fbpx
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş
0533 391 23 60 info@adanustour.com

Giriş

Kaydol

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Giriş

LİDYA ÜLKESİ & KARUN’UN HAZİNELERİ TURU, 3 GÜN 2 GECE KONAKLAMA OTOBÜSLE

0
690₺ 'dan başlayan
690₺ 'dan başlayan
TUR KODU: ADA014
Beğendiklerime Ekle

Adding item to wishlist requires an account

1355

Lidya Ülkesi; Karun’un Hazineleri Turu

3 Gün 2 Gece Konaklama

Otobüsle

Salda Gölü- Kaklık Mağarası – Ulubey Kanyonu – Uşak Arkeoloji Müzesi – Atatürk Etnografya Müzesi – Kent Tarihi Müzesi   

Sardes Antik Kenti & Tripolis Antik kenti    

PAMUKKALE TRAVERTENLER, DENİZLİ TELEFERİK, KULADOKYA (PERİBACALARI) ve KULA JEOPARK Farkıyla….

Kültür ile iç içe, Doğa Manzaraları ile başbaşa keyif dolu bir seyahat sizi bekliyor !

Tur detaylarını, tur programını ve fiyata dâhil tüm hizmetleri aşağıdaki satırlarda inceleyebilirsiniz. 

Bilgi ve Rezervasyon İşlemleri İçin Hemen Ara: 05336533503, info@adanustour.com

TUR KODU: ADA014

Pek bilinmeyen keşfedilmemiş doğal güzelliğimiz Ulubey Kanyonu, Kaklık Mağarası, Kuladokya’nın muhteşemliklerine birebir şahit olacaksınız…

Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’ne göre “Şehr-i Uşak’ın Bağ ve bahçelerinin, havası ve suyunun güzelliğinden dolayı ‘aşık ve maşuk’u çoktur. Şehirde iki gün kalan, üçüncü gün aşık olur”.

Antik Anadolu Dünyasının varsal Lidya Kralı Karun’un Hazineleri, Lidyalılar deyince Sardes, Sardes deyince, Anadolu’nun Piramitleri denilen Bintepe Tümülüsleri görülmeli dedik ve yola çıktık…

TUR PROGRAMI

1.Gün : ANTALYA - SALDA GÖLÜ - ULUBEY KANYONU - UŞAK (TIKLAYIN)

Siz değerli, misafirlerimizi belirtilen duraklardan karşıladıktan sonra, Turist rehberimizin anlatımları eşliğinde, Adanus tur programı kapsamında keyifli anılar paylaşacağımız, yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah saatlerinde tur güzergahımızda alacağımız sabah kahvaltısı sonrası turumuzun ilk ziyaret noktası Türkiye’nin Maldivleri” olarak da anılan turizm dünyasının yeni gözdesi Salda Gölü’ne doğru yol alıyoruz. Salda Gölü, derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumunda. Salda Gölü’nün ölçülebilen derinliği 185 metre, Burdur’un Yeşilova ilçesi sınırlarında yer alıyor. İlçe merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta gölün plajında yüzülebiliyor. Salda Gölü’nün denizden yüksekliği(rakım) 1193 metre. Yuvarlak bir yapıya sahip olan gölde bir çok endemik balık türleri yanısıra, büyük sazan balıkları da yaşıyor. Salda Gölü ve çevresi 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunuyor. 

Burdur’un Yeşilova ilçesi sınırları içerisinde olan bu gölün bembeyaz kumsalları, berrak suları ile manzarasına hayran kalacaksınız. Mars’ı merak eden Salda’ya gitsin denilen Salda Gölü sizi adeta büyüleyecektir. Bembeyaz kumları ve turkuaz rengindeki suyu ile bizi kendisine hayran bırakan Salda Gölü’nde eşsiz fotoğraflar çekebilmek ve o atmosferin tadını doyasıya yaşayabilmek için rehberimizin belirleyeceği zamana kadar serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın bitimiyle Salda Gölü’ne veda ediyoruz.

