fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

BATI AMERİKA TURU, YILBAŞI ROTASI, 9 GÜN 7 GECE, UÇAKLA

0
.....$ 'DAN BAŞLAYAN
.....$ 'DAN BAŞLAYAN
TUR KODU: ADABİN-KA-İST-LAS-403
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

186

BATI AMERİKA TURU

YILBAŞI ROTASI

 San Francisco – Las Vegas – Los Angeles

                                                            THY İLE

9 GÜN 7 GECE  4* OTEL KONAKLAMA

…….$ ‘DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAZ CAZİP FİYATLAR!

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADABİN-KA-İST-LAS-403

TUR DETAYLARI

BU TUR İÇİN DİĞER TARİH SEÇENEKLERİ ( TIKLAYIN)

UÇUŞ DETAYLARI ( TIKLAYIN)

*İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde, Türk Havayolları kontuarlarında buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 9 tarifeli seferi ile saat 13:50‘de Los Angeles Uluslararası Havalimanı’na uçuş. Yerel saat ile  16:45‘da varış. 

*San Francisco Uluslararası havalimanına transfer. Türk Havayolları’nın TK 80 nolu seferi ile saat 18:25‘de İstanbul’a hareket saat 18:25‘de İstanbul’a varış.

o Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
o İç hat bağlantı detay ve fiyat farklarını sorunuz.
o Tüm uçuş detaylarının turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul – Los Angeles  13 sa 55 dk

San Francisco – İstanbul  12 sa 55 dk

 

(€) PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

  Oteller  2/3 Kişilik Odada Kişibaşı Tek Kişilik Oda 02,00 – 11,99 Yaş Çocuk  00,00 – 1,99 Yaş Çocuk     
           

Tur fiyatları afişe edildiği an geçerlidir. Kademeli fiyatlandırma söz konusudur. Güncel durumu Adanus Tur’a sorunuz.

ADANUS TUR YURTİÇİ – YURT DIŞI PAKET TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ ( TIKLAYIN)

ADANUS TUR HİZMETLERİ

DAHİL SERVİSLER ( TIKLAYIN)

DAHİL OLMAYAN SERVİSLER ( TIKLAYIN)

 • Vize ücreti
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Sabah kahvaltıları, öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Opsiyonel turlar
 • Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm servisler
 • Amerika iç hat bagaj ücretleri. (Kişi başı 1. bagaj için 35 USD, 2. bagaj için 45 USD) Ayrıca kilo sınırlaması bulunmaktadır.
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası
 • Rehber ve şoför bahşişleri (Amerika’da günlük kişi başı 5$ önerilir)

GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Tur organizasyonumuz Adanus tur ve Gazella tur işbirliği ile gerçekleşmektedir. Farklı acente misafirlerinin de tura katılımı muhtemeldir.

REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI:

*Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 
*Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
 

* Tüketici tarafından tarafımıza rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. Acentamız tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. Tüketici’nin seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve Tüketici talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. Acentamız, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. Acentamızdan teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yada ödeme yapan kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları Tüketici ’ ye aittir.

*Satış Sözleşmesi’nin Tüketici tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. Tüketici ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır.

*Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır.

*Rezervasyon kayıt anında toplam üçretin %50’si alınır.

*Tur kalkış tarihinden 30 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir.

*Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde firma olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. Tüketici rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır.

 
KONAKLAMA NOTLARI
 
*Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 
*** Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 
*Programda belirtilen oteller “ve benzeri” dir. Kesin otel bilgisi tur kalkış tarihinden önce bildirilecektir.

*3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3 Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3 Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

 
*Çocuk fiyatı 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek çocuk için uygulanmaktadır. 1 Yetişkin + 1 Çocuk olması durumunda 2 yetişkin fiyatı uygulanmaktadır.
 
*Amerika’da otellerde genel olarak 2 adet çift kişilik yatak bulunmaktadır. Aynı oda içerisinde 3 ayrı yatak verilememektedir. 
 
*Tek kişilik odalarda yatak tipi tek kişiliktir. Çift kişilik yataklı oda müsaitlik doğrultusunda verilebilir.

*Kimi otellerde iki ayrı yataklı oda bulunmaması durumunda çift kişilik yataklı bir oda verilebilir. Çift kişilik yatak bulunmaması durumunda da iki ayrı yataklı bir oda verilebilir.

*Kimi oteller check-in esnasında kredi kartınızdan olası harcamalarınız adına belli bir miktar bloke edebilir.

* Otellerinin Giriş saatleri en erken 15:00 / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 
*Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup Turlarımızda kullandığımız otellerde yapılan rezervasyonlar grup rezervasyonu olup, alınacak kahvaltılar farklı bir salonda gruba özel olarak verilebilir ve standart otel kahvaltısından farklı olabilir.
 

UÇUŞ NOTLARI

*Amerika İç hat biletlerinin iadesi yoktur. Bazı turlarımızda dış hat uçak biletleri (Türkiye çıkış/dönüş) tur kalkışı kesinleştiğinde kesilebilir. Bu biletlerde havayolundan gelecek ceza işlemine göre değerlendirilecektir.

