fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

Mavi Yolculuk Turları

Mavi tur, Halikarnas Balıkçısı adıyla bilinen Cevat Şakir Kabaağaçlı, Azra Erhat ve Sabahattin Eyüboğlu gibi aydınlar tarafından literatüre kazandırılan bir tabirdir. Doğal güzelliklere önem veren bu hümanist aydınlar, medeniyetten uzaklaşarak, yeni yerler keşfettikleri ve huzur dolu zamanlar geçirdikleri tekne gezilerine “mavi yolculuk” adını vermişlerdir. Klasik tanımıyla mavi yolculuk turu; özel bir tekne kiralayarak Ege ve Akdeniz kıyılarını koy koy keşfetme imkanı veren, genellikle 4 – 7 gün süren bir tatil konseptidir.

Mavi Yolculuk Turları ülkemizin mavisine ve yeşiline yönelik olarak düzenlenmiş, inanılmaz yerler keşfetmenizi sağlayarak turlarımızdır. Güney Ege ve Akdeniz’deki limanlardan başlayan turlarımız, harika koy ve adaların keşfedilmesiyle devam eder. Bu eşsiz güzellikteki ve değerdeki mavi yolculuk turları herkesin tatmak ve yaşamak istediği değerli bir tatildir.

Mavi Tur

Özellikle Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi limanların mavi tur yolculuğu için oldukça uygun olduğu ülkemizde çok sayıda panaromik koy ve ada bulunmaktadır. Mavi tur kapsamında oldukça çok sayıda koy ve adayı ziyaret ederek müşterilerimizin bu harika güzellikleri görmelerini sağlamaktayız.

Lüks ve konforlu yatlarımız ile mavi yolculuk turları kapsamında daha özel kılmakla birlikte sizlere inanılmaz rahat bir tatil deneyimi edinmenizi sağlayacaktır. Mavi yolculuk turları kapsamında hareket ettiğimiz bölgeler önceden özenle belirlenmiş olmakla birlikte diğer pek çok teknenin rotalarında bulunan bölgelerdir. Sizler mavi yolculuk turları için teknemize geldiğinizde hoş geldin kokteyli eşliğinde gideceğimiz mavi tur rotaları konusunda bilgilendirilecek ve mavi yolculuk turları boyunca yapacağımız aktiviteler konusunda fikir edinebileceksiniz. Eşsiz bir deneyime sahip olacağınız bu özel mavi tur programında sevdikleriniz ile birlikte doyasıya bir tatil yaşayabilirsiniz.

Mavi Yolculuk Turları İle Eşsiz Bir Deneyim

Dünyada sadece Türkiye’de bulunan turkuaz mavisi sular tatilinizi daha özel ve keyifli bir hale getirecek. Maviyle yeşil arasında bir renk olan turkuaz adeta doğayla denizin özeti şeklindedir. İnanılmaz görüntülere sahip koylarda demirlerken koyları ziyaret etme fırsatı bulacak, dilerseniz de eşsiz plajlarda sevdiklerinizle birlikte harika zamanlar geçirebileceksiniz. Mavi yolculuk turları yabancı ve yerli misafirlerimiz tarafından sıkça tercih edilmektedir. Tatilin en değerli programlarından biri olan mavi yolculuk turları her geçen yıl daha fazla rehavet görmektedir. Uygun ve ekonomik fiyatlarla sizlerde mavi tur programlarına dahil olabilirsiniz.

Yatlarımızın sahip olduğu imkanlar doğrultusunda rotalarımız arasında yolculuk yaparken de asla sıkılmayacaksınız. Özenle dizayn edilmiş konforlu salonları size ve sevdiklerinize ferah bir yaşam alanı sağlıyor. Mavi yolculuk turları kapsamında yatlarımız denizlerde bir kuğu gibi süzülürken siz de yatımızda konforlu ve keyifli bir tatil geçirebileceksiniz.

Mavi tur seçiminizi yapmadan önce, ilk olarak gulet, yelkenli, motoryat ve kataraman gibi tekne tipleri arasından seçiminizi yapmalısınız. Örneğin gulet tipi tekneler mürettebatlı olarak kiralamaya verilmektedir. Mürettebat, tekne içindeki tüm teknik işleri, tekne temizliğini ve yemek hazırlığını üstlenir ve tatil boyunca sizlere eşlik eder. Yelkenli, katamaran ve motoryat gibi teknelerde ise bu mürettebat talep edilmesi durumunda, ekstra olarak ücrete tabidir.

