fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU, 6 GÜN 5 GECE, UÇAKLA

0
.....'TL dan başlayan
.....'TL dan başlayan
TUR KODU: ADA- GD- 092
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

1424

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU 

 GÜN BATIMI

ANTALYA ÇIKIŞLI

GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAKLA          SunExpress (@SunExpress) | Twitter

OTOBÜSLE           Otobüsü Kim Buldu - İlk Kim Buldu - ilk kim icat etti

GÜZERGAH BULUŞMASI : ADANA HAVAALANI

6 GÜN 5 GECE 3*4*OTEL KONAKLAMASI

VİP CONCEPT

NEMRUT DAĞI GÜN BATIMI

HALFETİ TEKNE TURU

URFA SIRA GECESİ 

KAÇIRILMAZ, ŞOK FİYAT…!

                                                     …….. ₺’DEN BAŞLAYAN

                                                                                                                           

 

Tur detaylarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADA- GD- 092

TUR PROGRAMI

1.Gün: ANTALYA- ADANA – GAZİANTEP

Değerli Misafirlerimizi önceden belirtilen duraklarımızdan (Ekstra ödemeli) alarak Antalya havalimanına geçiyoruz. (Dileyen misafirlerimiz kendi imkanları ile havalimanına gelebilirler.) Saat 05:10’da Antalya Havalimanı’nda buluşuyoruz. Sun Ekspres Havayolu firmasına ait Sun Express XQ 7630 numaralı, saat 07:25 Antalya-Adana uçağı ile Antalya havaalanına uçuyor ve 08:30‘da Adana Şakir Paşa havalimanına ulaşıyoruz. Çukurova ovasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana Havaalanında bizi bekleyen turist rehberimiz ve seyahat aracımız ile buluşuyoruz. Sabah kahvaltımızı almak üzere rehberimizin  önerdiği bir resturant’a geçiyoruz. (Ekstra ödemeli) Kahvaltı Molası sonrasında, Adana’dan ayrılıyoruz.  Yol güzergahında, Evliya Çelebi’nin Şahmeran Kalesi adını verdiği Yılan Kale’yi aracımızdan görerek, 1. dünya savaşı sonrası, Fransız işgaline karşı şanlı direnişiyle 1927 yılında “GAZİ” unvanı alan Antep’e varıyoruz. Gaziantep gezimize Dünya’nın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan, 2000 yılında su tutmaya başlayan Birecik Barajı’nın suları altında kalan Zeugma Şehrinden kurtarılmış, Romalı Generallerin Villalarının taban mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’nde, toplam 2500 m ² alanı kaplayan ve bir dönemde sanatın ulaştığı zirve noktasına tanık olacağız, geçen yıllarda toprak altından çıkartılan zengin mozaik koleksiyonda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Zeugma Mozaik Müzesinde ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müzeden sonra öğle yemeğimizde Gazi Antep mutfağının en leziz yemeklerini yiyerek gezimize devam ediyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi, Gazi Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş Ailesi’nin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Alışveriş için fazlasıyla serbest zamanınız olacak. Serbest zamanda “ben daha çok gezeyim” diyenlerinize rehberiniz mutlaka yardım edecektir. Serbest zamanın ardından konaklama için otelimize gidiyoruz.

*Sabah Kahvaltısı: Yol güzergahında serbest olarak alınacak,  Adanus tur ücretine dahil değildir.
*Öğle Yemeği: Gaziantep’te, Rehberimizin önereceği bir restauranta (Ekstra ödemeli) alınacaktır. Serbest ya da menü olarak alınacaktır.
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*4* YP Konaklama (Gaziantep): Plaza Otel, Med Gold Otel, Safir Otel vb.
*Rota: Adana-Gaziantep (224KM)