*İç hat uçuşlarında bagaj ücretli olup (Kişi başı 1.bagaj için 30 USD, 2.bagaj için 40 USD, bu tutarlar havayoluna göre değişebilir) ayrıca kilo sınırlaması bulunmaktadır.

*Amerikan Ulaştırma Güvenlik İdaresi TSA (Transportation Security Administration) tarafından alınan karar gereği Amerika’ya yapılacak uçuşlarda toz ürünlerin (un, şeker, kahve, baharat, süttozu, kozmetik vb.) yolcu beraberinde taşınmasına bazı kısıtlamalar getirilmiştir. 27.06.2018 tarihi itibarıyla başlayacak kısıtlamaya göre, kişi başı 350 ml ve/veya daha fazla toz içerikli maddelerin kabin içerisinde taşınması yasaklanmıştır.

*Uçuş saatleri havayolları ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçuş saatlerinde meydana gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek olumsuz koşullardan Acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz.

*Programda belirtilen Ulaslararası ve iç hatlarda uçuş gerçekleştirilecek olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir ulusal/yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla, aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.

*Uçak biletleri pasaportunuzda geçen isim/soy isim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve pasaport detaylarına göre kesilmektedir. Bu bilgilerin acentemize hatalı bildirilmesi durumunda acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

*Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni biletin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder.

*Uçuş saatinden minimum 3 saat öncesinde belirtilen havalimanında olunması gerekmektedir.Kimi hava yolları grup rezervasyonlarında online check-in ve koltuk seçimine izin vermemektedir.

*Misafirlerimizin koltuk isteklerini (Müsaitliğe göre) check-in esnasında kontuar yetkilisine belirtmeleri gerekmektedir. Bazı hava yollarında gruba özel koltuk blokajı yapılmaktadır. Yan yana veya daha önde oturmak isteyen misafirlerin havalimanında check/in kontuarında işlem yaptırması gerekmektedir.

*İç hat bağlantı almak isteyen misafirlerin acentamıza başvurması gerekmektedir. Uçak biletlerinin bağlantılı olarak kesilmesi için iç hat uçuşun acentamızdan alınması gerekmektedir.

*İç hat uçuşunu misafirlerimizin kendileri almaları durumunda, uçuşlar bağlanamayacağından olası bir uçuş gecikmesi halinde ana uçuşa yetişilemezse hava yolları ve acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

*Grup biletlerinden gidiş uçağına binilmediği/kullanılmadığı durumlarda dönüş uçuşu sistem tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir.

*Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş iptallerinden, uçuş saatleri ile parkur değişikliklerinden ve fiyat artışlarından acentamız sorumlu değildir.

*Türkiye çıkışlı uçuşlarda bagaj hakkı istisnai durumlar dışında 1 parça/20 kg ile sınırlıdır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişkenlik gösterebilir.

*Gidilecek ülkelerdeki iç/dış hat uçuşlarında ise bagaj hakları havayollarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu uçuşlarda bagaj taşıma ücretli olabilmektedir.

*Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

*Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

*Uçak biletlerini kendileri alarak (Acentamızın uçak bileti hariç kayıt almayı kabul etmesi halinde) tura katılan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turu veya diğer turlara da katılamayabilirler. Misafirlerin bu durumda grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.

*Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.

*Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolu çalışanları da dahil) kestirmiş oldukları biletlerden firmamız sorumlu değildir. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlarla kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.

*Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

*Acenta,  hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne
tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acenta, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür.

TUR NOTLARI

*Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acenta  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 
*Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile
düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 
*Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 
*Bazı ülkeler artan güvenlik unsurları nedeniyle cep telefonu ve laptop gibi elektronik aletleri güvenlikte açmanızı isteyebilir. Şarjı olmayan cihazları uçağa almayabilir ve bu cihazları ayrı bir güvenlik prosedüründen geçirebilir.
 

*Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

ÖNEMLİ! FESİH VE İPTAL ŞARTLARI (TIKLAYIN)

Fesih ve İptal Şartları

*Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali seyahat acentası tarafından tüketiciye bildirilir.

Tüketici, paket tur hizmetin başlamasından 30 gün öncesine kadar sözleşmeyi fesih ve paket turu iptal talep ederse, ödemiş olduğu bedelin tamamı kendisine iade edilir (Zorunlu sigorta,seyahat sağlı-vize sigortası, Tur güvence paketi hariçtir.). Turun başlamasına daha az süre kalan iptal taleplerinde ödemiş olduğu bedelin tamamı iade edilmez.

*Paket turun başlamasından 30-21 gün öncesine kadar sözleşmeyi fesih ve paket turu iptal edilmesi durumunda gezi bedelinin %35’i, 20-11 gün öncesine kadar fesih ve paket turu iptal edilmesi durumunda gezi bedelinin %50’si tüketiciye fatura edilir. 10 gün ve daha az gün kalması halinde sözleşmeyi fesih ve paket turu iptal edilmesi durumunda ise, Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği 16. maddesi 4. fıkrası kapsamında hiçbir hal ve şartta ücret iadesi yapılmayacaktır.