Honaz ilçesi Kaklık kasabasındaki, Kokarhamam Pınarı (Haydar Baba Pınarı) sularının mağaraya şelaleler yaparak akması sonucu oluşan, halk tarafından  Pamukkale’ye benzer yapısı nedeniyle, ”Yer altındaki Pamukkale” denilen Kaklık Mağarası’na gidiyoruz. Kaklık mağarası Traverten oluşumu olan, damlataşı, sarkıt ve dikitlerle eşine rastlanmaz güzelliktedir. Mayıs 2002 tarihinden itibaren turizmin hizmetine sunulan mağara içerisinde bol miktarda termal su bulunmaktadır. Berrak, renksiz ve kükürt kokulu olan bu su varlığı bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Öğle yemeği molası sonrası, Uşak ilinin Karahallı ilçesinde yer alan Lidya kralı Gyges (M.Ö. 670-652) döneminde ticareti geliştirmek amacıyla kral yolu üzerinde yaptırılmış Clandras köprüsü ve mesire alanına ulaşıyor ve etkileyici manzarasını fotoğraflıyoruz. Ardından, Uşak ilinin Ulubey ilçesi sınırlarınde yer alan, ABD’deki Arizona Eyaleti’nde bulunan Büyük Kanyon’dan sonra dünyanın en büyük 2. kanyonu Ulubey Kanyonu‘na geçiyoruz. Uzunluğu 45 km, derinliği ise 50-170 m. olan Kanyonda bulunan Cam Teras’ı görüyoruz. 135 metrekare büyüklüğünde ve yerden 150 metre yüksekte camdan oluşan seyir terasındaki fotoğraf molamız ardından, Aşıklar Şehri Uşak‘a hareket ediyoruz.

Karun Hazineleri ile bilinen Uşak Arkeoloji Müzesini, kurtuluş savaşında esir alınan yunan orduları başkomutanı General Trikopis’in misafir edildiği ve Ata’nın konaklama yaptığı Atatürk Evi ve Uşak’ın İlklerinin sergilendiği Kent Tarihi Müzesini geziyoruz. Uşak sokakları ve tarihi evlerin görülmesi serbest zaman ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Yol güzargahında bir dinlenme tesisinde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Yol güzargahında bir dinlenme tesisinde alınacaktır. ( Ekstra) 

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama 3*4*(Uşak): Nest Otel 3*, Yücel Otel 4*, Ramada wyndam Uşak 4*, 

Rota:  Antalya- Salda gölü ( 144km), Salda Gölü – Kaklık Mağarası (88 km), Kaklık Mağarası- Clandras Köprüsü(85 km), Clandras Köprüsü-Ulubey Kanyonu (30 km), Ulubey Kanyonu- Uşak (31km)

Kat edilecek toplam mesafe: 378 km

2.Gün : UŞAK- KULADOKYA- BİNBİR TEPELER- SARDES - SALİHLİ (TIKLAYIN)

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe/ set menü kahvaltı ardından, Ege Bölgesi’nin Kapadokya’sı olarak bilinen Manisa ilçesi ‘Kula’ Kuladokya‘ya yol alıyoruz. Ardından, Manisa’nın tarih kokan şirin ilçesi Kula’ya ilerliyoruz . Osmanlı kent mimarisinin en iyi korunmuş örnek kentlerinden biri olan Kula’da, çoğunluğu koruma altına alınmış 3000’den fazla tarihi evin bulunduğu sokaklar adeta tarihi bir film seti gibi.. Dar sokaklar, birbirinden canlı renklere boyalı cumbalı Türk Konakları, taş duvarlı Rum Evleri, çukur çeşmeler, camiler, kiliseler, hamamlar bize adeta zamanda yolculuk yapıyormuşuz hissi yaşatacak.. Yapılar arasında rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde yürüyüşler yaptıktan sonra, leblebi, tahin helvası, ekmek alışverişlerimizi yapmak ve Öğle yemeği için çarşıda serbest zaman alıyoruz. 

