fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

Van Gölü Ekspresi İle Keyifli Bir Seyahat

Van Gölü Ekspresi Hareket Günleri ve Saatleri

Van Gölü Ekspresi, şu anda haftada iki gün işlemekte. Ankara’dan Salı ve Pazar günlerinde hareket ediyor. Tatvan’dan ise Salı ve Perşembe günlerinde kalkıyor. Van Gölü Ekspresi Ankara’dan saat 11.00’de yola çıkıyor. Yaklaşık altı saatte Kayseri’ye varıyor. 11.50’de Kayseri’den tekrar kalkıyor ve Sivas’a ulaşıyor. Sivas’tan 21.25’te ayrılan tren oradan Malatya’ya varıyor. 01.55’te Malatya’dan ayrılıyor ve rotası üzerindeki son durak olan Elazığ’da duruyor. 04.40’ta Elazığ’dan kalkan tren, ertesi gün 11.16’da Tatvan’a varıyor.

Gelelim dönüş yolculuğuna… Dönüşte Tatvan’dan tren 07.55’te kalkıyor. Dönüş yolculuğunda ilk durak Elazığ. Elazığ’dan 14.01’de ayrılan tren bu kentin hemen ardından Malatya’ya varıyor. Malatya’dan 16.45’te kalkarak Sivas’a ve oradan da 20.50’de kalkarak Kayseri’ye ulaşıyor. Kayseri’den 00.30’da ayrılıyor ve Ankara’ya ertesi gün saat 07.22’de ulaşıyor.

 

Kenti geride bırakmak isteyenler! Sizin için harika bir teklifimiz var. Van Gölü Ekspresi ile mistik bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Bu yolculuk sizi hem ülkemizin en güzel köşelerinden birini keşfetmeye götürecek; hem de sizi şehrin çılgın kalabalığından uzaklara, kafamızı dinleyebileceğiniz ve kendi içinizde de bir yolculuğa çıkabileceğiniz bir yerlere yönlendirecek. Van Gölü Ekspresi hakkında bilmeniz gereken her şey burada!

TCDD’nin En Yenisi: Van Gölü Ekspresi

Van gölü ekspresi, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları’nın en yeni rotalarından bir tanesi. Son yıllarda hem hızlı trenlerle hem de genişleyen demir ağları ile tren yolculuğu keyfini Avrupa standartlarına taşıyan TCDD, Van Gölü Ekspresi ile ülkenin iki yanını birbirine bağlıyor. Ankara’dan yola çıkan van Gölü Ekspresi, Ankara’dan Tatvan’a gitmekte.

Van’a keyifli bir seyahat ile gitmek isteyen ve seyahatinden tat almak isteyenlerin ilk tercihi arasında yer alan Van Gölü Ekspresi konforlu ve güvenli yapısı ile sizlere adeta eşsiz güzellikte bir seyahat imkânı sunmaktadır. Ekspres ile seyahat eden yolcular, baharın gelişi ile birlikte yolculuk boyunca rengârenk ormanları ve çiçekleri görebilirler. Aynı zamanda Van Gölü Ekspresi ile seyahat halinde Van Gölü’nün eşsiz manzarasını izlemenin yanında, Nemrut Dağı’nın yüceliğini ve Muş Ovası’nı da gözlemleyebilirsiniz. Doğal güzelliklerin ve dağların yamaçlarından süzülen bu seferi yerli ve yabancı pek çok turist tercih etmektedir.

Van Gölü Ekspresi İle Renk Cümbüşü

Van Gölü Ekspresi’ne Ankara’dan bindikten sonra sırasıyla Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Muş güzergâhı üzerinden Bitlis’in Tatvan ilçesine varırsınız. Van Gölü Ekspresi şehrin tamamlayıcı unsurları arasında yerini almaktadır. Farklı illerden pek çok kişi bu eğlenceli tren seyahati ile hem keyifli hem de ekonomik olarak Van’a seyahat etmektedir. Van Gölü Ekspresi ile ilk olarak Muş Garı’nda inen yolcular, bahar aylarında rengârenk ağaçların ve çiçeklerin yer aldığı Muş Ovası’nın güzelliklerini gözleriyle görebilirler.

Van Gölü Ekspresi İle Doğal Güzellikleri Keşfedin

Muş’tan sonra Bitlis’e gelen yolcular Bitlis’in yemyeşil tabiatının yanı sıra Nemrut Dağı, Atatürk Dağı ve Van Gölü’nün eşsiz manzarasının tadını çıkartabilirler. Van Gölü Ekspresi toplamda 8 vagondan oluşmakta ve 320 yolcu taşıma kapasitesine sahiptir. Doğa ile iç içe yapılan bu seyahatte, bol bol fotoğraf çekebilir ve en güzel kareleri yakalayabilirsiniz.