*Sözleşme fesih ve iptal durumlarında sözleşmeyi hangi tüketicinin imzaladığına bakılmaksızın her Tüketici ancak kendi hakkına ilişkin fesih ve iptal yapabilir. Ayrıca; Erken rezervasyon, özel ürün ve indirimli kayıt yaptıran Tüketicilerin hiçbir şekilde ücret iadesi ve tazminat hakları bulunmamaktadır.

*Tüketicinin fesih ve paket turu iptal etmeleri halinde, Tüketiciye sağlanan zorunlu sigorta ile seyahat sağlık ve vize sigortası bedelleri hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.

*Tüketici sözleşmeyi ve paket turu hangi şekilde fesih ve iptal etmiş olursa olsun katıldıkları paket tur ile ilgili yapılan ve geri alınamayacak olan ödemeler, Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği 16. maddesi 4. fıkrası kapsamında (Havayolu ve sair ulaşım şirketleri ile otellerin iptal ve iade şartlarına uymaması nedeniyle) düşüldükten sonra kalan tutar iade edilecektir.

*Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Uçuşlarda paket tur hizmetin başlamasından 21 gün öncesine kadar sözleşmeyi fesih ve iptallerde bilet kuralları gereği hava yolu tarafından uygulanan ceza ve kesintiler aynen tüketiciye yansıtılır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretler iptal tarihine bakılmaksızın yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam iptal koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

*Tarifeli ve Charter uçuşlarda 21 ve daha az gün kalan hallerdeki sözleşmeyi fesih ve iptallerde hiçbir mazeret geçerli olmayıp, uçak ücreti iadesi söz konusu değildir. Tüketicinin biletini kaybetmesi durumunda ilgili hava yolunun uyguladığı cezayı ödemekle yükümlüdür.

*Ancak, katılımcı, tur dönemine denk gelen mutat iştigaline engel rahatsızlıkları durumunda, devlet hastanelerinden alacağı resmi raporu ibraz ederek veya 1. Derece akrabalarının cenazelerini belgelemesi koşuluyla, iade hakkına sahiptir.

Mücbir Sebep

Adanus Turizm, konaklama tesisleri ve taşımacı kuruluşların tur programında belirtilen zaman ve vasıfta hizmet sunması için gerekli özeni gösterir. Ulaşım araçları ve konaklama tesislerinde Adanus Turizm’in iradesi dışında gelişen olaylardan doğabilecek arıza, kaza ve kayıplarda ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek sorunlarla, siyasi olay, grev, devletler arası ilişkilerdeki değişiklikler, terör, halk hareketleri, savaş ihtimali, doğal afetler, kamuyu ilgilendiren ve etkileyen sağlık sorunları(salgın hastalıklar), devlet kurumları tarafından alınan sağlık önlemleri(salgın hastalıklar nedeniyle karantina, sınır kapısı geçişlerinde sınırlama veya kapatma), olumsuz hava şartları, sis ve öngörülemez teknik sorunlar gibi olağanüstü ve mücbir sebeplerden ve/veya müşterinin kusurundan dolayı sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilememesinden Adanus Turizm sorumlu tutulamaz. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

FAYDALI BİLGİLENDİRME (TIKLAYIN)

PARA BİRİMİ

Yanınızda Amerikan Doları (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ

Batı Amerika Bölgesi, Türkiye ile yaz saat diliminde 10 saat geride, kış saat diliminde 11 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 16:30 iken Batı Amerika’da 06:30’dur.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ

Ülkenin kendine has bir mutfağı bulunmamakta ve fast food ağırlıklı bir kültür hakimdir. Ancak birçok mutfak kültürünü eyaletlerde görebilirsiniz. Yaygın olarak Çin mutfağı yer alsa da birçok eyalette Türk mutfağı yemekleri bulabilirsiniz. Yemek kültürü olmasa da mutfağı birçok kültürü içinde barındırmaktadır.

ELEKTRİK

Amerika’da kullanılan elektrik akımı ise 110 Volt’tur. Türkiye’de ise bu 220 Volt’tur. Yanınızda priz dönüştürücü bulundurmanızı tavsiye ederiz.

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük işletmelerden alışveriş imkânı bulunmaktadır.

SAĞLIK & SALGIN TEDBİRLERİ I (TIKLAYIN)

Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

Ülke giriş koşulları anlık değişebildiği için seyahat gidiş tarihi itibariyle güncel koşullar sorgulanmalı ve güncel koşullar göre hareket edilmelidir.

Canlı haritamız ile istediğiniz varış noktalarının giriş gerekliliklerini keşfedin. Nereye gidiyor olursanız olun, rezervasyon yapmadan önce lütfen yerel yönetimlerin duyurularını kontrol edin.

COVID-19 seyahat güncellemeleri ve kısıtlamaları

VİZE İŞLEMLERİ (TIKLAYIN)

Türk vatandaşları’nın ABD’ye Seyahatı için vize gerekmektedir. 