*Bugün kat edilecek mesafe: 224 km

2. Gün: GAZİANTEP- ŞANLIURFA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Birecik’e hareket ediyoruz. Birecik’te sayıları 11’e kadar düşen, sadece Fas ve Birecik’te bulunan, Mısır’da kutsal İbis kuşu olarak bilinen Kelaynak Kuşları Üretme Çiftliğinde (Pandemi Sebebiyle Kelaynak Kuşları Üretme Çiftliği Gezisi yapılmayabilir.)  yeryüzünde kalan son göçmen Kelaynaklar hakkında bilgi alıp, fotoğraflamamızın ardından ülkemizin ‘’Citta Slow’’ kentlerinden biri olan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Birecik Barajı İnşasından sonra, sular altında kalmış Halfeti’de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile eğlenceli ve güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını panoromik görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye geri dönüyor ve aracımızla bu şirin kasabadan ayrılarak, ‘Peygamberler Şehri’ Şanlıurfa’ya ulaşıyoruz. İlk gezi noktamız İngiltere’de bulunan Stonehenge’den 7 Bin, Mısır Piramitleri’nden ise 7500 yıl daha eski, Cilalı Taş Devrinden kalma, kazılarına 1995 yılında başlanmış, İlk ibadethane ve ilk yerleşim yeri özelliğini taşıyan tarihin başlangıç noktası kabul edilen son dönemde dünya tarihini bile değiştiren ve dünyanın en eski açık hava tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe‘ye ulaşarak 12bin yıl öncesi Tapınaklara şahitlik edeceğiz. Rehberimizin yapacağı anlatımlarla Göbeklitepe’yi daha bir önemsememize sebep olacak. Bu mistik ortamdan ayrıldıktan sonra, Şanlıurfa’ya ulaşıp, vereceğimiz (Ekstra ) Öğle Yemeği Molamızın ardından, 1.Nisan.1920’de Fransız işgali ve kurtuluş savaşında gösterdiği başarıdan dolayı 1984 yılında “Şanlı” ünvanı verilen, Âdem, Eyyüp, İbrahim, Şuayip, ve Elyasa Peygamberlerin yaşadığına inanılan Peygamberler Şehri Şanlıurfa’yı gezmeye başlıyoruz. 150 m uzunluğunda ve 30 m genişliğinde, Hz. İbrahim’in atıldığı ateşin olduğu alanda oluşan Balıklı Göl, Kral Nemrut’un Kızı Zeliha’nın göz yaşlarından oluştuğu da söylenen Ayn-ı Zeliha Gölü, üç semavi dinin atası olarak kabul edilen Hz. İbrahim’in doğduğu Mağara’yı ziyaretimiz ardından, Kanuni Sultan Süleyman zamanında 1566 yılında Urfa Sancak Beyi Behram Paşa tarafından yaptırılan Gümrükhan’a ulaşıp, Kahvelerimizi içtikten ve yapacağımız İsot Alışverişi sonrası, konaklayacağımız Otelimize ulaşıyoruz. Bu Akşam Yapacağımız Konaklama’da Akşam Yemeği Tur Ücretine Dahil Değildir.

Dileyen Konuklarımız ile Bölge Kültürünü Tanıyabileceğimiz ve Yöresel Yiyecekleri Tadacağımız Gap’ın Olmazsa Olmazı Sıra Gecesi*ne (Ekstra ödemeli:120.TL) katılıyoruz. Sıra Gecesi’ne Katılmak İstemeyen Misafirlerimiz Akşam Yemeği’ni Kendi İmkanları ile Yiyebileceklerdir.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü veya açık büfe alınacak olup, Adanus tur ücretine dahildir.

*Öğle Yemeği: Şanlıurfa’da; Tatlısöz Restoran v.b.

*Akşam Yemeği: Akşam Yemeği Tur Ücretine Dahil Değildir.

*Sıra Gecesi: Paşa konak Konuk Evi, Saray Konağı, Rehavi Konağı v.b.

*3*4* BB Konaklama (Şanlıurfa): Grand Gülizar Otel, Grand Urfa Otel, Harran Otel, Kilim Otel v.b.

ÖNEMLİ NOT : ŞANLIURFA KONAKLAMAMIZ ODA KAHVALTI ŞEKLİNDEDİR.

