fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ & MERSİN & HATAY GURME TURU, ANT, 3 GÜN 2 GECE, OTOBÜSLE

0
...₺'DAN BAŞLAYAN
...₺'DAN BAŞLAYAN
TUR KODU: ADA-ANT-DAK- AD- 095
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

144

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ & HATAY GURME TURU

ANTALYA ÇIKIŞLI

Otobüsü Kim Buldu - İlk Kim Buldu - ilk kim icat etti

ADANA & HATAY

3 GÜN 2 GECE KONAKLAMA

 3*4* YARIM PANSİYON OTEL

KİŞİ BAŞI ! …….₺’DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK ŞOK FİYATLA!

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz.  Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 0533 391 23 60 l 0533 653 35 03 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADA-ANT-DAK- AD- 095

Yılda Sadece Bir Kez Düzenlenen, Bu Coşkuyu Kaçırmamak İçin Siz Değerli Misafirlerimizi Muhteşem Karnavala Davet Ediyoruz Keyifli, Eğlenceli Bir Festival Turu ve Güneydoğunun Gastronomi Şehirlerinden Biri Olan Hatay Sizleri Bekliyor..

Portakal çiçeği festivali, adını özellikle nisan ayında sokaklarını bürüyen mis kokulu yeni açan portakal çiçeklerinden alan bir etkinlik olup her yıl Adana’da daha da büyüyen bir coşkuyla kutlanmaktadır. 2023 yılında da portakal ağacı olan her caddesinde farklı renklerde etkinliklere sahiplik edecek olan Adana’da keyifli, neşeli ve coşku dolu birçok eğlence ve gösteri Adana’da ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Adana’nın sıcak, samimi insanlarıyla aynı sokaklarda yürürken, rüzgarın ara ara taşıyıp getirdiği o muhteşem portakal çiçeği kokusu günün 24 saati bırakmaz peşinizi… Baygın bırakır insanı…

Yılda sadece bir kez olan bu coşkuyu kaçırmamak için…

Portakal çiçeği mevsiminde, Yerinizi ayırtmayı ihmal etmeyin, memnun kalacaksınız…

TUR DETAYLARI

ADANUS TUR HAREKET ZAMANI (TIKLAYIN)

Antalya’dan saat …….. ‘de Hareket ediyoruz.

ADANUS TUR HAREKET & DÖNÜŞ DURAKLARI (TIKLAYIN)

BULUŞMA GÜZERGAHI

Antalya – Serik – Manavgat – Alanya

ÖNGÖRÜLEN BULUŞMA DURAKLARI

Dünya Göz Hastanesi önü, Kepez

Özdilek AVM önü, Dokuma

Aytemiz Petrol önü, Antalya Otogar

Uncu Ali Parkı ATMler karşışı, Uncalı

Eski Turkay Otel karşısı, Konyaaltı

5M Migros önü, Durak

Samanyolu Pastanesi önü, 100. yıl cd.

Vakıfbank karşısı, Ulusoy cd.

Mevlana BP Petrol üstgeçit altı

B.Onat cd. Anadolu Hastanesi üst geçit altı

Eski Komaş önü. B.Onat cd.

Akra Barut Otel önü, üstgeçit altı, Dedeman

Laura AVM ATMler önü

Özgürlük Bulvarı

Kipa AVM Kavşağı, Güzeloba 

Serik Öğretmen Evi önü

Manavgat Side Kavşağı Total İstasyon

Shel petrol istayonu önü, Alanyum AVM Karşısı, Alanya

ALTERNATİF TUR TARİH SEÇENEKLERİ (TIKLAYIN)

     

()PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

İki Kişilik Oda’da Kişi Başı Tek Kişilik Oda 0- 5 Yaş Çocuk 06-11 Yaş Çocuk  
                   ……..₺             ……….₺            ……….₺              ……….₺   

Not:  2 yetişkin yanında 0-5 yaş (2016 ve sonrası )ücretsiz olup, koltuk verilmez, kucakta gider. Koltuk talep edilmesi durumunda …… ücretlidir. 6-11 yaş ( 2011 ve 2016 arası) …….. ücretlidir.

