fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

HİTİT GÜNEŞİ ÜLKESİ & ŞEHZADELER DİYARINA YOLCULUK TURU, 3 GÜN 2 GECE KONAKLAMA OTOBÜSLE

0

Hitit Güneşi ülkesi & Şehzadeler Diyarına Yolculuk Turu

Otobüsle,

1 Gece yolculuğu, 3 Gün 2 Gece YP 3*4* Otel Konaklama

Antalya Hareketli,

 Boğazköy’deki bin tanrılı kent Hattuşaş

Yaklaşık 5000 sene öncesinden günümüze ulaşan medeniyeti, gelin birlikte gezelim…

Tur detaylarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri inceleyebilir, Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Adanus Turu Arayabilirsiniz : 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADA009

TUR PROGRAMI

ANTALYA'DAN GECE YOLCULUĞU (TIKLAYIN)

Değerli misafirlerimiz, sizleri belirtilen saat ve duraklardan karşılıyarak, rehberimizin anlatımları eşliğinde, araç içi ikramlarımız eşliğinde bu turumuzu gerçekleştirmek üzere gece yolculuğuna başlıyoruz. Konya-Kırıkkale güzergahı üzerinden, Sabah erken saatlerde Sungurlu’da bir dinlenme tesisinde sabah kahvaltımızı alıyoruz. Sabah erken saatlerde, İç karadeniz’in illerinden olan Çorum’a doğru yol alıyoruz

Rota: Antalya – Konya (305 km) Konya – Kırıkkale (250 km), Kırıkkale- Sungurlu (95 km), Sungurlu- Çorum (70 km)

Bugün Kat Edilecek Mesafe :720 km

1. GÜN: ÇORUM - AMASYA (TIKLAYIN)

Sabah saatlerinde, Çorum‘a hareket ediyoruz. Çorum şehir merkezinde, Tarihi Saat Kulesi’nin bulunduğu meydan’da fotoğraf molası veriyoruz ve Alacahöyük, Boğazköy-Hattuşa, Pazarlı ve Kuşsaray gibi arkeolojik kazı merkezlerinden çıkarılan hitit eserlerinden oluşan buluntuların sergilendiği Çorum Arkeoloji Müzesi’ni ziyaretimiz sonrasında, Leblebi alışveriş için serbest zaman. Ardından, Şehzadeler Diyarı Amasya’ ya ulaşıyoruz. Amasya yakın tarihimiz için önemli bir şehir olup, Amasya Genelgesi‘nin yayınlandığı ve Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti isminin ilk defa telaffuz edildiği yer olması açısından çok önemlidir. Amasya’da tarihi konaklar, Selçuklu ve Osmanlı dönemi eserleriyle günümüze kadar gelebilmiştir. Osmanlı Devleti’nin  şehzadelerinin devlet idaresine hazırlandığı, Antik Dünya hakkındaki coğrafya kitabı ile tanınmış  filozof Strabon’un doğduğu şehirdir. Yeşilırmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde ilk olarak Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğine inanılan Ferhat İle Şirin Müzesi ve Su Kanalı’nı ziyaret ediyoruz. Geçmişiyle sarmaş dolaş yaşayan kadim şehrimiz Amasya’ya hayat veren nehir kıyısına inşâ edilmiş birbirinden güzel tarihî Osmanlı evlerinin bulunduğu mahalleyi gezdikten sonra Şehzadeler Parkında güzel bir yürüyüş yapacağız. Parktaki padişah büstleriyle adeta tarihte yolculuk yapacağız. Belki de, bir şehzade ile selfi çekme fırsatı da yakalamak mümkün.

13.yy. Amasya Valisi Seyfettin Torumtay tarafından yaptırılmış Gök medrese ve Torumtay Türbesi, Bir çok uygarlığın eserlerinin sergilendiği Amasya Müzesi‘ni ve mumyaların bulunduğu bölümü, Amasya müzesinin bahçesinde bulunan güneş saati , Osmanlı Sultanı II. Beyazıt’ın talimatıyla Amasya Sancak Beyi Şehzade Ahmet tarafından yaptırılan 2.Beyazıt külliyesi, gezildikten sonra öğle yemeği molası ardından, Şehri en iyi şekilde görebileceğimiz Çakallar Tepesine çıkarak fotoğraf molası veriyoruz.