*Rota: Gaziantep-Birecik (65 km), Birecik – Halfeti (35km), Halfeti – Göbeklitepe (140 km) Göbeklitepe- Şanlıurfa (22km)

*Bugün kat edilecek mesafe: 262km

3. Gün: ŞANLIURFA-HARRAN- MARDİN
 
Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, oteli terk ediyoruz ve Asur ülkesiyle Anadolu arasındaki ana ticaret yolu üzerinde bulunması nedeniyle, adının Asur ve Sümer dilinde yolculuk anlamına gelen ‘Harran-u’ sözcüğünden geldiği bilinen Harran’a ulaşıyoruz. Yapılan kazılarda MÖ 5. binyılda bir Halaf Kültürü yerleşmesinden Eyyubiler Dönemi’ne kadar kesintisiz iskan görmüş Harran Höyüğü, Ulu Camii ve avlusunda yer alan Anadolu’da Emevi Hükümdarı II. Mervan Dönemi’nde kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale ve Tarihi Surları görüp Konik Kubbeli Evleri ziyaretimizde Yöresel kıyafetler giyip (Ekstra ödemeli) fotoğraf çekimlerimizin sonrasında Harran’dan ayrılarak, Kızıltepe istikameti ile, ‘Dinler ve Dillerin Başkenti’ olarak bilinen binlerce yıllık geçmişiyle ve bozulmamış tarihi dokusuyla geçmişe ışık tutan Mardin’e yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından, Mardin’e ulaştığımızda ilk olarak  bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Deyrülzafaran Manastırı gezimizde Kilise, Tıp Okulu, Sin TapınağıVaftizhane ve “Kutsalların Kutsalı” anlamına gelen Kuduşkudşin (Patriklerin Mezarlığı) bölümlerini ziyaret ediyoruz. Ardından, Artuklu mimarisinin baş yapıtlarından olan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Medreseden görünen mezopotamya manzarası sizleri büyüleyecek. Mardin’de vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molamızın ardından adı “Kaleler” anlamına gelen Merdin’den gelen, 1086 – 1409 yılları arasında hüküm sürmüş ve Karakoyunlular tarafından yıkılmış Artuklu Beyliği’nin Başkenti olmuş, 1394 ve 1401 yıllarında Timur’un kuvvetlerince tahrip edilen Tarihi Mardin’e ulaşarak aracımızdan Diyarbakır Kapıda inip dolmuşlara (Ekstra) binerek, Cumhuriyet Meydanı’na ulaşıp Lahor Ağacının kökü ile boyanan Mavi Badem Şekeri alışverişi yaptıktan sonra Mardin’i yürüyerek gezeceğiz. Ermeni Usta Lole tarafından yapılan ve minaresi ile meşhur Ulu Camii’ni, sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraları, eski bir Ermeni Konağı olan ve Şahtana Konağı’nı ve Melik Nasreddin Artuk Aslan tarafından yaptırılmış Şehidiye Camii’ni panaromik görerek Mardin Şehir Turu’muzu bitireceğiz. Verilecek boş zamandan sonra Savur Kapı’da aracımızla buluşup, Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır 
Öğle Yemeği: Mardin – Kasr-ı Kaya Restoran / Mardin Tabağı Menü v.b. (ekstra ödemeli)
Akşam Yemeği: Otelde Set-Menü Olarak Alınacaktır
3*4* YP Konaklama (Mardin): Babil Konakları, Mesopotamia Garden Otel, Artuklu Kervansaray, Katori deluxe Otel,Yay Grand Otel vb.