ADANUS TUR YURTİÇİ – YURT DIŞI PAKET TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ (TIKLAYIN)

ADANUS TUR HİZMETLERİ

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR (TIKLAYINIZ)

*Modern araçla Ulaşım

* 3* veya 4* Otellerde Konaklama

*Konaklama Otellinde 2 Sabah Kahvaltısı 

*Konaklama Otellinde 2 Akşam Yemeği

* 4*Konaklama 

* Adanus Tur Güvencesi

* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

* Adanus Tur Otobüs İçi İkramları

* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*Otopark ve Otoban Ücretleri

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR (TIKLAYIN)

*İlk gün Sabah Kahvaltısı 

*Son gün Akşam yemeği

*Tüm Öğle Yemekleri

*Tüm Yemeklerde Alınan Alkollü / Alkolsüz İçecekler

*Tüm Özel Harcamalar

*Ekstra Ödemeli Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*Şahsi harcamalar 

*Müze Giriş Ücretleri (Katılımcıların “Müzekart” Tedarik etmelerini önermekteyiz,  Dolayısıyla. Bakanlığa bağlı ören yeri ziyaretleri ücretsiz olacaktır.)

ÖNEMLİ HUSUSLAR

GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Seyahat öncesi, Seyahat acentası Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi U-ETDS sistemine tur katılımcısı olan misafirlerin (Ad-Soyadı-TC Kimlik no) işleme/iletme zorundadırlar. Sevgili misafirlerimiz şirket iletişim kanallarımızdan veya ön kayıt esnasında bilgilerinizin tarafımıza verilmesi önemle rica olunur.

*Günübirlik,Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 5 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

Konaklamalı tur paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

*Triple odalarda 3.yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

*Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Adanus Tur’un herhangi bir yaptırımı yoktur.

*Konaklamalı Turlar’da konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

*Yol güzergahlarında alınan yemeklerde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Ulaşım, rehber iletişim bilgileri, Tur biniş durakları ve saat bildirimi Turun çıkış tarihinden bir gün önce katılımcıların bulundukları en yakın noktalardan alınmalarını sağlayacak şekilde güzergâh düzenlenip, katılımcılara SMS yoluyla, saat 17:00-18:00 arası seyahat acentası tarafından yapılacaktır.

*Tur ön kayıt (Rezervasyon) sırasında; Seyahat sigortası için TC kimlik No, doğum tarihi ve yeri bilgilerini, fatura için adres vermeniz rica olunur.

*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa, acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. İlaçlarınızı- fotoğraf makinenizi- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.

* Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

*Konaklamalı turlarda  0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

*T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

*Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma durağında olmanız gerekmektedir.

*Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür, Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Adanus tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Adanus tur tüketicisine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

*Ekstra turlarda, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde, fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur.

*Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler.

*Tur programında olan, ancak fiyata dahil hizmet olmayıp, yol güzergahında yapılacak olan ekstra turlarda, tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir, ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında ‘ekonomik sınıf’ kullanılmaktadır.) Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

*Uçaklı Turlarda Adanus Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerin de Adanus Tur, tur tüketicilerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

*Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Adanus Tur’un sorumluluğu değildir, tur hizmetini satın alan tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

*Tura katılan 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

*Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Adanus tur’un sorumluluğu yoktur.

*Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

*Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam yemekleri menüleri tur programında yazılı şekilde belirtilmiştir.Paket seçenekleri haricinde almak istenirse, Rehbere bilgi verilmeli, Tüketiciler bu hizmeti ücret karşılığı alabilirler. Yemeklerde yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Otobüslü turlarda, katılan kişi sayısına göre, midibüs veya minibüs kullanılabilir.

*Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

*Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen, ısrarcı olmayınız.

*COVİD 19 Günlerinde, Korona Virüse karşı önleyici tedbirler kapsamında, sosyal mesafe korunarak araç kapasitesi %50 oranında yolcu alınacak, temizlik ve hijyen tedbirleri azami olarak gözetilerek koltuk yerleşimi araç kapasitesinin %50 si olarak düzenlenecektir. Yaşam normalleşmeye evrildiğinde ise, Turlarda 11 – 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 – 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 – 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

*Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Adanus Tur sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız!

*Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir.

*Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir

*Sahada operasyon sırasında bazı misafirlerimizin ‘ofisten bana böyle söz verildi’, ‘ofiste bana farklı söylendi’ gibi talepleri olmaktadır. Bazen bu talepler asla ofisten söylenmemiş, söylenemeyecek talepler olabilmektedir. Dolayısı ile bir talebiniz olduysa ve size bir söz verildiyse bunu yazılı olarak talep ediniz. Yazılı olarak verilmeyen sözler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.

*ÖĞLE YEMEKLERİ:

Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

*TUR KAYIT KOŞULLARI:

Günübirlik Tur (‘Ön kayıt’) rezervasyonu sırasında tur bedelinin %50’si depozito alınır. 10 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

Özel olarak hazırlanan turlar:
Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50’si veya tamamı ödenecek şekilde iki fiyat verilir. Tüketici/tüketiciler hangi tür ödeme yapacaklarına kendileri karar verip firmamıza bildirir. 20 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

REZERVASYON DETAYLARI:

A – Ofiste yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda, kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B-İnternet üzerinden on line  yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B – Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 

C – Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Adanus Tur  Sorumlu tutulamaz.

