fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

GAP TURU, İSTANBUL ÇIKIŞLI, 5 GECE 6 GÜN , UÇAKLA

0
....... ₺'dan başlayan
....... ₺'dan başlayan
TUR KODU : ADAİST -KAP - ADA-GAP-013
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

292

GAP TURU

İSTANBUL ÇIKIŞLI

ADANA – HATAY(1) – GAZİANTEP (1) – ADIYAMAN (1) – URFA (1) – MARDİN (1) – DIYARBAKIR

5 GECE 6 GÜN 3*4* KONAKLAMA

          THY ile

              KURBAN BAYRAMI ÖZEL

       Otobüsü Kim Buldu - İlk Kim Buldu - ilk kim icat etti

MİDİBÜS / OTOBÜS/UÇAK

KİŞİ BAŞI ……₺ ‘DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK FIRSAT FİYATLAR!

MEZOPOTAMYA’NIN EŞSİZ DOĞA &TARİH & KÜLTÜR DEĞERLERİNİ KEŞFEDİYORUZ… 

Tur detaylarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 l 05333912360 info@adanustour.com

TUR KODU : ADAİST -KAP – ADA-GAP-013

 

TUR PROGRAMI

1.GÜN Ι ADANA – ANTAKYA

Sabancı Merkez Cami, Taşköprü, Antakya, Harbiye, Harbiye Şelalesi, Habibi Neccar Camii, Saint Pierre Kilisesi

Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Hava Limanında saat 04:30 da İç Hatlar Terminali Kappatur kontuarı önünde buluşma. Türk Hava Yollarının TK 2458 tarifeliseferi ile 06:25 de Adanaya hareket ediyoruz. Adana Havalimanına varışımızın ardından bizleri bekleyen rehberimiz ve aracımızla buluşarak turumuza başlıyoruz. Sabancı Merkez Cami ve Taş Köprüyü panoramik olarak görüyoruz. Sonrasında çan, ezan sesinin birbirine karıştığı farklı inanışlarda yaşam alanları olan Antakyaya hareket ediyoruz. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollonun hikâyesine konu olan şelaleleriyle meşhur Harbiyeye gidiyoruz. Sonrasında Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği ve an itibariyle Türkiyenin en büyük Mozaik Müzesi konumundaki Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi ile Antakya gezimize devam ediyoruz. Hizmete yeni açılan bu muhteşem müze, sizleri büyüleyecek cinsten. Müzeden sonra şehrin tarihi sokaklarında yapacağımız yürüyüş sırasında şehirde hala var olan Katolik – Ortodoks ve Protestan cemaatlerine ait kiliseleri de görme şansımız olacak. (Belirtilen Kiliseler halen aktif ibadethane olduklarından, ibadet saatlerinde ziyaretçi kabul etmemektedirler. Misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmalarında fayda vardır.) Sonrasında Anadoluda yapılan ilk camilerden birisi olarak bilinen Habibi Neccar Camiini ziyaret ediyoruz. Ardından da otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen ve “Hristiyanlık” isminin ilk kez zikredildiği Saint Pierre Kilisesini geziyoruz. Antakya gezimizi tamamladıktan sonra, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Antakya da Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır ve tur ücretine dahildir.
Konaklama: Deliban Otel, Zeyn Otel, Boğaziçi Otel vb.

2.GÜN  Ι ANTAKYA – GAZİANTEP

Gaziantep Mozaik Müzesi, Gaziantep Kalesi, Sedefçiler Çarşısı, Almacı Pazarı, Bakırcılar Çarşısı, Zincirli Bedesten, Tütün Hanı, Tahmis Kahvesi

Değerli Misafirlerimiz; Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında, rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde Gaziantepteki ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda sütlü Menengiç kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, sedef kakma, baklava alışverişlerimizi yaptıktan sonra otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Gaziantep te Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır ve tur ücretine dahildir.
Konaklama: Met Gold Otel – Divares Otel – Büyük Veliç Otel vb.

