fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

İSRAİL; KUDÜS TURU, 5 GÜN 4 GECE, İST, UÇAKLA

0
.......$'DAN BAŞLAYAN
.......$'DAN BAŞLAYAN
TUR KODU: ADAMNG-İST-TLV-305
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

121

İSRAİL

KUDÜS TURU

KUTSAL MABEDE YOLCULUK 

 4 GÜN 6 GECE 4* KONAKLAMA

KUDÜS (4)

İSTANBUL ÇIKIŞLI

             

                       

HAYDİ! ……$DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAYACAK CAZİP FİYATLAR!

Kalkış noktalarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADAMNG-İST-TLV-305

TUR DETAYLARI
 Gidiş  Dönüş   Gün – Gece  Kontenjan  Vize Durumu
        06.03.2023                 10.03.2023        4 Gün – 3 Gece  Sorunuz 
Vize gerekli  

($)PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ

Oteller 2/3 Kişilik
Odada Kişibaşı
Tek Kişilik
Oda 
6 – 11.9 yaş Çocuk
Çocuk  
    4*  ….$ ….$ ….$
0 -1.99 yaş 2 – 5.99 Yaş
…$ $

BU TUR İÇİN DİĞER TARİH SEÇENEKLERİ ( TIKLAYIN)

UÇUŞ DETAYLARI ( TIKLAYIN)

GİDİŞ

*İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları Kontuarı önünde  rehberimizle buluşma. Bagaj ve check in işlemlerinin ardından,TK784 tarifeli sefer sayılı Türk Havayolları uçağıyla, saat 07:55‘de Telaviv‘e hareket ediyoruz. Saat 08:55‘da Tel Aviv Ben Gurion Uluslararası Havalimanı‘na varış.  (2 saat 00 dk)

DÖNÜŞ

*Tel Aviv Ben Gurion Uluslararası Havalimanı‘na transfer. Bagaj ve check in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK865 tarifeli seferi ile saat 21:25‘de İstanbul’a hareket 00:50‘da İstanbul Havalimanı’na varış.  (2 sa 25 dk)

ADANUS TUR YURTİÇİ – YURT DIŞI PAKET TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ ( TIKLAYIN)

FİYATA DAHİL VE HARİÇ SERVİSLER

DAHİL SERVİSLER ( TIKLAYIN)

DAHİL OLMAYAN SERVİSLER ( TIKLAYIN)

*150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.),
*Covid-19 Kapsamlı Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (25 Dolar, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.)
*Şahsi harcamalar
*Öğle yemekleri
*Otel ekstraları
*Programda belirtilmeyen tur ve transferler
*Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
*Türkiye’de ve Tel Aviv’de yapılacak olan PCR testleri.

ÖNEMLİ HUSUSLAR

TUR BROŞÜRÜ HAKKINDA NOTLAR (TIKLAYIN)

PAKET TUR BROŞÜRÜ NOTLAR

Genel şartlar Tur Broşürü’nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

Genel şartlar

-Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

-Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Adanus Tur misafirleri Adanus Tur sorumluluğundadır.

-Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

-Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz. 

-Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az
geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

Adanus Tur geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç
programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı
hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

-Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya
durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Adanus Tur’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

-Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

-3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında
odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

-Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

-Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Adanus Tur sorumlu tutulamaz.

-Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Tur – Alan – Tur Lideri – Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.

-Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu turda İsrail vizesi gerekmektedir. Gerekli evraklar listesini satış temsilcisinden talep edebilirsiniz. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

-Adanus Tur; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

SAĞLIK VE SALGIN'A KARŞI ÖNLEYİCİ TEDBİRLER ( TIKLAYIN)

VİZE HAKKINDA (TIKLAYIN)

Bu program için İsrail vizesi gerekmektedir!!!  Yeşil Pasaport için vize uygulaması yoktur. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 
Vize Önemli not: Size özel alacağımız İsrail vizesinde gümrük girişinde ve çıkışında pasaportunuza mühür basılmamaktadır. Alınacak olan vize, ilerleyen zamanlar içerisinde Arap ülkelerine gerçekleştirebileceğiniz seyahatlerinizde İsrail’e giriş-çıkış yapmanızdan dolayı sorun teşkil etmeyecektir. Bu özel vize işleminiz için gerekli formu, seyahat danışmanınızdan talep edebilirsiniz. (Formu, seyahat tarihinize 15 gün kalana kadar eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurarak seyahat danışmanınıza iletmeniz gerekmektedir.)