Ege Bölgesi’ndeki en büyük tektonik çukur olan Gediz Oluğu’ndaki Divlit Yanardağı’ndaki volkanik faaliyetler sonucu oluşmuş, Eylül 2013’te Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk ve tek Unesco Jeoparkı ilan edilen Kula Volkanik Jeoparkı’na ulaşıyoruz. Antik dönemin büyük Coğrafyacısı, Amasya doğumlu Strabon (İÖ 63 – İS 24) ansiklopedik şaheseri olan “Coğrafya” kitabında bölgeyi “Katakekaumene” yani Yanık Ülke olarak adlandırmıştır. Ardından, Lidya Krallığının mezar tümülüslerinin yer aldığı çok büyük ve gözalıcı eserleri olan Bintepe Tümülüsleri’nin panaromik görülmesi sonrası, Manisa ilçesi Salihli’de yer alan, Tarihte devlet güvencesinde ilk paranın basıldığı Lidya devletinin başkenti olan Sardes Antik Kentine  ulaşıyoruz. 

İncil’in Vahiy bölümünde, Hıristiyanlığın batıya yayılmasında önemli rol oynayan Batı Anadolu’daki yedi kiliseden biri olarak anılan Sardes, dini açıdan da ayrı bir öneme sahiptir. Antik kentten kalanları ve restore edilmiş olan etkileyici yapıları detaylı olarak geziyoruz: Jimnazyon, hamam, tiyatro, Artemis tapınağı, sinagog, Bizans surları ve kilisesi…

Sardes Antik Kent gezimiz sonrasında, Otele geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Yol’da serbest olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği:  yol güzargahında veya Antalya’da serbest alınabilir.

Konaklama 3*4*(Salihli veya Alaşehir): Arty’s Otel 3*, Lidya Sardes Termal Otel 4* v.b.,

Rota: Uşak-Kuladonya(60km), Kuladonya- Kula ( 18 km), Kula- Jeopark(10km), Kula- Bintepe Tümülüsleri (60 km), Bintepe Tümülüsleri-Sardes Antik Kent(20 km), Salihli/Alaşehir

Kat edilecek toplam mesafe: 168 km

3. Gün: BULDAN -TRİPOLİS- PAMUKKALE- TELEFERİK -ANTALYA (TIKLAYIN)

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe/ set menü kahvaltı ardından, dokumaları ile nam salmış, aynı zamanda da tarihi dokusunu korumuş Denizli’nin en gelişmiş ilçelerinden biri olan Buldan’a doğru gidiyoruz. Buldan’da alışverişlerimizi tamamlayıp, sokaklarında gezdikten sonra, rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak, Lidya şehirleri arasında yer almasına karşın Frigya ve Karya bölgelerine ulaşımı sağlayan önemli sınır, ticaret ve tarım merkezlerinden biri görünümündeki  Tripolis Antik Kentine doğru hareket ediyoruz. Kent içinde kazılar devam etmekte. Ortaya çıkarılan bölümleri gezdikten sonra, Pamukkale’ye doğru hareket ediyoruz.

Öğle (Ekstra) yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrası , Termal suların içindeki kirecin çökeltisiyle oluşan Travertenlerin fotoğraflarını çekip, Muhteşem doğa harikası travertenlerin, kar görünümlü akan suları içinde çıplak ayaklarımızı suya sokarak travertenleri seyrediyoruz.  Ardından, Denizli’ye geçerek, 1400 mt yüksekliğe yeni kurulmuş olan teleferik sistemiyle Bağbaşı Yaylası’na çıkıyoruz. Yayla havasının tadını çıkararak çaylarımızı yudumlayacağız. Küçük bir yürüyüş yaptıktan sonra teleferikle şehir merkezine geri dönüyor ve Antalya’ya Dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Antalya’ya doğru, Sögüt – Korkuteli yolu üzerinden, dönüş yolculuğuna başlıyoruz.  Yol güzergahında gerekli molalarımızı alarak, Antalya’ya varışımızın ardından, bir başka Adanus Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz. Katılım göstererek, bizleri desteklediğiniz için teşekkürler. Sağlıcakla kalın.

Sabah kahvaltısı: Konaklama tesisimizde Adanus tur  fiyatına dahil olarak alınacaktır

Öğle yemeği: Rehberimizin önereceği bir restaurant’a alınacaktır. (Ekstra)

Akşam yemeği: Yol güzergahında bir dinlenme tesisisinde alınacaktır.