Umumi Pasaport – Vize gerekli                         

Yeşil Pasaport – Vize gerekli

Hizmet Pasaportu – Vize gerekli 

Yeşil pasaport sahibi misafirlerimizin pasaportlarının süresi dolması durumunda soğuk damga ile uzatma yapmamalarını ve yenilemelerini tavsiye ediyoruz. Uzatma yapılan pasaportlar bir çok ülkede kabul görmemektedir. Acentamızın bu hususta bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Gümrük geçişlerinde ve sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 6 boş sayfa olması gerekmektedir.

Vize için, Acentamızdan destek talep edilebilir. Bu durumda, Acentemiz, misafirlerimiz ile konsolosluklar arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi acentemizin sorumluluğunda değildir.

Vize başvurularının tur hareket tarihinden en az 3 ay öncesinde yapılması tavsiye edilir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi adına başvurunuzu tur kalkış tarihinden en az 3 ay öncesinde tamamlamanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Vize alınmış olması veya vize gerektirmeyen pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş ve çıkış yapılabileceği anlamına gelmeyip, pasaport polisinin sizi ülkeye giriş izni vermeme veya ülkeden çıkarmama yetkisi bulunmaktadır. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Farklı bir ülke vatandaşı veya oturum izni bulunan misafirlerin vize durumlarını, bağlı bulundukları konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Evlilik sebebiyle soyadı değişen misafirlerin, evliliğin üzerinden 3 aydan fazla süre geçtiyse pasaportunu değiştirmesi gerekmektedir. Ülkeden çıkış ve ilgili ülkelere giriş kuralları tamamen pasaport polisi insiyatifindedir.

Yurt dışı çıkış fonu ücreti fiyatlarımıza dahil değildir. Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Ziyaret edilen ülke Türk vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin geçerli pasaportunuzda olması gerekmektedir. İptal edilmiş bir pasaporttaki vize geçerli bir vize dahi olsa, bu vize/pasaport ile seyahat edilememektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne- babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

MİAMİ & ORLANDO HAKKINDA (TIKLAYIN)

Miami Gezilecek Yerler

Miami Turistik Yerleri

 • Yıldız Adası Miami : ABD’nin Miami eyaletinde yer alan Star Island, görkemli ve turistik yapısıyla ön plana çıkan insan yapımı olan Miami’nin en büyük adasıdır

 • Miami Plajı : Miami Beach, ülkenin önde gelen tatil beldelerinden biri olarak öne çıkan turistik bir yerdir.

 • Küçük Havana : Little Havana kendine has sanatsal yapıları ve Küba esintileriyle ilgi gören bir rotadır.

Miami Ünlü Yerleri

 • Coconut Grove : Coconut Grove; doğal güzelliği ve atmosferiyle ilgi çeken bir destinasyondur.

 • Lincoln Yolu : Miami’de yer yer alan Lincoln Road, alışveriş mekanlarıyla ünlü bir cadde olarak ziyaretçi çekmektedir.

 • Versace’nin Malikanesi : Versace’nin Malikânesi tarihi, bahçesinde bulunan havuzu ile 24 ayar altın mozaikleriyle ziyaretçileri büyüleyen bir destinasyondur.

Miami Meşhur Sokakları

 • Wynwood Duvarları : Dünyanın en büyük açık hava sanat galerilerinden biri olan Wywood Walls, renkli ve eşsiz sokak sanatıyla yıllardır ziyaretçilerini büyülemektedir.

Miami Alışveriş Yerleri

 • Bay Side : Bayside Marketplace; Miami’nin kalbi Biscayne Körfezi’nde yer alan önemli bir alışveriş merkezidir.

 • Dolphin Mall : Dünyanın en ünlü alışveriş merkezlerinden olan Dolphin Mall, yaşam merkezi olmasıyla yüz binlerce ziyaretçinin beğenisini kazanmaktadır.

 • Miami Tropik Parkı : Amerika’nın Florida eyaletine bağlı Miami kentinde bulunan Tropical park Miami, yıllardır kentin en gözde park alanı olmaktadır.

Miami Doğal Güzellikleri

 • Everglades : Dünyadaki tüm ağaç türlerinin olduğu 3 alandan biri olan Everglades, doğal güzelliğiyle ön plana çıkan ve Florida’da bulunan doğal alandır.

 • Key Biscayne : ABD’nin en temiz şehirlerinden olan Key Biscayne mavi bayraklı plajları ve doğasıyla turistlerin beğenisini kazanan yerler arasındadır.

 • Amelia Earhart Park : Amerika’nın Miami kentinde bulunan Amelia Earhart Park, ziyaretçilerine sunduğu renkli imkanlarıyla yıllardır kentin en popüler parklarından biri olmaktadır.

Orlando Gezilecek Yerler

Orlando Ünlü Yerleri

 • Universal Stüdyoları Orlando : Dünyanın en büyük eğlence komplekslerinden olan Universal Studios Orlando, ABD’de gençlerin sıklıkla tercih ettiği yerlerden biridir.

