fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

LEZZET DİYARLARINA YOLCULUK TURU, 3 GÜN 2 GECE, UÇAKLA

0
..........₺ dan başlayan
..........₺ dan başlayan
TUR KODU: ADA- GD - 093
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

1470

    LEZZET DİYARLARINA YOLCULUK TURU

     ANTALYA HARAKETLİ

SUN EXPRESS HY

GİDİŞ – DÖNÜŞ

 Adana Şakirpaşa Havaalanında Buluşma

 Damak Zevkimize Hizmet için yola çıktık     

ANTALYA – ADANA – GAZİANTEP- HATAY- ADANA -ANTALYA

KONFORLU ULAŞIM

 3 GÜN 2 GECE (YP) 3*4* KONAKLAMA

……TL DAN BAŞLAYAN

KAÇIRILMAZ FIRSAT FİYAT!

 

Tur detaylarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503 | info@adanustour.com

TUR KODU: ADA- GD – 093

TUR PROGRAMI

1.GÜN I ANTALYA- ADANA – GAZİANTEP

Değerli Misafirlerimizi önceden belirtilen duraklarımızdan (Ekstra ödemeli) alarak Antalya havalimanına geçiyoruz. (Dileyen misafirlerimiz kendi imkanları ile havalimanına gelebilirler.) Saat 05:45’da Antalya Havalimanı’nda buluşuyoruz. Saat 07:25’de kalkacak XQ 7630 numaralı Sun Ekspres Havayollarına ait, Antalya-Adana uçağı uçuşumuzun check-in işlemlerini yaptırıp, uçağa geçiyoruz. Antalya havaalandan uçuyor ve 08:30‘da Adana Şakir Paşa havalimanına ulaşıyoruz. Yaklaşık 08:50‘de, Farklı yörelerden tur programına dahil olan tüm diğer müşterilerimiz ve bizi bekleyen rehberimiz & seyahat aracımızla buluşup, tur programına başlıyoruz, Aracımıza binerek, Sabah kahvaltımızı almak üzere rehberimizin  önerdiği bir resturant’a geçiyoruz. (Ekstra ödemeli) Kahvaltı Molası sonrasında, Adana’dan ayrılıyoruz. 

Yol güzergahında, Evliya Çelebi’nin Şahmeran Kalesi adını verdiği Yılan Kale’yi aracımızdan görerek, 1. dünya savaşı sonrası, Fransız işgaline karşı şanlı direnişiyle 1927 yılında “Gazi” ünvanı alan Antep’e varıyor ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş ili Gaziantep’i tanımaya başlıyoruz. Şehirdeki ilk durağımız Büyük İskender tarafından geçit yeri anlamında isimlendirilen Zeugma Ören yerinden çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Mozaik Müzesi oluyor. Dünyaca ünlü ‘Çingene Kızı’ mozaiğinin yanı sıra konusunu Yunan mitolojisinden alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde, ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.

Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan, 2000 yılında su tutmaya başlayan Birecik Barajı’nın suları altında kalan Zeugma Şehrinden kurtarılmış, Romalı Generallerin Villalarının taban mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’nde, toplam 2500 m ² alanı kaplayan ve bir dönemde sanatın ulaştığı zirve noktasına tanık olacağız, geçen yıllarda toprak altından çıkartılan zengin mozaik koleksiyonda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Zeugma Mozaik Müzesinde ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Ardından, şehir merkezine gidiyoruz.

Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarıyla başlıyoruz. Gazi Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş Ailesi’nin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, Hamam müzeyi, pek çok tarihi Hanları, Camileri ve Zincirli bedesteni panoramik görerek, Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek, Almacı Pazarı’nda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımızla, 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi sipariş ediyor ve tadına varıyoruz.  Alışveriş için fazlasıyla serbest zamanınız olacak. Bakır, baharat, Antep fıstığı, Sedef kakma, Baklava alışverişlerimizi yaptıktan sonra, konaklama için otelimize gidiyoruz.