Konaklama:  Dönüş yolunda olunacağından, konaklama yoktur.

Rota: Salihli-Buldan (95km), Buldan- Tripolis Antik Kenti(15km), Tripolis Antik Kenti- Pamukkale Travertenleri (25km), Pamukkale Travertenleri- Denizli Teleferik (28km), Denizli-Antalya (216km)

Bugün katedilecek mesafe: 379km

Tur boyunca kat edilecek mesafe: 928 km

TUR DETAYLARI

ADANUS TUR TARİHLER (TIKLAYIN)

TUR TARİHLERİ:

03 Eylül, Cuma – 05 Eylül, Pazar

17 Eylül, Cuma – 19 Eylül, Pazar

Görüşmek üzere, ilginize teşekkürler…

ADANUS TUR HAREKET ZAMANI (TIKLAYIN)

Antalya hareket: Sabah 05:45

Görüşmek üzere, ilginize teşekkürler…

ADANUS TUR HAREKET & DÖNÜŞ DURAKLARI (TIKLAYIN)

TUR BULUŞMA DURAKLARI:

*Sampi Kavşağı otobüs durağı

*Dedeman – Şirinyalı   

*Laura karşısı kütüphane önü 

*Kırcami 

*Diş Hastanesi karşısı

*Melahat Faraçlar okulu önü 

*Anadolu Hastanesi Bim Önü karşısı otobüs durağı

*Kepez Belediyesi önü

*Dünyagöz Hastanesi girişi önü   

*Eski Real / Haşim İşcan Kültür Merkezi  Önü

*Mevlana Kavşağı ve Yüzüncü Yıl

*Araştırma Hastanesi karşısı Meltem Megapol Sineması otobüs durağı

*5M Migros karşısı Aktur Lunapark önü üst geçit altı

*İl Sağlık Müdürlüğü önü (Atatürk Blv.)

*Eski Türkay Otel 

*Sporland önü (Gazi Mustafa Kemal Paşa Bulv.)

*Uncu Ali Parkı  Bankomatlar önü (Uncalı Cd.)

*Akdeniz Üniversitesi Kültür Çıkışı (Hürriyet Cd.)

*Erasta AVM önü otobüs durağı

*Otogar Kavşağı tramvay yaya geçidi çıkışı 

*Kepezaltı Cezaevi kavşağı

*Kepezüstü Total Önü

Görüşmek üzere, ilginize teşekkürler…

NOT : Alınış yerleri ve saatleri tahmini saatler olarak verilmiştir. Tur gününden 1 gün öncesi, saat 18:00 den sonra tam saat bilgisi için aranacaksınız. Güzergah’da yol üzeri belirtilmeyen noktalardan da (alınıp ve bırakılma) yapılabilir. Misafirlerimiz en son alınandan başlayarak, misafirlerimiz bırakılmaktadır.

ADANUS TUR HİZMETLERİ

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR (TIKLAYINIZ)

*Ulaşım

*2 gece otelde konaklama

*Otelde alınacak 2 sabah kahvaltısı

*Otelde alınacak 2 akşam yemeği

*Rehberlik hizmeti

*Adanus  Tur güvencesi

*Zorunlu Seyahat sigortası

*Otopark hizmetleri

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR (TIKLAYIN)

*1. Gün Sabah Kahvaltısı

*2. Gün Akşam Yemeği 

*Tüm ekstra aktiviteler

*Kişisel harcamalar

*Müze ve ören yeri girişleri (Müze kart almanızı öneririz.)

*Yemeklerde alınacak Alkollü/Alkolsüz içecekler

ADANUS TUR FİYATI

TUR FİYATINI İNCELEMEK İÇİN (TIKLAYIN)

Lidya Ülkesi ‘Kral Karun’ Hazineleri Turu Paket Fiyatı, 

3 gün 2 Gece Konaklama

TUR KODU: ADA014

 

İki Kişilik Odada

Kişi Başı

Tek Kişi

Ek Yatak

Çocuk

 

690

1035

690

0 – 6 Yaş Ücretsiz

7 – 12 Yaş 550

 
 

Not:  2 yetişkin yanında 0-6 yaş (2015 ve sonrası )ücretsiz olup, koltuk verilmez, kucakta gider. Koltuk talep edilmesi durumunda 300 TL ücretlidir. 7-11 yaş ( 2010 ve 2015 arası) 550 . ücretlidir.