 • Epcot Eğlence Parkı : Sağladığı eğlence imkanlarıyla ziyaretçilerin beğenisini kazanan Epcot, eğlenceli bir hafta sonu deneyimi açısından tercih edilen yerler arasındadır.

 • Sihirli Krallık Parkı : Eğlenceli bir Walt Disney deneyimi açısından ön plana çıkan Magic Kingdom, ABD’nin Florida eyaletinde bulunan en büyük tema parklarından biridir.

Orlando Turistik Yerleri

 • Deniz Dünyası Orlando : Florida’nın en büyük tema parklarından olan Seaworld Orlando, dünyanın çeşitli noktalarındaki denizcileri ve gençleri bir arada getirmektedir.

 • Harry Potter ve Gringotts’tan Kaçış : Macera ve korkunun Florida’da birleştiği lunapark treni Harry Potter and the Escape from Gringotts, beş dakika boyunca eğlenceli bir tren deneyimi yaşatmaktadır.

 • Terör Kulesi : Florida’nın popüler tema parklarından olan Tower of Terror, her yıl milyonlarca kişiye hizmet veren dünyanın en büyük eğlence alanlarından biridir.

Orlando Mutlaka Yapılacaklar

 • Universal’ın Macera Adaları : Florida’nın popüler tema parklarından Universal’s Islands of Adventure, 7’den 70’e herkesin ziyaret edebileceği eğlence merkezlerinden biridir.

 • WonderWorks Orlando : Her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen WonderWorks Orlando birbirinden farklı oyun ve gösteri salonlarıyla ön plana çıkan eğlence lunaparkıdır.

 • Walt Disney World Resort Orlando : Orlando’nun popüler tema parklarından Walt Disney World Resort eğlenceli bir gün geçirme konusunda tercih edilen yerler arasındadır.

Orlando Müzeleri

 • Kennedy Uzay Merkezi : Dünyanın önemli havacılık merkezlerinden olan Kennedy Uzay Merkezi, NASA’nın uzay programını sürdürdüğü merkezlerden biridir.

 • Old Town Orlando : Eğlenceli hizmetleriyle ön plana çıkan Old Town Orlando uzun yıllar hizmet veren bir eğlence lunaparkıdır.

Orlando Alışveriş Yerleri

 • Sawgrass Mills : Florida’da 400’den fazla mağazasıyla hizmet sağlayan Sawgrass Mills alışveriş merkezi, her yıl milyonlarca kişiyi ağırlamaktadır.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)    Amerika Birleşik Devletleri

Resmi adı: Amerika Birleşik Devletleri
Yönetim şekli: Federal Cumhuriyet
Yasama: İki Kamaralı Ulusal Meclis (Temsilciler Meclisi, Senato)
Başkent: Washington D.C.
Önemli şehirler: New York, Los Angeles, Chicago, Philadelphia, Houston,
Washington D.C., Miami, Atlanta
İdari yapı:1 Federal Bölge, 50 Eyalet
Komşuları: Kanada, Meksika
Yüzölçümü: 9.826.625 km2
Nüfus:331,9 milyon (2021)
Resmi Dili: İngilizce
Para Birimi      :    Amerikan Doları
Saat Farkı       :    -7
Voltaj              :    110 V

Etnik Gruplar: Hispanikler (%16,3), Diğerleri (%83,7) – Beyaz (%72,4), Siyah veya Afro-Amerikan (%12,6), Asyalılar (%3,6), Amerikan ve Alaska Yerlileri (%0,9), Hawaii ve Pasifik, Adaları Yerlileri (%0,1) Diğer Irklar (%5,5), İki veya daha çok ırktan olanlar (%2,4)

İklim
Ülkenin kuzey bölümünde dört mevsim görülür.Kışlar bazı bölgelerde oldukça soğuk geçer. Yazlar ise sıcak ve nemlidir.Güneyde ise çöl iklimi hakimdir. Güney bölgesini doğu, merkez ve batı olarak düşünmek lazım. Batı ve doğuda kışın dahi çok soğuk olmaz, sonbahar günleri zaman zaman yağmurlu olabilir. 

Giyim
Gidilen döneme göre mevsimlik giyisiler tavsiye edilir. Kış dönemi ziyaretlerinde mutlaka kalın giysiler bulundurmak lazım. Yazın rahat ve ince kıyafetler tercih edilmeli. Bazı bölgelerde çöl iklimi görülebildiği için akşam ihtiyaç duyabileceğiniz türden sweat-shirt almanızda fayda var.

Bankalar
Hafta içi 09:00-15:00. Bazı şubeler Cumartesi günleri açıktır.

Müzeler
Her gün 10:00-17:30 (Hafta içi bir gün kapalıdır, şehirden şehire değişmektedir).

Dükkanlar 
Pazar hariç 10:00-19:00. 

(Shopping Mall’lar haftanın 7 günü açık).

KDV
Vergi oranı ürüne göre değişiyor ve etiket fiyatlarına vergi dahil edilmiyor. “TaxRefund” yazılı mağaza tabelası vergi iadesinden yararlanabileceğinizi gösteriyor
.

