fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

BUTİK DİYARBAKIR & MARDİN & URFA TURU, 3 GÜN 2 GECE, UÇAKLA

0
Fiyat
Fiyat
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

415

BUTİK  DİYARBAKIR & MARDİN & ŞANLIURFA TURU

MEZOPOTAMYA’NIN KÜLTÜR BAHÇELERİ 

ANTALYA ÇIKIŞLI

        GİDİŞ DİYARBAKIR – DÖNÜŞ ADANA SUN EKSPRES İLE

SunExpress Kurumsal Programı - Viking Turizm

3 GÜN 2 GECE YP KONAKLAMA

HASANKEYF-ULUCAMİ-KIRKLAR KİLİSESİ-MARDİN MÜZESİ-MİDYAT – KASIMİYE MEDRESESİ – DEYRUL ZAFARAN MANASTIRI – GÖBEKLİTEPE – HARRAN – HALFETİ 

TELKARİ ÇARŞISI

SIRA GECESİ ETKİNLİĞİ

VİP CONCEPT

ŞOK FIRSAT

KİŞİ BAŞI ! .. ₺ ‘DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK CAZİP FİYATLARLA!

GELİN BU FIRSATTAN SİZ DE YARARLANIN!

Tur detaylarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri inceleyebilir, Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Adanus Turu Arayabilirsiniz : 05336533503, info@adanustour.com
 
TUR KODU: ADA – GD- M- 055
TUR DETAYLARI
ADANUS TUR FİYATI

PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

İki Kişilik Oda Kişi Başı 3.Kişi/İlave Yatak   Tek Kişilik Odada Konaklama    0-6 Yaş Çocuk    06-11 Yaş Çocuk
 …. ₺       … ₺          …..₺     Ücretsiz        …..₺

 

ALTERNATİF TUR TARİH SEÇENEKLERİ (TIKLAYIN)

 

          Tur Tarihi                                    Paket Adı Fiyat
   

 

          
UÇUŞ BİLGİLERİ

UÇUŞ DETAYLARI (TIKLAYIN)

Gidiş UlaşımıSun Express Havayolu firmasına ait Sun Express XQ 7112 numaralı, saat 07.00 Antalya-Diyarbakır uçağı ile, Diyarbakır havaalanına uçuyor ve 08:40 ‘da Diyarbakır havalimanına varıyoruz.

Dönüş UlaşımıSun Express Havayolu firması ait Sun Express XQ 7711 numaralı, saat 21:25 Adana -Antalya uçağı ile Antalya havaalanına uçuyoruz. Antalya’ya 22:35de varıyoruz.

ADANUS TUR HAREKET ZAMANI (TIKLAYIN)

Hareket; Sabah Antalya Havaalanı, Diyarbakır Havaalanı 

Dönüş ; Akşam Adana Havaalanı, Antalya Havaalanı

ADANUS TUR HAREKET & DÖNÜŞ DURAKLARI (TIKLAYIN)

Gidiş ve Dönüş Havaalanı transferleri için, Ulaşım ihtiyacınız varsa, Adanus Tur’a danışınız!

ADANUS TUR HİZMETLERİ

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR (TIKLAYINIZ)

*Sun Ekspres Uçak Biletleri, (Gidiş Dönüş)

*Lüks araçla ulaşım,

*2 Gece 3*4* 5* Otellerde konaklama,

*1 Akşam yemeği Otelde

*2 sabah kahvaltısı Otelde

*Adanus Tur Rehberlik hizmeti,

*Zorunlu Seyahat Sigortası,

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR (TIKLAYIN)

* Sabah Kahvaltısı  1. Gün(Ekstra)

*Öğle yemekleri (Ekstra),

*Akşam yemeği,3. Gün (Ektra)

*Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri, ( Müze kartı almanızı önermekteyiz.)