*Sabah Kahvaltısı: Yol güzergahında serbest olarak alınacak, Adanus tur ücretine dahil değildir.
*Günün Restoranı ve Lezzeti (Gaziantep): Rehberimizin önereceği bir restauranta alınacaktır. (Ekstra ödemeli)
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*4* YP Konaklama (Gaziantep): Dedeman Park, 4* Gaziantep, 4* Plaza Otel, 4*Med Gold Otel, 4* Kule Otel vb.
*Rota: Adana-Gaziantep

*Bugün kat edilecek mesafe: 224 km

2. GÜN l GAZİANTEP – ANTAKYA

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, valizlerimi aracımıza yerleştirip otelden ayrılıyoruz. Dünya’nın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi’ne yönleniyoruz. Bir dönemde sanatın ulaştığı zirve noktasına tanık olacağız, geçen yıllarda toprak altından çıkartılan zengin mozaik koleksiyonda pek çok mitolojik hikâyenin izini sürecek, eşsiz mozaiklerimizi seyretmenin ve onlarla ilgili mitolojik öyküleri dinlemenin keyfini yaşayacağız. Gaziantep’te Zeugma Mozaik Müzesinde ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müze gezimiz sonrasıGaziantep’e veda ediyor ve Hatay’a hareket ediyoruz. Antakya’ya vardıktan sonra, Eski adı ‘Orontes nehri’ olan Suriye dağlarından doğup Samandağı’nda denize boşalan Asi Nehri’nin kıyısında kurulan, Ezan, Çan ve Hazan seslerinin bir arada duyulduğu inançlar ve barış simgesi olan bu güzel kentte gezimize başlıyoruz. ‘’Uygarlıklar mozaiği’’ Antakya’daki ilk  durağımız, dünyanın en büyük mozaiklerinin sergilendiği müze ünvanına sahip olan Hatay Arkeoloji Müzesi. Müzeyi rehberimiz eşliğinde gezip bilgiler aldıktan sonra, “Hıristiyan” teriminin ortaya çıktığı ve ilk kilise olma özelliği gösteren Aziz Piyer Kilisesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Rehberimizin yönlendirmeleri doğrultusunda, öğle yemeğimizi alacağımız restaurantımıza devam ediyor ve Şehre özgü bir lezzet olan Tepsi Kebabından oluşan öğle yemeğimizin keyfini çıkarıyoruz. Ardından, Anadolu’da yapılan ilk camilerden olan ve Hz İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem’un Sefa ve Yasin Süresinde adı geçen Habib–i Neccar’ ında kabrinin de içerisinde olduğuna inanılan Habib Neccar Camiini ziyaret ediyoruz. Osmanlı Dönemi’ne tarihlenen Tarihi Antakya Evleri’ni görebileceğimiz bir yürüyüş turu gerçekleştiriyoruz. Antakya’ya özgü yöresel ürünleri alabileceğimiz ve tadabileceğimiz Tarihi Uzun Çarşı’da mola veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz serbest zaman dahilinde, yöresel ürünlerin alışverişini yapabilirler. Ardından, mitolojik bir aşk hikayesine konu olan Harbiye Şelaleleri’ne doğru devam ediyoruz. Burada çay ve kahve için serbest zamanımız oluyor. Buradan otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

*Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
*Günün Restoranı ve Lezzeti (Gaziantep): Rehberimizin önereceği bir restauranta alınacaktır. (Ekstra ödemeli)
*Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
3*4* YP Konaklama (Gaziantep): Narin Otel 4*, Tarbuş Otel 3*, Özcihan Otel 3* v.b
*Rota: Gaziantep – Antakya 

*Bugün kat edilecek mesafe: 210km

3. GÜN l ANTAKYA – ADANA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından, otelden ayrılıyor ve Antakya’daki son  durağımız, dünyanın en büyük tek parça taban mozaiğini’’ bünyesindeki müzede barındıran The Museum Hotel oluyor. Ardından, Antakya gezimizi tamamlıyor ve Hatay’a veda ederek Adana’ya doğru hareket ediyoruz.  Adana’ya ulaşmamız sonrası, Adana (Panoramik) gezimizde, Sabancı Camii gezisini yaptıktan sonra, Büyük Saat Kulesi, Adana Ulu Cami, Ramazanoğlu Konağı, Seyhan Nehri üzerine kurulmuş olan Meşhur Taşköprü başlıca gezi noktalarımız olacaktır. Adana Şakirpaşa Havaalanı’na varıyor ve Turumuzu tamamlıyor ve gurubumuza dahil olan konuklarımızla vedalaşıyoruz. Adana havalanına 20.00’de ulaşıp check-in işlemlerinden sonra, 21.25’te ki uçuşumuz ile 22:35’te Antalya’ya ulaşıyoruz.