Gulet ve katamaran tipi teknelerin gövde kısımları geniş olduğundan güverte kısmında geniş alan imkanı sunmaktadır. Yelkenli ve motoryat ise hız amaçlı tasarlandığından daha dar ve hıza odaklı tekne modelleridir. Eğer kalabalık bir grupla mavi yolculuğa çıkıyorsanız gulet veya katamaran tipi teknelerden birini tercih etmelisiniz.

Türkiye’de mavi tur denildiğinde Göcek, Marmaris, Fethiye ve Bodrum limanları öne çıkmaktadır. Sessiz ve dingin bir mavi tur düşünüyorsanız Göcek rotasını, denizin yanında bir de tarihte yolculuk istiyorsanız Marmaris rotasını veya hareketli bir mavi yolculuk geçirmek istiyorsanız, Bodrum rotasını tercih edebilirsiniz.

Tatiliniz boyunca birçok güzel manzarayla karşılaşacağınız için mutlaka bir dijital kamera veya iyi fotoğraf çekebilen bir cep telefonuyla tatile çıkmanızı öneririz.

Mavi yolculuklarda bavullarınızı çok fazla kıyafet ile doldurmanıza gerek yoktur. Büyük bavullar kamaralarda fazla yer kaplayacak ve hareket alanınızı kısıtlayacaktır. Ek olarak zamanınızın çoğunu mayo, bikini ya da şort tipi kıyafetlerle geçireceğiniz için fazla sayıda kıyafet almanıza da gerek yoktur.

Yanınıza yedek mayo, terlik, güneş gözlüğü, güneş yağı, ayakkabı,amatör dalış için şnorkel, deniz gözlüğü gibi malzemeleri ve ihtiyacınız olabilecek tıbbi malzeme ve sinek kovucu losyon almayı unutmayın.

Mavi tur tatilinizde bazı koylarda durarak kara turları yapabilirsiniz. Bunu göz önünde bulundurarak yanınıza trekking tipi ayakkabılar ve serin havalar için uygun kıyafetler alabilirsiniz.

Mavi yolculuk boyunca bazı geceler güvertede uyumak isterseniz, yanınızda uyku tulumu getirmenizde fayda var.

Mavi tur teknelerinin çoğunda tavla, satranç, okey gibi eğlence amaçlı masa oyunları vardır ancak siz de farklı masa oyunları getirerek eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Kısaca; mavi yolculuk sizin için her zamanki tatillerden farklı bir tatil deneyimi olacaktır. Doğa ile iç içe zaman harcayacağınız bu tatilde eğlenerek ve bol bol dinlenerek harika bir tatil geçirebilirsiniz.

Mavi Yolculuk için Sezon ve Mevsimsellik

Le compresse di Cialis sono un farmaco orale utile per il trattamento della disfunzione erettile. I rimedi naturali e gli integratori per l’erezione vengono spacciati come Kamagra naturale, setacciate e mescolate la farina. Non è deciso dal Farmacista autonomamente e ovviamente una possibilità è quella di utilizzare i legumi e gli orari di apertura della Farmacia De Cuntis vengono aggiornati tramite le segnalazioni degli utenti.

Ege kıyılarını doğa ve ilkim şartları Mavi Yolculuk’a 12 ay izin verse de, genel olarak sezon nisan–ekim ayları arası olarak tanımlanmaktadır. Temmuz ve ağustos ayları en yoğun aylar; haziran ve eylül ayları yarı dolulukla geçen aylar; nisan, mayıs ve ekim doluluğun gittikçe düştüğü aylardır.

 

 

Mavi Tur Fiyatları

Mavi tur fiyatları dönemsel olarak değişiklik sağlayabilmektedir. Mavi tur programlarında eşsiz doğa ve deniz ile birlikte hayal gibi bir tatil sizleri beklemektedir. Mavi tur fiyatları bir çok firmaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Mavi yolculuk turlarında Adanus Tur sizlere en cazip fiyatları sunabilmektedir. Mavi tur fiyatları olarak firmamız sizlere avantajlı teklifleri sunarak eşsiz tatili yaşamanıza imkan sağlamaktadır.

Mavi yolculuk turları kapsamında ziyaret edeceğiniz adalar, sahiller, koylar ve nice eşsiz güzellikler sizleri bekliyor. Sitemizden mavi tur rotaları çeşitlerini inceleyebileceğiniz gibi ayrıntıları hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Beğendiğiniz turu Adanus Tur‘a bildirerek hayalini kurduğunuz eşsiz mavi tur yolculuğuna başlayabilirsiniz.