*Halfeti Fırat Nehir tekne turu (Ekstra ödemeli)

*Urfa Sıra Gecesi & Akşam yemeği (1) (Ekstra ödemeli)

*Urfa gecesine transfer Ekstra

*Tüm yolculuk esnasındaki yiyecek ve içecekler

*Kişisel harcamalar

*KDV 18%

TAVSİYELER

TURDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR ( TIKLAYIN)

*Gezi süresince rahat yürüyüş giysisi ve yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

*Yedek ayakkabı, su içinde yürümeye uygun ayakkabı, kazak, hırka v.b bir kıyafet, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, koruyucu krem, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, yapacağınız alışverişler için sırt çantası, şarz kablosu, power bank, şemsiye, su kabı, antibakteriyel jel, dezenfektan, güneş gözlüğü, yedek maske, eldiiven, göve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı ve şarj cihazı yanınıza almayı unutmayınız!

MÜZE KART ALMANIZ FAYDALIDIR. (TIKLAYIN)

Not: Türkiye’de bulunan yüzlerce müze ve ören yeri, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sunulan Müzekart ile ziyaret edilebiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 5203 Sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri, KKTC vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik “Yabancı Kimlik Numarası” sahibi kişiler tarafından bu kart kullanılabiliyor.

Müzekart sahibi olmak isteyenler, müze veya kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor.

Ayrıca isteyenler, “https://muze.gov.tr/” adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor. Sistem onay verdikten sonra internet başvuruları 5 gün içinde kurye ile belirtilen adrese gönderiliyor.

Müze ve ören yerlerine giriş için müze kartı çıkartırsanız çok daha uygun fiyatlara giriş yapmış olursunuz; aynı zamanda kartların geçerlilik süresi de 1 yıldır. 1 Yıllık müze kartı fiyatı 60 TL.

GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Seyahat öncesi, Seyahat acentası Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi U-ETDS sistemine tur katılımcısı olan misafirlerin (Ad-Soyadı-TC Kimlik no) işleme/iletme zorundadırlar. Sevgili misafirlerimiz şirket iletişim kanallarımızdan veya ön kayıt esnasında bilgilerinizin tarafımıza verilmesi önemle rica olunur.

*Günübirlik, Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 5 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

Konaklamalı tur paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

*Triple odalarda 3.yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

*Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Adanus Tur’un herhangi bir yaptırımı yoktur.

*Konaklamalı Turlar’da konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

*Yol güzergahlarında alınan yemeklerde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Ulaşım, rehber iletişim bilgileri, Tur biniş durakları ve saat bildirimi Turun çıkış tarihinden bir gün önce katılımcıların bulundukları en yakın noktalardan alınmalarını sağlayacak şekilde güzergâh düzenlenip, katılımcılara SMS yoluyla, saat 17:00-18:00 arası seyahat acentası tarafından yapılacaktır.

*Tur ön kayıt (Rezervasyon) sırasında; Seyahat sigortası için TC kimlik No, doğum tarihi ve yeri bilgilerini, fatura için adres vermeniz rica olunur.

*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa, acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. İlaçlarınızı- fotoğraf makinenizi- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.

* Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

*Konaklamalı turlarda  0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

*T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

*Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma durağında olmanız gerekmektedir.

*Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür, Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Adanus tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Adanus tur tüketicisine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

*Ekstra turlarda, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde, fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur.

*Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler.

*Tur programında olan, ancak fiyata dahil hizmet olmayıp, yol güzergahında yapılacak olan ekstra turlarda, tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir, ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında ‘ekonomik sınıf’ kullanılmaktadır.) Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

*Uçaklı Turlarda Adanus Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerin de Adanus Tur, tur tüketicilerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

*Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Adanus Tur’un sorumluluğu değildir, tur hizmetini satın alan tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

*Tura katılan 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

*Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Adanus tur’un sorumluluğu yoktur.

*Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

*Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam yemekleri menüleri tur programında yazılı şekilde belirtilmiştir.Paket seçenekleri haricinde almak istenirse, Rehbere bilgi verilmeli, Tüketiciler bu hizmeti ücret karşılığı alabilirler. Yemeklerde yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Otobüslü turlarda, katılan kişi sayısına göre, midibüs veya minibüs kullanılabilir.

*Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

*Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen, ısrarcı olmayınız.

*COVİD 19 Günlerinde, Korona Virüse karşı önleyici tedbirler kapsamında, sosyal mesafe korunarak araç kapasitesi %50 oranında yolcu alınacak, temizlik ve hijyen tedbirleri azami olarak gözetilerek koltuk yerleşimi araç kapasitesinin %50 si olarak düzenlenecektir. Yaşam normalleşmeye evrildiğinde ise, Turlarda 11 – 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 – 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 – 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

*Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Adanus Tur sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız!

*Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir.

*Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir

*Sahada operasyon sırasında bazı misafirlerimizin ‘ofisten bana böyle söz verildi’, ‘ofiste bana farklı söylendi’ gibi talepleri olmaktadır. Bazen bu talepler asla ofisten söylenmemiş, söylenemeyecek talepler olabilmektedir. Dolayısı ile bir talebiniz olduysa ve size bir söz verildiyse bunu yazılı olarak talep ediniz. Yazılı olarak verilmeyen sözler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.

*ÖĞLE YEMEKLERİ:

Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

*TUR KAYIT KOŞULLARI:

Günübirlik Tur (‘Ön kayıt’) rezervasyonu sırasında tur bedelinin %50’si depozito alınır. 10 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

Özel olarak hazırlanan turlar:
Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50’si veya tamamı ödenecek şekilde iki fiyat verilir. Tüketici/tüketiciler hangi tür ödeme yapacaklarına kendileri karar verip firmamıza bildirir. 20 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

REZERVASYON DETAYLARI:

A – Ofiste yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda, kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B-İnternet üzerinden on line  yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B – Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 

C – Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Adanus Tur  Sorumlu tutulamaz.

 D – Rezervasyon esnasında (konaklamalı Turlarda) T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

*İNDİRİM KOŞULLARI:

Kampanyalı dönemlerde çocuk indirimi de dahil olmak üzere hiçbir indirim geçerli olmaz. Aynı anda 2 indirim uygulanmaz. (Ör: Grup ve çocuk indirimi)
Adanus Tur Seyahat acenta personelinin sağlık bozulması,araç ekipmanın arızası, izinler, hava koşulları, grup yapısı, müze ve ören yerlerinin kapatılması/kapalı olması gibi nedenlerden dolayı tur programında genel akışı ve paket içeriğini bozmayacak şekilde düzenleme ve değişiklik yapma hakkını rehberlerine vermiştir.

Katılımcı tur programının esaslı değişimi durumunda cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda Tursab Kütahya Çizelgesi kuralları uygulanır.

*TUR PROGRAMINDA GERÇEKLEŞEBİLECEK OLASI DEĞİŞİKLİK SEBEPLERİ

Hava ve yol koşullarına göre gidilen yerlerin sırası değiştirilebilir. Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen bölgelerin yerine koşulların uygun olduğu başka bir yer eklenebilir.

*İPTAL POLİTİKASI:

Yurtiçi Turları için, Tura kayıt yaptıran tüketici 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine, 29 -15 gün kalması durumunda vergi, sigorta vs. gibi bedeller düşüldükten sonra kalan meblağın %50’si iade edilir, 15 gün ve daha az kalması durumunda, tüketiciye hiçbir iade yapılmaz.. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

*İPTAL KOŞULLARI:

Mücbir haller dışında Adanus Tur, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Adanus Tur tarafından iptal durumu söz konusu ise, sadece tur ücreti iade edilir.

Kişiler tur hakkını 7 gün öncesinden, Adanus tur’un uygun görmesi durumunda, bir başka kişiye devredebilir.

*Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

İPTAL İADE GÜVENCE SİGORTA PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTA PAKETİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu gereği, Seyahat acentası “Paket tur” kapsamında seyahat edenlere acentanın iflasını ve ürün sorumluluk ( Ayıplı ya da eksik hizmet) teminatı içeren Seyahat Sağlık Sigortası yapmakla yükümlüdür.

Günübirlik turlar, paket tur kapsamında olmadığı için sigorta yapılması kanunen zorunlu değildir.

ADANUS Tur tarafından, tura katılan misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta detayları; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar ve sınırlı sigortadır, Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İptal İade Güvence Sigorta Paketi

Dileyen tur katılımcımız iptal iade güvence sigorta paketi hizmetini seyahat acentamızdan ücreti karşılığı tedarik edebilir.; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.

BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
TUR ROTASI

TUR PROGRAMI

1. GÜN, CUMA l DİYARBAKIR- HASANKEYF-MİDYAT-MARDİN 

Kendi imkanlarıyla gelemeyecek misafirlerimizi önceden belirtilen saat ve duraklardan alıyoruz ve Siz değerli misafirlerimizle sabah saat 05:30’ da Antalya Havalimanı iç hatlar terminalinde,  Sun express Kontuarının önünde buluşup, Check-in işlemlerimizi tamamlayarak, Sun Express Havayolu XQ7112 numaralı saat 07:00 Antalya-Diyarbakır uçağı ile Antalya havaalanına uçuyor ve 08:40‘da Diyarbakır havalimanına varıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza eşyalarımızı yerleştirdikten sonra kahvaltı için Hasanpaşa Hanı’ na gidiyoruz. Geleneksel bir ortamda alacağımız kahvaltımızın ardından, Güney Doğu Anadolu bölgesinin büyük şehirlerinden Diyarbakır’ da Anadolu’ nun en eski camisi ve İslam âleminde 5.inci harem-i şerifi olarak bilinen, Ulu Cami ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Hemen yanında bulunan, 35 yaş şiiri ile tanınan, Türk şiirinin önemli şairlerinden Cahit Sıtkı Tarancı’ nın Kültür Evi’ ni ziyaret ederek, Dört Ayaklı Minare (Şeyh Mutahhar Camii) görüyoruz. Yapı, Bizans dönemine ait, dört yuvarlak sütun üzerine oturtulmuş bir Akkoyunlu eseridir. Ardından, UNESCO 39’uncu Dünya Miras Komitesi Toplantısı’nda, ‘Dünya Kültür Mirası’ olarak tescillenen Diyarbakır Surları ile Hevsel Bahçeleri’ ni görüyor ve On Gözlü Köprü’ yü fotoğraflıyoruz. Buradaki gezimizin tamamlayıp, Batman üzerinden Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’ e doğru yola çıkıyoruz. Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak olmasıyla gündeme gelen ve binlerce yıllık tarihi birikime sahip olan ilçede Eski Hasankeyf’ten taşınan tarihi yapıların bulunduğu Arkeopark’a devam ediyoruz. Burada Tarihi Artuklu Hamamı ve görkemli Zeynel Bey Türbesi’ni gördükten sonra, Eski Hasankeyf’i de orijinal yerinde görüp, Şehrin önemi hakkında rehberimizden bilgilerimizi alıp, fotoğraf molası sonrasında, Midyat’ a ulaşıyoruz. Midyat; mimari alanda bölgenin lideri konumunda… Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki, insan burada kendini adeta bir Orta Çağ kentinde gibi hissediyor. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin taş ustalarının incelikli becerileri, Midyat’a bir Açıkhava müzesi görünümü kazandırmakta. ‘Sıla’’ ve ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ ni geziyoruz. Ayrıca, Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek, alışverişler yaptıktan sonra, Midyat gezimizi tamamlayarak, kısa bir yolculuk sonrası, Sümer, Babil, Akad, Elam gibi en eski ve büyük medeniyetlerin doğduğu ve geliştiği yer olan Mezopotamya’nın kadim şehri,“Diller ve Dinler Şehri”,”Gece Gerdanlık, Gündüz Seyranlık” olarak anılan, Mardin’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. 

*Sabah Kahvaltısı: Dıyarbakır’da, Rehberimizin önereceği bir restaurant’da, Geleneksel bir ortamda sabah kahvaltımızı alıyoruz. Tur ücretine dâhildir.
*Öğle Yemeği: Dıyarbakır veya Batman’da  serbest ya da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Konaklama Oteli: Artuklu Kervansaray Otel vb.
 
*Rota: Diyarbakır-Batman (97km), Batman-Hasankeyf ( 38km), Hasankeyf-Midyat ( 45km), Midyat-Mardin (68 km)
 
