fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

Teknede Dikkat Edilmesi Gerekenler Ve Yeme İçme Kuralları

Sekiz ve daha fazla kişiye sahip bir grubunuz veya aileniz varsa tekne kiralayabilir ve mavi yolculuk şirketi ile anlaşabilirsiniz. Derin mavi sularda arkadaşlarınız ve dostlarınız ile eğlenebilir, teknede sıra dışı bir gün geçirebilirsiniz.

Her mavi yolculuk’ta olduğu gibi kiralik tekneler yolculuğunun güzel ve huzurlu geçmesi için tekne’de dikkat edilmesi gerekenler ve yeme içme gibi önemli unsurlar bulunuyor. Sizin için derlenen ve mürettebat tarafından belirtilen kurallara dikkat ederek keyifli bir yolculuk geçirebilirsiniz.

Yolculuk Öncesi Planlama Yapmalısınız

Mavi yolculuğa çıkmadan önce seyrin ve rotanın belirlenmesi hayati önem taşır. Denizde kaç gün kalacağınız, kumanya ve yakıtları rotanızda ki hangi limanlardan edinebileceğinizi belirlemeli ve karaya çıkma zamanınızı iyi ayarlamalısınız. Ayrıca güvenli ellerde olsanız da gece seyir halinde olmak istemiyorsanız konaklayacağınız yerlere de zamanında ulaşmalı, denizdeki hızınızı iyi ayarlamalısınız.

Teknede Mümkün Olduğunca Az Eşya İle Yolculuk Yapmalısınız

Tekne içerisinde konakladığınız alanlara kamara denir ve teknenin büyüklüğüne göre kamaranın büyüklüğü de değişir. Buna rağmen kamara içerisindeki dolaplar çok büyük değildir ve fazla eşyanızı koyacak yer bulma konusunda sıkıntı yaşamanız oldukça olası bir haldir. Mutlaka kullanmanız gereken eşyalar ise: plaj avlusu, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, şort, tişört ve gece havanın serinlemesi ihtimaline karşı uzun kollu bir tişörttür. Eşyaların azlığı kadar seçtiğiniz çantanın ebatları ve türü de mavi yolculuk sırasındaki konforunuzu etkileyebilir. Bu yüzden valiz yerine katlanabilen hafif ve geniş çantaları tercih edebilir ve konforunuzu arttırabilirsiniz. Diğer türlü yolculuk esnasında lazım olan eşyaları bulmanız ve ulaşmanız daha zorlu olacaktır.

Seçtiğiniz Ayakkabının Uygun Olduğundan Emin Olmalısınız

Teknede dolaşırken rahat etmeniz ve olası kazalara karşı açık olmamanız için seçtiğiniz ayakkabının uygun olması büyük önem taşır. Rahat ve keyifli bir tekne gezisi için yalın ayak gezmemeli veya düşme olasılığını arttıran topuklu ayakkabıları tercih etmemelisiniz. Ayrıca çok sert tabanlı ayakkabılar tekne yüzeyinin çizilmesine veya zarar görmesine neden olabilir. Bu yüzden teknede yumuşak tabanlı bir terlik veya sandalet tercih etmeli, karada ise spor ayakkabı kullanmalısınız.

Tekne Türüne Göre Özel Önlemler AlmalısınızTekne yolculuğunu kendiniz yapacaksanız ve mürettebat kullanmayacaksanız her türlü ekipmanın yanınızda olduğundan emin olmalısınız. Örneğin, yelkenli teknelerde rüzgarın güç uygulaması daha fazladır ve halatları ayarlarken bir çift eldiven bulundurmanız faydalı olabilir. 

Güneş Çarpmalarına Karşı Dikkatli OlmalısınızTekne yolculukları sırasında güneş ışınlarına oldukça fazla maruz kalabilirsiniz. Her ne kadar güneş ışınları faydalı olsa da fazla maruz kalmak ciddi cilt yanıklarına sebep olabilir ve teknedeki konforunuzu bozabilir. Bu yüzden mavi tur sırasında teknedeyken güneş gözlüğünüzü ve şapkanızı yanınızda bulundurmalı ve sık sık güneş kreminizi yenilemelisiniz.

Su Tüketiminize Dikkat Etmelisiniz

Teknede erişilebilir su miktarı her ne kadar teknenin kapasitesine göre değişse de genel olarak kısıtlıdır. Bu sebeple tükettiğiniz her litre suyun hesabını yapmalı, sürekli duşa girmemeli ve gereksiz yere su harcamamalısınız. Bunun yanı sıra güneşten kötü etkilenmemek için su tüketiminizi dengeli bir şekilde gerçekleştirmeli az su içmemelisiniz.

Teknede Tütün Mamulleri Kullanmamalısınız

Kamaralarda ve kabinlerde tütün mamulleri tüketimi yasaktır. Güvertede tütün mamulleri tüketimi ise serbesttir. Buna rağmen özellikle rüzgarlı havalarda tütün mamullerinin tüketilmesi kazalara karşı sizi açık hale getirebilir ve önerilmez.