Kral Kaya Mezarlarını da izledikten sonra, Burmalı Minare Cami, Sultan Olcayto ve eşi İldiz Hatun adına Anber Bin Abdullah tarafından 1308 yılında yaptırılmış ve Osmanlı döneminde akıl hastalarının müzik ile tedavi edildiği Bimarhane  diğer adıyla Darülşifa ziyaret edip, kale içine girerek  Hazeranlar Konağını gezdikten, Amasya Valisi Ziya Paşa tarafından 1865 yılında yaptırılan Amasya Saat Kulesini gördükten sonra,  tarihi çarşıda alış veriş için serbest zaman veriyoruz.

Rehberimiz’in belirlediği yer ve zamanda buluşuyor ve konaklama otelimize geçiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Amasya’daki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe / set menü olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği :  Amasya’da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. ( Tüm içecekler ekstra. )

Konaklama 3*4*(Amasya) : Taşhan Otel 3*, Grand Harşena Otel 3*, 

Rota :Sungurlu-  Ferhat ile Şirin Müzesi( 160 km) – Şehir içinde (20 km)

Bugün Kat Edilecek Mesafe : 180 km

2.GÜN : AMASYA - ZİLE- TOKAT (TIKLAYIN)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip konaklama yerimizden ayrılıyoruz ve Tokat’a hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik bir yolculuğun ardından, Tokat’ın ilçesi Zile’ye varıyoruz.  Pontus kralı Fernakes’e karşı mücadele sonunda, Roma İmparatoru Julius Sezar “Veni, Vidi, Vici” (geldim, gördüm, yendim) diyerek zaferini kutlamıştır. Zile Kalesi, Zile şehir merkezinde panoromik tur ve alışveriş molası (Zile beyaz pekmez, yaprak sarma) ardından, Pazar İlçesi sınırlarında bulunan 2007 yılında tescil edilen Ballıca Mağarasına ulaşıyoruz.  Ballıca Mağarası, dünyanın en büyük ve en görkemli mağaralarından biriBu doğa harikası, Sarkıtlar, dikitler, mağara gülleri, iğneleri, Damlataş havuzları vb. den oluşan doğa harikası mağarayı geziyoruz. Ballıca Mağarası’ndaki oluşumları izlemek, doğal bir müzeyi gezmek gibi. Yaşı yaklaşık 3.4 milyon yıl olarak tespit edilen Ballıca Mağarası, şimdiye kadar tespit edilen tüm mağara oluşumlarına sahip olmanın yanı sıra, özgün Soğan Sarkıtları ile de uluslararası önem taşıyor.

Ballıca Mağarası gezimizin ardından, yolumuz üzerinde bulunan 13. yy.’da I. Alaattin Keykubat’ın eşi Mahperi Hatun tarafından yaptırılan Kervansaray tamamen kesme taşlardan inşa edilmiştir. Rehberimizden bilgiler edinip fotoğraflarımızı da çekip, 900 adımda 900 eser temalı açıkhava müzesi konumunda olan Tokat  Merkeze doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

 Tokat Merkez de ilk durağımız Tokat’ın Meşhur Lezzeti Tokat Kebabını tadabileceğimiz Öğle Yemek molamız olacak. Yemek sonrası,  Safranbolu evlerini andıran Tokat evleri ve onu çevreleyen, Roma, Selçuklu, Beylikler ve Osmanlı dönemlerine ait, cami, han, hamam, medrese, türbe, bedesten, çeşme gibi birbirinden güzel birçok eserle dolu tarihi dokusuyla Tokat’ın eski kent merkezini ve ticaret merkezini gezeceğiz. Latifoğlu Konağı (Ahşap tavanı yaldızlı bitkisel süslemeler ve işçiliğiyle dikkat çeker) Saat KulesiMevlevihane (17.Yüzyıla ait), Eski Tokat Evlerinin bulunduğu Bey sokağı, Atatürk evi, Ali Paşa Camii, Sulu Sokak, Arastalı Bedesten-Tokat Müzesini  ve  Taşhan(16.Yüzyıl) ile bugünkü programı  bitiriyoruz . Dileyenler serbest alışverişlerini yaparken, dileyenler, Taşhan’ın avlusunda kahvelerini yudumlayarak, dinleniyorlar. Ardından, otelimize geçip, yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Adanus Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Tokat’da rehberimizin önereceği bir restaurant’a alınacak. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Adanus Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama 3*4* (Tokat): 