KDV Hariç

TAVSİYELER

TURDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR ( TIKLAYIN)

*Gezi süresince rahat yürüyüş giysisi ve yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

*Yedek ayakkabı, su içinde yürümeye uygun ayakkabı, kazak, hırka v.b bir kıyafet, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, koruyucu krem, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, yapacağınız alışverişler için sırt çantası, şarz kablosu, power bank, şemsiye, su kabı, antibakteriyel jel, dezenfektan, güneş gözlüğü, yedek maske, eldiiven, göve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı ve şarj cihazı yanınıza almayı unutmayınız!

MÜZE KART ALMANIZ FAYDALIDIR. (TIKLAYIN)

Not: Türkiye’de bulunan yüzlerce müze ve ören yeri, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sunulan Müzekart ile ziyaret edilebiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 5203 Sayılı Kanuna tabi Mavi Kart sahipleri, KKTC vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik “Yabancı Kimlik Numarası” sahibi kişiler tarafından bu kart kullanılabiliyor.

Müzekart sahibi olmak isteyenler, müze veya kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor.

Ayrıca isteyenler, “https://muze.gov.tr/” adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor. Sistem onay verdikten sonra internet başvuruları 5 gün içinde kurye ile belirtilen adrese gönderiliyor.

Müze ve ören yerlerine giriş için müze kartı çıkartırsanız çok daha uygun fiyatlara giriş yapmış olursunuz; aynı zamanda kartların geçerlilik süresi de 1 yıldır. 1 Yıllık müze kartı fiyatı 60 TL.

GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER & ŞARTLAR (TIKLAYIN)

*Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

*Seyahat öncesi, Seyahat acentası Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi U-ETDS sistemine tur katılımcısı olan misafirlerin (Ad-Soyadı-TC Kimlik no) işleme/iletme zorundadırlar. Sevgili misafirlerimiz şirket iletişim kanallarımızdan veya ön kayıt esnasında bilgilerinizin tarafımıza verilmesi önemle rica olunur.

*Günübirlik,Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 5 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

*Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

Konaklamalı tur paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

*Triple odalarda 3.yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

*Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili Adanus Tur’un herhangi bir yaptırımı yoktur.

*Konaklamalı Turlar’da konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

*Yol güzergahlarında alınan yemeklerde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

**Ulaşım, rehber iletişim bilgileri, Tur biniş durakları ve saat bildirimi Turun çıkış tarihinden bir gün önce katılımcıların bulundukları en yakın noktalardan alınmalarını sağlayacak şekilde güzergâh düzenlenip, katılımcılara SMS yoluyla, saat 17:00-18:00 arası seyahat acentası tarafından yapılacaktır.

*Tur ön kayıt (Rezervasyon) sırasında; Seyahat sigortası için TC kimlik No, doğum tarihi ve yeri bilgilerini, fatura için adres vermeniz rica olunur.

*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa, acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. İlaçlarınızı- fotoğraf makinenizi- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

*Hareket saatinden en az yarım saat önce belirtilen buluşma durağında olmanız gerekmektedir.

*Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür, Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Adanus tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Adanus tur tüketicisine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

*Ekstra turlarda, yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde, fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur.

*Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler.

*Tur programında olan, ancak fiyata dahil hizmet olmayıp, yol güzergahında yapılacak olan ekstra turlarda, tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir, ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

*Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında ‘ekonomik sınıf’ kullanılmaktadır.) Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur.

*Uçaklı Turlarda Adanus Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerin de Adanus Tur, tur tüketicilerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

*Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Adanus Tur’un sorumluluğu değildir, tur hizmetini satın alan tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

*Tura katılan 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

*Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Adanus tur’un sorumluluğu yoktur.

*Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

*Sabah Kahvaltısı, Öğle ve Akşam yemekleri menüleri tur programında yazılı şekilde belirtilmiştir.Paket seçenekleri haricinde almak istenirse, Rehbere bilgi verilmeli, Tüketiciler bu hizmeti ücret karşılığı alabilirler. Yemeklerde yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

*Otobüslü turlarda, katılan kişi sayısına göre, midibüs veya minibüs kullanılabilir.

*Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

*Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen, ısrarcı olmayınız.

*COVİD 19 Günlerinde, Korona Virüse karşı önleyici tedbirler kapsamında, sosyal mesafe korunarak araç kapasitesi %50 oranında yolcu alınacak, temizlik ve hijyen tedbirleri azami olarak gözetilerek koltuk yerleşimi düzenlenecektir. Yaşam normalleşmeye evrildiğinde ise, Turlarda 11 – 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 – 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 – 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

*Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Adanus Tur sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız!

*Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir.

*Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir

*Sahada operasyon sırasında bazı misafirlerimizin ‘ofisten bana böyle söz verildi’, ‘ofiste bana farklı söylendi’ gibi talepleri olmaktadır. Bazen bu talepler asla ofisten söylenmemiş, söylenemeyecek talepler olabilmektedir. Dolayısı ile bir talebiniz olduysa ve size bir söz verildiyse bunu yazılı olarak talep ediniz. Yazılı olarak verilmeyen sözler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.

*ÖĞLE YEMEKLERİ:

Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

 

*TUR KAYIT KOŞULLARI:

Günübirlik Tur (‘Ön kayıt’) rezervasyonu sırasında tur bedelinin %50’si depozito alınır. 10 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

Özel olarak hazırlanan turlar:
Rezervasyon sırasında tur bedelinin %50’si veya tamamı ödenecek şekilde iki fiyat verilir. Tüketici/tüketiciler hangi tür ödeme yapacaklarına kendileri karar verip firmamıza bildirir. 20 gün kala tüm ödemeler tahsil edilir.

*İNDİRİM KOŞULLARI:

Kampanyalı dönemlerde çocuk indirimi de dahil olmak üzere hiçbir indirim geçerli olmaz. Aynı anda 2 indirim uygulanmaz. (Ör: Grup ve çocuk indirimi)
Adanus Tur Seyahat acenta personelinin sağlık bozulması,araç ekipmanın arızası, izinler, hava koşulları, grup yapısı, müze ve ören yerlerinin kapatılması/kapalı olması gibi nedenlerden dolayı tur programında genel akışı ve paket içeriğini bozmayacak şekilde düzenleme ve değişiklik yapma hakkını rehberlerine vermiştir.

Katılımcı tur programının esaslı değişimi durumunda cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda Tursab Kütahya Çizelgesi kuralları uygulanır.

 

*TUR PROGRAMINDA GERÇEKLEŞEBİLECEK OLASI DEĞİŞİKLİK SEBEPLERİ

Hava ve yol koşullarına göre gidilen yerlerin sırası değiştirilebilir. Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen bölgelerin yerine koşulların uygun olduğu başka bir yer eklenebilir.

 

*İPTAL POLİTİKASI:

Yurtiçi Turları için, Tura kayıt yaptıran tüketici 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine, 29 -15 gün kalması durumunda vergi, sigorta vs. gibi bedeller düşüldükten sonra kalan meblağın %50’si iade edilir, 15 gün ve daha az kalması durumunda, tüketiciye hiçbir iade yapılmaz.. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

*İPTAL KOŞULLARI:

Mücbir haller dışında Adanus Tur, ilgili turun yeterli sayıya ulaşamaması dışında turu iptal etmez. Adanus Tur tarafından iptal durumu söz konusu ise, sadece tur ücreti iade edilir.

Kişiler tur hakkını 7 gün öncesinden, Adanus tur’un uygun görmesi durumunda, bir başka kişiye devredebilir.