İSRAİL HAKKINDA ( TIKLAYIN)

İsrail, Orta Doğu Akdeniz kıyısındadır. Batısında Akdeniz, kuzeyinde Lübnan ve Suriye, doğusunda Ürdün, güneybatısında ise Sina Yarımadası bulunmaktadır. İsrail’in güney bölgesi tamamen necef çölü ile kaplı durumdadır. İsrail’in kuzeydoğu kesimi ise Şeria Hendeklerine açılmaktadır. Güneydoğusunda da Lut Gölü bulunmaktadır.

Coğrafi yeri ile de çok değerli madenlere ulaşma imkanı yakalamış olan İsrail, en değerli madenlerini Lut Gölü üzerinde bulunan maden yataklarından almaktadır.

1947 yılında Birleşmiş Milletler Federasyonunda İsrail ve Filistin toprakları konusunda paylaşmayı kabul etmeyen Araplar, Yahudiler tarafından 1948 yılında bir savaşa zorlanmıştır. 14 Mayıs 1948’de, David-Ben Gurion öncülüğünde Tel-Aviv’de toplanan Yahudi Millî Konseyi kuruluşunu ilan etmiştir.  O günden bu güne kadar gelen savaşta Yahudi Devleti olan İsrail birçok Filistin toprağını ele geçirmiş ve kendi yönetimi içerisine bağlayarak bağımsızlığını ilan etmiştir. Hala devam eden ve mevcut bir barış anlaşması yapmayan İsrail ve Filistin devletleri, Birleşmiş Milletler nezdinde de anlaşamamaktadır. Ülkenin tamamının kendisine verilmesini isteyen İsrail devletine karşı, Filistin hakkı olan eski toprakları İsrail’den geri istemektedir. 

İsrail’in başkenti Kudüs’tür. Ancak birçok dünya devleti İsrail’i bir ülke olarak kabul etmemekte, bu sebeple de İsrail’in başkenti Kudüs’ü kabul etmemektedir. Filistin ile yapılan yaklaşık 70 yıllık savaşın sonucunda Kudüs’ü ele geçirmiş olan İsrail bu bölgeyi başkenti yapmış ve tüm dünya kamuoyuna sunmuştur. Bazı ülkeler bu durumu desteklemekte, bazıları ise Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak görmemektedir.

Uzun ve dar görünümlü bir alan üzerine yerleşmiş olan İsrail, 470 km uzunluğunda ve 135 km genişliğindedir. Toplam yüz ölçümü yaklaşık olarak 27.800 km² olan İsrail’in, yaklaşık olarak nüfusu 8,655,535’tir. Nüfus artış hızı %2 olan bu ülke günden güne nüfusunu arttırmakta ve dış ülkelerden göç almaktadır. Birçok farklı din, gelenek ve görenekten insanları içerisinde barındırmaktadır. İsrail’in resmi dili İbranice olarak geçmektedir. Ancak ülke içerisinde bazı eyaletlerde farklı diller de konuşulmaktadır.

Dünya ekonomi sıralamasına göre 43.sırada olan İsrail gün geçtikçe büyümekte ve ekonomik açıdan kendisini her gün kanıtlamaktadır. İsrail’in resmi para birimi, Yeni İsrail Şekeli’dir.

İsrail ile Türkiye arasında her hangi bir saat farkı bulunmamaktadır. İklimi gereği yılın çoğu günü sıcak olan ve bazı günler çok yüksek sıcaklıklara ulaşarak rekor kıran İsrail, bu sebepten dolayı içerisine fazla göç alamamaktadır. Ülkenin yarısını kaplayan Necef çöllerinin de üst düzey kuraklığı ve sıcaklığı ile çok daha sıcak rüzgarların hedefi olmaya başlayan İsrail Devletinin gelecek seneler üzerinde de nüfus yoğunluğunu kaybedeceği düşünülmektedir.