Rota: Amasya – Zile ( 90 km), Zile-Ballıca Mağarası( 50 km), Ballıca Mağarası- Mahperi Hatun Kervansarayı ( 8 km), Mahperi Hatun Kervansarayı- Tokat (28 km)

Bugün Toplam Kat Edilecek Mesafe: 176 Km

 

3. GÜN: TOKAT- ÇORUM- ANYTALYA (TIKLAYIN)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip konaklama yerimizden ayrılıyoruz, Çorum Alacahöyük‘e doğru hareket ediyoruz. Türkiye’de ilk milli kazı Alacahöyük’te başlatılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün desteği ile Dr. Hamit Zübeyr Koşay başkanlığında 1935 yılında başlayan kazılar 1948 yılına kadar kesintisiz devam etmiştir.  Kazılardan çıkan buluntular dönemin sosyo-ekonomik yapısını yansıttığı gibi Hatti döneminin ulaştığı üstün noktayı göstermesi açısından önemlidir. Alacahöyük, Tunç Çağı ve Hitit döneminin önemli bir dinsel tören ve sanat merkezidir. Ören Yerinde görülebilecek olan kalker temel üzerine andezit bloklarla inşa edilmiş olan sfenksli kapının genişliği 10 metredir. Büyük mabede bağlanan yol üzerindeki bu anıtsal kapı Alacahöyük’ün en ilgi çeken yapısıdır. Hitit uygarlığının önemli merkezlerinden Alacahöyük ‘de kent kalıntıları ve müzesinin gezileri sonrası, Asurlardan başlayıp sırasıyla Frigler, Hititler, Roma ve Bizans’lara ev sahipliği yapmış olan Hattuşaş Antik Kenti ’ne doğru yola çıkıyoruz.  M.Ö 4500’ lü yıllara kadar tarihi dayanan Hattuşaş Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. 1986 yılında UNESCO ‘Dünya Kültür Mirası’ listesine alınmıştır. Dünya tarihinin ilk yazılı ve eşitlik ilkesine dayanan anlaşması olan Kadeş Barış anlatmasının taraflarından biri olan Hititliler’i rehberimiz anlatımlarıyla, tanımaya başlıyoruz. İlk olarak Büyük Tapınağı geziyoruz. Ardından sırasıyla Büyük Kale, Nişantaşı, Hiyeroglifli Oda, Güney Kale, Kral Kapısı, Tapınaklar,  Yer Kapı ( fotoğraf molası ), Sfenksli Kapı, Aslanlı Kapı’yı gezdikten sonra aracımıza geri dönüyor ve Tanrı Tutalya ve diğer tanrıların simgesinin bulunduğu açık hava tapınağı olarak iki odadan oluşan Yazılıkaya ‘ya gidiyoruz.  Yüksek kayalıklar arasına gizlenmiş olan bu mekan bir açık hava mabedidir. Hitit dini törenlerine ait metinlerde, yeni yıl ve ilkbahar törenlerinde bir araya gelen tüm tanrılar, Fırtına Tanrısının evinde yani burada toplanırlarmış. Bu şenliklerde, şehrin diğer tüm tapınaklarında bulunan tanrı ve tanrıça heykelleri, törensel bir alay ile buraya, yani Yazılıkaya’ya taşınırlarmış. Burada  90’dan fazla: tanrı, tanrıça, hayvan ve hayal ürünü yaratık figürü kayalar üzerine işlenmiştir. Buradaki  hiyeroglif ve kabartmaları görüp fotoğraflıyor ve Rehberimizden  ayrıntılı bilgi aldıktan sonra bölgenin özelliklerini taşıyan hediyelik objeler alabileceğiniz alışveriş için serbest zamanın ardından Aracımıza biniyor ve Boğazkale’ye geri dönüyor, tarihi eser ve kalıntıları inceleme amacıyla Boğazköy Müzesine uğruyoruz. Serbest zaman sonrasında,  Öğle yemeğimizi almak üzere, Sorgun dinlenme tesislerine geliyoruz. Yemek  için alınan serbest zaman sonrası, Çorum- Kırıkkale- Konya üzerinden Antalya‘ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Antalya’ya ulaşım ardından,  sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir başka Adanus tur etkinliğinde yeniden görüşmek üzere, hoşça kalın diyoruz.