 D – Rezervasyon esnasında (konaklamalı Turlarda) T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

*İNDİRİM KOŞULLARI:

Kampanyalı dönemlerde çocuk indirimi de dahil olmak üzere hiçbir indirim geçerli olmaz. Aynı anda 2 indirim uygulanmaz. (Ör: Grup ve çocuk indirimi)
Adanus Tur Seyahat acenta personelinin sağlık bozulması,araç ekipmanın arızası, izinler, hava koşulları, grup yapısı, müze ve ören yerlerinin kapatılması/kapalı olması gibi nedenlerden dolayı tur programında genel akışı ve paket içeriğini bozmayacak şekilde düzenleme ve değişiklik yapma hakkını rehberlerine vermiştir.

Katılımcı tur programının esaslı değişimi durumunda cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda Tursab Kütahya Çizelgesi kuralları uygulanır.

*TUR PROGRAMINDA GERÇEKLEŞEBİLECEK OLASI DEĞİŞİKLİK SEBEPLERİ

Hava ve yol koşullarına göre gidilen yerlerin sırası değiştirilebilir. Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen bölgelerin yerine koşulların uygun olduğu başka bir yer eklenebilir.

*İPTAL POLİTİKASI:

Yurtiçi Turları için, Tura kayıt yaptıran tüketici 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine, 29 -15 gün kalması durumunda vergi, sigorta vs. gibi bedeller düşüldükten sonra kalan meblağın %50’si iade edilir, 15 gün ve daha az kalması durumunda, tüketiciye hiçbir iade yapılmaz.. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

*İPTAL KOŞULLARI:

Mücbir haller dışında Adanus Tur, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Adanus Tur tarafından iptal durumu söz konusu ise, sadece tur ücreti iade edilir.

Kişiler tur hakkını 7 gün öncesinden, Adanus tur’un uygun görmesi durumunda, bir başka kişiye devredebilir.

*Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

İPTAL İADE GÜVENCE SİGORTA PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTA PAKETİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu gereği, Seyahat acentası “paket tur” kapsamında seyahat edenlere acentanın iflasını ve ürün sorumluluk ( Ayıplı ya da eksik hizmet) teminatı içeren Seyahat Sağlık Sigortası yapmakla yükümlüdür.

Günübirlik turlar, paket tur kapsamında olmadığı için sigorta yapılması kanunen zorunlu değildir.

ADANUS Tur tarafından, tura katılan misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta detayları; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar ve sınırlı sigortadır, Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İptal İade Güvence Sigorta Paketi

Dileyen tur katılımcımız iptal iade güvence sigorta paketi hizmetini seyahat acentamızdan ücreti karşılığı tedarik edebilir.; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.

TURDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR ( TIKLAYIN)

*Gezi süresince rahat yürüyüş giysisi ve yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

*Yedek ayakkabı, su içinde yürümeye uygun ayakkabı, kazak, hırka v.b bir kıyafet, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, koruyucu krem, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, yapacağınız alışverişler için sırt çantası, şarz kablosu, power bank, şemsiye, su kabı, antibakteriyel jel, dezenfektan, güneş gözlüğü, yedek maske, eldiiven, göve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı ve şarj cihazı yanınıza almayı unutmayınız!

MÜZE KART ALMANIZ FAYDALIDIR. (TIKLAYIN)

Müze ve ören yerlerine giriş için müze kartı çıkartırsanız çok daha uygun fiyatlara giriş yapmış olursunuz; aynı zamanda kartların geçerlilik süresi de 1 yıldır. 1 Yıllık müze kartı fiyatı 60 TL.

Not: Türkiye’de bulunan yüzlerce müze ve ören yeri, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sunulan Müzekart ile ziyaret edilebiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 5203 Sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri, KKTC vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik “Yabancı Kimlik Numarası” sahibi kişiler tarafından bu kart kullanılabiliyor.

Müzekart sahibi olmak isteyenler, müze veya kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor.

Ayrıca dileyenler, “https://muze.gov.tr/” adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor. Sistem onay verdikten sonra internet başvuruları 5 gün içinde kurye ile belirtilen adrese gönderiliyor.