*Rota: Şanlıurfa-Harran (50km), Harran- Deyrul Zafaran -(240km), Deyrul Zafaran – Kasımiye Medresesi (10km),  

*Bugün kat edilecek mesafe: 300km

4. Gün: MARDİN-MİDYAT-HASANKEYF-BATMAN-KAHTA-GÜNBATIMI-ADIYAMAN

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, Otelimizden ayrılıyoruz, Mardin’in incisi Midyat‘ a hareket ediyoruz. Midyat’ ta yapıları, yaşam biçimi ve kültürel zenginliğiyle taş binaların oluşturduğu dar ve eski sokaklarında gezintiye çıkıyor ve serbest zaman veriyoruz. Ardından, Çağlar boyunca hep dikkat çeken dünyanın en eski uygarlıklarının yaşadıkları, birçok imparatorluklar bünyesi içinde kalan Hasankeyf’ e hareket ediyoruz. Dicle nehrinin suları altında kalan kentten taşınan eserleri ziyaret ediyor ve gezilerimiz sonrasında, Batman’a ulaşıyor ve öğle yemeğimizi aldıktan sonra yaklaşık 3 saatlik yolculuk ile Adıyaman’ın Kahta ilçesine varıyoruz. Gün Batımı (Bölgenin yoğunluğuna bağlı olarak tur programında herhangi bir değişiklik olmadan Gün Doğumu da olabilir) muhteşem manzarasını seyretmek için, burada otobüsümüzden inerek bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz. ilk durağımız Nemrut Dağı Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan Karakuş Tümülüsü, muhteşem bir manzara içerisinde rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Roma İmparatorluğunun efsanevi XVI. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsüne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından, Kommagene Krallarının yazlık başkenti olan Arsemia’yı ve Eski Kâhta Kalesini minibüslerimizden panamorik olarak görerek deniz seviyesinden 2150 m yükseklikte bulunan Nemrut dağının zirvesine ulaşıyoruz. Kommagene kralı Antiochos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Tanrı Kral Antiochos tarafından gelecek nesillere vasiyetimdir başlığı altında yazılan Nomos kitabesi eşliğinde Doğu ve Batı TeraslarıZeus OramastesApollon MithrasHerakles ArtagnesKommagene ve koruyucu AslanKartal  heykellerini görerek bir yandan akşam güneşin batışını izliyoruz. Bugün gezimizi tamamlıyor ve minibüsler ile  Kahta’ya, ardından, bizi bekleyen aracımla Adıyaman merkezde bulunan otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Adıyaman’daki Otelimizde

*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, Adanus tur ücretine dahildir.
*Öğle Yemeği: Batman – Çömçe Restoran / Aşçı Tabağı Menü (ekstra ödemeli)
*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, Adanus tur ücretine dahildir.
* 3*4* YP Konaklama (Adıyaman) : Rabat Resort, White Star Otel, Bozdoğan Otel, İsias Otel vb.

*Rota: Mardin-Midyat (67km), Midyat- Hasankeyf  (43 km), Hasankeyf- Batman (36km), Batman- Kahta(273km), Kahta- Adıyaman (34km) 

*Bugün kat edilecek mesafe: 453 km

5. Gün: ADIYAMAN- ANTAKYA 

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, otelimizden ayrılıyor ve Gölbaşı – Pazarcık -Islahiye – Hassa – Kırıkhan üzerinden, Amanos Dağları ve Amik Ovası’nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya’ya ulaşıyoruz. Eski adı Orontes Nehri olan Suriye Dağlarından doğup Saman Dağında denize boşalan Asi Nehri’nin kıyısında kurulan, ” Dillerin ve dinlerin kenti’’, ‘’Uygarlıklar mozaiği’’ Antakya’daki ilk  durağımız, ‘’dünyanın en büyük tek parça taban mozaiğini’’ bünyesindeki müzede barındıran The Museum Hotel oluyor. Müze gezimiz sonrasında, Ezan, Çan ve Hazan seslerinin bir arada duyulduğu inançlar ve barış simgesi bu güzel kentte gezimize başlıyoruz.
 