Telefon: Ülke kodu:1 Konsolosluk:949 0159 -60 -61

Bahşiş: % 15 arasında bahşiş eklenebiliyor.

TUR ROTASI (TIKLAYIN)

MİAMİ-ORLANDO - TURU 12 Kasım 2022 | Kappatur

ABD HARİTASI (TIKLAYIN)

Amerika Birleşik Devletleri Haritaları | İndirmeniz için ...

BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
Doğusu, batısı, kuzeyi ve güneyi ile neredeyse tüm dünya ülkelerinin insanlarını bir arada barındıran Amerika Birleşik Devletleri; ticaret, finans, medya, sanat, moda,bilim, teknoloji, eğitim, turizm ve eğlence sektörlerinin zirve yaptığı,herkesin mutlaka görmek isteyeceği, dünya devi küresel ülke… Herkesin çocuk olmak isteyeceği,dünyaca ünlü oyun & eğlence merkezi Disneyland’ı ile Orlando; çılgın club ve plajları ile Miami; Kimisine eğlence ve gece hayatının enlerini yaşatıyor,kimisine farklı deneyimler, farklı lezzetler sunuyor, ama şu bir gerçek ki; Amerika her eyaleti ile sizlere unutulmaz bir seyahat,akıllara kazınacak bir tatil vadediyor. 
TUR PROGRAMI

1. GÜN l İSTANBUL – LOS ANGELES (27.12.2022 Salı)

İstanbul Havalimanında saat 10:00’da bulunma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 9 nolu seferi ile saat 13:50’de Amerika’nın en büyük şehirlerinden biri olan Los Angeles’a hareket. Yaklaşık 11 saatlik bir uçuştan sonra saat 16:45’te Los Angeles’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest. Kısa bir dinlenmenin ardından Jetlag olmamak için arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin opsiyonel olarak düzenleyeceği Santa Monica (50 USD) turuna katılabilirler. Sokak sanatçılarının gösterileriyle dolu ışıl ışıl Santa Monica’da bulunan şık kafelerde bir şeyler içerek yorgunluğunuzu atabilir, akşam yemeğinizi bu güzel yerde bulunan restoranlardan birinde alabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

Not: Rehberlerimiz misafirlerimizin zamanını daha iyi değerlendirmesi açısından Santa Monica turunu otele gitmeden yapabilirler.

Santa Monica turu: 50 USD Kişibaşı

2. GÜN l LOS ANGELES (28.12.2022 Çarşamba)

Sabah serbest vakit. Arzu edenler rehberlerinin opsiyonel olarak düzenleyeceği Universal Stüdyoları (200 USD) turuna katılarak Amerikan film sanayinin kalbi olan Los Angeles’ta film stüdyolarını ve içerisinde bulunan muhteşem oyun ve roller coaster’lar ile eğlenme fırsatı bulabilir. Bu turumuzda Dünya’nın en büyük parklarından biri olan ve Amerikan rüyasının oluşmasında etkili olan filmlerin nasıl çekildiğini ve kahramanlarını yakından görme imkânı bulacağınız Unversal Studio’larına gidiyoruz. Dünyaca ünlü yönetmen Steven Spielberg’in yaratımcı danışmanlığını yaptığı Universal Studios’un neden dünyanın 1 numaralı stüdyosu ve eğlence parkı olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız. Fakat bu park sadece bir eğlence değil dünya sinema tarihinin ve teknolojisinin yüzyıla varan deneyiminin de bir ürünüdür. 40’ın üzerinde şov, film seti ve eğlence sizleri kendi içine çekip eğlendirmekle kalmayıp, nefeslerinizi keserek filmlerin içinde hissi yaşatacaktır. Tur sonrası serbest vakit. Ya da arzu edenler rehberlerinin opsiyonel olarak düzenleyeceği Los Angeles turuna katılabilirler. Şehir turumuzun ilk durağı Amerika’nın Melekler Şehri olarak tanınan, 2. büyük şehri olan Los Angeles’ı tanıtan bir tur yapacağız. İlk durağımız filmlerden anımsayacağınız Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyla “Dolby Theater”), ünlü filmlerin galalarının yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca bu bölgeden şehrin simgesi olan Dev Harflerle yazılı ünlü Hollywood yazısını fotoğraflama şansını bulacaksınız. Daha sonra ünlü Sunset Strip bulvarından Santa Monica bulvarına geçerek Beverly Hills’e ulaşıyoruz. Burada Beverly Hills’in meşhur sembolünü göreceğiz. Daha sonra’’Pretty Woman’’ filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive’da kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan “Beverly Willshire Otel”ini göreceğiz. Rodeo Drive’dan ayrıldıktan sonra Los Angeles şehrinin merkezi olarak bilinen Downtown’a gidiyoruz. Burada göreceğimiz yerler Olvera caddesi, Los Angeles şehrinin siluetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğunda oluşan tarihi merkezler. Geceleme otelimizde.