Bir başka Adanus Tur organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da Set menü olarak alınacak olup, Tur ücretine dâhildir.

Öğlen Yemeği (Adana): Rehberimiz tarafında önerilen bir restaurant’ta (Ekstra ödemeli) olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Dönüş yolu güzergahında, Rehberimiz tarafında önerilen bir restaurant’ta / bir dinlenme tesisinde, (Ekstra ödemeli) olarak alınacaktır. 

Konaklama Oteli: DÖNÜŞ YOLCULUĞUNDA KONAKLAMA YOKTUR.

Rota: Antakya – Adana

Kat edilecek mesafe: 191 km

Kat edilen toplam mesafe: 625km.

 

TUR DETAYLARI

BU TUR İÇİN, ALTERNATİF TARİH SEÇENEKLERİ (TIKLAYIN)

Tarih Paket Adı  Fiyat  
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

ANTALYA'DAN OTOBÜSLE HAREKET & DÖNÜŞ BULUŞMA (TIKLAYIN)

Antalya’dan 

ANTALYA'DAN ADANA'YA UÇAKLA ULAŞIM İLE İLGİLİ ÖNERİ TEKLİF (TIKLAYIN)

Antalya’dan (Adana – Hatay – Gaziantep- Adana) Gurme turu programı Diğer gölgelerden gelen taleplere de hizmet vermek adına, havaalanı karşılamalı olarak da düzenlenmiştir. Tur programına katılacak misafirlerimiz uçak biletlerini kendileri tedarik edebilecekler yada Adanus tur’dan destek talep edebilirler.  Bu tur programı için, önereceğimiz Antalya’ hareketli en uygun uçuş bilgileri aşağıdadır.

Adana Şakir paşa Havaalanı

Gidiş UlaşımıSun Express Havayolu firması – Sun Express XQ 7630 numaralı, saat 07:25 Antalya-Adana uçağı ile Antalya havaalanına uçuş,  08:30‘da Adana Şakir Paşa havalimanına varış.

Dönüş Ulaşımı: Sun Express Havayolu firması – Sun Express XQ 7711  numaralı, saat 21:25 Adana-Antalya uçağı ile Antalya havaalanına uçuş. Antalya’ya 22:35 ‘de varış.

PAKET/EK HİZMET FİYAT BİLGİSİ
ADANUS TUR HİZMETLERİ

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR (TIKLAYINIZ)

*Gidiş – Dönüş Uçak bileti

*Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Oda Konaklama

*2  Otel konaklaması 4*5*

*2 Otel Sabah Kahvaltısı

*2 Akşam Yemeği

*Ulaşım  (Kişi sayısına göre araç verilir.)

*Çevre Gezileri,

*Adanus Tur Rehberlik hizmeti,

*Zorunlu Seyahat Sigortası,

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR (TIKLAYIN)

*Gidiş – Dönüş havalimanı transferi (Talep edilirse, Adanus tur yardımcı olabilir.)

*İlk Gün Sabah Kahvaltısı

*Tüm Öğle Yemekler

*Son Gün Akşam Yemeği

*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*Tüm Özel Harcamalar

*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*Müze Ören Yeri Girişleri

*Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

TAVSİYELER

TURDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR ( TIKLAYIN)

*Gezi süresince rahat yürüyüş giysisi ve yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

*Yedek ayakkabı, su içinde yürümeye uygun ayakkabı, kazak, hırka v.b bir kıyafet, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, koruyucu krem, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, yapacağınız alışverişler için sırt çantası, şarz kablosu, power bank, şemsiye, su kabı, antibakteriyel jel, dezenfektan, güneş gözlüğü, yedek maske, eldiven ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı ve şarj cihazı yanınıza almayı unutmayınız!

MÜZE KART ALMANIZ FAYDALIDIR. (TIKLAYIN)

Not: Türkiye’de bulunan yüzlerce müze ve ören yeri, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sunulan Müzekart ile ziyaret edilebiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 5203 Sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri, KKTC vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik “Yabancı Kimlik Numarası” sahibi kişiler tarafından bu kart kullanılabiliyor.

Müzekart sahibi olmak isteyenler, müze veya kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor.