Turumuza katılım göstererek, destek verdiğiniz için, Teşekkür ederiz.

Sabah Kahvaltısı : Tur ücretine dahil, otelde set menü olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği Çorum Sungurlu’da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. ( Tüm içecekler ekstra. )

Konaklama  : Dönüş yolunda konaklama hizmeti yoktur.

Rota : Tokat- Alacahöyük ( 175 km), Alacahöyük- Hatuşaş (35 km)  Hatuşaş – Sungurlu ( 30 km) Sungurlu – Antalya (650 km)

Bugün Kat Edilecek Mesafe : 890 km

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 1966 km

TUR DETAYLARI

ADANUS TUR TARİHLERİ (TIKLAYIN)

Haziran 15 sonrası, görüşmek üzere, ilginize teşekkürler…

ADANUS TUR HAREKET ZAMANI (TIKLAYIN)

Görüşmek üzere, ilginize teşekkürler…

ADANUS TUR HAREKET & DÖNÜŞ DURAKLARI (TIKLAYIN)

ADANUS TUR HİZMETLERİ

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR (TIKLAYIN)

*Lüks araçla ulaşım,

*Konaklama,

*Rehberlik hizmetleri,

*Park ücretleri

*Seyahat Sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR (TIKLAYIN)

*1.Gün sabah kahvaltısı,

*Son gün akşam yemeği,

*Kişisel harcamalar,

*Öğle yemekleri,

*Milli park ve özel müze giriş ücretleri,

*Yemekler ve yemeklerde alınacak Alkollü/ Alkolsüz içecekler,

*Otel’de mini bar harcamaları,

*Rehber ve  şoför bahşişleri,

ADANUS TUR FİYATI

TUR FİYATINI İNCELEMEK İÇİN (TIKLAYIN)

Hitit Güneşi ülkesi & Şehzadeler Diyarına Yolculuk Turu Paket Fiyatı

1 Gece yolculuğu, 3 gün 2 Gece Yarım pansiyon 3*4* Konaklama

TUR KODU: ADA009

Tarih

İki Kişilik Odada

Kişi Başı

Tek Kişi

Ek Yatak

Çocuk

…………..

……………. TL

………… TL

………… TL

0 – 3 Yaş Ücretsiz

3 – 6 Yaş ………TL

6 – 12 Yaş …….. TL

 
 

Not:  2 yetişkin yanında 0-6 yaş (2015 ve sonrası )ücretsiz olup, koltuk verilmez, kucakta gider. Koltuk talep edilmesi durumunda …….TL ücretlidir. 7-11 yaş ( 2010 ve 2015 arası) ……..TL. ücretlidir.

EKSTRA ETKİNLİKLER (TIKLAYIN)

TAVSİYELER

TURDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR ( TIKLAYIN)

*Gezi süresince rahat yürüyüş giysisi ve yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

*Yedek ayakkabı, su içinde yürümeye uygun ayakkabı, kazak, hırka v.b bir kıyafet, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, koruyucu krem, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, yapacağınız alışverişler için sırt çantası, şarz kablosu, power bank, şemsiye, su kabı, antibakteriyel jel, dezenfektan, güneş gözlüğü, yedek maske, eldiven, gözlük ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı ve şarj cihazı yanınıza almayı unutmayınız!

MÜZE KART ALMANIZ FAYDALIDIR. (TIKLAYIN)

Not: Türkiye’de bulunan yüzlerce müze ve ören yeri, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sunulan Müzekart ile ziyaret edilebiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 5203 Sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri, KKTC vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik “Yabancı Kimlik Numarası” sahibi kişiler tarafından bu kart kullanılabiliyor.

Müzekart sahibi olmak isteyenler, müze veya kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor.

Ayrıca isteyenler, “https://muze.gov.tr/” adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor. Sistem onay verdikten sonra internet başvuruları 5 gün içinde kurye ile belirtilen adrese gönderiliyor.

Müze ve ören yerlerine giriş için müze kartı çıkartırsanız çok daha uygun fiyatlara giriş yapmış olursunuz; aynı zamanda kartların geçerlilik süresi de 1 yıldır. 1 Yıllık müze kartı fiyatı 60 TL.

GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Seyahat öncesi, Seyahat acentası Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi U-ETDS sistemine tur katılımcısı olan misafirlerin (Ad-Soyadı-TC Kimlik no) işleme/iletme zorundadırlar. Sevgili misafirlerimiz şirket iletişim kanallarımızdan veya ön kayıt esnasında bilgilerinizin tarafımıza verilmesi önemle rica olunur.