Universal Stüdyoları turu : 200 USD Kişibaşı

Los Angeles turu : 80 USD Kişibaşı

3. GÜN l LOS ANGELES  (29.12.2022 Perşembe)

Sabah serbest vakit. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin opsiyonel olarak düzenleyeceği San Diego turuna katılabilirler. Yıllardır Amerika’nın en güzel şehri seçilen San Diego’da ilk durağımız La Jolla. Fok plajı ve sahilleriyle ünlü La jolla’ da doğanın ve lüx evlerin uyumunu görecek ve bol bol fotoğraf çekeceksiniz. La Jolla dan ayrılıp 2. durağimiz olan Old Town’a gidiyoruz. California’nin doğum yeri olan Old Town da kendinizi adeta Meksika da hissedeceğiniz bir atmosfer sizleri bekliyor. Old Town sonrasında; Sea Port Village, Midway uçak gemisi, II. Dünya Savasının simgesel görseli olan Unconditional Surrender Statue heykeli, Amerikan Deniz kuvvetleri üssünün bulunduğu ve aynı zamanda Amerika’nın en büyük ahşap binası olan ve “Bazıları Sıcak Sever” filminin de çekildiği tarihi Hotel Del Coronado’nunda bulunduğu Coronado adası ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Turdan sonra otele dönüş, geceleme otelimizde.

NOT: Midway uçak gemisi ziyareti sadece dışardan fotoğraflama olarak yapılacaktır.

San Diego turu: 150 USD Kişibaşı

4. GÜN l LOS ANGELES  – LAS VEGAS (30.12.2022 Cuma)

Sabah otelden ayrılıyoruz Nevada eyaletinin en önemli turistik merkezi olan, dünyanın en büyük otellerine de ev sahipliği yapan gecelerin şehri Las Vegas’a hareket edeceğiz. Baş döndürücü şehre girer girmez meşhur Las Vegas Bulvarını ve otelleri anlatan bir panoramik tur yapıyoruz. Otele yerleşme ve ardından otel oryantasyonu. Akşam Las Vegas Strip’te yürüyüş ve otellerin görsel açık hava şovlarını izleme imkânı. Las Vegas’ın dünyaca ünlü şovlarına gitmek isteyen misafirlerimizin transferlerini yapacağız. Akşam şansınızı denemek için binlerce masa ve slot sizleri bekliyor. Geceleme otelimizde.

5. GÜN l LAS VEGA (31.12.2022 Cumartesi)

Sabah serbest vakit. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin opsiyonel olarak düzenleyeceği Grand Canyon turuna katılabilirler. Bu turumuzda sabah otelimizden özel aracımız ile sabah Las Vegas’tan Arizona Eyaletinde bulunan Grand Canyon’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Grand Canyon’a varıyoruz. Varışımızı takiben helikopterleri organize eden görevliler bizleri helikopterlere götürüyor. 5-6 kişilik helikopterler Canyon’un en altında bulunan Colorado Nehrine doğru inerken muhteşem Canyon manzarasıyla büyüleneceksiniz. Aşağıda bizi bekleyen teknelerle nehir üzerinde bir tur yapıyoruz. Daha Sonra Helikopterler bizleri yukarıya çıkarırken yine muhteşem manzaralara tanık oluyoruz. Dönüşte bizlere çevreyi gezdirecek otobüslere biniyoruz. Son nokta olan Eagle Point’te (Kartal Noktası) Canyon’un muhteşem fotoğraflarını 800 metrelik uçurumun hemen yanından çekme imkânı buluyoruz. Yine burada Hualapai Kızılderelilerin çadırlarını fotoğraflama imkânımız oluyor. Buradan tekrar otobüse binerek Guano Point’e gidiyoruz. Hualapai Kızılderililerin hazırladığı yemekleri yerken yine başka bir muhteşem manzaraya tanık oluyoruz. Yemekten sonra Terminale geri donup aracımıza binerek Las Vegas’a doğru yola çıkıyoruz. Hayatta bir kez mutlaka görülmesi gereken ve Dünya’nın 7 doğal harikasından biri olan bu muhteşem Canyon’un sahibi olan Hualapai Kızılderilileriyle tanışma fırsatı olan bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelimizde.

Grand Canyon turu : 450 USD Kişibaşı

6. GÜN l LAS VEGAS – SAN FRANCİSCO (01.01.2023 Pazar)

Sabah Las Vegas Havalimanına transfer. Amerikan iç hat uçuşu ile San Francisco’ya uçuş. Havalimanına varışta otelimize transfer. (Odaların teslimi saat 15:00 civarında olacaktır) Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği San Francisco Şehir Turuna  katılarak bu güzel şehri tanıyabilirler. Bu turumuz esnasında Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı ve Çin mahallesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası otelimize transfer ve odaların dağılımından sonra serbest vaktimiz olacak. Geceleme otelimizde.