3.GÜN  Ι GAZİANTEP – ADIYAMAN

Halfeti Tekne Turu , Fırat Nehri, Atatürk Barajı, Rum Kale Nemrut Dağı, Karakuş Tümülüs ü, Cendere Köprüsü, Nemrut Dağı Gün Batımı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde yolumuza cennetten bir köşe Halfetiye doğru devam ediyoruz. Birecik barajının yapımından sonra sular altında kalmış Halfeti’de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile ( Ekstra ödemeli ) Dileyen misafirlerimiz eğlenceli ve güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kalenin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’de kısa bir mola veriyoruz. Eşsiz manzarada çaylarımızı yudumlayarak fotoğraf çekme fırsatı bulacağız. Molamız sonrasında Adıyaman’a hareket ediyoruz. Adıyamana ulaştığımızda alacağımız öğle yemeğinin ardından minibüslerimize binerek Nemrut Dağına doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, gezeceğimiz başlıca eserler olacak. Keyifli geçen yolculuğumuz sonrasında gün batımını seyretmek için Nemrut Dağına çıkıyoruz(Ekstra ödemeli). Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochosa ait Tümülüs ve diğer kutsal alanlardır. Zirvede İlk olarak Doğu terasında bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinlerken Nemrutun büyüsü sizleri de derinden etkileyecektir. Doğu terası bağış sunağını gördükten sonra Batı terasına geçerek önce Batı terası bağış sunağını görüyoruz. Rehberimizin anlatımları bittikten sonra derin bir sessizliğe kapılıp, güneşin yukarıdan aşağıya doğru muhteşem batışını seyrediyoruz. Güneşin batışı sonrası otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.
Öğle Yemeği: Adıyaman da Belirlenen Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır ve tur ücretine dahildir.
Konaklama: Antiochos Otel, Rabat Otel, İssias Otel Vb.

4.GÜN  Ι ADIYAMAN – ŞANLIURFA

Göbekli Tepe, Harran Ovası, Harran Konukevi, Balıklı Göl, Hz. İbrahim in Doğduğu Mağara, Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde Göbeklitepeye hareket ediyoruz. 1986 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu bir taş bloğu Urfa müzesine götüren çiftçi Şavak Yıldız sayesinde bulunan Göbeklitepe ören yerine ulaşıyoruz. 12 bin yıllık tarihi ile Dünya da bilinen ilk insan yapımı megalit yapıların bulunduğu, Dünya üzerinde tüm bilim, tarih ve arkeoloji ile uğraşan insanların ilgi odağı konumunda olan Göbeklitepe, UNESCO tarafından 2019 yılında Dünya kültür mirası listesi ne alınmıştır. İçerisinde bulunan yapıların ne amaç ile yapıldığı hala çeşitli çevreler tarafından tartışma konusu olan ve hala net bir açıklama getirilememiş olan, 25 yıllık kazı çalışmaları sonucunda sadece %20 lik bir kısmının toprak üzerinde sergilendiği bir ören yeri olan Göbeklitepe’yi ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrasında Harran’a hareket ediyoruz. Dünyada sadece 3 bölgede bulunan konik kubbeli evleriyle koruma altına alınmış olan Harranda; Ulu cami kalıntıları, höyük, şehir surları, kale, geleneksel Harran evlerini görüyoruz. Gezimiz sonrasında Şanlıurfa’ya dönerek öğle yemeğimizi alıyoruz(Ekstra ödemeli). Öğle yemeği sonrası Balıklı göle gidiyoruz Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yeri görüp, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, İsotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Handa vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrası otelimize hareket ve konaklama. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Sıra Gecesi turuna katılabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Şanlurfa da Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde alınacaktır. (Ekstra)
Konaklama Oteli: Harran Otel, Asil Otel, v.b

5.GÜN  Ι ŞANLIURFA- MARDİN

Deyr-Ul Zafaran, Kasımiye Medresesi, Mardin, Ulu Camii, Abbaralar, PTT Binası, Mezopotamya Ovası 