*Bugün kat edilecek mesafe: 248 km
 

2. GÜN, CUMARTESİ l MARDİN-DEYRULZAFFARAN MANASTIRI-ŞANLIURFA

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından, Mardin’deki gezimizi unutulmaz kılacak noktalardan biri ve Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan Deyrulzafaran Manastırı’na geçiyoruz.  Burada yapacağımız gezi sırasında; Süryani inancı, kültürü ve tarihi hakkında bilgiler aldıktan sonra  Süryani çayı, kahvesi ve Şarabından  tatma fırsatını buluyoruz. Manastırdan ayrılarak bir sonraki noktamız olan Mezopotamya Ovası’na karşı bir seyir terası niteliğindeki Kasımiye Medresesi’ne doğru hareket ediyoruz. Akkoyunlu Hükümdarı Cihangir’in oğlu Kasım tarafından yaptırılan, dönemin El Cezeri gibi önemli bilim adamlarına ev sahipliği yapmış ve yetiştirmiş önemli bir medresedir. Ardından, gezimizi sonlandırıp, öğle yemeği molası veriyoruz.  Geleneksel Mezopotamya Mutfağından şeçme lezzetler; Kaburga dolması’ndan mumbara, içli köfteden yöresel çorbalara kadar, tadabileceğimiz mahalli yemekler restoranına gidiyoruz. Öğle yemeğinin ardından, Eski Mardin ‘e Diyarbakır Kapı’dan girerek, Mardin’ i keşfetmeye başlıyor ve  Mardin merkezde bulunan, Mezopota’ya tarih ve kültürünü tarihi buluntular ve etnografik eserlerle son derece etkileyici biçimde yansıtmayı başarabilmiş Mardin Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Minaresi ile ünlü olan Mardin Ulu Camii, PTT Binası (Şahtana Konağı) vb. Mardin kültürü- mimarisi ile bütünleşmiş yapıları gezip, Mardin’in dar sokaklarını, abaraları ve taş mimarisini keşfediyoruz. Ardından, Mardin çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Çarşıda yöreye özgü eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tesbihler, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri,  badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. Keyifli ve kültürel gezimizin sonrasında, ismini sıcaklıktan ve yolların kesişmesinden alan ve bir dönem Emevilere başkentlik eden Harran`a doğru yol alıyoruz. İslamiyet döneminin ilk üniversitesi olarak bilinen Harran Üniversitesi, Harran Ulu Camii, Harran Höyük, Harran Kalesi ve kendine özgü mimarisi ile Harran Konik evleri’ ni gezerek, Buradan Şanlı Urfa’ya hareket ediyoruz. 

Keyifli günün sonunda otelimize ulaşıyoruz. Konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. Bu akşam yapacağımız konaklama’da akşam yemeği tur ücretine dahil değildir.

Dileyen konuklarımız ile bölge kültürünü Tanıyabileceğimiz ve yöresel yiyecekleri tadacağımız Urfa’nın olmazsa olmazı Sıra Gecesi*ne (Ekstra:120.TL) katılıyoruz. Sıra gecesi’ne katılmak İstemeyen misafirlerimiz akşam yemeği’ni kendi imkanları ile tedarik edebileceklerdir.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Mardin’de, Rehberimizin önereceği geleneksel mezopotamya mutfağın’dan şeçme lezzetler tadabileceğimiz bir mahalli yemekler restoranında menü veya serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Konaklama Oteli, Şanlıurfa 4*5*: Nevali Otel, Grand Urfa Otel.vb.
 
*Rota: Mardin – Deyrulzafaran Manastırı (5 km), Deyrulzafaran Manastırı – Mardin  (11km), Mardin – Harran (240km)Ş, Harran- Şanlıurfa (50 km)