Ayrıca isteyenler, “https://muze.gov.tr/” adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor. Sistem onay verdikten sonra internet başvuruları 5 gün içinde kurye ile belirtilen adrese gönderiliyor.

Müze ve ören yerlerine giriş için müze kartı çıkartırsanız çok daha uygun fiyatlara giriş yapmış olursunuz; aynı zamanda kartların geçerlilik süresi de 1 yıldır. 1 Yıllık müze kartı fiyatı 60 TL.

GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Seyahat öncesi, Seyahat acentası Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi U-ETDS sistemine tur katılımcısı olan misafirlerin (Ad-Soyadı-TC Kimlik no) işleme/iletme zorundadırlar. Sevgili misafirlerimiz şirket iletişim kanallarımızdan veya ön kayıt esnasında bilgilerinizin tarafımıza verilmesi önemle rica olunur.

*Günübirlik, Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 5 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

Konaklamalı tur paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

*Triple odalarda 3.yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

*Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Adanus Tur’un herhangi bir yaptırımı yoktur.

*Konaklamalı Turlar’da konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

*Yol güzergahlarında alınan yemeklerde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Ulaşım, rehber iletişim bilgileri, Tur biniş durakları ve saat bildirimi Turun çıkış tarihinden bir gün önce katılımcıların bulundukları en yakın noktalardan alınmalarını sağlayacak şekilde güzergâh düzenlenip, katılımcılara SMS yoluyla, saat 17:00-18:00 arası seyahat acentası tarafından yapılacaktır.

*Tur ön kayıt (Rezervasyon) sırasında; Seyahat sigortası için TC kimlik No, doğum tarihi ve yeri bilgilerini, fatura için adres vermeniz rica olunur.

*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa, acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. İlaçlarınızı- fotoğraf makinenizi- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.

* Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

*Konaklamalı turlarda  0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

*T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

*Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma durağında olmanız gerekmektedir.

*Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür, Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Adanus tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Adanus tur tüketicisine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

*Ekstra turlarda, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde, fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur.

*Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler.

*Tur programında olan, ancak fiyata dahil hizmet olmayıp, yol güzergahında yapılacak olan ekstra turlarda, tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir, ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında ‘ekonomik sınıf’ kullanılmaktadır.) Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

*Uçaklı Turlarda Adanus Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerin de Adanus Tur, tur tüketicilerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

*Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Adanus Tur’un sorumluluğu değildir, tur hizmetini satın alan tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

*Tura katılan 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

*Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Adanus tur’un sorumluluğu yoktur.

*Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

*Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam yemekleri menüleri tur programında yazılı şekilde belirtilmiştir. Paket seçenekleri haricinde almak istenirse, Rehbere bilgi verilmeli, Tüketiciler bu hizmeti ücret karşılığı alabilirler. Yemeklerde yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Otobüslü turlarda, katılan kişi sayısına göre, midibüs veya minibüs kullanılabilir.

*Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

*Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen, ısrarcı olmayınız.

*COVİD 19 Günlerinde, Korona Virüse karşı önleyici tedbirler kapsamında, sosyal mesafe korunarak araç kapasitesi %50 oranında yolcu alınacak, temizlik ve hijyen tedbirleri azami olarak gözetilerek koltuk yerleşimi araç kapasitesinin %50 si olarak düzenlenecektir. Yaşam normalleşmeye evrildiğinde ise, Turlarda 11 – 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 – 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 – 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

*Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Adanus Tur sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız!

*Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir.

*Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir

*Sahada operasyon sırasında bazı misafirlerimizin ‘ofisten bana böyle söz verildi’, ‘ofiste bana farklı söylendi’ gibi talepleri olmaktadır. Bazen bu talepler asla ofisten söylenmemiş, söylenemeyecek talepler olabilmektedir. Dolayısı ile bir talebiniz olduysa ve size bir söz verildiyse bunu yazılı olarak talep ediniz. Yazılı olarak verilmeyen sözler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.

*ÖĞLE YEMEKLERİ:

Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

*TUR KAYIT KOŞULLARI:

Günübirlik Tur (‘Ön kayıt’) rezervasyonu sırasında tur bedelinin %50’si depozito alınır. 10 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

Özel olarak hazırlanan turlar:
Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50’si veya tamamı ödenecek şekilde iki fiyat verilir. Tüketici/tüketiciler hangi tür ödeme yapacaklarına kendileri karar verip firmamıza bildirir. 20 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

REZERVASYON DETAYLARI:

A – Ofiste yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda, kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B-İnternet üzerinden on line  yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B – Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 

C – Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Adanus Tur  Sorumlu tutulamaz.