Anadolu’da yapılan ilk camilerden olan ve Hz İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem’un Sefa ve Yasin Süresinde adı geçen Habib–i Neccar ında kabrinin de içerisinde olduğuna inanılan Habib Neccar Camiini ziyaret ediyoruz. Osmanlı Dönemi’ne tarihlenen  Tarihi Antakya Evleri’ni görebileceğimiz bir yürüyüş turu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun devamında; Antakya’ya özgü yöresel ürünleri alabileceğimiz ve tadabileceğimiz Tarihi Uzun Çarşı’da mola veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz serbest zaman dahilinde, rehberimizin yönlendirmeleri doğrultusunda Antakya’ya özgü sokak lezzetlerinin tadına bakabilir veya yöresel ürünlerin alışverişini yapabilirler. Buradaki ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız restauranta devam ediyor ve Şehre özgü bir lezzet olan Tepsi Kebabından oluşan öğle yemeğimizin keyfini çıkarıyoruz, serbest zamanımızın bitiminde aracımız ve rehberimizle buluşarak, mitolojik bir aşk hikayesine konu olan Harbiye Şelalelerine doğru devam ediyoruz. Burada çay ve kahve için serbest zamanımız oluyor. Belirlenen yerde ve saatte buluşup otelimize hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü veya açık büfe alınacak olup, Adanus tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği (Antakya): Rehberimizin önereceği bir restaurant’a veya serbest alarak alınacaktır, (Ekstra ödemeli)

Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe alınacak olup, Adanus tur ücretine dahildir.

Konaklama 3*4*, Antakya (YP): Boğaziçi Otel, Narin Otel, Tarbuş Otel, Özcihan Otel v.b.

*Rota: Adıyaman – Antakya (319km), 

*Bugün kat edilecek mesafe: 319 km

6 . Gün: ANTAKYA – ADANA

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, valizlerimi aracımıza yerleştirip otelden ayrılıyoruz. Roma dönemine ait mozaik koleksiyonuyla dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Hatay Arkeoloji ve Mozaik Müzesini geziyoruz. Antik dönem medeniyetlerinin ve Türk-İslam medeniyetinin eserlerinin sergilendiği müzede rehberimizden bilgi alıp bol bol fotoğraf çekiyoruz. Rehberimiz eşliğinde müzeyi gezerken, son döneme damgasını vurmuş Hitit Kralı Şuppiluliuma Heykeli, İskelet Mozaiği, Kem Göz Mozaiği,  10 ton ağırlığındaki Antakya Lahdi gibi birbirinden ilginç eserleri görme fırsatı yakalıyoruz. Bu büyüleyici kültürel noktanın ardından, Hristiyanlık tarihinin en eski kilisesi kabul edilen St Pierre Kilisesi’ne devam ediyoruz. Hz İsa’nın havarilerinden biri olan Petrus tarafından kurulduğuna inanılan kiliseyi gezip rehberimizden bilgi alıyoruz. Buradaki gezimizin ardından, Bu güzel şehirden ayrılarak Adana’ya hareket ediyoruz. Adana’ya varışta, öğle yemeğimizi alacağımız kebap salonuna geçiyoruz. Yaylalarda yetiştirilmiş erkek koyunlardan elde edilmiş, yağ, sinir, damar ve zarlarından ayrılan, zırh ile kıyılan et, biber salçası, kırmızı pul biber, karabiber, kuyruk yağı ile karıştırılıp hazırlanan Adana kebap’ın önemli isimlerinden biri olan Restoranımızda vereceğimiz Öğle Yemeği Molası sonrasında, Panaromik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Taş Köprü ve Sabancı Cami gezilerimizin ardından Adana Havalimanına hareket ediyoruz. Sun Ekspres Havayolu firması Sun Express XQ 7711 numaralı, saat 21:25 Adana-Antalya uçağı ile Antalya havaalanına uçuyoruz. Antalya’ya 22:35 ‘de varıyoruz. Bir başka Adanus Tur organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Adana’da serbest ya da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

*Akşam Yemeği: Adana’da serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

*Rota : Antakya – Adana (200 Km)

*Bugün kat edilecek mesafe: 200km

*Toplam kat edilecek mesafe: 1758km

TUR DETAYLARI
TUR TARİHİ
Gidiş  Dönüş             Gün – Gece      Kontenjan  
      19 Ekim 2021, Salı          24 Ekim 2021, Pazar          6 Gün – 5 Gece           Müsait      

     PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ 

İki Kişilik Oda Kişi Başı 3.Kişi/İlave Yatak Tek Kişilik Odada Konaklama 06-12 Yaş Çocuk  
            …..               …… ₺                    …. ₺        …..        
DİĞER TUR TARİH SEÇENEKLERİ
 
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi Paket Adı  
01 Kasım 2021, Pazartesi  06 Kasım 2021, Cumartesi         Güneydoğu Anadolu Turu   
       
       
       
       
       

ADANUS TUR HİZMETLERİ

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR (TIKLAYINIZ)

*Sun Ekspres Uçak Biletleri, (Gidiş Dönüş)

*Lüks araçla ulaşım,

*5 Gece 3*4*otelde konaklama,

*Otelde 5 sabah kahvaltısı ve 4 akşam yemeği (Urfa Ekstra)

*Adanus Tur Rehberlik hizmeti,

*Zorunlu Seyahat Sigortası,

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR (TIKLAYIN)

* Sabah Kahvaltısı  1. Gün (Ekstra)

*Öğle yemekleri (Ekstra),

*Akşam yemeği, 6. Gün (Ektra)

*Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri, ( Müze kartı almanızı önermekteyiz.)

*Halfeti Fırat Nehir Gezi tekne turu  ( Ekstra)

*Urfa Sıra Gecesi ve akşam yemeği (1) Ekstra

*Urfa gecesine transfer Ekstra

*Nemrut dolmuş ücreti ( Ekstra)

*Milli park giriş ücreti

*Tüm yolculuk esnasındaki yiyecek ve içecekler

*Kişisel harcamalar

*KDV 18%

TAVSİYELER

TURDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR ( TIKLAYIN)

*Gezi süresince rahat yürüyüş giysisi ve yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

*Yedek ayakkabı, su içinde yürümeye uygun ayakkabı, kazak, hırka v.b bir kıyafet, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, koruyucu krem, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, yapacağınız alışverişler için sırt çantası, şarz kablosu, power bank, şemsiye, su kabı, antibakteriyel jel, dezenfektan, güneş gözlüğü, yedek maske, eldiiven, göve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı ve şarj cihazı yanınıza almayı unutmayınız!

MÜZE KART ALMANIZ FAYDALIDIR. (TIKLAYIN)

Not: Türkiye’de bulunan yüzlerce müze ve ören yeri, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sunulan Müzekart ile ziyaret edilebiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 5203 Sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri, KKTC vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik “Yabancı Kimlik Numarası” sahibi kişiler tarafından bu kart kullanılabiliyor.

Müzekart sahibi olmak isteyenler, müze veya kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor.

Ayrıca isteyenler, “https://muze.gov.tr/” adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor. Sistem onay verdikten sonra internet başvuruları 5 gün içinde kurye ile belirtilen adrese gönderiliyor.

Müze ve ören yerlerine giriş için müze kartı çıkartırsanız çok daha uygun fiyatlara giriş yapmış olursunuz; aynı zamanda kartların geçerlilik süresi de 1 yıldır. 1 Yıllık müze kartı fiyatı 60 TL.

GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Seyahat öncesi, Seyahat acentası Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi U-ETDS sistemine tur katılımcısı olan misafirlerin (Ad-Soyadı-TC Kimlik no) işleme/iletme zorundadırlar. Sevgili misafirlerimiz şirket iletişim kanallarımızdan veya ön kayıt esnasında bilgilerinizin tarafımıza verilmesi önemle rica olunur.

*Günübirlik, Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 5 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

Konaklamalı tur paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

*Triple odalarda 3.yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

*Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Adanus Tur’un herhangi bir yaptırımı yoktur.