SAĞLIK ! SALGIN'A KARŞI ÖNLEYİCİ TEDBİRLER (TIKLAYIN)

 

Değerli Misafirlerimiz, Sağlık, her zaman önceliğimizdir. Sağlık Bakanlığımızın salgını önleyici tedbirleri kapsamında, turumuz gerçekleşecektir

Sağlıklı ve eğlenceli turlar dileriz.

BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
TUR PROGRAMI
1.GÜN | BULUŞMA VE HAREKET, ANTALYA – MERSİN 
 
Değerli misafirlerimizi, tur günü öncesi, birgün önce sizlere bildirilen saat ve duraklardan karşılayarak, rehberimizin anlatımları eşliğinde, Mersin, Adana Portakal Çiçeği Festivali ve Hatay Gurme Turu yolculuğumuza, Manavgat – Alanya – Anamur – Silifke güzergâhı üzerinden başlıyoruz. 
Yol güzergahımızda, Narlıkuyu’daki Cennet Cehennem Obrukları’nı görmeye gidiyoruz. Buradaki gezimiz ve fotoğraf molamızın ardından, Kız Kalesi’ni(Panoramik) görerek turumuza devam edeceğiz.  M.Ö.2-M.S. 7.yüzyıllar arasında yoğun bir ticaret ve şehir hayatı sergileyebilmiş Antik dönemde önemli bir zeytinyağı üretim merkezi olan Kanlı Divane Antik kenti’ni gezeceğiz. Antik kent gezimizin sonrası, 1. Dünya savaşı sonrası, Osmanlı Devleti’nin teslim belgesi olan Mondros Ateşkes Antlaşması sonuçu olarak, Fransızların işgali altında olan Mersin, Milli Mücadele ruhu ve Milli Birlik Beraberlik bilinci ile 3 Ocak 1922 yılında Mersinliler tarafından kurtarılan, bugün Çukurova’nın liman kenti Mersin’e ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Mersindeki Otelimizde.
 
Öğle Yemeği: Yol güzergahında, Rehberimizin önereceği bir dinlenme Tesisi / Serbest Zaman

Akşam Yemeği(Mersin): Otelde alınacak olup, Adanus Tur paket ücretine dâhildir.

3*4* Konaklama (Mersin): 

Rota: Antalya – Gazipaşa(185km), Gazipaşa – Orhan ağaçlı tesisleri (135km), Orhan ağaçlı tesisleri – Narlıdere (78km), Narlıdere – Mersin (80km)

Bugün toplam kat edilecek mesafe:478km

 
2.GÜN| MERSİN – ADANA – ANTAKYA 
 
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından, otelimizden ayrılıyoruz. Çukurova’nın önemli şehirlerinden biri olan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana’ya ulaşıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün diplomatik başarısı sonucu Fransa  5 Ocak 1922’de Adana’dan çekilmek zorunda kalmıştır. 1881 yılında Vali Ziya Paşa tarafından yapımına başlanmış Büyük Saat Kulesi, Ramazanoğlu Piri Mehmet Paşa tarafından ibadete açılmış Ulu Camii, 310 m uzunluğundaki Taş Köprü ve 1998 yılında ibadete açılan, Sabancı Merkez Camii ziyaretlerimizin sonunda, İlki 2013 yılında başlanan, günümüzde 11.kez düzenlenen, Türkiye’nin İlk Karnavalı olma özelliğine sahip Adana Portakal Çiçeği Festival Alanı’na ulaşıyoruz. Serbest Zamanınızda, Adana’nın meşhur lezzetlerini bir araya getiren karnaval alanında Serbest (Ekstra ödemeli) Öğle Yemeğinizi alıp, Konserlere, Sergilere ve Gösterilere katılıp, karnavalın en önemli etkinliği olan katılımcıların renkli kostümler giydiği Kortej Yürüyüşüne katılarak Büyük Coşku’ya ortak olabilirsiniz.
Festival boyunca tüm sokakları mis gibi Büyülü Portakal Çiçeği kokan, rüzgarın ara ara taşıyıp getirdiği o muhteşem portakal çiçeği kokusunun peşinizi bırakmadığı Festival alanında alacağımız leziz Adana yemeklerinden oluşan Serbest (Ekstra ödemeli) Akşam Yemeğimizin ardından, Adana’dan ayrılarak, yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından, Lübnan’da Bekaa Vadisi’nden doğup, Hatay’dan Akdeniz’e dökülen, 556km uzunluğundaki Asi Nehri’nin iki kenarına kurulu, “Hristiyan” teriminin ortaya çıktığı Antakya’ya varıyoruz. geç saatlerde varacağımız otelimize geçiyor ve yoğun gün sonunda, dinlenmeye çekiliyoruz. Konaklama Otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, Adanus Tur paket ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği(Adana): Festival Alanı / Serbest Zaman
Akşam Yemeği(Adana): Adana – Festival Alanı / Serbest Zaman (Festival geç saatlere kadar devam ettiğin’den dolayı ve otel’e geç gireceğimiz için yöresel Adana lezzetlerini yemenizi tavsiye ederiz. Festival alanı cafe ve restoranların olduğu bölgede yer almaktadır.