Kamarada Yaşama Uyum Sağlamalısınız

Tekne hareket halindeyken eşyalarınızı uçmaması veya ıslanmaması için kamaranızda yer alan lombozları kapalı tutmayı unutmamalısınız. Aynı zamanda temizlik işlemlerine ve yangın tehlikesine karşın kamara kapılarının kilitli olmamasına özen göstermelisiniz.

Tekne Hareket Halindeyken Denize Atlamamalısınız

Tekne hareket halindeyken veya henüz demir atmadığında kesinlikle ve kesinlikle denize atlamamalısınız. Aksi halde teknenin denizin alt kısmında bulunan pervanesi size denk gelebilir ve ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilir.

Teknede Dolaşırken Dikkatli Olmalısınız

Sağlınız başta olmak üzere özellikle güvenliğiniz için halatlara, lomboz kenarlarına, donanım kablolarına yani kısaca teknenin çalışmasını sağlayan donanımına dokunmamalı ve kurcalamamalısınız. Rüzgarlı ve fırtınalı havalarda güvertede dolaşmamalısınız.

Teknede Yeme İçme

Tekne turları kişileri şehirleri kalabalığından uzaklaştıran dinlendirici ve bir o kadarda eğlenceli aktivitelerdir. Tekne turları ile stresinizi atabilir, ailenizle kaliteli ve keyifli bir zaman dilimi geçirebilirsiniz. Üstelik bu zaman diliminde bol bol oksijen alabilir, denizin dinlendirici kokusunu içinize çekebilirsiniz. Bu nedenle birçok kişi tatilini mavi denizde tatil yaparak değerlendiriyor.

Sizde doğum günü, yıl dönümü, evlenme teklifi gibi önemli anları tekne tatili ile taçlandırabilirsiniz.

Meyve, sebze, balık, tavuk ve et genellikle tekne yolculuk hizmeti veren şirketlerin vazgeçilmez öğünlerini oluşturuyor. Bununla birlikte Ege ve Akdeniz bölgeleri üzerinde bir seyahate çıkacaksanız, bu bölgelerin özel yemeklerini servis ettirebilir, farklı ve özgün tatlar deneyebilirsiniz. Yemekler geneli mutlu etme odaklı olsa da her türlü ağız tadına uygun yemek çeşitleri sunulmaktadır ve herkesi memnun eden menüler hazırlanmaktadır. Mavi ve uçsuz bucaksız denizde gün batımı eşliğinde leziz yiyecekler yiyebilir, muhteşem zamanlara imzanızı atabilirsiniz.

Tekne kiralama işleminizi gerçekleştirmenizin ardından size uygun olarak ilk önce menünüz hazırlanır. Gerekli malzemeler temin edilir ve taze olarak mutfağınıza yerleştirilir. Yemeklerin yapılması aşamasında aşçı ile de konuşabilir, her şeyi arzunuza göre ayarlayabilirsiniz. Teknede yaşam ve yemekleriniz ailenizin hoşuna gitmesi ve memnun olmanıza göre ayarlanır ve müşteri isteği ön plana alınır.

Özel Yat Kiralama’da

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, beş çayı, akşam yemeğinden oluşan yemek programımız genelde taze sebze, tavuk, balık ve etle Akdeniz damak tadına uygun olarak zeytinyağlı mezelerle süslenir. Önceden belirlenecek menülere uygun alış veriş listesi tarafımızdan sizler tekneye gelmeden hazırlanabileceği gibi teknemiz hareket etmeden aşçımız yardımıyla sizlerce de yapılabilir. Mavi tur süresince alınan kumanyalar teknelerimizdeki soğutucular ve dondurucularda muhafaza edilerek tazeliğinden hiçbir şey kaybetmeden servis edilir.

Yine tüm içeceklerimiz siz misafirlerimizin istekleri doğrultusunda alınır ve tekne barında muhafaza edilerek personelimizce sıcak veya soğuk servisleri yapılır.

Bütün yiyecek ye içecekler teknemizdeki aşçımız tarafından sizlerin damak tadı ve alışkanlıkları göz önüne alınarak hazırlanır ve servis yapılır.

Kabin Kiralama’da

Kabin kiralama programlarımızda sabah kahvaltısı geleneksel Türk damak tadına uygun geniş bir menüden oluşur. Öğle yemeği genelde mevsim sebzelerinden taze olarak ve zeytinyağlılarla süslenir. Ardından beş çayında kek, pasta ya da bisküvi ikramı yapılır. Akşam yemeklerinde ise et,balık ve tavuk seçeneklerinden birer gün arayla uygun olarak mangal fırın ya da yemek şeklinde zeytinyağlı mezeler ve salatalarla süslenmiş bir menü vardır. Tüm servisler tekne personelimiz tarafından yapılır.

Kabin programlarımızda tüm içecekler ekstra olup, teknemizin barından uygun fiyatlarla temin edilir. Kabin tur programlarında tekneye dışarıdan yiyecek ve içecek sokmak yasaktır.

Kabin Kiralama (Her Şey Dahil Program)

Yine kabin kiralama programımız gibi yemekler ve beş çayı dahil olup, ayrıca öğlen saat 12.00 ile akşam saat 23.00 arası teknede bulunan tüm alkolsüz içecekler ve alkollü içeceklerden bira ve şarap bu programımızda ücrete dahildir.