*Konaklamalı Turlar’da konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

*Yol güzergahlarında alınan yemeklerde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Ulaşım, rehber iletişim bilgileri, Tur biniş durakları ve saat bildirimi Turun çıkış tarihinden bir gün önce katılımcıların bulundukları en yakın noktalardan alınmalarını sağlayacak şekilde güzergâh düzenlenip, katılımcılara SMS yoluyla, saat 17:00-18:00 arası seyahat acentası tarafından yapılacaktır.

*Tur ön kayıt (Rezervasyon) sırasında; Seyahat sigortası için TC kimlik No, doğum tarihi ve yeri bilgilerini, fatura için adres vermeniz rica olunur.

*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa, acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. İlaçlarınızı- fotoğraf makinenizi- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.

* Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

*Konaklamalı turlarda  0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

*T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

*Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma durağında olmanız gerekmektedir.

*Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür, Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Adanus tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Adanus tur tüketicisine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

*Ekstra turlarda, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde, fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur.

*Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler.

*Tur programında olan, ancak fiyata dahil hizmet olmayıp, yol güzergahında yapılacak olan ekstra turlarda, tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir, ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında ‘ekonomik sınıf’ kullanılmaktadır.) Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

*Uçaklı Turlarda Adanus Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerin de Adanus Tur, tur tüketicilerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

*Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Adanus Tur’un sorumluluğu değildir, tur hizmetini satın alan tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

*Tura katılan 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

*Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Adanus tur’un sorumluluğu yoktur.

*Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

*Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam yemekleri menüleri tur programında yazılı şekilde belirtilmiştir.Paket seçenekleri haricinde almak istenirse, Rehbere bilgi verilmeli, Tüketiciler bu hizmeti ücret karşılığı alabilirler. Yemeklerde yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Otobüslü turlarda, katılan kişi sayısına göre, midibüs veya minibüs kullanılabilir.

*Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

*Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen, ısrarcı olmayınız.

*COVİD 19 Günlerinde, Korona Virüse karşı önleyici tedbirler kapsamında, sosyal mesafe korunarak araç kapasitesi %50 oranında yolcu alınacak, temizlik ve hijyen tedbirleri azami olarak gözetilerek koltuk yerleşimi araç kapasitesinin %50 si olarak düzenlenecektir. Yaşam normalleşmeye evrildiğinde ise, Turlarda 11 – 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 – 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 – 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

*Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Adanus Tur sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız!

*Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir.

*Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir

*Sahada operasyon sırasında bazı misafirlerimizin ‘ofisten bana böyle söz verildi’, ‘ofiste bana farklı söylendi’ gibi talepleri olmaktadır. Bazen bu talepler asla ofisten söylenmemiş, söylenemeyecek talepler olabilmektedir. Dolayısı ile bir talebiniz olduysa ve size bir söz verildiyse bunu yazılı olarak talep ediniz. Yazılı olarak verilmeyen sözler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.

*ÖĞLE YEMEKLERİ:

Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

*TUR KAYIT KOŞULLARI:

Günübirlik Tur (‘Ön kayıt’) rezervasyonu sırasında tur bedelinin %50’si depozito alınır. 10 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

Özel olarak hazırlanan turlar:
Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50’si veya tamamı ödenecek şekilde iki fiyat verilir. Tüketici/tüketiciler hangi tür ödeme yapacaklarına kendileri karar verip firmamıza bildirir. 20 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

REZERVASYON DETAYLARI:

A – Ofiste yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda, kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B-İnternet üzerinden on line  yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B – Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 

C – Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Adanus Tur  Sorumlu tutulamaz.

 D – Rezervasyon esnasında (konaklamalı Turlarda) T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

*İNDİRİM KOŞULLARI:

Kampanyalı dönemlerde çocuk indirimi de dahil olmak üzere hiçbir indirim geçerli olmaz. Aynı anda 2 indirim uygulanmaz. (Ör: Grup ve çocuk indirimi)
Adanus Tur Seyahat acenta personelinin sağlık bozulması,araç ekipmanın arızası, izinler, hava koşulları, grup yapısı, müze ve ören yerlerinin kapatılması/kapalı olması gibi nedenlerden dolayı tur programında genel akışı ve paket içeriğini bozmayacak şekilde düzenleme ve değişiklik yapma hakkını rehberlerine vermiştir.

