evi, 1200’lü yıllarda inşa edilmiş heybetli yapısıyla Dominicains kilisesi, 1537’den günümüze iki katlı  sekizgen yapısı ile Colmar’ın en ünlü evlerinden Pfister evi görüldükten sonra Colmar gezimizi tamamlayarak sadece 10 dakıka uzaklıktaki  Alsace’nin birbirinden güzel şirin kasabalarından Alsace bölgesinin en iyi şaraplarının üretildiği, ayrıca Alsace bölgesinin en büyük çeşmelerinden St.Leon Çeşmesi’nin bulunduğu Equisheim’i geziyoruz. Bir sonraki durağımız Orta Çağ döneminden kalma surlarıyla, Alsace vadisini panoramik gözlemleyebileceğiniz kale önündeki manzara seyir tepesiyle Kayserberg, ve günün son durağı yılda 2 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği, büyülü tepeleri, üzüm bağları, birbirinden değişik, güzel evleriyle, birçoklarına göre Alsace bölgesindeki en güzel köy Riquewihr. Bugünkü gezimizi tamamladıktan sonra Colmar’a dönüyoruz ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz serbest zamanda bir Alsace Colmar klasiği olan şehrin içindeki nehir “Küçük Venedik” (Petite Venice) de son derece keyifli tekne turu yapabilir, sevimli turistik düldül tren ile Colmar’ı baştan başa gezebilir, birbirinden farklı güzel hediyelik eşyaların satıldığı caddde de alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Konaklama telimizde.

3. Gün l COLMAR – FREİBIURG – OBERNAİ – STRASBURG

COLMAR – FREİBIURG – OBERNAİ - STRASBURG

Sabah kahvaltısından sonra Almanya’nın güneşi en bol üniversite şehri Freiburg’a hareket. Varışa istinaden yapılacak şehir turumuzda “Bächle“, yani yolların kenarında yer alan toplam uzunluğu 15.5 km ile tüm eski şehri kaplayan küçük kanalcıklar, 116 metre yüksekliğindeki kulesiyle nerede olursanız olun görebileceğiniz Freiburger Münster (Katedral), şehirde sizi en çok şaşırtacak dünya mutfağından envayi çeşit yemeğin bulunduğu bir cennet Markthalle (Kapalı Pazar), büyük meydan Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz, üzerinde pek çok hediyelik eşya dükkanı, mağaza zinciri, kafe ve restoranın olduğu Kaiser Joseph Caddesi, şehrin buluşma noktası Augustiner Platz, şehirde sakinliği sevenlerin meydanı Adelhauser Platz, şehrin en keyifli kafe, bar ve bira bahçelerini görebileceğiniz Gerberau görüldükten  sonra Strazburg’ dan sonra en çok ziyaret edilen yer ünvanında Colmar ile yarışan  Obernai’de geziyoruz. Günümüzün son durağı yarım saatlik mesafedeki Avrupa’nın ikinci siyasi başkenti Strasburg. Strasburg şehir turumuzda rengarenk çiçeklerin arasında kanal kenarına dizilmiş Orta Çağ’dan kalma Alsace evlerin arasındaki Strasbourg’un en çok fotoğrafları çekilen bölgesi Petit France (küçük Fransa), Petit France’nin başlangıcındaki 14. yüzyılın başında inşa edilmiş kapalı köprüler Ponts Couverts, Pont Couverts bölgesinin çok güzel fotoğraflarını çekebileceğiniz 17. yüzyılın başlarında yapılmış Vauban Barajı, tarihi yapıları, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Strasbourg’un merkezi diyebileceğimiz Grande ile, , dünyanın en yüksek 6. kilisesi ve gotik mimarinin en güzel eseri kabul edilen Notre Dame, şehrin en ünlü yapılarından Kammerzell Evi, Barok mimarisinin en üst sınırı denilen Rohan Sarayı görüldükten sonra Strasburg’da  serbest zaman,  otelimize yerleşme ve konaklama.

4. Gün l STRASBURG – HEİDELBERG -STUTTGART – ISTANBUL

STRASBURG - HEİDELBERG -STUTTGART - ISTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası Neckar Nehri kenarında, Orta Çağ’dan kalma Almanya’nın tartışmasız en güzel ve romantik şehirlerinden Heidelberg hareket ediyoruz. Heidelberg turumuzda Avrupa’nın sadece yayalar için ayrılmış olan en uzun caddesi ünvanına sahip, 1,5 km’lik uzunluğuyla şehrin kalbinin attığı Hauptstrasse, ortasında bir Herkül heykeli ve çeşme bulunan Marktplatz Meydanı, Neckar Nehri tarafından ikiye ayrılmış, üzerinde bulunan 200 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğindeki  tablo güzelliğinde bir görünüm sergileyen Eski Köprü, bazı yerleri yıkılmış olsa da görkemli ve görmeye değer, şehrin olağanüstü manzarasını seyredebileceğiniz, sırtını yeşil ormana dayayan Heidelberg Kalesi(dışardan, kale içi hariç) görüldükten sonra verilecek serbest zaman sonrası  Stuttgart’a hareket. Otobüsümüzle Stuttgart’ta panoramik turumuzu yaparak (Stuttgart şehir içi ve otoban trafik yoğunluğu panoramik tura elverişli olduğu takdirde yapılır). Havaalanına hareket ediyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1706  sefer sayılı uçuşu ile saat  19:15’de İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

EKSTRA TURLAR (TIKLAYIN)

Ekstra Turlar Diğer Acentelerin                                                 ADANUS TUR Programlarında

Strasburg turu            40€                                                             Ücretsiz
Rhein Şelalesi             30€                                                             Ücretsiz
Freiburg turu               30€                                                             Ücretsiz
Luzern, Zürih turu       30€                                                             Ücretsiz
Requewihr turu           25€                                                             Ücretsiz
Heidelberg                   40€                                                             Ücretsiz
VİDEO