Doğa İle İç İçe Bir Seyahat

 Van Gölü Ekspresi haftanın iki günü Ankara-Tatvan arasında yolcu taşımaktadır. Bu nedenle de bu iki günde çok fazla sayıda yolcu bir arada keyifli bir seyahat imkânını yakalar. İlginin de oldukça yoğun olduğu bu ekspreste, doluluk oranı oldukça fazladır. Hafta sonu tatilinizi veya yıllık tatiliniz Van’da geçirmeyi düşünüyorsanız, tatilinizi daha eğlenceli kılmak adına Van Gölü Ekspresi’ni tercih edebilirsiniz. Hem keyifli bir yolculuğun tadını çıkartabilir hem de tüm doğa güzelliklerini canlı olarak gözlemlemenin keyfine varabilirsiniz. Özellikle de Elazığ, Muş ve Tatvan arasında manzara oldukça güzeldir. Ekspres özellikle de seyahat tutkunlarının ve doğaseverlerin ilgisini oldukça fazla çekmektedir.

Doğanın İçinden Geçerek Tatvan’a Yolculuk

Tren seyahatlerinin olmazsa olmazı tabi ki doğanın içinden geçerken dışarıyı camdan izlemektir. Özellikle köprülerden ve ağaçların arasından geçerek ilerleyen pek çok resme, fotoğrafa ve hatta film karelerine şahit olmuşuzdur. İşte Van Gölü Ekspresi tam olarak yolcularına bu güzellikleri yaşatmaktadır.

Yolculuk Van’a kadar bir gün sürmektedir. Tren içerisinde yatma ve restoran imkânları olduğu için ev sıcaklığı sizlere sunuluyor. Van Gölü Ekspresi’ni sizler seyahat eden eviniz gibi düşünebilirsiniz. Herkesin denemesi gereken bu seyahatte doğanın içinden geçerek ilerliyorsunuz. Hayatınızda unutamayacağınız bir deneyime canlı olarak şahit oluyorsunuz. Van Gölü Ekspresi ile hem konforlu hem de unutulmaz bir denetim yaşayan kişiler bir sonraki Van seyahatlerini yine Van Gölü Ekspresi ile yaptıklarını sık sık dile getirmektedirler.

Konforlu Van Gölü Ekspresi

Van Gölü Ekspresi yolcularına pek çok ayrıcalığı da seyahat sırasında sunmaktadır. TCDD Taşımacılık tarafından itina ile düşünülmüş olan pek çok ayrıntı ve hizmet tren içerisinde yolcuların konforu için sunulur. Trende kuşetli, pulman ve kompartıman tipinde vagonlar yer almaktadır. Hijyen ve temizlik şartlarına maksimum düzeyde dikkat edilmekte ve gereken önem verilmektedir. Odalar ideal boyuttadır, yataklar ve pulman koltuklar ergonomik düzeyde üretilen rahat koltuklardır. En önemlisi de sarsıntısız şekilde ilerleyen yolculukta dilerseniz kesintisiz uyuyabilir, dilerseniz de manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

Sevdiklerinizle Eğlenceli Bir Seyahat

Oldukça popüler olan seferlerden biri haline gelen Van Gölü Ekspresi özellikle de eşinizle, dostunuzla birlikte keyifli bir seyahat imkânını da sizlere sunmaktadır. Kompartımanları ve kuşetli vagonları ile bu imkânı sunan ekspreste hoş sohbetler edebilir, lezzetli yemekler yiyebilir, şarkılar söyleyebilir ve eğlenceli fotoğraflar çekebilirsiniz. Haftanın iki günü sefer düzenleyen ekspresten grup halinde alacağınız biletlerde indirim oranı da kazanırsınız. 12 kişilik gruplarda grup indirimi uygulandığını unutmayınız. Bu sayede hem konforlu hem eğlenceli hem de uygun fiyatlı bir seyahat imkânını yakalamış olursunuz.

Van Gölü Ekspresi İle İlk Tren Deneyimi

İlk tren deneyimini Van Gölü Ekspresi ile yapanlar seyahatten çok memnun kaldıklarını, doğal güzelliklerin içinden geçerken büyülendiklerini ve sadece bir seyahat değil aynı zamanda görsel bir şölen de yaşadıklarını söylemektedirler. Bu nedenle eğer hala Van Gölü Ekspresi’nin uzun süreli olduğunu ve sıkılacağınızı düşünüyorsanız. Bir daha düşünün deriz.