Katılımcı tur programının esaslı değişimi durumunda cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda Tursab Kütahya Çizelgesi kuralları uygulanır.

*TUR PROGRAMINDA GERÇEKLEŞEBİLECEK OLASI DEĞİŞİKLİK SEBEPLERİ

Hava ve yol koşullarına göre gidilen yerlerin sırası değiştirilebilir. Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen bölgelerin yerine koşulların uygun olduğu başka bir yer eklenebilir.

*İPTAL POLİTİKASI:

Yurtiçi Turları için, Tura kayıt yaptıran tüketici 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine, 29 -15 gün kalması durumunda vergi, sigorta vs. gibi bedeller düşüldükten sonra kalan meblağın %50’si iade edilir, 15 gün ve daha az kalması durumunda, tüketiciye hiçbir iade yapılmaz.. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

*İPTAL KOŞULLARI:

Mücbir haller dışında Adanus Tur, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Adanus Tur tarafından iptal durumu söz konusu ise, sadece tur ücreti iade edilir.

Kişiler tur hakkını 7 gün öncesinden, Adanus tur’un uygun görmesi durumunda, bir başka kişiye devredebilir.

*Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

İPTAL İADE GÜVENCE SİGORTA PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTA PAKETİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu gereği, Seyahat acentası “Paket tur” kapsamında seyahat edenlere acentanın iflasını ve ürün sorumluluk ( Ayıplı ya da eksik hizmet) teminatı içeren Seyahat Sağlık Sigortası yapmakla yükümlüdür.

Günübirlik turlar, paket tur kapsamında olmadığı için sigorta yapılması kanunen zorunlu değildir.

ADANUS Tur tarafından, tura katılan misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta detayları; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar ve sınırlı sigortadır, Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İptal İade Güvence Sigorta Paketi

Dileyen tur katılımcımız iptal iade güvence sigorta paketi hizmetini seyahat acentamızdan ücreti karşılığı tedarik edebilir.; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.

BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
DİKKAT!

Değerli Misafirlerimiz ;  Korona virüs (Covid19) ‘e karşı önleyici tedbirler kapsamında, sizlerin sağlığı korumak adına, bağlı olduğumuz kurumların talimatları ve uygulamalar doğrultusunda bazı yeni kurallar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Sağlık Bakanlığımızın Tedbirleri Kapsamında, Gerekli Önlemler Alınarak, Sosyal Mesafe ve Tüm Hijyen Kurallarına Uyarak Turumuz gerçekleşecektir.

Sağlık, her zaman önceliğimizdir.

1- Araçlarımızın tamamı tura çıkmadan önce iç, dış dezenfekte edilecektir.
2- Araçta el dezenfektanı veya kolonya (80c) bulundurulacaktır.

3-Şehirlerarası turlarımızda HES KODU zorunludur. Tur Rehberi kodları kayıt altına almaktadır.
4- Geziye katılım sağlayan tüm misafirlerin tur başlangıcında ateşi ölçülecektir.
5- Şehirlerarası Araçlarda NORMALLEŞME şartlarına uygun seyahat edilecektir.
6- Gezi sonuna kadar sosyal mesafe kurallarına mutlaka uyum sağlanacaktır.

7-Misafirlerimiz KENDİ koruyucu maskelerini getirmek durumundadır.
8- Seyahat eden her misafirin gezi boyunca maske kullanması zorunludur.
9- Görevli personeller tüm hijyen kurallarına uygun hareket edecektir.
10- Araç seyahat esnasında sürekli havalandırılacaktır.
11-Tur aracındaki klima hava sürkilasyonu dışardan temiz havayla sağlanacaktır.

12-Araç içerisinde teması en az noktaya indirebilmek adına, misafirlerimizin yiyecek içecek tüketimi T.C Sağlık Bakanlığı  genelgesi gereğince yasaklanmıştır.

 Sağlıklı ve eğlenceli turlar dileriz.

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

VİDEO