*Günübirlik,Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 5 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

Konaklamalı tur paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

*Triple odalarda 3.yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

*Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Adanus Tur’un herhangi bir yaptırımı yoktur.

*Konaklamalı Turlar’da konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

*Yol güzergahlarında alınan yemeklerde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Ulaşım, rehber iletişim bilgileri, Tur biniş durakları ve saat bildirimi Turun çıkış tarihinden bir gün önce katılımcıların bulundukları en yakın noktalardan alınmalarını sağlayacak şekilde güzergâh düzenlenip, katılımcılara SMS yoluyla, saat 17:00-18:00 arası seyahat acentası tarafından yapılacaktır.

*Tur ön kayıt (Rezervasyon) sırasında; Seyahat sigortası için TC kimlik No, doğum tarihi ve yeri bilgilerini, fatura için adres vermeniz rica olunur.

*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa, acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. İlaçlarınızı- fotoğraf makinenizi- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.

* Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

*Konaklamalı turlarda  0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

*T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

*Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma durağında olmanız gerekmektedir.

*Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür, Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Adanus tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Adanus tur tüketicisine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

*Ekstra turlarda, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde, fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur.

*Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler.

*Tur programında olan, ancak fiyata dahil hizmet olmayıp, yol güzergahında yapılacak olan ekstra turlarda, tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir, ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında ‘ekonomik sınıf’ kullanılmaktadır.) Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

*Uçaklı Turlarda Adanus Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerin de Adanus Tur, tur tüketicilerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

*Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Adanus Tur’un sorumluluğu değildir, tur hizmetini satın alan tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

*Tura katılan 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

*Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Adanus tur’un sorumluluğu yoktur.

*Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

*Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam yemekleri menüleri tur programında yazılı şekilde belirtilmiştir.Paket seçenekleri haricinde almak istenirse, Rehbere bilgi verilmeli, Tüketiciler bu hizmeti ücret karşılığı alabilirler. Yemeklerde yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Otobüslü turlarda, katılan kişi sayısına göre, midibüs veya minibüs kullanılabilir.

*Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

*Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen, ısrarcı olmayınız.

*COVİD 19 Günlerinde, Korona Virüse karşı önleyici tedbirler kapsamında, sosyal mesafe korunarak araç kapasitesi %50 oranında yolcu alınacak, temizlik ve hijyen tedbirleri azami olarak gözetilerek koltuk yerleşimi araç kapasitesinin %50 si olarak düzenlenecektir. Yaşam normalleşmeye evrildiğinde ise, Turlarda 11 – 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 – 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 – 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

*Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Adanus Tur sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız!

*Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir.

*Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir

*Sahada operasyon sırasında bazı misafirlerimizin ‘ofisten bana böyle söz verildi’, ‘ofiste bana farklı söylendi’ gibi talepleri olmaktadır. Bazen bu talepler asla ofisten söylenmemiş, söylenemeyecek talepler olabilmektedir. Dolayısı ile bir talebiniz olduysa ve size bir söz verildiyse bunu yazılı olarak talep ediniz. Yazılı olarak verilmeyen sözler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.

*ÖĞLE YEMEKLERİ:

Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

*TUR KAYIT KOŞULLARI:

Günübirlik Tur (‘Ön kayıt’) rezervasyonu sırasında tur bedelinin %50’si depozito alınır. 10 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

Özel olarak hazırlanan turlar:
Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50’si veya tamamı ödenecek şekilde iki fiyat verilir. Tüketici/tüketiciler hangi tür ödeme yapacaklarına kendileri karar verip firmamıza bildirir. 20 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

REZERVASYON DETAYLARI:

A – Ofiste yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda, kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B-İnternet üzerinden on line  yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B – Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 

C – Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Adanus Tur  Sorumlu tutulamaz.

 D – Rezervasyon esnasında (konaklamalı Turlarda) T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

*İNDİRİM KOŞULLARI:

Kampanyalı dönemlerde çocuk indirimi de dahil olmak üzere hiçbir indirim geçerli olmaz. Aynı anda 2 indirim uygulanmaz. (Ör: Grup ve çocuk indirimi)
Adanus Tur Seyahat acenta personelinin sağlık bozulması,araç ekipmanın arızası, izinler, hava koşulları, grup yapısı, müze ve ören yerlerinin kapatılması/kapalı olması gibi nedenlerden dolayı tur programında genel akışı ve paket içeriğini bozmayacak şekilde düzenleme ve değişiklik yapma hakkını rehberlerine vermiştir.