*Tur satın alan tüketiciler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek, Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

İPTAL İADE GÜVENCE SİGORTA PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTA PAKETİ HAKKINDA (TIKLAYIN)

1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu gereği, Seyahat acentası “Paket tur” kapsamında seyahat edenlere acentanın iflasını ve ürün sorumluluk ( Ayıplı ya da eksik hizmet) teminatı içeren Seyahat Sağlık Sigortası yapmakla yükümlüdür.

Günübirlik turlar, paket tur kapsamında olmadığı için sigorta yapılması kanunen zorunlu değildir.

ADANUS Tur tarafından, tura katılan misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta detayları; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar ve sınırlı sigortadır, Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İptal İade Güvence Sigorta Paketi

Dileyen tur katılımcımız iptal iade güvence sigorta paketi hizmetini seyahat acentamızdan ücreti karşılığı tedarik edebilir.; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.

BANKA HESABI

BANKA HESABI (TIKLAYIN)

Hesap Sahibi Şirket Adı:

Artı Turistik Bilgi Danışmanlık Organizasyon Turizm ve Tic. Ltd. Şti.

”Adanus Turizm Seyahat”

Banka Hesapları:

***TEB Türk Ekonomi Bankası***

Müşteri Numarası: 1785528, Şiriyalı

Türk Lirası Hesabı: 

TEB Türk Ekonomi Banka Hesabı 462-7098367 Şirinyalı, Antalya

İban no: TR050003200000000070983267

***Garanti BBVA Bankası***

Müşteri Numarası : 5225311

Euro Hesabı:

Garanti BBVA Banka Hesabı 535 – 9095031 Lara , Antalya

İban no: TR52 0006 2000 5350 0009 0950 31
DİKKAT!

Değerli Misafirlerimiz ;  Korona virüs (Covid19) ‘e karşı önleyici tedbirler kapsamında, sizlerin sağlığı korumak adına, bağlı olduğumuz kurumların talimatları ve uygulamalar doğrultusunda bazı yeni kurallar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Sağlık Bakanlığımızın Tedbirleri Kapsamında, Gerekli Önlemler Alınarak, Sosyal Mesafe ve Tüm Hijyen Kurallarına Uyarak Turumuz gerçekleşecektir.

Sağlık, her zaman önceliğimizdir.

1- Araçlarımızın tamamı tura çıkmadan önce iç, dış dezenfekte edilecektir.
2- Araçta el dezenfektanı veya kolonya (80c) bulundurulacaktır.

3-Şehirlerarası turlarımızda HES KODU zorunludur. Tur Rehberi kodları kayıt altına almaktadır.
4- Geziye katılım sağlayan tüm misafirlerin tur başlangıcında ateşi ölçülecektir.
5- Şehirlerarası Araçlarda NORMALLEŞME şartlarına seyahat edilecektir. 
6- Gezi sonuna kadar sosyal mesafe kurallarına mutlaka uyum sağlanacaktır.

7-Misafirlerimiz KENDİ koruyucu maskelerini getirmek durumundadır.
8- Seyahat eden her misafirin gezi boyunca maske kullanması zorunludur.
9- Görevli personeller tüm hijyen kurallarına uygun hareket edecektir.
10- Araç seyahat esnasında sürekli havalandırılacaktır.
11-Tur aracındaki klima hava sürkilasyonu dışardan temiz havayla sağlanacaktır.

12-Araç içerisinde teması en az noktaya indirebilmek adına, misafirlerimizin yiyecek içecek tüketimi T.C Sağlık Bakanlığı  genelgesi gereğince yasaklanmıştır.

 Sağlıklı ve eğlenceli turlar dileriz.

Tur hizmetleri,Tursab üyesi seyahat acentaları dışında hiçbir kişi ve kurum tarafından yapılamaz. Yaşama değer veriyor, kendinizi ve sevdiklerinizi önemsiyorsanız, Özellikle sosyal medya üzerinden açılan sayfalara itibar etmeyin, mağdur olmayın!

DERNEKLER, OKULLAR, ŞİRKETLER, KİŞİLER, REHBERLER, KULÜPLER, VAKIFLAR TUR DÜZENLEYEMEZ! YASAYA AYKIRI BİR SUÇTUR!

FOTOĞRAFLAR & VİDEO