LUT GÖLÜ (ÖLÜ DENİZ) HAKKINDA (TIKLAYIN)

Lut Gölü (Ölü Deniz) gezegenimizde eşsiz yerlerden biri. Gölü, tek bir canlı organizmanın sularında hayatta kalamayacağı gerçeğinden dolayı sıra dışı adını almıştır. Bunun nedeni, bitkilerin ve hayvanların canlı hücrelerini öldüren Göl sularındaki yüksek tuz içeriğidir. Buradaki tuz içeriği okyanus suyundan yaklaşık 10 kat daha yüksektir. Yani, hayatın inanılmaz bir paradoksu gölde gerçekleşmektedir. Denizin cansız suları yine de iyileştirici bir etkiye sahip olduğunda ve romatizmadan sedef hastalığına kadar birçok hastalığın tedavisinde yardımcı olabilir.

Bugün, Lut Gölü, milyonlarca turist tarafından ziyaret edilen çok popüler bir sağlık merkezidir. Lut Gölü’nün tüm Sahili doğal bir sağlık tesisi olarak kabul edilir ve Oteller ve tatil köyleri ile inşa edilir. Ancak sağlık sorunlarınız olmasa ve doğal kozmetik prosedürlerin hayranı olmasanız bile, Lut Gölü kıyısı, her turistin ve gezginin ziyaret etmesi gereken eşsiz bir yerdir.

İSRAİL HARİTASI (TIKLAYIN)

İsrail Harita Bayrak Ile Stok Vektör Sanatı & Harita'nin Daha Fazla Görseli  - Harita, İsrail, Kudüs - iStock

TAVSİYELER & BİLGİLER (TIKLAYIN)

BANKA HESAPLARI

BANKA HESAPLARI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31

BU PROGRAMIMIZ MUHAFAZAKAR BİR TURDUR. TURDA NAMAZ SAATLERINDE MOLA VERILMEKTEDİR. TURU SATIN ALAN YOLCULARIMIZ BU BİLGİYİ KABUL EDEREK SATIN ALMIŞ SAYILACAKTIR.

Bu turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami ya da mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir.

TUR PROGRAMI
1. GÜN l İSTANBUL – TELAVİV – YAFA – KUDÜS
İstanbul havalimanında buluşma. THY’nin tarifeli seferi ile Tel Aviv’e hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından özel otobüs ile Yafa bölgesine geçiyoruz. Yafa Şehir gezisi; Mahmudiye külliyesi ve Camii ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi ve Osmanlı çeşmesinin görülmesi sonrasında Kudüs’e hareket. Varışta otelimize yerleşiyor ve test sonuçlarımız çıkana kadar istirahat ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.
 
2. GÜN l KUDÜS – EL HALİL – BEYTÜLLAHİM – KUDÜS
Otelde alınan kahvaltı sonrası El Halil şehrine hareket ediyoruz. Burada Harem-i İbrahim içinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz.Yâkup ve Hz. Yusuf (A.S.) Peygamberlerin kabirlerini ziyareti müteakip Beytüllahim şehrine hareket ediyoruz. Kutsal Doğuş Kilisesi içinde kalan Hz. İsa (A.S.)’ın doğduğu yeri ve bitişiğinde yer alan Hz. Ömer Camisi’ni ziyaret sonrası kısa bir molanın ardından Kudüs’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.
3. GÜN l KUDÜS – LUT – ERİHA – KUDÜS
Otelde alınan kahvaltı sonrası Lut Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Hz. Musa (A.S.) Kabri ve Külliyesi’ni ziyareti müteakip, deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan Lut Kavmi’nin helak olduğu, Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü’nü (Ölü Deniz) otobüsten görme sonrası, dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Eriha’da vereceğimiz serbest zamanın ardından Kudüs otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.
4. GÜN l  KUDÜS
Otelde alınan kahvaltının ardından Kıyamet Kilisesi, Hz. Ömer Camisi ve Ağlama Duvarı’nın görülmesini müteakip Mescid-i Aksâ Külliyesi içinde yer alan Mirac’ta Peygamberimizin, üzerinde göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taş etrafına inşa edilen Kubbetüs Sahra ve Mirac gecesi kendisini Mekke’den Kudüs’e binek olarak getiren Burak’ı bağladığı Burak Mescidi ve Mervan Mescidi’ni ziyareti sonrası Kudüs otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.
5. GÜN l KUDÜS – İSTANBUL
Otelde alınan kahvaltı sonrası Cuma namazı için Mescid-i Aksâ’ya geçiyoruz. Cuma namazı sonrası Mescid-i Aksâ Külliyesi içinde verilecek serbest zaman sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalimanına hareket. Pasaport işlemleri sonrası İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.