Katılımcı tur programının esaslı değişimi durumunda cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda Tursab Kütahya Çizelgesi kuralları uygulanır.

*TUR PROGRAMINDA GERÇEKLEŞEBİLECEK OLASI DEĞİŞİKLİK SEBEPLERİ

Hava ve yol koşullarına göre gidilen yerlerin sırası değiştirilebilir. Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen bölgelerin yerine koşulların uygun olduğu başka bir yer eklenebilir.

*İPTAL POLİTİKASI:

Yurtiçi Turları için, Tura kayıt yaptıran tüketici 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine, 29 -15 gün kalması durumunda vergi, sigorta vs. gibi bedeller düşüldükten sonra kalan meblağın %50’si iade edilir, 15 gün ve daha az kalması durumunda, tüketiciye hiçbir iade yapılmaz.. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

*İPTAL KOŞULLARI:

Mücbir haller dışında Adanus Tur, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Adanus Tur tarafından iptal durumu söz konusu ise, sadece tur ücreti iade edilir.

Kişiler tur hakkını 7 gün öncesinden, Adanus tur’un uygun görmesi durumunda, bir başka kişiye devredebilir.

*Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

İPTAL İADE GÜVENCE SİGORTA PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTA PAKETİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu gereği, Seyahat acentası “Paket tur” kapsamında seyahat edenlere acentanın iflasını ve ürün sorumluluk ( Ayıplı ya da eksik hizmet) teminatı içeren Seyahat Sigortası yapmakla yükümlüdür.

Günübirlik turlar, paket tur kapsamında olmadığı için sigorta yapılması kanunen zorunlu değildir.

Adanus Tur tarafından, tura katılan misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta detayları; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar ve sınırlı sigortadır, Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İptal İade Güvence Sigorta Paketi

Dileyen tur katılımcımız iptal iade güvence sigorta paketi hizmetini seyahat acentamızdan ücreti karşılığı tedarik edebilir.; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.

BANKA HESABI

BANKA HESAPLARI(TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
DİKKAT!

Değerli Misafirlerimiz ;  Korona virüs (Covid19) ‘e karşı önleyici tedbirler kapsamında, sizlerin sağlığı korumak adına, bağlı olduğumuz kurumların talimatları ve uygulamalar doğrultusunda bazı yeni kurallar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Sağlık Bakanlığımızın Tedbirleri Kapsamında, Gerekli Önlemler Alınarak, Sosyal Mesafe ve Tüm Hijyen Kurallarına Uyarak Turumuz gerçekleşecektir.

Sağlık, her zaman önceliğimizdir.

1- Araçlarımızın tamamı tura çıkmadan önce iç, dış dezenfekte edilecektir.
2- Araçta el dezenfektanı veya kolonya (80c) bulundurulacaktır.

3-Şehirlerarası turlarımızda HES KODU zorunludur. Tur Rehberi kodları kayıt altına almaktadır.
4- Geziye katılım sağlayan tüm misafirlerin tur başlangıcında ateşi ölçülecektir.
5- Şehirlerarası Araçlarda yarı kapasiteyle seyahat edilecektir. 2 Koltukta 1 kişi seyahat edecektir (Aile bireyleri hariç)
6- Gezi sonuna kadar sosyal mesafe kurallarına mutlaka uyum sağlanacaktır.

7-Misafirlerimiz KENDİ koruyucu maskelerini getirmek durumundadır.
8- Seyahat eden her misafirin gezi boyunca maske kullanması zorunludur.
9- Görevli personeller tüm hijyen kurallarına uygun hareket edecektir.
10- Araç seyahat esnasında sürekli havalandırılacaktır.
11-Tur aracındaki klima hava sürkilasyonu dışardan temiz havayla sağlanacaktır.

12-Araç içerisinde teması en az noktaya indirebilmek adına, misafirlerimizin yiyecek içecek tüketimi T.C Sağlık Bakanlığı  genelgesi gereğince yasaklanmıştır.

 Sağlıklı ve eğlenceli turlar dileriz.

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

FOTOĞRAFLAR & VİDEO