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında, rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde Dinlerin ve Dillerin ortak noktası, Süryanisinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardine yolculuğumuz başlıyor. Günün ilk gezi noktası olan Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) şifahaneyi, kilisesini ve vaftizhanesini geziyoruz. Gezimiz sonrasında Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardine yolculuğumuza başlıyoruz. Gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu camiye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardinin büyük camisi olan Camii Kebir de olarak da bilinen Ulu camiyi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinliyoruz. Daha sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı daracık sokakları görüp, tarihi evlerin altında birer tünel gibi sokakları birbirine bağlayan abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye medresesini ve PTT binasını görmek, Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içmek için Kısa bir dinlenme molası ve serbest zaman veriyoruz ve sonrasında otelimize hareket. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Mardin de Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Artuklu Kervansarayı, Sv Business, Turabdin Otel, Prestige Otel, Midyat Gap Otel, Kasr-ı Serçehan Otel vb.

6.GÜN Ι MARDİN-İSTANBUL

Midyat, Telkâri Çarşısı, Batman, Hasankeyf, Hasankeyf Tekne Turu, Diyarbakır, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Ulu Camii, Surlar Mardin Kapı 

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında, rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde Midyata hareket ediyoruz. Tarihi Midyat evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyatın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan gümüş ve telkâri ürünlerinden satın alabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra, Sıla dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinden olan Kaymakamlık Konuk Evine uğruyoruz aracımızla buluşarak Hasankeyfe doğru hareket ediyoruz. Türkiyede ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batmanı panoramik olarak gördükten sonra, Ilısu Barajı ile sular altında kalmış olan Hasankeyf’e varıyoruz. Eski Hasankeyf’ten çıkartılan eserlerin bir kısmını Yeni Hasankeyfde görüyoruz. Bunlar Zeynel Bey Türbesi, El Rızk camisi ve Süleyman Paşa camilerinin minarelerini görebileceğiz. Ardından Eski Hasankeyfin bulunduğu bölgeyi panoramik olarak görebileceğimiz tekne turumuza çıkıyoruz.(ekstra) Yaklaşık 45 dakika sürecek olan tekne turunda eski Hasankeyf Kalesi, Eski Hasankeyf Mağaralarını gördükten sonra Batmana doğru hareket ediyoruz. Batman’a varışımızı takiben ekstra öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır gezisine başlıyoruz. Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancının doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneğidir. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadoluda kurulan V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu camiini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarını Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini görüp, fotoğraflıyoruz. Mardin Kapıyı, Yeni Kapıyı panoramik olarak görüp bu harika şehre veda ederek Diyarbakır havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Türk Hava Yolları saat 22:15 TK 2611 tarifeli seferi ile siz değerli misafirlerimizle vedalaşarak ayrılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.
Öğle Yemeği: Diyarbakırda Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Diyarbakır da Ekstra Olarak Alınacaktır.

NOT: Acente dönemsel yoğunluk yaşanan tarihlerde tur programı üzerinde değişiklik yapma hakkını, programda yazılı günleri değiştirme hakkını ve konaklama yapılacak bölgeleri değiştirme hakkını saklı tutar. (Mardin – Diyarbakır – Batman – Nusaybin gibi)

*Bu tur size uygun değilse,  ‘DOĞU ANADOLU TURU,  5 GECE 6 GÜN, UÇAKLA’  tur programını incelemek için, TIKLAYINIZ.

 

TUR DETAYLARI

BU TUR PROGRAMI İÇİN, ALTERNATİF TARİH SEÇENEKLERİ (TIKLAYIN)

Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi Paket Adı Fiyat
09/07/2022 14/07/2022 GAP TURU THY ile KURBAN BAYRAMI ÖZEL 4590 ₺
       
31/07/2022 05/08/2022 TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3990 ₺
07/08/2022 12/08/2022 TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3990 ₺
14/08/2022 19/08/2022 TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3990 ₺
21/08/2022 26/08/2022 TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3990 ₺
28/08/2022 02/09/2022 TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3990 ₺
04/09/2022 09/09/2022 TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3990 ₺
11/09/2022 16/09/2022 TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3990 ₺
18/09/2022 23/09/2022 TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3990 ₺
PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

İki Kişilik Oda Kişi Başı

3.Kişi/İlave Yatak

Tek Kişilik Odada Konaklama

0-2 Yaş Çocuk

3-12 Yaş Çocuk

……. ₺

…….. ₺

……..₺

……₺

……₺

 