San Francisco Şehir Turu : 80 USD Kişibaşı

7. GÜN l SAN FRANCİSCO (02.01.2023 Pazartesi)

Sabah bu güzel şehri görmek için serbest vaktimiz olacak. Arzu edenler rehberlerinin opsiyonel olarak düzenleyeceği Sausalito ve Tekne ile Alcatraz turuna katılabilirler. Özel aracımızla San Francisco’nun eskiden yüksek rütbeli memurlarının ve şimdi ise en zenginlerinin oturduğu Sausolito’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 15 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile çok şirin bir kasaba olan Sausalito’ya gideceğiz. Kordon boyunda yürüyüş yaparken birbirinden güzel evleri görecek kahvenizi deniz kenarındaki Cafe’lerde San Francisco manzarasına karşı yudumlayacaksınız. Ardından tekne ile San Francisco’ya geri dönerken bir zamanlar dünyanın kaçılması imkânsız tek hapishanesi olarak bilinen Alkatraz’ı tekneden fotoğraflama şansını bulacaksınız. Aynı zamanda San Francisco şehrinin muhteşem manzarasına tanık olacaksınız. Teknemiz San Francisco’nun simgelerinden biri olan Pier 39’a yanaşıyor. Burada güneşlenen deniz aslanlarını kısa bir ziyaretten sonra, rehberinizin tavsiyeleri doğrultusunda seçeceğiniz restorantta serbest alacağınız öğle yemeğinden sora meşhur San Francisco sokaklarını filmlerden de çok iyi bildiğimiz Cable Car (kırmızı tramvaylar) ile Union Square’e keyifli bir yolculuk. San Francisco’nun en hareketli bölgesinde Fashion District (moda bölgesi) ve Çin mahallesi sizleri bekliyor. Akşam yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Not. Grubun tamamının onayıyla Cable Car’dan Çin Mahallesinde inilip burayı keşfederek Union Square’a yürüyerek geçilebilir.

Sausalito ve Tekne ile Alcatraz turu : 140 USD Kişibaşı

8. GÜN SAN FRANCİSCO – İSTANBUL (03.01.2023 Salı)

Sabah otelden ayrılık hazırlıklarımız yapıyoruz. Akşamüstüne kadar serbest vaktiniz olacak arzu edenler rehberlerinin opsiyonel olarak düzenleyeceği Napa Vadisi ve Şarap Tadım turuna katılabilirler. Bu turumuzda 300’den fazla üzüm bağının bulunduğu ABD’nin en unlu şarap bölgesi Napa Valley vadisinde bulunan üzüm bağlarından bir tanesini ve şaraphanesini ziyaret edeceğiz. Bu turumuzda şaraphaneyi gezecek, şarap yapımı hakkında bilgi alacağız. Turumuzun sonunda arzu edenler şaraphanenin mahzenlerinde yıllanan California şaraplarını, wine tasting (şarap tadım) turunda tadabilirler. Akşamüstü San Francisco havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları’nın TK 080 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:25’te İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

9. GÜN l İSTANBUL (04.01.2023 Çarşamba)

Yerel saat ile 18:25’te İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

*Bu tur size uygun değilse, diğer ‘……. tur programını incelemek için, Tıklayınız…

 

EKSRA TURLAR ( TIKLAYIN)

AVANTAJLI ETKİNLİK PAKETİ 1

 245 Euro yerine 210 Euro Tüm etkinlikler paket olarak alındığında geçerlidir.

 

Çek Gecesi Etkinliği

60 Euro   (ulaşım + akşam yemeği + rehberlik)

 

Viyana Konser Etkinliği

65 Euro

 

Tuna Nehri Tekne Etkinliği

30 Euro   (ulaşım + tekne ücreti + 1 içecek + rehberlik)

 

Macar Folkloru ve Çigan Gecesi Etkinliği        

55 Euro   (ulaşım + akşam yemeği + limitli içecek + rehberlik)

 

Visegrad Öğle Yemeği Etkinliği                   

35 Euro

AVANTAJLI ETKİNLİK PAKETİ 2

 210 Euro yerine 180 Euro Tüm etkinlikler paket olarak alındığında geçerlidir.
 

Dresden Gezisi  

60 Euro 

 

Esztergom & Visegrad & Szentendre Gezisi     

60 Euro

 

Macar İkonları Gezisi

40 Euro 

 

 Avusturya İkonları Gezisi     

50 Euro 

 

Visegrad Öğle Yemeği Etkinliği                   

35 Euro

OPSİYONEL ETKİNLİKLER

 

Çek Gecesi Etkinliği

60 Euro   (ulaşım + akşam yemeği + rehberlik)

 

Grinzing Meyhaneleri Etkinliği          

55 Euro   (ulaşım + akşam yemeği + limitli içecek + rehberlik)

 

Tuna Nehri Tekne Etkinliği

30 Euro   (ulaşım + tekne ücreti + 1 içecek + rehberlik)

 

Macar Folkloru ve Çigan Gecesi Etkinliği        

55 Euro   (ulaşım + akşam yemeği + limitli içecek + rehberlik)

 

Visegrad Öğle Yemeği Etkinliği                   

35 Euro

 

Dresden Gezisi

60 Euro

 

Esztergom & Visegrad & Szentendre Gezisi

60 Euro

 

Macar İkonları Gezisi

40 Euro

 

Avusturya İkonları Gezisi

50 Euro

 

DİKKAT!

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

VİDEO