Van Gölü Ekspresi İle Özel Seyahat Deneyimi

Van Gölü Ekspresi’ne trenin güzergâhı içerisinde yer alan tüm istasyonlardan binmeniz mümkün. Bineceğiniz saatten 15 dakika kadar öncesinde istasyonda olmanız geç kalma durumunuz açısından daha temkinli bir deneyim olacaktır. Tren içerisinde yer alan büfeden çikolata, atıştırmalık, içecek vb. çeşitli sayıda yiyecek alabilir ve bu özel seyahatin tadını çıkartabilirsiniz. Tren yolculuğu sırasında kitabınızı okuyabilir, doğa manzarasına karşı kahvenizi içebilir ya da kulaklığınızı takarak kendinizi müziğin kollarına bırakabilirsiniz. Unutmayın ki her tren deneyimi size farklı bir bakış açısı ve tat yaşatacaktır. Farklı bir atmosfer içine girdiğinizi ve seyahatiniz boyunca dünyadan koparak yalnızca gördüğünüz güzellikleri deneyimlemenin keyfini çıkartabilirsiniz.

Sıcak Atmosferi İle Van Gölü Ekspresi

Van Gölü Ekspresi sıcak atmosferi ile sizleri sarıp sarmalayacaktır. Daha önceden ekspresi kullanmayanlar bu deneyimi büyük bir şaşkınlık ve farklılık ile yaşarken, daha önceden ekspresi tercih etmiş olanlar önceki seyahatlerinden farklı olan ayrıntıların peşine düşecektir. Uzun süreli olan bu yolculuk size otobüs ve uçak seyahatinizden daha fazlasını katacaktır. İnsanları nasıl vakit geçirdikçe daha çok tanırsanız, şehirleri de, o şehirlere tren seyahati yaptıkça tanırsınız. Ev ortamı gibi sıcak olan bu atmosfer içerisinde buzdolabınız, yataklarınız, priz, lavabo vb. pek çok ihtiyacınız için ayrıntılar tek tek düşünülmüştür. Her şeyi rahatlıkla kullanabilir ve bu sırada doğanın içinden geçebilirsiniz. Güzellikleri deneyimlemek ve görmek bu tren seyahatinizin sonunda elinizde kalan şey olacaktır.

Kışın Van Gölü Ekspresi Seyahati

Van Gölü Ekspresi her mevsim farklı tat alacağınız bir eksprestir. Baharın rengârenk cümbüşünü görebilir, karın efsanevi beyazlığı içerisinde masumiyeti görebilirsiniz. Kış zamanında tren seyahatleri bambaşka bir tat vermektedir. Kültür turizmi olarak da Van Gölü Ekspresi daha fazla gelişmeye devam etmekte ve bu yolculuğun eşsiz güzelliği herkese ulaştırılmaya çalışılmaktadır. Konforlu ve güvenilir bir seyahatin yanında ekspresi tercih edenlerin çoğu doğal güzellikleri yerinde deneyimlemektedir. Bu eşsiz deneyimi tam vaktinde yaşamak için karın yağmasını bekleyebilir veya çiçeklerin açma vaktini bekleyebilirsiniz. Yılda iki sefer yapacağınız bu kültür turizmi seferini farklı zamanlarda yaparak iki yolculuk sırasında da farklı şeyleri keşfetmenin keyfini çıkartabilirsiniz.

Van Gölü Ekspresi Başlangıç Paketi

Sizler için Van Gölü Ekspresi Yolculuğunuz esnasında gerekli olacak temel ihtiyaçlarınızı Başlangıç Paketi adı altında birleştirdik. Bir çeşit alışveriş listesi olarak da düşünebilirsiniz. Bu seyahate çıkmaya karar verdikten sonra elinizde bu liste ile mutlaka küçük bir alışveriş türü yapın!

Islak Mendil: Özellikle havaların soğuk olduğu kış aylarında trenin içerisinde su tesisatında donmalar gerçekleşebiliyor. Uzun tren yolculuğu boyunca kendinizi tazelemek istediğiniz anlar için yanınıza ıslak mendil almaya ihmal etmeyin.

Tuvalet Kağıdı: Durduğunuz istasyonlarda ya tren içerisinde tuvalete gitmek isterseniz, kimi zaman tuvalet kağıdı bulmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle bir iki rulo tuvalet kağıdını çantanızın içine sıkıştırın.

Atıştırmalıklar: Uzun süren yolculuk boyunca trende yemek yeme imkanı olacak. Ancak ani acıkmalar ve gece atıştırmalıkları için yanınıza yiyecek bir şeyler almayı ihmal etmeyin. En sağlıklısı bir kutu süt ile bir elma olacaktır.