 D – Rezervasyon esnasında (konaklamalı Turlarda) T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

*İNDİRİM KOŞULLARI:

Kampanyalı dönemlerde çocuk indirimi de dahil olmak üzere hiçbir indirim geçerli olmaz. Aynı anda 2 indirim uygulanmaz. (Ör: Grup ve çocuk indirimi)
Adanus Tur Seyahat acenta personelinin sağlık bozulması,araç ekipmanın arızası, izinler, hava koşulları, grup yapısı, müze ve ören yerlerinin kapatılması/kapalı olması gibi nedenlerden dolayı tur programında genel akışı ve paket içeriğini bozmayacak şekilde düzenleme ve değişiklik yapma hakkını rehberlerine vermiştir.

Katılımcı tur programının esaslı değişimi durumunda cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda Tursab Kütahya Çizelgesi kuralları uygulanır.

*TUR PROGRAMINDA GERÇEKLEŞEBİLECEK OLASI DEĞİŞİKLİK SEBEPLERİ

Hava ve yol koşullarına göre gidilen yerlerin sırası değiştirilebilir. Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen bölgelerin yerine koşulların uygun olduğu başka bir yer eklenebilir.

*İPTAL POLİTİKASI:

Yurtiçi Turları için, Tura kayıt yaptıran tüketici 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine, 29 -15 gün kalması durumunda vergi, sigorta vs. gibi bedeller düşüldükten sonra kalan meblağın %50’si iade edilir, 15 gün ve daha az kalması durumunda, tüketiciye hiçbir iade yapılmaz.. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. 
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. 
Uçaklı tur programlarında “ekonomik sınıf” kullanılmaktadır.

Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

*İPTAL KOŞULLARI:

Mücbir haller dışında Adanus Tur, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Adanus Tur tarafından iptal durumu söz konusu ise, sadece tur ücreti iade edilir.

Kişiler tur hakkını 7 gün öncesinden, Adanus tur’un uygun görmesi durumunda, bir başka kişiye devredebilir.

*Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

İPTAL İADE GÜVENCE SİGORTA PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTA PAKETİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu gereği, Seyahat acentası “Paket tur” kapsamında seyahat edenlere acentanın iflasını ve ürün sorumluluk ( Ayıplı ya da eksik hizmet) teminatı içeren Seyahat Sağlık Sigortası yapmakla yükümlüdür.

Günübirlik turlar, paket tur kapsamında olmadığı için sigorta yapılması kanunen zorunlu değildir.

ADANUS Tur tarafından, tura katılan misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta detayları; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar ve sınırlı sigortadır, Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İptal İade Güvence Sigorta Paketi

Dileyen tur katılımcımız iptal iade güvence sigorta paketi hizmetini seyahat acentamızdan ücreti karşılığı tedarik edebilir.; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.

HAYTALI TATLI VE TARİHİ (TIKLAYIN)

Haytalı Tatlı ve tarihi…

Bazı tatlar vardır; ismi anılınca bir şehri hatırlatır, bir terim olarak da özünde sayısız kavramlar taşır. Bugün bir efsane haline gelmiş, aslında Arap kültürünün bir parçası olan HAYTALI…

Haytalı ismi bu tatlıyı yaratan köyün adından gelmektedir. Anlatıldığına göre köyün fakir bir köy oluşundan tatlı olarak mısır unu ve sütün karışımından yapılan muhallebiyi gerçek bir gül suyu üzerine koyularak ikram edilerek ortaya çıkmıştır.

Üretiminde süt, nişasta ve gül şurubu kullanılan Haytalının tam lezzetine varmak için bekletilmeden yenmesi gerekir. Aksi takdirde haytalının üzerine koyulan dondurmadan dolayı üzeri sertleşir. Kullanılan malzemenin kaliteli olmasının lezzeti artıran ayrı bir faktördür.