3*4* Konaklama (Antakya): 

Rota:Mersin – Adana (65km), Adana – Antakya (204km)

Bugün toplam kat edilecek mesafe: 269km

 
3.GÜN | ANTAKYA – ADANA- MERSİN- ANTALYA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından, otelimizden ayrılıyoruz. Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye ve Şelalelerine ulaşıyoruz. Su sesi ve manzara eşliğinde kahvemizi içtikten sonra, Dünyanın en büyük Mozaik  Müzesi ünvanına sahip Hatay Arkeoloji Müzesi’nde İskelet Mozaiğini, Şuppiluliuma Heykeli’ni, Antakya Lahdi’ni gördükten sonra, dünya’nın ilk Kilisesi olma özelliği bulunan, 1983 yılında Papa 6. Paul tarafından Haç Yeri ilan edilmiş, St. Pierre Kilisesi ile başlıyoruz. Ardından avlusunda Yasin Suresi’nde geçen Hz. İsa’nın 3 Elçisi’nin Mezarının olduğuna inanılan, Memlük Hükümdarı Baybars zamanında eski bir tapınağın yerine yapılmış, Habibi Neccar Cami ve Ünlü uzun çarşı’yı serbest zaman geziyoruz. Gurme Turları’nın önemli durak noktası ve son dönemlerde mutfağıyla ön plana çıkan Antakya’da öğle yemeği molamızın ardından,  Antakya gezimizi tamamlıyor ve Antalya’ya dönüş yolculuğumuzu başlatıyor.

Amanos Dağları’nı Belen Geçidini aşarak, MÖ 333 yılında, Büyük İskender’in İssos yakınlarında kazandığı zaferden sonra Alexandreia adıyla kurulmuş İskenderun’u, M.Ö. 3000 yıllarından bu yana Akad ve Sümerlerden başlayarak Roma ve Bizanslı’lara kadar bir çok devlet ve medeniyetin egemenliği altında kalmış Dörtyol’u, Orta Çağ’da Çukurova’nın Haçlı işgali döneminde Bizanslılar tarafından yapılmış, Şahmeran Efsanesi’nin geçtiği yer olarak kabul edilmesinden dolayı, Evliya Çelebi’nin Şahmeran Kalesi adını verdiği Yılan Kale’yi aracımızdan görerek, Adana üzerinden Tarsus’a ulaşıyoruz. Berdan Çayı üzerinde yer alan tarihi Tarsus Şelalesinde öz çekimler yapıyoruz. Ardından,  Kleopatra kapısı ve Nusret mayın gemisi görülecek yerler arasında. Hristiyanlık tarihinin en önemli simgelerinden olan St. Paul’un evini ziyaret edip evinin avlusunda bulunan St.Paul kuyusunu görüyoruz.  St Paul gezimizin ardından, Dünya’nın birçok yerindeki yedi uyurlar inanışının Anadolu’daki en önemli merkezi Eshab-ı Kehf mağarasını gezeceğiz. Ardından Zengin tarihi ve kültürüyle, geçirdiği dönemler boyunca hareketli bir ticari merkez olan Tarsus’un en önemli tarihi yapılarından Kırkkaşık Bedestenine gidiyoruz ve buradan hediyelik eşya, yöresel ürün alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Ardından, Mersin güzergahından, ihtiyaç molaları alarak, Antalya’ya varıyoruz.

Bir başka Adanus Tur organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, Adanus Tur paket ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Antakya, serbest (Ekstra ödemeli) olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Yol güzergahında, serbest (Ekstra ödemeli) olarak Alınacaktır.

3*4* YP. Konaklama: Dönüş yolunda olduğumuzda olduğumuzdan, otel konaklaması yoktur

Rota: Antakya- Adana (204km), Adana – Tarsus (40km), Tarsus – Antalya (581km)

Bugün kat edilecek mesafe: 825km

Toplam toplam kat edilecek mesafe: 1572km

*Bu tur size uygun değilse, ‘………………………..‘ diğer tur programını incelemek için, Tıklayınız…

DİKKAT!

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

VİDEO