ADANUS TUR HİZMETLERİ

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR (TIKLAYIN)

*THY ile İstanbul Hava Limanı – Adana / Diyarbakır – İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
*Lüks araçlar ile bölge içi ulaşım
*Otellerde 5 gece konaklama
*Otelde açık büfe 5 sabah kahvaltısı
*Otelde açık büfe veya set menü 4 akşam yemeği
*Programda belirtilen çevre gezileri
*Profesyonel rehberlik hizmeti
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası (30 TL – İptal Ve Değişiklikte İptal İadesi Yoktur.)

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR (TIKLAYIN)

*İlk gün sabah kahvaltısı ve son gün akşam yemeği
*Öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler
*Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
*Tüm kişisel harcamalar
*Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir.)
*Erıs Garantısı (Erken Rezervasyon Iptal Sıgortası) (Istege Baglı) (300TL), Tur Hareketine 15 Gün Kalaya Kadar Koşulsuz Şartsız Turu İptal Etme İmkanı Sunar. Zorunlu Sağlık Sigortası Ve Eris Ücreti İade Edilmez.

EKSTRA TURLARI İNCELEMEK İÇİN (TIKLAYIN)

EKSTRA TURLAR
 
Halfeti Tekne Turu:…..₺
Nemrut Gün batımı Turu: …..₺
Urfa Sıra Gecesi Etkinliği …..₺

Urfa Sıra Gecesi Programı, Ulaşım ve akşam yemeği; (Ara Sıcaklar: İçli Köfte, semusek ; Ara Öğün: Çiğ Köfte ; Salatalar: Lebeni, Bostana ; Ana Yemek: Cevizli Haşhaş Kebap ; İçeçekler : Yöresel Mırra Kahvesi, Sınırsız Ayran, Çay; Tatlı: Katmer ve Sıra Gecesi Programı)

TAVSİYELER

TURDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR ( TIKLAYIN)

*Gezi süresince rahat yürüyüş giysisi ve yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

*Yedek ayakkabı, su içinde yürümeye uygun ayakkabı, kazak, hırka v.b bir kıyafet, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, koruyucu krem, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, yapacağınız alışverişler için sırt çantası, şarz kablosu, power bank, şemsiye, su kabı, antibakteriyel jel, dezenfektan, güneş gözlüğü, yedek maske, eldiiven, göve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı ve şarj cihazı yanınıza almayı unutmayınız!

MÜZE KART ALMANIZ FAYDALIDIR. (TIKLAYIN)

Not: Türkiye’de bulunan yüzlerce müze ve ören yeri, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sunulan Müzekart ile ziyaret edilebiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 5203 Sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri, KKTC vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik “Yabancı Kimlik Numarası” sahibi kişiler tarafından bu kart kullanılabiliyor.

Müzekart sahibi olmak isteyenler, müze veya kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor.

Ayrıca isteyenler, “https://muze.gov.tr/” adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor. Sistem onay verdikten sonra internet başvuruları 5 gün içinde kurye ile belirtilen adrese gönderiliyor.

Müze ve ören yerlerine giriş için müze kartı çıkartırsanız çok daha uygun fiyatlara giriş yapmış olursunuz; aynı zamanda kartların geçerlilik süresi de 1 yıldır. 1 Yıllık müze kartı fiyatı 60 TL.

GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Seyahat öncesi, Seyahat acentası Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi U-ETDS sistemine tur katılımcısı olan misafirlerin (Ad-Soyadı-TC Kimlik no) işleme/iletme zorundadırlar. Sevgili misafirlerimiz şirket iletişim kanallarımızdan veya ön kayıt esnasında bilgilerinizin tarafımıza verilmesi önemle rica olunur.

*Günübirlik, Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 5 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

Konaklamalı tur paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

*Triple odalarda 3.yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

*Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Adanus Tur’un herhangi bir yaptırımı yoktur.