Haytalıyı muhallebi, gül şurubu ve dondurmanın bütünleşmesi olarak tanımlayabiliriz. Suriye’den özel olarak getirilen vanilya ile yapılan muhallebi küçük küpler şeklinde kesilip, üzerine dondurma ve gül şurubu eklenerek bir kâse içinde servis yapılıyor. Kâsenin yanında verilen el yapımı tarihi kaşıklar ise sunuma ayrı bir özellik katıyor.

Haytalı üretilmeye başlandığından bugüne müşterilerin hizmetinde tarihe tanıklık etmiş, artık üretilemeyen alüminyum döküm kaşıkların kaybolmaması için oldukça titiz davranılıyor.

Haytalı uzun zamanlardan bu yana gelen eşsiz tadı ile son birkaç yıl içinde Hatay mutfağının tatlı kültürü içinde ismini almıştır. 

AFFAN KAHVESİNDE KAHVE İÇME ZEVKİ (TIKLAYIN)

AFFAN KAHVESİNDE KAHVE İÇME ZEVKİ..

Affan kahvesinde çok farklı bir sunum olan kahve karşınızda fincan yerine cam bardakta ikram edilir.. Tutum ve içimi çok keyifli ve zevk veren kahve ortama ayrı bir güzellik katmaktadır…

Neden cam bardak….(SUVARİ.)

 

1970 yıllarında Başbakanı Bülent ECEVİT Türkiye’de kahve satışını yasakladıktan sonra güvenlik birimleri kıraathanelere kahve baskınına gelirlerdi.
Babamız  Züheyr SAHİLLİ kahveyi ufak poşetlere  koyup  önlüğünde saklardı.. Fincanın yasak olmasından dolayı kahvenin cam bardağa koyulması ve bir baskın anında kahveyi içen müşteriler bu kahveyi evimden getirdim demesi yasal olduğundan polislerin bir şey yapamaması nedeniyle müşteriler artık cam bardaktan daha fazla zevk almaya başladı. Böylece  kahve hem içim olarak hem de tutumu olarak cam bardakta sunulmaya devam etmiş oldu…
Bugüne kadar da müşterilerimiz kahveyi SÜVARİ olarak bizden istemektedir.
NOT..Cam bardakta kahveye süvari denmesi Mustafa Kemal Atatürk’ten gelmektedir.

BANKA HESABI

BANKA HESABI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
DİKKAT!

COVİD19'A KARŞI ÖNLEYİCİ TEDBİRLER (TIKLAYIN)

Değerli Misafirlerimiz,  Korona virüs (Covid19) ‘e karşı önleyici tedbirler kapsamında, sizlerin sağlığı korumak adına, bağlı olduğumuz kurumların talimatları ve uygulamalar doğrultusunda bazı yeni kurallar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Sağlık Bakanlığımızın Tedbirleri Kapsamında, Gerekli Önlemler Alınarak, Sosyal Mesafe ve Tüm Hijyen Kurallarına Uyarak Turumuz gerçekleşecektir.

Sağlık, her zaman önceliğimizdir.

1- Araçlarımızın tamamı tura çıkmadan önce iç, dış dezenfekte edilecektir.
2- Araçta el dezenfektanı veya kolonya (80c) bulundurulacaktır.

3-Şehirlerarası turlarımızda HES KODU zorunludur. Tur Rehberi kodları kayıt altına almaktadır.
4- Geziye katılım sağlayan tüm misafirlerin tur başlangıcında ateşi ölçülecektir.
5- Şehirlerarası Araçlarda NORMALLEŞME şartlarına uygun seyahat edilecektir. 
6- Gezi sonuna kadar sosyal mesafe kurallarına mutlaka uyum sağlanacaktır.

7-Misafirlerimiz KENDİ koruyucu maskelerini getirmek durumundadır.
8- Seyahat eden her misafirin gezi boyunca maske kullanması zorunludur.
9- Görevli personeller tüm hijyen kurallarına uygun hareket edecektir.
10- Araç seyahat esnasında sürekli havalandırılacaktır.
11-Tur aracındaki klima hava sürkilasyonu dışardan temiz havayla sağlanacaktır.

12-Araç içerisinde teması en az noktaya indirebilmek adına, misafirlerimizin yiyecek içecek tüketimi T.C Sağlık Bakanlığı  genelgesi gereğince yasaklanmıştır.

 Sağlıklı ve eğlenceli turlar dileriz.

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

VİDEO