*Bugün kat edilecek mesafe: 306 km

3. GÜN, PAZAR l ŞANLIURFA- GÖBEKLİTEPE-HALFETİ – ADANA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, valizlerimi toparlayıp, aracımızdaki yerlerimize geçiyoruz ve Tarihin en eski çağlarından beri insanoğlunu barındırmış olan öykülerle, türkülerle dolu zengin bir kültürlere beşiklik etmiş Eski Şanlıurfa‘ya doğru hareket ediyoruz. Panaromik  olarak, Halil ü Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Rızvaniye  Camii, Hz. İbrahim Makamından  ötürü ismini alan  Makam Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Eşkıya filminden de anımsayabileceğiniz Gümrük Han‘da çay molası alıyoruz, Serbest zaman sonrası, Dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı  Göbekli Tepe‘ye ulaşıyoruz. Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Tarihin akışını değiştiren Göbekli tepe gezimizin ardından, Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde bulunan nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşları Üreme Çiftliğini ziyaret ediyoruz. 30 dakikalık bir yolculuğumuzun ardından Güneydoğu’nun incisi saklı cennet Halfeti’ye varıyoruz. 2000 yılında Fırat Nehri üzerine inşa edilen Birecik Baraj Gölet’inin altın da kalan tarihi şehri kuşbakışı gören bir teras üzerinden fotoğraflıyoruz. Halfeti’de Fırat Nehri’nin kıyısındaki restoranımızda yöresel patlıcan kebabı, şabut balığı ya da haşhaş kebabının tadına bakıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Yaklaşık 1.30 dakikalık bir tekne turu ile Fırat Nehri üzerinde dar vadide birbirinden güzel fotoğraflar çekiyoruz. Asur medeniyetinden beri kullanılan Rumkale ve batık köy Savaşan köyünü Panaromik görüp, hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Tekne turumuzun ardından, Fırat Nehri’ni seyrederek çayımızı yudumladıktan sonra, Adana’ya hareket ediyoruz. 

Adana’ya ulaşmamız sonrası, Ülkemizin en zengin mutfaklarından birine sahip olan Adana Mutfağının yöresel lezzetlerini tanımak ve test etmek için, alacağımız Akşam yemeği molamızın ardından Adana Şakir Paşa Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz.
 
Sun Express XQ 7713 numaralı saat 21:25 Adana-Antalya uçağı ile Antalya havaalanına uçuyoruz. Antalya’ya 22:35 ‘de varıyoruz. Bir başka Adanus Tur organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Halfeti’de, Rehberimizin önerdiği bir restaurant’a, menü veya serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

*Akşam Yemeği: Adana’da, Rehberimizin önerdiği bir restaurant’a, menü veya serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
*Konaklama Oteli, Şanlıurfa 4*5*: Nevali Otel, Grand Urfa Otel.vb.
 
*Rota: Şanlıurfa merkez (10km), ŞanlıUrfa- Göbeklitepe(22km), Göbekli Tepe -Birecik (170 km), Birecik- Halfeti (35 km), Halfeti- Adana (315 km)

*Bugün kat edilecek mesafe: 552 km

*Toplam kat edilecek mesafe: 1106 km

DİKKAT!

COVİD 19 ÖNLEYİCİ TEDBİRLERİ (TIKLAYIN)

Değerli Misafirlerimiz ;  Korona virüs (Covid19) ‘e karşı önleyici tedbirler kapsamında, sizlerin sağlığı korumak adına, bağlı olduğumuz kurumların talimatları ve uygulamalar doğrultusunda bazı yeni kurallar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Sağlık Bakanlığımızın Tedbirleri Kapsamında, Gerekli Önlemler Alınarak, Sosyal Mesafe ve Tüm Hijyen Kurallarına Uyarak Turumuz gerçekleşecektir.

Sağlık, her zaman önceliğimizdir.

1- Araçlarımızın tamamı tura çıkmadan önce iç, dış dezenfekte edilecektir.
2- Araçta el dezenfektanı veya kolonya (80c) bulundurulacaktır.

3-Şehirlerarası turlarımızda HES KODU zorunludur. Tur Rehberi kodları kayıt altına almaktadır.
4- Geziye katılım sağlayan tüm misafirlerin tur başlangıcında ateşi ölçülecektir.
5- Şehirlerarası Araçlarda NORMALLEŞME şartlarına uygun seyahat edilecektir. 
6- Gezi sonuna kadar sosyal mesafe kurallarına mutlaka uyum sağlanacaktır.

7-Misafirlerimiz KENDİ koruyucu maskelerini getirmek durumundadır.
8- Seyahat eden her misafirin gezi boyunca maske kullanması zorunludur.
9- Görevli personeller tüm hijyen kurallarına uygun hareket edecektir.
10- Araç seyahat esnasında sürekli havalandırılacaktır.
11-Tur aracındaki klima hava sürkilasyonu dışardan temiz havayla sağlanacaktır.

12-Araç içerisinde teması en az noktaya indirebilmek adına, misafirlerimizin yiyecek içecek tüketimi T.C Sağlık Bakanlığı  genelgesi gereğince yasaklanmıştır.

 Sağlıklı ve eğlenceli turlar dileriz.

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

VİDEO