*Konaklamalı Turlar’da konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

*Yol güzergahlarında alınan yemeklerde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Ulaşım, rehber iletişim bilgileri, Tur biniş durakları ve saat bildirimi Turun çıkış tarihinden bir gün önce katılımcıların bulundukları en yakın noktalardan alınmalarını sağlayacak şekilde güzergâh düzenlenip, katılımcılara SMS yoluyla, saat 17:00-18:00 arası seyahat acentası tarafından yapılacaktır.

*Tur ön kayıt (Rezervasyon) sırasında; Seyahat sigortası için TC kimlik No, doğum tarihi ve yeri bilgilerini, fatura için adres vermeniz rica olunur.

*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa, acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. İlaçlarınızı- fotoğraf makinenizi- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.

* Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

*Konaklamalı turlarda  0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

*T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

*Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma durağında olmanız gerekmektedir.

*Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür, Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Adanus tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Adanus tur tüketicisine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

*Ekstra turlarda, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde, fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur.

*Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler.

*Tur programında olan, ancak fiyata dahil hizmet olmayıp, yol güzergahında yapılacak olan ekstra turlarda, tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir, ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında ‘ekonomik sınıf’ kullanılmaktadır.) Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

*Uçaklı Turlarda Adanus Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerin de Adanus Tur, tur tüketicilerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

*Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Adanus Tur’un sorumluluğu değildir, tur hizmetini satın alan tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

*Tura katılan 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

*Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Adanus tur’un sorumluluğu yoktur.

*Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

*Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam yemekleri menüleri tur programında yazılı şekilde belirtilmiştir.Paket seçenekleri haricinde almak istenirse, Rehbere bilgi verilmeli, Tüketiciler bu hizmeti ücret karşılığı alabilirler. Yemeklerde yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Otobüslü turlarda, katılan kişi sayısına göre, midibüs veya minibüs kullanılabilir.

*Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

*Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen, ısrarcı olmayınız.

*COVİD 19 Günlerinde, Korona Virüse karşı önleyici tedbirler kapsamında, sosyal mesafe korunarak araç kapasitesi %50 oranında yolcu alınacak, temizlik ve hijyen tedbirleri azami olarak gözetilerek koltuk yerleşimi araç kapasitesinin %50 si olarak düzenlenecektir. Yaşam normalleşmeye evrildiğinde ise, Turlarda 11 – 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 – 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 – 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

*Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Adanus Tur sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız!

*Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir.

*Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir

*Sahada operasyon sırasında bazı misafirlerimizin ‘ofisten bana böyle söz verildi’, ‘ofiste bana farklı söylendi’ gibi talepleri olmaktadır. Bazen bu talepler asla ofisten söylenmemiş, söylenemeyecek talepler olabilmektedir. Dolayısı ile bir talebiniz olduysa ve size bir söz verildiyse bunu yazılı olarak talep ediniz. Yazılı olarak verilmeyen sözler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.

*ÖĞLE YEMEKLERİ:

Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

*TUR KAYIT KOŞULLARI:

Günübirlik Tur (‘Ön kayıt’) rezervasyonu sırasında tur bedelinin %50’si depozito alınır. 10 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

Özel olarak hazırlanan turlar:
Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50’si veya tamamı ödenecek şekilde iki fiyat verilir. Tüketici/tüketiciler hangi tür ödeme yapacaklarına kendileri karar verip firmamıza bildirir. 20 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

REZERVASYON DETAYLARI:

A – Ofiste yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda, kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B-İnternet üzerinden on line  yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B – Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 

C – Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Adanus Tur  Sorumlu tutulamaz.

 D – Rezervasyon esnasında (konaklamalı Turlarda) T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

*İNDİRİM KOŞULLARI:

Kampanyalı dönemlerde çocuk indirimi de dahil olmak üzere hiçbir indirim geçerli olmaz. Aynı anda 2 indirim uygulanmaz. (Ör: Grup ve çocuk indirimi)
Adanus Tur Seyahat acenta personelinin sağlık bozulması,araç ekipmanın arızası, izinler, hava koşulları, grup yapısı, müze ve ören yerlerinin kapatılması/kapalı olması gibi nedenlerden dolayı tur programında genel akışı ve paket içeriğini bozmayacak şekilde düzenleme ve değişiklik yapma hakkını rehberlerine vermiştir.

Katılımcı tur programının esaslı değişimi durumunda cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda Tursab Kütahya Çizelgesi kuralları uygulanır.

*TUR PROGRAMINDA GERÇEKLEŞEBİLECEK OLASI DEĞİŞİKLİK SEBEPLERİ

Hava ve yol koşullarına göre gidilen yerlerin sırası değiştirilebilir. Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen bölgelerin yerine koşulların uygun olduğu başka bir yer eklenebilir.

*İPTAL POLİTİKASI:

Yurtiçi Turları için, Tura kayıt yaptıran tüketici 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine, 29 -15 gün kalması durumunda vergi, sigorta vs. gibi bedeller düşüldükten sonra kalan meblağın %50’si iade edilir, 15 gün ve daha az kalması durumunda, tüketiciye hiçbir iade yapılmaz.. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

*İPTAL KOŞULLARI:

Mücbir haller dışında Adanus Tur, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Adanus Tur tarafından iptal durumu söz konusu ise, sadece tur ücreti iade edilir.

Kişiler tur hakkını 7 gün öncesinden, Adanus tur’un uygun görmesi durumunda, bir başka kişiye devredebilir.

*Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

İPTAL İADE GÜVENCE SİGORTA PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTA PAKETİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu gereği, Seyahat acentası “Paket tur” kapsamında seyahat edenlere acentanın iflasını ve ürün sorumluluk ( Ayıplı ya da eksik hizmet) teminatı içeren Seyahat Sağlık Sigortası yapmakla yükümlüdür.

Günübirlik turlar, paket tur kapsamında olmadığı için sigorta yapılması kanunen zorunlu değildir.

ADANUS Tur tarafından, tura katılan misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta detayları; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar ve sınırlı sigortadır, Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İptal İade Güvence Sigorta Paketi

Dileyen tur katılımcımız iptal iade güvence sigorta paketi hizmetini seyahat acentamızdan ücreti karşılığı tedarik edebilir.; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.

BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
DİKKAT!

COVİD19'A KARŞI ÖNLEYİCİ TEDBİRLER (TIKLAYIN)

Değerli Misafirlerimiz,  Korona virüs (Covid19) ‘e karşı önleyici tedbirler kapsamında, sizlerin sağlığı korumak adına, bağlı olduğumuz kurumların talimatları ve uygulamalar doğrultusunda bazı yeni kurallar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Sağlık Bakanlığımızın Tedbirleri Kapsamında, Gerekli Önlemler Alınarak, Sosyal Mesafe ve Tüm Hijyen Kurallarına Uyarak Turumuz gerçekleşecektir.

Sağlık, her zaman önceliğimizdir.

1- Araçlarımızın tamamı tura çıkmadan önce iç, dış dezenfekte edilecektir.
2- Araçta el dezenfektanı veya kolonya (80c) bulundurulacaktır.

3-Şehirlerarası turlarımızda HES KODU zorunludur. Tur Rehberi kodları kayıt altına almaktadır.
4- Geziye katılım sağlayan tüm misafirlerin tur başlangıcında ateşi ölçülecektir.
5- Şehirlerarası Araçlarda NORMALLEŞME şartlarına uygun seyahat edilecektir. 
6- Gezi sonuna kadar sosyal mesafe kurallarına mutlaka uyum sağlanacaktır.

7-Misafirlerimiz KENDİ koruyucu maskelerini getirmek durumundadır.
8- Seyahat eden her misafirin gezi boyunca maske kullanması zorunludur.
9- Görevli personeller tüm hijyen kurallarına uygun hareket edecektir.
10- Araç seyahat esnasında sürekli havalandırılacaktır.
11-Tur aracındaki klima hava sürkilasyonu dışardan temiz havayla sağlanacaktır.

12-Araç içerisinde teması en az noktaya indirebilmek adına, misafirlerimizin yiyecek içecek tüketimi T.C Sağlık Bakanlığı  genelgesi gereğince yasaklanmıştır.

 Sağlıklı ve eğlenceli turlar dileriz.

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

VİDEO